Officiell resultatlista för 25manna

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: 25manna
Arrangörsorganisationer: Järfälla OK / Väsby OK
Datum: lördag 12 oktober 2013

25manna

391 startande
Plac Namn Strtid Strpl Strdiff Tid Vxlpl Diff
1 Halden SK 1 5:15:13
1. Jonas Nordström 34:21 10 +0:48 34:21 10
2. Mari Fasting 32:39 21 +2:56 1:07:00 6 -4
3. Ida Marie Næss Bjørgul 24:43 1 1:31:43 1 -5
3. Galina Vinogradova 26:44 21 +2:01 1:33:44 3 -3
3. Kine Hallan Steiwer 26:46 22 +2:03 1:33:46 2 -4
3. Hanna Haugen Nordbrøden 27:20 37 +2:37 1:34:20 2 -4
4. Idun Kristine Felde Olaussen 20:08 131 +3:36 1:54:28 2 +1
4. Runa Lien Backstrøm 19:35 79 +3:03 1:53:55 2 -1
4. Gina Granstedt 19:29 72 +2:57 1:53:49 2 0
4. August Asheim Birkeland 20:25 156 +3:53 1:54:45 2 0
5. Espen Fiskum 36:19 60 +4:56 2:30:28 4 +2
5. Emil Wingstedt 34:49 28 +3:26 2:28:58 2 0
5. Erik Axelsson 36:19 60 +4:56 2:30:28 2 0
5. Marcus Millegård 36:25 65 +5:02 2:30:34 2 0
6. Tore Sandvik 25:36 16 +2:14 2:55:50 3 -1
6. Håkon Raadal Bjørlo 26:13 26 +2:51 2:56:27 1 -1
6. Kjetil Bjørlo 27:44 61 +4:22 2:57:58 1 -1
6. Øyvind Stokseth 28:04 73 +4:42 2:58:18 2 0
7. Søren Bobach 28:02 3 +0:10 3:25:04 1 -2
7. Magne Dæhli 28:33 6 +0:41 3:25:35 1 0
7. Bojan Blumenstein 31:19 46 +3:27 3:28:21 1 0
7. Fredrik Eliasson 31:55 67 +4:03 3:28:57 1 -1
23. Eva Jurenikova 24:32 22 +3:42 3:52:20 1 0
24. Olav Lundanes 41:36 2 +0:32 4:33:56 1 0
25. Anne M Hausken Nordberg 41:17 24 +5:53 5:15:13 1 0
2 Stora Tuna OK 1 5:15:55
1. Anton Sjökvist 37:33 66 +4:00 37:33 66
2. Julia Gross 30:03 4 +0:20 1:07:36 11 -55
3. Emma Claesson 25:29 3 +0:46 1:33:05 5 -6
3. Anna Mårsell 26:03 5 +1:20 1:33:39 2 -9
3. Martina Karlsson 26:37 17 +1:54 1:34:13 4 -7
3. Johanna Erlandsson 30:44 192 +6:01 1:38:20 13 +2
4. Ulf Eriksson 18:34 25 +2:02 1:56:54 3 -2
4. Viktor Barkegren 19:11 51 +2:39 1:57:31 3 +1
4. Sofia Eriksson 22:17 377 +5:45 2:00:37 8 +4
4. Viktor Svensk 17:27 5 +0:55 1:55:47 5 -8
5. William Eriksson 34:38 24 +3:15 2:30:25 2 -1
5. Erik Blomgren 35:12 36 +3:49 2:30:59 7 +4
5. Joakim Svensk 34:48 27 +3:25 2:30:35 6 -2
5. Mattias Mårts 41:19 299 +9:56 2:37:06 6 +1
6. Henning Sjökvist 26:04 23 +2:42 2:59:36 5 +3
6. Tomas L Löfgren 31:46 245 +8:24 3:05:18 7 0
6. Nils Olsson 29:23 129 +6:01 3:02:55 6 0
6. Jesper Svensk 27:43 60 +4:21 3:01:15 5 -1
7. Rikard Claesson 29:18 10 +1:26 3:30:33 6 +1
7. Peter Löfås 35:08 173 +7:16 3:36:23 8 +1
7. Elias Öhgren 32:55 101 +5:03 3:34:10 7 +1
7. Staffan Eriksson 32:46 94 +4:54 3:34:01 6 +1
23. Johan Östberg 23:48 17 +2:58 3:56:32 7 +1
24. Emil Svensk 43:59 8 +2:55 4:40:31 5 -2
25. Tove Alexandersson 35:24 1 5:15:55 2 -3
3 Tampereen Pyrintö 1 5:18:39
1. Aleksi Niemi 35:35 30 +2:02 35:35 30
2. Saila Kinni 31:40 13 +1:57 1:07:15 9 -21
3. Sonja Kyrölä 27:00 27 +2:17 1:34:15 13 +4
3. Lotta Karhola 27:06 30 +2:23 1:34:21 11 +2
3. Sanni Kymäläinen 28:20 76 +3:37 1:35:35 10 +1
3. Emmi Mähönen 28:32 81 +3:49 1:35:47 9 0
4. Vili Mähönen 19:25 65 +2:53 1:55:12 10 -3
4. Lotta Eerola 20:19 146 +3:47 1:56:06 9 -2
4. Anni Haanpää 20:02 119 +3:30 1:55:49 9 -1
4. Johanna Viilo 20:52 208 +4:20 1:56:39 6 -3
5. Severi Kymäläinen 33:37 12 +2:14 2:30:04 9 -1
5. Elias Kuukka 34:52 30 +3:29 2:31:19 8 -1
5. Jarkko Laine 39:52 206 +8:29 2:36:19 9 0
5. Severin Howald 39:09 172 +7:46 2:35:36 7 +1
6. Teemu Eerola 26:44 39 +3:22 3:00:27 6 -3
6. Jouni Mähönen 24:32 6 +1:10 2:58:15 4 -4
6. Janne Märkälä 25:03 9 +1:41 2:58:46 4 -5
6. Tuomo Haanpää 28:03 70 +4:41 3:01:46 4 -3
7. Leo Laakkonen 29:54 18 +2:02 3:28:38 4 -2
7. Juho Kinni 31:47 60 +3:55 3:30:31 5 +1
7. Hannu Saarijärvi 31:28 51 +3:36 3:30:12 4 0
7. Anton Kuukka 33:32 117 +5:40 3:32:16 4 0
23. Ari Anjala 25:12 35 +4:22 3:55:32 5 +1
24. Florian Howald 45:01 14 +3:57 4:40:33 6 +1
25. Venla Niemi 38:06 9 +2:42 5:18:39 3 -3
4 Hiidenkiertäjät 1 5:21:25
1. Leonid Novikov 33:33 1 33:33 1
2. Anna Närhi 33:29 35 +3:46 1:07:02 7 +6
3. Kerstin Uiboupin 28:34 83 +3:51 1:35:36 15 +8
3. Laura Leijola 29:40 128 +4:57 1:36:42 18 +11
3. Niina Laakso 31:29 254 +6:46 1:38:31 17 +10
3. Paula Porkka 31:37 263 +6:54 1:38:39 14 +7
4. Matti Viirto 21:05 227 +4:33 1:59:44 19 +4
4. Jenna Tulonen 22:19 380 +5:47 2:00:58 17 -1
4. Josefina Sundman 19:48 93 +3:16 1:58:27 14 -3
4. Timo Hietaoja 19:59 110 +3:27 1:58:38 13 -1
5. Lauri Sild 31:36 2 +0:13 2:30:14 7 -12
5. Valentin Novikov 33:45 14 +2:22 2:32:23 11 -6
5. Mikko Patana 35:58 51 +4:35 2:34:36 10 -4
5. Matti Kivelä 39:41 197 +8:18 2:38:19 15 +2
6. Marko Loukkalahti 24:28 5 +1:06 3:02:04 7 0
6. Tuomas Tala 27:27 53 +4:05 3:05:03 8 -3
6. Manne Suominen 30:04 159 +6:42 3:07:40 7 -3
6. Petri Noponen 26:47 40 +3:25 3:04:23 7 -8
7. Perttu Sorsa 31:34 56 +3:42 3:35:57 9 +2
7. Olli-Pekka Koistinen 31:26 49 +3:34 3:35:49 7 -1
7. Tomi Närvä 33:19 108 +5:27 3:37:42 6 -1
7. Oskari Liukkonen 28:17 4 +0:25 3:32:40 5 -2
23. Juuso Viskari 23:40 14 +2:50 3:56:20 6 -3
24. Timo Sild 44:49 13 +3:45 4:41:09 7 +1
25. Julia Novikova 40:16 19 +4:52 5:21:25 4 -3
5 OK Tisaren 1 5:22:12
1. Daniel Attås 37:29 57 +3:56 37:29 57
2. Lilian Forsgren 30:12 6 +0:29 1:07:41 15 -42
3. Bettina Aebi 26:22 8 +1:39 1:34:03 10 -5
3. Marion Aebi 26:26 10 +1:43 1:34:07 9 -6
3. Helena Andersson 26:40 20 +1:57 1:34:21 6 -9
3. Rebecka Nylin 27:13 33 +2:30 1:34:54 5 -10
4. Fritz Aebi 19:35 79 +3:03 1:54:29 8 -2
4. Åsa Höög 19:22 63 +2:50 1:54:16 4 -5
4. Anna Hallmén 20:23 151 +3:51 1:55:17 7 +1
4. Valter Pettersson 22:27 392 +5:55 1:57:21 7 +2
5. Jonas Mathys 32:46 6 +1:23 2:29:16 3 -5
5. Matthias Merz 32:55 7 +1:32 2:29:25 3 -1
5. Jonas Merz 36:49 73 +5:26 2:33:19 4 -3
5. Ivan Forsgren 38:55 161 +7:32 2:35:25 4 -3
6. Tomas Hallmén 24:47 7 +1:25 2:57:24 2 -1
6. Dan Larsson 26:30 32 +3:08 2:59:07 2 -1
6. Mikael Pihel 27:53 64 +4:31 3:00:30 2 -2
6. Matthias Niggli 23:22 1 2:55:59 1 -3
7. Johan Aronsson 29:39 15 +1:47 3:25:38 2 0
7. Oskar Andrén 30:02 21 +2:10 3:26:01 2 0
7. Magnus Persson 31:56 68 +4:04 3:27:55 2 0
7. Albin Pettersson 33:20 110 +5:28 3:29:19 2 +1
23. Andrea Svensson 24:40 23 +3:50 3:53:19 2 0
24. Matthias Kyburz 46:06 18 +5:02 4:39:25 2 0
25. Simone Niggli 42:47 34 +7:23 5:22:12 5 +3
6 IFK Lidingö SOK 1 5:22:15
1. Øystein Kvaal Østerbø 37:23 46 +3:50 37:23 46
2. Annica Gustafsson 29:43 1 1:07:06 8 -38
3. Sofia Törnqvist 26:57 24 +2:14 1:34:03 10 +2
3. Anna Bachman 26:59 25 +2:16 1:34:05 8 0
3. Sarina Jenzer 27:14 34 +2:31 1:34:20 5 -3
3. Frida Bakkman 28:15 69 +3:32 1:35:21 7 -1
4. Annica Jansson 19:00 39 +2:28 1:54:21 4 -6
4. Mikael Tarandi 18:42 30 +2:10 1:54:03 8 0
4. Julia Rajan 20:50 206 +4:18 1:56:11 6 +1
4. Petter Boding 23:30 520 +6:58 1:58:51 11 +4
5. Jo Indgaard 34:34 21 +3:11 2:32:09 6 +2
5. Filip Dahlgren 32:21 4 +0:58 2:29:56 5 -3
5. Nicolas Simonin 36:30 69 +5:07 2:34:05 5 -1
5. Niklas Serrander 37:25 85 +6:02 2:35:00 3 -8
6. Johan Näsman 23:27 2 +0:05 2:54:12 1 -5
6. Jesper Svedberg 26:35 35 +3:13 2:57:20 3 -2
6. Magnus Rajan 29:11 125 +5:49 2:59:56 3 -2
6. Ines Brodmann 28:42 100 +5:20 2:59:27 3 0
7. Casper Giding 31:32 55 +3:40 3:30:10 3 +2
7. John Fredriksson 30:30 24 +2:38 3:29:08 3 0
7. Anders Carlsson 29:30 12 +1:38 3:28:08 3 0
7. Anders Skarholt 31:03 34 +3:11 3:29:41 3 0
23. Hans Tarandi 25:09 34 +4:19 3:54:50 4 +1
24. Fredrik Johansson 44:40 12 +3:36 4:39:30 4 0
25. Helena Karlsson 42:45 33 +7:21 5:22:15 6 +2
7 Göteborg-Majorna OK 1 5:29:38
1. Andreas Höye 37:30 60 +3:57 37:30 60
2. Lina Strand 30:04 5 +0:21 1:07:34 10 -50
3. Louise Göthfors 26:21 7 +1:38 1:33:55 9 -1
3. Jennie Runesson 26:24 9 +1:41 1:33:58 5 -5
3. Emma Bergman 26:27 11 +1:44 1:34:01 3 -7
3. Anna Forsberg 27:32 45 +2:49 1:35:06 6 -4
4. Kerstin Wadman 18:23 21 +1:51 1:53:29 5 -4
4. Ella Wallinder 20:00 112 +3:28 1:55:06 7 +2
4. Elvira Sellgren 20:12 136 +3:40 1:55:18 3 0
4. Malin Årebäck 20:12 136 +3:40 1:55:18 3 -3
5. Raffael Huber 34:46 26 +3:23 2:28:59 5 0
5. Erik Öhlund 36:18 59 +4:55 2:30:31 4 -3
5. Mikael Eliasson 36:12 55 +4:49 2:30:25 3 0
5. Andreas J Johansson 43:12 427 +11:49 2:37:25 12 +9
6. Niklas Skoog 29:32 136 +6:10 3:06:42 8 +3
6. Kristoffer Sideby 28:09 77 +4:47 3:05:19 5 +1
6. Fredrik Karlsson 30:07 162 +6:45 3:07:17 5 +2
6. Fredrik Sturesson 29:54 152 +6:32 3:07:04 12 0
7. Joakim Eliasson 30:39 26 +2:47 3:37:43 5 -3
7. Anders Hedberg 30:54 29 +3:02 3:37:58 4 -1
7. Erik Johansson 31:07 35 +3:15 3:38:11 5 0
7. Johan Strand 30:38 25 +2:46 3:37:42 9 -3
23. Hans Melin 24:52 29 +4:02 4:02:34 9 +4
24. Ola Martner 43:22 6 +2:18 4:45:56 9 0
25. Judith Wyder 43:42 42 +8:18 5:29:38 7 -2
8 Järla Orientering 1 5:29:40
1. Martin Vister 34:31 20 +0:58 34:31 20
2. Elsa Jansson 39:45 194 +10:02 1:14:16 68 +48
3. Elin Hemmyr Skantze 27:16 35 +2:33 1:41:32 39 -29
3. Anneke Hald Bjorgum 27:22 39 +2:39 1:41:38 34 -34
3. Ingjerd Myhre 30:04 150 +5:21 1:44:20 46 -22
3. Ellinor Fransson 30:52 203 +6:09 1:45:08 45 -23
4. Johanna Sundström 20:40 182 +4:08 2:05:48 36 -3
4. Emma Sundvall 22:02 346 +5:30 2:07:10 37 +3
4. Anna Dahlgren-Rosén 20:03 120 +3:31 2:05:11 42 -4
4. Anders Hall 20:55 218 +4:23 2:06:03 36 -9
5. Petter Jönsson 35:13 37 +3:50 2:40:28 30 -6
5. Espen Hultgreen Weltzien 33:48 15 +2:25 2:39:03 26 -11
5. Peter Hemmyr 36:56 76 +5:33 2:42:11 23 -19
5. Mattias Millinger 38:30 141 +7:07 2:43:45 26 -10
6. Peter Höglund 28:01 69 +4:39 3:11:46 23 -7
6. Fredrik Trahn 30:40 192 +7:18 3:14:25 24 -2
6. Göran Andersson 31:51 248 +8:29 3:15:36 24 +1
6. Petri Laaksonen 28:56 112 +5:34 3:12:41 20 -6
7. Arvid Henriksson 29:02 7 +1:10 3:41:43 21 -2
7. Erik Andersson 29:28 11 +1:36 3:42:09 23 -1
7. David Bejbom 30:29 23 +2:37 3:43:10 21 -3
7. Mats Nordbrøden 32:32 86 +4:40 3:45:13 19 -1
23. Bengt Hall 24:41 24 +3:51 4:07:57 18 -3
24. Håkon Jarvis Westergård 43:59 8 +2:55 4:51:56 10 -8
25. Karolin Ohlsson 37:44 6 +2:20 5:29:40 8 -2
9 Södertälje-Nykvarn OF 1 5:29:44
1. Eric Börjeskog 38:55 90 +5:22 38:55 90
2. Jana Knapová 33:10 28 +3:27 1:12:05 46 -44
3. FridaJönsson Hellstadius 26:27 11 +1:44 1:38:32 28 -18
3. Katarina Borg 27:55 52 +3:12 1:40:00 29 -17
3. Maria Kleijn 28:32 81 +3:49 1:40:37 30 -16
3. Lenka Knapova 28:34 83 +3:51 1:40:39 21 -25
4. Erik Wigle 18:52 33 +2:20 1:59:31 16 -12
4. Tyra Kleijn 17:56 10 +1:24 1:58:35 19 -10
4. J Jönsson Hellstadius 19:08 48 +2:36 1:59:47 21 -9
4. Anna Kindlundh 20:07 129 +3:35 2:00:46 18 -3
5. Scott Fraser 31:23 1 2:31:30 13 -3
5. Pavlo Ushkvarok 33:50 16 +2:27 2:33:57 11 -8
5. Kent Ohlsson 34:45 25 +3:22 2:34:52 11 -10
5. Petter Eriksson 38:35 145 +7:12 2:38:42 9 -9
6. Lennart Borg 27:41 58 +4:19 3:03:40 9 -4
6. Jesper Sjöblom 25:40 18 +2:18 3:01:39 9 -2
6. Olof Smitt 29:33 137 +6:11 3:05:32 9 -2
6. Håkan Kleijn 30:16 171 +6:54 3:06:15 8 -1
7. Johan Ek-Larsson 29:34 13 +1:42 3:34:22 8 -1
7. Graham Gristwood 32:04 73 +4:12 3:36:52 6 -3
7. Erik Liljequist 30:51 27 +2:59 3:35:39 8 -1
7. Ivar Lundanes 28:20 5 +0:28 3:33:08 7 -1
23. Mats Hellstadius 20:50 1 3:53:58 3 -5
24. Jonas Leandersson 45:30 15 +4:26 4:39:28 3 0
25. Ausrine Kutkaite 50:16 109 +14:52 5:29:44 9 +6
10 OK Orion 1 5:30:03
1. Mateusz Wenslaw 34:33 23 +1:00 34:33 23
2. Cecilia Bratt 34:14 50 +4:31 1:08:47 24 +1
3. Carlotta Scalet 26:38 18 +1:55 1:35:25 14 -10
3. Tilda Johansson 27:29 44 +2:46 1:36:16 14 -10
3. Ulrika Hermansson 30:38 185 +5:55 1:39:25 25 +1
3. Jenny Håkansson 31:54 280 +7:11 1:40:41 23 -1
4. Ellen Wahlbom 22:44 435 +6:12 2:03:25 22 +8
4. Kajsa Andersson 23:49 563 +7:17 2:04:30 26 +12
4. Myrra Carlsson 19:28 69 +2:56 2:00:09 24 -1
4. Björn Linnersjö 21:39 297 +5:07 2:02:20 24 +1
5. Måns Sandgren 33:28 10 +2:05 2:34:32 16 -6
5. Erik Folkesson Blom 35:38 44 +4:15 2:36:42 13 -13
5. Erik Andersson 34:34 21 +3:11 2:35:38 12 -12
5. Anton Johansson 34:01 17 +2:38 2:35:05 8 -16
6. Yuri Omelchenko 26:33 34 +3:11 3:01:38 15 -1
6. Anders Håkansson 28:15 80 +4:53 3:03:20 12 -1
6. Lars Carlsson 30:57 207 +7:35 3:06:02 11 -1
6. Martin Johansson 32:57 298 +9:35 3:08:02 11 +3
7. Johan Norberg 32:40 91 +4:48 3:39:24 14 -1
7. Aleksander Bernaciak 32:59 104 +5:07 3:39:43 10 -2
7. Pontus Petersson 31:51 65 +3:59 3:38:35 13 +2
7. Oskar Lundqvist 32:51 97 +4:59 3:39:35 10 -1
23. Peter Andersson 28:11 91 +7:21 4:07:46 17 +3
24. Oleksandr Kratov 44:12 10 +3:08 4:51:58 11 -6
25. Nadiya Volynska 38:05 8 +2:41 5:30:03 10 -1
11 Leksands OK 1 5:30:08
1. Mikael Kristensson 34:32 21 +0:59 34:32 21
2. Elin Tysk 31:36 12 +1:53 1:06:08 2 -19
3. Linda Lindkvist 26:33 16 +1:50 1:32:41 3 +1
3. Petra Baljeu 27:50 48 +3:07 1:33:58 5 +3
3. Frida Erkers 28:18 72 +3:35 1:34:26 7 +5
3. Ida Lindkvist 28:34 83 +3:51 1:34:42 4 +2
4. Roger Lind 18:56 36 +2:24 1:53:38 6 +3
4. Maja Enges 21:15 246 +4:43 1:55:57 6 +1
4. Madelene Allmungs 20:54 215 +4:22 1:55:36 5 -2
4. Viktor Berg 20:28 161 +3:56 1:55:10 4 0
5. Andreas Rüedlinger 35:05 34 +3:42 2:29:59 8 +2
5. Greger Tysk 36:29 68 +5:06 2:31:23 6 0
5. Kalle Dalin 37:36 94 +6:13 2:32:30 8 +3
5. David Rüedlinger 44:50 530 +13:27 2:39:44 20 +16
6. Peo Berg 26:09 25 +2:47 3:05:51 4 -4
6. Per Spik 30:56 205 +7:34 3:10:38 10 +4
6. Magnus Göras 34:29 371 +11:07 3:14:11 12 +4
6. Johan Enges 28:40 99 +5:18 3:08:22 13 -7
7. Johan Söderlund 36:41 238 +8:49 3:45:03 10 +6
7. Fredrik Norman 34:40 155 +6:48 3:43:02 12 +2
7. Robert Wallsten 34:02 131 +6:10 3:42:24 14 +2
7. Christian Ott 39:19 382 +11:27 3:47:41 23 +10
23. Ulf Magnusson 23:00 6 +2:10 4:10:41 22 +12
24. Niclas Jonasson 43:13 5 +2:09 4:53:54 18 -4
25. Rahel Friederich 36:14 2 +0:50 5:30:08 11 -7
12 Rajamäen Rykmentti 1 5:30:17
1. Jarno Parkkinen 35:06 28 +1:33 35:06 28
2. Marjo Liikanen 33:26 32 +3:43 1:08:32 19 -9
3. Annabella Tolonen 27:22 39 +2:39 1:35:54 18 -1
3. Hanna Raitanen 27:46 46 +3:03 1:36:18 15 -4
3. Riikka Haltia 28:01 59 +3:18 1:36:33 14 -5
3. Sirkku Minkkinen 33:56 456 +9:13 1:42:28 30 +11
4. Ilari Haltia 20:56 219 +4:24 2:03:24 17 -1
4. Joni Koskinen 21:50 322 +5:18 2:04:18 16 +1
4. Pinja Koskinen 23:49 563 +7:17 2:06:17 23 +9
4. Kauko Parkkinen 21:49 321 +5:17 2:04:17 30 0
5. Aapo Aaltio 36:01 52 +4:38 2:40:18 15 -2
5. Sami Vähänen 33:40 13 +2:17 2:37:57 13 -3
5. Jesse Laukkarinen 37:47 102 +6:24 2:42:04 13 -10
5. Tuomas Tervo 39:52 206 +8:29 2:44:09 28 -2
6. Jukka Erkkilä 27:42 59 +4:20 3:11:51 18 +3
6. Arto Niemi 31:01 212 +7:39 3:15:10 17 +4
6. Vesa Tervo 33:41 330 +10:19 3:17:50 17 +4
6. Marko Väisänen 25:06 10 +1:44 3:09:15 15 -13
7. Pyry Niemi 32:33 87 +4:41 3:41:48 18 0
7. Ross Morrison 31:40 57 +3:48 3:40:55 19 +2
7. Akseli Leino 38:35 340 +10:43 3:47:50 20 +3
7. Miika Suominen 32:35 88 +4:43 3:41:50 16 +1
23. Ari Enroth 27:43 82 +6:53 4:09:33 20 +2
24. Vili Niemi 44:18 11 +3:14 4:53:51 15 -5
25. Matleena Boström 36:26 3 +1:02 5:30:17 12 -3
13 IFK Göteborg 1 5:30:20
1. Vetle Ruud Bråten 34:26 14 +0:53 34:26 14
2. Maria Holmstrand 34:38 62 +4:55 1:09:04 26 +12
3. Frida Gustafsson 29:44 132 +5:01 1:38:48 33 +7
3. Josefin Carlsson 29:46 133 +5:03 1:38:50 25 -1
3. Anna Gustafsson 29:47 134 +5:04 1:38:51 21 -5
3. Josefina Norin 33:11 401 +8:28 1:42:15 29 +3
4. Johanna Asp 22:00 341 +5:28 2:04:15 30 -3
4. Thea Fagerström 22:11 367 +5:39 2:04:26 29 +4
4. Anna Flakberg 22:09 362 +5:37 2:04:24 28 +7
4. Karin Noborn 19:52 97 +3:20 2:02:07 26 -3
5. Jonas Pilblad 32:58 8 +1:35 2:35:05 21 -9
5. Patrik Martner 35:13 37 +3:50 2:37:20 19 -10
5. Fredrik Persson 38:24 134 +7:01 2:40:31 25 -3
5. John Persson 41:43 316 +10:20 2:43:50 24 -2
6. Gunnar Elveljung 26:29 31 +3:07 3:09:11 14 -7
6. Pär Hansson 30:03 157 +6:41 3:12:45 18 -1
6. Thomas Asp 29:19 126 +5:57 3:12:01 20 -5
6. Martin Larsson 26:51 41 +3:29 3:09:33 16 -8
7. Johan G Hördegårdh 31:18 45 +3:26 3:40:51 11 -3
7. Matthieu Puech 32:07 74 +4:15 3:41:40 16 -2
7. Tobias Noborn 29:35 14 +1:43 3:39:08 15 -5
7. Per-Anders Eggertsen 35:01 167 +7:09 3:44:34 20 +4
23. Ida Hördegårdh 27:00 70 +6:10 4:10:43 23 +12
24. Eskil Kinneberg 43:10 4 +2:06 4:53:53 17 -6
25. Jenny Johansson 36:27 4 +1:03 5:30:20 13 -4
14 OK Ravinen 1 5:31:25
1. Yannick Michiels 37:28 54 +3:55 37:28 54
2. Christin Söderqvist 33:08 27 +3:25 1:10:36 38 -16
3. Annie Forsberg 29:31 121 +4:48 1:40:07 37 -1
3. Jenny Tirén Berg 29:49 136 +5:06 1:40:25 32 -6
3. Frida Forsberg 30:03 149 +5:20 1:40:39 31 -7
3. Maria Mogensen 30:04 150 +5:21 1:40:40 22 -16
4. Axel Granqvist 16:32 1 1:57:12 15 -22
4. Erik Herne 16:51 2 +0:19 1:57:31 14 -18
4. Tone Albrektsson 19:16 59 +2:44 1:59:56 19 -12
4. Moa Westblad 19:55 101 +3:23 2:00:35 17 -5
5. Emil Granqvist 35:15 39 +3:52 2:35:17 22 +7
5. Kalle Bergman 36:15 58 +4:52 2:36:17 18 +4
5. Assar Hellström 39:56 213 +8:33 2:39:58 20 +1
5. Erik Karlsson 41:04 284 +9:41 2:41:06 17 0
6. Stephen Craig 25:17 11 +1:55 3:03:33 17 -5
6. Per Mårtensson 27:07 49 +3:45 3:05:23 13 -5
6. Peter Albrektsson 29:30 135 +6:08 3:07:46 15 -5
6. Per-Åke Olsson 27:59 67 +4:37 3:06:15 10 -7
7. Jacob Lindstam 31:19 46 +3:27 3:37:34 13 -4
7. Nick Barrable 34:27 147 +6:35 3:40:42 20 +7
7. Martin Lindskog 34:24 145 +6:32 3:40:39 18 +3
7. Krister Kölzow 38:33 339 +10:41 3:44:48 13 +3
23. Pär Westblad 23:09 8 +2:19 4:04:45 12 -1
24. Gustav Bergman 41:04 1 4:45:49 8 -4
25. Ida Kallur 45:36 55 +10:12 5:31:25 14 +6
15 OK Denseln 1 5:33:20
1. Lucas Basset 34:01 4 +0:28 34:01 4
2. Isia Basset 35:05 84 +5:22 1:09:06 27 +23
3. Perrine Obstetar 27:18 36 +2:35 1:36:24 22 -5
3. Hanna Nilsson 30:13 161 +5:30 1:39:19 28 +1
3. Nina Ahlander 31:29 254 +6:46 1:40:35 29 +2
3. Annica Crispin 32:50 372 +8:07 1:41:56 26 -1
4. Karl Mollén 23:05 473 +6:33 2:05:01 27 +5
4. Ausra Bartkeviciene 21:07 233 +4:35 2:03:03 28 0
4. Sarah Persson 19:01 42 +2:29 2:00:57 27 -2
4. Anneli Berggren 20:25 156 +3:53 2:02:21 23 -3
5. Erik Ivarsson Sandberg 35:16 40 +3:53 2:36:16 26 -1
5. Algirdas Bartkevi?ius 37:29 87 +6:06 2:38:29 24 -4
5. Olle Kalered 38:20 130 +6:57 2:39:20 24 -3
5. Sigge Lundedal 42:32 373 +11:09 2:43:32 25 +2
6. Thomas Persson 29:07 122 +5:45 3:12:05 21 -5
6. Stefan Karlsson 27:57 65 +4:35 3:10:55 20 -4
6. Fredrik Engman 32:11 267 +8:49 3:15:09 19 -5
6. Björn Karlsson 27:02 47 +3:40 3:10:00 17 -8
7. Per Brolund 32:20 81 +4:28 3:42:20 20 -1
7. Hans Brolund 31:13 41 +3:21 3:41:13 18 -2
7. Henrik Berggren 31:15 44 +3:23 3:41:15 19 0
7. Krzysztof Wolowczyk 34:44 158 +6:52 3:44:44 18 +1
23. August Mollén 23:18 12 +2:28 4:06:26 14 -6
24. Erik Pettersson 45:32 16 +4:28 4:51:58 11 -3
25. Karine Dharreville 41:22 26 +5:58 5:33:20 15 +4
16 Koovee 1 5:33:26
1. Miika Arvola 41:02 166 +7:29 41:02 166
2. Miia Niittynen 35:21 96 +5:38 1:16:23 112 -54
3. Marjo Niittynen 28:18 72 +3:35 1:44:41 70 -42
3. Tuuli Paunonen 28:18 72 +3:35 1:44:41 54 -58
3. Miina Kanko 28:41 89 +3:58 1:45:04 52 -60
3. Mia Taini 28:44 92 +4:01 1:45:07 44 -68
4. Eetu Pohja 18:37 27 +2:05 2:03:44 46 -24
4. Otso Westerlund 19:17 60 +2:45 2:04:24 38 -16
4. Ella Skog 20:00 112 +3:28 2:05:07 39 -13
4. Hannu Vehmaa 20:00 112 +3:28 2:05:07 35 -9
5. Juha Westerlund 36:25 65 +5:02 2:41:32 33 -13
5. Joni Heinonen 38:29 140 +7:06 2:43:36 35 -3
5. Justus Laitinen 40:33 252 +9:10 2:45:40 35 -4
5. Joni Hirvikallio 40:16 239 +8:53 2:45:23 29 -6
6. Tero Mamia 25:57 22 +2:35 3:10:11 28 -5
6. Jarmo Mauriala 28:34 94 +5:12 3:12:48 31 -4
6. Petri Heliö 29:25 131 +6:03 3:13:39 33 -2
6. Jaakko Skog 35:02 401 +11:40 3:19:16 28 -1
7. Kari Kallio 32:16 80 +4:24 3:48:24 25 -3
7. Topias Tiainen 32:20 81 +4:28 3:48:28 25 -6
7. Jani Myllärinen 29:17 9 +1:25 3:45:25 24 -9
7. Pekka Itävuo 33:34 119 +5:42 3:49:42 22 -6
23. Liisa Anttila 23:10 9 +2:20 4:10:23 21 -4
24. Topi Anjala 43:29 7 +2:25 4:53:52 16 -5
25. Ulrika Uotila 39:34 16 +4:10 5:33:26 16 0
17 Lynx 1 5:33:28
1. Mårten Boström 37:10 36 +3:37 37:10 36
2. Taru Ikäheimonen 33:26 32 +3:43 1:10:36 38 +2
3. Anne-Mari Leskinen 28:06 64 +3:23 1:38:42 32 -6
3. Sara Karvonen 29:41 129 +4:58 1:40:17 30 -8
3. Meri Louhisola 29:50 137 +5:07 1:40:26 26 -12
3. Kirsi Boström 31:19 233 +6:36 1:41:55 25 -13
4. Ville Rehn 18:49 32 +2:17 2:00:44 25 -7
4. Jukka Saramäki 20:52 208 +4:20 2:02:47 23 -7
4. Heidi Plit 20:25 156 +3:53 2:02:20 26 0
4. Tuuli Heikkilä 19:27 67 +2:55 2:01:22 25 0
5. Aapo Leskinen 35:17 41 +3:54 2:36:39 24 -1
5. Niklas Saramäki 37:04 78 +5:41 2:38:26 21 -2
5. Aleksi Leskinen 34:54 31 +3:31 2:36:16 17 -9
5. Antti-Pekka Leskinen 38:23 133 +7:00 2:39:45 16 -9
6. Sami Kivilaakso 27:06 48 +3:44 3:05:03 19 -5
6. Ollipekka Heikkilä 25:31 13 +2:09 3:03:28 15 -6
6. Tom Asklöf 28:28 90 +5:06 3:06:25 12 -5
6. Janne Kivilaakso 29:27 132 +6:05 3:07:24 9 -7
7. Tuomas Metsälä 31:47 60 +3:55 3:37:24 19 0
7. Mikael Boström 32:54 100 +5:02 3:38:31 14 -1
7. Lauri Kleemola 34:03 132 +6:11 3:39:40 11 -1
7. Rainer Kujala 37:27 276 +9:35 3:43:04 12 +3
23. Henrik Asklöf 26:28 60 +5:38 4:07:17 15 -4
24. Antti Parjanne 46:42 19 +5:38 4:53:59 19 +4
25. Karoliina Sundberg 39:29 15 +4:05 5:33:28 17 -2
18 Linköpings OK 1 5:36:37
1. Per Carlborg 37:22 44 +3:49 37:22 44
2. Ekaterina Nikitina 30:17 7 +0:34 1:07:39 12 -32
3. Fredrika Vångell 26:13 6 +1:30 1:33:52 8 -4
3. Sofia Salomonsson 28:10 66 +3:27 1:35:49 13 +1
3. Amy Rankka 28:20 76 +3:37 1:35:59 13 +1
3. Sanna Eriksson 28:47 96 +4:04 1:36:26 10 -2
4. Kristina Ljunggren 19:46 91 +3:14 1:56:12 12 +4
4. Emanuel Herberthson 20:18 145 +3:46 1:56:44 12 -1
4. Sarah Magnusson 22:30 395 +5:58 1:58:56 10 -3
4. Pär Ericsson 21:59 339 +5:27 1:58:25 12 +2
5. Jonas Lundgren 37:26 86 +6:03 2:35:14 17 +5
5. Peter Eriksson 39:02 167 +7:39 2:36:50 16 +4
5. Mikael Andersson 38:59 163 +7:36 2:36:47 19 +9
5. Ivan Nikitin 41:08 290 +9:45 2:38:56 14 +2
6. Johan Otterström 25:43 20 +2:21 3:03:03 16 -1
6. Åke Ljunggren 28:56 112 +5:34 3:06:16 11 -5
6. Mati Tiit 27:35 56 +4:13 3:04:55 10 -9
6. Per Magnusson 33:25 317 +10:03 3:10:45 18 +4
7. Jakob Forsselius 34:19 141 +6:27 3:45:04 17 +1
7. Christian Enberg 35:18 179 +7:26 3:46:03 15 +4
7. Lukas Gustavsson 36:57 251 +9:05 3:47:42 16 +6
7. Erik Sköld 31:26 49 +3:34 3:42:11 17 -1
23. Anders Berg 21:51 2 +1:01 4:04:02 10 -7
24. Erik Martinsson 54:43 75 +13:39 4:58:45 22 +12
25. Alva Olsson 37:52 7 +2:28 5:36:37 18 -4
19 Angelniemen Ankkuri 1 5:38:37
1. Miika Kirmula 35:01 26 +1:28 35:01 26
2. Heini Saarimäki 33:30 36 +3:47 1:08:31 18 -8
3. Jonna Juva 30:09 158 +5:26 1:38:40 31 +13
3. Pinja Kurppa 30:26 174 +5:43 1:38:57 26 +8
3. Milla Saarimäki 30:36 181 +5:53 1:39:07 24 +6
3. Anni Reiman 30:58 209 +6:15 1:39:29 19 +1
4. Selja Kaartinen 20:40 182 +4:08 2:00:09 26 -5
4. Anne Nurmi 20:46 194 +4:14 2:00:15 25 -1
4. Ilkka Saarimäki 20:25 156 +3:53 1:59:54 22 -2
4. Tapio Halme 21:05 227 +4:33 2:00:34 20 +1
5. Mikko Siren 32:40 5 +1:17 2:32:52 14 -12
5. Heikki Toivio 36:35 71 +5:12 2:36:47 22 -3
5. Ilari Nummi 38:52 159 +7:29 2:39:04 21 -1
5. Aleksei Bortnik 39:10 173 +7:47 2:39:22 18 -2
6. Janne Lehto 28:17 82 +4:55 3:07:21 13 -1
6. Timo Parttimaa 30:50 201 +7:28 3:09:54 19 -3
6. Juri Emaldinov 30:06 160 +6:44 3:09:10 18 -3
6. Veli-Pekka Nurmi 33:40 329 +10:18 3:12:44 21 +3
7. Markku Elo 31:50 64 +3:58 3:44:34 12 -1
7. Tuomas Kari 31:12 40 +3:20 3:43:56 17 -2
7. Tomi Mattila 31:22 48 +3:30 3:44:06 17 -1
7. Vesa Mäkinen 29:02 7 +1:10 3:41:46 15 -6
23. Markku Kaartinen 22:50 3 +2:00 4:04:36 11 -1
24. Alexey Sidorov 47:22 20 +6:18 4:51:58 11 0
25. Sanni Kivelä 46:39 64 +11:15 5:38:37 19 +8
20 MS Parma 1 5:39:50
1. Stepan Kodeda 36:41 31 +3:08 36:41 31
2. Maija Sianoja 31:49 14 +2:06 1:08:30 17 -14
3. Katja Mjösund 25:04 2 +0:21 1:33:34 6 -11
3. Reeta Kolkkala 25:31 4 +0:48 1:34:01 7 -10
3. Anastasia Tikhonova 27:11 32 +2:28 1:35:41 11 -6
3. Sanna Paukkunen 28:05 60 +3:22 1:36:35 11 -6
4. Rasmus Ekström 19:44 89 +3:12 1:56:19 9 +3
4. Eija Koskivaara 21:46 317 +5:14 1:58:21 11 +4
4. Anni Valtonen 21:11 239 +4:39 1:57:46 12 +1
4. Konsta Piironen 20:45 190 +4:13 1:57:20 10 -1
5. Arto Talvinen 35:08 35 +3:45 2:32:28 10 +1
5. Lasse Suonpää 36:58 77 +5:35 2:34:18 9 -2
5. Samuli Salmenoja 34:07 18 +2:44 2:31:27 7 -5
5. Sami Hämäläinen 36:23 62 +5:00 2:33:43 5 -5
6. Veli-Matti Hanhela 28:46 105 +5:24 3:02:01 10 0
6. Eero Heinonen 28:47 106 +5:25 3:02:02 6 -3
6. Olli Mattila 27:22 52 +4:00 3:00:37 8 +1
6. Akseli Ruohola 30:28 180 +7:06 3:03:43 6 +1
7. Asgeir Mjösund 31:14 43 +3:22 3:33:09 7 -3
7. Peeter Pihl 31:28 51 +3:36 3:33:23 9 +3
7. Aaro Ruohola 34:19 141 +6:27 3:36:14 9 +1
7. Matti Koivisto 32:56 103 +5:04 3:34:51 8 +2
23. Outi Sareila 25:31 41 +4:41 3:59:04 8 +1
24. Yury Tambasov 54:34 73 +13:30 4:53:38 14 +6
25. Tuulia Viberg 46:12 60 +10:48 5:39:50 20 +6
21 IFK Moras OK 1 5:39:56
1. Simonas Krepsta 34:33 23 +1:00 34:33 23
2. Evgeniya Ryapolova 34:07 48 +4:24 1:08:40 23 0
3. Anastasia Trubkina 27:22 39 +2:39 1:36:02 19 -4
3. Maria Bergkvist 27:57 55 +3:14 1:36:37 17 -6
3. Indre Valaite 29:42 130 +4:59 1:38:22 15 -8
3. Lena Karlsson Holmer 30:17 164 +5:34 1:38:57 16 -7
4. Örjan Svahn 21:41 303 +5:09 2:00:38 18 -1
4. Frida Lövgren 21:28 275 +4:56 2:00:25 18 +1
4. Sara Wadman 19:23 64 +2:51 1:58:20 15 0
4. Kane Andersson 21:28 275 +4:56 2:00:25 16 0
5. Roman Ryapolov 33:00 9 +1:37 2:32:50 12 -6
5. Andreas Holmberg 33:31 11 +2:08 2:33:21 10 -8
5. Artem Panchenko 35:42 46 +4:19 2:35:32 14 -1
5. Jegor Kostylev 38:58 162 +7:35 2:38:48 13 -3
6. Erik Ersson 28:36 96 +5:14 3:05:54 11 -1
6. Adrian Dahlström 33:51 342 +10:29 3:11:09 16 +6
6. Anders Garfvé 29:05 121 +5:43 3:06:23 14 0
6. Jonas Ullberg 34:20 366 +10:58 3:11:38 19 +6
7. Donatas Stulgys 30:58 31 +3:06 3:42:36 15 +4
7. Ola Svahn 32:09 77 +4:17 3:43:47 11 -5
7. Anders Hvittfeldt 38:16 325 +10:24 3:49:54 12 -2
7. Zsolt Lenkei 29:59 20 +2:07 3:41:37 14 -5
23. Elin Ek 23:11 10 +2:21 4:04:48 13 -2
24. Vojtech Kral 53:48 63 +12:44 4:58:36 21 +8
25. Olga Rieznychenko 41:20 25 +5:56 5:39:56 21 0
22 Hagaby GOIF 1 5:40:07
1. Martin Regborn 34:21 10 +0:48 34:21 10
2. Benita Hansson 31:50 15 +2:07 1:06:11 3 -7
3. Linnéa Holmqvist 27:55 52 +3:12 1:34:06 12 +9
3. Kristyna Kovarova 28:05 60 +3:22 1:34:16 10 +7
3. Josefine Wallenhammar 29:34 123 +4:51 1:35:45 12 +9
3. Simona Karachova 30:44 192 +6:01 1:36:55 12 +9
4. Josefine Höög 19:38 83 +3:06 1:56:33 11 -1
4. Maria Gustafsson 20:46 194 +4:14 1:57:41 10 0
4. Kerstin Larsson 21:42 308 +5:10 1:58:37 13 +1
4. Anders Gunnar Dahlgren 21:51 323 +5:19 1:58:46 14 +2
5. Harald Larsson 36:42 72 +5:19 2:35:28 11 0
5. Simon Sanderi 39:00 164 +7:37 2:37:46 15 +5
5. Sebastian Månsson 38:31 143 +7:08 2:37:17 16 +3
5. Jakob Wallenhammar 38:18 129 +6:55 2:37:04 11 -3
6. Lars Persson 30:07 162 +6:45 3:07:11 12 +1
6. Anders Lindéus 26:23 28 +3:01 3:03:27 14 -1
6. Ulf Hallmén 29:20 128 +5:58 3:06:24 16 0
6. Mats d.y Eriksson 34:53 392 +11:31 3:11:57 14 +3
7. Johan Persson 34:57 164 +7:05 3:43:42 16 +4
7. Simon Markendahl 33:47 124 +5:55 3:42:32 13 -1
7. Mathias Jansson 32:09 77 +4:17 3:40:54 10 -6
7. Andreas Peterson 31:11 38 +3:19 3:39:56 11 -3
23. Jan-Åke Stolt Karlsson 27:37 80 +6:47 4:07:33 16 0
24. Viktor Larsson 49:16 28 +8:12 4:56:49 20 +4
25. Elin Winblad 43:18 40 +7:54 5:40:07 22 +2
23 Sävedalens AIK 1 5:51:15
1. Sergej Fedatsenka 37:40 77 +4:07 37:40 77
2. Maria Magnusson 30:00 3 +0:17 1:07:40 13 -64
3. Amilia Björklund 28:26 80 +3:43 1:36:06 20 +7
3. Erika Lindqvist 28:42 90 +3:59 1:36:22 16 +3
3. Märta Mollén 30:46 198 +6:03 1:38:26 16 +3
3. Lisa Palm 31:00 210 +6:17 1:38:40 15 +2
4. Carl Josefsson 21:27 272 +4:55 2:00:07 21 +1
4. Per Nordholm 20:45 190 +4:13 1:59:25 22 +6
4. Tuva Carlsson Wallum 21:53 327 +5:21 2:00:33 25 +9
4. Hanna Holmgren 28:20 1033 +11:48 2:07:00 32 +17
5. Albert Mollén 37:52 107 +6:29 2:42:18 23 +2
5. Jonas Palm 37:08 80 +5:45 2:41:34 23 +1
5. Dmitriy Mihalkin 35:55 50 +4:32 2:40:21 18 -7
5. Henrik Lundgren 39:42 199 +8:19 2:44:08 27 -5
6. Pär Claesson 32:20 275 +8:58 3:16:28 24 +1
6. Anders Björklund 35:44 447 +12:22 3:19:52 28 +5
6. Henrik Nordholm 34:57 396 +11:35 3:19:05 26 +8
6. Peter Lekberg 30:33 182 +7:11 3:14:41 25 -2
7. Ilya Belianka 33:44 123 +5:52 3:48:25 24 0
7. ODD WALLUM 33:09 105 +5:17 3:47:50 27 -1
7. Karl Levin 31:11 38 +3:19 3:45:52 25 -1
7. Heino Ollin 37:01 254 +9:09 3:51:42 24 -1
23. Magnus Josefsson 25:01 31 +4:11 4:13:27 25 +1
24. Andrei Salin 57:15 101 +16:11 5:10:42 27 +2
25. Anastasia Denisova 40:33 20 +5:09 5:51:15 23 -4
24 Tullinge SK 1 5:51:21
1. Magnus Glännefors 38:27 84 +4:54 38:27 84
2. Johanna Lönnkvist 31:23 11 +1:40 1:09:50 30 -54
3. Lovisa Adolfsson 28:48 97 +4:05 1:38:38 30 0
3. Linda Larsson 28:49 98 +4:06 1:38:39 21 -9
3. Rebecka Heinrup 29:02 104 +4:19 1:38:52 22 -8
3. Yvonne Andersson 29:11 114 +4:28 1:39:01 18 -12
4. Albin Andersson 17:23 3 +0:51 1:56:24 14 -16
4. Oskar Forsberg 18:54 35 +2:22 1:57:55 15 -6
4. Amanda Berggren 20:23 151 +3:51 1:59:24 17 -5
4. Ruben Bryngelsson 20:39 180 +4:07 1:59:40 15 -3
5. Markus Adolfsson 34:51 29 +3:28 2:34:22 18 +4
5. Andreas Aasa 39:45 200 +8:22 2:39:16 20 +5
5. Johan Kärrström 40:04 225 +8:41 2:39:35 27 +10
5. Lukas Diener 52:34 955 +21:11 2:52:05 42 +27
6. Victor Imark 27:18 50 +3:56 3:17:24 20 +2
6. Olle Skog 34:29 371 +11:07 3:24:35 21 +1
6. Hans Sundqvist 30:27 178 +7:05 3:20:33 22 -5
6. Olle Andersson 28:53 109 +5:31 3:18:59 33 -9
7. Niklas Sundqvist 33:33 118 +5:41 3:52:32 22 +2
7. Simon Imark 32:01 72 +4:09 3:51:00 22 +1
7. Tobias Forsén 40:35 461 +12:43 3:59:34 23 +1
7. Henrik Persson 32:26 83 +4:34 3:51:25 29 -4
23. Rikard Imark 25:17 37 +4:27 4:16:42 27 +5
24. Johan Ställberg 51:31 52 +10:27 5:08:13 25 -2
25. Anna Ställberg 43:08 37 +7:44 5:51:21 24 -1
25 Ärla IF 1 5:51:24
1. Anatolijs Tarasovs 34:27 15 +0:54 34:27 15
2. Lisa Andersson 35:29 100 +5:46 1:09:56 31 +16
3. Sofia Grawé 28:37 87 +3:54 1:38:33 29 -2
3. Emma Andersson 30:45 196 +6:02 1:40:41 33 +2
3. Mona Bierfeldt 32:38 344 +7:55 1:42:34 36 +5
3. Sandra Karlsson-Bierfeldt 32:47 360 +8:04 1:42:43 31 0
4. Pontus Olofsson-Bierfeldt 23:24 507 +6:52 2:06:07 50 +21
4. Malin Olofsson-Bierfeldt 25:42 773 +9:10 2:08:25 42 +9
4. Sofie Ohlsson 21:43 311 +5:11 2:04:26 35 -1
4. Roy Fransson 21:36 290 +5:04 2:04:19 31 0
5. Oscar Vångell 37:24 83 +6:01 2:41:43 34 -16
5. Simon Hedlund 37:53 108 +6:30 2:42:12 33 -9
5. Patrik Lind 38:09 115 +6:46 2:42:28 31 -4
5. Victor Silvemark 42:38 382 +11:15 2:46:57 36 +5
6. Donald McCarthy 28:53 109 +5:31 3:15:50 31 -3
6. Tomas Knutsson 28:55 111 +5:33 3:15:52 27 -6
6. Håkan Olofsson 30:15 170 +6:53 3:17:12 27 -4
6. Rickard Asplund 32:01 259 +8:39 3:18:58 32 -4
7. Margers Kietis 33:19 108 +5:27 3:52:17 29 -2
7. Kalle Larsson 34:00 130 +6:08 3:52:58 26 -1
7. Jonathan Rosendahl 38:04 314 +10:12 3:57:02 30 +3
7. Rudolfs Zernis 31:59 71 +4:07 3:50:57 28 -4
23. Ivar Näsholm 29:49 112 +8:59 4:20:46 33 +4
24. Karl Walheim 49:55 37 +8:51 5:10:41 26 -7
25. Susen Lösch 40:43 21 +5:19 5:51:24 25 -1
26 IK Hakarpspojkarna 1 5:51:40
1. Aleksei Alekseyonok 43:12 223 +9:39 43:12 223
2. Anna Envall 35:05 84 +5:22 1:18:17 147 -76
3. Hanna Palm 29:08 108 +4:25 1:47:25 85 -62
3. Elin Svensson 30:01 148 +5:18 1:48:18 82 -65
3. Johanna Jonsson 30:56 206 +6:13 1:49:13 78 -69
3. Sofie Svensson 31:20 236 +6:37 1:49:37 66 -81
4. Anette Granstedt 19:10 50 +2:38 2:08:47 64 -21
4. Andreas Gustafsson 17:32 6 +1:00 2:07:09 58 -24
4. Gabriella Gustafsson 19:07 46 +2:35 2:08:44 55 -23
4. Moa Svensson 20:04 123 +3:32 2:09:41 53 -13
5. Ludwig Ljungqvist 35:51 48 +4:28 2:45:08 39 -25
5. Oskar Ljungqvist 35:27 43 +4:04 2:44:44 39 -19
5. Markus Hederskog 37:43 100 +6:20 2:47:00 38 -17
5. Gustaf Sparrevik 40:34 253 +9:11 2:49:51 37 -16
6. Stefan Sandahl 26:58 44 +3:36 3:14:07 29 -10
6. Andreas Rangert 26:38 36 +3:16 3:13:47 29 -10
6. Peter Jacobsson 27:48 63 +4:26 3:14:57 29 -9
6. Ingvar Åkesson 29:40 140 +6:18 3:16:49 29 -8
7. Adam Granstedt 32:49 95 +4:57 3:49:38 27 -2
7. Albin Axelsson 34:13 138 +6:21 3:51:02 24 -5
7. Eric Hansson 38:07 315 +10:15 3:54:56 31 +2
7. Joakim Hederskog 33:52 128 +6:00 3:50:41 27 -2
23. Bo Granstedt 26:04 54 +5:14 4:16:45 28 +1
24. Erik Holmberg 51:26 51 +10:22 5:08:11 24 -4
25. Elna Forsberg 43:29 41 +8:05 5:51:40 26 +2
27 OK Tyr 1 5:55:30
1. Johan Sjögren 38:18 83 +4:45 38:18 83
2. Johanna Kindlund 32:08 18 +2:25 1:10:26 34 -49
3. Linda Take 27:46 46 +3:03 1:38:12 25 -9
3. Malin Leandersson 28:08 65 +3:25 1:38:34 20 -14
3. Sofie Gustafsson 30:00 146 +5:17 1:40:26 26 -8
3. Malin Jonsson 32:47 360 +8:04 1:43:13 34 0
4. Elin Ransjö-Zander 20:22 150 +3:50 2:03:35 24 -1
4. Lotta Ransjö 21:56 333 +5:24 2:05:09 27 +7
4. Märta Ransjö-Zander 20:53 213 +4:21 2:04:06 29 +3
4. Ebba Ekman 21:23 261 +4:51 2:04:36 33 -1
5. Alexander Moberg 38:26 137 +7:03 2:43:02 29 +5
5. Anders Lindberg 41:57 334 +10:34 2:46:33 30 +3
5. Johan Wikström 39:20 180 +7:57 2:43:56 34 +5
5. Tobias Öström 43:06 421 +11:43 2:47:42 30 -3
6. Urban Larsson 30:25 176 +7:03 3:14:50 35 +6
6. Rolf Wikström 28:14 78 +4:52 3:12:39 31 +1
6. Magnus Albinsson 28:32 92 +5:10 3:12:57 31 -3
6. Johan Gustafsson 34:58 397 +11:36 3:19:23 24 -6
7. Per-Anders Bergman 32:41 92 +4:49 3:46:13 32 -3
7. Erik Forsgren 38:24 330 +10:32 3:51:56 32 +1
7. Emil Wikström 39:40 401 +11:48 3:53:12 33 +2
7. Jesper Kullin Alfredsson 39:09 372 +11:17 3:52:41 30 +6
23. Sixten Westlund 24:43 25 +3:53 4:16:49 29 -3
24. Henric Brohede 54:45 76 +13:41 5:11:34 31 +2
25. My Westlund 43:56 44 +8:32 5:55:30 27 -4
28 OK Pan-Kristianstad 1 5:56:28
1. Gernot Kerschbaumer 37:16 40 +3:43 37:16 40
2. Monika Depta 30:24 8 +0:41 1:07:40 13 -27
3. Sieglinde Kundisch 28:56 100 +4:13 1:36:36 24 +11
3. Ebba Thuresson 34:16 494 +9:33 1:41:56 37 +24
3. Marianne Nilsson 36:09 675 +11:26 1:43:49 44 +31
3. Johanna Karlsson 36:16 687 +11:33 1:43:56 41 +28
4. Ulla Engelby 25:18 737 +8:46 2:09:14 35 +11
4. Olivia Nilsson 25:35 763 +9:03 2:09:31 59 +22
4. Axel Nilsson 24:02 590 +7:30 2:07:58 57 +13
4. Bengt-Göran Månsson 24:08 598 +7:36 2:08:04 47 +6
5. Björn Cederberg 40:39 257 +9:16 2:48:43 38 +3
5. Alessio Tenani 36:55 74 +5:32 2:44:59 40 -19
5. Gustaf Wennerberg 38:42 151 +7:19 2:46:46 40 -17
5. Rasmus Svantesson 45:09 554 +13:46 2:53:13 54 +7
6. Lars Säfström 35:07 404 +11:45 3:27:47 54 +16
6. Peter Depta 37:38 557 +14:16 3:30:18 48 +8
6. Mats Persson 33:42 335 +10:20 3:26:22 41 +1
6. Andreas Nilsson 28:44 104 +5:22 3:21:24 38 -16
7. Richard Sjöholm 33:38 121 +5:46 3:55:02 45 -9
7. Robert Wetterlöf 37:13 263 +9:21 3:58:37 49 +1
7. Johan Badenfelt 38:24 330 +10:32 3:59:48 44 +3
7. Simon Svensson 36:55 248 +9:03 3:58:19 39 +1
23. Jörgen Modig 24:45 27 +3:55 4:23:04 38 -7
24. Niklas Olofsson 47:45 21 +6:41 5:10:49 29 -9
25. Marie Eng 45:39 56 +10:15 5:56:28 28 -1
29 Gävle OK 1 5:59:06
1. Johan Eriksson 37:27 51 +3:54 37:27 51
2. Charlotta Bergqvist 34:40 63 +4:57 1:12:07 47 -4
3. Moa Enmark 30:23 172 +5:40 1:42:30 49 +2
3. Christine Sisell 30:49 201 +6:06 1:42:56 45 -2
3. Ingela Eriksson 32:57 384 +8:14 1:45:04 52 +5
3. Elisabet Enmark 33:03 395 +8:20 1:45:10 46 -1
4. Emma Hållström 19:56 104 +3:24 2:05:06 37 -12
4. Johanna Henriksson 20:42 185 +4:10 2:05:52 36 -9
4. Magnus Lundberg 20:36 172 +4:04 2:05:46 45 -7
4. Ola Johansson 22:03 349 +5:31 2:07:13 41 -5
5. Albin Sjöhed 39:22 183 +7:59 2:46:29 35 -2
5. Erik Boman 36:14 56 +4:51 2:43:21 32 -4
5. Hans Persson 34:58 32 +3:35 2:42:05 30 -15
5. Anton Tynong 42:12 350 +10:49 2:49:19 32 -9
6. Jan Sjöhed 28:58 116 +5:36 3:14:48 34 -1
6. Anders Enmark 30:33 182 +7:11 3:16:23 33 +1
6. Lars-Håkan Bengtsson 27:35 56 +4:13 3:13:25 32 +2
6. Harry Hietanen 33:42 335 +10:20 3:19:32 27 -5
7. Thomas Åberg 33:50 126 +5:58 3:49:37 33 -1
7. Erik Sisell 34:56 163 +7:04 3:50:43 30 -3
7. Simon Sjöhed 38:23 328 +10:31 3:54:10 29 -3
7. Patrik Svedberg 34:09 136 +6:17 3:49:56 25 -2
23. Lasse Jansson 22:51 4 +2:01 4:12:47 24 -9
24. Jakob Enmark 50:15 42 +9:11 5:03:02 23 -1
25. Maria Nordström 56:04 144 +20:40 5:59:06 29 +6
30 Hiisirasti 1 5:59:39
1. Andrei Hramov 34:22 12 +0:49 34:22 12
2. Daria Korobeynik 34:14 50 +4:31 1:08:36 21 +9
3. Päivi Autio 27:57 55 +3:14 1:36:33 23 +2
3. Victoria Lukashova 30:29 177 +5:46 1:39:05 27 +6
3. Sari Koskinen 31:55 282 +7:12 1:40:31 28 +7
3. Jenni Sabel 33:35 435 +8:52 1:42:11 28 +7
4. Anna Yakimenko 20:35 170 +4:03 2:02:46 29 +6
4. Roope Ruuhiala 20:14 141 +3:42 2:02:25 32 +5
4. Marjo Virtanen 26:33 854 +10:01 2:08:44 31 +3
4. Anne Pelto-Huikko 23:02 468 +6:30 2:05:13 28 0
5. Sergey Detkov 36:24 63 +5:01 2:39:57 32 +3
5. Roman Efimov 37:23 82 +6:00 2:40:56 29 -3
5. Juha Tommila 40:56 272 +9:33 2:44:29 28 -3
5. Roope Koskinen 43:34 451 +12:11 2:47:07 34 +6
6. Joona Huila 30:12 168 +6:50 3:16:11 32 0
6. Inna Somova 31:22 234 +8:00 3:17:21 30 +1
6. Mika Ruuhiala 32:31 279 +9:09 3:18:30 28 0
6. Timo Asikainen 44:38 931 +21:16 3:30:37 62 +28
7. Saku Asikainen 33:37 120 +5:45 4:04:14 30 -2
7. Maxim Sychev 35:43 194 +7:51 4:06:20 31 +1
7. Riku Juhala 37:44 286 +9:52 4:08:21 28 0
7. Ville Sabel 34:38 151 +6:46 4:05:15 55 -7
23. Noora Koskinen 24:50 28 +4:00 4:30:05 47 +17
24. Johannes Pohjala 50:23 43 +9:19 5:20:28 42 -5
25. Natalia Efimova 39:11 12 +3:47 5:59:39 30 -12
31 Helsingin Suunnistajat 1 5:59:45
1. Luukas Valtonen 37:30 60 +3:57 37:30 60
2. Tiina Haarlaa 37:31 134 +7:48 1:15:01 80 +20
3. Essi Roininen 27:53 51 +3:10 1:42:54 54 -26
3. Heidi Salonen 29:59 145 +5:16 1:45:00 62 -18
3. Anna Kuronen 34:19 500 +9:36 1:49:20 80 0
3. Johanna Kiiski 36:30 707 +11:47 1:51:31 86 +6
4. Annika Matilainen 20:19 146 +3:47 2:11:50 40 -14
4. Ville Mannonen 19:13 52 +2:41 2:10:44 41 -21
4. Topias Niemi 18:03 12 +1:31 2:09:34 54 -26
4. Veeti Otsamo 17:55 9 +1:23 2:09:26 54 -32
5. Timmo Tammemäee 40:11 229 +8:48 2:49:37 41 +1
5. Tapio Haarlaa 42:57 411 +11:34 2:52:23 61 +20
5. Veli Kangas 41:10 291 +9:47 2:50:36 58 +4
5. Lauri Tammemäe 46:27 629 +15:04 2:55:53 47 -7
6. Mikko Salonen 27:30 54 +4:08 3:18:10 33 -8
6. Topi Syrjäläinen 24:53 8 +1:31 3:15:33 36 -25
6. Anton Salmenkylä 25:34 14 +2:12 3:16:14 36 -22
6. Kari Salonen 29:29 133 +6:07 3:20:09 35 -12
7. Tommaso Scalet 33:27 114 +5:35 3:53:16 28 -5
7. Ville Lampinen 35:20 180 +7:28 3:55:09 36 0
7. Lauri Roininen 37:42 284 +9:50 3:57:31 36 0
7. Arttu Syrjäläinen 36:18 214 +8:26 3:56:07 33 -2
23. Miika Tala 25:50 46 +5:00 4:21:57 34 +6
24. Einari Heinaro 49:17 29 +8:13 5:11:14 30 -4
25. Helena Matilainen 48:31 89 +13:07 5:59:45 31 +1
32 IL Tyrving 1 6:00:56
1. Vegard Brun Saga 37:25 49 +3:52 37:25 49
2. Ingunn Hultgreen Weltzien 32:59 24 +3:16 1:10:24 32 -17
3. Hege Feiring 31:47 270 +7:04 1:42:11 46 +14
3. Siri Grandal 31:58 284 +7:15 1:42:22 43 +11
3. Ingrid Helene Skantze 32:27 324 +7:44 1:42:51 37 +5
3. Astrid Fiskum 32:49 369 +8:06 1:43:13 34 +2
4. Oliver Wallin Higgins 21:22 260 +4:50 2:04:35 44 -2
4. Synne Nesheim Flatebakken 21:18 253 +4:46 2:04:31 39 -4
4. Synne Skjærstein 22:16 374 +5:44 2:05:29 38 +1
4. Ida Feiring Haltia 21:41 303 +5:09 2:04:54 34 0
5. Audun H Weltzien 34:10 19 +2:47 2:39:04 31 -13
5. Torbjørn Sagberg 37:32 93 +6:09 2:42:26 31 -8
5. Wojciech Kowalski 38:14 121 +6:51 2:43:08 33 -5
5. Morten Nilstad Pettersen 44:44 522 +13:21 2:49:38 38 +4
6. Per Kristian Ekeberg 31:16 224 +7:54 3:19:33 30 -1
6. Bjørn Henning Grandal 33:34 323 +10:12 3:21:51 40 +9
6. Per Slungaard 31:12 221 +7:50 3:19:29 39 +6
6. Eivind Hoff 38:00 581 +14:38 3:26:17 34 -4
7. Fredrik Rosenqvist 37:48 291 +9:56 3:57:29 34 +4
7. Björn Widén 31:43 59 +3:51 3:51:24 35 -5
7. Are Kristiansen 35:35 188 +7:43 3:55:16 34 -5
7. Matthias Gilgien 34:31 148 +6:39 3:54:12 32 -2
23. Styrk Hundseid Kamsvåg 32:04 144 +11:14 4:26:04 42 +8
24. Bjørn Ekeberg 46:02 17 +4:58 5:12:06 33 -9
25. Zsuzsa Fey 48:50 93 +13:26 6:00:56 32 -1
33 OK Linné 2 6:01:40
1. Johan Hamelius 37:24 48 +3:51 37:24 48
2. Elin Karlsson 33:01 26 +3:18 1:10:25 33 -15
3. Lisa Carlsson 27:58 58 +3:15 1:38:23 26 -7
3. Lovisa Larsson 28:20 76 +3:37 1:38:45 23 -10
3. Lisa Rönnols 28:22 79 +3:39 1:38:47 20 -13
3. Hilda Forsgren 28:34 83 +3:51 1:38:59 17 -16
4. Oliver Angelsiöö 19:14 54 +2:42 1:58:13 23 -3
4. William Ernlund 20:33 168 +4:01 1:59:32 21 -2
4. Julia Angelsiöö 20:14 141 +3:42 1:59:13 16 -4
4. Maria Jansson 21:34 283 +5:02 2:00:33 21 +4
5. Csaba Gösswein 35:00 33 +3:37 2:35:19 19 -4
5. Ross Smith 44:05 488 +12:42 2:44:24 34 +13
5. Ulf Troeng 42:00 338 +10:37 2:42:19 32 +16
5. Mats Fröberg 43:45 464 +12:22 2:44:04 23 +2
6. Daniel Carlson Bjernald 36:02 459 +12:40 3:18:43 27 +8
6. Henrik Roos 27:34 55 +4:12 3:10:15 25 -9
6. Johannes Ridefelt 28:33 93 +5:11 3:11:14 25 -7
6. Rob Hart 30:57 207 +7:35 3:13:38 23 0
7. Carl-Johan Högberg 35:15 177 +7:23 3:48:31 31 +4
7. Olof Eriksson 32:50 96 +4:58 3:46:06 29 +4
7. Pontus Johansson 37:31 279 +9:39 3:50:47 27 +2
7. Rasa Ptasekaite 40:26 454 +12:34 3:53:42 26 +3
23. Stefan Lund 26:12 57 +5:22 4:16:41 26 -5
24. Anders Håkansson 55:07 79 +14:03 5:11:48 32 +6
25. Rebecka Olsson 49:52 105 +14:28 6:01:40 33 +1
34 Täby OK 1 6:02:22
1. Daniel Hájek 34:28 16 +0:55 34:28 16
2. Christina Løvald Hellberg 34:23 56 +4:40 1:08:51 25 +9
3. Johanna Olsson 27:01 28 +2:18 1:35:52 17 -8
3. Elin Björkman 29:54 139 +5:11 1:38:45 23 -2
3. Hanna Hänström 30:06 153 +5:23 1:38:57 23 -2
3. Lenka Poklopova 31:53 278 +7:10 1:40:44 24 -1
4. Anna Herbert 21:56 333 +5:24 2:02:40 20 +3
4. Vidar Persson 19:55 101 +3:23 2:00:39 20 -3
4. Edvin Nordström 18:26 22 +1:54 1:59:10 18 -5
4. Svante Johansson 21:23 261 +4:51 2:02:07 19 -5
5. Henrik Olsson 38:42 151 +7:19 2:38:50 28 +8
5. Kent Lundvall 41:59 337 +10:36 2:42:07 28 +8
5. Anders Jansson 41:44 318 +10:21 2:41:52 29 +11
5. Rados?aw Piotrowski 43:42 461 +12:19 2:43:50 22 +3
6. Johan Lundvall 26:39 37 +3:17 3:09:13 26 -2
6. Arvid Persson 32:30 278 +9:08 3:15:04 26 -2
6. Johan Lindqvist 28:42 100 +5:20 3:11:16 23 -6
6. Roland Sannicolo 37:08 527 +13:46 3:19:42 30 +8
7. Johan Lindahl 31:48 62 +3:56 3:48:43 35 +9
7. Martin Olsson 41:54 526 +14:02 3:58:49 39 +13
7. Niklas Olsson 45:25 710 +17:33 4:02:20 38 +15
7. Martin Herbert 46:12 753 +18:20 4:03:07 38 +8
23. Johan Herbert 23:44 16 +2:54 4:20:18 32 -3
24. Jens Rönnols 54:58 78 +13:54 5:15:16 36 +4
25. Daria Lajn 47:06 75 +11:42 6:02:22 34 -2
35 OK Skogsfalken 1 6:02:33
1. Simon Smedberg 37:37 75 +4:04 37:37 75
2. Sofia Forsgren 35:38 103 +5:55 1:13:15 60 -15
3. Pim Hedberg 28:46 94 +4:03 1:42:01 43 -17
3. Christina Smedberg 29:38 126 +4:55 1:42:53 44 -16
3. Lina Blomqvist 31:03 213 +6:20 1:44:18 45 -15
3. Hanna Wåhlin 31:49 271 +7:06 1:45:04 43 -17
4. Vilma Persson 20:51 207 +4:19 2:05:55 47 +4
4. Kenneth Kaisajuntti 22:09 362 +5:37 2:07:13 40 -4
4. Patricia Edgarsson 20:31 166 +3:59 2:05:35 40 -5
4. Josefine Albinsson 23:59 578 +7:27 2:09:03 52 +9
5. Anton Wiberg 39:20 180 +7:57 2:48:23 43 -4
5. Fredrik Wennermark 44:41 519 +13:18 2:53:44 50 +10
5. Edvin Smedberg 40:56 272 +9:33 2:49:59 52 +12
5. Anton Philipsson 46:31 631 +15:08 2:55:34 48 -4
6. Lars Persson 30:11 167 +6:49 3:20:52 56 +13
6. Fredrik Smedberg 30:49 200 +7:27 3:21:30 52 +2
6. Pontus Larsson 33:11 310 +9:49 3:23:52 49 -3
6. Willy Olsson 44:06 905 +20:44 3:34:47 55 +7
7. Erik Bengtsson 37:25 273 +9:33 4:05:40 56 0
7. Erik Bengtsson 41:05 487 +13:13 4:09:20 58 +6
7. Anton Österblad 42:32 558 +14:40 4:10:47 55 +6
7. Olof Nilsson 37:13 263 +9:21 4:05:28 56 +1
23. Ulf Jungstrand 24:44 26 +3:54 4:30:12 48 -8
24. Isak Bergman 50:11 40 +9:07 5:20:23 40 -8
25. Lina Persson 42:10 30 +6:46 6:02:33 35 -5
36 Nyköpings OK 1 6:04:28
1. Marcus Berggren 39:09 99 +5:36 39:09 99
2. Marika Nylund Ek 38:29 160 +8:46 1:17:38 135 +36
3. Ida Hylander 31:10 219 +6:27 1:48:48 115 -20
3. Linnea Wejås 32:05 293 +7:22 1:49:43 108 -27
3. Maria Wallström 34:05 475 +9:22 1:51:43 113 -22
3. Amanda Delvén 36:04 663 +11:21 1:53:42 107 -28
4. William Nilsson 20:20 148 +3:48 2:14:02 86 -29
4. Philip Carlsson 19:08 48 +2:36 2:12:50 80 -28
4. Signe Nilsson 22:24 388 +5:52 2:16:06 75 -38
4. Carl Carlsson 19:15 56 +2:43 2:12:57 78 -29
5. Niklaus Rey 40:13 232 +8:50 2:53:10 73 -13
5. Henrik Anängen 40:28 247 +9:05 2:53:25 67 -13
5. Samuel Keller 40:09 228 +8:46 2:53:06 62 -13
5. Didrik Hall 47:09 666 +15:46 3:00:06 80 +2
6. Oskar Engman 28:21 85 +4:59 3:28:27 50 -23
6. Dan Nilsson 32:31 279 +9:09 3:32:37 58 -9
6. Per Ek 25:41 19 +2:19 3:25:47 61 -1
6. Pär Ericson 34:35 376 +11:13 3:34:41 46 -34
7. Ola Peterson Brönnheden 31:30 54 +3:38 3:57:24 46 -4
7. Jens Wängdahl 30:56 30 +3:04 3:56:50 47 -11
7. Daniel Wejås 33:11 106 +5:19 3:59:05 45 -16
7. Lennart Johansson 40:08 433 +12:16 4:06:02 43 -3
23. Ludvig Ek 23:05 7 +2:15 4:22:55 37 -9
24. Patrik Wägeli 49:13 26 +8:09 5:12:08 34 -3
25. Rebecka Hylander 52:20 124 +16:56 6:04:28 36 +2
37 Eksjö SOK 1 6:04:51
1. Viktor Antonsson 39:08 97 +5:35 39:08 97
2. Olivia Kollberg 35:15 91 +5:32 1:14:23 72 -25
3. Michala Guizzardi 28:40 88 +3:57 1:43:03 55 -17
3. Beatrice Gustavsson 28:45 93 +4:02 1:43:08 47 -25
3. Lisa Holer 28:58 101 +4:15 1:43:21 42 -30
3. Amanda Falck Weber 28:59 102 +4:16 1:43:22 36 -36
4. Hugo Djurstedt 18:17 16 +1:45 2:01:39 32 -23
4. Fanny Sundblad 19:28 69 +2:56 2:02:50 33 -14
4. Sanna Fasth 20:00 112 +3:28 2:03:22 32 -10
4. Gabriella Bergander 20:38 179 +4:06 2:04:00 29 -7
5. Andreas Bergander 38:03 111 +6:40 2:41:49 36 +4
5. Lasse Jansson 40:50 267 +9:27 2:44:36 36 +3
5. Lars -Gunnar Nilsson 42:58 413 +11:35 2:46:44 37 +5
5. Lucas Sundblad 43:24 442 +12:01 2:47:10 33 +4
6. Lars Nordgren 30:57 207 +7:35 3:16:52 37 +1
6. Nils Wärnsberg 28:50 108 +5:28 3:14:45 34 -2
6. Adam Persson 30:37 187 +7:15 3:16:32 35 -2
6. Philip Edvardsson 29:29 133 +6:07 3:15:24 26 -7
7. August Kollberg 39:25 386 +11:33 3:54:49 42 +5
7. Gustav Sandstedt 39:51 411 +11:59 3:55:15 40 +6
7. Jonas Frohlund 38:00 308 +10:08 3:53:24 35 0
7. Simon Olivestam 40:46 472 +12:54 3:56:10 34 +8
23. Linnéa Golsäter 27:10 75 +6:20 4:23:20 39 -3
24. Marco Seppi 57:07 99 +16:03 5:20:27 41 +2
25. Josefine Klintberg 44:24 46 +9:00 6:04:51 37 -4
38 Kangasala SK 1 6:07:21
1. Jere Ahonen 36:52 35 +3:19 36:52 35
2. Outi Ojanen 32:21 19 +2:38 1:09:13 28 -7
3. Maija Ojanen 27:08 31 +2:25 1:36:21 21 -7
3. Evely Kaasiku 29:09 110 +4:26 1:38:22 19 -9
3. Jaana Pietilä-Annala 29:26 119 +4:43 1:38:39 18 -10
3. Laura Palm 32:44 352 +8:01 1:41:57 27 -1
4. Moona Lehtola 23:09 482 +6:37 2:05:06 28 +7
4. Heini Rintanen 21:20 254 +4:48 2:03:17 24 +5
4. Vilma Annala 21:04 226 +4:32 2:03:01 20 +2
4. Jeremias Joutsensaari 18:58 38 +2:26 2:00:55 22 -5
5. Panu Teittinen 37:39 96 +6:16 2:38:34 27 -1
5. Kristian Kannus 37:39 96 +6:16 2:38:34 25 +1
5. Samu Lehtola 38:11 119 +6:48 2:39:06 22 +2
5. Antti Rantala 42:37 381 +11:14 2:43:32 21 -1
6. Eevert Toivonen 26:55 43 +3:33 3:09:02 25 -2
6. Mikko Kemppi 32:15 268 +8:53 3:14:22 23 -2
6. Pekka Mäki 35:12 409 +11:50 3:17:19 30 +8
6. Erik Ahola 47:25 1033 +24:03 3:29:32 50 +29
7. Santeri Sainio 31:10 37 +3:18 3:57:41 26 +1
7. Mikko Hölli 36:10 209 +8:18 4:02:41 28 +5
7. Oskari Heiskanen 37:44 286 +9:52 4:04:15 26 -4
7. Petteri Laitinen 29:40 16 +1:48 3:56:11 36 -14
23. Mikko Ahola 29:29 105 +8:39 4:25:40 40 +14
24. Kenny Kivikas 56:47 97 +15:43 5:22:27 44 +4
25. Iveta Duchova 44:54 50 +9:30 6:07:21 38 -6
39 OK Orient 1 6:07:32
1. Otto Simosas 34:18 7 +0:45 34:18 7
2. Sanni Lepola 36:34 114 +6:51 1:10:52 43 +36
3. Janika Liitiäinen 31:51 274 +7:08 1:42:43 51 +8
3. Iina Hasu 32:39 345 +7:56 1:43:31 51 +8
3. Vilma Lamminpää 34:14 489 +9:31 1:45:06 54 +11
3. Niina Liitiäinen 36:05 667 +11:22 1:46:57 48 +5
4. Kristian Salo 20:42 185 +4:10 2:07:39 52 +1
4. Luna Ketonen 22:07 356 +5:35 2:09:04 49 -2
4. Tobias Ekholm 21:11 239 +4:39 2:08:08 46 -8
4. Eric Lönnström 20:27 160 +3:55 2:07:24 42 -6
5. Fredrik Blomster 39:33 193 +8:10 2:46:57 46 -6
5. Simo Mertanen 38:14 121 +6:51 2:45:38 41 -8
5. Topi Hasu 41:38 311 +10:15 2:49:02 42 -4
5. Simo Hasu 44:42 520 +13:19 2:52:06 40 -2
6. Pasi Liitiäinen 28:07 75 +4:45 3:17:02 36 -10
6. Mikael Salo 24:23 4 +1:01 3:13:18 35 -6
6. Emil Sevelius 28:30 91 +5:08 3:17:25 34 -8
6. Emil Lönnström 30:42 193 +7:20 3:19:37 31 -9
7. Topi Penttinen 31:29 53 +3:37 3:50:06 38 +2
7. Kleo Ketonen 37:40 283 +9:48 3:56:17 33 -2
7. Casper Linnaila 37:10 259 +9:18 3:55:47 32 -2
7. Niklas Salo 43:58 628 +16:06 4:02:35 37 +6
23. Pekka Vuorinen 23:42 15 +2:52 4:20:10 31 -7
24. Mikael Fabritius 52:00 53 +10:56 5:12:10 35 +4
25. Emma Simosas 55:22 141 +19:58 6:07:32 39 +4
40 KFUM Örebro OK 1 6:07:41
1. Marcus Jansson 37:32 65 +3:59 37:32 65
2. Anette Carlsson 34:35 59 +4:52 1:12:07 47 -18
3. Kristin Jakobsson 30:04 150 +5:21 1:42:11 46 -1
3. Ellinor Eriksson 30:06 153 +5:23 1:42:13 40 -7
3. Emma Viktorin 31:03 213 +6:20 1:43:10 41 -6
3. Sara Garpenlund 31:31 258 +6:48 1:43:38 38 -9
4. Melker Forsberg 20:46 194 +4:14 2:04:24 38 -8
4. Torbjörn Jansson 19:50 95 +3:18 2:03:28 35 -5
4. Per Emion 22:09 362 +5:37 2:05:47 44 +3
4. Karin Johansson 24:37 662 +8:05 2:08:15 39 +1
5. Per Sjögren 38:52 159 +7:29 2:45:42 45 +7
5. Albin Arlebo 41:19 299 +9:56 2:48:09 37 +2
5. Oskar Arlebo 38:04 112 +6:41 2:44:54 39 -5
5. Calle Olsson 42:36 380 +11:13 2:49:26 35 -4
6. Stefan Aronsson 28:14 78 +4:52 3:14:18 39 -6
6. Erik Göthlin 30:42 193 +7:20 3:16:46 37 0
6. Peter Eriksson 36:59 512 +13:37 3:23:03 44 +5
6. Jacob Eriksson 37:32 550 +14:10 3:23:36 39 +4
7. Ludvig Nilsson 37:49 293 +9:57 3:59:37 40 +1
7. Erik Harlén 36:38 232 +8:46 3:58:26 38 +1
7. Marcus Andersson 34:06 133 +6:14 3:55:54 39 -5
7. Jan Kalander 34:22 144 +6:30 3:56:10 34 -5
23. Jonatan Gustafsson 25:58 52 +5:08 4:22:08 35 -5
24. Per Eklöf 48:40 24 +7:36 5:10:48 28 -7
25. Elsa Ekelin 56:53 149 +21:29 6:07:41 40 +12
41 Vänersborgs SK 1 6:07:58
1. Martin Hogedal 37:33 66 +4:00 37:33 66
2. Jenny Nyman 33:00 25 +3:17 1:10:33 36 -30
3. Emelie Svalin 29:55 140 +5:12 1:40:28 38 +2
3. Svea Hagrydh 32:34 335 +7:51 1:43:07 46 +10
3. Sandra Wassblad 32:34 335 +7:51 1:43:07 39 +3
3. Britta Sahlin 33:07 398 +8:24 1:43:40 39 +3
4. Gustav Nyman 20:30 165 +3:58 2:04:10 51 +13
4. Viktor Zetterlund 23:47 561 +7:15 2:07:27 42 -4
4. Lisa Wassén 22:03 349 +5:31 2:05:43 41 +2
4. Sofia Österman 23:45 556 +7:13 2:07:25 40 +1
5. Tommy Andersson 36:55 74 +5:32 2:43:47 37 -14
5. Tobias Lindell 42:00 338 +10:37 2:48:52 43 +1
5. Jonas Wallin 43:49 469 +12:26 2:50:41 43 +2
5. Erik Tengvall 43:14 429 +11:51 2:50:06 42 +2
6. Anders Carlsson 30:27 178 +7:05 3:20:33 44 +7
6. Peter Westerberg 29:46 144 +6:24 3:19:52 45 +2
6. Viktor Wassén 38:36 613 +15:14 3:28:42 42 -1
6. Peter Cederberg 37:06 523 +13:44 3:27:12 44 +2
7. Tomas Johansson 36:27 222 +8:35 4:01:32 52 +8
7. Daniel Netz 39:58 418 +12:06 4:05:03 45 0
7. Johan Salomonsson 36:01 204 +8:09 4:01:06 42 0
7. Jesper Stenström 40:41 467 +12:49 4:05:46 57 +13
23. Olivia Nyman 25:01 31 +4:11 4:30:47 52 0
24. Mattias Nilsson 49:35 32 +8:31 5:20:22 38 -14
25. Line Cederberg 47:36 79 +12:12 6:07:58 41 +3
42 Rasti-Kurikka 1 6:10:02
1. Jarno Kallio-Könnö 39:10 100 +5:37 39:10 100
2. Satu Heittola 35:02 79 +5:19 1:14:12 67 -33
3. Suvi Heittola 30:21 168 +5:38 1:44:33 68 +1
3. Kati Fränti 30:34 178 +5:51 1:44:46 55 -12
3. Piia Latva-Kiskola 30:38 185 +5:55 1:44:50 49 -18
3. Outi Ala-Kasari 36:18 691 +11:35 1:50:30 73 +6
4. Jouko Anttila 21:07 233 +4:35 2:11:37 61 -7
4. Martti Alanen 20:54 215 +4:22 2:11:24 51 -4
4. Maarika Taipalus 22:18 379 +5:46 2:12:48 52 +3
4. Juha Rantoja 22:32 398 +6:00 2:13:02 79 +6
5. Matti Vainionpää 38:27 138 +7:04 2:51:29 42 -19
5. Ville Uitto 39:14 177 +7:51 2:52:16 44 -7
5. Tapio Perä 41:30 304 +10:07 2:54:32 41 -11
5. Antti Iivari 44:13 495 +12:50 2:57:15 70 -9
6. Teemu Hauhia 33:39 328 +10:17 3:30:54 55 +13
6. Esa Kuoppala 36:29 480 +13:07 3:33:44 61 +17
6. Mikko Männistö 40:04 690 +16:42 3:37:19 55 +14
6. Timo Nurmela 27:44 61 +4:22 3:24:59 43 -27
7. Janne Keisanen 36:01 204 +8:09 4:01:00 51 -4
7. Juha-Matti Laakso 31:02 33 +3:10 3:56:01 44 -17
7. Jussi Uitto 36:43 239 +8:51 4:01:42 50 -5
7. Juha Fränti 39:46 407 +11:54 4:04:45 50 +7
23. Arvo Ahola 27:53 87 +7:03 4:31:50 53 +2
24. Denis Grishman 56:15 91 +15:11 5:28:05 47 -6
25. Aleksandra Voytova 41:57 29 +6:33 6:10:02 42 -5
43 Sundsvalls OK 1 6:10:10
1. Håkan Stolt 46:59 296 +13:26 46:59 296
2. Johanna Bergman 33:21 30 +3:38 1:20:20 172 -124
3. Hanna Hugosson 28:19 75 +3:36 1:48:39 112 -60
3. Stina Nordin 29:17 116 +4:34 1:49:37 106 -66
3. Alice Hugosson 29:20 117 +4:37 1:49:40 87 -85
3. Annika Carlberg 30:56 206 +6:13 1:51:16 83 -89
4. Gustav Frænell 21:14 245 +4:42 2:12:30 84 -28
4. Frida Svedberg 21:32 280 +5:00 2:12:48 84 -22
4. Frida Vikström 20:23 151 +3:51 2:11:39 79 -8
4. Nils Lundgren 22:03 349 +5:31 2:13:19 68 -15
5. Anders Vedin 41:15 294 +9:52 2:52:58 77 -7
5. Tobias Eliasson 39:50 203 +8:27 2:51:33 68 -16
5. Olov Vikström 40:55 270 +9:32 2:52:38 65 -14
5. Anders Hultgren 45:23 569 +14:00 2:57:06 66 -2
6. Tomas Edström 34:40 384 +11:18 3:31:12 84 +7
6. Roger Hugosson 39:04 634 +15:42 3:35:36 84 +16
6. Per Nordling 34:11 360 +10:49 3:30:43 76 +11
6. Oscar Sundlöf 42:00 794 +18:38 3:38:32 69 +3
7. Markus Frödin 35:15 177 +7:23 4:08:23 77 -7
7. Johan Nordin 40:53 481 +13:01 4:14:01 75 -9
7. Lars Holmquist 40:11 439 +12:19 4:13:19 74 -2
7. Mattias Lindahl 38:36 342 +10:44 4:11:44 70 +1
23. Jan Nordin 25:19 39 +4:29 4:37:03 61 -16
24. Eddie Edström 51:19 48 +10:15 5:28:22 52 -9
25. Susanne Liukkonen 41:48 28 +6:24 6:10:10 43 -9
44 Attunda OK 1 6:10:43
1. Mathias Hallmén 37:31 63 +3:58 37:31 63
2. Maria von Schmalensée 38:32 162 +8:49 1:16:03 101 +38
3. Anna Strand 30:16 163 +5:33 1:46:19 76 -25
3. Terese Herlin 31:50 272 +7:07 1:47:53 78 -23
3. Tove Forshällen 32:57 384 +8:14 1:49:00 75 -26
3. Linnea Daniels 35:37 627 +10:54 1:51:40 91 -10
4. Oskar Enges 22:47 442 +6:15 2:14:27 73 -3
4. Ludvig Lindén 21:36 290 +5:04 2:13:16 67 -11
4. Claes-Erik Karlsson 21:36 290 +5:04 2:13:16 70 -5
4. Ulla Molin 20:16 144 +3:44 2:11:56 69 -22
5. Oskar Daniels 38:43 154 +7:20 2:50:39 61 -12
5. Martin Gelinder 39:11 175 +7:48 2:51:07 52 -15
5. Erik Berzell 39:22 183 +7:59 2:51:18 51 -19
5. Daniel Roos 38:46 155 +7:23 2:50:42 50 -19
6. Fredrik Sone 26:16 27 +2:54 3:16:58 46 -15
6. Johan Redtzer 29:46 144 +6:24 3:20:28 42 -10
6. Andreas Fredriksson 29:50 147 +6:28 3:20:32 38 -13
6. Niklas Henriksson 30:02 156 +6:40 3:20:44 36 -14
7. Anders Frisk 34:16 140 +6:24 3:54:16 43 -3
7. Axel Wrådhe 34:42 156 +6:50 3:54:42 42 0
7. Henrik Hammas 38:52 364 +11:00 3:58:52 40 +2
7. Karl Enges 42:51 574 +14:59 4:02:51 42 +6
23. Jörgen Karlsson 25:54 50 +5:04 4:25:43 41 -2
24. Love Berzell 54:49 77 +13:45 5:20:32 43 +2
25. Laura DAngelo 50:11 108 +14:47 6:10:43 44 +1
45 IFK Lidingö SOK 2 6:11:43
1. Mattias Johansson 39:47 130 +6:14 39:47 130
2. Sofia Adolfsson 37:40 141 +7:57 1:17:27 132 +2
3. Linda Sjögren 27:21 38 +2:38 1:44:48 72 -60
3. Elin Carlsson 30:42 191 +5:59 1:48:09 80 -52
3. Eva Hallsten 30:50 202 +6:07 1:48:17 68 -64
3. Magdalena Carlstein 31:24 245 +6:41 1:48:51 60 -72
4. Elin Jarlemark 22:42 424 +6:10 2:11:33 68 -4
4. Evelyn Wendelius 22:42 424 +6:10 2:11:33 80 0
4. Niclas Limnefelt 22:40 418 +6:08 2:11:31 72 +4
4. Isabella Tapper 23:38 538 +7:06 2:12:29 73 +13
5. Andrew Quin 40:03 222 +8:40 2:52:32 59 -9
5. Martin Larbo 38:40 149 +7:17 2:51:09 55 -25
5. Emil Lauri 38:09 115 +6:46 2:50:38 60 -12
5. Martin Johnsson 41:38 311 +10:15 2:54:07 53 -20
6. Mattias Perneby 32:15 268 +8:53 3:24:50 53 -6
6. Johan Alenius 34:03 354 +10:41 3:26:38 60 +5
6. Mattias Carlstein 32:06 262 +8:44 3:24:41 57 -3
6. Tapani Mattus 35:37 433 +12:15 3:28:12 48 -5
7. Erik Gyllenstierna 39:41 403 +11:49 4:05:56 57 +4
7. Mårten Frendelius 34:58 165 +7:06 4:01:13 53 -7
7. Hans Olof Amblie 33:24 113 +5:32 3:59:39 48 -9
7. Emil Hjalmarsson 36:35 231 +8:43 4:02:50 44 -4
23. Emma Dahlstedt 26:19 59 +5:29 4:26:28 43 -14
24. Giancarlo Simion 53:53 65 +12:49 5:20:21 37 -6
25. Adela Indrakova 51:22 116 +15:58 6:11:43 45 +8
46 Västerås SOK 1 6:12:41
1. Max Suderbys 39:17 105 +5:44 39:17 105
2. Anna Zetterberg 37:23 132 +7:40 1:16:40 116 +11
3. Elin Eriksson 30:37 182 +5:54 1:47:17 82 -34
3. Eva Wadman 33:02 391 +8:19 1:49:42 107 -9
3. Anna Nygård 33:16 406 +8:33 1:49:56 89 -27
3. Eva Singman Palm 34:47 547 +10:04 1:51:27 85 -31
4. Sandra Näslund 20:21 149 +3:49 2:11:48 69 -13
4. Lars Jakobsson 19:05 44 +2:33 2:10:32 63 -44
4. Fredrik Hamrefors 19:43 87 +3:11 2:11:10 63 -26
4. Mikael Utter 18:17 16 +1:45 2:09:44 56 -29
5. Andreas Eriksson 39:05 169 +7:42 2:48:49 57 -12
5. Carl Näslund 40:01 220 +8:38 2:49:45 53 -10
5. Carl Boman 40:00 217 +8:37 2:49:44 49 -14
5. Johan Sundén 40:58 277 +9:35 2:50:42 50 -6
6. Johan Ahlström 26:05 24 +2:43 3:16:47 45 -12
6. Robert Palm 28:37 97 +5:15 3:19:19 43 -10
6. Jens Andertoft 29:37 138 +6:15 3:20:19 37 -12
6. Joakim Ahlström 42:55 849 +19:33 3:33:37 59 +9
7. Staffan Engström 33:57 129 +6:05 4:03:35 41 -4
7. Martin Oldaeus 42:08 538 +14:16 4:11:46 51 +8
7. Filip Ivermark 43:16 597 +15:24 4:12:54 51 +14
7. August Mikaelsson 35:05 169 +7:13 4:04:43 51 -8
23. Per Sundström 26:01 53 +5:11 4:30:44 51 +10
24. Anders Österlund 49:38 33 +8:34 5:20:22 38 -13
25. Frida Danielsson 52:19 123 +16:55 6:12:41 46 +8
47 Långhundra IF 1 6:12:55
1. Robin Pousette 39:24 110 +5:51 39:24 110
2. Josefin Bengtsson 34:43 66 +5:00 1:14:07 65 -45
3. Sara Bengtsson 28:46 94 +4:03 1:42:53 53 -12
3. Emma Bromark 29:10 112 +4:27 1:43:17 50 -15
3. Anika Gassner 30:35 179 +5:52 1:44:42 47 -18
3. Petra Olander 30:41 190 +5:58 1:44:48 42 -23
4. Lovisa Wigertz 22:54 453 +6:22 2:07:42 62 +9
4. Maria Bengtsson 21:26 268 +4:54 2:06:14 52 +2
4. Axel Leijon Thorell 22:07 356 +5:35 2:06:55 51 +4
4. Albin Forsberg 24:19 620 +7:47 2:09:07 45 +3
5. Fredrik Wigertz 40:20 242 +8:57 2:47:56 63 +1
5. Anton Sundgren 41:07 288 +9:44 2:48:43 49 -3
5. Simon Jacobsson 43:46 465 +12:23 2:51:22 48 -3
5. Johan Jakobsson 44:33 513 +13:10 2:52:09 48 +3
6. Håkan Brandberg 32:22 276 +9:00 3:23:03 58 -5
6. Alexander Gillberg 34:35 376 +11:13 3:25:16 57 +8
6. Bobby Brahm 38:08 590 +14:46 3:28:49 67 +19
6. Daniel Unnerud 46:04 985 +22:42 3:36:45 81 +33
7. Joakim Wigertz 37:28 277 +9:36 4:14:13 69 +11
7. Tommy Åhman 43:41 616 +15:49 4:20:26 70 +13
7. Anders Åberg 46:18 757 +18:26 4:23:03 64 -3
7. Anton Forsberg 31:40 57 +3:48 4:08:25 61 -20
23. Sven Wigertz 28:34 96 +7:44 4:36:59 60 -9
24. Conny Forsberg 51:22 49 +10:18 5:28:21 51 -9
25. Jenny Bengtsson 44:34 47 +9:10 6:12:55 47 -4
48 OK Södertörn 1 6:13:00
1. Peter Hodkinson 36:50 34 +3:17 36:50 34
2. Tove Lagerberg 36:30 113 +6:47 1:13:20 61 +27
3. Pia Hellgren 31:10 219 +6:27 1:44:30 67 +6
3. Marielle Larsson 31:27 250 +6:44 1:44:47 56 -5
3. Ann Franzén 31:31 258 +6:48 1:44:51 50 -11
3. Marita Freimane 34:48 548 +10:05 1:48:08 55 -6
4. Tilde Backlund 18:22 19 +1:50 2:06:30 40 -27
4. Hugo Lindbärg 18:53 34 +2:21 2:07:01 34 -22
4. Hanna Lagerberg 19:04 43 +2:32 2:07:12 34 -16
4. Georg Eklöw 19:19 61 +2:47 2:07:27 43 -12
5. Tomas Holmberg 42:19 359 +10:56 2:49:46 52 +12
5. Josh Beech 41:12 293 +9:49 2:48:39 51 +17
5. Johan Sisell 45:01 545 +13:38 2:52:28 46 +12
5. John Svanberg 45:53 596 +14:30 2:53:20 41 -2
6. Henrik Erlandsson 30:34 186 +7:12 3:19:40 48 -4
6. Martin Sigrand 31:21 232 +7:59 3:20:27 49 -2
6. Anders Jakobsson 35:18 415 +11:56 3:24:24 43 -3
6. Per Franzén 34:31 373 +11:09 3:23:37 42 +1
7. Wiliam Nilsson 36:40 235 +8:48 3:59:50 58 +10
7. Alvis Reinsons 39:46 407 +11:54 4:02:56 55 +6
7. Måns Hellgren 42:28 554 +14:36 4:05:38 56 +13
7. Jonathan Berglind 43:31 607 +15:39 4:06:41 46 +4
23. Johan Markstedt 24:10 20 +3:20 4:27:07 44 -14
24. Alan Cherry 1:01:19 133 +20:15 5:28:26 56 +12
25. Louise Markstedt 44:34 47 +9:10 6:13:00 48 -8
49 Vehkalahden Veikot 1 6:15:08
1. Petteri Muukkonen 34:36 25 +1:03 34:36 25
2. Sanna Kauppila 35:00 76 +5:17 1:09:36 29 +4
3. Elisa Murtola 29:37 125 +4:54 1:39:13 35 +6
3. Elina Kilpeläinen 32:10 298 +7:27 1:41:46 35 +6
3. Reetta Pakkanen 32:33 334 +7:50 1:42:09 32 +3
3. Salla Töyrylä 33:48 451 +9:05 1:43:24 37 +8
4. Hanna Kiri 21:37 295 +5:05 2:05:01 48 +13
4. Iida Heijari 22:53 452 +6:21 2:06:17 46 +11
4. Anniina Heikkinen 23:22 502 +6:50 2:06:46 47 +15
4. Ida Toivari 36:59 1413 +20:27 2:20:23 92 +55
5. Eero Inkeri 43:14 429 +11:51 2:59:26 62 +14
5. Aapo Laiho 43:22 439 +11:59 2:59:34 58 +12
5. Lari Takanen 46:50 653 +15:27 3:03:02 58 +11
5. Tero Föhr 37:37 95 +6:14 2:53:49 60 -32
6. Jarkko Heikkinen 25:38 17 +2:16 3:19:27 49 -13
6. Janne Niskanen 30:54 203 +7:32 3:24:43 51 -7
6. Samu Takanen 33:47 339 +10:25 3:27:36 50 -8
6. Matti Suutari 32:18 271 +8:56 3:26:07 40 -20
7. Jarkko Liuha 32:28 85 +4:36 3:55:22 49 0
7. Lauri Vuorinen 34:39 154 +6:47 3:57:33 43 -8
7. Jaani Lantela 34:58 165 +7:06 3:57:52 41 -9
7. Valtteri Heikkinen 41:52 523 +14:00 4:04:46 45 +5
23. Reetta Lakanen 25:51 47 +5:01 4:27:10 45 -4
24. Martti Siikaluoma 1:01:02 129 +19:58 5:28:12 49 +4
25. Sari Nurmela 46:56 70 +11:32 6:15:08 49 0
50 Kouvolan Suunnistajat 1 6:15:15
1. Miika Laine 40:33 139 +7:00 40:33 139
2. Noora Hyyrynen 38:31 161 +8:48 1:19:04 159 +20
3. Katja Vanhalakka 30:28 176 +5:45 1:49:32 124 -35
3. Piritta Wartiainen 32:24 322 +7:41 1:51:28 128 -31
3. Säde Suutari 35:41 632 +10:58 1:54:45 139 -20
3. Leena Tani 37:48 804 +13:05 1:56:52 137 -22
4. Eetu Salonen 23:21 498 +6:49 2:20:13 110 -14
4. Aaro Ojala 22:49 444 +6:17 2:19:41 107 -21
4. Henna Pylvänäinen 19:20 62 +2:48 2:16:12 109 -30
4. Tuuli Suutari 22:19 380 +5:47 2:19:11 96 -41
5. Patrik Väisänen 40:14 233 +8:51 2:57:18 87 -23
5. Miika Irtola 39:56 213 +8:33 2:57:00 86 -21
5. Mika Jokiranta 40:46 263 +9:23 2:57:50 84 -25
5. Juho Matikainen 42:23 361 +11:00 2:59:27 78 -18
6. Elmeri Toivanen 29:39 139 +6:17 3:29:06 77 -10
6. Samu Pylvänäinen 32:45 288 +9:23 3:32:12 72 -14
6. Joona Tynys 30:37 187 +7:15 3:30:04 71 -13
6. Mika Salonen 36:59 512 +13:37 3:36:26 61 -17
7. Ossi Karvonen 38:13 323 +10:21 4:08:19 70 -7
7. Tero Ojala 35:07 172 +7:15 4:05:13 68 -4
7. Petteri Rankinen 35:05 169 +7:13 4:05:11 62 -9
7. Jarno Kiintola 38:36 342 +10:44 4:08:42 54 -7
23. Marja Laukkanen 31:56 141 +11:06 4:37:09 62 -8
24. Jukka Tani 51:14 47 +10:10 5:28:23 53 -9
25. Mirka Suutari 46:52 68 +11:28 6:15:15 50 -3
51 Nydalens SK 1 6:15:19
1. Haakon Ingvaldsen 39:34 118 +6:01 39:34 118
2. Elisabeth Ingvaldsen 33:49 41 +4:06 1:13:23 64 -54
3. Maria Jonsson 29:28 120 +4:45 1:42:51 52 -12
3. Berit Sofie Wiklund 29:48 135 +5:05 1:43:11 48 -16
3. Karen Bjergaard 31:23 241 +6:40 1:44:46 48 -16
3. Stine Madslien Bakken 38:57 888 +14:14 1:52:20 96 +32
4. Lars Young Vik 20:29 163 +3:57 2:12:49 42 -10
4. Audun Bergan 19:30 74 +2:58 2:11:50 44 -4
4. Isak Jonsson 21:06 230 +4:34 2:13:26 35 -13
4. Ragne Wiklund 19:07 46 +2:35 2:11:27 64 -32
5. Stig Bjergaard 39:51 204 +8:28 2:51:18 80 +38
5. Sören Jonsson 49:21 772 +17:58 3:00:48 75 +31
5. Simen Bjørningsøy 49:41 797 +18:18 3:01:08 75 +40
5. Elias Wiklund 50:01 817 +18:38 3:01:28 63 -1
6. Elias Jonsson 30:18 174 +6:56 3:24:35 69 -11
6. Espen Hegstad Krüger 31:36 243 +8:14 3:25:53 66 -9
6. Jørgen Wulfsberg 34:22 367 +11:00 3:28:39 59 -16
6. Gjermund Tørnqvist Halden 31:59 257 +8:37 3:26:16 49 -14
7. Jo Wiklund 37:25 273 +9:33 4:03:41 65 -4
7. Terje Mathisen 37:29 278 +9:37 4:03:45 61 -5
7. Aksel Madslien 38:55 365 +11:03 4:05:11 57 -2
7. Torstein Hole 37:18 268 +9:26 4:03:34 49 0
23. Lukas Liland 31:11 129 +10:21 4:34:45 56 -9
24. Petter Kaarby 53:40 62 +12:36 5:28:25 55 -1
25. Emma Lähdekorpi 46:54 69 +11:30 6:15:19 51 -4
52 Järfälla OK / Bromma-Vällingby SOK 1 6:16:07
1. Martin Hunhammar 37:33 66 +4:00 37:33 66
2. Emma Bjessmo 34:42 65 +4:59 1:12:15 49 -17
3. Lena Bjessmo 31:03 213 +6:20 1:43:18 59 +10
3. Kristin Åberg Nilsson 31:16 229 +6:33 1:43:31 51 +2
3. Agnes Lundqvist 32:59 387 +8:16 1:45:14 57 +8
3. Emmy Albinsson 40:28 988 +15:45 1:52:43 100 +51
4. Johan Langerak 19:00 39 +2:28 2:11:43 53 -6
4. Lukas Lantto 22:11 367 +5:39 2:14:54 50 -1
4. Karin Modin 24:00 582 +7:28 2:16:43 53 -4
4. Noel Waldenfjord 19:30 74 +2:58 2:12:13 72 -28
5. Jan Hollbeck 37:08 80 +5:45 2:49:21 47 -6
5. Simon Hollbeck 44:27 506 +13:04 2:56:40 59 +9
5. Martin Bjurner 46:51 654 +15:28 2:59:04 61 +8
5. Isak Langerak 41:43 316 +10:20 2:53:56 61 -11
6. Håkan Melin 30:03 157 +6:41 3:23:59 60 +13
6. Sven Hunhammar 38:57 629 +15:35 3:32:53 59 0
6. Thomas Pettersson 31:43 244 +8:21 3:25:39 58 -3
6. Ludwig Bergfalk 37:06 523 +13:44 3:31:02 52 -9
7. Joakim Berg 34:38 151 +6:46 4:01:53 61 +1
7. David Hunhammar 38:37 345 +10:45 4:05:52 57 -2
7. Viktor Janrik 36:50 244 +8:58 4:04:05 54 -4
7. Oskar Edvardsson 44:00 629 +16:08 4:11:15 53 +1
23. Benjamin Langerak 27:32 79 +6:42 4:32:40 55 -6
24. Jefta Langerak 55:46 87 +14:42 5:28:26 56 +1
25. Rebecca Waldenfjord 47:41 81 +12:17 6:16:07 52 -4
53 IF Femman 1 6:17:52
1. Andreas Hall 37:12 37 +3:39 37:12 37
2. Sabina Bäck 33:27 34 +3:44 1:10:39 40 +3
3. Victoria Höstman 31:19 233 +6:36 1:41:58 42 +2
3. Elin Nylund 31:30 256 +6:47 1:42:09 39 -1
3. Pernilla Tunis 32:52 376 +8:09 1:43:31 43 +3
3. Ida Furunäs 37:27 789 +12:44 1:48:06 54 +14
4. Lukas Enlund 21:39 297 +5:07 2:09:45 49 +7
4. Julia Hästö 24:32 653 +8:00 2:12:38 55 +16
4. Matilda Smeds 24:43 672 +8:11 2:12:49 59 +16
4. Julia Torrkulla 21:34 283 +5:02 2:09:40 55 +1
5. Anders Bäckström 37:24 83 +6:01 2:47:04 51 +2
5. Matias Lund 39:33 193 +8:10 2:49:13 42 -13
5. Staffan Tunis 38:40 149 +7:17 2:48:20 45 -14
5. Jonathan Åman 49:31 785 +18:08 2:59:11 57 +2
6. Thomas Hjerpe 29:19 126 +5:57 3:22:38 41 -10
6. Mika Lehtonen 28:03 70 +4:41 3:21:22 39 -3
6. Jan Torrkulla 30:33 182 +7:11 3:23:52 53 +8
6. Eero Hakala 44:17 917 +20:55 3:37:36 60 +3
7. Jens Jern 33:28 115 +5:36 4:03:23 36 -5
7. Jonas Jern 35:29 183 +7:37 4:05:24 37 -2
7. Jari Hautala 35:54 200 +8:02 4:05:49 49 -4
7. Peter Sundelin 36:28 226 +8:36 4:06:23 58 -2
23. Mikael Bäck 29:44 111 +8:54 4:36:07 58 +22
24. Otto Sund 52:07 54 +11:03 5:28:14 50 -8
25. Julia Björkstrand 49:38 100 +14:14 6:17:52 53 +3
54 Pargas IF 1 6:19:18
1. Sören Nymalm 39:26 112 +5:53 39:26 112
2. Ida-Marie Cederberg 36:00 107 +6:17 1:15:26 86 -26
3. Sanna Nymalm 29:02 104 +4:19 1:44:28 66 -20
3. Ingela Mattsson 29:38 126 +4:55 1:45:04 64 -22
3. Amy Nymalm 30:44 192 +6:01 1:46:10 59 -27
3. Dina Alexandersson 33:20 413 +8:37 1:48:46 57 -29
4. Alex Virtala 20:03 120 +3:31 2:08:49 58 -8
4. Johanna Brink 24:41 667 +8:09 2:13:27 65 +1
4. Lucas Bergström 23:21 498 +6:49 2:12:07 62 +3
4. Jenny Virtala 21:34 283 +5:02 2:10:20 58 +1
5. Jussi Mäkelä 42:48 397 +11:25 2:53:08 83 +25
5. Fredrik Bergström 43:13 428 +11:50 2:53:33 79 +14
5. Tommy Nymalm 44:50 530 +13:27 2:55:10 77 +15
5. Robert Donner 49:15 767 +17:52 2:59:35 64 +6
6. Conny Arén 33:41 330 +10:19 3:28:03 89 +6
6. Linus Hoffman 34:07 356 +10:45 3:28:29 73 -6
6. Ove Arén 37:19 541 +13:57 3:31:41 69 -8
6. Svante Pahlman 40:49 737 +17:27 3:35:11 71 +7
7. Max Laurén 36:38 232 +8:46 4:11:00 76 -13
7. Felix Gottberg 38:40 349 +10:48 4:13:02 71 -2
7. Tony Björk 44:47 671 +16:55 4:19:09 81 +12
7. Rainer Räbb 47:05 791 +19:13 4:21:27 91 +20
23. Markku Virtala 25:32 42 +4:42 4:46:59 83 +7
24. Tobias Henriksson 53:48 63 +12:44 5:40:47 70 -13
25. Yvonne Gunell 38:31 10 +3:07 6:19:18 54 -16
55 IK Hakarpspojkarna 2 6:19:27
1. Marcus A Karlsson 37:21 43 +3:48 37:21 43
2. Grete Gutmann 33:12 29 +3:29 1:10:33 36 -7
3. Amanda Rangert 29:31 121 +4:48 1:40:04 36 0
3. Ebba Envall 31:21 239 +6:38 1:41:54 36 0
3. Sophia Björnlinger 32:31 331 +7:48 1:43:04 38 +2
3. Isa Envall 32:39 345 +7:56 1:43:12 33 -3
4. Hilda Holmqvist Johansson 21:39 297 +5:07 2:04:51 33 -3
4. Alma Holmqvist Johansson 22:36 406 +6:04 2:05:48 45 +9
4. Ella Palm 21:20 254 +4:48 2:04:32 37 -1
4. Lisa Lindkvist 23:08 479 +6:36 2:06:20 38 +5
5. Viktoras Staiši?nas 38:46 155 +7:23 2:44:58 40 +7
5. Fredrik Lindgren 38:09 115 +6:46 2:44:21 38 -7
5. Kristian Palm 39:56 213 +8:33 2:46:08 36 -1
5. Peter Tudén 43:16 434 +11:53 2:49:28 31 -7
6. Lukas Granstedt 31:53 252 +8:31 3:16:52 42 +2
6. Per Lindgren 33:52 343 +10:30 3:18:51 44 +6
6. Sara Granstedt 38:17 602 +14:55 3:23:16 48 +12
6. Malin Svensson 43:10 867 +19:48 3:28:09 53 +22
7. Håkan Johansson 39:25 386 +11:33 4:06:56 50 +8
7. Matti Envall 37:57 304 +10:05 4:05:28 46 +2
7. Anton Hansson 36:26 220 +8:34 4:03:57 43 -5
7. Mats Granstedt 35:34 187 +7:42 4:03:05 47 -6
23. Viktor Ossiansson 29:11 100 +8:21 4:32:16 54 +4
24. Filip Ossiansson 56:08 88 +15:04 5:28:24 54 0
25. Elin Granstedt 51:03 115 +15:39 6:19:27 55 +1
56 Söders-Tyresö 1 6:21:00
1. Markus Martinelle 37:28 54 +3:55 37:28 54
2. Lucie Krafkova 34:56 72 +5:13 1:12:24 53 -1
3. Nina Thörnqvist 32:23 318 +7:40 1:44:47 71 +18
3. Kristina Bergstrand 32:24 322 +7:41 1:44:48 57 +4
3. Tekle Emilija Gvildyte 32:32 333 +7:49 1:44:56 51 -2
3. Anke Xylander 36:19 692 +11:36 1:48:43 56 +3
4. Fredrik Glännefors 20:00 112 +3:28 2:08:43 57 -14
4. Marie Malmborg 21:27 272 +4:55 2:10:10 53 -4
4. Hanna Röstin 21:59 339 +5:27 2:10:42 48 -3
4. Elias Röstin 19:33 77 +3:01 2:08:16 48 -8
5. Gediminas Morenas 38:01 110 +6:38 2:46:17 49 -8
5. Tomas Lilja 42:52 404 +11:29 2:51:08 47 -6
5. Petr Fodor 41:46 321 +10:23 2:50:02 53 +5
5. Vitek Zakouril 43:57 477 +12:34 2:52:13 44 -4
6. Filip Wolf 28:24 87 +5:02 3:18:35 38 -11
6. Niklas Wrane 26:26 29 +3:04 3:16:37 41 -6
6. Jan Carlsson 30:16 171 +6:54 3:20:27 40 -13
6. Peter Zetterström 33:17 312 +9:55 3:23:28 37 -7
7. Peter Andersson 36:30 228 +8:38 3:57:35 37 -1
7. Martin Norling 30:58 31 +3:06 3:52:03 34 -7
7. Mattias Hovmöller 36:46 241 +8:54 3:57:51 37 -3
7. Göran Thimberg 32:52 98 +5:00 3:53:57 31 -6
23. Sven Olov Hellström 22:53 5 +2:03 4:16:50 30 -7
24. Daniel Wolf 1:07:28 181 +26:24 5:24:18 45 +15
25. Eva Kabathova 56:42 147 +21:18 6:21:00 56 +11
57 Södertälje-Nykvarn OF 2 6:21:02
1. Joakim Andén 37:23 46 +3:50 37:23 46
2. Emma Isaksson 40:00 200 +10:17 1:17:23 129 +83
3. Jo Stevenson 30:14 162 +5:31 1:47:37 88 -41
3. Kristina Johander 30:20 166 +5:37 1:47:43 75 -54
3. Sanna Skoog 31:27 250 +6:44 1:48:50 74 -55
3. Jeanette Enckell 31:43 266 +7:00 1:49:06 63 -66
4. Amanda Kleijn 17:36 7 +1:04 2:06:42 65 -23
4. David Borg 20:08 131 +3:36 2:09:14 64 -11
4. Rebecca Winsnes 25:06 716 +8:34 2:14:12 84 +10
4. Jessica Grahn 25:07 720 +8:35 2:14:13 77 +14
5. Ludvig Eriksson 37:31 91 +6:08 2:50:21 71 +6
5. Daniel Olsen 42:31 372 +11:08 2:55:21 68 +4
5. Linus Ericson 40:58 277 +9:35 2:53:48 72 -12
5. Oskar Ek-Larsson 50:54 859 +19:31 3:03:44 72 -5
6. Mats Liwell 28:39 98 +5:17 3:26:15 66 -5
6. Anders Lillstrand 31:01 212 +7:39 3:28:37 55 -13
6. Roland Kusgård 36:36 490 +13:14 3:34:12 63 -9
6. Sven Undeland 31:13 222 +7:51 3:28:49 58 -14
7. Jonas Borg 31:58 70 +4:06 4:00:47 48 -18
7. Joakim Backlund 41:07 493 +13:15 4:09:56 63 +8
7. Tomas Fagerstedt 39:00 368 +11:08 4:07:49 66 +3
7. Linus Rantanen 39:05 369 +11:13 4:07:54 59 +1
23. Kari Enckell 29:19 101 +8:29 4:37:13 63 +15
24. Anders Axling 58:47 113 +17:43 5:36:00 65 +2
25. Akvile Preiksaite 45:02 53 +9:38 6:21:02 57 -8
58 Espoon Suunta 1 6:21:07
1. Anssi Vesanto 39:49 131 +6:16 39:49 131
2. Mirka Haataja 37:33 135 +7:50 1:17:22 128 -3
3. Sini Pekkala 30:00 146 +5:17 1:47:22 83 -45
3. Sanna Tervakangas 32:07 295 +7:24 1:49:29 101 -27
3. Pernilla Rantamäki 32:17 310 +7:34 1:49:39 86 -42
3. Marjut Varpula 34:00 463 +9:17 1:51:22 84 -44
4. Elias Lehikoinen 20:01 118 +3:29 2:11:23 67 -16
4. Ella Mahlamäki 19:58 107 +3:26 2:11:20 66 -35
4. Lauri Heinaro 18:06 13 +1:34 2:09:28 61 -25
4. Virpi Palmen 20:35 170 +4:03 2:11:57 57 -27
5. Artem Popov 35:39 45 +4:16 2:45:53 54 -13
5. Aleksander Neliubin 40:55 270 +9:32 2:51:09 62 -4
5. Markus Kaukonen 43:02 417 +11:39 2:53:16 56 -5
5. Saku Ylijoki 41:11 292 +9:48 2:51:25 46 -11
6. Panu Haaramo 28:42 100 +5:20 3:19:20 40 -14
6. Lari Pernu 25:34 14 +2:12 3:16:12 38 -24
6. Juha Rauhala 31:06 216 +7:44 3:21:44 47 -9
6. Alvar Palmen 34:50 390 +11:28 3:25:28 45 -1
7. Pekka Larmala 36:53 246 +9:01 4:02:06 44 +4
7. Niklas Ahti 44:51 675 +16:59 4:10:04 52 +14
7. Ville Kokkila 36:23 218 +8:31 4:01:36 52 +5
7. Ilmari Ikäheimo 41:48 519 +13:56 4:07:01 48 +3
23. Jarmo Lindroos 26:59 69 +6:09 4:30:18 49 +5
24. Rinat Gabitov 1:04:56 161 +23:52 5:35:14 64 +15
25. Emilia Ståhlberg 45:53 58 +10:29 6:21:07 58 -6
59 Tumba-Mälarhöjden OK 1 6:21:39
1. Marcus Brandt 44:17 249 +10:44 44:17 249
2. Matilda Lagerholm 37:37 139 +7:54 1:21:54 178 -71
3. Elsa Törnros 30:07 156 +5:24 1:52:01 147 -31
3. Ronja Hill 32:41 349 +7:58 1:54:35 151 -27
3. Helena Adebrant 34:17 496 +9:34 1:56:11 152 -26
3. Emma Käll 37:52 809 +13:09 1:59:46 161 -17
4. Alexander Käll 19:43 87 +3:11 2:19:29 131 -16
4. Ellinor Östervall 21:20 254 +4:48 2:21:06 119 -32
4. Emma Persson 26:13 825 +9:41 2:25:59 121 -31
4. Ruben Hylander 20:14 141 +3:42 2:20:00 118 -43
5. Mattias Allared 41:30 304 +10:07 3:01:30 111 -20
5. Joakim Törnros 42:16 357 +10:53 3:02:16 104 -15
5. Anders Boström 40:05 226 +8:42 3:00:05 89 -32
5. Daniel Lind 45:24 573 +14:01 3:05:24 106 -12
6. Dan Giberg 28:24 87 +5:02 3:33:48 80 -31
6. Patrik Adebrant 31:21 232 +7:59 3:36:45 79 -25
6. Kjell Ågren 37:14 533 +13:52 3:42:38 88 -1
6. David Hedberg 30:45 197 +7:23 3:36:09 77 -29
7. Linus Rispling 38:07 315 +10:15 4:14:16 68 -12
7. Robert Tellvik 32:13 79 +4:21 4:08:22 76 -3
7. Mikael Tjernberg 34:06 133 +6:14 4:10:15 72 -16
7. Anders Käll 39:29 391 +11:37 4:15:38 73 -4
23. Johan Giberg 27:00 70 +6:10 4:42:38 68 0
24. Johan Eklöv 50:43 45 +9:39 5:33:21 63 -5
25. Jennifer Warg 48:18 88 +12:54 6:21:39 59 -4
60 Hellas Orientering 1 6:22:01
1. Roman Nazarov 36:47 32 +3:14 36:47 32
2. Irina Nyberg 38:57 173 +9:14 1:15:44 92 +60
3. Gabija Razaityte 26:27 11 +1:44 1:42:11 46 -46
3. Tanja Ryabkina 26:31 14 +1:48 1:42:15 41 -51
3. Kristina Rybakovaite 26:31 14 +1:48 1:42:15 33 -59
3. Marina Trubkina 31:23 241 +6:40 1:47:07 49 -43
4. Kristoffer Nyberg 19:29 72 +2:57 2:06:36 34 -12
4. Ekaterina Babyeva 20:10 134 +3:38 2:07:17 31 -10
4. Lotta Thureson Giberg 21:28 275 +4:56 2:08:35 33 0
4. Nika Kalinina 18:34 25 +2:02 2:05:41 37 -12
5. Anton Bordyukov 42:57 411 +11:34 2:48:38 48 +14
5. Leonas Mockunas 49:58 814 +18:35 2:55:39 81 +50
5. Egor Popov 58:23 1193 +27:00 3:04:04 105 +72
5. Vadim Tolstopyatov 55:54 1094 +24:31 3:01:35 92 +55
6. Milda Radzivonaite 39:20 648 +15:58 3:40:55 68 +20
6. Capucine Vercellotti 32:04 260 +8:42 3:33:39 68 -13
6. Calle Bohman 29:44 142 +6:22 3:31:19 75 -30
6. Mikael Nyberg 34:40 384 +11:18 3:36:15 78 -14
7. Alexander Trempoltsev 35:51 199 +7:59 4:12:06 59 -9
7. Lukas Vaitkus 35:47 198 +7:55 4:12:02 56 -12
7. Jurg Niggli 42:18 545 +14:26 4:18:33 79 +4
7. Andrey Shvedov 41:04 486 +13:12 4:17:19 80 +2
23. Jörgen Retsloff 25:36 44 +4:46 4:42:55 72 +13
24. Pavel Shestakov 57:57 106 +16:53 5:40:52 71 -1
25. Svetlana Mironova 41:09 23 +5:45 6:22:01 60 -11
61 IF Thor 1 6:23:26
1. Robert Pettersson 42:33 213 +9:00 42:33 213
2. Gunilla Svärd 33:46 39 +4:03 1:16:19 110 -103
3. Annika Ridell 32:15 305 +7:32 1:48:34 111 +1
3. Sofie Bergendahl 32:51 374 +8:08 1:49:10 96 -14
3. Dorothe Spillmann 33:44 446 +9:01 1:50:03 92 -18
3. Rebecka Hoppe 34:13 487 +9:30 1:50:32 75 -35
4. Emil Jonsell 21:24 266 +4:52 2:11:56 92 -19
4. Lina Svärd 20:37 177 +4:05 2:11:09 84 -12
4. Hugo Bäsén 21:16 250 +4:44 2:11:48 76 -16
4. Alva Lindell 25:07 720 +8:35 2:15:39 81 +6
5. Fredrik Elwinger 40:14 233 +8:51 2:53:55 75 -17
5. Per-Olov Wedin 39:41 197 +8:18 2:53:22 65 -19
5. Jörgen Hellgren 43:47 466 +12:24 2:57:28 80 +4
5. Mats Jonsell 42:54 407 +11:31 2:56:35 67 -14
6. Petter Ranefall 28:42 100 +5:20 3:25:17 50 -25
6. Daniel Andersson-Olm 33:56 347 +10:34 3:30:31 63 -2
6. Staffan Jacobsson Svärd 31:04 215 +7:42 3:27:39 62 -18
6. Fredrik Lindell 31:08 219 +7:46 3:27:43 54 -13
7. Andreas Svensson 31:53 66 +4:01 3:59:36 54 +4
7. Jonas Andersson 37:03 256 +9:11 4:04:46 60 -3
7. Ola Lind 36:56 249 +9:04 4:04:39 60 -2
7. Johan Blomster 37:24 270 +9:32 4:05:07 52 -2
23. Erik Hannrup 23:25 13 +2:35 4:28:32 46 -8
24. Thomas Pettersson 1:11:46 200 +30:42 5:40:18 68 +22
25. Fanny Fredriksson 43:08 37 +7:44 6:23:26 61 -7
62 Varegg Fleridrett 1 6:23:29
1. Sindre Østgulen Deisz 41:07 171 +7:34 41:07 171
2. Christiane Trøsse 35:03 81 +5:20 1:16:10 106 -65
3. Kristine Fjellanger 28:12 68 +3:29 1:44:22 64 -42
3. Olena Strugalova 33:16 406 +8:33 1:49:26 99 -7
3. Johanne Rakner 33:25 424 +8:42 1:49:35 84 -22
3. Ragnhild Femsteinevik 35:48 641 +11:05 1:51:58 93 -13
4. Line Laurantsen 21:23 261 +4:51 2:13:21 98 +34
4. Ingrid Vrålstad Løvås 20:12 136 +3:40 2:12:10 95 -4
4. Kristiane Elise Ottesen 30:00 1126 +13:28 2:21:58 98 +14
4. Mette Rogne 29:30 1101 +12:58 2:21:28 112 +19
5. Ørjan Rykkje 43:14 429 +11:51 3:02:10 96 -2
5. Niklas Profors 44:03 486 +12:40 3:02:59 88 -7
5. Vegard Jarvis Westergård 37:46 101 +6:23 2:56:42 82 -16
5. Petter Marki Erichsen 43:21 437 +11:58 3:02:17 73 -39
6. Owen Westergård 35:44 447 +12:22 3:33:27 95 -1
6. Markus Kjærner-Semb 37:36 554 +14:14 3:35:19 99 +11
6. Arnt Ove Femsteinevik 42:44 842 +19:22 3:40:27 108 +26
6. Jan Kjærner-Semb 52:24 1167 +29:02 3:50:07 118 +45
7. Kristian Løvås 42:15 542 +14:23 4:30:52 93 -2
7. Jonatan Rosengren Drake 38:35 340 +10:43 4:27:12 87 -12
7. Per Harald Havnen Johansen 31:13 41 +3:21 4:19:50 97 -11
7. Magnus Rogne Halland 45:38 724 +17:46 4:34:15 103 -15
23. Sverre Ottesen 29:42 109 +8:52 4:55:47 98 +5
24. Vyacheslav Mukhidinov 47:58 22 +6:54 5:43:45 73 -25
25. Kristin Löfgren 39:44 17 +4:20 6:23:29 62 -11
63 Jämsän Retki-Veikot 1 6:26:48
1. Antti Kaivosaari 44:42 259 +11:09 44:42 259
2. Merja Rantanen 31:51 16 +2:08 1:16:33 114 -145
3. Maaret Rantanen 31:16 229 +6:33 1:47:49 94 -20
3. Nina Mäki 31:28 253 +6:45 1:48:01 79 -35
3. Anna Kerkkonen 32:34 335 +7:51 1:49:07 77 -37
3. Päivi Pitkänen 38:30 857 +13:47 1:55:03 116 +2
4. Hilla Pitkänen 22:16 374 +5:44 2:17:19 90 -4
4. Tarja Kärkkäinen 24:09 600 +7:37 2:19:12 90 +11
4. Viivi Voutilainen 23:51 568 +7:19 2:18:54 86 +9
4. Inka Nurminen 22:20 382 +5:48 2:17:23 98 -18
5. Henrik Karelo 43:07 422 +11:44 3:00:30 89 -1
5. Tommi Peltonen 42:05 346 +10:42 2:59:28 83 -7
5. Marko Pitkänen 39:11 175 +7:48 2:56:34 81 -5
5. Joonas Nurminen 45:14 563 +13:51 3:02:37 76 -22
6. Juha Sipponen 35:15 411 +11:53 3:33:27 92 +3
6. Jorma Jussila 37:06 523 +13:44 3:35:18 83 0
6. Kari Mäki 36:14 471 +12:52 3:34:26 87 +6
6. Panu Kärkkäinen 38:15 599 +14:53 3:36:27 72 -4
7. Jukka Vertainen 38:36 342 +10:44 4:13:25 84 -8
7. Teemu Remonen 40:09 434 +12:17 4:14:58 82 -1
7. Tommi Kuronen 35:45 197 +7:53 4:10:34 73 -14
7. Jani Sompi 36:28 226 +8:36 4:11:17 67 -5
23. Susanna Nurminen 37:39 230 +16:49 4:48:33 87 +3
24. Matti Kärkkäinen 55:16 82 +14:12 5:43:49 75 -12
25. Taija Huuskonen 42:59 36 +7:35 6:26:48 63 -12
64 Stora Tuna OK 2 6:26:49
1. Mathias Wilhelmsson 39:13 102 +5:40 39:13 102
2. Michaela Hallqvist 34:56 72 +5:13 1:14:09 66 -36
3. Helena Bäremo 29:02 104 +4:19 1:43:11 57 -9
3. Melina Carlsson 31:21 239 +6:38 1:45:30 67 +1
3. Ulrika Eriksson 34:20 505 +9:37 1:48:29 71 +5
3. Matilda Dammvik 34:41 542 +9:58 1:48:50 59 -7
4. Tilda Östberg 20:00 112 +3:28 2:08:50 39 -18
4. Mattias Östberg 18:06 13 +1:34 2:06:56 57 -10
4. Vanessa Fricker 19:15 56 +2:43 2:08:05 56 -15
4. Hanna Barkegren 23:05 473 +6:33 2:11:55 50 -9
5. Niklas Aldin 38:38 147 +7:15 2:47:13 56 +17
5. Jonas Lundgren 42:41 390 +11:18 2:51:16 56 -1
5. Björn Arvidsson 47:12 671 +15:49 2:55:47 55 -1
5. Tomas d.y. Löfgren 49:22 775 +17:59 2:57:57 75 +25
6. Nils Alexandersson 30:08 165 +6:46 3:28:05 52 -4
6. Mats Wallin 30:33 182 +7:11 3:28:30 50 -6
6. Ingrid Alexandersson 36:46 499 +13:24 3:34:43 52 -3
6. Peo Svensk 28:06 74 +4:44 3:26:03 47 -28
7. Johan Israelsson 36:44 240 +8:52 4:02:47 53 +1
7. Wilhelm Finn Eriksson 34:15 139 +6:23 4:00:18 48 -2
7. Sven Lundbäck 35:38 191 +7:46 4:01:41 53 +1
7. Alistair Landels 55:05 1134 +27:13 4:21:08 75 +28
23. Lars Sjökvist 26:57 68 +6:07 4:42:58 73 +20
24. Simon Fors 49:46 34 +8:42 5:32:44 59 -14
25. Lisa Lindgren 54:05 131 +18:41 6:26:49 64 +5
65 Lahden Suunnistajat-37 1 6:26:52
1. Philipp von Arx 44:57 269 +11:24 44:57 269
2. Anniina Niiranen 37:34 137 +7:51 1:22:31 187 -82
3. Anu Tahvanainen 32:23 318 +7:40 1:54:54 167 -20
3. Kirsi Koivuniemi 32:54 379 +8:11 1:55:25 161 -26
3. Miia Karetjoki 33:42 443 +8:59 1:56:13 153 -34
3. Leena Kuusipohja 36:55 750 +12:12 1:59:26 157 -30
4. Oskari Arvela 22:08 358 +5:36 2:21:34 139 -28
4. Claudia Kantola 20:52 208 +4:20 2:20:18 127 -34
4. Lea Anttolainen 22:57 454 +6:25 2:22:23 122 -31
4. Suvi Lindfeldt 22:45 436 +6:13 2:22:11 130 -27
5. Pekka Huusari 38:16 125 +6:53 3:00:27 105 -34
5. Niko Lehtinen 40:59 280 +9:36 3:03:10 103 -24
5. Timo Ahvenainen 38:14 121 +6:51 3:00:25 104 -18
5. Tomi Silvonen 43:24 442 +12:01 3:05:35 83 -47
6. Jari Sundqvist 29:54 152 +6:32 3:30:23 88 -17
6. Heikki Jokinen 28:48 107 +5:26 3:29:17 78 -25
6. Jorma Aherto 36:12 467 +12:50 3:36:41 80 -24
6. Mika Kantola 33:56 347 +10:34 3:34:25 70 -13
7. Pauli Huusari 34:38 151 +6:46 4:08:59 66 -22
7. Teemu Niskanen 36:56 249 +9:04 4:11:17 67 -11
7. Timo Huusari 35:01 167 +7:09 4:09:22 67 -13
7. Jani Hämäläinen 40:38 464 +12:46 4:14:59 72 +2
23. Matti Kotilainen 31:32 133 +10:42 4:46:31 80 +14
24. Aleksi Anttolainen 52:51 57 +11:47 5:39:22 67 -13
25. Saara Nikkari 47:30 77 +12:06 6:26:52 65 -2
66 Anttolan Urheilijat / Kalevan Rasti 1 6:26:56
1. Jere Pajunen 35:18 29 +1:45 35:18 29
2. Henna-Riikka Haikonen 35:23 98 +5:40 1:10:41 41 +12
3. Irene Kosonen 32:48 367 +8:05 1:43:29 61 +20
3. Jenny Martikainen 36:23 698 +11:40 1:47:04 70 +29
3. Jenna Pajunen 38:36 864 +13:53 1:49:17 79 +38
3. Kati Korhonen 40:56 1028 +16:13 1:51:37 90 +49
4. Pekka Ripatti 20:05 126 +3:33 2:11:42 105 +44
4. Anna-Leena Haikonen 24:37 662 +8:05 2:16:14 102 +32
4. Ilmo Weide 26:52 885 +10:20 2:18:29 93 +14
4. Kari Pajunen 31:00 1194 +14:28 2:22:37 85 -5
5. Mikko Väisänen 37:39 96 +6:16 2:52:08 82 -23
5. Juha Hyyryläinen 37:49 105 +6:26 2:52:18 73 -29
5. Olli-Jussi Korpinen 40:50 267 +9:27 2:55:19 64 -29
5. Risto Haikonen 39:07 171 +7:44 2:53:36 55 -30
6. Jenna Pajunen 33:47 339 +10:25 3:26:48 74 -8
6. Teemu Tuhkalainen 37:48 571 +14:26 3:30:49 86 +13
6. Hannu Peltonen 39:05 635 +15:43 3:32:06 77 +13
6. Mikko Kosonen 41:22 771 +18:00 3:34:23 68 +13
7. Vili Valjakka 39:10 374 +11:18 4:12:07 72 -2
7. Antton Viljakainen 38:28 334 +10:36 4:11:25 80 -6
7. Heikki Manninen 37:55 301 +10:03 4:10:52 75 -2
7. Anssi Muikku 40:16 443 +12:24 4:13:13 69 +1
23. Jarmo Viita 34:07 179 +13:17 4:45:46 78 +6
24. Eero Jäppinen 53:35 61 +12:31 5:39:21 66 -12
25. Laura Pajunen 47:35 78 +12:11 6:26:56 66 0
67 Tampereen Pyrintö 2 6:27:06
1. Kari Jussila 41:46 182 +8:13 41:46 182
2. Sari Saarijärvi 35:39 104 +5:56 1:17:25 131 -51
3. Suvi Harju 31:44 268 +7:01 1:49:09 121 -10
3. Salla Saarijärvi 32:22 316 +7:39 1:49:47 109 -22
3. Jutta Jussila 32:59 387 +8:16 1:50:24 97 -34
3. Riitta Mähönen 34:49 550 +10:06 1:52:14 95 -36
4. Miska Saarnijoki 18:57 37 +2:25 2:11:11 76 -45
4. Leevi Keronen 19:45 90 +3:13 2:11:59 69 -40
4. Ida Jussila 22:02 346 +5:30 2:14:16 74 -23
4. Mikko Eerola 19:57 105 +3:25 2:12:11 71 -24
5. Lauri Kahila 39:20 180 +7:57 2:51:31 67 -9
5. Jarno Salmelin 40:37 255 +9:14 2:52:48 71 +2
5. Antti Harju 40:44 261 +9:21 2:52:55 67 -7
5. Mikko Haikonen 44:37 517 +13:14 2:56:48 62 -9
6. Thomas Nyholm 37:22 542 +14:00 3:31:20 73 +6
6. Taavi Mustajoki 36:46 499 +13:24 3:30:44 80 +9
6. Konsta Pitkänen 40:46 733 +17:24 3:34:44 79 +12
6. Mika Vuorela 42:29 827 +19:07 3:36:27 80 +18
7. Henri Kontoniemi 38:32 338 +10:40 4:14:59 90 +17
7. Antti Kaunisto 46:25 762 +18:33 4:22:52 86 +6
7. Eero Kahila 43:11 588 +15:19 4:19:38 80 +1
7. Jyri Ylikoski 40:49 475 +12:57 4:17:16 79 -1
23. Jukka Kallio 25:26 40 +4:36 4:42:42 70 -20
24. Jussi-Elmeri Halme 50:12 41 +9:08 5:32:54 61 -9
25. Anna-Sofia Marila 54:12 134 +18:48 6:27:06 67 +6
68 Hämeenlinnan Suunnistajat 1 6:27:35
1. Aleksei Pavilainen 39:26 112 +5:53 39:26 112
2. Laura Vike 38:20 154 +8:37 1:17:46 141 +29
3. Sirpa Liukkonen 31:13 226 +6:30 1:48:59 118 -23
3. Polina Kuznetsova 32:55 380 +8:12 1:50:41 121 -20
3. Hanna Vainionpää 33:04 396 +8:21 1:50:50 99 -42
3. Johanna Niittymäki 33:24 422 +8:41 1:51:10 80 -61
4. Ari Heikkilä 19:27 67 +2:55 2:10:37 93 -25
4. Heta Virtanen 21:42 308 +5:10 2:12:52 79 -42
4. Sanni Kuusinen 19:58 107 +3:26 2:11:08 71 -28
4. Milja Heikkilä 21:58 337 +5:26 2:13:08 74 -6
5. Olli Ranta 39:51 204 +8:28 2:52:30 74 -19
5. Ari Meriläinen 42:49 399 +11:26 2:55:28 78 -1
5. Antti Virtanen 41:16 296 +9:53 2:53:55 74 +3
5. Petri Kuusinen 54:37 1054 +23:14 3:07:16 107 +33
6. Tero Viljanen 31:25 236 +8:03 3:36:50 65 -9
6. Juho Elovaara 29:04 120 +5:42 3:34:29 56 -22
6. Asko Lautamäki 29:08 123 +5:46 3:34:33 51 -23
6. Juha Prittinen 29:56 154 +6:34 3:35:21 74 -33
7. Vili Virkki 35:20 180 +7:28 4:10:41 55 -10
7. Roman Noskov 38:27 332 +10:35 4:13:48 54 -2
7. Jere Kommio 41:28 502 +13:36 4:16:49 58 +7
7. Jussi-Pekka Kauppi 34:34 149 +6:42 4:09:55 63 -11
23. Pekka Kittilä 28:06 90 +7:16 4:38:01 64 +9
24. Juri Kirjanov 54:39 74 +13:35 5:32:40 58 -6
25. Bernadett Kelemen 54:55 137 +19:31 6:27:35 68 +10
69 OK Rodhen 1 6:30:18
1. Vasili Straltsou 40:34 140 +7:01 40:34 140
2. Maria Sjölander 35:13 90 +5:30 1:15:47 94 -46
3. Rebecca Bjärrenholt 30:47 199 +6:04 1:46:34 79 -15
3. Jenny Wegmüller 31:23 241 +6:40 1:47:10 71 -23
3. Jessica Söllvander 32:17 310 +7:34 1:48:04 66 -28
3. Yvonne Grehn 33:02 391 +8:19 1:48:49 58 -36
4. Axel Bergström 20:48 201 +4:16 2:09:37 70 -9
4. Emil Grehn 21:34 283 +5:02 2:10:23 70 -1
4. Annika Ardell 23:25 510 +6:53 2:12:14 67 +1
4. Lisa Johansson 22:42 424 +6:10 2:11:31 65 +7
5. Martin Jansson 40:14 233 +8:51 2:51:45 70 0
5. Jonas Eklund 38:42 151 +7:19 2:50:13 60 -10
5. Simon Andersson 40:38 256 +9:15 2:52:09 54 -13
5. Erik Engsten 42:29 370 +11:06 2:54:00 45 -20
6. Ove Torstensson 30:54 203 +7:32 3:21:21 61 -9
6. Per Melin 35:34 431 +12:12 3:26:01 69 +9
6. Maria Alekseyonok 37:22 542 +14:00 3:27:49 66 +12
6. Veranika Chernik 42:41 837 +19:19 3:33:08 67 +22
7. Ulf Bergström 37:04 257 +9:12 4:09:58 64 +3
7. Simon Wegmuller 41:53 525 +14:01 4:14:47 62 -7
7. Torbjörn Jacobsson 36:27 222 +8:35 4:09:21 59 -7
7. Christian Wöllm 37:58 305 +10:06 4:10:52 66 -1
23. Mathilda Karlsson 33:06 164 +12:16 4:43:58 75 +11
24. Henrik Jonsson 1:02:07 138 +21:03 5:46:05 78 +3
25. Alexandra Bjärrenholt 44:13 45 +8:49 6:30:18 69 -9
70 Finspångs SOK 1 6:30:23
1. Jacob Westerberg 37:25 49 +3:52 37:25 49
2. Helén Persson 33:25 31 +3:42 1:10:50 42 -7
3. Elin Johansson 31:05 217 +6:22 1:41:55 41 -1
3. Carin Rosander 31:17 231 +6:34 1:42:07 38 -4
3. Karin Svensson 32:19 312 +7:36 1:43:09 40 -2
3. Lena Lindman 39:48 952 +15:05 1:50:38 77 +35
4. Joel Ernstsson 21:28 275 +4:56 2:12:06 45 +4
4. Martin Hillbom 25:46 780 +9:14 2:16:24 60 +22
4. Thorsten Svensson 24:59 706 +8:27 2:15:37 58 +18
4. Johan Lindman 18:01 11 +1:29 2:08:39 51 -26
5. Erik Rosander 36:14 56 +4:51 2:44:53 50 +5
5. Olle Lindman 42:45 394 +11:22 2:51:24 63 +3
5. Henrik Göhl 42:20 360 +10:57 2:50:59 57 -1
5. David Axelsson 56:31 1111 +25:08 3:05:10 80 +29
6. Kenneth Svensson 36:30 481 +13:08 3:36:36 62 +12
6. Anders Jönsson 31:46 245 +8:24 3:31:52 53 -10
6. Mats Rosander 24:10 3 +0:48 3:24:16 56 -1
6. Alexander Wiklund 45:35 967 +22:13 3:45:41 76 -4
7. Sebastian Svensson 40:44 469 +12:52 4:16:47 62 0
7. Gunnar Nilsson 40:37 462 +12:45 4:16:40 59 +6
7. Olle Larsson 45:04 688 +17:12 4:21:07 70 +14
7. Erik Erustsson 42:52 575 +15:00 4:18:55 85 +9
23. Eva Göhl 25:03 33 +4:13 4:43:58 75 +13
24. Simon Lundin 1:01:24 134 +20:20 5:45:22 77 +2
25. Jenni Simola 45:01 52 +9:37 6:30:23 70 -7
71 OK77 1 6:30:25
1. Mikael Donner 37:50 80 +4:17 37:50 80
2. Katja von Schoultz 37:44 144 +8:01 1:15:34 89 +9
3. Miina Ruokolainen 32:43 350 +8:00 1:48:17 106 +17
3. Vivian Lindholm 32:46 359 +8:03 1:48:20 83 -6
3. Annika Westberg-Arrakoski 32:47 360 +8:04 1:48:21 69 -20
3. Carola Ray 34:50 553 +10:07 1:50:24 71 -18
4. Janina Donner 20:46 194 +4:14 2:11:10 74 -32
4. Linus Jern 20:40 182 +4:08 2:11:04 83 0
4. Liva Westerback 23:10 483 +6:38 2:13:34 77 +8
4. Annika von Schoultz 23:12 486 +6:40 2:13:36 66 -5
5. Mikko Salervo 38:48 157 +7:25 2:50:20 72 -2
5. Jan Donner 41:27 303 +10:04 2:52:59 77 -6
5. Fabian af Hällström 44:46 524 +13:23 2:56:18 73 -4
5. Jari Lindholm 43:59 480 +12:36 2:55:31 65 -1
6. Ilari Visuri 28:56 112 +5:34 3:23:59 67 -5
6. Jori Arrakoski 32:36 283 +9:14 3:27:39 67 -10
6. Jonathan Ray 31:48 247 +8:26 3:26:51 60 -13
6. Tobias Jern 38:05 587 +14:43 3:33:08 56 -9
7. Tomas Ray 37:11 260 +9:19 4:05:31 73 +6
7. Kare Visuri 43:32 609 +15:40 4:11:52 73 +6
7. Matias Kankkunen 42:30 555 +14:38 4:10:50 68 +8
7. Mikko Ruokolainen 42:25 550 +14:33 4:10:45 60 +4
23. Valter Mårtensson 26:45 64 +5:55 4:34:51 57 -16
24. Vesa Kankaanpää 1:05:50 172 +24:46 5:40:41 69 +12
25. Rafaela Ilmoni 49:44 104 +14:20 6:30:25 71 +2
72 OK Nolaskogsarna 1 6:30:31
1. Christer Ahlberg 42:05 196 +8:32 42:05 196
2. Anna Quayle 35:02 79 +5:19 1:17:07 123 -73
3. Elina Mikaelsson 31:11 221 +6:28 1:48:18 107 -16
3. Sara Forsgren 31:52 276 +7:09 1:48:59 92 -31
3. Josefin Mikaelsson 32:56 382 +8:13 1:50:03 92 -31
3. Stina Magnusson 33:18 410 +8:35 1:50:25 72 -51
4. Simon Dahlberg 20:06 128 +3:34 2:10:31 91 -16
4. Isak Eriksson 23:42 551 +7:10 2:14:07 92 0
4. Ingmar Andersson 23:54 572 +7:22 2:14:19 85 -7
4. Johanna Häggström 23:26 514 +6:54 2:13:51 80 +8
5. Jan Näslund 44:55 538 +13:32 2:58:24 121 +30
5. Sören Petersson 46:38 639 +15:15 3:00:07 112 +20
5. Erik Torshage 52:29 948 +21:06 3:05:58 127 +42
5. Hugo Eriksson 1:02:39 1283 +31:16 3:16:08 140 +60
6. Jesper Wikman 35:57 456 +12:35 3:49:07 113 -8
6. Staffan Magnusson 36:43 495 +13:21 3:49:53 121 +9
6. Clas Engström 35:03 402 +11:41 3:48:13 130 +3
6. Jan Åhlund 49:12 1078 +25:50 4:02:22 120 -20
7. Daniel Edlund 43:12 591 +15:20 4:31:55 109 -4
7. Tom Quayle 38:44 352 +10:52 4:27:27 104 -17
7. Emil Hägglund 38:40 349 +10:48 4:27:23 113 -17
7. Jörgen Nylén 38:44 352 +10:52 4:27:27 107 -13
23. Per Magnusson 26:37 63 +5:47 4:54:04 96 -13
24. Ludvig Åhlund 53:54 67 +12:50 5:47:58 79 -17
25. Malin Andersson 42:33 32 +7:09 6:30:31 72 -7
73 IFK Moras OK 2 6:30:34
1. Karl-Johan Westberg 39:43 128 +6:10 39:43 128
2. Hanna Eriksson 39:35 192 +9:52 1:19:18 162 +34
3. Helene Söderlund 28:05 60 +3:22 1:47:23 84 -78
3. Sara Rapp 30:11 159 +5:28 1:49:29 101 -61
3. Ieva Sargautyte 32:31 331 +7:48 1:51:49 114 -48
3. Laura Fenyvesi 33:24 422 +8:41 1:52:42 99 -63
4. Isak Garfvé 23:16 494 +6:44 2:15:58 95 +11
4. Emelie Brudin 21:15 246 +4:43 2:13:57 103 +2
4. Gustav Björklund 26:39 862 +10:07 2:19:21 123 +9
4. Erika Duhlbo 29:11 1090 +12:39 2:21:53 111 +12
5. Simon Hodler 40:17 240 +8:54 2:58:57 97 +2
5. Erik Eriksson 38:34 144 +7:11 2:57:14 98 -5
5. Kristian Dahlström 52:19 939 +20:56 3:10:59 118 -5
5. Carl Magnusson 47:23 676 +16:00 3:06:03 113 +2
6. Bengt Andersson 38:40 614 +15:18 3:44:43 103 +6
6. Axel Jutterström 38:22 606 +15:00 3:44:25 103 +5
6. Björn Albinsson 33:56 347 +10:34 3:39:59 107 -11
6. Fredrik Norlin 41:19 768 +17:57 3:47:22 99 -14
7. Lars Ambrosiusson 39:06 371 +11:14 4:23:23 92 -11
7. Mattias Johansson 40:02 425 +12:10 4:24:19 96 -7
7. Kalle Björkman 36:00 202 +8:08 4:20:17 86 -21
7. Björn Wrahme 32:27 84 +4:35 4:16:44 76 -23
23. Anders Öberg 32:34 152 +11:44 4:49:18 88 -4
24. Darius Sadeckas 54:32 72 +13:28 5:43:50 76 -12
25. Stefania Corradini 46:44 66 +11:20 6:30:34 73 -3
74 Turun Suunnistajat 1 6:31:33
1. Mikko Huhtinen 39:32 116 +5:59 39:32 116
2. Kaisa Lylynperä 37:13 127 +7:30 1:16:45 118 +2
3. Lilja Österman 31:12 225 +6:29 1:47:57 98 -20
3. Venla Kinnala 32:45 357 +8:02 1:49:30 103 -15
3. Laura