Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Mila Stockholm By Night E2

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Mila Stockholm By Night E2
Arrangörsorganisation: Hellas Orientering
Datum: onsdag 11 december 2013

Herrar

8 460 m, 52 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Kent OhlssonSödertälje-Nykvarn OF50:005:54
2Mattias MillingerJärla Orientering50:49+0:496:00
3David BejbomJärla Orientering50:50+0:506:00
4Gustav BergmanOK Ravinen51:40+1:406:06
5Øystein Kvaal ØsterbøIFK Lidingö SOK51:53+1:536:07
6Kalle BergmanOK Ravinen51:54+1:546:08
7Nicolas SimoninIFK Lidingö SOK52:02+2:026:09
7Nils SpetzUlricehamns OK52:02+2:026:09
9Christian KollbergJärla Orientering52:03+2:036:09
10Markus AdolfssonTullinge SK52:11+2:116:10
11Håkon Jarvis WestergårdJärla Orientering52:28+2:286:12
12Oskar MalmbergIFK Umeå54:19+4:196:25
13Oscar BjörckOK Älme54:38+4:386:27
14Erik Ivarsson SandbergOK Denseln54:41+4:416:27
15Göran ThimbergSöders-Tyresö54:48+4:486:28
16Mats NordbrødenJärla Orientering54:50+4:506:28
17Martin VisterJärla Orientering56:34+6:346:41
18Anders CarlssonIFK Lidingö SOK57:47+7:476:49
19Johan KärrströmTullinge SK57:53+7:536:50
20Mikael NilssonSnättringe SK57:55+7:556:50
21Magnus GlänneforsTullinge SK57:59+7:596:51
22Leonas MockunasHellas Orientering58:02+8:026:51
23Johan EklövTumba-Mälarhöjden OK58:13+8:136:52
24Martin LarboIFK Lidingö SOK58:39+8:396:55
25Niklas SundqvistTullinge SK1:03:17+13:177:28
26Jacob LindstamOK Ravinen1:03:54+13:547:33
27Wiliam NilssonOK Södertörn1:03:56+13:567:33
28Mathias Myrefelt NorlingerSkarpnäcks OL1:04:24+14:247:36
29Tomas LiljaSöders-Tyresö1:04:26+14:267:36
30Emil AnderssonTullinge SK1:04:27+14:277:37
31Magnus FalkenströmSkogsluffarnas OK1:04:28+14:287:37
32Anders AxlingSödertälje-Nykvarn OF1:04:32+14:327:37
33Jerk RönnolsCentrum OK1:04:34+14:347:37
34Nick BarrableOK Ravinen1:04:40+14:407:38
34Jesper Hansson LagerbergOK Södertörn1:04:40+14:407:38
36Anders BoströmTumba-Mälarhöjden OK1:04:52+14:527:40
37Erik MattssonJärla Orientering1:04:54+14:547:40
38Niclas BehrenfeldtSkarpnäcks OL1:05:16+15:167:42
39Jo IndgaardIFK Lidingö SOK1:06:07+16:077:48
40David HectorSnättringe SK1:09:05+19:058:09
41Jörgen AxelssonTullinge SK1:10:17+20:178:18
42David MellinSundbybergs IK1:14:31+24:318:48
43Magnus NordströmOK Älvsjö-Örby1:18:15+28:159:14
44Robert IrestigStigfinnarna1:19:08+29:089:21
45Stefan NordströmOK Älvsjö-Örby1:24:24+34:249:58
46Anders LindqvistBromma-Vällingby SOK1:32:12+42:1210:53
Martin Dahlgren RosenJärla Orienteringej godkänd
Daniel BengtssonTullinge SKutgått
Rasmus Palmqvist AslaksenJärfälla OKutgått
Jan StridhSkogsluffarnas OKutgått
Henrik WiklundBromma-Vällingby SOKutgått
Emil WippJärla Orienteringutgått
Peter AnderssonSöders-Tyresöej start
Joakim ByströmJärfälla OKej start
Tomas HolmbergOK Södertörnej start
Andreas HultqvistTullinge SKej start
Jörgen OhlinOK Linnéej start
Andrew QuinIFK Lidingö SOKej start

Damer

5 840 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Annica GustafssonIFK Lidingö SOK44:457:39
2Anna BachmanIFK Lidingö SOK47:05+2:208:03
3Elsa JanssonJärla Orientering48:05+3:208:14
4Ida KallurOK Ravinen49:52+5:078:32
5Sofia TörnqvistIFK Lidingö SOK50:00+5:158:33
6Louise MarkstedtOK Södertörn50:05+5:208:34
7Sofia AdolfssonIFK Lidingö SOK50:45+6:008:41
8Linnea AdolfssonTullinge SK51:38+6:538:50
9Tove LagerbergOK Södertörn51:49+7:048:52
10Adela IndrakovaIFK Lidingö SOK52:10+7:258:55
11Tone AlbrektssonOK Ravinen53:06+8:219:05
12Lenka ZatloukalovaTullinge SK53:33+8:489:10
13Emma BjessmoBromma-Vällingby SOK58:16+13:319:58
14Moa KjellstrandCentrum OK58:20+13:359:59
15Maria von SchmalenséeAttunda OK58:48+14:0310:04
16Sofia LevinOK Tyr59:43+14:5810:13
17Anna CurtiusJärla Orientering1:00:00+15:1510:16
18Mette PeterssonCentrum OK1:17:09+32:2413:12
19Gunilla KreissJärla Orientering1:26:28+41:4314:48
20Sarah-Jane GaffneyOK Ravinen1:36:52+52:0716:35
Julia FrejdOK Ravinenej godkänd
Amanda KarlssonOK Ravinenutgått
Linnéa EngstedtTullinge SKej start
Sara JonassonCentrum OKej start
Hanna KorhonenHaninge SOKej start
Linda LarssonTullinge SKej start
Sara LundbladTullinge SKej start
Alice TörnlundOK Södertörnej start

Pöbel

6 030 m, 85 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Simon ImarkTullinge SK40:486:45
2Mattias PernebyIFK Lidingö SOK44:05+3:177:18
3Jonathan EnvallTullinge SK46:50+6:027:46
4Albin AnderssonTullinge SK48:14+7:267:59
5Lars PalmqvistJärfälla OK50:00+9:128:17
6Samuel SvenssonCentrum OK50:02+9:148:17
7Kenneth JönssonTullinge SK50:03+9:158:18
8Martin BjurnerBromma-Vällingby SOK50:04+9:168:18
9Ulrik EnglundTumba-Mälarhöjden OK50:08+9:208:18
10Peter AlbrektssonOK Ravinen50:17+9:298:20
11Jan FrödinIFK Enskede50:31+9:438:22
12Egil MorastHaninge SOK51:51+11:038:35
13Jason BransomeSkogsluffarnas OK51:57+11:098:36
14Stefan Svensson GeliusSnättringe SK52:02+11:148:37
15Viktor WohlgemuthOK Ravinen52:03+11:158:37
16Oscar WibergJärla Orientering52:47+11:598:45
17Linus BacklundOK Södertörn53:05+12:178:48
18Erik HerneOK Ravinen53:06+12:188:48
19Ulf BurmanGustavsbergs OK53:13+12:258:49
19Joakim SkantzeSundbybergs IK53:13+12:258:49
21Hans SundqvistTullinge SK53:39+12:518:53
22Hans TarandiIFK Lidingö SOK53:52+13:048:55
23Georg EklöwOK Södertörn54:16+13:288:59
24Ruben BryngelssonTullinge SK54:18+13:309:00
25Lukas OlssonVäsby OK54:21+13:339:00
26Göran NilssonSnättringe SK54:29+13:419:02
27Hans OlsénSundbybergs IK54:49+14:019:05
28Samuel HenrikssonSkarpnäcks OL54:55+14:079:06
29Mattias ÅgrenCentrum OK55:01+14:139:07
30Anders JakobssonOK Södertörn55:49+15:019:15
31Erik ForsbergOK Ravinen56:59+16:119:26
32Lukas ArkängTullinge SK57:20+16:329:30
33Karl MelinCentrum OK57:26+16:389:31
34Oliver KlingefjordIFK Lidingö SOK57:32+16:449:32
35Bo LauriSnättringe SK57:57+17:099:36
36Per KallhaugeSnättringe SK58:05+17:179:37
37Nils EklöwOK Södertörn59:26+18:389:51
38Björn AxelssonTullinge SK1:00:37+19:4910:03
39Ludvig SandahlIFK Enskede1:00:48+20:0010:04
40Johan HörnfeldtOK Ravinen1:01:16+20:2810:09
41Emil HåsteenRånäs OK1:01:18+20:3010:09
42Bjarne KampegårdOK Södertörn1:01:23+20:3510:10
43Stefan KarlssonOK Ravinen1:01:29+20:4110:11
44Dane CavanaghTullinge SK1:01:46+20:5810:14
45Tomas HultqvistTullinge SK1:03:03+22:1510:27
46Kalle LindqvistSkogsluffarnas OK1:03:42+22:5410:33
47Ivar Lidström LauriSnättringe SK1:03:54+23:0610:35
48Stefan SundéliusJärfälla OK1:03:56+23:0810:36
49Gunnar ÅhlénRånäs OK1:05:24+24:3610:50
50Oskar NederheimHaninge SOK1:05:39+24:5110:53
50Simon SchusterVallentuna-Össeby OL1:05:39+24:5110:53
52Fredrik JonssonAttunda OK1:07:29+26:4111:11
53Erik BerglundSkarpnäcks OL1:08:29+27:4111:21
54Thomas BabtistBromma-Vällingby SOK1:10:27+29:3911:40
55Daniel HallbergRånäs OK1:11:23+30:3511:50
56Ulf MalmborgSkogsluffarnas OK1:12:14+31:2611:58
57Sixten HillerhagIFK Lidingö SOK1:12:17+31:2911:59
58Lars SegermanSkarpnäcks OL1:12:49+32:0112:04
59Fredrik MorastHaninge SOK1:14:15+33:2712:18
60Håkan SjunnestrandSolna OK1:14:55+34:0712:25
61Jonatan LindellIFK Enskede1:16:57+36:0912:45
62Jonatan StåhlSundbybergs IK1:18:17+37:2912:58
63Ulf BylundIFK Enskede1:19:35+38:4713:11
64Joakim OlssonVäsby OK1:19:46+38:5813:13
65Joel AhlqvistSkarpnäcks OL1:19:50+39:0213:14
66Christer NordströmOK Älvsjö-Örby1:21:31+40:4313:31
67Filip OlssonVäsby OK1:21:35+40:4713:31
68Mattias SkepplingOK Södertörn1:23:08+42:2013:47
69Trevor BransomeSkogsluffarnas OK1:24:52+44:0414:04
70Johan SköldJärfälla OK1:25:06+44:1814:06
71Per WesterlundSkogsluffarnas OK2:10:41+1:29:5321:40
72Örjan KampegårdOK Södertörn2:28:12+1:47:2424:34
23Håkan RolfssonSkarpnäcks OLej godkänd
29Björn NilssonTumba-Mälarhöjden OKej godkänd
37Henrik MorastHaninge SOKej godkänd
Mats LarssonIFK Enskedeej godkänd
Jan-Olof WåhlbergIBM-Klubbenej godkänd
John ÖstlundSundbybergs IKej godkänd
Björn BylundIFK Enskedeutgått
Kristoffer EdshageCentrum OKutgått
Hugo LindbärgOK Södertörnutgått
Erland LjungströmSpårvägens OKutgått
Urban StåhlSundbybergs IKutgått
Håkan TärnrotHellas Orienteringutgått
Peter WippJärla Orienteringutgått
Hans Andersson StrinningAttunda OKej start
Matts BjörkeSöders-Tyresöej start
Magnus CederlöfJärfälla OKej start
Nicklas DoyleSkarpnäcks OLej start
Ola ErikssonBromma-Vällingby SOKej start
Magnus GrafströmCentrum OKej start
Axel GranqvistOK Ravinenej start
Michael GranqvistOK Ravinenej start
Sven HunhammarBromma-Vällingby SOKej start
Victor ImarkTullinge SKej start
Björn LovangIFK Lidingö SOKej start
Anders NilssonTäby OKej start
Lars NylundJärfälla OKej start
Martin SigrandOK Södertörnej start
Johan SällforsIFK Lidingö SOKej start
Jens WicksénCentrum OKej start

Pöbelina

3 530 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anna-Karin SundqvistTullinge SK35:2610:02
2Lotta ValentinGustavsbergs OK35:30+0:0410:03
3Emilia EngelOK Ravinen35:33+0:0710:04
4Carin RosénGustavsbergs OK35:35+0:0910:04
5Camilla EngelOK Ravinen35:38+0:1210:05
6Pirkko-Liisa AchrénTullinge SK35:52+0:2610:09
7Kerstin ImarkTullinge SK36:13+0:4710:15
8Anna BacklundOK Södertörn40:23+4:5711:26
9Melker HörnfeldtOK Ravinen41:08+5:4211:39
10Erika HörnfeldtOK Ravinen41:09+5:4311:39
11Gun-Inger SahlbergLånghundra IF1:00:57+25:3117:15
12Birgitta BillstamJärfälla OK1:03:54+28:2818:06
13Annica SundebyTumba-Mälarhöjden OK1:08:47+33:2119:29
Christina PernebyIFK Lidingö SOKej godkänd
Carina StenssonTullinge SKej godkänd
Anna PernebyTullinge SKutgått

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser