Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för 25manna

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: 25manna
Arrangörsorganisationer: Järfälla OK / Väsby OK
Datum: lördag 12 oktober 2013

Lunds OK

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
Lunds OK / Skåneslättens OL 225mannaej godkänd
1. Anders Ericsson1:24:10387+50:371:24:10387
2. Kristina Spångberg1:10:40381+40:572:34:50384-3
3. Cecilia Rämmal45:531260+21:103:20:43375-9
3. Karin Hagwall47:441316+23:013:22:34374-10
3. Astrid Ericsson49:281370+24:453:24:18372-12
3. Ing-Britt Swedenborg51:431416+27:003:26:33369-15
4. Loke Hedberg28:131023+11:413:54:46353-22
4. Matti Bruns28:541068+12:223:55:27353-21
4. Elin Hugosson41:161481+24:444:07:49355-17
4. Klas Ljungqvist44:291505+27:574:11:02353-16
5. Åsa Ericsson1:21:251498+50:02ej godkänd
5. Svante Lennerstedtej godkändej godkänd
5. Gunnar Magnusson1:31:211522+59:58ej godkänd
5. Kyrre Thalberg1:59:451551+1:28:22ej godkänd
6. Ellen Kastensson1:04:471410+41:25ej godkänd
6. Edvin Mårtensson1:18:431495+55:21ej godkänd
6. Anders Åberg1:06:471431+43:25ej godkänd
6. Eva Rämmal2:05:071546+1:41:45ej godkänd
7. Elias Möller40:521535ej godkänd
7. Ann-Kristin Sjöström1:16:071457+48:15ej godkänd
7. Benkt Anderson1:01:241543ej godkänd
7. Tobias Bladhej godkändej godkänd
23. Tina Ljungqvist38:26356ej godkänd
24. Tilo Bruns1:37:09358ej godkänd
25. Anna Sjöström1:21:32370ej godkänd

Skåneslättens OL

2 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
77Skåneslättens OL 125manna6:33:26
1. Rasmus Elmelid37:2957+3:5637:2957
2. Sofie Petersson35:0686+5:231:12:35570
3. Linda Nilsson35:02572+10:191:47:3788+31
3. Ingela Ekelöv36:33717+11:501:49:0895+38
3. Ina Lindeberg37:14771+12:311:49:4988+31
3. Marika Husby38:36864+13:531:51:1181+24
4. Annika Jönsson22:38412+6:062:13:4989+1
4. Sten Segerslätt21:10237+4:382:12:2174-21
4. Ingmar Ekelöv20:43188+4:112:11:5469-19
4. Lisa Jonsson Nordin19:5196+3:192:11:0263-18
5. Niklas Olsson39:40196+8:172:50:4269-20
5. Karl Dannbring40:30249+9:072:51:3270-4
5. Fredrik Berndtsson44:34515+13:112:55:3679+10
5. Joel Kristiansson55:451090+24:223:06:47112+49
6. Erik Barr Zeilon31:20230+7:583:37:2064-5
6. Adam Segerslätt33:37326+10:153:39:3765-5
6. Stefan Pålsson32:05261+8:433:38:0565-14
6. Isak Prellner28:59117+5:373:34:5973-39
7. David Svensson34:53162+7:014:09:5260-4
7. Daniel Posch39:38398+11:464:14:3766+1
7. Daniel Nilsson45:47732+17:554:20:46650
7. Marcus Andersson35:42193+7:504:10:4165-8
23. Bengt-Åke Berndtsson36:09207+15:194:46:5081+21
24. Hugo Mattsson1:02:41140+21:375:49:3187+6
25. Pernilla Olsson43:5543+8:316:33:2677-10
Lunds OK / Skåneslättens OL 225mannaej godkänd
1. Anders Ericsson1:24:10387+50:371:24:10387
2. Kristina Spångberg1:10:40381+40:572:34:50384-3
3. Cecilia Rämmal45:531260+21:103:20:43375-9
3. Karin Hagwall47:441316+23:013:22:34374-10
3. Astrid Ericsson49:281370+24:453:24:18372-12
3. Ing-Britt Swedenborg51:431416+27:003:26:33369-15
4. Loke Hedberg28:131023+11:413:54:46353-22
4. Matti Bruns28:541068+12:223:55:27353-21
4. Elin Hugosson41:161481+24:444:07:49355-17
4. Klas Ljungqvist44:291505+27:574:11:02353-16
5. Åsa Ericsson1:21:251498+50:02ej godkänd
5. Svante Lennerstedtej godkändej godkänd
5. Gunnar Magnusson1:31:211522+59:58ej godkänd
5. Kyrre Thalberg1:59:451551+1:28:22ej godkänd
6. Ellen Kastensson1:04:471410+41:25ej godkänd
6. Edvin Mårtensson1:18:431495+55:21ej godkänd
6. Anders Åberg1:06:471431+43:25ej godkänd
6. Eva Rämmal2:05:071546+1:41:45ej godkänd
7. Elias Möller40:521535ej godkänd
7. Ann-Kristin Sjöström1:16:071457+48:15ej godkänd
7. Benkt Anderson1:01:241543ej godkänd
7. Tobias Bladhej godkändej godkänd
23. Tina Ljungqvist38:26356ej godkänd
24. Tilo Bruns1:37:09358ej godkänd
25. Anna Sjöström1:21:32370ej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser