Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Motionsorientering - Ursvik

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Motionsorientering - Ursvik
Arrangörsorganisation: Sundbybergs IK
Datum: torsdag 3 maj 2012

Öppen motion 1

2 400 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Henry LendahlSundbybergs IK22:589:34
2Monica EngkvistKlubblös28:45+5:4711:58
2Tommy LacandlerKlubblös28:45+5:4711:58
4Kristina RappeTäby OK30:45+7:4712:48
5Henning WessmanKlubblös33:54+10:5614:07
6Leo LindénKlubblös37:46+14:4815:44
7Boel WessmanKlubblös39:20+16:2216:23
8Maja TingvallKlubblös41:34+18:3617:19
9Olivia LindkvistKlubblös42:20+19:2217:38
10Klara LindkvistKlubblös42:23+19:2517:39
11Nils TingvallKlubblös44:32+21:3418:33
12Linus SparringKlubblös47:38+24:4019:50
Ulrika BrinkKlubblösej godkänd
Farahad RouhaniKlubblösej godkänd

Öppen motion 2

4 000 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Harald BauerIFK Lidingös Skid o OK27:116:47
2Max NilssonKlubblös40:38+13:2710:09
3Marie WiklundBromma-Vällingby SOK53:39+26:2813:24
4Moritz LybkeKlubblös56:18+29:0714:04

Öppen motion 3

3 000 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lars NordinSolna OK32:3610:52
2Margareta BjörkKlubblös38:59+6:2312:59
3Eva UnellKlubblös49:54+17:1816:38
4Olov HaapalahtiKlubblös55:22+22:4618:27
Anna Karin BjörkSundbybergs IKej godkänd
Marie NybergKlubblösej godkänd

Öppen motion 5

3 500 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jonny HanssonBromma-Vällingby SOK25:177:13
2Roger BerggrenAttunda OK25:22+0:057:14
3Jesper HanssonBromma-Vällingby SOK27:55+2:387:58
4Hans-Erik PerssonSundbybergs IK30:10+4:538:37
5Mats LundbladTäby OK33:44+8:279:38
6Peter BlombergKlubblös35:27+10:1010:07
7Craig McfarlaneKlubblös37:01+11:4410:34
8Carina MartinssonRimbo SOK38:20+13:0310:57
9Maria LinsmoKlubblös38:55+13:3811:07
10Mattias SihlbergerKlubblös38:57+13:4011:07
11Sofia UnellKlubblös43:00+17:4312:17
12Christna NordströmBodens BK43:28+18:1112:25
13Lars UnellKlubblös44:25+19:0812:41
14Johan SwedbrinkSundbybergs IK44:56+19:3912:50
15Britt EnglundSundbybergs IK45:04+19:4712:52
16Daniel BollKlubblös47:09+21:5213:28
17Linus WideströmerKlubblös48:29+23:1213:51
18Anna- Karin ÅbergKlubblös51:29+26:1214:42
19Jesper LarssonKlubblös51:31+26:1414:43
20Leif GustafssonStorviks IF53:51+28:3415:23
21Karin BollKlubblös57:47+32:3016:30
22Karin HellborgKlubblös57:49+32:3216:31
23Carl MohlinOK Linné1:06:51+41:3419:06
24Peter JohanssonStenungsunds OK1:08:34+43:1719:35

Öppen motion 6

5 900 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Rikard SegerHjärnarps GH OL40:066:47
2Niklas WernerssonSundbybergs IK41:32+1:267:02
3Kristoffer NorrmanKlubblös45:24+5:187:41
4Jonas SamuelssonSundbybergs IK46:10+6:047:49
5Kalle ArvidssonOK Vivill49:39+9:338:24
6Sten-Olof MattssonLeksands OK54:34+14:289:14
7Mattias BerglundBromma-Vällingby SOK57:28+17:229:44
8Martin JakobssonKlubblös58:11+18:059:51
9Stefan LindströmSundbybergs IK58:36+18:309:55
10Henrik RindlöwJärfälla OK59:51+19:4510:08
11Kristina AspvallRonneby OK1:00:31+20:2510:15
12Ann-Christin SchunnessonTurebergs IF1:02:35+22:2910:36
13Erik HöglundTurebergs IF1:02:47+22:4110:38
14Kristina WestermarkKlubblös1:09:21+29:1511:45
15Johan SwahnKlubblös1:10:40+30:3411:58
16Robert JohnssonKlubblös1:10:42+30:3611:58
17Anders LindgrenKlubblös1:14:39+34:3312:39
18Kajsa JonssonSundbybergs IK1:21:16+41:1013:46

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser