Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Motionsorientering - Ursvik

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Motionsorientering - Ursvik
Arrangörsorganisation: Sundbybergs IK
Datum: torsdag 30 augusti 2012

Öppen motion 1

5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Alexander LindströmSundbybergs IK14:06
2Frode SandbekkKlubblös28:28+14:22
3Beate SandbekkKlubblös28:45+14:39
4Anna MartinssonRimbo SOK37:10+23:04
Nils BabtistKlubblösej godkänd

Öppen motion 2

3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Tobias AbrahamssonSundbybergs IK19:34
2Cecilia RahmKlubblös37:48+18:14
Edvin SiggstedtAttunda OKutgått

Öppen motion 3

11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Magnus FinnKlubblös30:53
2Olov HaapalahtiKlubblös34:35+3:42
3Karin ArthurssonJärfälla OK39:05+8:12
4Håkan BengtssonKlubblös39:12+8:19
5Margareta BjörkKlubblös39:44+8:51
6Karin THunmanKlubblös46:05+15:12
7Malin KvarnefalkKlubblös47:17+16:24
8Karin HedenKlubblös47:19+16:26
9Mikael BuddgårdKlubblös50:47+19:54
10Anna LindquistKlubblös52:16+21:23
11Rebecka IngramSundbybergs IK59:41+28:48

Öppen motion 5

28 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Astrid SimonssonSundbybergs IK29:47
2Henrik RindlöwJärfälla OK31:35+1:48
3Ellen RobertssonSundbybergs IK32:41+2:54
4Jan EkmanKlubblös34:37+4:50
5Max NilssonKlubblös34:51+5:04
6Henrik EklundKlubblös35:11+5:24
7Thomas BabtistKlubblös35:15+5:28
8Carl LjungholmKlubblös36:21+6:34
9Ellinor BergmanSundbybergs IK36:30+6:43
10Gustav ForssellKlubblös38:46+8:59
11Adam ArthurssonJärfälla OK39:01+9:14
12Frida OlivKlubblös42:38+12:51
13Anders PerssonSundbybergs IK42:45+12:58
14Rebecka HaendlerKlubblös43:04+13:17
15Sofia UnellKlubblös43:58+14:11
16Henrik BruhnFredrikshof OK45:03+15:16
17Linus StudenyKlubblös45:42+15:55
18Britta AlstadKlubblös47:27+17:40
19Barbro UndvallTäby OK47:28+17:41
20Jacob ÖsterlingKlubblös48:10+18:23
21Jan FalkSundbybergs IK52:34+22:47
22Lars UnellKlubblös54:38+24:51
23Lotta BorgKlubblös57:53+28:06
24Ingvar OskarssonKlubblös1:07:11+37:24
25Teodor HuldtSundbybergs IK1:10:09+40:22
26Anna-Karin BjörckSundbybergs IK1:17:36+47:49
27Åsa RevfalkKlubblös1:21:15+51:28
28Göran R WallénIFK Lidingös Skid o OK1:29:01+59:14

Öppen motion 6

16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Piero SannicoloTäby OK48:19
2Niklas CarlssonSundbybergs IK51:51+3:32
3Anders LindgrenLånghundra59:20+11:01
4Stefan AbrahamssonSundbybergs IK1:02:46+14:27
5Robert JonssonKlubblös1:04:20+16:01
6Johan SvahnSundbybergs IK1:04:22+16:03
7Stefan LindströmSundbybergs IK1:04:36+16:17
8Henrik LundgrenKramforsalliansen1:09:16+20:57
9Kim HanssonKlubblös1:10:51+22:32
10Olov HolmgrenSkellefteå OK1:12:21+24:02
11Albin StormvinterKlubblös1:15:06+26:47
12Mattias ZellKlubblös1:16:36+28:17
13David DillnerKlubblös1:20:11+31:52
14Farhad RouhaniKlubblös1:24:49+36:30
15Jonas PeterssonKlubblös1:27:32+39:13
16Peter GardellJärfälla OK1:33:22+45:03

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser