Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för 25manna

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: 25manna
Arrangörsorganisationer: Järfälla OK / Väsby OK
Datum: lördag 12 oktober 2013

25manna, sträcka 5

1564 startande
PlacNamnLagTidDiff
1Scott FraserSödertälje-Nykvarn OF 131:23
2Lauri SildHiidenkiertäjät 131:36+0:13
3Joel HakalaHirvensalon Heitto 132:17+0:54
4Filip DahlgrenIFK Lidingö SOK 132:21+0:58
5Mikko SirenAngelniemen Ankkuri 132:40+1:17
6Jonas MathysOK Tisaren 132:46+1:23
7Matthias MerzOK Tisaren 132:55+1:32
8Jonas PilbladIFK Göteborg 132:58+1:35
9Roman RyapolovIFK Moras OK 133:00+1:37
10Måns SandgrenOK Orion 133:28+2:05
11Andreas HolmbergIFK Moras OK 133:31+2:08
12Severi KymäläinenTampereen Pyrintö 133:37+2:14
13Sami VähänenRajamäen Rykmentti 133:40+2:17
14Valentin NovikovHiidenkiertäjät 133:45+2:22
15Espen Hultgreen WeltzienJärla Orientering 133:48+2:25
16Pavlo UshkvarokSödertälje-Nykvarn OF 133:50+2:27
17Anton JohanssonOK Orion 134:01+2:38
18Samuli SalmenojaMS Parma 134:07+2:44
19Audun H WeltzienIL Tyrving 134:10+2:47
20Josef NordlundOK Linné 134:22+2:59
21Jo IndgaardIFK Lidingö SOK 134:34+3:11
21Erik AnderssonOK Orion 134:34+3:11
23Oskar CarlborgOK Hällen 134:36+3:13
24William ErikssonStora Tuna OK 134:38+3:15
25Kent OhlssonSödertälje-Nykvarn OF 134:45+3:22
26Raffael HuberGöteborg-Majorna OK 134:46+3:23
27Joakim SvenskStora Tuna OK 134:48+3:25
28Emil WingstedtHalden SK 134:49+3:26
29Markus AdolfssonTullinge SK 134:51+3:28
30Elias KuukkaTampereen Pyrintö 134:52+3:29
31Aleksi LeskinenLynx 134:54+3:31
32Hans PerssonGävle OK 134:58+3:35
33Csaba GössweinOK Linné 235:00+3:37
34Andreas RüedlingerLeksands OK 135:05+3:42
35Arto TalvinenMS Parma 135:08+3:45
36Erik BlomgrenStora Tuna OK 135:12+3:49
37Patrik MartnerIFK Göteborg 135:13+3:50
37Petter JönssonJärla Orientering 135:13+3:50
39Emil GranqvistOK Ravinen 135:15+3:52
40Erik Ivarsson SandbergOK Denseln 135:16+3:53
41Aapo LeskinenLynx 135:17+3:54
42Janne HeikkaHiidenkiertäjät 235:20+3:57
43Oskar LjungqvistIK Hakarpspojkarna 135:27+4:04
44Erik Folkesson BlomOK Orion 135:38+4:15
45Artem PopovEspoon Suunta 135:39+4:16
46Artem PanchenkoIFK Moras OK 135:42+4:19
47Mikael AnderssonGöteborg-Majorna OK 235:43+4:20
48Ludwig LjungqvistIK Hakarpspojkarna 135:51+4:28
49Robbin KantarpOK Hällen 135:53+4:30
50Dmitriy MihalkinSävedalens AIK 135:55+4:32
51Mikko PatanaHiidenkiertäjät 135:58+4:35
52Aapo AaltioRajamäen Rykmentti 136:01+4:38
52Johan LindbergKorsnäs IF OK / Malungs OK Skogsmårdarna 136:01+4:38
54Jan TroengOK Linné 136:08+4:45
55Mikael EliassonGöteborg-Majorna OK 136:12+4:49
56Erik BomanGävle OK 136:14+4:51
56Erik RosanderFinspångs SOK 136:14+4:51
58Kalle BergmanOK Ravinen 136:15+4:52
59Erik ÖhlundGöteborg-Majorna OK 136:18+4:55
60Espen FiskumHalden SK 136:19+4:56
60Erik AxelssonHalden SK 136:19+4:56
62Sami HämäläinenMS Parma 136:23+5:00
63Sergey DetkovHiisirasti 136:24+5:01
63Anders HolmbergOLV Baselland / Järla Orientering 436:24+5:01
65Henrik LöfåsOK Linné 136:25+5:02
65Marcus MillegårdHalden SK 136:25+5:02
65Juha WesterlundKoovee 136:25+5:02
68Greger TyskLeksands OK 136:29+5:06
69Nicolas SimoninIFK Lidingö SOK 136:30+5:07
70Eero-Matti VainioMS Parma 236:32+5:09
71Heikki ToivioAngelniemen Ankkuri 136:35+5:12
72Harald LarssonHagaby GOIF 136:42+5:19
73Jonas MerzOK Tisaren 136:49+5:26
74Tommy AnderssonVänersborgs SK 136:55+5:32
74Alessio TenaniOK Pan-Kristianstad 136:55+5:32
76Peter HemmyrJärla Orientering 136:56+5:33
77Lasse SuonpääMS Parma 136:58+5:35
78Niklas SaramäkiLynx 137:04+5:41
79Per ÖbergOK Hällen 137:05+5:42
80Jonas PalmSävedalens AIK 137:08+5:45
80Jan HollbeckJärfälla OK / Bromma-Vällingby SOK 137:08+5:45
82Roman EfimovHiisirasti 137:23+6:00
83Oscar VångellÄrla IF 137:24+6:01
83Anders BäckströmIF Femman 137:24+6:01
85Niklas SerranderIFK Lidingö SOK 137:25+6:02
86Jonas LundgrenLinköpings OK 137:26+6:03
87Algirdas Bartkevi?iusOK Denseln 137:29+6:06
87Albin AnderssonMarkbygdens OK 137:29+6:06
89Andreas HolmqvistHestra IF 137:30+6:07
89Jarkko SaarinenHiidenkiertäjät 237:30+6:07
91Ludvig ErikssonSödertälje-Nykvarn OF 237:31+6:08
91Sindre JohannesenFreidig 137:31+6:08
93Torbjørn SagbergIL Tyrving 137:32+6:09
94Kalle DalinLeksands OK 137:36+6:13
95Tero FöhrVehkalahden Veikot 137:37+6:14
96Panu TeittinenKangasala SK 137:39+6:16
96Kristian KannusKangasala SK 137:39+6:16
96Mikko VäisänenAnttolan Urheilijat / Kalevan Rasti 137:39+6:16
99David LingforsOK Linné 137:41+6:18
100Markus HederskogIK Hakarpspojkarna 137:43+6:20
101Vegard Jarvis WestergårdVaregg Fleridrett 137:46+6:23
102Toni HartvikPaimion Rasti 137:47+6:24
102Jesse LaukkarinenRajamäen Rykmentti 137:47+6:24
102Nicolas RioNavi 137:47+6:24
105Juha HyyryläinenAnttolan Urheilijat / Kalevan Rasti 137:49+6:26
105Henrik JohnssonOK Tor 137:49+6:26
107Albert MollénSävedalens AIK 137:52+6:29
108Simon HedlundÄrla IF 137:53+6:30
109Emil Folino NielsenOK Denseln 237:57+6:34
110Gediminas MorenasSöders-Tyresö 138:01+6:38
111Andreas BerganderEksjö SOK 138:03+6:40
112Oskar ArleboKFUM Örebro OK 138:04+6:41
113Max BerggrenOK Denseln 238:06+6:43
114Rikard PentonenSjövalla FK / IFK Göteborg 238:08+6:45
115Patrik LindÄrla IF 138:09+6:46
115Fredrik LindgrenIK Hakarpspojkarna 238:09+6:46
115Emil LauriIFK Lidingö SOK 238:09+6:46
118Sören SundblomIF Sibbo-Vargarna 138:10+6:47
119Samu LehtolaKangasala SK 138:11+6:48
119Anders WisénSnättringe SK 138:11+6:48
121Wojciech KowalskiIL Tyrving 138:14+6:51
121Simo MertanenOK Orient 138:14+6:51
121Timo AhvenainenLahden Suunnistajat-37 138:14+6:51
124Pekka VesterinenOK Raseborg 138:15+6:52
125Pekka HuusariLahden Suunnistajat-37 138:16+6:53
125Fredrik IngelssonRehns BK 138:16+6:53
125Mattias WestfältGotlands OF 138:16+6:53
128Stefan ThellsénOK Roxen 138:17+6:54
129Jakob WallenhammarHagaby GOIF 138:18+6:55
130Tommy SöderbergOK Hällen 138:20+6:57
130Olle KaleredOK Denseln 138:20+6:57
132Johan StrandbergGustavsbergs OK 138:21+6:58
133Antti-Pekka LeskinenLynx 138:23+7:00
134Fredrik PerssonIFK Göteborg 138:24+7:01
134Håkan SvenssonBredaryds SOK 138:24+7:01
136Sebastian HäglerOLV Baselland / Järla Orientering 438:25+7:02
137Alexander MobergOK Tyr 138:26+7:03
138Matti VainionpääRasti-Kurikka 138:27+7:04
138Janne SalmiTurun Suunnistajat 138:27+7:04
140Joni HeinonenKoovee 138:29+7:06
141Mattias MillingerJärla Orientering 138:30+7:07
141Nils SpetzUlricehamns OK 138:30+7:07
143Sebastian MånssonHagaby GOIF 138:31+7:08
144Erik ErikssonIFK Moras OK 238:34+7:11
145Petter ErikssonSödertälje-Nykvarn OF 138:35+7:12
146Kim FageruddPaimion Rasti 138:36+7:13
147Niklas AldinStora Tuna OK 238:38+7:15
147Tobias TrofastTjällmo-Godegårds OK 138:38+7:15
149Staffan TunisIF Femman 138:40+7:17
149Martin LarboIFK Lidingö SOK 238:40+7:17
151Henrik OlssonTäby OK 138:42+7:19
151Gustaf WennerbergOK Pan-Kristianstad 138:42+7:19
151Jonas EklundOK Rodhen 138:42+7:19
154Oskar DanielsAttunda OK 138:43+7:20
155Viktoras Staiši?nasIK Hakarpspojkarna 238:46+7:23
155Daniel RoosAttunda OK 138:46+7:23
157Mikko SalervoOK77 138:48+7:25
158Johan ErikssonLinköpings OK 238:50+7:27
159Ilari NummiAngelniemen Ankkuri 138:52+7:29
159Per SjögrenKFUM Örebro OK 138:52+7:29
161Ivan ForsgrenOK Tisaren 138:55+7:32
162Jegor KostylevIFK Moras OK 138:58+7:35
163Mikael AnderssonLinköpings OK 138:59+7:36
164Simon SanderiHagaby GOIF 139:00+7:37
165Lacho IlievHalden SK 239:01+7:38
165Denys ShcherbakovRonneby OK 139:01+7:38
167Peter ErikssonLinköpings OK 139:02+7:39
168Anders AxenborgGöteborg-Majorna OK 239:03+7:40
169Andreas ErikssonVästerås SOK 139:05+7:42
169Knut Sveinung RekaaFreidig 139:05+7:42
171Risto HaikonenAnttolan Urheilijat / Kalevan Rasti 139:07+7:44
172Severin HowaldTampereen Pyrintö 139:09+7:46
173Juuso LindeqvistPaimion Rasti 139:10+7:47
173Aleksei BortnikAngelniemen Ankkuri 139:10+7:47
175Martin GelinderAttunda OK 139:11+7:48
175Marko PitkänenJämsän Retki-Veikot 139:11+7:48
177Ville UittoRasti-Kurikka 139:14+7:51
178Lukas LundgrenVäxjö OK 139:17+7:54
179Markus LarssonHestra IF 139:19+7:56
180Johan WikströmOK Tyr 139:20+7:57
180Anton WibergOK Skogsfalken 139:20+7:57
180Lauri KahilaTampereen Pyrintö 239:20+7:57
183Albin SjöhedGävle OK 139:22+7:59
183Erik BerzellAttunda OK 139:22+7:59
183Anders JohanssonRehns BK 139:22+7:59
183Björn LjunggrenOK Hammaren 139:22+7:59
187Ken PeetersIF Sibbo-Vargarna 139:26+8:03
187vacant OK Kāpa 139:26+8:03
189Joakim IngelssonOK Hammaren 139:29+8:06
189Anders HedmanIFK Lidingö SOK 339:29+8:06
191Clas FriesUmeå OK / Robertsfors IK 139:31+8:08
191Jonas ByströmSkogslöparna 139:31+8:08
193Fredrik BlomsterOK Orient 139:33+8:10
193Matias LundIF Femman 139:33+8:10
195Petri AnnilaKoovee 239:34+8:11
196Niklas OlssonSkåneslättens OL 139:40+8:17
197Matti KiveläHiidenkiertäjät 139:41+8:18
197Per-Olov WedinIF Thor 139:41+8:18
199Henrik LundgrenSävedalens AIK 139:42+8:19
200Andreas AasaTullinge SK 139:45+8:22
201Jarkko RyyppöRastivarsat 139:46+8:23
202Viktor RunnbyGöteborg-Majorna OK 239:49+8:26
203Tobias EliassonSundsvalls OK 139:50+8:27
204Olli RantaHämeenlinnan Suunnistajat 139:51+8:28
204Stig BjergaardNydalens SK 139:51+8:28
206Jarkko LaineTampereen Pyrintö 139:52+8:29
206Tuomas TervoRajamäen Rykmentti 139:52+8:29
206Tomas YngströmOK Tisaren 239:52+8:29
206Johnny HålsjöVänersborgs SK 239:52+8:29
210Kenneth JohanssonOK Tranan 139:53+8:30
211Simon LarssonMarkbygdens OK 139:54+8:31
211Anders KarlssonOK Hällen 239:54+8:31
213Assar HellströmOK Ravinen 139:56+8:33
213Kristian PalmIK Hakarpspojkarna 239:56+8:33
213Miika IrtolaKouvolan Suunnistajat 139:56+8:33
216Johan VavrysOK Tisaren 239:57+8:34
217Carl BomanVästerås SOK 140:00+8:37
217Vadimir AtanasovOppsal Orientering 140:00+8:37
217Håkan MattssonGotlands OF 140:00+8:37
220Carl NäslundVästerås SOK 140:01+8:38
221Andreas CallebergRehns BK 140:02+8:39
222Henri KalvePaimion Rasti 140:03+8:40
222Andrew QuinIFK Lidingö SOK 240:03+8:40
222Samuel HedlundKöping-Kolsva OK 140:03+8:40
225Johan KärrströmTullinge SK 140:04+8:41
226Anders BoströmTumba-Mälarhöjden OK 140:05+8:42
227Sebastian AgerhällOK Tisaren 240:07+8:44
228Samuel KellerNyköpings OK 140:09+8:46
229Timmo TammemäeeHelsingin Suunnistajat 140:11+8:48
229Vilho LoukkalahtiHiidenkiertäjät 240:11+8:48
231Dan WesterJärla Orientering 240:12+8:49
232Niklaus ReyNyköpings OK 140:13+8:50
233Martin JanssonOK Rodhen 140:14+8:51
233Fredrik ElwingerIF Thor 140:14+8:51
233Patrik VäisänenKouvolan Suunnistajat 140:14+8:51
233Peter NordbrødenHalden SK 240:14+8:51
233Lars NordinTullinge SK 340:14+8:51
233Patrik MorisDomnarvets GOIF 240:14+8:51
239Joni HirvikallioKoovee 140:16+8:53
240Simon HodlerIFK Moras OK 240:17+8:54
241Mattias HolmstrandSjövalla FK / IFK Göteborg 240:18+8:55
242Fredrik WigertzLånghundra IF 140:20+8:57
243Jonas FrykstenHärnösands OK 140:22+8:59
244Rickard EricssonOK Tyr 240:24+9:01
245Joonas AholaNavi 140:25+9:02
246Conor ShortOK Tisaren 340:26+9:03
247Henrik AnängenNyköpings OK 140:28+9:05
248Emil JönssonOK Denseln 240:29+9:06
249Karl DannbringSkåneslättens OL 140:30+9:07
250Christer SkoogKils OK 140:31+9:08
251Thomas JohannessonRonneby OK 140:32+9:09
252Justus LaitinenKoovee 140:33+9:10
253Gustaf SparrevikIK Hakarpspojkarna 140:34+9:11
253vacant Jönköpings OK 140:34+9:11
255Jarno SalmelinTampereen Pyrintö 240:37+9:14
256Simon AnderssonOK Rodhen 140:38+9:15
257Björn CederbergOK Pan-Kristianstad 140:39+9:16
258Florentin BodyNavi 140:41+9:18
258Pasi RomppainenHyvinkään Rasti 140:41+9:18
260Filip IvarssonOK Hammaren 140:42+9:19
261Antti HarjuTampereen Pyrintö 240:44+9:21
261Mikael NordhIK Ymer / Bredareds IF 140:44+9:21
263Juho RajaniemiTurun Suunnistajat 140:46+9:23
263Mika JokirantaKouvolan Suunnistajat 140:46+9:23
263Markus RäsänenKuopion Suunnistajat 140:46+9:23
266Jonas VikströmKöping-Kolsva OK 140:48+9:25
267Lasse JanssonEksjö SOK 140:50+9:27
267Olli-Jussi KorpinenAnttolan Urheilijat / Kalevan Rasti 140:50+9:27
269Robbie AndersonGöteborg-Majorna OK 240:51+9:28
270Aleksander NeliubinEspoon Suunta 140:55+9:32
270Olov VikströmSundsvalls OK 140:55+9:32
272Juha TommilaHiisirasti 140:56+9:33
272Edvin SmedbergOK Skogsfalken 140:56+9:33
274Leif SvenssonOK Tisaren 340:57+9:34
274Herkko PlitLynx 240:57+9:34
274Oscar TörnrothHjobygdens OK 140:57+9:34
277Johan SundénVästerås SOK 140:58+9:35
277Linus EricsonSödertälje-Nykvarn OF 240:58+9:35
277Artjoms RekunenkoOK Klemmingen 140:58+9:35
280Niko LehtinenLahden Suunnistajat-37 140:59+9:36
280Martin BobergIF Rigor 140:59+9:36
282Tobias JohanssonOK Skogshjortarna 141:01+9:38
283David ProcházkaOK Kåre 141:02+9:39
284Erik KarlssonOK Ravinen 141:04+9:41
284Peter ThelinBredaryds SOK 141:04+9:41
286Martin Dahlgren RosenJärla Orientering 241:05+9:42
286Joel PetterssonTullinge SK 341:05+9:42
288Anton SundgrenLånghundra IF 141:07+9:44
288Daniel KoivistoKymin Suunnistajat 141:07+9:44
290Ivan NikitinLinköpings OK 141:08+9:45
291Veli KangasHelsingin Suunnistajat 141:10+9:47
292Saku YlijokiEspoon Suunta 141:11+9:48
293Josh BeechOK Södertörn 141:12+9:49
294Anders VedinSundsvalls OK 141:15+9:52
294Gard-Martin Udnesseter JohnsonOppsal Orientering 141:15+9:52
296Antti VirtanenHämeenlinnan Suunnistajat 141:16+9:53
296Mattihas KjellFrämmestads IK 141:16+9:53
298Lauri LappalainenTurun Suunnistajat 141:18+9:55
299Mattias MårtsStora Tuna OK 141:19+9:56
299Albin ArleboKFUM Örebro OK 141:19+9:56
299Olof BerglundForsa OK 141:19+9:56
302Robert SöderbergGustavsbergs OK 141:24+10:01
303Jan DonnerOK77 141:27+10:04
304Tapio PeräRasti-Kurikka 141:30+10:07
304Mattias AllaredTumba-Mälarhöjden OK 141:30+10:07
306Torkel DavidssonOK Löftan 141:32+10:09
307Axel MattssonJärla Orientering 241:34+10:11
307Tero NiemiHyvinkään Rasti 141:34+10:11
309Patrik RosénVäxjö OK 141:36+10:13
309Johan IvarssonOK Kullingshof 141:36+10:13
311Topi HasuOK Orient 141:38+10:15
311Martin JohnssonIFK Lidingö SOK 241:38+10:15
313Jukka OksaPaimion Rasti 241:39+10:16
314Tuukka SenttulaSuunta Jyväskylä 141:40+10:17
315Björn KarlssonHalmstad OK 141:42+10:19
316John PerssonIFK Göteborg 141:43+10:20
316Isak LangerakJärfälla OK / Bromma-Vällingby SOK 141:43+10:20
318Anders JanssonTäby OK 141:44+10:21
318Arto RankiAngelniemen Ankkuri 241:44+10:21
320Oskar EklöfUlricehamns OK 141:45+10:22
321Petr FodorSöders-Tyresö 141:46+10:23
321Tintin KarlbergTullinge SK 541:46+10:23
321Tomas NormanLeksands OK 341:46+10:23
321Tomas AnderssonOK Skogsstjärnan 141:46+10:23
325Anders GustafssonUddevalla OK 141:47+10:24
325John SolbreckOK Roslagen 141:47+10:24
325Oscar SvalinOK Alehof 141:47+10:24
325Antti PaasikoskiRajamäen Rykmentti 241:47+10:24
329Victor MansnerIF Sibbo-Vargarna 141:48+10:25
329Jonas NybergOK Alehof 141:48+10:25
331vacant Jönköpings OK 141:51+10:28
332Karl LarssonOK Skogshjortarna 141:52+10:29
333Anders OhlssonJärla Orientering 241:54+10:31
334Anders LindbergOK Tyr 141:57+10:34
334Jerk RönnolsCentrum OK 141:57+10:34
336Petter HaraldssonGustavsbergs OK 141:58+10:35
337Kent LundvallTäby OK 141:59+10:36
338Ulf TroengOK Linné 242:00+10:37
338Tobias LindellVänersborgs SK 142:00+10:37
338Sampsa LintunenRaja-Karjalan Suunnistajat 142:00+10:37
341Kenneth JönssonTullinge SK 242:01+10:38
342Miko SaarilaaksoLappeen Riento 142:02+10:39
342Niklas CarlssonBoxholm-Mjölby OL 142:02+10:39
342Christian HjalmarssonIFK Lidingö SOK 342:02+10:39
345Henrik SjögrenHaninge SOK 142:04+10:41
346Tommi PeltonenJämsän Retki-Veikot 142:05+10:42
347Harri TuliniemiLappeen Riento 142:07+10:44
348Sören Nilsson PåledalOK Roxen 142:10+10:47
348Emil JohanssonOK Tisaren 342:10+10:47
350Anton TynongGävle OK 142:12+10:49
350Andreas DavidssonForsa OK 142:12+10:49
350Ulf KarlssonStorviks IF 142:12+10:49
353Jermu KujanpääLynx 242:13+10:50
354Johan SandströmTrollhättans SOK 142:14+10:51
354Harri HytönenRastivarsat 142:14+10:51
356Erik KropfGustavsbergs OK 142:15+10:52
357Joakim TörnrosTumba-Mälarhöjden OK 142:16+10:53
357Erik HelanderOK Roxen 242:16+10:53
359Tomas HolmbergOK Södertörn 142:19+10:56
360Henrik GöhlFinspångs SOK 142:20+10:57
361Erik HaajanenOK Raseborg 142:23+11:00
361Juho MatikainenKouvolan Suunnistajat 142:23+11:00
361Marcus JohnssonOK Kullingshof 142:23+11:00
364Rauno HakalaSuomusjärven Sisu / Perttelin Peikot 142:24+11:01
365Eetu HolmbergRastikarhut 142:25+11:02
366Matti HuttunenIkNV/KanSu/KyRa 142:26+11:03
367Martin SandOK Tisaren 242:27+11:04
368Martin NilssonSnättringe SK 142:28+11:05
368Ola HultinOK Roslagen 142:28+11:05
370Erik EngstenOK Rodhen 142:29+11:06
371Olle KarlssonTullinge SK 242:30+11:07
372Daniel OlsenSödertälje-Nykvarn OF 242:31+11:08
373Sigge LundedalOK Denseln 142:32+11:09
373Tapani PartanenHyvinkään Rasti 142:32+11:09
375Mats ChristianssonUddevalla OK 142:33+11:10
375Markus HakkarainenRaja-Karjalan Suunnistajat 142:33+11:10
377Björn ArnessonUlricehamns OK 142:34+11:11
378Martin SchagerlindTrollhättans SOK 142:35+11:12
378Sampo SillanpääHyvinkään Rasti 142:35+11:12
380Calle OlssonKFUM Örebro OK 142:36+11:13
381Antti RantalaKangasala SK 142:37+11:14
382Victor SilvemarkÄrla IF 142:38+11:15
382Johan AndreassonVäxjö OK 142:38+11:15
382Henrik EklundVäxjö OK 142:38+11:15
382Per-Ivar NikolaisenOppsal Orientering 142:38+11:15
386Kari-Pekka SeppänenRastikarhut 142:39+11:16
387Tobias ThorssonOK Löftan 142:40+11:17
387Lauri LaasanenKortesjärven Järviveikot 142:40+11:17
387Oliwer LundbergOK Bävern 142:40+11:17
390Jonas LundgrenStora Tuna OK 242:41+11:18
391Emil AnderssonTullinge SK 242:42+11:19
392Einar JohanssonLinköpings OK 242:43+11:20
392Christer GarpenlundKFUM Örebro OK 242:43+11:20
394Olle LindmanFinspångs SOK 142:45+11:22
394Torbjörn LännevallOK Roslagen 142:45+11:22
396Sven OlssonKorsnäs IF OK / Malungs OK Skogsmårdarna 142:46+11:23
397Jussi MäkeläPargas IF 142:48+11:25
397Filip GrahnHestra IF 142:48+11:25
399Ari MeriläinenHämeenlinnan Suunnistajat 142:49+11:26
399Arvid SundkvistKatrineholms OK 142:49+11:26
401Mikko HeikkiläSuunta Jyväskylä 142:50+11:27
402Lars ForsbergOK Ravinen 242:51+11:28
402Torbjörn SvenskOK Hällen 242:51+11:28
404Tomas LiljaSöders-Tyresö 142:52+11:29
404Jan-Olof BogrenSundbybergs IK 142:52+11:29
404Markus HannulaKärkölän Kisa-Veikot / Mäntsälän Urheilijat 142:52+11:29
407Mats JonsellIF Thor 142:54+11:31
408Martin AhlbergerHestra IF 142:55+11:32
408Arttu KoskinenHauhon Sisu 142:55+11:32
410Gustav HagströmFalköpings AIK OK 142:56+11:33
411Anton BordyukovHellas Orientering 142:57+11:34
411Tapio HaarlaaHelsingin Suunnistajat 142:57+11:34
413Lars -Gunnar NilssonEksjö SOK 142:58+11:35
414Nils Wallentin TärkHalmstad OK 142:59+11:36
415Rein MårdalenFreidig 143:01+11:38
415Jesper NilssonUlricehamns OK 143:01+11:38
417Markus KaukonenEspoon Suunta 143:02+11:39
417Petter RunbergUmeå OK / Robertsfors IK 143:02+11:39
417Christoffer SmedsNärpes OK 143:02+11:39
420Mika LyytikäinenPaimion Rasti 243:04+11:41
421Tobias ÖströmOK Tyr 143:06+11:43
422Henrik KareloJämsän Retki-Veikot 143:07+11:44
422Stefan JonssonDomnarvets GOIF 143:07+11:44
424Andreas FriskOK Linné 343:08+11:45
425Ulf PerssonIFK Enskede 243:09+11:46
426Christer CarlssonAlfta-Ösa OK 143:11+11:48
427Andreas J JohanssonGöteborg-Majorna OK 143:12+11:49
428Fredrik BergströmPargas IF 143:13+11:50
429Eero InkeriVehkalahden Veikot 143:14+11:51
429Erik TengvallVänersborgs SK 143:14+11:51
429Ørjan RykkjeVaregg Fleridrett 143:14+11:51
429Calle AnderssonOK Skogsstjärnan 143:14+11:51
433Rasmus ElmertoftNorbergs OK 143:15+11:52
434Peter TudénIK Hakarpspojkarna 243:16+11:53
435Håkan SamorTjällmo-Godegårds OK 143:19+11:56
436Bengt LevinOK Tyr 343:20+11:57
437Ilkka JuutilainenIF Sibbo-Vargarna 143:21+11:58
437Petter Marki ErichsenVaregg Fleridrett 143:21+11:58
439Aapo LaihoVehkalahden Veikot 143:22+11:59
439Tero JunttilaIFK Lidingö SOK 343:22+11:59
441Petr HorvatMagnus Orienteering 143:23+12:00
442Lucas SundbladEksjö SOK 143:24+12:01
442Mattias ZackrissonOK Roxen 143:24+12:01
442Tomi SilvonenLahden Suunnistajat-37 143:24+12:01
445Lars HolmgårdKils OK 143:25+12:02
445Stefan GraadIF Rigor 143:25+12:02
447Bjørnar LynumFreidig 143:26+12:03
447Lars SoldaggOK Klemmingen 143:26+12:03
449Andreas HultqvistTullinge SK 443:27+12:04
450Carl PerssonTäby OK 243:28+12:05
451Roope KoskinenHiisirasti 143:34+12:11
451Stefan N-DjurstedtEksjö SOK 243:34+12:11
451Ola JernströmAvesta OK 143:34+12:11
451Johan TryggIFK Moras OK 343:34+12:11
455Andreas EkbladhSol Tranås 143:35+12:12
456Fredrik LevinGotlands OF 143:36+12:13
457Jonathan EnvallTullinge SK 443:39+12:16
457Stefan CarlssonAlfta-Ösa OK 143:39+12:16
459Torsten BacktemanLerums SOK 143:40+12:17
460Jarkko LauronenKortesjärven Järviveikot 143:41+12:18
461Rados?aw PiotrowskiTäby OK 143:42+12:19
461Andreas PousetteRånäs OK 143:42+12:19
463Pekka AaltoRastikarhut 143:43+12:20
464Mats FröbergOK Linné 243:45+12:22
465Simon JacobssonLånghundra IF 143:46+12:23
466Jörgen HellgrenIF Thor 143:47+12:24
467Per WollbrandTullinge SK 243:48+12:25
467Daniel JohanssonFalkenbergs OK 143:48+12:25
469Jonas WallinVänersborgs SK 143:49+12:26
470Magnus HanssonOK Löftan 143:52+12:29
470Jörgen ÅhlÅmåls OK / Stigsökarna / Stångenäs AIS 143:52+12:29
472Jonas HjertFalköpings AIK OK 143:54+12:31
472Severi ValkamoKoovee 243:54+12:31
472Toni PikkarainenHyvinkään Rasti 243:54+12:31
475Magnus K-O JohanssonLinköpings OK 243:55+12:32
476Knut AasheimOppsal Orientering 143:56+12:33
477Vitek ZakourilSöders-Tyresö 143:57+12:34
478Fredrik RegbornHagaby GOIF 243:58+12:35
478Martin Holth JohannessenIFK Lidingö SOK 343:58+12:35
480Jari LindholmOK77 143:59+12:36
480Matti YliluikkiSuomusjärven Sisu / Perttelin Peikot 143:59+12:36
480Victor AxbomOK Landehof 143:59+12:36
483Henrik ThomsonOK Kåre 144:01+12:38
483Carl PramlidOK Klemmingen 144:01+12:38
485Janne KiveläAngelniemen Ankkuri 244:02+12:39
486Niklas ProforsVaregg Fleridrett 144:03+12:40
487Vesa RuuskaKangasala SK 244:04+12:41
488Ross SmithOK Linné 244:05+12:42
489Juha HirvonenLahden Suunnistajat-37 244:06+12:43
490Torbjörn HägglundOK Hammaren 144:07+12:44
491Benjamin AnciauxOK Skogshjortarna 144:09+12:46
491Mats ÅhmanOK Klemmingen 144:09+12:46
493Olli SaloAngelniemen Ankkuri 244:11+12:48
494vacant Jönköpings OK 144:12+12:49
495Mikael Anttila-ErikssonOK Linné 344:13+12:50
495Antti IivariRasti-Kurikka 144:13+12:50
495Adam GeorgssonOK Nackhe / FK Friskus-Varberg 144:13+12:50
498Jonas CarlssonSundbybergs IK 144:17+12:54
498Akseli KetolaKoovee 244:17+12:54
500Ulf HanssonLerums SOK 144:19+12:56
500Kent DahlströmDomnarvets GOIF 144:19+12:56
500Erik BjörklundBjursås OK / Grycksbo IF OK 144:19+12:56
503Mat?j KamenickýOK Kåre 144:20+12:57
504Matti MaajärviLappeen Riento 144:22+12:59
505Göran JohanssonOK Österåker 144:23+13:00
506Simon HollbeckJärfälla OK / Bromma-Vällingby SOK 144:27+13:04
507Juha MartikainenSödertälje-Nykvarn OF 344:28+13:05
508vacant OK Kāpa 144:29+13:06
508Per MolinHärnösands OK 144:29+13:06
510Andreas KarlssonOK Vivill 144:30+13:07
511Henrik LindbladOK Djerf 144:31+13:08
512Olof CarlssonSöders-Tyresö 244:32+13:09
513Johan JakobssonLånghundra IF 144:33+13:10
513Dawid StefanskiRonneby OK 144:33+13:10
515Fredrik BerndtssonSkåneslättens OL 144:34+13:11
516Gustav LindeborgTäby OK 244:36+13:13
517Mikko HaikonenTampereen Pyrintö 244:37+13:14
518Andreas BjärkmarHalmstad OK 144:39+13:16
519Fredrik WennermarkOK Skogsfalken 144:41+13:18
520Simo HasuOK Orient 144:42+13:19
520Pär TögenmarkOK Linné 344:42+13:19
522Morten Nilstad PettersenIL Tyrving 144:44+13:21
522Patrik BrorssonJämtland-Härjedalens OF 144:44+13:21
524Fabian af HällströmOK77 144:46+13:23
524Henrik EngOK Vilse 87 144:46+13:23
524Anders LarssonOK Milan 144:46+13:23
527Jonatan AnderssonFalkenbergs OK 144:47+13:24
527Oscar JohanssonOK Dacke 144:47+13:24
529Joel EinarssonTormestorps IF 144:48+13:25
530David RüedlingerLeksands OK 144:50+13:27
530Tommy NymalmPargas IF 144:50+13:27
532Antti PasiKymin Suunnistajat 144:51+13:28
532Mikko LaaksoHelsingin Suunnistajat 244:51+13:28
534Hallvard KorenOK Moss 144:52+13:29
534Tobias WahlgrenCentrum OK 144:52+13:29
536Håkan DahlbäckOK Österåker 144:53+13:30
537Timo KankaanpääMaarian Mahti 144:54+13:31
538Jan NäslundOK Nolaskogsarna 144:55+13:32
539Lauri LavikainenKymin Suunnistajat 144:57+13:34
539Börje PaulerSkogslöparna / Hägglunds IoFK / OK Nipan 244:57+13:34
541Stefan NyströmOK Roxen 144:58+13:35
541David HectorSnättringe SK 144:58+13:35
543Jonas ErikssonRånäs OK 144:59+13:36
544Jonas LundbergGöteborg-Majorna OK 345:00+13:37
545Johan SisellOK Södertörn 145:01+13:38
546Peder KockOK Pan-Kristianstad 245:02+13:39
547Matti SaariTurun Suunnistajat 145:04+13:41
548Amanda HanssonBredaryds SOK 145:05+13:42
548Claes AnderssonFalkenbergs OK 145:05+13:42
550Thomas JosarpOK Nackhe / FK Friskus-Varberg 145:06+13:43
551Antti HakalaKortesjärven Järviveikot 145:07+13:44
552Remi BaudotNavi 145:08+13:45
552Niclas BehrenfeldtSkarpnäcks OL 145:08+13:45
554Rasmus SvantessonOK Pan-Kristianstad 145:09+13:46
554Mattias SandqvistVallentuna-Össeby OL 145:09+13:46
554Claes-Tommy HerlandIndre Østfold OK 145:09+13:46
557Rolf E JohanssonVästerviks OK / Rävetofta OK 145:10+13:47
557Jesper JohanssonLinköpings OK 445:10+13:47
557Johan OlssonHjobygdens OK 145:10+13:47
560Sven EngströmLinköpings OK 245:12+13:49
560Anton LifRehns BK 145:12+13:49
562Thomas GustafssonNorbergs OK 145:13+13:50
563Joonas NurminenJämsän Retki-Veikot 145:14+13:51
563Stefan ErikssonOK Hällen 245:14+13:51
565Andreas ErikssonUmeå OK / Robertsfors IK 145:16+13:53
566Anders EdvardssonEksjö SOK 245:17+13:54
566Jakob FranssonOK Milan 145:17+13:54
568Martin SärnbrinkOK Tisaren 345:19+13:56
569Anders HultgrenSundsvalls OK 145:23+14:00
569Magnus ThurénRonneby OK 145:23+14:00
569Magnus SvantegårdOK Dacke 145:23+14:00
569Magnus JohanssonOK Löftan 145:23+14:00
573Daniel LindTumba-Mälarhöjden OK 145:24+14:01
574Jacob VikströmFalkenbergs OK 145:27+14:04
575Anton BlomgrenHagaby GOIF 245:28+14:05
575Lauri InkeriOlavin Rasti 145:28+14:05
577Klas BringertKatrineholms OK 145:29+14:06
577Gustav ÅhrénMotala AIF OL 145:29+14:06
579Per FranssonOK Njudung / Kexholms SK 145:30+14:07
579Pasi LehtonenHauhon Sisu 145:30+14:07
581Tomas AlbinssonOK Österåker 145:31+14:08
582Bo HallbergFalköpings AIK OK 145:32+14:09
583Carl-Anton IngmarssonOK Vilse 87 145:34+14:11
584Patrik LeicktTullinge SK 445:36+14:13
585Magnus HellgrenOK Ravinen 345:37+14:14
585Henrik TrolinForsa OK 145:37+14:14
587Thomas EricsonAlfta-Ösa OK 145:39+14:16
588Emil SvalbringMålilla OK / Vimmerby OK 245:43+14:20
589Edvin LindmarkSkarpnäcks OL 145:44+14:21
589Mats SundbüeSträngnäs-Malmby OL 145:44+14:21
591Johan EngströmAlfta-Ösa OK 145:45+14:22
592Dan HörnellOK Linné 445:49+14:26
593Tuomo KorteTurun Suunnistajat 245:50+14:27
594Antti SaikkoLappeen Riento 145:51+14:28
595Stefan KallurOK Pan-Kristianstad 245:52+14:29
596John SvanbergOK Södertörn 145:53+14:30
596Mats LjungqvistOK Njudung / Kexholms SK 145:53+14:30
598Sebastian SvärdHaninge SOK 145:54+14:31
598Johan KarlssonOK Tor 145:54+14:31
598Fredrik SteneboAttunda OK 245:54+14:31
601Henri AnnilaKoovee 245:56+14:33
601vacant OK Tyr 345:56+14:33
603Juha KurppaMaarian Mahti 145:57+14:34
604Jesper LiderudLidköpings VSK / Ryda SK 145:58+14:35
605Jens ÖströmOK Tyr 345:59+14:36
606Kristofer WesterSkogslöparna 146:01+14:38
607Asko NykänenKärkölän Kisa-Veikot / Mäntsälän Urheilijat 146:02+14:39
607Tommy JohanssonVästvärmlands OK 146:02+14:39
609Anders SvenskTjällmo-Godegårds OK 146:03+14:40
610Carl RämmalLunds OK 146:05+14:42
611Jonas BergenfurSkattkärrs IF 146:06+14:43
611Mathias PerssonIFK Enskede 246:06+14:43
613Oskar ForsbergSkogslöparna 146:07+14:44
613Mikael WesterbergOK Kolmården 146:07+14:44
615Hans-Åke SköttKorsnäs IF OK / Malungs OK Skogsmårdarna 146:09+14:46
616Kai SamposaloKangasala SK 246:11+14:48
616Magnus NordströmKils OK 146:11+14:48
618Tuomo StenbergMS Parma 246:12+14:49
618Stefan BergOK Ravinen 246:12+14:49
620Jonas HöijerSävedalens AIK 246:16+14:53
621Kennet AnderssonBjursås OK / Grycksbo IF OK 146:18+14:55
622Emil LjungemyrOK Kolmården 146:19+14:56
622Peter WiréhnAvesta OK 146:19+14:56
624Filip SödervallIK Gandvik 146:20+14:57
625Mattias HolmbergBoxholm-Mjölby OL 146:22+14:59
625Olof BorellOK Linné 446:22+14:59
627Kimmo HirvonenLahden Suunnistajat-37 246:23+15:00
628Sebastian EkmanVästvärmlands OK 146:25+15:02
629Lauri TammemäeHelsingin Suunnistajat 146:27+15:04
630Albin EvertssonOK Klyftamo 146:30+15:07
631Anton PhilipssonOK Skogsfalken 146:31+15:08
632Henrik TengvallBoxholm-Mjölby OL 146:33+15:10
632Fredrik HugossonLunds OK 146:33+15:10
632Miika NurmiVaasan Suunnistajat ry 146:33+15:10
635Mikael HallendalIFK Enskede 146:34+15:11
636Olli LaakkioTurun Suunnistajat 346:35+15:12
637Bengt NorrmanTrollhättans SOK 146:36+15:13
637Jonas AxelssonLerums SOK 146:36+15:13
639Sören PeterssonOK Nolaskogsarna 146:38+15:15
640Claes HagstrandLerums SOK 146:39+15:16
640Rasmus ArfwedsonFrölunda OL 146:39+15:16
640Petter LindbergOK Linné 646:39+15:16
640Lars WesterholmHyvinkään Rasti 246:39+15:16
644Johan WändellVästerås SOK 246:42+15:19
645André SahlstenOK Ravinen 246:43+15:20
645Egil SimesOK Tyr 346:43+15:20
647Vidar SjögrenTjällmo-Godegårds OK 146:44+15:21
648Urban LjungbergDegerfors OK 146:45+15:22
649Peter HedbergLunds OK 146:46+15:23
650Mats HedmanIF Hagen 146:47+15:24
651Erik WibergJärla Orientering 346:48+15:25
652Håkon Østraat SævareidHalden SK 246:49+15:26
653Lari TakanenVehkalahden Veikot 146:50+15:27
654Martin BjurnerJärfälla OK / Bromma-Vällingby SOK 146:51+15:28
655Andreas NilssonOK Älme / FK Finn / Markaryds FK 146:53+15:30
656Isak JakobssonTibro OK 146:54+15:31
657Jonas HagströmFalköpings AIK OK 146:58+15:35
658Håkan PetterssonOK Djerf 146:59+15:36
659Henrik OrtmanVästerås SOK 247:02+15:39
659Filip ÖstmanKristinehamns OK 147:02+15:39
661Olav Schmitt GranHalden SK 247:03+15:40
661Mattias HedfjärdGudhems IF / Mullsjö SOK / Tidaholm SOK Sisu 147:03+15:40
661Teemu KulmalaSaarijärven Pullistus 147:03+15:40
664Erik ForsbergOK Ravinen 247:08+15:45
664Emanuel GahlinHärnösands OK 147:08+15:45
666Didrik HallNyköpings OK 147:09+15:46
666Bengt HaglundLeksands OK 247:09+15:46
668Jakob IvarssonHaninge SOK 147:10+15:47
668Mats SandinIK Vikings OK / OK Älgen 147:10+15:47
670Mats LundbergDalaportens OL 147:11+15:48
671Björn ArvidssonStora Tuna OK 247:12+15:49
672Pelle ForsbergIFK Enskede 147:14+15:51
673Miika KoskinenRajamäen Rykmentti 247:15+15:52
674Tobias KarlssonHagaby GOIF 247:19+15:56
675Magnus KarlssonOK Landehof 147:20+15:57
676Carl MagnussonIFK Moras OK 247:23+16:00
677Ulrik KarlssonMotala AIF OL 147:24+16:01
678Ove HedlundIFK Enskede 147:25+16:02
678Mårten SundhSundbybergs IK 247:25+16:02
680vacant Jönköpings OK 147:26+16:03
681Simon FröjdSnättringe SK 147:29+16:06
681Pär NymanOK Tyr 247:29+16:06
683Lars HolmbergIF Hagen 147:30+16:07
684Anders HellgrenFrölunda OL 147:32+16:09
685Ilkka KorhonenKuopion Suunnistajat 147:33+16:10
685Ville GladTurun Suunnistajat 347:33+16:10
687Jörgen EkmanVästvärmlands OK 147:35+16:12
688Björn CarlheimAttunda OK 247:37+16:14
689Richard LindströmNjurunda OK 147:39+16:16
690Anders HaglundLeksands OK 347:41+16:18
690Christer ArksandVallentuna-Össeby OL 147:41+16:18
692Aleksi LammiKauhavan Wisa 147:44+16:21
693Cristian LarssonKöping-Kolsva OK 147:45+16:22
693Anders KindbomIF Hagen 147:45+16:22
695Jesper LindströmIF Hagen 147:46+16:23
696Tuomas VäinäIkNV/KanSu/KyRa 147:49+16:26
697Sigmund VisterIndre Østfold OK 147:50+16:27
698Jonas SvernestamOK Hällen 247:52+16:29
699Torbjörn LöfvingTibro OK 147:54+16:31
699Mark RudaOK Ravinen 447:54+16:31
701Anton HemlinIK Uven / FK Herkules / Göteborgs SK 247:55+16:32
702Magnus JohanssonOK Kolmården 147:57+16:34
703Jarmo JoutsensaariKangasala SK 247:58+16:35
704Johan ModigOK Pan-Kristianstad 248:00+16:37
704Joel MongårdSkogsluffarnas OK 148:00+16:37
704Björn NilssonHärlövs IF 148:00+16:37
707Sven-Johan PrytzGOIF Tjalve / Skogspojkarnas OK 148:01+16:38
708Jussi LeskinenMS Parma 248:02+16:39
709Jaakko LiukkalaHauhon Sisu 148:10+16:47
710Ville LuomaHiidenkiertäjät 248:11+16:48
710Jouni KivimäkiIkNV/KanSu/KyRa 148:11+16:48
710Viktor DjerfVästerbergslagens OL 148:11+16:48
713Jonas GustavssonForsa OK 148:12+16:49
713Jan HanssonStenungsunds OK / Kvillebyns SK / OK Skogsmunken 148:12+16:49
715Håkan RolfssonSkarpnäcks OL 148:13+16:50
715Anders WadstenOK Landehof 148:13+16:50
715Anders LindkvistAlmby IK 148:13+16:50
718Pontus GilleOK Roslagen 148:16+16:53
719Claes BrattströmOK Djerf 148:17+16:54
719Thomas KarlssonSjövalla FK / IFK Göteborg 248:17+16:54
719Lars KlassonOK Ravinen 348:17+16:54
722Johan LidströmOK Landehof 148:19+16:56
723Erik SandbækOK Moss 148:22+16:59
724Pekka NoponenSuunta Jyväskylä 148:26+17:03
725Per JohanssonMotala AIF OL 148:27+17:04
725Jonas VictorinKFUM Örebro OK 248:27+17:04
727Ola LindströmSundsvalls OK 248:28+17:05
727Anton KällströmSala OK / OK Norden 148:28+17:05
729Jan HindérTolered-Utby Ol-klubb 148:29+17:06
730Karin JohnssonOK Kåre / OK Skärmen 348:30+17:07
731Peter HallbergVästerviks OK / Rävetofta OK 148:31+17:08
732Joni SolonenLahden Suunnistajat-37 248:32+17:09
733Jörgen NymanOK Raseborg 148:33+17:10
733Calle StenbergOK Skogshjortarna 148:33+17:10
735Fredrik JohanssonBredaryds SOK 148:36+17:13
735Ingemar ÅkermanTullinge SK 448:36+17:13
735Andreas UllerKils OK 148:36+17:13
738Petteri VigrenRasti-Nokia 148:37+17:14
739Torbjörn CarlssonBoxholm-Mjölby OL 148:38+17:15
740Jonas EngdahlDomnarvets GOIF 248:40+17:17
741Alexander NilssonGotlands OF 148:42+17:19
741Markus TurunenRajamäen Rykmentti 248:42+17:19
743Göran HellgrenOK Södertörn 248:44+17:21
744Mattias AnderssonIK Gandvik 148:45+17:22
745Henrik TörnqvistArboga OK 148:46+17:23
746Lars BergströmDomnarvets GOIF 248:47+17:24
746Kalle IngvarssonOK Vilse 87 148:47+17:24
746Antti TurkkiOlavin Rasti 148:47+17:24
749Teemu KemppainenPihkaniskat 148:49+17:26
749Ulf LindqvistJämtland-Härjedalens OF 148:49+17:26
751Johan OhlströmIF Thor 248:51+17:28
752Daniel AlnebergSträngnäs-Malmby OL 148:52+17:29
753Robin JakobssonGamleby OK 148:55+17:32
754Jukka KaunetsaloLahden Suunnistajat-37 248:56+17:33
754John GunnarssonSurahammars SOK 148:56+17:33
756Conny EkstrandOK Älvsjö-Örby 148:57+17:34
757Tobias PetterssonVästerviks OK / Rävetofta OK 148:58+17:35
758Mikko PeltonenJämsän Retki-Veikot 249:01+17:38
759Heikki KohvakkaSaarijärven Pullistus 149:02+17:39
760Henrik LidhageIK Ymer / Bredareds IF 149:03+17:40
761Niklas WernerssonSundbybergs IK 149:06+17:43
762Heikki VäänänenPihkaniskat 149:07+17:44
762Harri SaramäkiOlavin Rasti 149:07+17:44
764Tobias IsraelssonOK Tylöskog 149:09+17:46
765Anders LöwgrenOK Milan 149:10+17:47
766Asko HämäläinenRasti-Nokia 149:12+17:49
767Robert DonnerPargas IF 149:15+17:52
768Bengt SvenssonSundbybergs IK 249:17+17:54
769Mikko LepistöHauhon Sisu 149:18+17:55
769Elin JohanssonÄrla IF 249:18+17:55
769Mika PasonenOK77 249:18+17:55
772Sören JonssonNydalens SK 149:21+17:58
772Bo HerderssonMarkbygdens OK 149:21+17:58
772Reijo ToppariKauhavan Wisa 149:21+17:58
775Tomas d.y. LöfgrenStora Tuna OK 249:22+17:59
775Ulf KarlssonOK Alehof 149:22+17:59
775Jonas PetterssonOK Borgen / Tierps SOK 149:22+17:59
778Dennis RehnOK Raseborg 149:23+18:00
778Kjetil KarlsenOK Moss 149:23+18:00
778Kristoffer JanssonOK Måsen 149:23+18:00
778Linus BacklundOK Södertörn 349:23+18:00
782Christian OlssonOK Tranan 149:24+18:01
782Markus SchweizerOLV Baselland / Järla Orientering 449:24+18:01
784Jesper HedbergSnättringe SK 249:30+18:07
785Jonathan ÅmanIF Femman 149:31+18:08
785Gunnar KarlssonMålilla OK / Vimmerby OK 249:31+18:08
787Juha TuomistoVaasan Suunnistajat ry 149:32+18:09
788Kenneth SmedsNärpes OK 149:33+18:10
788Erik JonssonIK Ymer / Bredareds IF 149:33+18:10
788Peter ForsOK Grip 149:33+18:10
791Henrik KlaarSäterbygdens OK / IFK Umeå 149:34+18:11
791Vesa TähtinenPäijät-Rasti 149:34+18:11
793Mattias NordinGustavsbergs OK 249:37+18:14
794Jan LärfarsLeksands OK 349:38+18:15
795Anders OlssonLustens OK 149:40+18:17
795Thomas OhlinRånäs OK 149:40+18:17
797Simen BjørningsøyNydalens SK 149:41+18:18
798Topias PeltonenSödertälje-Nykvarn OF 349:42+18:19
798vacant OK Enen 149:42+18:19
800Björn SchilobolskiÅmåls OK / Stigsökarna / Stångenäs AIS 149:43+18:20
800Simon SchusterVallentuna-Össeby OL 149:43+18:20
802Thorbjörn EkströmUddevalla OK 149:44+18:21
802Eric BrattåsenIK Ymer / Bredareds IF 149:44+18:21
804Jakob SkogholmCentrum OK 149:45+18:22
805Per KällvikÅmåls OK / Stigsökarna / Stångenäs AIS 149:46+18:23
806Tobias AnderssonOK Österåker 149:49+18:26
807Lars ForsstedtSöders-Tyresö 249:51+18:28
808Albin PetrénGöteborg-Majorna OK 449:53+18:30
809Per-Johan JosefssonSkogslöparna 149:54+18:31
810Pauli JuutilainenPihkaniskat 149:55+18:32
810Anders PlattJärla Orientering 349:55+18:32
810Akseli JulkunenLounais-Hämeen Rasti 149:55+18:32
813Sakari PuolakanahoHyvinkään Rasti 249:56+18:33
814Leonas MockunasHellas Orientering 149:58+18:35
815Lasse KarlssonIstrums SK 150:00+18:37
815Per HåstlundAlmby IK 150:00+18:37
817Elias WiklundNydalens SK 150:01+18:38
817Mats HallNyköpings OK 250:01+18:38
819Magnus FredrikssonKorsnäs IF OK / Malungs OK Skogsmårdarna 150:02+18:39
820Dag JehrlanderGOIF Tjalve / Skogspojkarnas OK 150:03+18:40
820Magnus SternerSträngnäs-Malmby OL 150:03+18:40
822Bengt Arne FrankssonSödertälje-Nykvarn OF 450:05+18:42
822Leif EinarssonKungälvs OK 150:05+18:42
822Olof HalvarssonGöteborg-Majorna OK 350:05+18:42
825Lars SegermanSkarpnäcks OL 150:06+18:43
826Emil LindströmSol Tranås 150:07+18:44
827Tommy JohanssonÅmåls OK / Stigsökarna / Stångenäs AIS 150:08+18:45
827Mikko LehtoMaarian Mahti 150:08+18:45
829Mattias BomanTumba-Mälarhöjden OK 250:09+18:46
830Tomas VidfeltLindebygdens OK 150:11+18:48
830Peter LarssonStorviks IF 150:11+18:48
832Rasmus MårtenssonOK77 250:14+18:51
833Micke WallströmNyköpings OK 250:15+18:52
834Stefan BjurstedtSurahammars SOK 150:17+18:54
835Jens TirickeGotlands OF 350:20+18:57
836Niklas SarparantaLynx 250:21+18:58
836Ola PeterssonLeksands OK 250:21+18:58
838Ola KåbergOK Ravinen 350:22+18:59
839Thomas JanssonGarphyttans IF 150:24+19:01
840Per CarlbergVallentuna-Össeby OL 150:25+19:02
841Johannes SvenssonOK Tyr 250:26+19:03
841Anders JohanssonNAIS Orienteringsklubb 150:26+19:03
843Erik HagmanGöteborg-Majorna OK 450:29+19:06
844Claes EkbergLidköpings VSK / Ryda SK 150:30+19:07
845Robert LidströmTullinge SK 550:31+19:08
846Antti VeijalainenPaimion Rasti 250:35+19:12
847Anton NilssonUmeå OK / Robertsfors IK 150:36+19:13
847Hannu ArkiHirvensalon Heitto 150:36+19:13
849Gustav GrothKFUM Örebro OK 350:37+19:14
849Anders SjöbomNjurunda OK 150:37+19:14
851Sami HölttäHyvinkään Rasti 250:38+19:15
852Claes AnderssonTullinge SK 550:39+19:16
852Johan SundinWaxholms OK 150:39+19:16
854Erik NybergOK Denseln 250:40+19:17
854Niinimäki RasmusIkNV/KanSu/KyRa 150:40+19:17
856Anders LindbergMotala AIF OL 150:45+19:22
857Tomas NavratilMagnus Orienteering 150:47+19:24
858Karl-Johan PerssonTormestorps IF 150:49+19:26
859Oskar Ek-LarssonSödertälje-Nykvarn OF 250:54+19:31
859Jonas HammarskiöldLunds OK 150:54+19:31
859Ulf K. RaskSigtuna OK 150:54+19:31
862Roger HaapaniemiOK Tor 150:56+19:33
862Johan LarssonLustens OK 150:56+19:33
864Lena GillgrenStora Tuna OK 350:57+19:34
864John LambOK Klemmingen 250:57+19:34
864Magnus TenghagenHärlövs IF 150:57+19:34
867Jesper ÖströmOK Tyr 250:58+19:35
867Fredrik PerssonOckelbo OK / Järbo OK 150:58+19:35
869Anders BjörklundOK Ravinen 451:01+19:38
869Magnus Kjellberg DalenstamIstrums SK 151:01+19:38
871Oskar JacobsonOK Milan 151:04+19:41
872Mattias KarlssonAnkarsrums OK / Vimmerby OK 151:05+19:42
873Anders PetterssonOK Njudung / Kexholms SK 151:06+19:43
873Fredrik TarbergOK Grip 151:06+19:43
873Magnus JohanssonWaxholms OK 151:06+19:43
873Thomas HahneIK Jarl Rättvik / HJS-Vansbro OK / Insjöns IF OK 151:06+19:43
877Stefan KarlssonOK Ravinen 451:07+19:44
877Jörgen BlästaNjurunda OK 151:07+19:44
877Stefan NordströmOK Älvsjö-Örby 151:07+19:44
880Attila MolnarHelsingin Suunnistajat 251:08+19:45
881Felix GarmerGöteborg-Majorna OK 451:09+19:46
882Linus IsebornFrämmestads IK 151:10+19:47
883Anders IngmanIF Sibbo-Vargarna 251:11+19:48
884Åke HolmbergFrämmestads IK 151:12+19:49
884Tomas CallebergSnättringe SK 251:12+19:49
884Leif MarkfjärdAvesta OK 151:12+19:49
887Bo BörjessonStorviks IF 151:13+19:50
888Fredrik AskMarkbygdens OK 151:15+19:52
888Kristoffer StockmanKFUM Örebro OK 351:15+19:52
890Niklas HelmertzFrölunda OL 151:17+19:54
891Jonas FagerholmSöderhamns OK / Segersta OK 151:18+19:55
892Per EdströmHärnösands OK 151:19+19:56
893Måns BrännebyOK Kolmården 151:20+19:57
894vacant OK Enen 151:21+19:58
895Thomas LåstbomHärlövs IF 151:22+19:59
895Fredrik SetterqvistOK Södertörn 451:22+19:59
897Kent GranqvistVästerviks OK / Rävetofta OK 151:26+20:03
897Esko SorriRastihaukat 151:26+20:03
899Johan WintherVästerbergslagens OL 151:28+20:05
900Petja PöyhönenRastikarhut 151:31+20:08
900Ola JäderbergLeksands OK 251:31+20:08
902Miikka WigeliusMaarian Mahti 151:34+20:11
903Johan SchagerlindOK Bävern 151:35+20:12
904Jaakko RöytiöPaimion Rasti 251:38+20:15
904Rune BlågestadIndre Østfold OK 151:38+20:15
906Fredrik WikstenGävle OK 251:40+20:17
907Anders H JohanssonGöteborg-Majorna OK 351:41+20:18
907Fajer WennerbergOK Klyftamo 151:41+20:18
907Nicklas BergströmTäby OK 251:41+20:18
907vacant OK Enen 151:41+20:18
911Mikael AnderssonIK Gandvik 151:43+20:20
912Håkan NilssonDomnarvets GOIF 151:44+20:21
913Jonas ZakariassonUddevalla OK 151:45+20:22
914Oskar ÖbergSödertälje-Nykvarn OF 451:47+20:24
915Patrik KarlssonStenungsunds OK / Kvillebyns SK / OK Skogsmunken 151:48+20:25
916Michael HolmgrenIF Thor 251:50+20:27
917Oliver JägevaDalaportens OL 151:51+20:28
918Simon EklövOK Linné 351:52+20:29
919Peter HaglundHaninge SOK 151:53+20:30
919Jan AsketunOK Roxen 251:53+20:30
921Johanna RäsänenKuopion Suunnistajat 151:55+20:32
921Edwin CarlsonIFK Hedemora OK 151:55+20:32
923Erik SvenssonOK Klyftamo 151:57+20:34
924Joel EnglundNyköpings OK 251:59+20:36
925Lars G BerggrenOK Älvsjö-Örby 152:01+20:38
926Ingemar MagnussonOK Måsen 152:02+20:39
927Rikard BorgLinköpings OK 452:03+20:40
928Sven Arne KarlssonTrollhättans SOK 252:04+20:41
929Johan AhlbäckNorbergs OK 152:08+20:45
930Fredrik MalmbergSkogsluffarnas OK 252:09+20:46
931vacant Eskilstuna OL / Kjula IF / Stora Sundby GoIF 152:10+20:47
932Henning HallNyköpings OK 252:11+20:48
933Toni VuorinenLynx 252:12+20:49
933Per NymanKristinehamns OK 152:12+20:49
935Per ThellsénOK Roxen 252:14+20:51
936Andreas ClaessonOK Kullingshof 152:15+20:52
937Jenny WesterberghIF Thor / Rasbo IK 352:17+20:54
937Miikka KorhonenTampereen Pyrintö 352:17+20:54
939Kristian DahlströmIFK Moras OK 252:19+20:56
940Mikael GummessonNybro OK 152:20+20:57
940Lars-Åke AnderssonArboga OK 152:20+20:57
942Hannu HeiniläRastivarsat 152:21+20:58
943Fredrik LandstorpOK Tor 152:22+20:59
944Björn RosenqvistNärpes OK 152:24+21:01
944Jonas ÅkerdahlSundsvalls OK 252:24+21:01
946Magnus JonssonSundsvalls OK 252:25+21:02
947Jörgen SköldLinköpings OK 352:27+21:04
948Erik TorshageOK Nolaskogsarna 152:29+21:06
949Christoffer NorrmanAttunda OK 352:31+21:08
950Tommy ErikssonTullinge SK 352:32+21:09
950Henrik FlordalKatrineholms OK 152:32+21:09
950Timo SantamäkiKangasala SK 352:32+21:09
953Mattias SkepplingOK Södertörn 252:33+21:10
953Magnus JonssonVästvärmlands OK 152:33+21:10
955Lukas DienerTullinge SK 152:34+21:11
955Markku PaijaLounais-Hämeen Rasti 152:34+21:11
957Harri SinneläSuomusjärven Sisu / Perttelin Peikot 152:35+21:12
957Peter Lillen NilssonOK Tranan 152:35+21:12
957Lars NymanKristinehamns OK 152:35+21:12
960Jonathan AnderssonHagaby GOIF 252:36+21:13
961Tuomas HakkarainenEspoon Akilles 152:37+21:14
961Adam EngströmOK Hällen 352:37+21:14
963Jonny KarlssonOK Denseln 352:38+21:15
964Ulf LarssonGarphyttans IF 152:40+21:17
965Mathias MattssonPargas IF 252:41+21:18
966Erik LauriIK Uven / FK Herkules / Göteborgs SK 252:44+21:21
967Ronny FalkSundbybergs IK 152:47+21:24
967Leif GustafssonSäterbygdens OK / IFK Umeå 152:47+21:24
967Örjan SandellOK Roxen 252:47+21:24
970Juha-Matti LaihoKärkölän Kisa-Veikot / Mäntsälän Urheilijat 152:48+21:25
971Jan-Olof BjörklundBjursås OK / Grycksbo IF OK 152:49+21:26
972Stefan TräffNAIS Orienteringsklubb 152:51+21:28
973Håkan YgbergOK Dacke 152:52+21:29
974Jens PerusNärpes OK 152:53+21:30
974Lennart MalmbergGotlands OF 352:53+21:30
976Kristjan KirjanenDalaportens OL 152:54+21:31
977Anders PrästingsDomnarvets GOIF 152:56+21:33
977Andreas PrastorferSöders-Tyresö 252:56+21:33
977Lennart HambergJämtland-Härjedalens OF 152:56+21:33
980Mats ÅbergOK Linné 452:57+21:34
981Anders KallinKFUM Örebro OK 352:59+21:36
982Jonas PeterssonNAIS Orienteringsklubb 153:05+21:42
983Mårten MartinssonDegerfors OK 153:07+21:44
984Kai KamilaKauhavan Wisa 153:09+21:46
985Luki LombriserOLV Baselland / Järla Orientering 453:10+21:47
985Tobias SvenssonOK Österåker 253:10+21:47
987Henri KratsSuunta Jyväskylä 153:14+21:51
987Riku KerkolaSuomusjärven Sisu / Perttelin Peikot 153:14+21:51
987Christopher MikanderOK Raseborg 253:14+21:51
990Martin FagerlundSol Tranås 153:21+21:58
990Leif KrügerGarphyttans IF 153:21+21:58
990Marek WolowczykOK Denseln 353:21+21:58
993Pontus StrandbergIF Femman 253:22+21:59
994Felix PalmgrenEksjö SOK 253:25+22:02
994Erik PerssonHärlövs IF 153:25+22:02
996Andreas BergqvistStora Tuna OK 353:26+22:03
996Kalle ÖstgrenOK Kåre 253:26+22:03
998Torben MalmGarphyttans IF 153:27+22:04
998Johan WesterberghIF Thor / Rasbo IK 353:27+22:04
1000Kimmo ValtonenMS Parma 353:29+22:06
1001Hasse JohanssonSödertälje-Nykvarn OF 353:30+22:07
1002Martin SmelikMagnus Orienteering 153:32+22:09
1003Artur KulaginHelsingin Suunnistajat 253:35+22:12
1004Erik AdrianssonOK Kåre 253:37+22:14
1004Joacim DahlbergAlmby IK 153:37+22:14
1006Anders ReimertzEksjö SOK 253:38+22:15
1007Joel BergkvistCentrum OK 153:41+22:18
1008Fredrik N. JanssonVästerbergslagens OL 153:42+22:19
1008Tommy LindgrenSigtuna OK 153:42+22:19
1010Tim BjärengrenOK Hällen 353:43+22:20
1011P-O MelinderTullinge SK 553:44+22:21
1012Marko HartonenJämsän Retki-Veikot 253:45+22:22
1013Filip HolmHalmstad OK 153:46+22:23
1014Mats AnderssonFinspångs SOK 253:47+22:24
1015Tuomo NiskanenKärkölän Kisa-Veikot / Mäntsälän Urheilijat 153:49+22:26
1016Peter StenbäckAkilles OK 153:50+22:27
1017Ulf MalmborgSkogsluffarnas OK 253:51+22:28
1017Tommy ErikssonGOIF Tjalve / Skogspojkarnas OK 153:51+22:28
1019Anna-Karin MattssonSkattkärrs IF 153:52+22:29
1020Harry SainioOK77 253:58+22:35
1021Johan FurunäsOK Grip 153:59+22:36
1022Hugo FlordalSnättringe SK 254:00+22:37
1023Magnus SohlbergNorbergs OK 154:02+22:39
1023Johan NilssonSävedalens AIK 254:02+22:39
1025Magnus OhlinRånäs OK 154:03+22:40
1026Ove RinnbäckOK Ravinen 454:05+22:42
1026Peter TallbergAkilles OK 154:05+22:42
1026Ivar Maalen-JohansenOK Moss 154:05+22:42
1029Kristian LundLidköpings VSK / Ryda SK 154:06+22:43
1030Anders HenrikssonIFK Moras OK 454:07+22:44
1031Elias Bäcklund-EkvallTrollhättans SOK 154:13+22:50
1031Erik ZanderIFK Moras OK 354:13+22:50
1033Veli-Matti PulliRastivarsat 154:15+22:52
1033Anders ArfwedsonFrölunda OL 154:15+22:52
1033Albin SunessonSävedalens AIK 254:15+22:52
1033Johan KüglerSigtuna OK 154:15+22:52
1037Niklas JakobssonSol Tranås 154:16+22:53
1038Erik AnderssonOK Södertörn 254:18+22:55
1039Tobias BorgerAnkarsrums OK / Vimmerby OK 154:19+22:56
1040Albin PålssonKungälvs OK 154:20+22:57
1041Stephan WitickRastihaukat 154:21+22:58
1041Viktor ÖhlénSurahammars SOK 154:21+22:58
1043Bo StrandOK Linné 554:22+22:59
1043Vesa VesterinenLounais-Hämeen Rasti 154:22+22:59
1045Svante GuterstamTrosabygdens OK 154:23+23:00
1046Erik AdolfssonOK Skogsstjärnan 154:25+23:02
1047Mathias TärnlundOK Linné 454:26+23:03
1047Jonne Yli-IkkeläAkilles OK 154:26+23:03
1049Anders PelanderOK Djerf 254:28+23:05
1050Gustav AnderssonAvesta OK 154:31+23:08
1051Anton BlomdahlTullinge SK 354:32+23:09
1052Markus WesterlindOK Nolaskogsarna 254:35+23:12
1053Carl Johan ArewångOK Måsen 154:36+23:13
1054Petri KuusinenHämeenlinnan Suunnistajat 154:37+23:14
1055Antti KoivuniemiMS Parma 354:41+23:18
1056Stefan HornebrantTrollhättans SOK 254:44+23:21
1056Elias TidevallSkogsluffarnas OK 154:44+23:21
1058Niko HerttuainenRaja-Karjalan Suunnistajat 154:46+23:23
1058Leif SvangrenGotlands OF 254:46+23:23
1060Johan GunnarsIFK Moras OK 354:48+23:25
1061Rickard GunsjöOK Bävern 154:49+23:26
1062Viktor HenmyrOK Vilse 87 154:50+23:27
1062Magnus KjellstrandTumba-Mälarhöjden OK 254:50+23:27
1064vacant OK Kāpa 154:51+23:28
1065Anders TollOK Linné 654:55+23:32
1066Bo LauriSnättringe SK 354:58+23:35
1067Ulf BjörkdahlHerrestads AIF / Ljungskile FK / OK Kroppefjäll 155:01+23:38
1068vacant OK Kāpa 155:04+23:41
1068Julia LundquistNybro OK 155:04+23:41
1070Oskar NilssonVästerås SOK 355:06+23:43
1071Jan KihlSundbybergs IK 255:09+23:46
1072Jan-Olov AxelssonLeksands OK 355:11+23:48
1072Lauri KunnasRaja-Karjalan Suunnistajat 155:11+23:48
1074Niklas BjörkqvistHämeenlinnan Suunnistajat 255:18+23:55
1075Mattias LjungqvistTolered-Utby Ol-klubb 155:19+23:56
1076Pasi IsokallioRasti-Nokia 155:23+24:00
1076Yngve KrantzOK Rodhen 255:23+24:00
1078Martin AhlströmIFK Enskede 155:24+24:01
1079Geir O. RønningNydalens SK 255:26+24:03
1080Jiri ZelinkaMagnus Orienteering 155:27+24:04
1080Tapio HaikamaHauhon Sisu 255:27+24:04
1082Erik JohanssonOK Kullingshof 155:30+24:07
1083Jouni PyykönenEspoon Akilles 155:31+24:08
1084Thomas KarlssonOK Älvsjö-Örby 155:37+24:14
1085Anders HaglundOK Djerf 155:38+24:15
1085Mattis HallbergIK Uven / FK Herkules / Göteborgs SK 255:38+24:15
1087Jonas Jensen-TornehedVästerås SOK 255:39+24:16
1088Mathias HäggblomOK Klyftamo 155:42+24:19
1088Magnus HoppeIF Thor / Rasbo IK 355:42+24:19
1090Joel KristianssonSkåneslättens OL 155:45+24:22
1091Vesa VirkkiPäijät-Rasti 155:48+24:25
1092Per SandahlGamleby OK 155:51+24:28
1093Henrik GynnemoLustens OK 155:52+24:29
1094Vadim TolstopyatovHellas Orientering 155:54+24:31
1094Björn LöfrothEskilstuna OL / Kjula IF / Stora Sundby GoIF 155:54+24:31
1096Johan LeijgårdGudhems IF / Mullsjö SOK / Tidaholm SOK Sisu 155:56+24:33
1097Jörgen EdinSidensjö IK 155:57+24:34
1097Stefan JohanssonTrollhättans SOK 255:57+24:34
1099Patrik ThybeckLindebygdens OK 155:59+24:36
1100Jonas WestbomOckelbo OK / Järbo OK 156:00+24:37
1101Svante PerssonSöderhamns OK / Segersta OK 156:01+24:38
1102Ola TorstenssonVästerås SOK 356:02+24:39
1103Christer ÖstlundSträngnäs-Malmby OL 156:07+24:44
1104Tommi AaltonenMS Parma 356:10+24:47
1105Arto ItkonenTurun Suunnistajat 256:12+24:49
1105Cristina LuisNydalens SK 256:12+24:49
1107Thomas HermanssonIFK Moras OK 356:16+24:53
1108Stefan EngblomPargas IF 256:21+24:58
1109Ludvig HolmbergOK Tranan 156:22+24:59
1110Andreas KarlssonSävedalens AIK 256:25+25:02
1111David AxelssonFinspångs SOK 156:31+25:08
1112Pauli SaksanenPunkalaitumen Kunto 156:32+25:09
1113Ulf NyströmTrollhättans SOK 256:38+25:15
1114Håkan PerssonValbo AIF / OK Ödmården / Oslättforspojkarnas IK 156:39+25:16
1115Valtteri TetriAngelniemen Ankkuri 256:40+25:17
1116Daniel TjernbergSödertälje-Nykvarn OF 456:46+25:23
1116Karin WallinOckelbo OK / Järbo OK 156:46+25:23
1116Rolf JohanssonSundsvalls OK 356:46+25:23
1119Jani LehmuskoskiEspoon Akilles 156:47+25:24
1120Vidar AlbinssonTormestorps IF 156:49+25:26
1121Håkan KarlssonOK Älme / FK Finn / Markaryds FK 156:54+25:31
1122Peter KjellbergIstrums SK 156:55+25:32
1122Olle ZanderIFK Moras OK 456:55+25:32
1122Lars AnderssonOK Södertörn 456:55+25:32
1125Lars HogedalVänersborgs SK 256:56+25:33
1126Mattias PauliIstrums SK 156:58+25:35
1127Per-Arne WahlgrenSjövalla FK / IFK Göteborg 256:59+25:36
1128Lisa BorssénHerrestads AIF / Ljungskile FK / OK Kroppefjäll 157:00+25:37
1129Henrik PerssonSundbybergs IK 257:01+25:38
1130Klas BirgerssonLånghundra IF 257:04+25:41
1131Kristian LundgrenSkarpnäcks OL 257:07+25:44
1132Emil WippJärla Orientering 357:10+25:47
1133Sami VirtaMS Parma 257:11+25:48
1134Per JangdalSundsvalls OK 257:13+25:50
1134Jonathan WiikIF Femman 257:13+25:50
1136Jonas KarlssonOK Tylöskog 157:14+25:51
1136Patrik JanssonRånäs OK 257:14+25:51
1138Per ÖbergKöping-Kolsva OK 257:15+25:52
1139Christopher MollénOK Denseln 357:20+25:57
1140Marko NygårdKuopion Suunnistajat 157:21+25:58
1141Erno PuupponenEspoon Suunta 257:22+25:59
1141Markus BerglundSkarpnäcks OL 257:22+25:59
1143Joel JohnssonOK Nackhe / FK Friskus-Varberg 157:23+26:00
1143Tore EklundSödertälje-Nykvarn OF 357:23+26:00
1143Nils HelmerssonHässleholms OK / Hästveda OK / OK Torfinn 157:23+26:00
1146vacant Østmarka OK 157:24+26:01
1147Daniel AnderssonIK Gandvik 157:27+26:04
1147Christofer SundströmGOIF Tjalve / Skogspojkarnas OK 157:27+26:04
1147Jyri MustajokiTampereen Pyrintö 357:27+26:04
1150Douglas LundinSkogsluffarnas OK 257:28+26:05
1151Andreas PerssonGöteborg-Majorna OK 357:29+26:06
1151Christer ÖbergGamleby OK 157:29+26:06
1153Ville HeikkiläKangasala SK 257:30+26:07
1153Thomas LiljaOK Denseln 357:30+26:07
1153Björn HannrupIF Thor 257:30+26:07
1156Jan DalheimerIK Vikings OK / OK Älgen 157:33+26:10
1157Johan LövgrenDegerfors OK 157:36+26:13
1158Olle ÅsbergTibro OK 157:40+26:17
1158Mikko SetäläRasti-Nokia 157:40+26:17
1158Ulf MeriheinäPihkaniskat 257:40+26:17
1161Emil ErdeliusIF Rigor 157:41+26:18
1162Robert AmperTurun Suunnistajat 257:44+26:21
1162Evert JohanssonOK Bävern 157:44+26:21
1164Torbjörn SöderlundLeksands OK 257:46+26:23
1165Valtteri PatanaKortesjärven Järviveikot 157:47+26:24
1165Reima VeijalainenHämeenlinnan Suunnistajat 257:47+26:24
1165Anders CarlheimAttunda OK 357:47+26:24
1168Thomas ArvidssonSäterbygdens OK / IFK Umeå 157:50+26:27
1168Jan IsakssonSkogslöparna / Hägglunds IoFK / OK Nipan 257:50+26:27
1170Aada ForsmanVaasan Suunnistajat ry 157:51+26:28
1171Anders FranzénLidköpings VSK / Ryda SK 157:52+26:29
1172Jesper NilssonAndrarums IF 157:53+26:30
1173Osmo NummelinPunkalaitumen Kunto 157:56+26:33
1174Thobias WidelundOK Kåre / OK Skärmen 357:57+26:34
1175Roland NorellSöders-Tyresö 258:01+26:38
1175Erik StigsmarkKvarnsvedens GOIF OK 158:01+26:38
1175Richard EngOK Pan-Kristianstad 258:01+26:38
1178Kjell BomanSöderhamns OK / Segersta OK 158:06+26:43
1179Urs BütikoferLjusdals OK 158:08+26:45
1180Maximilian JärvinenIF Sibbo-Vargarna 258:09+26:46
1181Fredrik KarlssonNybro OK 158:11+26:48
1181Jyri HuurreTurun Suunnistajat 258:11+26:48
1181Stefan FalkValbo AIF / OK Ödmården / Oslättforspojkarnas IK 158:11+26:48
1184Niklas FallgrenGudhems IF / Mullsjö SOK / Tidaholm SOK Sisu 158:12+26:49
1185Stefan RoosOK Linné 558:13+26:50
1185Elias MelinIFK Hedemora OK 158:13+26:50
1187Torbjörn OttossonStora Tuna OK 358:16+26:53
1188Tuomo VuorenpääJämsän Retki-Veikot 258:17+26:54
1189Andreas ÖhmanMalax IF / Solf IK 158:18+26:55
1190Robin KarlssonTormestorps IF 158:19+26:56
1190Stefan JonssonNybro OK 158:19+26:56
1192Christian GrotnesIL Tyrving 258:22+26:59
1193Egor PopovHellas Orientering 158:23+27:00
1193Ari HonkimaaEspoon Suunta 258:23+27:00
1193Anders ThorstenssonLjusdals OK 158:23+27:00
1196Svante AndrénTibro OK 158:25+27:02
1197Rikard HolmströmVästerbergslagens OL 158:26+27:03
1198Jonathan AndersonOK Njudung / Kexholms SK 158:34+27:11
1199Christer LindellLinköpings OK 458:49+27:26
1199Niclas ArkåsenOK Kåre 258:49+27:26
1201Christian GlantzAndrarums IF 158:52+27:29
1202Hannu NumminenEspoon Akilles 158:56+27:33
1203Pertti SorriRastihaukat 158:58+27:35
1204Bo SegermanIF Thor / Rasbo IK 359:03+27:40
1205Örjan WängdahlStenungsunds OK / Kvillebyns SK / OK Skogsmunken 159:06+27:43
1206Anders WassbladVänersborgs SK 259:07+27:44
1207Anders CarnlandJämtland-Härjedalens OF 159:10+27:47
1208Anders ÖnerudOK Ravinen 359:11+27:48
1209Rauno LaineLounais-Hämeen Rasti 159:13+27:50
1210Mikael GustafssonOK Gynge 159:15+27:52
1211Anna SanderIF Thor 259:21+27:58
1212Jouni HjelmRastiPiikkiö 159:27+28:04
1213Robert GrannArboga OK 159:28+28:05
1214Per BoströmSkattkärrs IF 159:30+28:07
1214Nils EklöwOK Södertörn 459:30+28:07
1216Aapo HäkkinenSaarijärven Pullistus 159:35+28:12
1217Tomi MinkkinenRajamäen Rykmentti 259:39+28:16
1218Per SkyggesonOK Nackhe / FK Friskus-Varberg 159:41+28:18
1219Pelle LandforsLustens OK 159:44+28:21
1220Göran VikblomStorviks IF 159:47+28:24
1221Anton BacklundSäterbygdens OK / IFK Umeå 159:51+28:28
1222Anders EdquistVästerås SOK 359:52+28:29
1223Bo GustavssonOK Tylöskog 159:53+28:30
1224Magnus LarssonVästerås SOK 259:56+28:33
1225Jesper JohanssonÄrla IF 259:58+28:35
1226Robin SvennbergDegerfors OK 159:59+28:36
1227Erik OlssonGävle OK 21:00:00+28:37
1227Stefan HammarIK Uven / FK Herkules / Göteborgs SK 11:00:00+28:37
1229Krister GumaeliusWaxholms OK 11:00:02+28:39
1229Emil FlordalLjusdals OK 11:00:02+28:39
1231Torbjörn JohanssonOK Södertörn 41:00:03+28:40
1232Matti NylundSigtuna OK 11:00:05+28:42
1233Gustaf SameliusGotlands OF 41:00:09+28:46
1234Thomas CarlssonValbo AIF / OK Ödmården / Oslättforspojkarnas IK 11:00:13+28:50
1234Stefan StridhValbo AIF / OK Ödmården / Oslättforspojkarnas IK 11:00:13+28:50
1236Fredrik MorastHaninge SOK 21:00:14+28:51
1237Åke KappelGotlands OF 21:00:16+28:53
1238Elias EnglundOK Södertörn 21:00:26+29:03
1239Niclas NilssonOK Österåker 21:00:27+29:04
1240Fredrik SjökvistIFK Enskede 21:00:30+29:07
1241Niclas LarssonKöping-Kolsva OK 11:00:33+29:10
1241Esa KuivaniemiHauhon Sisu 21:00:33+29:10
1243Oliver FreijOK Måsen 11:00:35+29:12
1244Staffan ZillingOK Södertörn 31:00:39+29:16
1245Mårten OlssonGävle OK 21:00:40+29:17
1246Rikard GustavssonGudhems IF / Mullsjö SOK / Tidaholm SOK Sisu 11:00:45+29:22
1246Tobias AhlqvistSundbybergs IK 31:00:45+29:22
1248vacant IFK Enskede 21:00:46+29:23
1249Stefan PetterssonSödertälje-Nykvarn OF 41:00:48+29:25
1250Filip SjöforsOK Älme / FK Finn / Markaryds FK 11:00:50+29:27
1250Martin SedströmKFUM Örebro OK 31:00:50+29:27
1252Anders BergmarkSnättringe SK 31:00:53+29:30
1253Kalle PetterssonRånäs OK 21:00:57+29:34
1254vacant OK Enen 11:00:59+29:36
1255Johan BlickOK Alehof 11:01:06+29:43
1256vacant Østmarka OK 11:01:09+29:46
1256Marcus EnegrenMalax IF / Solf IK 11:01:09+29:46
1258Håkan AnderssonOK Hammaren 21:01:13+29:50
1259Jan HanssonOK Djerf 21:01:14+29:51
1260Kurt LöfgrenGotlands OF 21:01:17+29:54
1261Lars BjörckOK Älme / FK Finn / Markaryds FK 11:01:18+29:55
1262Antti VäyrynenKymin Suunnistajat 11:01:20+29:57
1263Jonas SellingLänna IF 11:01:27+30:04
1264Jörgen NilssonRonneby OK 21:01:33+30:10
1265Tobias AtterbrandOK Borgen / Tierps SOK 11:01:43+30:20
1266Staffan AsplundKungälvs OK 11:01:48+30:25
1267Jan NilssonAndrarums IF 11:02:02+30:39
1268Johan EdenhamnLänna IF 11:02:07+30:44
1269Jakob RedtzerAttunda OK 21:02:10+30:47
1270Cecilia GrothKungälvs OK 11:02:11+30:48
1270Gustaf CarlsonIFK Hedemora OK 11:02:11+30:48
1272Christer MikaelssonSidensjö IK 11:02:13+30:50
1273Anton DanielsAttunda OK 31:02:17+30:54
1274Ilkka RäisänenHirvensalon Heitto 11:02:20+30:57
1275Esko MäkiniemiPunkalaitumen Kunto 11:02:21+30:58
1276Andrew LagoGöteborg-Majorna OK 41:02:26+31:03
1277Jonatan BylarsForsa OK 21:02:27+31:04
1278Jyrki KommioHämeenlinnan Suunnistajat 21:02:30+31:07
1279Anders LevinGotlands OF 31:02:33+31:10
1280Anton FrendeliusAlmby IK 11:02:34+31:11
1280Magnus FranssonÄrla IF 21:02:34+31:11
1282David OlssonOK Skogsstjärnan 11:02:36+31:13
1283Hugo ErikssonOK Nolaskogsarna 11:02:39+31:16
1284Erik AmbergJärla Orientering 31:02:42+31:19
1285Martin SvärdOK Tylöskog 11:02:47+31:24
1286Pär HöökIFK Moras OK 41:02:49+31:26
1287Heikki ViinikainenHirvensalon Heitto 11:02:50+31:27
1288Veikko VirkkiPäijät-Rasti 11:02:53+31:30
1289Håkan HellströmOK Linné 51:02:54+31:31
1290Per ErikssonKvarnsvedens GOIF OK 11:02:55+31:32
1291Hans JohanssonSundsvalls OK 31:02:56+31:33
1291Erik JohanssonAvesta OK / Dalaportens OL / Rembo IK 21:02:56+31:33
1293Mikael DavidssonVästerås SOK 31:02:57+31:34
1293Björn NordinVingåkers OK 11:02:57+31:34
1295Fredrik StalandOK Linné 61:03:00+31:37
1295Rolf SkoglundHellas Orientering 21:03:00+31:37
1295Magnus Wall jungbjerIK Uven / FK Herkules / Göteborgs SK 11:03:00+31:37
1298Kenneth LarssonKöping-Kolsva OK 21:03:04+31:41
1299Jens BeironSkattkärrs IF 11:03:06+31:43
1300Jonas RothLinköpings OK 41:03:11+31:48
1301Albin SelerudOK Kolmården 21:03:12+31:49
1301Börje SandströmSundbybergs IK 31:03:12+31:49
1303Kenneth HagströmAlmby IK / OK Alferna / OK Letstigen 21:03:16+31:53
1304Kjell SkalbergGotlands OF 21:03:19+31:56
1305Ulf CarlssonÄrla IF 21:03:20+31:57
1306Odd Kasper EkreIndre Østfold OK 11:03:28+32:05
1306Johan CelanderKristinehamns OK 11:03:28+32:05
1306Simon MarteliusAttunda OK 31:03:28+32:05
1309Lars-Olof MagnellKatrineholms OK 11:03:35+32:12
1310Anna Von KrusenstiernaOK Kåre / OK Skärmen 31:03:36+32:13
1310Alma ToivonenKangasala SK 31:03:36+32:13
1312Harri LeinikkaOK Raseborg 21:03:39+32:16
1313Kim MetsoRastihaukat 11:03:41+32:18
1314Niclas AgnéIK Jarl Rättvik / HJS-Vansbro OK / Insjöns IF OK 11:03:45+32:22
1314Andre LindroosOK Raseborg 21:03:45+32:22
1316vacant Østmarka OK 11:03:48+32:25
1317Jörgen AurénIK Vikings OK / OK Älgen 11:03:49+32:26
1318Henrikki HakalaEspoon Suunta 21:03:54+32:31
1319Nils BerganNydalens SK 21:04:03+32:40
1320Kari ElovaaraHämeenlinnan Suunnistajat 21:04:04+32:41
1320Robert HagelinGustavsbergs OK 21:04:04+32:41
1322Erik GrinnebySala OK / OK Norden 11:04:06+32:43
1323Robert IrestigSkarpnäcks OL 21:04:10+32:47
1323Ove ErikssonOK Klemmingen 21:04:10+32:47
1325Anders JoelssonFinspångs SOK 21:04:14+32:51
1326Håkan PerssonAlmby IK / OK Alferna / OK Letstigen 21:04:16+32:53
1327Björn JohanssonOK Borgen / Tierps SOK 11:04:17+32:54
1328Oskar PetersonFinspångs SOK 21:04:20+32:57
1329Thomas BabtistJärfälla OK / Bromma-Vällingby SOK 21:04:22+32:59
1330Krister AnderssonDomnarvets GOIF 21:04:23+33:00
1331Jan MyhlbackLindebygdens OK 11:04:26+33:03
1332Magnus HarrysonEskilstuna OL / Kjula IF / Stora Sundby GoIF 11:04:29+33:06
1333Trevor BransomeSkogsluffarnas OK 11:04:39+33:16
1333Håkan LindbergOK Djerf 21:04:39+33:16
1335Sampo PasanenRasti-Jussit 11:04:42+33:19
1335Joona MalmiHelsingin Suunnistajat 21:04:42+33:19
1337Roland HellbergTäby OK 21:04:52+33:29
1338vacant Østmarka OK 11:04:55+33:32
1339Lennart MyrehedVandrarringen 11:05:00+33:37
1340Ronny PerssonOK Österåker 21:05:02+33:39
1341Nike AhokainenPihkaniskat 21:05:07+33:44
1342Jesse AnderssonBjörkfors GOIF 11:05:11+33:48
1343Ingvar SvenssonBjursås OK / Grycksbo IF OK 11:05:12+33:49
1344Patrik LevlinMalax IF / Solf IK 11:05:24+34:01
1345Sofia WesterbergOK Kolmården 21:05:33+34:10
1345Kiri HuhtanenTampereen Pyrintö 31:05:33+34:10
1347Martin RåmanKvarnsvedens GOIF OK 11:05:34+34:11
1347Tomas JanssonLänna IF 11:05:34+34:11
1349Linnea KjellLinköpings OK 31:05:39+34:16
1350Mattias EklundOckelbo OK / Järbo OK 11:05:41+34:18
1351Olle LindgrenKFUM Örebro OK 21:05:43+34:20
1351Urban VahlbergOK Österåker 21:05:43+34:20
1353Anders StrömbäckAnkarsrums OK / Vimmerby OK 11:05:47+34:24
1354Marie OhlssonJämtland-Härjedalens OF 21:05:49+34:26
1355Andreas HenryssonOK Dacke 11:06:08+34:45
1356Karl JanssonFrämmestads IK 11:06:10+34:47
1357Mons Kr. LøvfaldNydalens SK 21:06:12+34:49
1357Tilda NikolaussonGotlands OF 31:06:12+34:49
1357Thomas BorneFrölunda OL / Bromma-Vällingby SOK / OK Orinto 31:06:12+34:49
1360Peter FagerströmFinspångs SOK 21:06:14+34:51
1361Ulf AngelsiööOK Linné 61:06:25+35:02
1362Anders L OlssonGävle OK 21:06:42+35:19
1363Göran EklundSkarpnäcks OL 21:06:45+35:22
1364Jesse HeckrodtOlavin Rasti 11:06:49+35:26
1364Jari PullinenIF Sibbo-Vargarna 21:06:49+35:26
1366Henrik LundgrenSundsvalls OK 31:06:52+35:29
1367Tomas KarlssonOK Klemmingen 21:06:54+35:31
1367David JansonJärfälla OK / Bromma-Vällingby SOK 21:06:54+35:31
1369Bengt-Ove BlomkvistBjörkfors GOIF 11:07:02+35:39
1370Mats HögströmAkilles OK 11:07:08+35:45
1371Pellervo KässiSaarijärven Pullistus 11:07:17+35:54
1371Elias MelinIFK Hedemora OK 11:07:17+35:54
1371Daniel KarlssonOK Gynge 11:07:17+35:54
1371Ole Martin EdstrømOppsal Orientering 21:07:17+35:54
1375Martin VidfeltLindebygdens OK 11:07:27+36:04
1376Jörgen DalénSala OK / OK Norden 11:07:30+36:07
1377Tomas KobayashiSurahammars SOK 11:07:37+36:14
1378Per SundholmOK Nolaskogsarna 21:07:40+36:17
1378Tomas WirtanenSelånger SOK / VK Uvarna 11:07:40+36:17
1380Mattias KuoskuTolered-Utby Ol-klubb 11:07:42+36:19
1381Daniel TorénTumba-Mälarhöjden OK 21:07:45+36:22
1382Oscar LindholmOK77 21:07:50+36:27
1383Mathias WestinOK Kåre 21:07:59+36:36
1383Lennart SmedenmarkRonneby OK 21:07:59+36:36
1385Magnus LindroosOK Raseborg 21:08:07+36:44
1386Jonas BergströmEskilstuna OL / Kjula IF / Stora Sundby GoIF 11:08:08+36:45
1387Alexander NilssonOK Södertörn 31:08:09+36:46
1388Roger DanielssonLinköpings OK 31:08:14+36:51
1389Antti KorhonenPihkaniskat 21:08:15+36:52
1390Esko NummiPunkalaitumen Kunto 11:08:20+36:57
1391Pelle HöökKöping-Kolsva OK 21:08:30+37:07
1392Mattias JohanssonAndrarums IF 11:08:35+37:12
1393Johnny BlästaNjurunda OK 11:08:38+37:15
1394Patrik SvalinVänersborgs SK 21:08:39+37:16
1395Lasse LarssonSnättringe SK 31:08:40+37:17
1396Tomas AlaeusOK Södertörn 31:08:41+37:18
1397Roar PedersenOppsal Orientering 21:08:46+37:23
1398Rafael StefaniniTurun Suunnistajat 31:08:51+37:28
1398Anders SvalbringMålilla OK / Vimmerby OK 21:08:51+37:28
1400Caj SnickarsMalax IF / Solf IK 11:08:54+37:31
1401Martin BlomgrenStora Tuna OK 31:09:07+37:44
1402Seppo RintamäkiRasti-Jussit 11:09:11+37:48
1403Martin EngströmOK Hällen 31:09:15+37:52
1404Jyrki MuukkonenPihkaniskat 11:09:19+37:56
1405Johan WänströmTrosabygdens OK 11:09:20+37:57
1406Mattias BerglundJärfälla OK / Bromma-Vällingby SOK 21:09:24+38:01
1407Leif WadmanKöping-Kolsva OK 21:09:46+38:23
1408Sonja MellbergVaasan Suunnistajat ry 11:09:54+38:31
1409Johan TirénSkogsluffarnas OK 11:09:58+38:35
1410Armin SchollerGotlands OF 41:10:00+38:37
1411Sven-Inge SvenssonHässleholms OK / Hästveda OK / OK Torfinn 11:10:01+38:38
1412Jaakko PuntilaKauhavan Wisa 11:10:02+38:39
1413Per SpetzStenungsunds OK / Kvillebyns SK / OK Skogsmunken 11:10:03+38:40
1414Jussi PasanenRasti-Jussit 11:10:07+38:44
1415Carl-Erik SjöbergForsa OK 21:10:21+38:58
1415Mikael SvenssonIK Uven / FK Herkules / Göteborgs SK 11:10:21+38:58
1417Patrik HanssonHerrestads AIF / Ljungskile FK / OK Kroppefjäll 11:10:34+39:11
1418Torbjörn KjörkFrölunda OL / Bromma-Vällingby SOK / OK Orinto 31:10:35+39:12
1419Magnus EngbergLjusdals OK 11:10:46+39:23
1420Dag HultbergOK Kolmården 21:10:53+39:30
1421Johan StenströmLinköpings OK 31:10:55+39:32
1422Torsten LindersTolered-Utby Ol-klubb 11:11:10+39:47
1423Lars-Peter JohnssonSelånger SOK / VK Uvarna 11:11:14+39:51
1424Benny MildGällstadbygdens SOK 11:11:19+39:56
1425Ulf AnderssonHaninge SOK 21:11:20+39:57
1426Victor ThomanderPargas IF 21:11:22+39:59
1427Torbjörn JohanssonSundsvalls OK 31:11:30+40:07
1428Michael WickströmArboga OK 11:11:42+40:19
1429Hans- Åke LundqvistOK Gynge 11:11:44+40:21
1430Håkan ErikssonHässleholms OK / Hästveda OK / OK Torfinn 11:11:56+40:33
1431Emma HelmerssonVandrarringen 11:11:59+40:36
1432Lennart JakobsonTibro OK 21:12:02+40:39
1433Anders KallingsGotlands OF 41:12:03+40:40
1434Thomas ErikssonTumba-Mälarhöjden OK 21:12:20+40:57
1435Jenny LindbergVandrarringen 11:12:22+40:59
1436Jenny ÖstlundOK Kolmården 21:12:46+41:23
1437Martin BergströmKvarnsvedens GOIF OK 11:12:47+41:24
1437Niklas AhlqvistSundbybergs IK 31:12:47+41:24
1439Joel HellstenOK Klemmingen 21:12:52+41:29
1440Simon WiikIF Femman 21:13:10+41:47
1441Ulrik IversAttunda OK 21:13:22+41:59
1442David ByrénKFUM Örebro OK 21:13:32+42:09
1443Lauri LaunonenPihkaniskat 21:13:44+42:21
1444Mats BernSnättringe SK 21:13:47+42:24
1445Mikael LundborgHjobygdens OK 11:13:49+42:26
1446Olle GerdtmanVingåkers OK 11:13:52+42:29
1447Anders LindgrenLånghundra IF 21:14:07+42:44
1448Marco HalénEspoon Suunta 21:14:11+42:48
1449Jan DahlbergHaninge SOK 21:14:38+43:15
1450Elin OlofssonSidensjö IK 11:14:53+43:30
1450Ari VirekunnasTampereen Pyrintö 31:14:53+43:30
1450Jari JärvinenHauhon Sisu 21:14:53+43:30
1453Sven Erik AmrénSnättringe SK 31:14:56+43:33
1454Petter WalleriusGamleby OK 11:15:04+43:41
1454Jesper TibellLånghundra IF 21:15:04+43:41
1454Rasmus TunisIF Femman 21:15:04+43:41
1457Jaakko KäyhköRastiPiikkiö 11:15:21+43:58
1458Lars TörnblomAlmby IK / OK Alferna / OK Letstigen 21:15:24+44:01
1459Niclas BrandshageIK Jarl Rättvik / HJS-Vansbro OK / Insjöns IF OK 11:15:25+44:02
1460Mikael GardelinGotlands OF 41:15:34+44:11
1461Steinar KvaaleIL Tyrving 21:15:35+44:12
1462Johan FermSidensjö IK 11:15:36+44:13
1463Hans HolmgrenIF Sibbo-Vargarna 21:15:37+44:14
1464Jesper SöderlundAvesta OK / Dalaportens OL / Rembo IK 21:15:43+44:20
1465Stefan LundellHerrestads AIF / Ljungskile FK / OK Kroppefjäll 11:15:52+44:29
1466Per ThunbergOK Vivill 11:16:05+44:42
1467Anders LundbergIK Vikings OK / OK Älgen 11:16:09+44:46
1468Jonas HolmgrenOK Hammaren 21:16:18+44:55
1469Gunnar KindlundhTrosabygdens OK 11:16:40+45:17
1470Skjalg Hundseid KamsvågIL Tyrving 21:16:55+45:32
1471Sakari KoskelaRasti-Jussit 11:16:57+45:34
1472Daniel HallbergRånäs OK 21:16:58+45:35
1473Tore MårtensonOK Vivill 11:17:07+45:44
1474Sami AaltoMS Parma 31:17:13+45:50
1475Frode KamsvågIL Tyrving 21:17:14+45:51
1476Kalle ArvidssonOK Vivill 11:17:15+45:52
1477Sampo KeskinenPäijät-Rasti 11:17:42+46:19
1478Peter AskeljungOK Klemmingen 31:18:00+46:37
1479Axel TorshageOK Nolaskogsarna 21:18:06+46:43
1480Samuli GylenRastiPiikkiö 11:18:12+46:49
1481Teemu VuorenpääJämsän Retki-Veikot 21:18:38+47:15
1482Martin LindforsBjörkfors GOIF 11:18:51+47:28
1483Lennart VamlingFrölunda OL / Bromma-Vällingby SOK / OK Orinto 31:18:57+47:34
1484Rasmus RostöRånäs OK 21:19:00+47:37
1485Magnus KarlssonOK Hällen 31:19:05+47:42
1486Mikael NiemiSkogslöparna / Hägglunds IoFK / OK Nipan 21:19:14+47:51
1487Erik HaglundOK Djerf 21:19:27+48:04
1488Kjell JohanssonAnkarsrums OK / Vimmerby OK 11:19:33+48:10
1489Bo RomsonHellas Orientering 21:19:39+48:16
1490Vesa RepoRastiPiikkiö 11:20:16+48:53
1491Magnus WilhelmssonForsa OK 21:20:17+48:54
1492Lars HallabroHässleholms OK / Hästveda OK / OK Torfinn 11:20:22+48:59
1493Alexander FogelMålilla OK / Vimmerby OK 21:20:40+49:17
1494Karin JanssonOK Rodhen 21:20:46+49:23
1495Teppo ValtonenHauhon Sisu 21:20:54+49:31
1496Mats GavleforsOK Hammaren 21:21:09+49:46
1497Stefan SeoHellas Orientering 21:21:10+49:47
1498Åsa EricssonLunds OK / Skåneslättens OL 21:21:25+50:02
1499Tom BrantheimJämtland-Härjedalens OF 21:21:39+50:16
1500Martin MörsellOK Kåre / OK Skärmen 31:21:54+50:31
1501Anders RunanderTrosabygdens OK 11:22:00+50:37
1502Oskar NederheimHaninge SOK 21:22:27+51:04
1503Roger HagelinGustavsbergs OK 21:22:33+51:10
1504Eirik BrynildsenOppsal Orientering 21:23:40+52:17
1505Kurt BodinGällstadbygdens SOK 11:23:45+52:22
1506Anders SträngFalköpings AIK OK / IF Hagen / Tidaholm SOK Sisu 21:24:31+53:08
1507Sven-Olof SvenssonBjörkfors GOIF 11:25:18+53:55
1508Harri PajulaKangasala SK 31:25:22+53:59
1509Jakob KatzmanSala OK / OK Norden 11:25:26+54:03
1510Thomas Harr JohansenOppsal Orientering 21:26:24+55:01
1511Lars-Ola LundinOK Klemmingen 31:26:43+55:20
1512Gustav HallDalaportens OL 11:27:13+55:50
1513Fredrik OlssonOK Hammaren 21:28:03+56:40
1514Fredrik PonténSelånger SOK / VK Uvarna 11:28:18+56:55
1515Patric GranholmPargas IF 21:28:29+57:06
1516Johan BlixtAvesta OK / Dalaportens OL / Rembo IK 21:28:31+57:08
1517Per SundinSkogslöparna / Hägglunds IoFK / OK Nipan 21:28:59+57:36
1518Pasi KontioKangasala SK 31:29:51+58:28
1519Gustav ElfvingIK Jarl Rättvik / HJS-Vansbro OK / Insjöns IF OK 11:30:17+58:54
1520Bernhard KlingOK Rodhen 21:30:51+59:28
1521Olle GranbergWaxholms OK 11:30:55+59:32
1522Gunnar MagnussonLunds OK / Skåneslättens OL 21:31:21+59:58
1523Magnus JakobssonOK Borgen / Tierps SOK 11:31:36+1:00:13
1524Torbjörn TirénHellas Orientering 21:31:57+1:00:34
1525Kaj KangasniemiOK Grip 11:32:24+1:01:01
1526Mattias ThorellForsa OK 21:33:11+1:01:48
1527Axel GrenaboHjobygdens OK 11:33:36+1:02:13
1528Andreas KrafftLänna IF 11:34:03+1:02:40
1529Odd Werner-ErichsenVandrarringen 11:36:01+1:04:38
1530Sverker ErikssonOK Gynge 11:36:56+1:05:33
1531Jonas WibergSelånger SOK / VK Uvarna 11:37:52+1:06:29
1532Erik JohnsonOK Klemmingen 31:38:34+1:07:11
1533Mats KarlssonOK Klemmingen 31:39:00+1:07:37
1534Alexander WickmanTibro OK 21:39:09+1:07:46
1535Lisa GabrielssonFalköpings AIK OK / IF Hagen / Tidaholm SOK Sisu 21:40:10+1:08:47
1536Evelina WallentinJämtland-Härjedalens OF 21:42:29+1:11:06
1537Peter HermanssonIFK Moras OK 41:42:46+1:11:23
1538Christina StrandbergGustavsbergs OK 21:43:36+1:12:13
1539Bengt AspvallRonneby OK 21:43:51+1:12:28
1540Kristoffer MarkfjärdAvesta OK / Dalaportens OL / Rembo IK 21:45:51+1:14:28
1541Claes JonssonOK Rodhen 21:46:24+1:15:01
1542Arvid HammarIK Uven / FK Herkules / Göteborgs SK 11:46:47+1:15:24
1543Håkan NilssonRonneby OK 21:47:22+1:15:59
1544Rikard FredrikssonFalköpings AIK OK / IF Hagen / Tidaholm SOK Sisu 21:49:05+1:17:42
1545Pontus AhlqvistSundbybergs IK 31:49:34+1:18:11
1546Fritiof AnderssonFalköpings AIK OK / IF Hagen / Tidaholm SOK Sisu 21:50:22+1:18:59
1547Micael JonssonVingåkers OK 11:51:13+1:19:50
1548Thomas LjungqvistTibro OK 21:51:35+1:20:12
1549Patrik NilssonJärfälla OK / Bromma-Vällingby SOK 21:53:45+1:22:22
1550Jonas JerlinFrölunda OL / Bromma-Vällingby SOK / OK Orinto 31:55:31+1:24:08
1551Kyrre ThalbergLunds OK / Skåneslättens OL 21:59:45+1:28:22
1552Kenneth KarlssonGällstadbygdens SOK 12:03:17+1:31:54
1553Johan LiTibro OK 22:08:51+1:37:28
1554Anders LarssonAlmby IK / OK Alferna / OK Letstigen 22:21:32+1:50:09
1555Mikael WesterVingåkers OK 12:22:29+1:51:06
1556Rasmus AmperTurun Suunnistajat 32:23:37+1:52:14
1557Thomas NäslundOK Nolaskogsarna 22:39:52+2:08:29
Leif BaderOK Kåre 1ej godkänd
Jens ArvidssonIF Rigor 1ej godkänd
Hans ThorOK Linné 5ej godkänd
Erik JonssonLånghundra IF 2ej godkänd
Carl GranströmNAIS Orienteringsklubb 1ej godkänd
Sören CallebergSöderhamns OK / Segersta OK 1ej godkänd
Johan OlsonIK Uven / FK Herkules / Göteborgs SK 2ej godkänd
Svante LennerstedtLunds OK / Skåneslättens OL 2ej godkänd
Erik WillénJämtland-Härjedalens OF 2ej godkänd
Sven-Erik BodinGällstadbygdens SOK 1ej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser