Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för 25manna

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: 25manna
Arrangörsorganisationer: Järfälla OK / Väsby OK
Datum: lördag 12 oktober 2013

Tampereen Pyrintö

3 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
3Tampereen Pyrintö 125manna5:18:39
1. Aleksi Niemi35:3530+2:0235:3530
2. Saila Kinni31:4013+1:571:07:159-21
3. Sonja Kyrölä27:0027+2:171:34:1513+4
3. Lotta Karhola27:0630+2:231:34:2111+2
3. Sanni Kymäläinen28:2076+3:371:35:3510+1
3. Emmi Mähönen28:3281+3:491:35:4790
4. Vili Mähönen19:2565+2:531:55:1210-3
4. Lotta Eerola20:19146+3:471:56:069-2
4. Anni Haanpää20:02119+3:301:55:499-1
4. Johanna Viilo20:52208+4:201:56:396-3
5. Severi Kymäläinen33:3712+2:142:30:049-1
5. Elias Kuukka34:5230+3:292:31:198-1
5. Jarkko Laine39:52206+8:292:36:1990
5. Severin Howald39:09172+7:462:35:367+1
6. Teemu Eerola26:4439+3:223:00:276-3
6. Jouni Mähönen24:326+1:102:58:154-4
6. Janne Märkälä25:039+1:412:58:464-5
6. Tuomo Haanpää28:0370+4:413:01:464-3
7. Leo Laakkonen29:5418+2:023:28:384-2
7. Juho Kinni31:4760+3:553:30:315+1
7. Hannu Saarijärvi31:2851+3:363:30:1240
7. Anton Kuukka33:32117+5:403:32:1640
23. Ari Anjala25:1235+4:223:55:325+1
24. Florian Howald45:0114+3:574:40:336+1
25. Venla Niemi38:069+2:425:18:393-3
67Tampereen Pyrintö 225manna6:27:06
1. Kari Jussila41:46182+8:1341:46182
2. Sari Saarijärvi35:39104+5:561:17:25131-51
3. Suvi Harju31:44268+7:011:49:09121-10
3. Salla Saarijärvi32:22316+7:391:49:47109-22
3. Jutta Jussila32:59387+8:161:50:2497-34
3. Riitta Mähönen34:49550+10:061:52:1495-36
4. Miska Saarnijoki18:5737+2:252:11:1176-45
4. Leevi Keronen19:4590+3:132:11:5969-40
4. Ida Jussila22:02346+5:302:14:1674-23
4. Mikko Eerola19:57105+3:252:12:1171-24
5. Lauri Kahila39:20180+7:572:51:3167-9
5. Jarno Salmelin40:37255+9:142:52:4871+2
5. Antti Harju40:44261+9:212:52:5567-7
5. Mikko Haikonen44:37517+13:142:56:4862-9
6. Thomas Nyholm37:22542+14:003:31:2073+6
6. Taavi Mustajoki36:46499+13:243:30:4480+9
6. Konsta Pitkänen40:46733+17:243:34:4479+12
6. Mika Vuorela42:29827+19:073:36:2780+18
7. Henri Kontoniemi38:32338+10:404:14:5990+17
7. Antti Kaunisto46:25762+18:334:22:5286+6
7. Eero Kahila43:11588+15:194:19:3880+1
7. Jyri Ylikoski40:49475+12:574:17:1679-1
23. Jukka Kallio25:2640+4:364:42:4270-20
24. Jussi-Elmeri Halme50:1241+9:085:32:5461-9
25. Anna-Sofia Marila54:12134+18:486:27:0667+6
244Tampereen Pyrintö 325manna8:50:13
1. Tommi Keronen1:12:24379+38:511:12:24379
2. Riikka Eerola45:18266+15:351:57:42358-21
3. Satu Marila38:43876+14:002:36:25344-14
3. Tiina Jussila39:10905+14:272:36:52339-19
3. Essi Sundström40:33995+15:502:38:15336-22
3. Anna-Reetta Reunanen41:421080+16:592:39:24322-36
4. Tiitus Mustajoki22:49444+6:173:02:13314-30
4. Tuija Schmidt27:02907+10:303:06:26314-25
4. Minttu Paunu25:28747+8:563:04:52308-28
4. Antti Paasi28:011010+11:293:07:25290-32
5. Miikka Korhonen52:17937+20:543:57:10303-11
5. Jyri Mustajoki57:271147+26:044:02:20300-14
5. Kiri Huhtanen1:05:331345+34:104:10:26302-6
5. Ari Virekunnas1:14:531450+43:304:19:46303+13
6. Ossi Huhtanen44:44937+21:225:04:30287-16
6. Maria Kontoniemi48:341067+25:125:08:20289-11
6. Meri Huhtanen45:37968+22:155:05:23291-11
6. Päivi Virekunnas55:421252+32:205:15:28282-21
7. Jaakko Paasi52:271041+24:355:58:35285-2
7. Antti Härkönen1:00:291265+32:376:06:37273-16
7. Väinö Lintula46:55786+19:035:53:03275-16
7. Kari Ylikoski52:451048+24:535:58:53268-14
23. Juha Lilja33:39173+12:496:31:47255-30
24. Pasi Reunanen1:29:21262+48:178:01:08254-1
25. Maija Kinni49:052238:50:13244-10

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser