Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för 25manna

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: 25manna
Arrangörsorganisationer: Järfälla OK / Väsby OK
Datum: lördag 12 oktober 2013

OK77

2 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
71OK77 125manna6:30:25
1. Mikael Donner37:5080+4:1737:5080
2. Katja von Schoultz37:44144+8:011:15:3489+9
3. Miina Ruokolainen32:43350+8:001:48:17106+17
3. Vivian Lindholm32:46359+8:031:48:2083-6
3. Annika Westberg-Arrakoski32:47360+8:041:48:2169-20
3. Carola Ray34:50553+10:071:50:2471-18
4. Janina Donner20:46194+4:142:11:1074-32
4. Linus Jern20:40182+4:082:11:04830
4. Liva Westerback23:10483+6:382:13:3477+8
4. Annika von Schoultz23:12486+6:402:13:3666-5
5. Mikko Salervo38:48157+7:252:50:2072-2
5. Jan Donner41:27303+10:042:52:5977-6
5. Fabian af Hällström44:46524+13:232:56:1873-4
5. Jari Lindholm43:59480+12:362:55:3165-1
6. Ilari Visuri28:56112+5:343:23:5967-5
6. Jori Arrakoski32:36283+9:143:27:3967-10
6. Jonathan Ray31:48247+8:263:26:5160-13
6. Tobias Jern38:05587+14:433:33:0856-9
7. Tomas Ray37:11260+9:194:05:3173+6
7. Kare Visuri43:32609+15:404:11:5273+6
7. Matias Kankkunen42:30555+14:384:10:5068+8
7. Mikko Ruokolainen42:25550+14:334:10:4560+4
23. Valter Mårtensson26:4564+5:554:34:5157-16
24. Vesa Kankaanpää1:05:50172+24:465:40:4169+12
25. Rafaela Ilmoni49:44104+14:206:30:2571+2
257OK77 225manna9:15:05
1. Ville Pasanen58:49354+25:1658:49354
2. Heidi Torp-Donner48:55302+19:121:47:44341-13
3. Ann Lindholm41:321068+16:492:29:16333-8
3. Jenny Ray43:451160+19:022:31:29333-8
3. Sophia Arrakoski49:091361+24:262:36:53334-7
3. Isabel Donner52:541440+28:112:40:38328-13
4. Rafaela von Frenckell25:05715+8:333:05:43309-24
4. Lydia Mårtensson27:20940+10:483:07:58299-34
4. Jonny Donner23:50565+7:183:04:28310-24
4. Michaela Weiss30:301163+13:583:11:08296-32
5. Harry Sainio53:581020+22:354:01:21294-15
5. Mika Pasonen49:18769+17:553:56:41290-9
5. Rasmus Mårtensson50:14832+18:513:57:37282-28
5. Oscar Lindholm1:07:501382+36:274:15:13281-15
6. Anders Westerlund36:30481+13:084:40:54273-21
6. Robert Weiss44:19918+20:574:48:43287-3
6. Juhani Nortomaa1:11:041455+47:425:15:28289+7
6. Tove Jern1:09:501447+46:285:14:14277-4
7. Ari Kauhanen49:48922+21:565:53:24250-23
7. Timo Tolkki55:401150+27:485:59:16277-10
7. Johan Jern49:47920+21:555:53:23273-16
7. Anders af Hällström49:49924+21:575:53:25261-16
23. Julia Ståhle46:15308+25:256:39:40264+14
24. Kerkko Visuri1:24:54252+43:508:04:34257-7
25. Paulina Hoffman1:10:313579:15:052570

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser