Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för 25manna

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: 25manna
Arrangörsorganisationer: Järfälla OK / Väsby OK
Datum: lördag 12 oktober 2013

OK Södertörn

4 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
48OK Södertörn 125manna6:13:00
1. Peter Hodkinson36:5034+3:1736:5034
2. Tove Lagerberg36:30113+6:471:13:2061+27
3. Pia Hellgren31:10219+6:271:44:3067+6
3. Marielle Larsson31:27250+6:441:44:4756-5
3. Ann Franzén31:31258+6:481:44:5150-11
3. Marita Freimane34:48548+10:051:48:0855-6
4. Tilde Backlund18:2219+1:502:06:3040-27
4. Hugo Lindbärg18:5334+2:212:07:0134-22
4. Hanna Lagerberg19:0443+2:322:07:1234-16
4. Georg Eklöw19:1961+2:472:07:2743-12
5. Tomas Holmberg42:19359+10:562:49:4652+12
5. Josh Beech41:12293+9:492:48:3951+17
5. Johan Sisell45:01545+13:382:52:2846+12
5. John Svanberg45:53596+14:302:53:2041-2
6. Henrik Erlandsson30:34186+7:123:19:4048-4
6. Martin Sigrand31:21232+7:593:20:2749-2
6. Anders Jakobsson35:18415+11:563:24:2443-3
6. Per Franzén34:31373+11:093:23:3742+1
7. Wiliam Nilsson36:40235+8:483:59:5058+10
7. Alvis Reinsons39:46407+11:544:02:5655+6
7. Måns Hellgren42:28554+14:364:05:3856+13
7. Jonathan Berglind43:31607+15:394:06:4146+4
23. Johan Markstedt24:1020+3:204:27:0744-14
24. Alan Cherry1:01:19133+20:155:28:2656+12
25. Louise Markstedt44:3447+9:106:13:0048-8
207OK Södertörn 225manna8:11:33
1. Simon Kappel49:57308+16:2449:57308
2. Caroline Larsson39:48195+10:051:29:45256-52
3. Daniela Renner33:57458+9:142:03:42234-22
3. Martina Sallstedt39:46947+15:032:09:31248-8
3. Anna Grenros44:031170+19:202:13:48259+3
3. Monika Högberg-Gustafsson46:001266+21:172:15:45248-8
4. Ludvig Sigrand26:40865+10:082:42:25218-16
4. Sara Möller30:431175+14:112:46:28243-5
4. Ylva Sandén26:32851+10:002:42:17238-21
4. Simon Österling28:561072+12:242:44:41232-16
5. Elias Englund1:00:261238+29:033:45:07240+22
5. Mattias Skeppling52:33953+21:103:37:14235-8
5. Göran Hellgren48:44743+17:213:33:25227-11
5. Erik Andersson54:181038+22:553:38:59213-19
6. Björn Nyqvist38:55627+15:334:13:33226-14
6. Örjan Kampegård50:331122+27:114:25:11233-2
6. Jacob Hård52:481176+29:264:27:26222-5
6. Adam Hedberg56:421280+33:204:31:20220+7
7. Ola Nyqvist46:28764+18:365:17:48228+2
7. Olle Sandén54:301114+26:385:25:50232-1
7. Göran Hillgren46:52784+19:005:18:12226+4
7. Fredrik Andersson1:12:291435+44:375:43:49227+7
23. Filip Möller39:51256+19:016:05:53226-2
24. Mattias Nylund1:15:58216+34:547:21:51214-12
25. Sara Johansson49:422388:11:33207-7
235OK Södertörn 325manna8:42:25
1. Jesper Hansson Lagerberg41:40181+8:0741:40181
2. Åsa Sundberg55:06352+25:231:36:46306+125
3. Ann-Sofie Svanberg39:06903+14:232:15:52294-12
3. Matilda Renlund42:061098+17:232:18:52286-20
3. Inger Schwartz47:521319+23:092:24:383060
3. Sara Thörn1:11:301540+46:472:48:16341+35
4. Hanna Söderlund32:151275+15:433:20:31279-15
4. Sanna Hedberg29:591124+13:273:18:15269-17
4. Malin Adolfsson31:301228+14:583:19:46285-21
4. Linda Renner27:27951+10:553:15:43312-29
5. Staffan Zilling1:00:391244+29:164:16:22302+23
5. Tomas Alaeus1:08:411396+37:184:24:24294+25
5. Alexander Nilsson1:08:091387+36:464:23:52279-6
5. Linus Backlund49:23778+18:004:05:06283-29
6. Sune Sisell39:20648+15:584:44:26277-25
6. Göran Ivarez42:05803+18:434:47:11265-29
6. Martin Englund48:181058+24:564:53:24265-14
6. Kjell Holmberg40:30716+17:084:45:36254-29
7. Daniel Beutler1:11:381425+43:465:57:14288+11
7. Markus Hellgren1:05:231355+37:315:50:59284+19
7. Axel Rönnberg1:16:091459+48:176:01:45279+14
7. Jan Rönnberg1:22:471486+54:556:08:23280+26
23. Mattias Ivarez36:33213+15:436:44:25269-19
24. Patrik Blidefalk1:09:48189+28:447:54:13242-27
25. Louise Klingstedt48:121978:42:25235-7
OK Södertörn 425mannaej godkänd
1. Erik Nygren-Wåhlin53:34331+20:0153:34331
2. Elin Nygren-Wåhlin58:24363+28:411:51:58351+20
3. Anita Karlsson39:08904+14:252:31:06336-15
3. Towe Norén Karas41:581090+17:152:33:56337-14
3. Johanna Ivarez44:321198+19:492:36:30333-18
3. Kierstin Markstedt1:00:041513+35:212:52:02344-7
4. Melvin Jakobsson23:35529+7:033:15:37312-24
4. Lotten Sandén28:471063+12:153:20:49312-25
4. Katarina Norrby32:151275+15:433:24:17307-26
4. Ella Andersson26:12822+9:403:18:14318-26
5. Fredrik Setterqvist51:22895+19:594:09:36298-14
5. Nils Eklöw59:301214+28:074:17:44297-15
5. Lars Andersson56:551122+25:324:15:09289-18
5. Torbjörn Johansson1:00:031231+28:404:18:17299-19
6. Sven Setterqvist41:08757+17:464:59:25274-24
6. Olle Blomgren42:19821+18:575:00:36272-25
6. Karl-Erik Johansson42:55849+19:335:01:12260-29
6. Axel Kudinoff58:521328+35:305:17:09288-11
7. Paul Norén49:52926+22:006:07:01263-11
7. Anders Hedberg52:441045+24:526:09:53259-13
7. Max Hård46:21758+18:296:03:30286+26
7. Olof Lissmats1:31:111509+1:03:196:48:20278-10
23. Rosa Sandén56:23338+35:337:02:47286+23
24. Bjarne Kampegårdej godkändej godkänd
25. Alice Törnlund51:11291ej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser