Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för 25manna

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: 25manna
Arrangörsorganisationer: Järfälla OK / Väsby OK
Datum: lördag 12 oktober 2013

MS Parma

3 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
20MS Parma 125manna5:39:50
1. Stepan Kodeda36:4131+3:0836:4131
2. Maija Sianoja31:4914+2:061:08:3017-14
3. Katja Mjösund25:042+0:211:33:346-11
3. Reeta Kolkkala25:314+0:481:34:017-10
3. Anastasia Tikhonova27:1132+2:281:35:4111-6
3. Sanna Paukkunen28:0560+3:221:36:3511-6
4. Rasmus Ekström19:4489+3:121:56:199+3
4. Eija Koskivaara21:46317+5:141:58:2111+4
4. Anni Valtonen21:11239+4:391:57:4612+1
4. Konsta Piironen20:45190+4:131:57:2010-1
5. Arto Talvinen35:0835+3:452:32:2810+1
5. Lasse Suonpää36:5877+5:352:34:189-2
5. Samuli Salmenoja34:0718+2:442:31:277-5
5. Sami Hämäläinen36:2362+5:002:33:435-5
6. Veli-Matti Hanhela28:46105+5:243:02:01100
6. Eero Heinonen28:47106+5:253:02:026-3
6. Olli Mattila27:2252+4:003:00:378+1
6. Akseli Ruohola30:28180+7:063:03:436+1
7. Asgeir Mjösund31:1443+3:223:33:097-3
7. Peeter Pihl31:2851+3:363:33:239+3
7. Aaro Ruohola34:19141+6:273:36:149+1
7. Matti Koivisto32:56103+5:043:34:518+2
23. Outi Sareila25:3141+4:413:59:048+1
24. Yury Tambasov54:3473+13:304:53:3814+6
25. Tuulia Viberg46:1260+10:485:39:5020+6
89MS Parma 225manna6:39:38
1. Jussi Tokola39:0092+5:2739:0092
2. Susanna Tervo36:51123+7:081:15:5196+4
3. Susanna Laakkonen30:35179+5:521:46:2678-18
3. Emilia Rantanen31:57283+7:141:47:4876-20
3. Essi Hakala34:59569+10:161:50:5099+3
3. Reeta Rantanen35:42634+10:591:51:3387-9
4. Elina Heinonen24:25632+7:532:15:5897+19
4. Niklas Ekström19:4184+3:092:11:1486+10
4. Timo Grönroos24:12606+7:402:15:4581-18
4. Hanne-Line Ekström23:32525+7:002:15:0584-3
5. Eero-Matti Vainio36:3270+5:092:50:5476-21
5. Tuomo Stenberg46:12618+14:493:00:34105+19
5. Jussi Leskinen48:02708+16:393:02:2495+14
5. Sami Virta57:111133+25:483:11:33122+38
6. Joona Parjanen38:17602+14:553:46:1990+14
6. Reima Rantanen33:00302+9:383:41:0292-13
6. Hannu Vannas34:55394+11:333:42:5783-12
6. Markku Keskitalo35:38435+12:163:43:4098-24
7. Thomas Ekström37:06258+9:144:20:4685-5
7. Eero Kujansuu40:13441+12:214:23:5381-11
7. Vesa Heikkilä42:48569+14:564:26:2885+2
7. Risto Ruohola40:16443+12:244:23:5697-1
23. Anniina Aaltonen31:49139+10:594:55:4597+12
24. Olli Suonpää56:1290+15:085:51:5794-3
25. Tiia Miettinen47:4181+12:176:39:3889-5
MS Parma 325mannaej godkänd
1. Antti Vainio46:01288+12:2846:01288
2. Krista Mäkinen45:46275+16:031:31:47270-18
3. Hilla Vahvelainen41:421080+16:592:13:29281+11
3. Anna-Sofia Koivuniemi41:451085+17:022:13:32269-1
3. Andromachi Savouras43:301146+18:472:15:17264-6
3. Eija Suna1:09:501537+45:072:41:37332+62
4. Marja Piironen27:28952+10:563:09:05259-22
4. Olli Heinonen28:381052+12:063:10:15255-14
4. Pekka Heikelä39:141455+22:423:20:51272+8
4. Antti Suonpää29:571121+13:253:11:34307-25
5. Tommi Aaltonen56:101104+24:474:07:44265+6
5. Antti Koivuniemi54:411055+23:184:06:15273+18
5. Sami Aalto1:17:131474+45:504:28:47284+12
5. Kimmo Valtonen53:291000+22:064:05:03282-25
6. Timo Piironen42:09806+18:474:47:12242-23
6. Rauno Hedenström44:20919+20:584:49:23249-24
6. Tarmo Mäkeläinen44:26923+21:044:49:29258-26
6. Sara Huhtanen39:06639+15:444:44:09247-35
7. Martti Alilunttimen1:00:541273+33:025:45:03246+4
7. Lauri Pirilä57:591211+30:075:42:08252+3
7. Mikko Valkama58:101220+30:185:42:192580
7. Simok Nieminen59:211242+31:295:43:30252+5
23. Johanna Paasiej godkändej godkänd
24. Jyri Sistonenej startej godkänd
25. Mari Mäkeläej startej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser