Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för 25manna

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: 25manna
Arrangörsorganisationer: Järfälla OK / Väsby OK
Datum: lördag 12 oktober 2013

Nydalens SK

2 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
51Nydalens SK 125manna6:15:19
1. Haakon Ingvaldsen39:34118+6:0139:34118
2. Elisabeth Ingvaldsen33:4941+4:061:13:2364-54
3. Maria Jonsson29:28120+4:451:42:5152-12
3. Berit Sofie Wiklund29:48135+5:051:43:1148-16
3. Karen Bjergaard31:23241+6:401:44:4648-16
3. Stine Madslien Bakken38:57888+14:141:52:2096+32
4. Lars Young Vik20:29163+3:572:12:4942-10
4. Audun Bergan19:3074+2:582:11:5044-4
4. Isak Jonsson21:06230+4:342:13:2635-13
4. Ragne Wiklund19:0746+2:352:11:2764-32
5. Stig Bjergaard39:51204+8:282:51:1880+38
5. Sören Jonsson49:21772+17:583:00:4875+31
5. Simen Bjørningsøy49:41797+18:183:01:0875+40
5. Elias Wiklund50:01817+18:383:01:2863-1
6. Elias Jonsson30:18174+6:563:24:3569-11
6. Espen Hegstad Krüger31:36243+8:143:25:5366-9
6. Jørgen Wulfsberg34:22367+11:003:28:3959-16
6. Gjermund Tørnqvist Halden31:59257+8:373:26:1649-14
7. Jo Wiklund37:25273+9:334:03:4165-4
7. Terje Mathisen37:29278+9:374:03:4561-5
7. Aksel Madslien38:55365+11:034:05:1157-2
7. Torstein Hole37:18268+9:264:03:34490
23. Lukas Liland31:11129+10:214:34:4556-9
24. Petter Kaarby53:4062+12:365:28:2555-1
25. Emma Lähdekorpi46:5469+11:306:15:1951-4
Nydalens SK 225mannaej godkänd
1. Ole Petter Haugen56:12350+22:3956:12350
2. Lisa Näsholm45:49277+16:061:42:01326-24
3. Anine Hallén34:15490+9:322:16:16298-28
3. Åse Bergan41:361073+16:532:23:37308-18
3. Stina Johanne Sandberg42:131104+17:302:24:14300-26
3. Maiken Sandberg58:481499+34:052:40:49331+5
4. Kornelius Kriszat-Løvfald22:21386+5:49ej godkänd
4. Frida Bakken Ulseth22:08358+5:36ej godkänd
4. Ingrid Madslienej godkändej godkänd
4. Ingvild Høydal23:35529+7:03ej godkänd
5. Geir O. Rønning55:261079+24:03ej godkänd
5. Nils Bergan1:04:031319+32:40ej godkänd
5. Mons Kr. Løvfald1:06:121357+34:49ej godkänd
5. Cristina Luis56:121105+24:49ej godkänd
6. Alexander Skeppland Hole29:44142+6:22ej godkänd
6. Anne Marit Bjergaard1:00:141364+36:52ej godkänd
6. Johanne Lægran55:281245+32:06ej godkänd
6. Peder Stenberg-Nilsen58:221317+35:00ej godkänd
7. Oda Lægran54:001095+26:08ej godkänd
7. Alix Young Vik48:15849+20:23ej godkänd
7. Anne-Lene Bakken Ulseth41:59533+14:07ej godkänd
7. Johan T. Jensen1:10:281414+42:36ej godkänd
23. Øystein Rønning Strand43:51291+23:01ej godkänd
24. Lars Krüger1:25:34254+44:30ej godkänd
25. Anne Berit Eid51:23300ej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser