Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för 25manna

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: 25manna
Arrangörsorganisationer: Järfälla OK / Väsby OK
Datum: lördag 12 oktober 2013

Helsingin Suunnistajat

2 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
31Helsingin Suunnistajat 125manna5:59:45
1. Luukas Valtonen37:3060+3:5737:3060
2. Tiina Haarlaa37:31134+7:481:15:0180+20
3. Essi Roininen27:5351+3:101:42:5454-26
3. Heidi Salonen29:59145+5:161:45:0062-18
3. Anna Kuronen34:19500+9:361:49:20800
3. Johanna Kiiski36:30707+11:471:51:3186+6
4. Annika Matilainen20:19146+3:472:11:5040-14
4. Ville Mannonen19:1352+2:412:10:4441-21
4. Topias Niemi18:0312+1:312:09:3454-26
4. Veeti Otsamo17:559+1:232:09:2654-32
5. Timmo Tammemäee40:11229+8:482:49:3741+1
5. Tapio Haarlaa42:57411+11:342:52:2361+20
5. Veli Kangas41:10291+9:472:50:3658+4
5. Lauri Tammemäe46:27629+15:042:55:5347-7
6. Mikko Salonen27:3054+4:083:18:1033-8
6. Topi Syrjäläinen24:538+1:313:15:3336-25
6. Anton Salmenkylä25:3414+2:123:16:1436-22
6. Kari Salonen29:29133+6:073:20:0935-12
7. Tommaso Scalet33:27114+5:353:53:1628-5
7. Ville Lampinen35:20180+7:283:55:09360
7. Lauri Roininen37:42284+9:503:57:31360
7. Arttu Syrjäläinen36:18214+8:263:56:0733-2
23. Miika Tala25:5046+5:004:21:5734+6
24. Einari Heinaro49:1729+8:135:11:1430-4
25. Helena Matilainen48:3189+13:075:59:4531+1
172Helsingin Suunnistajat 225manna7:38:57
1. Pekka Lammi49:54307+16:2149:54307
2. Riikka Otsamo39:13183+9:301:29:07248-59
3. Venla Turakainen34:03469+9:202:03:10227-21
3. Tuulikki Salmenkylä36:35718+11:522:05:42234-14
3. Leena salmenkylä-mattila43:371151+18:542:12:44251+3
3. Nina Tupitsa48:431348+24:002:17:50260+12
4. Ellen Heinaro17:418+1:092:35:31220-7
4. Aapo Salonen31:551260+15:232:49:45229-5
4. Venla Salonen31:081210+14:362:48:58224-27
4. Matias Salonen20:28161+3:562:38:18211-49
5. Attila Molnar51:08880+19:453:29:26210-10
5. Mikko Laakso44:51532+13:283:23:09202-27
5. Artur Kulagin53:351003+22:123:31:53223-1
5. Joona Malmi1:04:421335+33:193:43:00225+14
6. Sara Huhtanen39:05635+15:434:20:37198-12
6. Kaija Kekäläinen30:07162+6:454:11:39185-17
6. Kristiina Lampinen28:1782+4:554:09:49195-28
6. Kasperi Niemi51:001135+27:384:32:32181-44
7. Pauliina Lankinen46:17755+18:254:58:50182-16
7. Kari Matilainen38:27332+10:354:51:00182-3
7. Raino Lampinen51:381008+23:465:04:11182-13
7. Jari Valtonen45:01684+17:094:57:34165-16
23. Mirja Matilainen34:27185+13:375:29:17161-21
24. Oskari Mikkola1:20:02239+38:586:49:19172+11
25. Inka Salonen49:382337:38:571720

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser