Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Motionsorientering / Våxnäs

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Motionsorientering / Våxnäs
Arrangörsorganisation: OK Tyr
Datum: torsdag 14 juni 2012

Bana 1 - mycket lätt

2 100 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tuva Karlsson-MithanderOK Tyr33:5016:06
2Nora HolmgårdKils OK34:24+0:3416:22
3Sixten BihlOK Tyr34:26+0:3616:23
4Lova PermanKils OK35:55+2:0517:06
5Fredrik HaneOK Tyr39:49+5:5918:57
6Hannah HöökOK Tyr54:52+21:0226:07
7Jakob BjörklundSkattkärrs IF57:31+23:4127:23
Anton JonssonOK Tyrej godkänd
Albert BrohedeOK Älgenej godkänd

Bana 2 - lätt

2 800 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Christian HedqwistOK Tyr26:079:19
2Lotta PermanKils OK29:48+3:4110:38
3Richard TakeOK Tyr30:04+3:5710:44
4Barbro ZetterlingOK Tyr31:42+5:3511:19
5Ingmar AnderssonOK Älgen32:57+6:5011:46
6Helena AnderssonKarlstad.33:44+7:3712:02
7Pernilla HolstStamford37:13+11:0613:17
8Anna ZetterlundOK Tyr37:55+11:4813:32
9David KindlundOK Tyr38:09+12:0213:37
10Christina ArvidssonHammarö38:19+12:1213:41
11Lottie BrohedeOK Älgen38:48+12:4113:51
12Anneli BihlOK Tyr41:48+15:4114:55
13Marie ZetterlingOK Tyr44:35+18:2815:55
14Jenny ÅslundOK Tyr46:10+20:0316:29
15David ÅkerlindLustens OK1:49:21+1:23:1439:03

Bana 3 - medel

3 700 m, 57 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Oskar SibeckOK Tyr27:297:25
2Christian PetterssonKarlstad.28:11+0:427:37
3Lars HolmgårdKils OK28:49+1:207:47
4Lars Gunnar EngströmSkattkärrs IF30:38+3:098:16
5Johan HenricssonKarlstad.31:52+4:238:36
6Per BrolinOK Tyr32:41+5:128:50
7Sofia LevinOK Tyr32:57+5:288:54
8Lisa HöökOK Tyr33:06+5:378:56
9Ulf SkoglundKils OK35:53+8:249:41
10Malin NymanOK Tyr36:41+9:129:54
11Hans PerssonOK Älgen36:49+9:209:57
12Lars LövgrenOK Tyr37:06+9:3710:01
13Marie AlfredssonOK Tyr38:06+10:3710:17
14Klara HolmgårdKils OK38:52+11:2310:30
15Mattias KarlssonOK Tyr38:56+11:2710:31
16Henrik ZetterqvistKarlstad.38:57+11:2810:31
17Christer HallCFK39:12+11:4310:35
18Åke GustavssonOK Älgen39:19+11:5010:37
19Lotta RåbergOK Tyr39:55+12:2610:47
20Anders HaneOK Tyr40:07+12:3810:50
21Jonas FredrikssonOK Tyr40:08+12:3910:50
22Karin MoodOK Tyr40:25+12:5610:55
23Jenny SanderLeksands OK40:26+12:5710:55
24Marcus ErikssonOK Tyr40:29+13:0010:56
25Viktor BrandtOK Tyr41:35+14:0611:14
26Elin JohanssonSkattkärrs IF41:56+14:2711:20
27Bernt-Åke LarssonOK Tyr42:51+15:2211:34
28Linda GustafssonOK Tyr43:13+15:4411:40
29Erica AhlqvistOK Tyr44:05+16:3611:54
30Maria TrangärdOK Tyr44:13+16:4411:57
31Mikael HjärpeKarlstad.44:25+16:5612:00
32Patrik JohanssonKarlstad.44:29+17:0012:01
33Sofia StridsmanOK Tyr45:44+18:1512:21
34Ann-Sofie HultsvedOK Tyr46:21+18:5212:31
35Jan-Olof StohmOK Tyr46:32+19:0312:34
36Christer HöglundOK Tyr47:27+19:5812:49
37Göran ArvidssonKarlstad.48:03+20:3412:59
38Lars KarlssonKarlstad.49:56+22:2713:29
39Anton LönqvistKarlstad.50:36+23:0713:40
40Anna StohmOK Tyr51:12+23:4313:50
41Johanna AlfredssonOK Tyr51:22+23:5313:52
42Karin CreutzerOK Tyr51:41+24:1213:58
43Matilda ElgerudKarlstad.54:27+26:5814:42
44Bengt StarkOK Milan54:50+27:2114:49
45Annette HalvorsenOK Milan54:51+27:2214:49
46Marielle PetterssonKarlstad.54:59+27:3014:51
47My HagestålOK Tyr55:09+27:4014:54
48Rune GårdhOK Älgen56:16+28:4715:12
49Marit NilssonKils OK56:56+29:2715:23
50Carola CarlssonOK Tyr57:58+30:2915:40
51Louise SegallKarlstad.58:02+30:3315:41
52Linda PerssonKarlstad.58:25+30:5615:47
53Mikael JanssonKarlstad.59:16+31:4716:01
54Stig WahlbergHärnösands OK1:00:55+33:2616:27
55Viveca JernstedtHärnösands OK1:02:05+34:3616:46
56Mikaela AnderssonKarlstad.1:10:37+43:0819:05
Göran AnderssonLustens OKej godkänd

Bana 4 - svår

4 900 m, 30 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Henric BrohedeOK Tyr30:226:11
2Daniel BrohedeOK Älgen34:11+3:496:58
3Jan OlmKils OK35:34+5:127:15
4Henrik RåbergOK Tyr36:53+6:317:31
5Per BülundOK Tyr39:18+8:568:01
6Sören KindlundOK Tyr39:42+9:208:06
7Johan GustafssonOK Tyr40:42+10:208:18
8Pär NymanOK Tyr42:11+11:498:36
9Tomas HavlicekOK Tyr42:15+11:538:37
10Urban LarssonOK Tyr42:39+12:178:42
11Fredrik NordströmOK Älgen43:03+12:418:47
12Bengt JohanssonOK Tyr44:19+13:579:02
13Mats WesterbergOK Tyr44:55+14:339:10
14Anton UddOK Tyr45:05+14:439:12
15Robert HellgrenOK Tyr46:06+15:449:24
16Oskar BrandtOK Tyr46:26+16:049:28
17Jonas CederlöfOK Tyr46:37+16:159:30
18Henrik GustavssonOK Tyr47:02+16:409:35
19Egil SimesOK Tyr47:09+16:479:37
20Lars AnderssonOK Tyr48:05+17:439:48
21Erik SimesOK Tyr48:42+18:209:56
22Lars-Erik Jocke OlssonOK Tyr48:49+18:279:57
23Håkan AhlqvistOK Tyr49:44+19:2210:08
24Hanna GustavssonOK Tyr50:35+20:1310:19
25Leif SandahlOK Tyr52:02+21:4010:37
26Joakim JörnhagenKarlstad.57:43+27:2111:46
27Lars-Ola WesterlundLustens OK59:03+28:4112:03
28Niklas KarlssonLustens OK1:01:44+31:2212:35
29Lina JörnhagenKarlstad.1:07:57+37:3513:52
Anders SchnellOK Tyrutgått

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser