Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Motionsorientering - Bodaäng

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Motionsorientering - Bodaäng
Arrangörsorganisation: Järfälla OK
Datum: tisdag 14 augusti 2012

Öppen motion 1

2 525 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hampus ankaJärfälla OK27:1710:48
2Eva DalenstamIstrums SK35:28+8:1114:02
3Amanda GileusKlubblös40:45+13:2816:08
4David GileusKlubblös40:49+13:3216:09
5Anton MörkforsJärfälla OK47:01+19:4418:37
6Felix LarssonKlubblös49:39+22:2219:39
7Petra KjellbergKlubblös49:40+22:2319:40
8Linda WalfridsonKlubblös49:53+22:3619:45
9Albin KristensonKlubblös50:08+22:5119:51
10Klara KristensonKlubblös50:17+23:0019:54
11Isak SöderstenJärfälla OK50:30+23:1320:00
12Oskar NilssonJärfälla OK52:56+25:3920:57
13Max BoströmKlubblös59:09+31:5223:25
14Agnes BergSundbybergs IK59:44+32:2723:39
15Camila HambergKlubblös1:00:51+33:3424:05
16Ellenor HambergJärfälla OK1:09:37+42:2027:34
17Hanna WalfridsonKlubblös2:38:30+2:11:131:02:46

Öppen motion 3

3 100 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jan-Olov EvertssonJärfälla OK41:3713:25
2Gustav ForsellKlubblös45:22+3:4514:38
3Lennart SvenssonStockholms Godtemplares IF49:10+7:3315:51
4Johan LundbäckJärfälla OK49:17+7:4015:53
5Elisabet OscarssonJärfälla OK50:34+8:5716:18
6Anna LindkvistKlubblös56:32+14:5518:14
7Erik BovalliusJärfälla OK57:44+16:0718:37
8Per SvenssonKlubblös1:00:13+18:3619:25
9Marie SvenssonKlubblös1:00:14+18:3719:25
10Åsa RevfalkKlubblös1:02:53+21:1620:17
11Sofia EdvardssonJärfälla OK1:03:29+21:5220:28
12Niklas SvenssonJärfälla OK1:08:54+27:1722:13
13Carl MohlinOK Linné1:15:04+33:2724:12
14Börje NilssonJärfälla OK1:26:26+44:4927:52
15Åsa OlssonKlubblös1:40:56+59:1932:33
16Irene EklöfJärfälla OK2:33:03+1:51:2649:22
Christina LehnertKlubblösej godkänd
Oliva LehnertKlubblösej godkänd
Elenor LehnertKlubblösej godkänd
Cecilia LehnertKlubblösej godkänd
Gunilla LundkvistKlubblösej godkänd
Jacob ÖsterlingKlubblösej godkänd

Öppen motion 4

5 225 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Inge HultmanKovlands IF55:4610:40
2Anders LindgrenLånghundra IF1:12:09+16:2313:48
3Bernt LehnertKlubblös2:12:56+1:17:1025:26
Erik BjörkegrenKlubblösej godkänd
Karin ArthurssonJärfälla OKutgått

Öppen motion 5

3 675 m, 39 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Oskar EdvardssonJärfälla OK32:178:47
2Rebecca WaldenfjordJärfälla OK35:11+2:549:34
3Agnes LundqvistJärfälla OK37:17+5:0010:08
4Tomas LefflerJärfälla OK39:34+7:1710:45
5Jesper HanssonBromma-Vällingby SOK41:21+9:0411:15
6David JansonJärfälla OK42:27+10:1011:33
7Hampus NorrbyJärfälla OK42:54+10:3711:40
8Emmy AlbinssonJärfälla OK43:07+10:5011:43
9Jonna LundbäckJärfälla OK44:44+12:2712:10
10Christer AnderssonATG45:36+13:1912:24
11Roger BerggrenAttunda OK48:37+16:2013:13
12Pelle LindestamJärfälla OK48:44+16:2713:15
13Isa LundqvistJärfälla OK49:17+17:0013:24
14Malte LindestamJärfälla OK49:31+17:1413:28
15Robert RylanderSpårvägens OK51:07+18:5013:54
16Malin AlbinssonJärfälla OK52:54+20:3714:23
17Susanne BovalliusJärfälla OK59:26+27:0916:10
18Henrik CarlbarkKlubblös1:00:58+28:4116:35
19Lars LöthmanJärfälla OK1:01:37+29:2016:45
20Henning HamiltonEnebybergs IF1:02:58+30:4117:08
21Kurt LindblomJärfälla OK1:03:26+31:0917:15
22Algot LindestamJärfälla OK1:05:36+33:1917:51
23Saga MårdBromma-Vällingby SOK1:06:18+34:0118:02
24Leif MörkforsJärfälla OK1:06:41+34:2418:08
25Therese BoströmKlubblös1:07:04+34:4718:14
26Anna AxelssonSWE1:11:39+39:2219:29
27Petra LundbäckJärfälla OK1:14:17+42:0020:12
28Jonas BystedtJärfälla OK1:15:36+43:1920:34
29Bo RockJärfälla OK1:16:33+44:1620:49
30Göran R WallénIFK Lidingös Skid o OK1:21:00+48:4322:02
31Ingrid UlfstedtKlubblös1:23:48+51:3122:48
32Magnus MischelDala-Järna IK1:29:26+57:0924:20
Calle NilssonJärfälla OKej godkänd
Viveka Arbeståhl LundqvistJärfälla OKej godkänd
Ludwig BergfalkJärfälla OKej godkänd
Joel BystedtJärfälla OKej godkänd
Göran LundqvistJärfälla OKej godkänd
Mats LundbäckJärfälla OKej godkänd
Noel WaldenfjordJärfälla OKej godkänd
Linus AlbinssonJärfälla OKej start

Öppen motion 6

5 900 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Christoffer NorrmanKlubblös51:588:48
2Per LindhJärfälla OK59:28+7:3010:04
3Sten-Olof MattssonLeksands OK1:10:56+18:5812:01
4Patrik MettävainioSkutskärs OK1:11:14+19:1612:04
5Olov HolmgrenSkellefteå OK1:16:48+24:5013:01
6Willy LjungdellTäby OK1:38:46+46:4816:44
7Peter GardellJärfälla OK1:53:51+1:01:5319:17
8Mats HainkeKlubblös2:02:54+1:10:5620:49
9Lars UnellKlubblös2:03:49+1:11:5120:59
Adam ArthurssonJärfälla OKej godkänd
Johan SöderstenJärfälla OKej godkänd

Öppen motion 8

4 575 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Mårten WaldenfjordJärfälla OK29:366:28
2Jefta LangerakJärfälla OK33:00+3:247:12
3Per B NilssonJärfälla OK36:15+6:397:55
4Lars PalmqvistJärfälla OK37:18+7:428:09
5Nils EdvardssonJärfälla OK43:20+13:449:28
6Magnus Kjellberg DalenstamIstrums SK43:48+14:129:34
7Stefan SundéliusJärfälla OK47:10+17:3410:18
8Joacim DahlbergAlmby IK47:15+17:3910:19
9Thomas BabtistMälarö SOK47:55+18:1910:28
10Magnus GrafströmCentrum OK48:09+18:3310:31
11Ola BovalliusJärfälla OK49:50+20:1410:53
12Henrik RindlöwJärfälla OK54:34+24:5811:55
13Jonny HanssonBromma-Vällingby SOK56:09+26:3312:16
14Janne LilienbergJärfälla OK57:34+27:5812:34
15Leif LundquistEnebybergs IF59:07+29:3112:55
16Mattias BerglundBromma-Vällingby SOK1:01:08+31:3213:21
17Karolina FalkVimmerby OK1:03:28+33:5213:52
18Carin KihlströmTäby OK1:04:59+35:2314:12
19Conny AnderssonJärfälla OK1:19:17+49:4117:19
20Robert SöderlöfKlubblös1:19:20+49:4417:20
21Maria EdvardssonJärfälla OK1:22:03+52:2717:56
Anders NissarJärfälla OKej godkänd
Ann RollerJärfälla OKutgått
Hans SylvanJärfälla OKutgått

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser