Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för 25manna

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: 25manna
Arrangörsorganisationer: Järfälla OK / Väsby OK
Datum: lördag 12 oktober 2013

Göteborg-Majorna OK

4 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
7Göteborg-Majorna OK 125manna5:29:38
1. Andreas Höye37:3060+3:5737:3060
2. Lina Strand30:045+0:211:07:3410-50
3. Louise Göthfors26:217+1:381:33:559-1
3. Jennie Runesson26:249+1:411:33:585-5
3. Emma Bergman26:2711+1:441:34:013-7
3. Anna Forsberg27:3245+2:491:35:066-4
4. Kerstin Wadman18:2321+1:511:53:295-4
4. Ella Wallinder20:00112+3:281:55:067+2
4. Elvira Sellgren20:12136+3:401:55:1830
4. Malin Årebäck20:12136+3:401:55:183-3
5. Raffael Huber34:4626+3:232:28:5950
5. Erik Öhlund36:1859+4:552:30:314-3
5. Mikael Eliasson36:1255+4:492:30:2530
5. Andreas J Johansson43:12427+11:492:37:2512+9
6. Niklas Skoog29:32136+6:103:06:428+3
6. Kristoffer Sideby28:0977+4:473:05:195+1
6. Fredrik Karlsson30:07162+6:453:07:175+2
6. Fredrik Sturesson29:54152+6:323:07:04120
7. Joakim Eliasson30:3926+2:473:37:435-3
7. Anders Hedberg30:5429+3:023:37:584-1
7. Erik Johansson31:0735+3:153:38:1150
7. Johan Strand30:3825+2:463:37:429-3
23. Hans Melin24:5229+4:024:02:349+4
24. Ola Martner43:226+2:184:45:5690
25. Judith Wyder43:4242+8:185:29:387-2
81Göteborg-Majorna OK 225manna6:33:56
1. Kalle Johansson39:35120+6:0239:35120
2. Sara Johansson35:44105+6:011:15:1985-35
3. Bodil Halvarsson27:5552+3:121:43:1458-27
3. Hanna Persson29:09110+4:261:44:2853-32
3. Frida Nero32:21314+7:381:47:4064-21
3. Petra Halvarsson33:58460+9:151:49:1764-21
4. Alva Sellgren21:06230+4:342:10:2354-4
4. Isabella Lago23:23505+6:512:12:4061+8
4. Agnes Spånér21:36290+5:042:10:5360-4
4. Moa Kuhlin21:20254+4:482:10:3761-3
5. Viktor Runnby39:49202+8:262:50:2643-11
5. Mikael Andersson35:4347+4:202:46:2045-16
5. Anders Axenborg39:03168+7:402:49:4044-16
5. Robbie Anderson40:51269+9:282:51:2839-22
6. Patrik Falk28:2286+5:003:17:0447+4
6. Anders Yngström31:35242+8:133:20:1746+1
6. Anders Carlsson35:04403+11:423:23:4646+2
6. Thomas Sellgren42:51846+19:293:31:3351+12
7. Martin Ivarsson33:22112+5:304:00:2239-8
7. Måns Östman33:51127+5:594:00:5141-5
7. Magnus Palm32:0876+4:163:59:08460
7. Daniel Martinsson38:08319+10:164:05:0840-11
23. Kajsa Jungbjer30:51124+10:014:30:2350+11
24. Daniel Wernersson57:40104+16:365:28:0346-4
25. Marie-Louise Axenborg1:05:53173+30:296:33:5681+35
Göteborg-Majorna OK 325mannaej godkänd
1. Robert Johansson39:42127+6:0939:42127
2. Karolina Källstrand39:04176+9:211:18:46155+28
3. Helena Sellgren33:40441+8:571:52:26150-5
3. Linn Sander36:44735+12:011:55:30162+7
3. Sofia Holmberg41:121044+16:291:59:58178+23
3. Gunilla Gedin47:121301+22:292:05:58194+39
4. Lisa Falk27:06916+10:34ej godkänd
4. Lovisa Lago36:541408+20:22ej godkänd
4. Klara Wallinder27:20940+10:48ej godkänd
4. Elias Nordbergej godkändej godkänd
5. Anders H Johansson51:41907+20:18ej godkänd
5. Olof Halvarsson50:05822+18:42ej godkänd
5. Jonas Lundberg45:00544+13:37ej godkänd
5. Andreas Persson57:291151+26:06ej godkänd
6. Stina Ahlnér42:56854+19:34ej godkänd
6. Stig Larsson38:54624+15:32ej godkänd
6. Anders Spånér38:27610+15:05ej godkänd
6. Elin Dölerud47:361042+24:14ej godkänd
7. Ulf Andersson39:36397+11:44ej godkänd
7. Torbjörn Aronsson40:50476+12:58ej godkänd
7. Mats Eriksson47:57828+20:05ej godkänd
7. Agneta Sander58:021213+30:10ej godkänd
23. Felix Falk36:49219+15:59ej godkänd
24. Anders Höije55:2184+14:17ej godkänd
25. Annika Kuhlin1:03:58168+28:34ej godkänd
Göteborg-Majorna OK 425mannaej godkänd
1. Viktor Stensson39:0495+5:3139:0495
2. Åsa Nordberg35:2599+5:421:14:2976-19
3. Maria Arvidsson35:17596+10:341:49:46129+53
3. Åsa Nyberg35:44636+11:011:50:13118+42
3. Fanny Andersson38:07826+13:241:52:36120+44
3. Johanna Wallinder40:19985+15:361:54:48113+37
4. Viktor Jellvert Börjeson23:06477+6:34ej godkänd
4. Erik Hogedal21:43311+5:11ej godkänd
4. Simon Nordberg32:371286+16:05ej godkänd
4. Tobias Farbrotej godkändej godkänd
5. Erik Hagman50:29843+19:06ej godkänd
5. Felix Garmer51:09881+19:46ej godkänd
5. Albin Petrén49:53808+18:30ej godkänd
5. Andrew Lago1:02:261276+31:03ej godkänd
6. Rolf Eckermark37:16538+13:54ej godkänd
6. Asgeir Edvardsen33:22315+10:00ej godkänd
6. Sven Börjeson37:45569+14:23ej godkänd
6. Annika Hogedal49:271087+26:05ej godkänd
7. Martin Jellvert Börjeson39:10374+11:18ej godkänd
7. Mikael Kuhlin51:371007+23:45ej godkänd
7. Hans Garmer53:121067+25:20ej godkänd
7. Ola Wallinder48:21852+20:29ej godkänd
23. Frida Andersson37:06222+16:16ej godkänd
24. Josh Blatchford1:05:15169+24:11ej godkänd
25. Mia Jodal1:07:40179+32:16ej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser