Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för 25manna

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: 25manna
Arrangörsorganisationer: Järfälla OK / Väsby OK
Datum: lördag 12 oktober 2013

OK Ravinen

4 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
14OK Ravinen 125manna5:31:25
1. Yannick Michiels37:2854+3:5537:2854
2. Christin Söderqvist33:0827+3:251:10:3638-16
3. Annie Forsberg29:31121+4:481:40:0737-1
3. Jenny Tirén Berg29:49136+5:061:40:2532-6
3. Frida Forsberg30:03149+5:201:40:3931-7
3. Maria Mogensen30:04150+5:211:40:4022-16
4. Axel Granqvist16:3211:57:1215-22
4. Erik Herne16:512+0:191:57:3114-18
4. Tone Albrektsson19:1659+2:441:59:5619-12
4. Moa Westblad19:55101+3:232:00:3517-5
5. Emil Granqvist35:1539+3:522:35:1722+7
5. Kalle Bergman36:1558+4:522:36:1718+4
5. Assar Hellström39:56213+8:332:39:5820+1
5. Erik Karlsson41:04284+9:412:41:06170
6. Stephen Craig25:1711+1:553:03:3317-5
6. Per Mårtensson27:0749+3:453:05:2313-5
6. Peter Albrektsson29:30135+6:083:07:4615-5
6. Per-Åke Olsson27:5967+4:373:06:1510-7
7. Jacob Lindstam31:1946+3:273:37:3413-4
7. Nick Barrable34:27147+6:353:40:4220+7
7. Martin Lindskog34:24145+6:323:40:3918+3
7. Krister Kölzow38:33339+10:413:44:4813+3
23. Pär Westblad23:098+2:194:04:4512-1
24. Gustav Bergman41:0414:45:498-4
25. Ida Kallur45:3655+10:125:31:2514+6
94OK Ravinen 225manna6:45:58
1. Kjell Almgren43:45239+10:1243:45239
2. Martina Craig34:4164+4:581:18:26149-90
3. Theres Ericsson31:11221+6:281:49:37126-23
3. Anette Önerud31:25247+6:421:49:51110-39
3. Amanda Karlsson32:21314+7:381:50:4798-51
3. Ewa Albrektsson36:47741+12:041:55:13119-30
4. Emilia Engel21:25267+4:532:16:38100-26
4. Elin Berg23:56574+7:242:19:09101-9
4. Melker Hörnfeldt23:31522+6:592:18:4495-3
4. Ida Hamner27:08918+10:362:22:21132+13
5. André Sahlsten46:43645+15:203:09:04117+17
5. Stefan Berg46:12618+14:493:08:33114+13
5. Erik Forsberg47:08664+15:453:09:29109+14
5. Lars Forsberg42:51402+11:283:05:12105-27
6. André Lindgren32:58299+9:363:38:1098-19
6. Håkan Söderqvist30:44195+7:223:35:5691-23
6. Albin Andersson33:17312+9:553:38:2984-25
6. Felix Hellgren32:58299+9:363:38:1083-22
7. Staffan Kjellman32:3588+4:434:10:4588-10
7. Jonas Rinnbäck44:26652+16:344:22:3698+7
7. Olle Forsberg43:40615+15:484:21:5088+4
7. Johan Önerud51:471014+23:554:29:5795+12
23. Hugo Thorell28:1694+7:264:50:4692+4
24. Markus Hjort1:03:03146+21:595:53:4998+6
25. Julia Frejd52:09120+16:456:45:5894-4
176OK Ravinen 425manna7:47:58
1. Anders Bögevig40:59162+7:2640:59162
2. Camilla Engel41:05215+11:221:22:04181+19
3. Viktoria Helmersson34:00463+9:171:56:04182+1
3. Ann Granqvist34:04472+9:211:56:08166-15
3. Ewa Scherlin38:11829+13:282:00:15183+2
3. Nathalie Lybert40:08970+15:252:02:12173-8
4. Albin Lindskog27:45977+11:132:29:57190+8
4. Elon Albrektsson23:59578+7:272:26:11179+13
4. Daniel Kjellman31:001194+14:282:33:12177-6
4. Alice Ruda28:461061+12:142:30:58180+7
5. Stefan Karlsson51:07877+19:443:22:051900
5. Ove Rinnbäck54:051026+22:423:25:03186+7
5. Anders Björklund51:01869+19:383:21:59179+2
5. Mark Ruda47:54699+16:313:18:52165-15
6. Michael Granqvist31:25236+8:033:50:17163-27
6. Lukas Hellgren33:30322+10:083:52:22155-31
6. Lennart Höije39:16644+15:543:58:08154-25
6. Max Klasson37:42565+14:203:56:34134-31
7. Niklas Wansölin41:44514+13:524:37:20148-15
7. Eidar Lindgren44:41664+16:494:40:17145-10
7. Lars Forsberg42:26553+14:344:38:02138-16
7. Matts Andersson46:33769+18:414:42:09132-2
23. Viggo Klasson34:37186+13:475:16:46141-7
24. Johan Hörnfeldt1:41:28285+1:00:246:58:14176+35
25. Heléne Klasson49:442407:47:581760
203OK Ravinen 325manna8:07:31
1. Richard Nordberg41:49184+8:1641:49184
2. Malin Lindskog40:18206+10:351:22:071840
3. Angela Johansson31:04216+6:211:53:11156-28
3. Linn Robertsson32:04291+7:211:54:11149-35
3. Carina Hellgren32:40347+7:571:54:47140-44
3. Lena Risby36:13679+11:301:58:20150-34
4. William Scherlin22:37408+6:052:20:57138-18
4. Martin Rinnbäck23:32525+7:002:21:52136-13
4. Ella Forsberg25:19738+8:472:23:39125-15
4. Lowe Ehrlin22:17377+5:452:20:37124-26
5. Magnus Hellgren45:37585+14:143:06:14151+13
5. Lars Klasson48:17719+16:543:08:54149+13
5. Ola Kåberg50:22838+18:593:10:59150+25
5. Anders Önerud59:111208+27:483:19:48152+28
6. Hannes Svahn34:31373+11:093:50:30124-27
6. Kent Bergman32:18271+8:563:48:17144-5
6. Simon Törnqvist55:131236+31:514:11:12169+19
6. Glenn Widerström1:36:121531+1:12:504:52:11256+104
7. Magnus Lönnqvist45:01684+17:095:32:12152+28
7. Peter Ehrlin44:09638+16:175:31:20167+23
7. Johnny Rahlén1:24:291495+56:376:11:40197+28
7. Carl-Johan Thorell43:48620+15:565:30:59233-23
23. Kasper Fransson32:54161+12:046:03:53221+69
24. John Hartley1:13:21208+32:177:17:14210-11
25. Sarah-Jane Gaffney50:172568:07:31203-7

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser