Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för 25manna

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: 25manna
Arrangörsorganisationer: Järfälla OK / Väsby OK
Datum: lördag 12 oktober 2013

Hägglunds IoFK

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
Skogslöparna / Hägglunds IoFK / OK Nipan 225mannaej godkänd
1. Jonas Söderlund59:38361+26:0559:38361
2. Karin Boström36:12109+6:291:35:50302-59
3. Victoria Carlsson42:551130+18:122:18:453020
3. Agneta Lindberg44:061172+19:232:19:56291-11
3. Birgitta Strandberg45:051227+20:222:20:55282-20
3. Malin Sundeby52:481433+28:052:28:38296-6
4. Amelie Josefsson34:201340+17:483:02:58306+4
4. Evelina Söderlund39:331460+23:013:08:11304+13
4. Emelie Wiberg35:561387+19:243:04:34311+29
4. Elias Söderlund51:411529+35:093:20:19303+7
5. Börje Pauler44:57539+13:343:55:23301-5
5. Jan Isaksson57:501168+26:274:08:16303-1
5. Mikael Niemi1:19:141486+47:514:29:40314+3
5. Per Sundin1:28:591517+57:364:39:25310+7
6. Marita Söderlind1:07:081435+43:465:31:22309+8
6. Gunnar Sjölund55:321249+32:105:19:46313+10
6. Mats Larsson1:10:201452+46:585:34:34311-3
6. Vivianne Edblom2:07:261547+1:44:046:31:40319+9
7. Anton Strandberg53:011061+25:096:55:50312+3
7. Jan Lindström1:10:341416+42:427:13:23307-6
7. Hans-Åke Öström38:43351+10:516:41:32309-2
7. Erik Österberg1:42:201524+1:14:287:45:09304-15
23. Petra Söderlund1:20:423898:12:34326+14
24. Håkan Persson1:04:453109:17:19259-67
25. Åsa Paulerej godkändej godkänd

OK Nipan

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
Skogslöparna / Hägglunds IoFK / OK Nipan 225mannaej godkänd
1. Jonas Söderlund59:38361+26:0559:38361
2. Karin Boström36:12109+6:291:35:50302-59
3. Victoria Carlsson42:551130+18:122:18:453020
3. Agneta Lindberg44:061172+19:232:19:56291-11
3. Birgitta Strandberg45:051227+20:222:20:55282-20
3. Malin Sundeby52:481433+28:052:28:38296-6
4. Amelie Josefsson34:201340+17:483:02:58306+4
4. Evelina Söderlund39:331460+23:013:08:11304+13
4. Emelie Wiberg35:561387+19:243:04:34311+29
4. Elias Söderlund51:411529+35:093:20:19303+7
5. Börje Pauler44:57539+13:343:55:23301-5
5. Jan Isaksson57:501168+26:274:08:16303-1
5. Mikael Niemi1:19:141486+47:514:29:40314+3
5. Per Sundin1:28:591517+57:364:39:25310+7
6. Marita Söderlind1:07:081435+43:465:31:22309+8
6. Gunnar Sjölund55:321249+32:105:19:46313+10
6. Mats Larsson1:10:201452+46:585:34:34311-3
6. Vivianne Edblom2:07:261547+1:44:046:31:40319+9
7. Anton Strandberg53:011061+25:096:55:50312+3
7. Jan Lindström1:10:341416+42:427:13:23307-6
7. Hans-Åke Öström38:43351+10:516:41:32309-2
7. Erik Österberg1:42:201524+1:14:287:45:09304-15
23. Petra Söderlund1:20:423898:12:34326+14
24. Håkan Persson1:04:453109:17:19259-67
25. Åsa Paulerej godkändej godkänd

Skogslöparna

2 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
91Skogslöparna 125manna6:44:14
1. Henrik Pilvinge37:3876+4:0537:3876
2. Helena Forsberg34:4767+5:041:12:2554-22
3. Malin Pilvinge30:39188+5:561:43:0456+2
3. Lisa Sundin33:16406+8:331:45:4168+14
3. Lisa Wester37:31794+12:481:49:5689+35
3. Christina Josefsson44:171182+19:341:56:42135+81
4. Emma Wiberg27:33958+11:012:24:1593+37
4. Eero Niemi26:54888+10:222:23:3696+28
4. Bertil Nordin23:40544+7:082:20:2290+1
4. Benjamin Näslund21:15246+4:432:17:57100-35
5. Oskar Forsberg46:07613+14:443:04:04107+14
5. Jonas Byström39:31191+8:082:57:2899+3
5. Kristofer Wester46:01606+14:383:03:5898+8
5. Per-Johan Josefsson49:54809+18:313:07:5194-6
6. Lennart Strandberg35:32426+12:103:38:01104-3
6. Daniel Knutsson35:39438+12:173:38:08102+3
6. Johan Westin33:37326+10:153:36:0693-5
6. Torgny Näslund50:131113+26:513:52:42111+17
7. Daniel Persson45:54741+18:024:32:51118+14
7. Arvid Strandberg45:48735+17:564:32:45113+11
7. Emanuel Näslund53:551091+26:034:40:52114+21
7. Anders Hansson40:10436+12:184:27:07106-5
23. Leif Strandberg30:28115+9:384:57:35102-16
24. Stefan Sjölund52:5056+11:465:50:2589-13
25. Linnea Troeng53:49130+18:256:44:1491+2
Skogslöparna / Hägglunds IoFK / OK Nipan 225mannaej godkänd
1. Jonas Söderlund59:38361+26:0559:38361
2. Karin Boström36:12109+6:291:35:50302-59
3. Victoria Carlsson42:551130+18:122:18:453020
3. Agneta Lindberg44:061172+19:232:19:56291-11
3. Birgitta Strandberg45:051227+20:222:20:55282-20
3. Malin Sundeby52:481433+28:052:28:38296-6
4. Amelie Josefsson34:201340+17:483:02:58306+4
4. Evelina Söderlund39:331460+23:013:08:11304+13
4. Emelie Wiberg35:561387+19:243:04:34311+29
4. Elias Söderlund51:411529+35:093:20:19303+7
5. Börje Pauler44:57539+13:343:55:23301-5
5. Jan Isaksson57:501168+26:274:08:16303-1
5. Mikael Niemi1:19:141486+47:514:29:40314+3
5. Per Sundin1:28:591517+57:364:39:25310+7
6. Marita Söderlind1:07:081435+43:465:31:22309+8
6. Gunnar Sjölund55:321249+32:105:19:46313+10
6. Mats Larsson1:10:201452+46:585:34:34311-3
6. Vivianne Edblom2:07:261547+1:44:046:31:40319+9
7. Anton Strandberg53:011061+25:096:55:50312+3
7. Jan Lindström1:10:341416+42:427:13:23307-6
7. Hans-Åke Öström38:43351+10:516:41:32309-2
7. Erik Österberg1:42:201524+1:14:287:45:09304-15
23. Petra Söderlund1:20:423898:12:34326+14
24. Håkan Persson1:04:453109:17:19259-67
25. Åsa Paulerej godkändej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser