Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Ungdomskretstävling

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Ungdomskretstävling
Arrangörsorganisation: Mullsjö SOK
Datum: tisdag 15 maj 2012

Bana 1

1 000 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Stina KarlssonTidaholm SOK Sisu15:1815:18
2Simon WesthTibro OK20:15+4:5720:15
3Irma WesthTibro OK20:38+5:2020:38
4Ida SwärdTidaholm SOK Sisu23:24+8:0623:24
5Moa HolmvikTidaholm SOK Sisu24:18+9:0024:18
6Julia WesthTibro OK27:24+12:0627:24
7Herman SwärdTidaholm SOK Sisu49:25+34:0749:25
Johanna AlmyrenFalköpings AIK OKej start

Bana 2

2 000 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Felix GladTidaholm SOK Sisu17:538:56
1Julius WiklundFalköpings AIK OK17:538:56
3Linnea LiljegrahnTidaholm SOK Sisu19:22+1:299:41
4Simon HermanssonGudhems IF21:37+3:4410:48
5Ada SnällTidaholm SOK Sisu22:23+4:3011:11
6Hanna AlsiöFalköpings AIK OK24:44+6:5112:22
7Klara SvenssonGudhems IF25:11+7:1812:35
8Ellen AlmTidaholm SOK Sisu26:54+9:0113:27
Isabella NiklassonFalköpings AIK OKej godkänd
Eric ÅstrandFalköpings AIK OKej start

Bana 3

1 000 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Linn StoråsGudhems IF17:5017:50
2Alexander BromanderFalköpings AIK OK23:13+5:2323:13
3Erik AnderssonFalköpings AIK OK24:00+6:1024:00
4Lukas MagnerfeltFalköpings AIK OK24:29+6:3924:29
5Hannes KarlssonTidaholm SOK Sisu31:13+13:2331:13
6Linnea HolmvikTidaholm SOK Sisu37:18+19:2837:18
7Hugo PetterssonFalköpings AIK OK38:59+21:0938:59
Johanna PetersonFalköpings AIK OKej godkänd
Vera PetterssonFalköpings AIK OKej start

Bana 4

2 000 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Alma WilhelmssonFalköpings AIK OK28:5314:26
2Wilmer ForsgrenTidaholm SOK Sisu31:38+2:4515:49
3Evelina PetersonFalköpings AIK OK35:56+7:0317:58
4Tor LindströmIK Wilske36:07+7:1418:03
5Adelina WremerGudhems IF38:16+9:2319:08
6Anja KarlssonTidaholm SOK Sisu40:03+11:1020:01
7William LundstedtMullsjö SOK40:11+11:1820:05
8Moa AlsiöFalköpings AIK OK41:33+12:4020:46
9Klara SegerströmIK Wilske44:35+15:4222:17
10Clara JacobssonTidaholm SOK Sisu46:23+17:3023:11
11Hanna AnderssonFalköpings AIK OK1:02:49+33:5631:24
12Jessica AlmyrenFalköpings AIK OK1:11:11+42:1835:35
13Erik PalmenäsTidaholm SOK Sisu1:12:43+43:5036:21
Tilda WiklundFalköpings AIK OKutgått
Alfred PetterssonFalköpings AIK OKej start

Bana 5

3 000 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Johanna HagströmFalköpings AIK OK34:3511:31
2Ellen BlennowFalköpings AIK OK34:40+0:0511:33
3Elsa WilhelmssonFalköpings AIK OK42:01+7:2614:00
4Simon WiklundFalköpings AIK OK45:27+10:5215:09
5Mikael PetersonFalköpings AIK OK46:58+12:2315:39
6Albin AlsiöFalköpings AIK OK49:52+15:1716:37

Vuxna Bana 4

2 000 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Markus WremerGudhems IF43:0921:34
2Ann-Louise AlmyrenFalköpings AIK OK44:27+1:1822:13
3Stefan KarlssonMullsjö SOK54:14+11:0527:07
4Peter BromanderFalköpings AIK OK1:03:53+20:4431:56

Vuxna Bana 5

3 000 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ludvig DanforsMullsjö SOK29:579:59
2Pär SvenssonI 15 IF35:31+5:3411:50
3Stefan KarlssonTidaholm SOK Sisu35:36+5:3911:52
4Emil WåhlinMullsjö SOK38:02+8:0512:40
5Tommy RoosFalköpings AIK OK38:14+8:1712:44
6Kjell DanforsMullsjö SOK40:29+10:3213:29
7Daniel AlmyrenFalköpings AIK OK40:36+10:3913:32
8Dan LundstedtMullsjö SOK42:47+12:5014:15
9Karin TorstenssonFalköpings AIK OK42:53+12:5614:17
10Lena ArnoldssonTidaholm SOK Sisu51:59+22:0217:19
11Hans WåhlinMullsjö SOK57:54+27:5719:18
12Bertil ÖhlundFalköpings AIK OK1:04:05+34:0821:21
13Oscar KarlssonTidaholm SOK Sisu1:04:52+34:5521:37
Bo JungergårdTidaholm SOK Sisuej start
Magnus BlennowFalköpings AIK OKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser