Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för 25manna

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: 25manna
Arrangörsorganisationer: Järfälla OK / Väsby OK
Datum: lördag 12 oktober 2013

Turun Suunnistajat

3 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
74Turun Suunnistajat 125manna6:31:33
1. Mikko Huhtinen39:32116+5:5939:32116
2. Kaisa Lylynperä37:13127+7:301:16:45118+2
3. Lilja Österman31:12225+6:291:47:5798-20
3. Venla Kinnala32:45357+8:021:49:30103-15
3. Laura Jerkku32:51374+8:081:49:3685-33
3. Inna Antikainen33:05397+8:221:49:5067-51
4. Mikkel Lindberg21:11239+4:392:11:0175-23
4. Edvin Kuokkanen22:01343+5:292:11:5188-15
4. Alli Haaavisto22:40418+6:082:12:3082-3
4. Ilona Haapasaari22:40418+6:082:12:3070+3
5. Janne Salmi38:27138+7:042:50:3760-15
5. Juho Rajaniemi40:46263+9:232:52:5676-12
5. Lauri Lappalainen41:18298+9:552:53:2871-11
5. Matti Saari45:04547+13:412:57:1468-2
6. Saku Valkila33:52343+10:303:30:4863+3
6. Jani Laine27:5765+4:353:24:5364-12
6. Marko Virta34:46388+11:243:31:4268-3
6. Antti Korpi35:24422+12:023:32:2056-12
7. Pauli Viberg37:16265+9:244:05:3674+11
7. Eero-Antti Lonka40:46472+12:544:09:0669+5
7. Otto Itkonen47:58829+20:064:16:1871+3
7. Touko Erämaja41:52523+14:004:10:1264+8
23. Ville Kinnala28:1392+7:234:38:1965-9
24. Evgeni Popov49:4936+8:455:28:0848-17
25. Daniela Cepova1:03:25167+28:016:31:3374+26
242Turun Suunnistajat 225manna8:46:08
1. Olli Kara50:23316+16:5050:23316
2. Mari Huurre44:17259+14:341:34:40286-30
3. Salla Koskinen33:34433+8:512:08:14253-33
3. Vera Österman35:14588+10:312:09:54252-34
3. Henna Niemi38:41870+13:582:13:21253-33
3. Maarit Korte46:081269+21:252:20:48267-19
4. Rauli Helkkula23:27515+6:552:44:15234-19
4. Onni Sinerva23:35529+7:032:44:23238-14
4. Sini Salmi31:421247+15:102:52:30236-17
4. Paavo Malmivirta23:50565+7:182:44:38231-36
5. Tuomo Korte45:50593+14:273:30:28230-4
5. Arto Itkonen56:121105+24:493:40:50228-10
5. Robert Amper57:441162+26:213:42:22229-7
5. Jyri Huurre58:111181+26:483:42:49229-2
6. Marko Österman43:26881+20:044:26:15224-6
6. Erkki Haavisto49:401093+26:184:32:29221-7
6. Mikko Mannonen42:28826+19:064:25:17211-18
6. Jorma Paldanius37:44566+14:224:20:33201-28
7. Markku Mänty42:14540+14:225:02:47206-18
7. Keijo Hintukainen46:32767+18:405:07:05200-21
7. Visa Koponen43:02581+15:105:03:35198-13
7. Oke Peltola50:10945+22:185:10:43185-16
23. Ismo Kuokkonen33:27168+12:375:39:03182-24
24. Pasi Viberg2:15:32301+1:34:287:54:35248+66
25. Katri Louhi51:333028:46:08242-6
285Turun Suunnistajat 325manna9:51:27
1. Matias Vanhanen43:23231+9:5043:23231
2. Lotta Haavisto45:42273+15:591:29:05247+16
3. Marjo Hovirinta43:091137+18:262:12:14274+27
3. Linda Huhtala44:171182+19:342:13:22268+21
3. Taina Wirberg45:011224+20:182:14:06260+13
3. Piritta Hämäläinen45:401254+20:572:14:45243-4
4. Kalle Kinnala24:56697+8:242:39:41252-22
4. Anna-Erika Korpi36:281402+19:562:51:13284+16
4. Urpo Vaininen39:581467+23:262:54:43270+10
4. Taika Heinonen38:551449+22:232:53:40257+14
5. Olli Laakkio46:35636+15:123:38:52263+11
5. Ville Glad47:33685+16:103:39:50252-32
5. Rafael Stefanini1:08:511398+37:284:01:08261-9
5. Rasmus Amper2:23:371556+1:52:145:15:54339+82
6. Mikko Rinne-Kanto55:231241+32:016:09:34274+11
6. Timo Heinonen59:341341+36:126:13:45263+11
6. Kimmo Heinonen55:451253+32:236:09:56262+1
6. Pekka Kinnala38:21605+14:595:52:32314-25
7. Sami Kalamies54:311115+26:396:47:03273-1
7. Jouni Saario59:181239+31:266:51:50258-5
7. Pyry Viberg1:43:031525+1:15:117:35:35299+37
7. Olli Vesalainen34:52161+7:006:27:24297-17
23. Jukku Saario32:44155+11:547:00:08285+12
24. Lauri Lindberg1:42:563618:43:04307+22
25. vacant 1:08:233489:51:27285-22

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser