Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för 25manna

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: 25manna
Arrangörsorganisationer: Järfälla OK / Väsby OK
Datum: lördag 12 oktober 2013

Hiidenkiertäjät

2 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
4Hiidenkiertäjät 125manna5:21:25
1. Leonid Novikov33:33133:331
2. Anna Närhi33:2935+3:461:07:027+6
3. Kerstin Uiboupin28:3483+3:511:35:3615+8
3. Laura Leijola29:40128+4:571:36:4218+11
3. Niina Laakso31:29254+6:461:38:3117+10
3. Paula Porkka31:37263+6:541:38:3914+7
4. Matti Viirto21:05227+4:331:59:4419+4
4. Jenna Tulonen22:19380+5:472:00:5817-1
4. Josefina Sundman19:4893+3:161:58:2714-3
4. Timo Hietaoja19:59110+3:271:58:3813-1
5. Lauri Sild31:362+0:132:30:147-12
5. Valentin Novikov33:4514+2:222:32:2311-6
5. Mikko Patana35:5851+4:352:34:3610-4
5. Matti Kivelä39:41197+8:182:38:1915+2
6. Marko Loukkalahti24:285+1:063:02:0470
6. Tuomas Tala27:2753+4:053:05:038-3
6. Manne Suominen30:04159+6:423:07:407-3
6. Petri Noponen26:4740+3:253:04:237-8
7. Perttu Sorsa31:3456+3:423:35:579+2
7. Olli-Pekka Koistinen31:2649+3:343:35:497-1
7. Tomi Närvä33:19108+5:273:37:426-1
7. Oskari Liukkonen28:174+0:253:32:405-2
23. Juuso Viskari23:4014+2:503:56:206-3
24. Timo Sild44:4913+3:454:41:097+1
25. Julia Novikova40:1619+4:525:21:254-3
Hiidenkiertäjät 225mannaej godkänd
1. Tuomo Laine37:4278+4:0937:4278
2. Anu Uhotoinen37:21131+7:381:15:0382+4
3. Elina Räty32:37339+7:541:47:4090+8
3. Pinja Jylänki34:55563+10:121:49:58113+31
3. Saana Orkola34:58567+10:151:50:0191+9
3. Outi Reitmaa35:44636+11:011:50:4779-3
4. Rasmus Toivanenej godkändej godkänd
4. Eemeli Toivanen21:39297+5:07ej godkänd
4. Risto Wessman22:20382+5:48ej godkänd
4. Raija Hänninen29:441111+13:12ej godkänd
5. Jarkko Saarinen37:3089+6:07ej godkänd
5. Vilho Loukkalahti40:11229+8:48ej godkänd
5. Janne Heikka35:2042+3:57ej godkänd
5. Ville Luoma48:11710+16:48ej godkänd
6. Samuli Toivanen35:43444+12:21ej godkänd
6. Jukka Hänninen37:49573+14:27ej godkänd
6. Vesa Lahtinen38:13598+14:51ej godkänd
6. Tuomas Puputti31:33240+8:11ej godkänd
7. Kalle Liukkonen31:4963+3:57ej godkänd
7. Erkka Mehtälä37:44286+9:52ej godkänd
7. Jaakko Laine36:20215+8:28ej godkänd
7. Harri Räty33:49125+5:57ej godkänd
23. Sohvi Suominen32:48158+11:58ej godkänd
24. Tõnis Laugesaar1:11:02196+29:58ej godkänd
25. Essi Kangasahoej godkändej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser