Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för 25manna

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: 25manna
Arrangörsorganisationer: Järfälla OK / Väsby OK
Datum: lördag 12 oktober 2013

Espoon Suunta

2 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
58Espoon Suunta 125manna6:21:07
1. Anssi Vesanto39:49131+6:1639:49131
2. Mirka Haataja37:33135+7:501:17:22128-3
3. Sini Pekkala30:00146+5:171:47:2283-45
3. Sanna Tervakangas32:07295+7:241:49:29101-27
3. Pernilla Rantamäki32:17310+7:341:49:3986-42
3. Marjut Varpula34:00463+9:171:51:2284-44
4. Elias Lehikoinen20:01118+3:292:11:2367-16
4. Ella Mahlamäki19:58107+3:262:11:2066-35
4. Lauri Heinaro18:0613+1:342:09:2861-25
4. Virpi Palmen20:35170+4:032:11:5757-27
5. Artem Popov35:3945+4:162:45:5354-13
5. Aleksander Neliubin40:55270+9:322:51:0962-4
5. Markus Kaukonen43:02417+11:392:53:1656-5
5. Saku Ylijoki41:11292+9:482:51:2546-11
6. Panu Haaramo28:42100+5:203:19:2040-14
6. Lari Pernu25:3414+2:123:16:1238-24
6. Juha Rauhala31:06216+7:443:21:4447-9
6. Alvar Palmen34:50390+11:283:25:2845-1
7. Pekka Larmala36:53246+9:014:02:0644+4
7. Niklas Ahti44:51675+16:594:10:0452+14
7. Ville Kokkila36:23218+8:314:01:3652+5
7. Ilmari Ikäheimo41:48519+13:564:07:0148+3
23. Jarmo Lindroos26:5969+6:094:30:1849+5
24. Rinat Gabitov1:04:56161+23:525:35:1464+15
25. Emilia Ståhlberg45:5358+10:296:21:0758-6
199Espoon Suunta 225manna8:02:45
1. Kalle Kokkila42:16207+8:4342:16207
2. Astra Francke42:59241+13:161:25:15223+16
3. Iina Ridanpää38:50879+14:072:04:05236+13
3. Mervi Heinaro39:36933+14:532:04:51227+4
3. Eeva-Kaisa Ikonen45:131230+20:302:10:28242+19
3. Nelli Rimminen46:401283+21:572:11:55228+5
4. Aino Palmén28:131023+11:412:40:08230-6
4. Antti Nilsen27:54996+11:222:39:49216-11
4. Venla Tikkanen23:02468+6:302:34:57206-36
4. Maria Niemi25:20739+8:482:37:15207-21
5. Erno Puupponen57:221141+25:593:34:37241+11
5. Ari Honkimaa58:231193+27:003:35:38233+17
5. Henrikki Hakala1:03:541318+32:313:41:09230+24
5. Marco Halén1:14:111448+42:483:51:26250+43
6. Miika Vehmas33:10308+9:484:24:36206-35
6. Aapo Linjama30:37187+7:154:22:03202-31
6. Kimmo Pernu30:44195+7:224:22:10184-46
6. Niko Larmala31:07218+7:454:22:33204-46
7. Akseli Galkin52:021026+24:105:14:35205-1
7. Marjo Koistinen1:06:241375+38:325:28:57217+15
7. Harri Jakobsson1:10:391417+42:475:33:12223+39
7. Leevi Halen55:431153+27:515:18:16210+6
23. Ella Kaukonen36:37214+15:475:54:53202-3
24. Pasi Kyheröinen1:18:38231+37:347:13:31207+5
25. Terhi Koivu-Tikkanen49:142268:02:45199-8

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser