Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Motionsorientering / Svinbäcken

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Motionsorientering / Svinbäcken
Arrangörsorganisation: OK Tyr
Datum: torsdag 12 april 2012

I 2 IF Karlstad

12 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
3Christian PetterssonBana 3 - medel (39)25:35+2:24
5catharina skogumBana 2 - lätt (14)36:26+10:1411:23
7Johanna DanielssonBana 2 - lätt (14)37:45+11:3311:47
10anna bäckströmBana 2 - lätt (14)39:54+13:4212:28
10Claes åkerblomBana 3 - medel (39)31:09+7:58
11Anna EvensonBana 1 - mycket lätt (11)49:50+35:0431:08
23Henrik ZetterqvistBana 3 - medel (39)36:13+13:02
24kenneth mossbergBana 4 - svår (30)58:02+25:509:40
26Christer HallBana 3 - medel (39)40:18+17:07
27adam holmstenBana 3 - medel (39)40:43+17:32
29Patrik JohanssonBana 3 - medel (39)42:40+19:29
33linnea klassaBana 3 - medel (39)53:28+30:17

Idefjordens SK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
Isabelle JohanssonBana 3 - medel (39)ej godkänd

Kils OK

6 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
5wilhelm halligBana 1 - mycket lätt (11)25:58+11:1216:13
5Lars HolmgårdBana 4 - svår (30)38:25+6:136:24
8Elin LundqvistBana 2 - lätt (14)38:18+12:0611:58
11Anders LevinBana 4 - svår (30)42:20+10:087:03
12Klara HolmgårdBana 3 - medel (39)31:26+8:15
Lars NordströmBana 4 - svår (30)ej godkänd

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
21henrik ekelöfBana 4 - svår (30)53:42+21:308:57

OK Kåre

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Erik BrandtBana 1 - mycket lätt (11)14:469:13
7Elsa BrandtBana 1 - mycket lätt (11)30:06+15:2018:48

OK Tyr

64 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Oskar NymanBana 2 - lätt (14)26:128:11
1Johan SjögrenBana 4 - svår (30)32:125:22
1Malin LeanderssonBana 3 - medel (39)23:11
2lina mobergBana 1 - mycket lätt (11)15:39+0:539:46
2Johan WikströmBana 4 - svår (30)32:28+0:165:24
2Michelle JohanssonBana 2 - lätt (14)26:49+0:378:22
2My WestlundBana 3 - medel (39)24:52+1:41
3Barbro ZetterlingBana 2 - lätt (14)34:13+8:0110:41
3Albin ÖrtqvistBana 1 - mycket lätt (11)25:42+10:5616:03
3Rolf WikströmBana 4 - svår (30)36:26+4:146:04
4Maja ÖrtqvistBana 1 - mycket lätt (11)25:49+11:0316:08
4Märta Ransjö-ZanderBana 3 - medel (39)27:23+4:12
4Viktor BrandtBana 2 - lätt (14)36:22+10:1011:21
4Henrik GustavssonBana 4 - svår (30)36:33+4:216:05
5Lisa HöökBana 3 - medel (39)29:12+6:01
6Johanna ModinBana 2 - lätt (14)37:11+10:5911:37
6Helena SvenssonBana 4 - svår (30)39:28+7:166:34
6Malin NymanBana 3 - medel (39)29:16+6:05
6Tobias HällmanBana 1 - mycket lätt (11)26:34+11:4816:36
7Mattias ModinBana 3 - medel (39)30:13+7:02
7Pär NymanBana 4 - svår (30)40:21+8:096:43
8Mats LenellBana 4 - svår (30)40:57+8:456:49
8Lowe EkströmBana 1 - mycket lätt (11)32:36+17:5020:22
8Elisabeth ÖströmBana 3 - medel (39)30:23+7:12
9Marie ZetterlingBana 2 - lätt (14)39:05+12:5312:12
9Mats KensbyBana 3 - medel (39)30:24+7:13
10Sara FogelbergBana 1 - mycket lätt (11)49:49+35:0331:08
10Patrik NorlinBana 4 - svår (30)41:46+9:346:57
11Anna ZetterlundBana 2 - lätt (14)47:51+21:3914:57
13Magnus KjellmingBana 4 - svår (30)42:28+10:167:04
13Elin Ransjö-ZanderBana 3 - medel (39)31:43+8:32
14Johanna KinnlundBana 4 - svår (30)42:57+10:457:09
14Marie AlfredssonBana 3 - medel (39)31:47+8:36
15Jan GustafssonBana 3 - medel (39)32:19+9:08
15Johan GustafssonBana 4 - svår (30)43:23+11:117:13
16Marcus BeckliusBana 3 - medel (39)32:47+9:36
16Hanna GustavssonBana 4 - svår (30)43:25+11:137:14
17Örjan BeckiusBana 4 - svår (30)45:35+13:237:35
17Johan ÖrtqvistBana 3 - medel (39)33:01+9:50
18Egil SimesBana 4 - svår (30)45:47+13:357:37
18Elisabet EdvardssonBana 3 - medel (39)33:06+9:55
19Ingrid KensbyBana 4 - svår (30)46:24+14:127:44
19Bernt-Åke LarssonBana 3 - medel (39)33:33+10:22
20Linda GustafssonBana 4 - svår (30)51:57+19:458:39
20Catarina HögkvistBana 3 - medel (39)33:58+10:47
21Anna Gustafsson HaneBana 3 - medel (39)34:14+11:03
22Jenny HögkvistBana 4 - svår (30)56:50+24:389:28
23Lisa AnnersandBana 4 - svår (30)57:01+24:499:30
24Jan-Olof StohmBana 3 - medel (39)36:50+13:39
25Erik LidbergBana 3 - medel (39)38:49+15:38
28Lars P LarssonBana 3 - medel (39)41:06+17:55
30Karin MoodBana 3 - medel (39)42:57+19:46
31Leif SahlinBana 3 - medel (39)45:10+21:59
Mats WesterbergBana 4 - svår (30)ej godkänd
Anders HederBana 3 - medel (39)ej godkänd
Leif MartissonBana 3 - medel (39)ej godkänd
Lovisa MartinssonBana 3 - medel (39)ej godkänd
Lars AnderssonBana 4 - svår (30)ej godkänd
Börje RåbergBana 3 - medel (39)ej godkänd
Tom HollowellBana 4 - svår (30)ej godkänd
Jens ÖströmBana 4 - svår (30)ej godkänd
Erik HögkvistBana 4 - svår (30)utgått
David kinnlundBana 2 - lätt (14)utgått
Tone HollowellBana 3 - medel (39)utgått

OK Älgen

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
9Hugo EkströmBana 1 - mycket lätt (11)32:45+17:5920:28
22Sofia RolénBana 3 - medel (39)35:34+12:23

Okänd

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
12william holstBana 2 - lätt (14)48:31+22:1915:09

Okänd

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
13pernilla holstBana 2 - lätt (14)48:42+22:3015:13

Okänd

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
32lina lohannessonBana 3 - medel (39)53:26+30:15

Skattkärrs IF

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
9Mikael LarssonBana 4 - svår (30)41:42+9:306:57
11Bengt CarlssonBana 3 - medel (39)31:18+8:07
12Ida HyvönenBana 4 - svår (30)42:23+10:117:03

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser