Officiell resultatlista för Mila Stockholm By Night E2

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Mila Stockholm By Night E2
Arrangörsorganisation: Hellas Orientering
Datum: onsdag 11 december 2013

Herrar

8 460 m, 52 startande
Plac Namn Organisation Tid Diff Km-tid
1 Kent Ohlsson Södertälje-Nykvarn OF 50:00 5:54
2 Mattias Millinger Järla Orientering 50:49 +0:49 6:00
3 David Bejbom Järla Orientering 50:50 +0:50 6:00
4 Gustav Bergman OK Ravinen 51:40 +1:40 6:06
5 Øystein Kvaal Østerbø IFK Lidingö SOK 51:53 +1:53 6:07
6 Kalle Bergman OK Ravinen 51:54 +1:54 6:08
7 Nicolas Simonin IFK Lidingö SOK 52:02 +2:02 6:09
7 Nils Spetz Ulricehamns OK 52:02 +2:02 6:09
9 Christian Kollberg Järla Orientering 52:03 +2:03 6:09
10 Markus Adolfsson Tullinge SK 52:11 +2:11 6:10
11 Håkon Jarvis Westergård Järla Orientering 52:28 +2:28 6:12
12 Oskar Malmberg IFK Umeå 54:19 +4:19 6:25
13 Oscar Björck OK Älme 54:38 +4:38 6:27
14 Erik Ivarsson Sandberg OK Denseln 54:41 +4:41 6:27
15 Göran Thimberg Söders-Tyresö 54:48 +4:48 6:28
16 Mats Nordbrøden Järla Orientering 54:50 +4:50 6:28
17 Martin Vister Järla Orientering 56:34 +6:34 6:41
18 Anders Carlsson IFK Lidingö SOK 57:47 +7:47 6:49
19 Johan Kärrström Tullinge SK 57:53 +7:53 6:50
20 Mikael Nilsson Snättringe SK 57:55 +7:55 6:50
21 Magnus Glännefors Tullinge SK 57:59 +7:59 6:51
22 Leonas Mockunas Hellas Orientering 58:02 +8:02 6:51
23 Johan Eklöv Tumba-Mälarhöjden OK 58:13 +8:13 6:52
24 Martin Larbo IFK Lidingö SOK 58:39 +8:39 6:55
25 Niklas Sundqvist Tullinge SK 1:03:17 +13:17 7:28
26 Jacob Lindstam OK Ravinen 1:03:54 +13:54 7:33
27 Wiliam Nilsson OK Södertörn 1:03:56 +13:56 7:33
28 Mathias Myrefelt Norlinger Skarpnäcks OL 1:04:24 +14:24 7:36
29 Tomas Lilja Söders-Tyresö 1:04:26 +14:26 7:36
30 Emil Andersson Tullinge SK 1:04:27 +14:27 7:37
31 Magnus Falkenström Skogsluffarnas OK 1:04:28 +14:28 7:37
32 Anders Axling Södertälje-Nykvarn OF 1:04:32 +14:32 7:37
33 Jerk Rönnols Centrum OK 1:04:34 +14:34 7:37
34 Nick Barrable OK Ravinen 1:04:40 +14:40 7:38
34 Jesper Hansson Lagerberg OK Södertörn 1:04:40 +14:40 7:38
36 Anders Boström Tumba-Mälarhöjden OK 1:04:52 +14:52 7:40
37 Erik Mattsson Järla Orientering 1:04:54 +14:54 7:40
38 Niclas Behrenfeldt Skarpnäcks OL 1:05:16 +15:16 7:42
39 Jo Indgaard IFK Lidingö SOK 1:06:07 +16:07 7:48
40 David Hector Snättringe SK 1:09:05 +19:05 8:09
41 Jörgen Axelsson Tullinge SK 1:10:17 +20:17 8:18
42 David Mellin Sundbybergs IK 1:14:31 +24:31 8:48
43 Magnus Nordström OK Älvsjö-Örby 1:18:15 +28:15 9:14
44 Robert Irestig Stigfinnarna 1:19:08 +29:08 9:21
45 Stefan Nordström OK Älvsjö-Örby 1:24:24 +34:24 9:58
46 Anders Lindqvist Bromma-Vällingby SOK 1:32:12 +42:12 10:53
Martin Dahlgren Rosen Järla Orientering ej godkänd
Daniel Bengtsson Tullinge SK utgått
Rasmus Palmqvist Aslaksen Järfälla OK utgått
Jan Stridh Skogsluffarnas OK utgått
Henrik Wiklund Bromma-Vällingby SOK utgått
Emil Wipp Järla Orientering utgått
Peter Andersson Söders-Tyresö ej start
Joakim Byström Järfälla OK ej start
Tomas Holmberg OK Södertörn ej start
Andreas Hultqvist Tullinge SK ej start
Jörgen Ohlin OK Linné ej start
Andrew Quin IFK Lidingö SOK ej start

Damer

5 840 m, 22 startande
Plac Namn Organisation Tid Diff Km-tid
1 Annica Gustafsson IFK Lidingö SOK 44:45 7:39
2 Anna Bachman IFK Lidingö SOK 47:05 +2:20 8:03
3 Elsa Jansson Järla Orientering 48:05 +3:20 8:14
4 Ida Kallur OK Ravinen 49:52 +5:07 8:32
5 Sofia Törnqvist IFK Lidingö SOK 50:00 +5:15 8:33
6 Louise Markstedt OK Södertörn 50:05 +5:20 8:34
7 Sofia Adolfsson IFK Lidingö SOK 50:45 +6:00 8:41
8 Linnea Adolfsson Tullinge SK 51:38 +6:53 8:50
9 Tove Lagerberg OK Södertörn 51:49 +7:04 8:52
10 Adela Indrakova IFK Lidingö SOK 52:10 +7:25 8:55
11 Tone Albrektsson OK Ravinen 53:06 +8:21 9:05
12 Lenka Zatloukalova Tullinge SK 53:33 +8:48 9:10
13 Emma Bjessmo Bromma-Vällingby SOK 58:16 +13:31 9:58
14 Moa Kjellstrand Centrum OK 58:20 +13:35 9:59
15 Maria von Schmalensée Attunda OK 58:48 +14:03 10:04
16 Sofia Levin OK Tyr 59:43 +14:58 10:13
17 Anna Curtius Järla Orientering 1:00:00 +15:15 10:16
18 Mette Petersson Centrum OK 1:17:09 +32:24 13:12
19 Gunilla Kreiss Järla Orientering 1:26:28 +41:43 14:48
20 Sarah-Jane Gaffney OK Ravinen 1:36:52 +52:07 16:35
Julia Frejd OK Ravinen ej godkänd
Amanda Karlsson OK Ravinen utgått
Linnéa Engstedt Tullinge SK ej start
Sara Jonasson Centrum OK ej start
Hanna Korhonen Haninge SOK ej start
Linda Larsson Tullinge SK ej start
Sara Lundblad Tullinge SK ej start
Alice Törnlund OK Södertörn ej start

Pöbel

6 030 m, 85 startande
Plac Namn Organisation Tid Diff Km-tid
1 Simon Imark Tullinge SK 40:48 6:45
2 Mattias Perneby IFK Lidingö SOK 44:05 +3:17 7:18
3 Jonathan Envall Tullinge SK 46:50 +6:02 7:46
4 Albin Andersson Tullinge SK 48:14 +7:26 7:59
5 Lars Palmqvist Järfälla OK 50:00 +9:12 8:17
6 Samuel Svensson Centrum OK 50:02 +9:14 8:17
7 Kenneth Jönsson Tullinge SK 50:03 +9:15 8:18
8 Martin Bjurner Bromma-Vällingby SOK 50:04 +9:16 8:18
9 Ulrik Englund Tumba-Mälarhöjden OK 50:08 +9:20 8:18
10 Peter Albrektsson OK Ravinen 50:17 +9:29 8:20
11 Jan Frödin IFK Enskede 50:31 +9:43 8:22
12 Egil Morast Haninge SOK 51:51 +11:03 8:35
13 Jason Bransome Skogsluffarnas OK 51:57 +11:09 8:36
14 Stefan Svensson Gelius Snättringe SK 52:02 +11:14 8:37
15 Viktor Wohlgemuth OK Ravinen 52:03 +11:15 8:37
16 Oscar Wiberg Järla Orientering 52:47 +11:59 8:45
17 Linus Backlund OK Södertörn 53:05 +12:17 8:48
18 Erik Herne OK Ravinen 53:06 +12:18 8:48
19 Ulf Burman Gustavsbergs OK 53:13 +12:25 8:49
19 Joakim Skantze Sundbybergs IK 53:13 +12:25 8:49
21 Hans Sundqvist Tullinge SK 53:39 +12:51 8:53
22 Hans Tarandi IFK Lidingö SOK 53:52 +13:04 8:55
23 Georg Eklöw OK Södertörn 54:16 +13:28 8:59
24 Ruben Bryngelsson Tullinge SK 54:18 +13:30 9:00
25 Lukas Olsson Väsby OK 54:21 +13:33 9:00
26 Göran Nilsson Snättringe SK 54:29 +13:41 9:02
27 Hans Olsén Sundbybergs IK 54:49 +14:01 9:05
28 Samuel Henriksson Skarpnäcks OL 54:55 +14:07 9:06
29 Mattias Ågren Centrum OK 55:01 +14:13 9:07
30 Anders Jakobsson OK Södertörn 55:49 +15:01 9:15
31 Erik Forsberg OK Ravinen 56:59 +16:11 9:26
32 Lukas Arkäng Tullinge SK 57:20 +16:32 9:30
33 Karl Melin Centrum OK 57:26 +16:38 9:31
34 Oliver Klingefjord IFK Lidingö SOK 57:32 +16:44 9:32
35 Bo Lauri Snättringe SK 57:57 +17:09 9:36
36 Per Kallhauge Snättringe SK 58:05 +17:17 9:37
37 Nils Eklöw OK Södertörn 59:26 +18:38 9:51
38 Björn Axelsson Tullinge SK 1:00:37 +19:49 10:03
39 Ludvig Sandahl IFK Enskede 1:00:48 +20:00 10:04
40 Johan Hörnfeldt OK Ravinen 1:01:16 +20:28 10:09
41 Emil Håsteen Rånäs OK 1:01:18 +20:30 10:09
42 Bjarne Kampegård OK Södertörn 1:01:23 +20:35 10:10
43 Stefan Karlsson OK Ravinen 1:01:29 +20:41 10:11
44 Dane Cavanagh Tullinge SK 1:01:46 +20:58 10:14
45 Tomas Hultqvist Tullinge SK 1:03:03 +22:15 10:27
46 Kalle Lindqvist Skogsluffarnas OK 1:03:42 +22:54 10:33
47 Ivar Lidström Lauri Snättringe SK 1:03:54 +23:06 10:35
48 Stefan Sundélius Järfälla OK 1:03:56 +23:08 10:36
49 Gunnar Åhlén Rånäs OK 1:05:24 +24:36 10:50
50 Oskar Nederheim Haninge SOK 1:05:39 +24:51 10:53
50 Simon Schuster Vallentuna-Össeby OL 1:05:39 +24:51 10:53
52 Fredrik Jonsson Attunda OK 1:07:29 +26:41 11:11
53 Erik Berglund Skarpnäcks OL 1:08:29 +27:41 11:21
54 Thomas Babtist Bromma-Vällingby SOK 1:10:27 +29:39 11:40
55 Daniel Hallberg Rånäs OK 1:11:23 +30:35 11:50
56 Ulf Malmborg Skogsluffarnas OK 1:12:14 +31:26 11:58
57 Sixten Hillerhag IFK Lidingö SOK 1:12:17 +31:29 11:59
58 Lars Segerman Skarpnäcks OL 1:12:49 +32:01 12:04
59 Fredrik Morast Haninge SOK 1:14:15 +33:27 12:18
60 Håkan Sjunnestrand Solna OK 1:14:55 +34:07 12:25
61 Jonatan Lindell IFK Enskede 1:16:57 +36:09 12:45
62 Jonatan Ståhl Sundbybergs IK 1:18:17 +37:29 12:58
63 Ulf Bylund IFK Enskede 1:19:35 +38:47 13:11
64 Joakim Olsson Väsby OK 1:19:46 +38:58 13:13
65 Joel Ahlqvist Skarpnäcks OL 1:19:50 +39:02 13:14
66 Christer Nordström OK Älvsjö-Örby 1:21:31 +40:43 13:31
67 Filip Olsson Väsby OK 1:21:35 +40:47 13:31
68 Mattias Skeppling OK Södertörn 1:23:08 +42:20 13:47
69 Trevor Bransome Skogsluffarnas OK 1:24:52 +44:04 14:04
70 Johan Sköld Järfälla OK 1:25:06 +44:18 14:06
71 Per Westerlund Skogsluffarnas OK 2:10:41 +1:29:53 21:40
72 Örjan Kampegård OK Södertörn 2:28:12 +1:47:24 24:34
Mats Larsson IFK Enskede ej godkänd
Henrik Morast Haninge SOK ej godkänd
Björn Nilsson Tumba-Mälarhöjden OK ej godkänd
Håkan Rolfsson Skarpnäcks OL ej godkänd
Jan-Olof Wåhlberg IBM-Klubben ej godkänd
John Östlund Sundbybergs IK ej godkänd
Björn Bylund IFK Enskede utgått
Kristoffer Edshage Centrum OK utgått
Hugo Lindbärg OK Södertörn utgått
Erland Ljungström Spårvägens OK utgått
Urban Ståhl Sundbybergs IK utgått
Håkan Tärnrot Hellas Orientering utgått
Peter Wipp Järla Orientering utgått
Hans Andersson Strinning Attunda OK ej start
Matts Björke Söders-Tyresö ej start
Magnus Cederlöf Järfälla OK ej start
Nicklas Doyle Skarpnäcks OL ej start
Ola Eriksson Bromma-Vällingby SOK ej start
Magnus Grafström Centrum OK ej start
Axel Granqvist OK Ravinen ej start
Michael Granqvist OK Ravinen ej start
Sven Hunhammar Bromma-Vällingby SOK ej start
Victor Imark Tullinge SK ej start
Björn Lovang IFK Lidingö SOK ej start
Anders Nilsson Täby OK ej start
Lars Nylund Järfälla OK ej start
Martin Sigrand OK Södertörn ej start
Johan Sällfors IFK Lidingö SOK ej start
Jens Wicksén Centrum OK ej start

Pöbelina

3 530 m, 16 startande
Plac Namn Organisation Tid Diff Km-tid
1 Anna-Karin Sundqvist Tullinge SK 35:26 10:02
2 Lotta Valentin Gustavsbergs OK 35:30 +0:04 10:03
3 Emilia Engel OK Ravinen 35:33 +0:07 10:04
4 Carin Rosén Gustavsbergs OK 35:35 +0:09 10:04
5 Camilla Engel OK Ravinen 35:38 +0:12 10:05
6 Pirkko-Liisa Achrén Tullinge SK 35:52 +0:26 10:09
7 Kerstin Imark Tullinge SK 36:13 +0:47 10:15
8 Anna Backlund OK Södertörn 40:23 +4:57 11:26
9 Melker Hörnfeldt OK Ravinen 41:08 +5:42 11:39
10 Erika Hörnfeldt OK Ravinen 41:09 +5:43 11:39
11 Gun-Inger Sahlberg Långhundra IF 1:00:57 +25:31 17:15
12 Birgitta Billstam Järfälla OK 1:03:54 +28:28 18:06
13 Annica Sundeby Tumba-Mälarhöjden OK 1:08:47 +33:21 19:29
Christina Perneby IFK Lidingö SOK ej godkänd
Carina Stensson Tullinge SK ej godkänd
Anna Perneby Tullinge SK utgått

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser

Vålådalens 3-dagars