Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för 25manna

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: 25manna
Arrangörsorganisationer: Järfälla OK / Väsby OK
Datum: lördag 12 oktober 2013

Pihkaniskat

2 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
92Pihkaniskat 125manna6:45:46
1. Topi Raitanen37:1640+3:4337:1640
2. Johanna Hulkkonen33:5846+4:151:11:1444+4
3. Riina Rintamäki32:27324+7:441:43:4162+18
3. Satu Sintonen33:38439+8:551:44:5259+15
3. Jenna Laukkarinen35:34622+10:511:46:4861+17
3. Alisa Raitanen36:37723+11:541:47:5153+9
4. Saara Korhonen22:06354+5:342:09:5766+4
4. Eero Nevalainen22:42424+6:102:10:3368+9
4. Hanna Hakuli26:10818+9:382:14:0165+4
4. Jarmo Jumppanen22:29393+5:572:10:2058+5
5. Teemu Kemppainen48:49749+17:262:59:09124+58
5. Pauli Juutilainen49:55810+18:323:00:15110+42
5. Heikki Väänänen49:07762+17:442:59:2797+32
5. Jyrki Muukkonen1:09:191404+37:563:19:39155+97
6. Aleksi Pietikäinen27:5967+4:373:44:1678-46
6. Samuli Saukkonen29:51148+6:293:46:0877-33
6. Tommi Hakuli30:16171+6:543:46:3370-27
6. Aleksi Sorsa28:59117+5:373:45:16106-49
7. Aleksi Mäenpää38:38346+10:464:23:5471-7
7. Jari Kahiala39:45405+11:534:25:0178+1
7. Mikko Hulkkonen45:35721+17:434:30:5182+12
7. Olli Malinen34:26146+6:344:19:4288-18
23. Niina Hulkkonen27:0974+6:194:46:5182+11
24. Eero Saleva1:09:15187+28:115:56:06102+20
25. Jannina Gustafsson49:40101+14:166:45:4692-10
277Pihkaniskat 225manna9:17:24
1. Tommi Kemppainen55:03346+21:3055:03346
2. Mia Hakuli1:06:05377+36:222:01:08362+16
3. Laura Ryynänen40:391002+15:562:41:47354-8
3. Katariina Kemppainen40:471015+16:042:41:55349-13
3. Hanni Tihilä46:541293+22:112:48:02349-13
3. Taina Häyhä52:041423+27:212:53:12347-15
4. Jaan Rönkkö26:31850+9:593:19:43330-24
4. Anna Saarinen34:351348+18:033:27:47332-17
4. Matti Kallio23:44554+7:123:16:56325-24
4. Raija Ylönen33:531328+17:213:27:05323-24
5. Ulf Meriheinä57:401158+26:174:19:35317-13
5. Nike Ahokainen1:05:071341+33:444:27:02321-11
5. Antti Korhonen1:08:151389+36:524:30:10317-8
5. Lauri Launonen1:13:441443+42:214:35:39316-7
6. Päivi Saarikoski55:021228+31:405:30:41302-15
6. Teemu Lehtoranta49:151081+25:535:24:54307-14
6. Paavo Ritvanen1:04:301405+41:085:40:09307-10
6. Harri Karling50:541130+27:325:26:33301-15
7. Heimo Jumppanen1:11:591431+44:076:38:32305+3
7. Leo Tolvanen51:00980+23:086:17:33298-9
7. Timo Pietikäinen55:021133+27:106:21:35295-12
7. Kari Hakuli1:12:011432+44:096:38:34295-6
23. Ulla Kallio42:52283+22:027:09:19292-13
24. Tommi Nietosjärvi1:16:203348:25:39288-4
25. Helena Jumppanen51:453089:17:24277-11

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser