Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för 25manna

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: 25manna
Arrangörsorganisationer: Järfälla OK / Väsby OK
Datum: lördag 12 oktober 2013

Korsnäs IF OK

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
85Korsnäs IF OK / Malungs OK Skogsmårdarna 125manna6:34:16
1. David Andersson34:166+0:4334:166
2. Jonna Jungåker34:1654+4:331:08:3219+13
3. Therese Bergqvist27:0529+2:221:35:3716-3
3. Ronja Jungåker33:46448+9:031:42:1842+23
3. Lina Fredriksson34:01466+9:181:42:3335+16
3. Lova Klasér35:14588+10:311:43:4640+21
4. Viktor Wallin22:05352+5:332:05:5163+47
4. Karl Fredriksson31:181217+14:462:15:0456+14
4. Tryggve Ottosson27:11924+10:392:10:5764+29
4. Stig Östh30:251157+13:532:14:1175+35
5. Johan Lindberg36:0152+4:382:48:4464+1
5. Hans-Åke Skött46:09615+14:462:58:5272+16
5. Sven Olsson42:46396+11:232:55:2963-1
5. Magnus Fredriksson50:02819+18:393:02:4569-6
6. Ulf Henriksson37:08527+13:463:34:0594+30
6. Torbjörn Svensson42:35832+19:133:39:3287+15
6. Lotta Jungåker40:32720+17:103:37:2978+15
6. Göran Fredberg42:11808+18:493:39:0885+16
7. Isak Åberg35:26182+7:344:14:34102+8
7. Svante Lindgren44:47671+16:554:23:5597+10
7. Peter Edman38:02312+10:104:17:1090+12
7. Per-Erik Fredberg47:36816+19:444:26:4478-7
23. Mats Jönsson27:2077+6:304:44:3477-25
24. Emil Åberg1:03:30152+22:265:48:0480+3
25. Ann Louise Klasér46:1260+10:486:34:1685+5

Malungs OK Skogsmårdarna

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
85Korsnäs IF OK / Malungs OK Skogsmårdarna 125manna6:34:16
1. David Andersson34:166+0:4334:166
2. Jonna Jungåker34:1654+4:331:08:3219+13
3. Therese Bergqvist27:0529+2:221:35:3716-3
3. Ronja Jungåker33:46448+9:031:42:1842+23
3. Lina Fredriksson34:01466+9:181:42:3335+16
3. Lova Klasér35:14588+10:311:43:4640+21
4. Viktor Wallin22:05352+5:332:05:5163+47
4. Karl Fredriksson31:181217+14:462:15:0456+14
4. Tryggve Ottosson27:11924+10:392:10:5764+29
4. Stig Östh30:251157+13:532:14:1175+35
5. Johan Lindberg36:0152+4:382:48:4464+1
5. Hans-Åke Skött46:09615+14:462:58:5272+16
5. Sven Olsson42:46396+11:232:55:2963-1
5. Magnus Fredriksson50:02819+18:393:02:4569-6
6. Ulf Henriksson37:08527+13:463:34:0594+30
6. Torbjörn Svensson42:35832+19:133:39:3287+15
6. Lotta Jungåker40:32720+17:103:37:2978+15
6. Göran Fredberg42:11808+18:493:39:0885+16
7. Isak Åberg35:26182+7:344:14:34102+8
7. Svante Lindgren44:47671+16:554:23:5597+10
7. Peter Edman38:02312+10:104:17:1090+12
7. Per-Erik Fredberg47:36816+19:444:26:4478-7
23. Mats Jönsson27:2077+6:304:44:3477-25
24. Emil Åberg1:03:30152+22:265:48:0480+3
25. Ann Louise Klasér46:1260+10:486:34:1685+5

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser