Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för 25manna

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: 25manna
Arrangörsorganisationer: Järfälla OK / Väsby OK
Datum: lördag 12 oktober 2013

IFK Lidingö SOK

3 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
6IFK Lidingö SOK 125manna5:22:15
1. Øystein Kvaal Østerbø37:2346+3:5037:2346
2. Annica Gustafsson29:4311:07:068-38
3. Sofia Törnqvist26:5724+2:141:34:0310+2
3. Anna Bachman26:5925+2:161:34:0580
3. Sarina Jenzer27:1434+2:311:34:205-3
3. Frida Bakkman28:1569+3:321:35:217-1
4. Annica Jansson19:0039+2:281:54:214-6
4. Mikael Tarandi18:4230+2:101:54:0380
4. Julia Rajan20:50206+4:181:56:116+1
4. Petter Boding23:30520+6:581:58:5111+4
5. Jo Indgaard34:3421+3:112:32:096+2
5. Filip Dahlgren32:214+0:582:29:565-3
5. Nicolas Simonin36:3069+5:072:34:055-1
5. Niklas Serrander37:2585+6:022:35:003-8
6. Johan Näsman23:272+0:052:54:121-5
6. Jesper Svedberg26:3535+3:132:57:203-2
6. Magnus Rajan29:11125+5:492:59:563-2
6. Ines Brodmann28:42100+5:202:59:2730
7. Casper Giding31:3255+3:403:30:103+2
7. John Fredriksson30:3024+2:383:29:0830
7. Anders Carlsson29:3012+1:383:28:0830
7. Anders Skarholt31:0334+3:113:29:4130
23. Hans Tarandi25:0934+4:193:54:504+1
24. Fredrik Johansson44:4012+3:364:39:3040
25. Helena Karlsson42:4533+7:215:22:156+2
45IFK Lidingö SOK 225manna6:11:43
1. Mattias Johansson39:47130+6:1439:47130
2. Sofia Adolfsson37:40141+7:571:17:27132+2
3. Linda Sjögren27:2138+2:381:44:4872-60
3. Elin Carlsson30:42191+5:591:48:0980-52
3. Eva Hallsten30:50202+6:071:48:1768-64
3. Magdalena Carlstein31:24245+6:411:48:5160-72
4. Elin Jarlemark22:42424+6:102:11:3368-4
4. Evelyn Wendelius22:42424+6:102:11:33800
4. Niclas Limnefelt22:40418+6:082:11:3172+4
4. Isabella Tapper23:38538+7:062:12:2973+13
5. Andrew Quin40:03222+8:402:52:3259-9
5. Martin Larbo38:40149+7:172:51:0955-25
5. Emil Lauri38:09115+6:462:50:3860-12
5. Martin Johnsson41:38311+10:152:54:0753-20
6. Mattias Perneby32:15268+8:533:24:5053-6
6. Johan Alenius34:03354+10:413:26:3860+5
6. Mattias Carlstein32:06262+8:443:24:4157-3
6. Tapani Mattus35:37433+12:153:28:1248-5
7. Erik Gyllenstierna39:41403+11:494:05:5657+4
7. Mårten Frendelius34:58165+7:064:01:1353-7
7. Hans Olof Amblie33:24113+5:323:59:3948-9
7. Emil Hjalmarsson36:35231+8:434:02:5044-4
23. Emma Dahlstedt26:1959+5:294:26:2843-14
24. Giancarlo Simion53:5365+12:495:20:2137-6
25. Adela Indrakova51:22116+15:586:11:4345+8
146IFK Lidingö SOK 325manna7:21:37
1. Ulf Öjebo50:04311+16:3150:04311
2. Sofie Sihver39:23190+9:401:29:27252-59
3. Elin Ström30:22169+5:391:59:49209-43
3. Emma Tarandi33:43444+9:002:03:10215-37
3. Matilda Olsson34:05475+9:222:03:32204-48
3. Sofia Lauri34:28520+9:452:03:55183-69
4. Simon Lilja26:33854+10:012:30:28198-11
4. Lukas Werner23:29519+6:572:27:24189-26
4. Jonatan Graversen24:57698+8:252:28:52181-23
4. Karolina Bjärnlid25:46780+9:142:29:41171-12
5. Anders Hedman39:29189+8:063:08:47168-30
5. Christian Hjalmarsson42:02342+10:393:11:20165-24
5. Tero Junttila43:22439+11:593:12:40149-32
5. Martin Holth Johannessen43:58478+12:353:13:16134-37
6. Oliver Klingefjord38:29611+15:073:50:34153-15
6. Måns Tistad42:01796+18:393:54:06152-13
6. Mia Lilja46:26996+23:043:58:31156+7
6. Sussie Tistad45:29962+22:073:57:34140+6
7. Joel Sanderi41:44514+13:524:39:18149-4
7. Nils Malm36:26220+8:344:34:00133-19
7. Mikael Jansson35:55201+8:034:33:29129-27
7. Anna Furuheim55:581155+28:064:53:32142+2
23. Jari Pöyhönen40:43262+19:535:24:36148-1
24. Máté Kerényi54:1668+13:126:18:52124-24
25. Christina Perneby1:02:45164+27:217:21:37146+22

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser