Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för 25manna

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: 25manna
Arrangörsorganisationer: Järfälla OK / Väsby OK
Datum: lördag 12 oktober 2013

Kangasala SK

3 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
38Kangasala SK 125manna6:07:21
1. Jere Ahonen36:5235+3:1936:5235
2. Outi Ojanen32:2119+2:381:09:1328-7
3. Maija Ojanen27:0831+2:251:36:2121-7
3. Evely Kaasiku29:09110+4:261:38:2219-9
3. Jaana Pietilä-Annala29:26119+4:431:38:3918-10
3. Laura Palm32:44352+8:011:41:5727-1
4. Moona Lehtola23:09482+6:372:05:0628+7
4. Heini Rintanen21:20254+4:482:03:1724+5
4. Vilma Annala21:04226+4:322:03:0120+2
4. Jeremias Joutsensaari18:5838+2:262:00:5522-5
5. Panu Teittinen37:3996+6:162:38:3427-1
5. Kristian Kannus37:3996+6:162:38:3425+1
5. Samu Lehtola38:11119+6:482:39:0622+2
5. Antti Rantala42:37381+11:142:43:3221-1
6. Eevert Toivonen26:5543+3:333:09:0225-2
6. Mikko Kemppi32:15268+8:533:14:2223-2
6. Pekka Mäki35:12409+11:503:17:1930+8
6. Erik Ahola47:251033+24:033:29:3250+29
7. Santeri Sainio31:1037+3:183:57:4126+1
7. Mikko Hölli36:10209+8:184:02:4128+5
7. Oskari Heiskanen37:44286+9:524:04:1526-4
7. Petteri Laitinen29:4016+1:483:56:1136-14
23. Mikko Ahola29:29105+8:394:25:4040+14
24. Kenny Kivikas56:4797+15:435:22:2744+4
25. Iveta Duchova44:5450+9:306:07:2138-6
169Kangasala SK 225manna7:34:53
1. Lasse-Pekka Lahti42:06197+8:3342:06197
2. Iida Savolainen38:47167+9:041:20:53175-22
3. Niina Papinsaari32:15305+7:321:53:08154-21
3. Terhi Mykkänen33:56456+9:131:54:49154-21
3. Emmi Santamäki34:43544+10:001:55:36147-28
3. Essi Jalanto36:46737+12:031:57:39144-31
4. Topias Ahola23:13487+6:412:20:52133-21
4. Venla Annala22:21386+5:492:20:00128-26
4. Kari Papinsaari23:55573+7:232:21:34134-13
4. Miina Rautakorpi22:49444+6:172:20:28123-21
5. Kai Samposalo46:11616+14:483:06:39143+10
5. Jarmo Joutsensaari47:58703+16:353:08:26139+11
5. Vesa Ruuska44:04487+12:413:04:32128-6
5. Ville Heikkilä57:301153+26:073:17:58159+36
6. Matti Hakola35:37433+12:153:52:38126-17
6. Kimmo Kontio38:47618+15:253:55:48129-10
6. Tuomo Ahola46:541010+23:324:03:55142+14
6. Esko Jalanto39:54670+16:323:56:55139-20
7. Mari Rintanen47:07794+19:154:44:02129+3
7. Jarmo Tanskanen50:10945+22:184:47:05137+8
7. Tuomas Sainio47:59832+20:074:44:54140-2
7. Panu Ternola1:10:241413+42:325:07:19189+50
23. Jenni Joensuu-Partanen31:57142+11:075:39:16185+56
24. Mikko Saarinen1:09:33188+28:296:48:49169-16
25. Eveliina Muukkonen46:041937:34:531690
269Kangasala SK 325manna8:58:38
1. Mikko Kivelä39:16103+5:4339:16103
2. Saija Laurila50:49328+21:061:30:05260+157
3. Terhi Rajamäki38:00819+13:172:08:05251-9
3. Birgit Ahola50:101382+25:272:20:15296+36
3. Julia Järvinen50:591398+26:162:21:04285+25
3. Sirpa Papinsaari59:311505+34:482:29:36298+38
4. Harri Virta35:551386+19:233:05:31265+14
4. Pyry Anttila26:47875+10:152:56:23262-34
4. Linda Sainio27:20940+10:482:56:56254-31
4. Otso Marttila27:28952+10:562:57:04270-28
5. Timo Santamäki52:32950+21:093:49:36292+27
5. Alma Toivonen1:03:361310+32:134:00:40286+24
5. Harri Pajula1:25:221508+53:594:22:26307+53
5. Pasi Kontio1:29:511518+58:284:26:55292+22
6. Seppo Ojanen48:331066+25:115:02:24282-10
6. Riitta Ternola43:50893+20:284:57:41297+11
6. Mika Anttila1:28:301524+1:05:085:42:21301-6
6. Terttu Jalanto1:06:341429+43:125:20:25293+1
7. Sami Sivunen51:261001+23:346:10:24268-14
7. Antti Leonsaari43:09585+15:176:02:07293-4
7. Pekka Orava1:08:271391+40:356:27:25289-12
7. Markku Huikkola51:19992+23:276:10:17284-9
23. Arto Hakola50:19326+29:296:59:44284+16
24. Tuomas Kotro1:00:463058:00:30253-31
25. Mari Schutskoff58:083238:58:38269+16

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser