Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för 25manna

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: 25manna
Arrangörsorganisationer: Järfälla OK / Väsby OK
Datum: lördag 12 oktober 2013

Ärla IF

2 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
25Ärla IF 125manna5:51:24
1. Anatolijs Tarasovs34:2715+0:5434:2715
2. Lisa Andersson35:29100+5:461:09:5631+16
3. Sofia Grawé28:3787+3:541:38:3329-2
3. Emma Andersson30:45196+6:021:40:4133+2
3. Mona Bierfeldt32:38344+7:551:42:3436+5
3. Sandra Karlsson-Bierfeldt32:47360+8:041:42:43310
4. Pontus Olofsson-Bierfeldt23:24507+6:522:06:0750+21
4. Malin Olofsson-Bierfeldt25:42773+9:102:08:2542+9
4. Sofie Ohlsson21:43311+5:112:04:2635-1
4. Roy Fransson21:36290+5:042:04:19310
5. Oscar Vångell37:2483+6:012:41:4334-16
5. Simon Hedlund37:53108+6:302:42:1233-9
5. Patrik Lind38:09115+6:462:42:2831-4
5. Victor Silvemark42:38382+11:152:46:5736+5
6. Donald McCarthy28:53109+5:313:15:5031-3
6. Tomas Knutsson28:55111+5:333:15:5227-6
6. Håkan Olofsson30:15170+6:533:17:1227-4
6. Rickard Asplund32:01259+8:393:18:5832-4
7. Margers Kietis33:19108+5:273:52:1729-2
7. Kalle Larsson34:00130+6:083:52:5826-1
7. Jonathan Rosendahl38:04314+10:123:57:0230+3
7. Rudolfs Zernis31:5971+4:073:50:5728-4
23. Ivar Näsholm29:49112+8:594:20:4633+4
24. Karl Walheim49:5537+8:515:10:4126-7
25. Susen Lösch40:4321+5:195:51:2425-1
239Ärla IF 225manna8:45:27
1. Christofer Näsholm44:58271+11:2544:58271
2. Therese Rosendahl55:46357+26:031:40:44316+45
3. Bettina Hoelgaard35:31618+10:482:16:15296-20
3. Susanne Persson35:49643+11:062:16:33279-37
3. Sophie Eriksson42:321116+17:492:23:16292-24
3. Tove Fransson42:341118+17:512:23:18275-41
4. Axel Ljungkvist24:42670+8:102:48:00260-36
4. Björn Rosendahl21:26268+4:542:44:44256-23
4. Annika Ohlsson24:26636+7:542:47:44252-40
4. Agnes Ljungkvist34:081334+17:362:57:26249-26
5. Elin Johansson49:18769+17:553:39:41264+4
5. Jesper Johansson59:581225+28:353:50:212560
5. Magnus Fransson1:02:341280+31:113:52:57258+6
5. Ulf Carlsson1:03:201305+31:573:53:43247-2
6. Göran Polhede39:38658+16:164:30:42253-11
6. Per Friberg37:24544+14:024:28:28245-11
6. Johanna Junker50:051109+26:434:41:09237-21
6. Alexandra Forsser57:371301+34:154:48:41237-10
7. Claes Caspár42:39563+14:475:21:29230-23
7. LarsErik Johansson47:19804+19:275:26:09247+2
7. Mattias Stolt1:00:451269+32:535:39:35240+3
7. Emil Andersson1:05:561365+38:045:44:46240+3
23. Tommy Ljungkvist43:22288+22:326:17:46240+10
24. Oskar Backlund1:36:44277+55:407:54:30245+5
25. Emelie Larsson50:572808:45:27239-6

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser