Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för KOK:s sommarquattro, etapp 1

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: KOK:s sommarquattro, etapp 1
Arrangörsorganisation: Kristinehamns OK
Datum: söndag 17 juni 2012

Bana 1

2 500 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Nora HolmgårdKils OK25:0310:01
2Lisa OlmKils OK25:51+0:4810:20
3Alexander JanssonOK Djerf26:23+1:2010:33
4Kalle KarlgrenOK Djerf32:00+6:5712:48
5Maja JohanssonSkattkärrs IF36:25+11:2214:34
6Isabelle JacobssonKristinehamns OK44:35+19:3217:50
7Maj-Britt MonsénLustens OK52:40+27:3721:04
8Ellen PelanderOK Djerf53:33+28:3021:25
9Edvard PelanderOK Djerf53:54+28:5121:33
10Emelie ForslundKristinehamns OK57:32+32:2923:00
11Magdalena SalenbäckKristinehamns OK59:16+34:1323:42
12Isak HolmgårdKils OK1:04:39+39:3625:51

Bana 2

2 900 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Stina LindbergOK Djerf23:258:04
2Maja WelanderOK Djerf24:36+1:118:28
3Marcus BeckliusOK Tyr25:35+2:108:49
4Britt GunnarssonKristinehamns OK26:01+2:368:58
5Rebecka SalenbäckKristinehamns OK27:04+3:399:20
6Amanda JanssonOK Djerf27:06+3:419:20
7Britt FredrikssonKroppa IF28:11+4:469:43
8Ann-Sofi WelanderOK Djerf28:32+5:079:50
9Anna-Lena SarfveKroppa IF29:22+5:5710:07
10Margareta PerssonKristinehamns OK29:33+6:0810:11
11Lars BroströmDegerfors OK29:50+6:2510:17
12Hans BlomqvistDegerfors OK30:26+7:0110:29
13Christer ElfsbergKristinehamns OK30:53+7:2810:38
14Lisa BergKristinehamns OK32:51+9:2611:19
15Gunnar NymanOK Djerf32:59+9:3411:22
16Lisbeth CelanderKristinehamns OK33:01+9:3611:23
17Gunnel GillenäsKristinehamns OK33:58+10:3311:42
18Ida HoltbringOK Amne39:31+16:0613:37
19Karin CreutzerOK Tyr40:35+17:1013:59
20Elsa HolmgårdKils OK42:14+18:4914:33
21Samuel ErikssonOK Letstigen45:22+21:5715:38
22Nicolina MobergOK Tyr52:04+28:3917:57
23Helena AhremarkSkattkärrs IF1:17:33+54:0826:44
Sven-Åke ModinLustens OKej godkänd

Bana 3

4 100 m, 49 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Per NymanKristinehamns OK30:147:22
2Magnus GunnarssonKristinehamns OK30:24+0:107:24
3Elin LindbergOK Djerf33:07+2:538:04
4Ylva OlmKils OK33:42+3:288:13
5Bengt CarlssonSkattkärrs IF33:55+3:418:16
6Håkan LindbergOK Djerf34:38+4:248:26
7Hanna GustavssonOK Tyr34:54+4:408:30
8Hans PerssonOK Älgen37:53+7:399:14
9Anne-Marie EricssonKristinehamns OK38:21+8:079:21
10Christer NälemarkOK Djerf38:27+8:139:22
11Roland ÖmanKristinehamns OK38:29+8:159:23
12Åke GustavssonOK Älgen39:43+9:299:41
13Jessica BlomqvistDegerfors OK39:51+9:379:43
14Viktoria LindbergOK Djerf40:40+10:269:55
15Erica OlssonOK Djerf41:15+11:0110:03
16Amanda JohanssonKristinehamns OK41:20+11:0610:04
17Yngve JohanssonKristinehamns OK41:52+11:3810:12
18Klara HolmgårdKils OK42:20+12:0610:19
19Emma JohanssonKristinehamns OK42:22+12:0810:20
20Karin MoodOK Tyr42:29+12:1510:21
21Åke IvanssonDegerfors OK43:12+12:5810:32
22Björn EngströmLustens OK43:59+13:4510:43
23Elin JohanssonSkattkärrs IF44:04+13:5010:44
24Anders WeinestedtOK Tyr44:07+13:5310:45
25Erica AhlqvistOK Tyr44:31+14:1710:51
26Christer GillenäsKristinehamns OK44:43+14:2910:54
27Per PetterssonOK Djerf45:41+15:2711:08
28Anna-Lena JacobssonDegerfors OK46:51+16:3711:25
29Heléne SvenssonKristinehamns OK47:25+17:1111:33
30Arne GustafssonHagaby GOIF47:46+17:3211:39
31Villy MagnussonKils OK47:59+17:4511:42
32Tommy HoltbringOK Amne50:30+20:1612:19
33Birgitta JohanssonKristinehamns OK50:31+20:1712:19
34Ann-Sofie HultsvedOK Tyr50:41+20:2712:21
35Carola CarlssonOK Tyr50:54+20:4012:24
36Cecilia BomanLustens OK51:15+21:0112:30
37Anna JanssonOK Djerf53:25+23:1113:01
38Kjell-Åke RyenKroppa IF54:24+24:1013:16
39Eva HöijeOK Ravinen54:29+24:1513:17
40Philip SalenbäckKristinehamns OK54:31+24:1713:17
41Peter OlssonOK Djerf54:33+24:1913:18
42Lennart LindbergKristinehamns OK58:48+28:3414:20
43Lars MagnussonKristinehamns OK59:31+29:1714:30
44Ewa MattssonOK Tyr1:03:59+33:4515:36
45Annika OlssonOK Djerf1:09:47+39:3317:01
46Risto HakolaKristinehamns OK1:19:17+49:0319:20
Niclas MobergOK Tyrej godkänd
Sune AnderssonKristinehamns OKej godkänd
Åke KarlsonDegerfors OKej godkänd

Bana 4

5 400 m, 33 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Per JanssonOK Djerf28:255:15
2Johan LövgrenDegerfors OK32:52+4:276:05
3Håkan PetterssonOK Djerf34:41+6:166:25
4Lars NymanKristinehamns OK35:36+7:116:35
5Henrik GustavssonOK Tyr35:39+7:146:36
6Adam NymanKristinehamns OK36:28+8:036:45
7Leif CelanderKristinehamns OK37:21+8:566:54
8Sara JohanssonGöteborg-Majorna OK37:28+9:036:56
9Sofia HolmgårdKils OK37:39+9:146:58
10Thord SalenbäckKristinehamns OK38:04+9:397:02
11Lars HolmgårdKils OK38:16+9:517:05
12Lars JacobssonDegerfors OK39:40+11:157:20
13Johan GustafssonOK Tyr39:56+11:317:23
14Örjan BeckiusOK Tyr40:00+11:357:24
15Mats WesterbergOK Tyr40:31+12:067:30
16Egil SimesOK Tyr41:10+12:457:37
17Christer PerssonOK Djerf41:17+12:527:38
17Björn SvenssonOK Djerf41:17+12:527:38
19Hans EgefalkHagaby GOIF41:29+13:047:40
20Jonas BergenfurSkattkärrs IF41:33+13:087:41
21Lars AnderssonOK Tyr42:38+14:137:53
22Stefan GunnarssonKristinehamns OK43:21+14:568:01
23Lars Gunnar EngströmSkattkärrs IF43:29+15:048:03
24Runo JohanssonKristinehamns OK44:00+15:358:08
25Håkan AhlqvistOK Tyr44:44+16:198:17
26Mats WelanderOK Djerf44:50+16:258:18
27Yngve JohanssonHagaby GOIF44:56+16:318:19
28Erik SimesOK Tyr45:45+17:208:28
29Ulf JohanssonKristinehamns OK46:20+17:558:34
30Håkan AlmqvistÖSeT SkidO46:59+18:348:42
31Amanda JacobssonDegerfors OK48:44+20:199:01
32Lennart HöijeOK Ravinen51:07+22:429:27
33Erik KvarnströmKils OK52:58+24:339:48

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser