Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Motionsorientering / Jakobsbergsskogen

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Motionsorientering / Jakobsbergsskogen
Arrangörsorganisation: OK Tyr
Datum: torsdag 16 augusti 2012

Klasser: Visa alla | Bana 1 | Bana 2 | Bana 3 | Bana 4

Bana 1 - mycket lätt

1 800 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sixten BihlOK Tyr15:088:24
2Emma ToftgårdOkänd16:08+1:008:57
3Lisa OlmKils OK16:11+1:038:59
4Fredrik HaneOK Tyr19:42+4:3410:56
5Agnes CreutzerKarlstad.21:44+6:3612:04
6Maja ÖrtqvistOK Tyr21:45+6:3712:05
7Albin ÖrtqvistOK Tyr22:06+6:5812:16
8Marcus HällmanKarlstad.25:06+9:5813:56
9Filip ThorstenssonOK Tyr26:59+11:5114:59
10Tobias HällmanOK Tyr29:13+14:0516:13
11Tomas EngblomÅrjängs OK43:18+28:1024:03

Bana 2 - lätt

3 060 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lukas OlmKils OK19:166:17
2Nial SimesOK Tyr27:37+8:219:01
3Lotta PermanKils OK29:10+9:549:31
4Gustav PermanKils OK29:40+10:249:41
5Christian HedqwistOK Tyr30:33+11:179:59
6Mattias HaneOK Tyr30:51+11:3510:04
7Per KroghKarlstad.34:35+15:1911:18
8Nora HolmgårdKils OK37:30+18:1412:15
9Lova PermanKils OK37:44+18:2812:19
10Samuel HolstStamford38:23+19:0712:32
11William HolstStamford38:44+19:2812:39
12Pernilla HolstStamford38:50+19:3412:41
13Katrin NordbladFilipstads OK42:23+23:0713:51
14Eva NordbladFilipstads OK42:28+23:1213:52
15Marie ZetterlingOK Tyr43:48+24:3214:18
16Sofia AnderskärOK Tyr59:51+40:3519:33
Camilla LagnerydOK Tyrej godkänd
Anneli BihlOK Tyrutgått

Bana 3 - medel

2 920 m, 73 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Johan HenricssonKarlstad.24:438:27
2Linda GustafssonOK Tyr25:32+0:498:44
3Joachim SkistadOK Tyr25:50+1:078:50
4David EriksonOK Tyr25:58+1:158:53
5Alfred HagbergOK Tyr27:03+2:209:15
6Anders HederOK Tyr27:14+2:319:19
6Elsa HolmgårdKils OK27:14+2:319:19
8Eva MartinssonOK Tyr27:15+2:329:19
9Måns OlmKils OK27:17+2:349:20
10Christer HöglundOK Tyr27:36+2:539:27
11Åke GustavssonOK Älgen28:25+3:429:43
12Ola PermanKils OK28:34+3:519:46
13Ingrid KensbyOK Tyr28:38+3:559:48
14Catarina HögkvistOK Tyr28:49+4:069:52
15Elin Ransjö-ZanderOK Tyr28:54+4:119:53
16Mikael HjärpeStamford29:16+4:3310:01
17Klara HolmgårdKils OK30:02+5:1910:17
18Anders HaneOK Tyr30:21+5:3810:23
19Björn BråbyOK Tyr30:23+5:4010:24
20Lars LövgrenOK Tyr30:34+5:5110:28
21Erik LidbergOK Tyr30:41+5:5810:30
22Marcus BeckliusOK Tyr30:47+6:0410:32
23Mats KensbyOK Tyr30:50+6:0710:33
24Bernt-Åke LarssonOK Tyr31:02+6:1910:37
25Ylva EkbergSkattkärrs IF31:44+7:0110:52
26Karin MoodOK Tyr31:52+7:0910:54
27Peter SundströmOK Älgen32:16+7:3311:03
28Torbjörn JohanssonOK Älgen32:54+8:1111:16
29Joakim JörnhagenKarlstad.33:06+8:2311:20
30Elisabet EdvarssonOK Tyr33:09+8:2611:21
31Leif EricssonKarlstad.33:14+8:3111:22
32Ann-Sofie HultsvedOK Tyr34:44+10:0111:53
32Monika WikströmOK Tyr34:44+10:0111:53
34Rudi OlvenmyrOK Tyr34:48+10:0511:55
35Sandra HaneOK Tyr35:20+10:3712:06
36Sara GunnarssonOK Älgen35:30+10:4712:09
37Anna StohmOK Tyr36:12+11:2912:23
38Anders LundbergOkänd37:33+12:5012:51
39Peter NilssonKils OK37:55+13:1212:59
40Anna BrunzellOK Tyr38:01+13:1813:01
41Johan AsplundOkänd39:40+14:5713:35
42Erik ErikssonOK Älgen39:59+15:1613:41
43Birgitta LarssonOK Älgen40:28+15:4513:51
44Stefan RydbergKarlstad.40:44+16:0113:56
45Kenneth BerglundKils OK40:57+16:1414:01
46Inger BerglundKils OK41:06+16:2314:04
47Karin CreutzerOK Tyr42:07+17:2414:25
48Oskar ErikssonOK Älgen42:13+17:3014:27
49Anna ErikssonOK Älgen42:16+17:3314:28
50Åsa CarlqvistKarlstad.42:40+17:5714:36
51Karin KarlssonOK Tyr42:49+18:0614:39
52Stig WahlbergHärnösands OK43:20+18:3714:50
53Hans BergedOK Tyr43:22+18:3914:51
54Gunilla OlaussonOK Älgen44:09+19:2615:07
55Annette HalvorsenOK Milan44:53+20:1015:22
56Bengt StarkOK Milan44:54+20:1115:22
56Lisbeth CelanderKristinehamns OK44:54+20:1115:22
58Barbro ZetterlingOK Tyr45:33+20:5015:35
59Lars MellkvistKarlstad.46:08+21:2515:47
60Gunilla NilssonOK Tyr46:13+21:3015:49
61Viveca JernstedtHärnösands OK46:52+22:0916:03
62Kjell BrinkmanOK Älgen49:04+24:2116:48
63Roger OlssonKarlstad.50:16+25:3317:12
64Lena FredrikssonOK Tyr53:15+28:3218:14
65Anna ZetterlundOK Tyr55:21+30:3818:57
66Charlotta LagerkvistKarlstad.55:51+31:0819:07
67Cecilia ErikssonKarlstad.55:54+31:1119:08
68Eric RambergOK Tyr1:04:38+39:5522:08
69Matilda ElgerudOkänd1:06:43+42:0022:50
70Rune GustavssonCFK1:47:50+1:23:0736:55
Lars AnderssonOK Tyrej godkänd
Christer PetterssonKarlstad.ej godkänd
Ida HyvönenSkattkärrs IFej godkänd

Bana 4 - svår

5 110 m, 46 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Johan WikströmOK Tyr30:075:53
2Jan OlmKils OK30:53+0:466:02
3Karl LevinSävedalens AIK30:57+0:506:03
4Fredrik NordströmOK Älgen31:00+0:536:03
5Anders LindbergOK Tyr31:24+1:176:08
6Sixten WestlundOK Tyr32:41+2:346:23
7David RisbergSkattkärrs IF33:14+3:076:30
8Daniel WikströmOK Tyr34:06+3:596:40
9Olov ÖströmOK Tyr35:25+5:186:55
10Rolf WikströmOK Tyr35:33+5:266:57
11Lars NordströmKils OK35:38+5:316:58
12Urban LarssonOK Tyr36:01+5:547:02
13Pär NymanOK Tyr36:31+6:247:08
14Anton NilssonKils OK36:49+6:427:12
15Johan GustafssonOK Tyr36:50+6:437:12
16Jonas FredrikssonOK Tyr38:43+8:367:34
17Egil SimesOK Tyr39:44+9:377:46
18Bengt JohanssonOK Tyr39:54+9:477:48
19Lars HolmgårdKils OK40:03+9:567:50
20Lotta RansjöOK Tyr40:08+10:017:51
21Märta RansjöOK Tyr40:17+10:107:52
22Claes FriskOK Tyr41:21+11:148:05
23Magnus KällmingOK Tyr41:51+11:448:11
24Örjan BeckiusOK Tyr42:17+12:108:16
25Mats WesterbergOK Tyr42:28+12:218:18
26Anna NordströmKils OK42:59+12:528:24
27Sofia HolmgårdKils OK43:07+13:008:26
28Robert HellgrenOK Tyr43:08+13:018:26
29Per HögkvistOK Tyr43:22+13:158:29
30Erik HögkvistOK Tyr44:19+14:128:40
31Leif CelanderKristinehamns OK44:52+14:458:46
32Stefan ErikssonOK Älgen45:07+15:008:49
33Anders OlssonLustens OK46:11+16:049:02
34Elisabeth ÖströmOK Tyr46:57+16:509:11
35Börje RåbergOK Tyr47:16+17:099:14
36My WestlundOK Tyr47:22+17:159:16
37Jan GustafssonOK Tyr51:06+20:5910:00
38Lena GranefeltOK Tyr52:48+22:4110:19
39Lars-Ola WesterlundLustens OK54:02+23:5510:34
40Lina JörnhagenKarlstad.57:22+27:1511:13
41Magnus KjellmanKils OK57:30+27:2311:15
42Anna Weckner WestlundOK Tyr59:43+29:3611:41
43Henrik ZetterqvistCFK1:03:14+33:0712:22
Martin OlssonHAMMARÖej godkänd
Johan WiseniusOK Tyrej godkänd
Kent LindhOK Tyrej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser

Hallands 3 dagars
World Maze Race
Orienteringsmagasinet 1 kr