Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Motionsorientering / Skattkärr

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Motionsorientering / Skattkärr
Arrangörsorganisation: OK Tyr
Datum: torsdag 31 maj 2012

Bana 1 - mycket lätt

1 400 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sara ForsmanKarlstad.11:358:16
2Jenny ÅslundOK Tyr12:05+0:308:37
3Marcus HällmanOK Tyr13:44+2:099:48
4Tobias HällmanOK Tyr14:02+2:2710:01
5Michelle FriskKarlstad.14:18+2:4310:12
6Lova PermanKils OK15:18+3:4310:55

Bana 2 - lätt

3 200 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sandra HaneOK Tyr20:106:18
2Mikael HjerpeKarlstad.24:46+4:367:44
3Gustav PermanKils OK26:10+6:008:10
4Pernilla HolstStamford27:02+6:528:26
5Per KroghKarlstad.29:29+9:199:12
6Nikolina MobergOK Tyr31:35+11:259:52
7Anna ZetterlundOK Tyr32:44+12:3410:13
8Lotta PermanKils OK33:27+13:1710:27
9Mattias HaneOK Tyr36:56+16:4611:32
10Sven-Åke ModinLustens OK40:45+20:3512:44
11Eva TrangiusOK Tyr48:05+27:5515:01
12Björn CarlssonKarlstad.1:12:08+51:5822:32
12Hannes LarssonKarlstad.1:12:08+51:5822:32

Bana 3 - medel

3 900 m, 62 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Olov ÖströmOK Tyr29:047:27
2Christian PetterssonKarlstad.30:00+0:567:41
3Hans JohanssonSkattkärrs IF30:22+1:187:47
4Lars Gunnar EngströmSkattkärrs IF31:22+2:188:02
5Oskar SibeckOK Tyr33:00+3:568:27
6Lisa HöökOK Tyr33:33+4:298:36
7Ellinor KlockareOK Tyr33:50+4:468:40
8Ingrid KensbyOK Tyr34:27+5:238:50
9Erik SimesOK Tyr35:13+6:099:01
10Johan HenricssonKarlstad.36:23+7:199:19
11Elisabeth ÖströmOK Tyr36:40+7:369:24
12Ãke GustavssonOK Ãlgen37:07+8:039:31
13Jessica LevinOK Tyr37:36+8:329:38
14Lars-Erik Jocke OlssonOK Tyr37:49+8:459:41
15Erika ErikssonSkattkärrs IF38:06+9:029:46
16Marie AlfredssonOK Tyr38:11+9:079:47
17Hans PerssonOK Ãlgen38:14+9:109:48
18Lina JörnhagenKarlstad.38:39+9:359:54
19Jan ReesKarlstad.39:00+9:5610:00
20Catarina HögkvistOK Tyr39:27+10:2310:06
21Anna GundSkattkärrs IF39:35+10:3110:08
22Anders olssonOK Tyr39:46+10:4210:11
23Mattias KarlssonOK Tyr40:31+11:2710:23
24Elisabet EdvarssonOK Tyr40:58+11:5410:30
25Jan-Olov LöfvenholmSkattkärrs IF41:38+12:3410:40
26Lars LövgrenOK Tyr41:56+12:5210:45
27Anders HaneOK Tyr42:01+12:5710:46
28Jan GustafssonOK Tyr42:02+12:5810:46
29Lars-B LarssonOK Tyr42:18+13:1410:50
30Joakim JörnhagenKarlstad.42:19+13:1510:51
31Lotta BergströmKarlstad.42:48+13:4410:58
32Anders HederOK Tyr43:11+14:0711:04
33Kyösti UutanaKarlstad.43:18+14:1411:06
34Ann HyvönenSkattkärrs IF43:19+14:1511:06
35Anna Weckner WestlundOK Tyr44:25+15:2111:23
35Emma JohanssonKristinehamns OK44:25+15:2111:23
37Elin JohanssonSkattkärrs IF44:45+15:4111:28
38Rudi OlvenmyrOK Tyr45:13+16:0911:35
39Christer HallCFK45:23+16:1911:38
40Lars MellkvistKarlstad.45:55+16:5111:46
41Anders WeinestedtOK Tyr46:45+17:4111:59
42Niklas KarlssonLustens OK47:58+18:5412:17
43Henrik DanielssonKarlstad.48:05+19:0112:19
44Jan-Olof StohmOK Tyr48:38+19:3412:28
45Magnus KarlssonFilipstads OK49:15+20:1112:37
46Elin LundqvistKils OK50:40+21:3612:59
47Patrik JohanssonCFK50:43+21:3913:00
48Sven-Erik BrodinOK Tyr52:55+23:5113:34
49Anna StohmOK Tyr52:59+23:5513:35
50Amanda JohanssonKristinehamns OK53:10+24:0613:37
51Charlotte JohanssonSkattkärrs IF53:20+24:1613:40
52Leif SalinOK Tyr54:14+25:1013:54
53Marit NilssonKils OK58:18+29:1414:56
54Inger BerglundKils OK1:06:56+37:5217:09
55Kenneth BerglundKils OK1:07:00+37:5617:10
56Ãsa CarlquistKarlstad.1:11:53+42:4918:25
57Torbjörn ClaessonKarlstad.1:16:00+46:5619:29
58Rune GustavssonCFK1:21:23+52:1920:52
Matilda ElgerudKarlstad.ej godkänd
Kajsa JohanssonSkattkärrs IFej godkänd
Arvo HyvönenSkattkärrs IFej godkänd
Roger OlssonKarlstad.utgått

Bana 4 - svår

5 200 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Rolf WikströmOK Tyr37:587:18
2Jonas BergenfurSkattkärrs IF38:21+0:237:22
3Mikael LarssonSkattkärrs IF40:10+2:127:43
4Linn NilssonOK Tyr42:09+4:118:06
5Pär NymanOK Tyr42:56+4:588:15
6David RisbergSkattkärrs IF44:06+6:088:28
7Mats LenellOK Tyr44:19+6:218:31
8Ãke SvenssonHammarby IF OF46:10+8:128:52
9Johan GustafssonOK Tyr46:50+8:529:00
10Per HögkvistOK Tyr46:55+8:579:01
11Märta Ransjö-ZanderOK Tyr46:56+8:589:01
12Lina RööhsKarlstad.47:21+9:239:06
13Egil SimesOK Tyr48:17+10:199:17
14Magnus ThorstenssonOK Tyr48:37+10:399:20
15Lars AnderssonOK Tyr49:19+11:219:29
16Börje RåbergOK Tyr49:51+11:539:35
17Anders CamitzLustens OK50:02+12:049:37
18Signe MagnussenSkattkärrs IF50:16+12:189:40
19Ida HyvönenSkattkärrs IF51:14+13:169:51
20Axel MagnussenSkattkärrs IF51:34+13:369:55
21Ulf SkoglundKils OK57:11+19:1310:59
22Leif SandahlOK Tyr57:34+19:3611:04
23Charlotte SkoglundKils OK1:11:17+33:1913:42
24Anders SchnellKarlstad.1:40:45+1:02:4719:22

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser