Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för 25manna

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: 25manna
Arrangörsorganisationer: Järfälla OK / Väsby OK
Datum: lördag 12 oktober 2013

IF Femman

2 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
53IF Femman 125manna6:17:52
1. Andreas Hall37:1237+3:3937:1237
2. Sabina Bäck33:2734+3:441:10:3940+3
3. Victoria Höstman31:19233+6:361:41:5842+2
3. Elin Nylund31:30256+6:471:42:0939-1
3. Pernilla Tunis32:52376+8:091:43:3143+3
3. Ida Furunäs37:27789+12:441:48:0654+14
4. Lukas Enlund21:39297+5:072:09:4549+7
4. Julia Hästö24:32653+8:002:12:3855+16
4. Matilda Smeds24:43672+8:112:12:4959+16
4. Julia Torrkulla21:34283+5:022:09:4055+1
5. Anders Bäckström37:2483+6:012:47:0451+2
5. Matias Lund39:33193+8:102:49:1342-13
5. Staffan Tunis38:40149+7:172:48:2045-14
5. Jonathan Åman49:31785+18:082:59:1157+2
6. Thomas Hjerpe29:19126+5:573:22:3841-10
6. Mika Lehtonen28:0370+4:413:21:2239-3
6. Jan Torrkulla30:33182+7:113:23:5253+8
6. Eero Hakala44:17917+20:553:37:3660+3
7. Jens Jern33:28115+5:364:03:2336-5
7. Jonas Jern35:29183+7:374:05:2437-2
7. Jari Hautala35:54200+8:024:05:4949-4
7. Peter Sundelin36:28226+8:364:06:2358-2
23. Mikael Bäck29:44111+8:544:36:0758+22
24. Otto Sund52:0754+11:035:28:1450-8
25. Julia Björkstrand49:38100+14:146:17:5253+3
271IF Femman 225manna9:01:49
1. Joakim Hakala53:40332+20:0753:40332
2. Erica Wiik49:39314+19:561:43:19333+1
3. Elin Sund36:04663+11:212:19:23305-28
3. Hanna Björkstrand36:37723+11:542:19:56291-42
3. Susanna Björkstrand47:141302+22:312:30:33322-11
3. Anna Ahlnäs47:331312+22:502:30:52310-23
4. Hanna Lindgren26:38860+10:062:57:30274-31
4. Jonna Hakala26:24844+9:522:57:16261-30
4. Matilda Torrkulla25:33758+9:012:56:25284-38
4. Annika Lindgren27:05913+10:332:57:57275-35
5. Jonathan Wiik57:131134+25:503:55:10271-3
5. Pontus Strandberg53:22993+21:593:51:19280+19
5. Simon Wiik1:13:101440+41:474:11:07286+2
5. Rasmus Tunis1:15:041454+43:414:13:01289+14
6. Stefan Strandberg36:08462+12:464:49:09276+5
6. Päivi Torrkulla52:561181+29:345:05:57274-6
6. Roland Hästö34:56395+11:344:47:57273-13
6. Rune Björkstrand1:24:561514+1:01:345:37:57284-5
7. Magnus Ingo57:351199+29:436:05:45284+8
7. André Nygård1:06:041369+38:126:14:14269-5
7. Mikael Mandell1:03:071315+35:156:11:17272-1
7. Mats Nygård1:00:571277+33:056:09:07282-2
23. Annika Strandberg37:27228+16:376:46:34271-13
24. Christian Holm1:07:463187:54:20269-2
25. Susann Sundelin1:07:293429:01:49271+2

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser