Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för 25manna

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: 25manna
Arrangörsorganisationer: Järfälla OK / Väsby OK
Datum: lördag 12 oktober 2013

IFK Göteborg

2 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
13IFK Göteborg 125manna5:30:20
1. Vetle Ruud Bråten34:2614+0:5334:2614
2. Maria Holmstrand34:3862+4:551:09:0426+12
3. Frida Gustafsson29:44132+5:011:38:4833+7
3. Josefin Carlsson29:46133+5:031:38:5025-1
3. Anna Gustafsson29:47134+5:041:38:5121-5
3. Josefina Norin33:11401+8:281:42:1529+3
4. Johanna Asp22:00341+5:282:04:1530-3
4. Thea Fagerström22:11367+5:392:04:2629+4
4. Anna Flakberg22:09362+5:372:04:2428+7
4. Karin Noborn19:5297+3:202:02:0726-3
5. Jonas Pilblad32:588+1:352:35:0521-9
5. Patrik Martner35:1337+3:502:37:2019-10
5. Fredrik Persson38:24134+7:012:40:3125-3
5. John Persson41:43316+10:202:43:5024-2
6. Gunnar Elveljung26:2931+3:073:09:1114-7
6. Pär Hansson30:03157+6:413:12:4518-1
6. Thomas Asp29:19126+5:573:12:0120-5
6. Martin Larsson26:5141+3:293:09:3316-8
7. Johan G Hördegårdh31:1845+3:263:40:5111-3
7. Matthieu Puech32:0774+4:153:41:4016-2
7. Tobias Noborn29:3514+1:433:39:0815-5
7. Per-Anders Eggertsen35:01167+7:093:44:3420+4
23. Ida Hördegårdh27:0070+6:104:10:4323+12
24. Eskil Kinneberg43:104+2:064:53:5317-6
25. Jenny Johansson36:274+1:035:30:2013-4
134Sjövalla FK / IFK Göteborg 225manna7:13:28
1. Joel Nilsson43:20228+9:4743:20228
2. Anna Wallin39:57199+10:141:23:17199-29
3. Lovisa Carlsson31:11221+6:281:54:28164-35
3. Ida Johansson31:30256+6:471:54:47153-46
3. Erica Pettersson31:43266+7:001:55:00142-57
3. Linnea Wahlgren31:45269+7:021:55:02115-84
4. Märta Ljungberg22:46439+6:142:17:48143-21
4. Johan Hjelmér23:57576+7:252:18:59142-11
4. Karin Wahlgren27:00903+10:282:22:02143+1
4. Christina Pettersson31:061204+14:342:26:08149+34
5. Mattias Holmstrand40:18241+8:553:05:52136-7
5. Rikard Pentonen38:08114+6:453:03:42135-7
5. Thomas Karlsson48:17719+16:543:13:51134-9
5. Per-Arne Wahlgren56:591127+25:363:22:33151+2
6. Lars Ljungberg40:38724+17:163:56:34143+7
6. Hjalmar Ljungberg31:58256+8:363:47:54143+8
6. Sören Svensson43:17871+19:553:59:13132-2
6. Jan Rydén49:201084+25:584:05:16127-24
7. Per Andréasson35:36189+7:444:27:01127-16
7. Roine Pettersson37:58305+10:064:29:23127-16
7. Jonatan Wedberg-Kilnäs45:22703+17:304:36:47128-4
7. Karl Rydén1:12:421438+44:505:04:07168+41
23. Edvin Ljungberg38:38242+17:485:35:40168+41
24. Søren Schwartz49:5738+8:536:25:37144-24
25. Elin Pettersson47:5184+12:277:13:28134-10

Sjövalla FK

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
134Sjövalla FK / IFK Göteborg 225manna7:13:28
1. Joel Nilsson43:20228+9:4743:20228
2. Anna Wallin39:57199+10:141:23:17199-29
3. Lovisa Carlsson31:11221+6:281:54:28164-35
3. Ida Johansson31:30256+6:471:54:47153-46
3. Erica Pettersson31:43266+7:001:55:00142-57
3. Linnea Wahlgren31:45269+7:021:55:02115-84
4. Märta Ljungberg22:46439+6:142:17:48143-21
4. Johan Hjelmér23:57576+7:252:18:59142-11
4. Karin Wahlgren27:00903+10:282:22:02143+1
4. Christina Pettersson31:061204+14:342:26:08149+34
5. Mattias Holmstrand40:18241+8:553:05:52136-7
5. Rikard Pentonen38:08114+6:453:03:42135-7
5. Thomas Karlsson48:17719+16:543:13:51134-9
5. Per-Arne Wahlgren56:591127+25:363:22:33151+2
6. Lars Ljungberg40:38724+17:163:56:34143+7
6. Hjalmar Ljungberg31:58256+8:363:47:54143+8
6. Sören Svensson43:17871+19:553:59:13132-2
6. Jan Rydén49:201084+25:584:05:16127-24
7. Per Andréasson35:36189+7:444:27:01127-16
7. Roine Pettersson37:58305+10:064:29:23127-16
7. Jonatan Wedberg-Kilnäs45:22703+17:304:36:47128-4
7. Karl Rydén1:12:421438+44:505:04:07168+41
23. Edvin Ljungberg38:38242+17:485:35:40168+41
24. Søren Schwartz49:5738+8:536:25:37144-24
25. Elin Pettersson47:5184+12:277:13:28134-10

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser