Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Hallands 3-dagars, etapp 2

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Hallands 3-dagars
Arrangörsorganisationer: Falkenbergs OK / Hylte OK / IK Trenne Ullared / OK Gläntan Vessigebro / Ätrans IF
Datum: fredag 12 juli 2013 - söndag 14 juli 2013

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)

D21L

7 960 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Maria MagnussonSävedalens AIK56:577:09
2Amanda LeoBredaryds SOK1:00:36+3:397:36
3Anastasia DenisovaSävedalens AIK1:02:39+5:427:52
4Emma AnderssonSävedalens AIK1:04:10+7:138:03
5Elin MånssonOK Löftan1:04:19+7:228:04
6Tenna Nørgaard LandspergTisvilde Hegn OK1:04:21+7:248:05
7Lisa HolerEksjö SOK1:04:54+7:578:09
8Lotta SaetreOK Landehof1:05:10+8:138:11
9Märta MollénSävedalens AIK1:07:04+10:078:25
10Hanna PerssonGöteborg-Majorna OK1:08:07+11:108:33
11Sara PrinceSävedalens AIK1:10:19+13:228:50
12Marie PetterssonOK Djerf1:10:25+13:288:50
13Pia OlssonKalmar OK1:14:04+17:079:18
14Lina JogelandIK Ymer1:15:22+18:259:28
15Kristin AnderOK Landehof1:17:25+20:289:43
16Elin CarlssonIFK Lidingö SOK1:19:05+22:089:56
17Susanne TumlinSävedalens AIK1:35:31+38:3411:59
Elisabeth HanssonIFK Lidingö SOKej start

H21L

10 580 m, 48 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jonas NordströmHalden SK1:03:496:01
2Mikael EliassonGöteborg-Majorna OK1:06:33+2:446:17
3Joakim KarlssonIK Hakarpspojkarna1:07:07+3:186:20
4Oskar LjungqvistIK Hakarpspojkarna1:07:34+3:456:23
5Sergej FedatsenkaSävedalens AIK1:08:05+4:166:26
6Albin AnderssonMarkbygdens OK1:09:18+5:296:33
7Marcus WadellUlricehamns OK1:09:23+5:346:33
8Johan LevinSävedalens AIK1:10:13+6:246:38
9Anders HedbergGöteborg-Majorna OK1:10:34+6:456:40
10Johan HellmanVänersborgs SK1:10:51+7:026:41
11Per-Åke BligårdOK Vilse 871:10:55+7:066:42
12Emil AhlbäckFossum IF1:10:58+7:096:42
13Henrik LundgrenSävedalens AIK1:11:04+7:156:43
14Mikael AnderssonGöteborg-Majorna OK1:11:05+7:166:43
15Jonas PalmSävedalens AIK1:11:24+7:356:44
16Erik AlnervikHelsingborgs SOK1:11:47+7:586:47
17Aaron PrinceSävedalens AIK1:12:43+8:546:52
18Philip PerssonOK Orion1:12:59+9:106:53
19Martin IvarssonGöteborg-Majorna OK1:13:03+9:146:54
20Lars LundströmIF Hallby SOK1:13:38+9:496:57
21Martin AhlbergerHestra IF1:13:50+10:016:58
22Johannes HenrikssonHelsingborgs SOK1:14:01+10:126:59
23Marcus A KarlssonIK Hakarpspojkarna1:14:29+10:407:02
24Erik HedlundIK Ymer1:15:33+11:447:08
25Emil JönssonOK Denseln1:16:01+12:127:11
26Tommy AnderssonVänersborgs SK1:18:15+14:267:23
27Per-Anders EggertsenIFK Göteborg1:18:24+14:357:24
28Andreas HolmqvistHestra IF1:18:45+14:567:26
29Erik GustafssonNTNUI1:18:57+15:087:27
30Stefan RingOK Löftan1:19:28+15:397:30
31Johan AntonssonOK Löftan1:19:43+15:547:32
32Björn HellrupHelsingborgs SOK1:20:09+16:207:34
33Viktor RunnbyGöteborg-Majorna OK1:21:04+17:157:39
34Johannes EklöfIF Hallby SOK1:22:18+18:297:46
35Mikael PihlLunds OK1:23:46+19:577:55
36John KumlinIK Ymer1:23:55+20:067:55
37Joakim AxelssonTrollhättans SOK1:26:48+22:598:12
38Erik MemmiHalmstad OK1:28:38+24:498:22
39Andreas BjärkmarHalmstad OK1:34:14+30:258:54
40Andreas SamuelssonOK Reftele1:37:06+33:179:10
41Erik StillemarkIF Hallby SOK1:40:12+36:239:28
42Victor AxbomOK Landehof1:42:32+38:439:41
43Erik WallinMarkbygdens OK1:59:45+55:5611:19
44Karl HolmquistIF Hallby SOK2:07:01+1:03:1212:00
45Erik SchultzOK Löftan2:15:46+1:11:5712:49
Richard SjöholmOK Pan-Kristianstadej godkänd
Martin WendtLunds OKej godkänd
Ludwig LjungqvistIK Hakarpspojkarnaej godkänd
Björn KarlssonHalmstad OKej start
Max KarleOK Skogshjortarnaej start
Albin PetterssonOK Tisarenej start
Fred JohanssonOK Nackheej start
Niklas OlofssonOK Pan-Kristianstadej start
Martin IvarssonOK Skogshjortarnaej start

D21

6 300 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sofi ThorsellVästerås SOK57:409:09
2Anna-Maria RoubertUmeå OK58:28+0:489:16
3Mari Jellum HelgerudIL Tyrving1:00:46+3:069:38
4Anna AlgotsonOK Tylöskog1:05:16+7:3610:21
5Sofia AnderssonCentrum OK1:07:58+10:1810:47
6Carolina NilssonOK Kompassen1:08:29+10:4910:52
7Jenny BjörkLunds OK1:09:54+12:1411:05
8Elin HamreforsOK Landehof1:09:56+12:1611:06
9Elin ThuressonBurseryds IF1:10:40+13:0011:13
10Lisa BorssénOK Kroppefjäll1:17:20+19:4012:16
11Therese AlfredssonSävedalens AIK1:17:55+20:1512:22
12Sofie PetterssonUlricehamns OK1:18:21+20:4112:26

H21

8 730 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Martin Laage KraghCopenhagenO57:036:32
2Thomas AspIFK Göteborg57:29+0:266:35
3Markus BåthOK Landehof58:05+1:026:39
4Albin ThunbergOK Alehof1:03:53+6:507:19
5Johan PalmérUlricehamns OK1:04:35+7:327:23
6Olof BergvallFK Åsen1:09:03+12:007:54
7Albin OlaussonAskersunds OK1:10:08+13:058:02
8Fredrik AnderssonIF Rigor1:11:49+14:468:13
9Mikael BogrenOK Vivill1:12:09+15:068:15
10Erik BengtssonFK Åsen1:12:25+15:228:17
11Mikael AnderssonIF Rigor1:13:25+16:228:24
12Thorbjörn EkströmUddevalla OK1:13:47+16:448:27 Ladda ner rutt i gpx-format
13Felix AlnervikHelsingborgs SOK1:21:21+24:189:19
14Vidar ErikssonIF Marin Väst1:22:02+24:599:23
Jon PeterssonIK Hakarpspojkarnaej godkänd
Adam GeorgssonOK Nackheej start
Anton PetterssonMariestads FKej start
Peter ThelinBredaryds SOKej start

D21 Kort

4 180 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jenny GullqvistVästvärmlands OK38:109:07
2Josephine GreinerTSV Gruenwald39:38+1:289:28
3Lisa WeimannIK Uven43:58+5:4810:31
4Elin DölerudGöteborg-Majorna OK45:43+7:3310:56
5Linda SkogOK Reftele47:13+9:0311:17
6Mia GustafssonTolered-Utby Ol-klubb49:07+10:5711:45
7Beatrice KöhlerTullinge SK50:24+12:1412:03
8Hanna WeimannIK Uven51:34+13:2412:20
9Anna NilssonFK Snapphanarna51:41+13:3112:21
10Claudia GreinerTSV Gruenwald52:04+13:5412:27
11Emma SigvardssonFK Friskus-Varberg52:34+14:2412:34
12Sandra AxelssonVänersborgs SK53:54+15:4412:53
13Cecilia SpångbergLunds OK1:13:45+35:3517:38
14Evelina EkelundMalmö OK1:13:50+35:4017:39
Therese EkströmHalmstad OKej godkänd
Camilla GraadIF Rigorej start

H21 Kort

6 630 m, 28 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kim Baunehøj PedersenOK Roskilde55:088:18
2Per AspegrenOK Kontinent55:37+0:298:23
3Anton HemlinIK Uven56:15+1:078:29
4Jonas H T KarlssonOK Skogsmunken56:42+1:348:33
5Jonas RingsgårdOK Roxen57:07+1:598:36
6Michael KreibergOK Roskilde58:04+2:568:45
7Daniel OlssonUddevalla OK1:00:39+5:319:08
8Daniel KarlssonOK Skogsmunken1:00:52+5:449:10
9Henric JohnssonBredaryds SOK1:01:01+5:539:12
10Michael AndersenOK Roskilde1:01:22+6:149:15
11Mikael Pettersson HjelmNorbergs OK1:03:12+8:049:31
12Jonas HemlinIK Uven1:05:54+10:469:56
13Johan NilssonSävedalens AIK1:06:09+11:019:58
14Rune Rasmussen Søllerød OK1:06:12+11:049:59
15Markus NilssonOK Nackhe1:06:28+11:2010:01 Ladda ner rutt i gpx-format
15Kristian Juda Juda HusgardOK Roskilde1:06:28+11:2010:01
17Robin ÖhrnOK Bävern1:06:59+11:5110:06
18Arvid WedlinSävedalens AIK1:07:09+12:0110:07
19Andreas KarlssonSävedalens AIK1:07:12+12:0410:08
20Robin KarlssonAlvesta SOK1:08:29+13:2110:19
21Mattias PrickUddevalla OK1:08:44+13:3610:22
22Erik BernérusSävedalens AIK1:14:02+18:5411:09
23Oskar NilssonOK Stigen1:15:42+20:3411:25
24Tobban KarlssonOK Skogsmunken1:17:18+22:1011:39
25Johan OlofssonOK Skogshjortarna1:29:15+34:0713:27
26Kristian AndersonGöteborgs SK1:33:13+38:0514:03
27Tobias EdströmOK Gisle1:45:55+50:4715:58
Ola SamuelssonOK Orionej godkänd
Jens UddénLjungskile FKej start
Birger AnderssonIK Uvenej start
Johannes SvenssonOK Tyrej start

D21M

4 090 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Maria EklundKlubblös38:319:25
2Madelene HanssonOK Löftan1:12:31+34:0017:43
3Kajsa KarlssonOK Kontinent1:17:10+38:3918:52
Frida KällmenOK Tisarenej start

H21M

6 540 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Henrik TrofastTullinge SK1:00:049:11
2Benjamin EricssonDalsjöfors IF1:01:54+1:509:27
3Mikael CarlsvärdHelsingborgs SOK1:09:16+9:1210:35

D20

5 050 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Agnes LeoBredaryds SOK41:028:07
2Elin SvenssonIK Hakarpspojkarna43:06+2:048:32
3Julia OhlssonUddevalla OK46:31+5:299:12
4Therese EnengeHestra IF46:56+5:549:17
5Julia DahlHelsingborgs SOK48:51+7:499:40
6Johanna HolménHalmstad OK49:09+8:079:43
7Anna WallinSjövalla FK49:30+8:289:48
8Nicole LjungdahlHjärnarps GH OL52:42+11:4010:26
9Lisa WallinHestra IF52:47+11:4510:27
10Amanda ClaessonSävedalens AIK55:32+14:3010:59
10Linnea WahlgrenSjövalla FK55:32+14:3010:59
12Frida StrömgårdBredareds IF57:45+16:4311:26
13Filippa SpånérSävedalens AIK58:07+17:0511:30
14Linnea GustafssonUddevalla OK1:07:19+26:1713:19
15Lina JosefssonRydboholms SK1:10:31+29:2913:57
16Eleonora Swenson BäckelinTolered-Utby Ol-klubb1:13:39+32:3714:35
17Elinor LindelöwHärlövs IF1:26:24+45:2217:06
Frida HedinHjärnarps GH OLej start

H20

6 630 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Philip PålssonSkåneslättens OL43:216:32
2Magnus MaagCopenhagenO45:48+2:276:54
3Simon Thrane HansenOK Pan-Kristianstad49:39+6:187:29
4Wojciech DudekIFK Göteborg49:54+6:337:31
5Victor FlingmarkUddevalla OK50:37+7:167:38
6Pontus JanssonKungälvs OK51:49+8:287:48
7Adam SzmulkowskiIFK Göteborg51:50+8:297:49
8Pontus KarlssonMarkbygdens OK52:44+9:237:57
9Simon LundinFinspångs SOK1:00:19+16:589:05
10Aske NyengaardCopenhagenO1:00:21+17:009:06
11Albin PetrénGöteborg-Majorna OK1:01:58+18:379:20
12Karl DannbringSkåneslättens OL1:02:23+19:029:24
13Anders OhlssonUddevalla OK1:08:13+24:5210:17
14Niklas HelmertzFrölunda OL1:09:12+25:5110:26
15Jonatan HöjlindIFK Moras OK1:16:30+33:0911:32
16Daniel SöderströmOK Skogsvargarna1:17:04+33:4311:37
Bertram Kopp StannumCopenhagenOej start
Daniel GustavssonFK Friskus-Varbergej start
Rasmus HansenHerlufsholm OKej start

D18

4 420 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Klara PålssonKungälvs OK39:068:50
2Aina EdgrenTrollhättans SOK39:34+0:288:57
3Johanna LindgrenIF Hallby SOK41:18+2:129:20
4Kajsa HedinHjärnarps GH OL42:18+3:129:34
5Ulrika TofteredIF Rigor45:04+5:5810:11
6Lisa ElmbladBredaryds SOK47:08+8:0210:39
7Ellen JohnssonOK Nackhe47:11+8:0510:40
8Caroline LindelöwHärlövs IF48:12+9:0610:54
9Lisa WassénVänersborgs SK48:36+9:3010:59
10Felicia FeursteinTormestorps IF48:55+9:4911:04
11Jenny EdgrenTrollhättans SOK49:44+10:3811:15
12Nikoline AndersenSøllerød OK51:59+12:5311:45
13Kristin HöögOK Kullingshof52:12+13:0611:48
14Anne Line StaugaardKolding OK52:39+13:3311:54
15Emelie AnderssonVänersborgs SK56:10+17:0412:42
16Lovisa JohanssonVästerviks OK57:43+18:3713:03
17Linnea BergstrandKungälvs OK57:59+18:5313:07
18Clara MannfolkUlricehamns OK58:27+19:2113:13
19Cherie SjöblomFrölunda OL1:04:00+24:5414:28
20Claudia RoomanTrol Belgium1:10:46+31:4016:00
21Danielle FröstadKungälvs OK1:11:58+32:5216:16
22Sofia HelmertzFrölunda OL1:22:10+43:0418:35
Elin ClassonOK Orintoej godkänd
Åse DannbringSkåneslättens OLej start

H18

5 950 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Martin HunhammarBromma-Vällingby SOK40:146:45
2Albin AxelssonIK Hakarpspojkarna40:20+0:066:46
3Filip WadstenOK Landehof43:17+3:037:16
4Martin OlssonTibro OK44:55+4:417:32
5Håkon Fruseth ChristiansenOL Tønsberg og Omegn45:06+4:527:34
6Johan IvarssonOK Kullingshof45:13+4:597:35
7Arvid VågLerums SOK46:24+6:107:47
8Erik ForsHestra IF47:12+6:587:55
9Karl ModigOK Alehof48:56+8:428:13
10Erik Bäcklund-EkvallTrollhättans SOK49:09+8:558:15
11Martin NorrbomSala OK54:32+14:189:09
12Niklas FriskMarkbygdens OK55:03+14:499:15
13Oscar StenbergOK Skogshjortarna58:05+17:519:45
14Michael RoomanTrol Belgium59:54+19:4010:04
15Christoffer JohanssonTrollhättans SOK1:00:09+19:5510:06
16Nils BremerBoxholm-Mjölby OL1:04:09+23:5510:46
17Oskar CervinHelsingborgs SOK1:05:16+25:0210:58
18Marcus BengtssonMariestads FK1:07:29+27:1511:20
19Aron Laurell HåkanssonKungälvs OK1:07:43+27:2911:22
20Eric BrattåsenOK Skogshjortarna1:12:49+32:3512:14
21Alfred SteindahlStenungsunds OK1:14:07+33:5312:27
22Anton KarlssonOK Skogshjortarna1:41:04+1:00:5016:59
Mikkel PettorssonOK Sorøej start
Erik HagmanGöteborg-Majorna OKej start
Tobias JohanssonOK Gisleej start

D17-20 Kort

4 260 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Josefin AronssonFK Friskus-Varberg52:3512:20
2Ella JohanssonIF Hagen58:48+6:1313:48
3Johanna KjellbergOK Flundrehof1:07:10+14:3515:46
4Kristine BørstingHerlufsholm OK1:07:29+14:5415:50
Sara BainbridgeLaholms IF OKej godkänd
Olivia BorgIF Hagenej godkänd

H17-20 Kort

5 030 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Oskar HallénTrollhättans SOK1:19:3615:49

D16

4 260 m, 34 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kerstin WadmanGöteborg-Majorna OK31:597:30
2Linnéa GolsäterEksjö SOK32:02+0:037:31
3Hanna KarlssonMarkbygdens OK34:45+2:468:09
4Josefine LindOK Gorm35:05+3:068:14
5Elvira BjörklundTrollhättans SOK37:22+5:238:46
6Kajsa JungbjerGöteborg-Majorna OK37:34+5:358:49
7Astrid MaagCopenhagenO37:52+5:538:53
8Sophia BjörnlingerIK Hakarpspojkarna37:56+5:578:54
9Agnes SpånérGöteborg-Majorna OK38:46+6:479:06
10Hanna LindströmOK Tranan38:51+6:529:07
11Myrra CarlssonOK Orion40:26+8:279:29
12Elisabeth AronssonFK Friskus-Varberg41:48+9:499:48
13Lina PålssonKungälvs OK42:05+10:069:52
14Matilda ArboreliusHjärnarps GH OL42:16+10:179:55
15Alice AxelssonMullsjö SOK42:25+10:269:57
16Annie ÖnstenIK Vista42:50+10:5110:03
17Agnes WesterbergTrollhättans SOK43:31+11:3210:12
18Saga SanderOK Milan43:42+11:4310:15
19Jonna HalonenFjärås AIK46:13+14:1410:50
20Helena HagströmFalkenbergs OK46:47+14:4810:58
21Klara ElmbladBredaryds SOK49:36+17:3711:38
22Signe SteindahlStenungsunds OK50:08+18:0911:46
23Linnea KjellssonFalkenbergs OK51:04+19:0511:59
24Moa M-HenningssonIK Trenne Ullared51:51+19:5212:10
25Astrid HenrikssonHelsingborgs SOK51:55+19:5612:11
26Tove LindOK Lindéna56:16+24:1713:12
27Emma WidellOK Skogshjortarna1:02:06+30:0714:34
28Freja KliemCopenhagenO1:08:09+36:1015:59
29Emelie RoosOK Landehof1:15:49+43:5017:47
30Matilda TengströmFrämmestads IK1:16:58+44:5918:04
31Alva AbrahamssonGällstadbygdens SOK1:17:50+45:5118:16
32Elvira OlssonOK Kroppefjäll1:22:05+50:0619:16
33Ebba BengtssonOK Lindéna1:23:05+51:0619:30
34Clara HenningssonIK Trenne Ullared1:30:40+58:4121:16
Rebecka BrorssonTockarps IKej start

H16

5 030 m, 44 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Olle AnderssonTullinge SK36:287:14
2Henrik JohannessonRonneby OK36:45+0:177:18
3Loke AgmarkenHalmstad OK37:15+0:477:24
4Elias Bäcklund-EkvallTrollhättans SOK37:43+1:157:29
5Daniel AnderssonOK Löftan38:16+1:487:36
6Olle JosarpFK Friskus-Varberg38:22+1:547:37
7Johan OlsonIK Uven38:39+2:117:41
8Eric RosjöJönköpings OK39:02+2:347:45
9Martin IllumCopenhagenO39:07+2:397:46
10Lukas DeiningerOLG St.Gallen/Appenzell41:24+4:568:13
11Viktor WassénVänersborgs SK41:45+5:178:18
12Isac JohanssonSol Tranås41:54+5:268:19
13Fredrik JohanssonOK Nackhe41:57+5:298:20
14Rune ØstergaardCopenhagenO43:18+6:508:36
15Adam BrobergIF Rigor43:54+7:268:43
15Jonathan EnvallTullinge SK43:54+7:268:43
17Edvin AnderssonVärend GN OL44:52+8:248:55
18Jakob BremerBoxholm-Mjölby OL45:01+8:338:56
19Øystein Fruseth ChristiansenOL Tønsberg og Omegn45:15+8:478:59
20Martin SkyggesonOK Nackhe45:27+8:599:02
21Johan Lindbjerg SkovbækCopenhagenO46:04+9:369:09
21Peter HansenCopenhagenO46:04+9:369:09
23Erik SvenssonOK Klyftamo47:47+11:199:29
24Carl StrandbySOK Träff47:58+11:309:32
25Tim OlssonBrattås CK48:21+11:539:36
26Rasmus MöllerArboga OK49:27+12:599:49
27Anders Huus PedersenCopenhagenO50:01+13:339:56
28Linus AnderssonOK Skogshjortarna50:21+13:5310:00
29August BengtssonOK Nackhe50:41+14:1310:04
30Sander ArnevikRingerike OL52:03+15:3510:20
30Bjørnar LøvliAsker SK52:03+15:3510:20
32Adam JohanssonTrollhättans SOK52:57+16:2910:31
33Johan HöögOK Kullingshof58:25+21:5711:36
34Emil JohanssonOK Bävern59:17+22:4911:47
35Emil DahlströmFK Herkules1:05:39+29:1113:03
36Höjholt FrederikKolding OK1:05:40+29:1213:03
37Andreas Duc JørgensenAllerød OK1:06:34+30:0613:14
38John SandellHestra IF1:13:41+37:1314:38
39Samuel HöjlindIFK Moras OK1:13:46+37:1814:39
40Anton BobergIF Rigor1:15:51+39:2315:04
41Hugo ThunbergOK Alehof1:17:56+41:2815:29
42Alexander GraadRonneby OK1:19:27+42:5915:47
43Carl Christian GydesenOK Melfar1:22:15+45:4716:21
44Joakim HandinOK Löftan1:27:12+50:4417:20
Albin PålssonKungälvs OKej start
Vitus Woge NielsenCopenhagenOej start
Samuel HenningssonOK Löftanej start

D16 Kort

3 520 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sissel Eg StaugaardKolding OK42:5212:10
2Silje Marie NordvikAsker SK51:21+8:2914:35
3Hilda SvenssonNässjö OK56:22+13:3016:00
4Karin MånssonSOK Träff56:54+14:0216:09
5Sara JosefssonRydboholms SK1:04:28+21:3618:18
6Johanna MöllerYstads OK1:11:13+28:2120:13

H16 Kort

3 650 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Karl PalmLerums SOK41:5611:29
2Thor Find AndersenSøllerød OK44:39+2:4312:13
3Simon AlvhageHestra IF49:19+7:2313:30
4Erik StrömgårdBredareds IF54:40+12:4414:58
5Albin SöderbergTolered-Utby Ol-klubb59:02+17:0616:10
6Johan HagelinGustavsbergs OK59:28+17:3216:17
7Rasmus Fenger-GrønOK Snab1:03:21+21:2517:21
8Sebastian HansenHerlufsholm OK1:13:22+31:2620:06
9Erik KarlssonOK Orinto1:16:30+34:3420:57
10Edvin LinderOK Orinto1:22:14+40:1822:31
Lukas EnarssonOK Löftanej start

D14

3 520 m, 43 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sara Lysemose PoulsenSilkeborg OK32:139:09
2Hanna MårtenssonOK Skogsstjärnan33:32+1:199:31
3Johanne Bratland TjernshaugenOK Moss35:04+2:519:57
4Ebba HjertbergIK Ymer35:18+3:0510:01
5Julia RajanIFK Lidingö SOK35:25+3:1210:03
6Eliane DeiningerOLG St.Gallen/Appenzell35:55+3:4210:12
7Ellen KallerbäckEmmaboda Verda OK36:03+3:5010:14
8Johanna RundqvistOK Nackhe36:31+4:1810:22
9Elsa LindeblomIK Omega36:35+4:2210:23
10Malin DahlbäckOK Österåker37:11+4:5810:33
11Rikke IngesenSarpsborg OL37:41+5:2810:42
12Hedvig GydesenOK Melfar39:19+7:0611:10
13Alice HultinOK Löftan39:27+7:1411:12
14Ebba GanslandtIFK Lidingö SOK39:50+7:3711:18
15Sofia KlassonHestra IF40:15+8:0211:26
16Cecilie HöjholtKolding OK40:30+8:1711:30
17Tova HermodssonLunds OK40:56+8:4311:37
18Stina JohanssonOK Bävern41:25+9:1211:45
19Elvira WildheimFK Friskus-Varberg41:28+9:1511:46
20Siri BjörklundTrollhättans SOK42:12+9:5911:59
21Kajsa AnderssonOK Orion42:17+10:0412:00
22Elsa HolmgårdKils OK42:51+10:3812:10
23Lovisa RingHalmstad OK42:59+10:4612:12
24Moa AbrahamssonHylte OK43:14+11:0112:16
25Amanda CarlssonIK Trenne Ullared43:28+11:1512:20
25Maja WalleniusOK Skogsstjärnan43:28+11:1512:20
27Julia ElverlindOK Tranan43:33+11:2012:22
28Lotten KindlundFK Finn43:50+11:3712:27
29Tine DalgaardKolding OK46:18+14:0513:09
30Paulina JägstedtHalmstad OK47:12+14:5913:24
31Johanna WallbergOK Alehof51:45+19:3214:42
32Anna Cecilie LinløkkenØstmarka OK51:52+19:3914:44
33Elina AnderssonOK Tyringe57:25+25:1216:18
34Ida ErikssonOK Landehof58:03+25:5016:29
35Johanna WilhelmssonOK Dacke58:55+26:4216:44
36Emelie FeursteinTormestorps IF58:56+26:4316:44
37Kajsa den BraverOK Gränsen59:16+27:0316:50
38Maja KarlssonOK Orinto1:06:06+33:5318:46
39Olivia LönkvistOK Vivill1:06:50+34:3718:59
40Kajsa IsidorssonOK Vivill1:07:09+34:5619:04
41Emelie HolmsboOK Orinto1:17:15+45:0221:56
42Marta KliemCopenhagenO1:31:59+59:4626:07
Anna HagstrandBurseryds IFej godkänd
Julia ThuressonBurseryds IFej start

H14

3 650 m, 50 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Filip TrofastBredaryds SOK25:417:02
2Erik WinbladhLunds OK29:47+4:068:09
3Simon HardenFK Boken30:02+4:218:13
4Filip RosjöJönköpings OK30:32+4:518:21
5Emil Olander LorenzAllerød OK30:44+5:038:25
6Hampus NyströmIF Hagen31:31+5:508:38
7Emil BjörnlingerIK Vista31:32+5:518:38
8Jannis BonekNaturfreunde Wien32:03+6:228:46
9Erik LindströmOK Tranan32:31+6:508:54
10Carl HolmbergIF Hagen32:34+6:538:55
11Oskar ArnevikRingerike OL33:12+7:319:05
12Magnus D JohanssonOK Löftan33:17+7:369:07
13Mikkel Lyskjær JensenCopenhagenO34:45+9:049:31
14Hampus KarmetunOK Bävern34:46+9:059:31
15Axel OlssonOK Skogsstjärnan35:31+9:509:43
16Marcus CarlssonIF Hagen35:50+10:099:49
17Elias OlssonOK Kroppefjäll35:56+10:159:50
18Filip BengtssonOK Lindéna36:42+11:0110:03
19Viktor CarlssonIK Trenne Ullared37:45+12:0410:20
20Tim KonradssonIK Omega38:48+13:0710:37
21Tim JohanssonFK Friskus-Varberg38:57+13:1610:40
22Olle SörqvistMarkbygdens OK40:22+14:4111:03
23Vincent NilssonIK Vista40:42+15:0111:09
24Johan GrahnIK Uven42:07+16:2611:32
25Daniel BrandströmOK Skogsstjärnan42:32+16:5111:39
26Vegard LøvliAsker SK42:48+17:0711:43
27Mikkel Lau PetersenAllerød OK43:06+17:2511:48
28Sören Eg StaugaardKolding OK43:32+17:5111:55
29Filip SvenssonOK Löftan43:35+17:5411:56
30Alexander AugustssonOK Bävern43:52+18:1112:01
31Felix FalkGöteborg-Majorna OK45:32+19:5112:28
32Erik JönssonLunds OK46:08+20:2712:38
33Oscar KarlssonTrollhättans SOK46:56+21:1512:51
34Anders BjörklundTrollhättans SOK48:31+22:5013:17
35Filip JohanssonTrollhättans SOK50:32+24:5113:50
36Thomas Gefke ThuesenFSK Orientering50:56+25:1513:57
37Rikhard HenningssonOK Skogsstjärnan51:17+25:3614:03
38Simon SvenssonLaholms IF OK53:45+28:0414:43
39Arvid ÖnstenIK Vista54:32+28:5114:56
40Gustav AnderssonOK Skogsstjärnan55:37+29:5615:14
41Hugo SöderbergTolered-Utby Ol-klubb55:57+30:1615:19
42Elias AnderssonVärend GN OL59:44+34:0316:21
43Nils HammarFK Herkules1:00:11+34:3016:29
44Daniel GlimténOK Löftan1:01:33+35:5216:51
45Kaare BørstingHerlufsholm OK1:06:41+41:0018:16
46Benjamin GabrielssonKungälvs OK1:11:02+45:2119:27
47Jonathan LindOK Lindéna1:18:25+52:4421:29
48Samuel EkmanOK Kullingshof1:18:46+53:0521:34
Adam BremerBoxholm-Mjölby OLej godkänd
Petter BodingIFK Lidingö SOKej godkänd

D14 Kort

2 720 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johanna NilssonKungälvs OK33:2612:17
2Ida VartiaOK Löftan40:41+7:1514:57
3Trine Eg StaugaardKolding OK42:53+9:2715:45
4Vera BogrenSundbybergs IK48:07+14:4117:41
5Sofie Fenger-GrønOK Snab51:39+18:1318:59

H14 Kort

2 780 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Felix SandbergOK Skogsvargarna44:1715:55
2Albin HjertströmFK Friskus-Varberg50:34+6:1718:11
3Kalle LundgrenTolered-Utby Ol-klubb50:35+6:1818:11
4Hampus BengtssonHylte OK1:01:43+17:2622:12
5Felix SeldénIF Marin Väst1:06:49+22:3224:02
6Johan BjörckIK Uven1:08:00+23:4324:27
Rasmus SvenssonHylte OKej start

D12

2 720 m, 43 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hanna JohannessonRonneby OK28:2510:26
2Johanna FranssonJönköpings OK30:16+1:5111:07
3Nora HolmgårdKils OK30:45+2:2011:18
4Klara AnderssonOK Orion32:09+3:4411:49
5Ella OlssonRonneby OK32:28+4:0311:56
6Kajsa BogrenSundbybergs IK32:47+4:2212:03
7Elsa Aderstedt AlthoffKungälvs OK32:48+4:2312:03
8Hanna GabrielssonKungälvs OK33:20+4:5512:15
9Alexandra LinløkkenØstmarka OK35:05+6:4012:53
10Olivia AspIFK Göteborg37:19+8:5413:43
11Rebecca HardenFK Boken38:05+9:4014:00
12Alma HjertbergIK Ymer38:59+10:3414:19
13Irma SvenssonOK Klyftamo39:06+10:4114:22
14Amanda KarmetunOK Njudung39:23+10:5814:28
15Kajsa HomannOK Orinto40:37+12:1214:55
16Elin CarlssonIK Trenne Ullared41:05+12:4015:06
17Vendela LönkvistOK Vivill41:22+12:5715:12
18Nellie NilssonOK Orion41:42+13:1715:19
19Vanja BökmanRonneby OK43:30+15:0515:59
20Matilda RundqvistOK Nackhe43:40+15:1516:03
21Nanna Lysemose PoulsenSilkeborg OK44:30+16:0516:21
22Linn KarlssonOK Vilse 8744:42+16:1716:26
23Ella BjörckIK Uven49:10+20:4518:04
24Vendela DannbringSkåneslättens OL49:11+20:4618:04
25Ida Kristine  NordvikAsker SK49:14+20:4918:06
26Ebba KonradssonIK Omega50:05+21:4018:24
27Hanna BrorsonOK Nackhe50:35+22:1018:35
28Minette SjögrenBromma-Vällingby SOK53:08+24:4319:32
29Moa HjortOK Roxen53:34+25:0919:41
30Tilda M-HenningssonIK Trenne Ullared54:58+26:3320:12
31Alice ThornellVästerås SOK55:34+27:0920:25
32Emelie RönnborgIK Uven56:01+27:3620:35
33Erika RobertssonÅlems OK57:46+29:2121:14
34Linnea BengtssonFalkenbergs OK57:53+29:2821:16
35Hanna CarlqvistFK Friskus-Varberg58:24+29:5921:28
36Hanna OlssonBrattås CK1:01:29+33:0422:36
37Clara SamuelssonOK Vivill1:01:50+33:2522:43
38Sofia PalmFK Boken1:01:53+33:2822:45
39Lisa HomannOK Orinto1:03:05+34:4023:11
40Johanna SvenssonOK Löftan1:03:36+35:1123:22
41Tilda ErixonIFK Göteborg1:04:11+35:4623:35
42Ingrid Bratland TjernshaugenOK Moss1:12:46+44:2126:45
43Klara HagstrandBurseryds IF1:13:51+45:2627:09
Mathilde Smedegaard MadsenOK Sorøej start
Annie FridRonneby OKej start
Emely WeihartOK Orintoej start

H12

2 780 m, 45 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Axel ElmbladBredaryds SOK25:249:08
2Adrian VartiaOK Löftan25:31+0:079:10
3Arvid KronmarFK Vittus26:15+0:519:26
4Alexander RoosOK Landehof26:16+0:529:26
5Felix DrejmoOK Landehof27:13+1:499:47
6Jesper JohanssonOK Löftan27:14+1:509:47
7Anton GunnarssonBredaryds SOK28:08+2:4410:07
8Hugo JohanssonOK Reftele28:18+2:5410:10
9Hugo SetthagenOK Tranan29:17+3:5310:32
10Axel JohanssonSol Tranås29:36+4:1210:38
11Albin TollOK Njudung31:25+6:0111:18
12Filip KlingbergOK Alehof31:50+6:2611:27
13Gustav OhlinOK Tranan32:18+6:5411:37
14Karl PetersénOK Njudung33:35+8:1112:04
15Noah BechtelFK Friskus-Varberg33:48+8:2412:09
16August AbrahamssonGällstadbygdens SOK34:49+9:2512:31
17Erik BonekNaturfreunde Wien34:52+9:2812:32
18Oscar OlsonIK Uven34:58+9:3412:34
19Oscar KjellssonFalkenbergs OK35:23+9:5912:43
20Oskar PetterssonBoxholm-Mjölby OL36:14+10:5013:02
21Theis MunktvedAllerød OK37:19+11:5513:25
22Linus BoströmOK Alehof37:32+12:0813:30
23Simon BrovallGällstadbygdens SOK37:47+12:2313:35
24Rasmus Frödin KarlssonSävedalens AIK41:21+15:5714:52
25Felix AbrahamssonHylte OK41:33+16:0914:56
26Lukas GustafssonIK Ymer41:34+16:1014:57
27Måns M-HenningssonIK Trenne Ullared43:45+18:2115:44
28Jeppe Lyskjær JensenCopenhagenO44:22+18:5815:57
29Mattis PerssonEksjö SOK45:45+20:2116:27
30Johan WinbladhLunds OK49:45+24:2117:53
31Olle ElfströmOK Orinto50:39+25:1518:13
32Clas Wullf NorgrenGällstadbygdens SOK52:27+27:0318:52
33Hugo Bergendahl-HanssonIF Thor53:17+27:5319:10
34Alfred SandellHestra IF54:20+28:5619:32
35Mikkel HöjholtKolding OK54:51+29:2719:43
36Lukas AndbladOK Landehof55:35+30:1119:59
37Johan HolmbergIF Hagen56:29+31:0520:19
38Axel OrrhedeHelsingborgs SOK58:57+33:3321:12
39Hugo HolmsboOK Orinto1:01:08+35:4421:59
40John PerssonFjärås AIK1:02:38+37:1422:31
41Oskar EkmanOK Kullingshof1:08:55+43:3124:47
42William BodinGällstadbygdens SOK1:08:57+43:3324:48
43Gustav BohmanOK Orinto1:19:05+53:4128:26
44Ludvig LinderOK Orinto1:23:33+58:0930:03
Isac KarlssonOK Trananej godkänd

D12 Kort

2 180 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emma ErikssonAnnebergs GIF16:447:40
2Matilda GraadRonneby OK20:41+3:579:29
3Sara BorgIF Hagen24:19+7:3511:09
4Evelina OlssonOK Nackhe26:46+10:0212:16
5Malin NorlanderOK Nacke28:43+11:5913:10
6Sol SandbergOK Skogsvargarna29:32+12:4813:32
7Beata SeldénIF Marin Väst31:20+14:3614:22
8Klara AndreassonFrölunda OL35:11+18:2716:08
Lisa FalkGöteborg-Majorna OKej start

H12 Kort

2 170 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lukas MagnerfeltFalköpings AIK OK21:5010:03
2Albin TengströmFrämmestads IK22:19+0:2910:17
2Felix KindeTolered-Utby Ol-klubb22:19+0:2910:17
4Simon KringstadVärend GN OL22:52+1:0210:32

D10

2 180 m, 37 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Julia WallbergOK Alehof18:338:30
2Elsa BobergIF Rigor18:57+0:248:41
3Elvira SöderbergTolered-Utby Ol-klubb19:53+1:209:07
4Sarah RoomanTrol Belgium21:36+3:039:54
5Sanna SanderOK Milan22:03+3:3010:06
6Moa SteneborgOK Orinto22:16+3:4310:12
7Vilmalee Suwan KuuselaOK Vilse 8722:26+3:5310:17
8Maja GraadIF Rigor23:19+4:4610:41
9Thea BökmanHelsingborgs SOK23:32+4:5910:47
10Tove den BraverOK Gränsen23:54+5:2110:57
11Disa RangertKungälvs OK24:04+5:3111:02
12Matilda WallströmSävedalens AIK24:22+5:4911:10
13Emma EliassonFK Friskus-Varberg24:23+5:5011:11
14Alma BirklinOK Kåre24:29+5:5611:13
15Emmy PalmFK Boken24:32+5:5911:15
16Vera ElfströmOK Orinto24:38+6:0511:17
17Mikaela JohanssonVästerviks OK25:06+6:3311:30
18Ida RosjöJönköpings OK25:27+6:5411:40
19Alma AppelgrenTrollhättans SOK25:49+7:1611:50
20Ida BruhnIF Rigor27:13+8:4012:29
21Emma AndbladOK Landehof27:24+8:5112:34
22Sigrid Høyer StaugaardFIF Hillerød27:39+9:0612:41
23Maja LindénVäxjö OK28:30+9:5713:04
24Elin AxelssonMullsjö SOK29:26+10:5313:30
25Jennie FridRonneby OK29:37+11:0413:35
26Sofie ThornellVästerås SOK29:48+11:1513:40
27Molly LindOK Lindéna29:57+11:2413:44
28Sofia ElverlindOK Tranan30:25+11:5213:57
29Linnea WilliamssonTolered-Utby Ol-klubb30:28+11:5513:58
30Emma IsidorssonOK Vivill32:34+14:0114:56
31Ida HjortOK Roxen34:38+16:0515:53
32Fredrika KindlundFK Finn35:23+16:5016:13
33Julia ArvidssonIF Rigor35:34+17:0116:18
34Vilma EngströmOK Orion35:42+17:0916:22
35Karin BrorsonOK Nackhe36:45+18:1216:51
36Hedda Kärner GroossAllerød OK40:07+21:3418:24
Kristina BohmanOK Orintoej godkänd
Unni GranforsIF Rigorej start

H10

2 170 m, 41 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johan MårtenssonOK Skogsstjärnan14:356:43
2Jacob MikkelsenHorsens OK14:46+0:116:48
3Arvid SkeppSävedalens AIK15:07+0:326:57
4Jens DalgaardKolding OK15:39+1:047:12
5Casper SkeppSävedalens AIK15:41+1:067:13
6Carl ErixonIFK Göteborg16:51+2:167:45
7Tobias JohanssonOK Löftan17:50+3:158:13
8Fritjof Aderstedt AlthoffKungälvs OK17:56+3:218:15
9Hugo CedervallÖrkelljunga FK17:58+3:238:16
10Emil JägstedtHalmstad OK18:01+3:268:18
11Alex JohanssonFK Friskus-Varberg18:29+3:548:31
12Olle KallerbäckEmmaboda Verda OK19:14+4:398:51
13Birk F SætnanFossum IF19:26+4:518:57
14Jonathan RundqvistOK Nackhe19:34+4:599:01
15Olle AnderssonOK Skogsstjärnan19:37+5:029:02
16Victor HanssonOK Löftan20:42+6:079:32
17Jacob GrahnIK Uven20:55+6:209:38
17Oscar HultgrenOK Njudung20:55+6:209:38
19Jakob MobergOK Löftan21:42+7:0710:00
20Arvid EkströmStenungsunds OK22:04+7:2910:10
21Albin SamuelssonOK Vivill23:34+8:5910:51
22Arvid PetterssonBoxholm-Mjölby OL24:35+10:0011:19
22Karl PetterssonBoxholm-Mjölby OL24:35+10:0011:19
24Isak BengtssonOK Lindéna25:04+10:2911:33
25Axel BechtelFK Friskus-Varberg25:57+11:2211:57
26Ludvig KarlssonTrollhättans SOK26:08+11:3312:02
27William RönnborgIK Uven26:44+12:0912:19
28Joel HolmbergUlricehamns OK28:23+13:4813:04
29Walter BodinGällstadbygdens SOK28:39+14:0413:12
30Aron RudbergOK Bävern29:01+14:2613:22
31Filip CarlqvistFK Friskus-Varberg29:57+15:2213:48
32Jakob AspIFK Göteborg31:33+16:5814:32
33Malte KliemCopenhagenO33:48+19:1315:34
34Anton LundOK Skogshjortarna34:32+19:5715:54
35Melwin WildheimFK Friskus-Varberg36:06+21:3116:38
36Curt Wullf NorgrenGällstadbygdens SOK38:08+23:3317:34
37Hugo JanssonEksjö SOK39:30+24:5518:12
38Lukas NorlanderOK Nackhe42:01+27:2619:21
Mikael BjörckIK Uvenej godkänd
Oliver SjögrenBromma-Vällingby SOKej godkänd
Rasmus JohanssonOK Stigenej godkänd
Jonathan OrrhedeHelsingborgs SOKej start

D35

5 050 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jenny ArvidssonBrattås CK40:528:05
2Frida WallströmSävedalens AIK43:01+2:098:31
3Jenny JohanssonOK Gisle46:44+5:529:15
4Kajsa NiemiEmmaboda Verda OK47:42+6:509:26
5Frida PalmFK Boken49:38+8:469:49
6Katarina GalleJärfälla OK51:33+10:4110:12
7Hanna RangertKungälvs OK53:10+12:1810:31
8Katrin SkeppSävedalens AIK57:41+16:4911:25
9Jessica ÅbergTolered-Utby Ol-klubb59:18+18:2611:44
10Karin LindqvistFK Finn1:01:40+20:4812:12
11Linda MartinssonIF Marin Väst1:01:52+21:0012:15
12Lotta EkbergÖrkelljunga FK1:02:24+21:3212:21
13Sofia KarmstigAnkarsrums OK1:04:19+23:2712:44
14Karin NorlanderOK Nackhe1:05:15+24:2312:55

H35

6 740 m, 41 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lasse JanssonEksjö SOK49:167:18
2Robert EnbomVänersborgs SK51:56+2:407:42
3Daniel OlssonDalsjöfors IF52:16+3:007:45
4Rickard AronssonOK Gisle52:17+3:017:45
5Patrik SjökvistOK Orion52:31+3:157:47
6Martin HjertbergIK Ymer52:58+3:427:51
7Daniel BrohedeOK Älgen53:13+3:577:53
8Jakob LandspergTisvilde Hegn OK54:14+4:588:02
9Rickard SvenssonVästerås SOK54:49+5:338:07
10Mikael TrofastJönköpings OK55:05+5:498:10
11Sven GranforsOK Landehof55:07+5:518:10
12Martin GranqvistFK Göingarna56:06+6:508:19
13Peder HallbergIK Ymer58:56+9:408:44
14Olof IngemarssonFK Vittus1:01:06+11:509:03
15Anders RyvalliusIK Hakarpspojkarna1:01:12+11:569:04
16Martin StegmarkHalmstad Garnisons IF1:02:13+12:579:13 Ladda ner rutt i gpx-format
17Anders DalgaardKolding OK1:03:14+13:589:22
18Per-Olof AnderssonOK Tyringe1:03:19+14:039:23
19Kristian Kærsgaard HansenOK Sorø1:03:27+14:119:24
20Staffan LjungqvistIFK Göteborg1:05:22+16:069:41
21Tomas JohanssonVänersborgs SK1:06:05+16:499:48
22Jimmy HäggFK Friskus-Varberg1:06:26+17:109:51
23Anders H JohanssonGöteborg-Majorna OK1:06:54+17:389:55
24Daniel TjernbergSödertälje-Nykvarn OF1:07:55+18:3910:04
25Arne KristensenHerlufsholm OK1:08:36+19:2010:10
26Kåre SørensenOK Sorø1:08:46+19:3010:12
27Jesper BoerstingHerlufsholm OK1:09:19+20:0310:17
28Håkan AnderssonHalmstad OK1:09:41+20:2510:20
29Morten HassOK Sorø1:11:23+22:0710:35
30Mikael BodinGällstadbygdens SOK1:12:17+23:0110:43
31Anders JonssonSøllerød OK1:16:05+26:4911:17
32Linus MalmstenMalmö OK1:17:17+28:0111:27
33Jan GrahnIK Uven1:17:33+28:1711:30
34Anders FranzénLidköpings VSK1:19:43+30:2711:49
35Bo RasmussenSøllerød OK1:20:06+30:5011:53
36Mattias EngströmOK Orion1:21:39+32:2312:06
37Anders KnudsenHerlufsholm OK1:24:39+35:2312:33
38Daniel AxelssonMålilla OK1:33:51+44:3513:55
39Björn DavidssonOK Bävern1:37:31+48:1514:28
40Morten NissenSøllerød OK1:40:02+50:4614:50
Mats GustafssonGöteborg-Majorna OKej godkänd
Stefan GraadIF Rigorej start

D40

4 180 m, 35 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sofie BergendahlIF Thor37:389:00
2Weronica ZederinOK Nackhe38:34+0:569:13
3Johanna AspIFK Göteborg38:37+0:599:14
4Linda IngemarssonFK Vittus40:39+3:019:43
5Camilla SjöstrandFK Snapphanarna41:08+3:309:50
6Izabell BirklinOK Kåre43:10+5:3210:19
7Claudia BonekNaturfreunde Wien43:43+6:0510:27
8Rita DeiningerOLG St.Gallen/Appenzell43:55+6:1710:30
9Camilla Holmqvist JohanssonOK Stigen44:20+6:4210:36
10Åsa JosarpFK Friskus-Varberg45:15+7:3710:49
10Kristel MertensTrol Belgium45:15+7:3710:49
12Jenny JohanssonIK Ymer46:06+8:2811:01
13Annika BechtelFK Friskus-Varberg46:08+8:3011:02
14Anna MattssonVärend GN OL46:17+8:3911:04
15Kristina Josefsson AreskougAnderstorps OK48:19+10:4111:33
16Malin TengströmFrämmestads IK48:32+10:5411:36
17Sofia GustafssonVänersborgs SK48:43+11:0511:39
18Linda Torper BystrømIndre Østfold OK48:55+11:1711:42
19Carina Thynell LindelöwHärlövs IF51:10+13:3212:14
20Anneli ZetterbergIK Uven51:15+13:3712:15
21Jenny WinbladhLunds OK51:23+13:4512:17
22Christina AronssonFK Friskus-Varberg51:25+13:4712:18
23Malin BrorsonOK Nackhe52:11+14:3312:29
24Maria AspIFK Göteborg52:18+14:4012:30
25Line ArnevikRingerike OL52:38+15:0012:35
26Martina KarlssonOK Vilse 8755:11+17:3313:12
27Irene MikkelsenHorsens OK56:58+19:2013:37
28Carin RosjöJönköpings OK58:11+20:3313:55
29Tina HermanssonOK Löftan59:18+21:4014:11
30Catarina HardenFK Boken59:58+22:2014:20
31Anna-Carin SteindahlStenungsunds OK1:04:35+26:5715:27
32Katarina RingHalmstad OK1:05:59+28:2115:47
33Mona RosbergVäxjö OK1:07:47+30:0916:12
34Anneli GabrielssonKungälvs OK1:14:08+36:3017:44
Pernilla LindOK Lindénaej godkänd
Kristina BerlinOK Orionej start
Anneli WendeliusIFK Lidingö SOKej start

H40

6 290 m, 62 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ola SkeppSävedalens AIK38:356:08
2Martin JönssonFK Friskus-Varberg40:41+2:066:28
3Jimmy BirklinMalungs OK Skogsmårdarna41:40+3:056:37
4Martin BobergIF Rigor42:13+3:386:42
5Björn MårtenssonOK Skogsstjärnan42:44+4:096:47
6Håkan PalmFK Boken44:03+5:287:00
7Henrik BerlinOK Orion44:08+5:337:00
8Magnus ArvidssonBrattås CK46:01+7:267:18
9Mattias GunnarssonBredaryds SOK47:27+8:527:32
10Jan-Ove WikingIstrums SK47:40+9:057:34
11Anders IngemarssonHestra IF48:16+9:417:40
12Tomas AnderssonOK Skogsstjärnan48:42+10:077:44
13Thomas JosarpFK Friskus-Varberg48:54+10:197:46
14Anders DoverforsTjällmo-Godegårds OK49:21+10:467:50
15Peter AspIFK Göteborg49:50+11:157:55
16Richard TengströmFrämmestads IK50:00+11:257:56
17Calle AnderssonOK Skogsstjärnan50:28+11:538:01
18Per HolmbergUlricehamns OK50:43+12:088:03
19Berth KarlssonSävedalens AIK50:59+12:248:06
20Rudy RoomanTrol Belgium51:51+13:168:14
21Magnus HomannOK Orinto52:16+13:418:18
22Sven Arne KarlssonTrollhättans SOK52:25+13:508:20
23Erik AderstedtKungälvs OK53:03+14:288:26 Ladda ner rutt i gpx-format
24Kristian NylanderMotala AIF OL53:17+14:428:28
25Ulf JohanssonOK Gisle54:01+15:268:35
26David OlssonOK Skogsstjärnan54:03+15:288:35
27Magnus GrafströmCentrum OK54:05+15:308:35
28Stefan KoggRonneby OK54:51+16:168:43
29Anders ThulinKungälvs OK55:07+16:328:45
30Tomas KarlssonLindebygdens OK55:24+16:498:48
31Knut Jostein SætnanFossum IF57:02+18:279:04
32Martin JohanssonOK Orinto57:38+19:039:09
33Thomas KarlssonSjövalla FK57:40+19:059:10
34Henning Bratland CarlsenOK Moss58:06+19:319:14
35Anders PetterssonOK Njudung58:58+20:239:22
36Stefan NordinUlricehamns OK59:13+20:389:24
36Mads MikkelsenHorsens OK59:13+20:389:24
38Mattias GanslandtIFK Lidingö SOK59:39+21:049:28
39Joakim KarmetunOK Njudung1:00:01+21:269:32
40Pär SvenssonI 15 IF1:00:08+21:339:33
41Claes SetthagenOK Tranan1:00:16+21:419:34
42Olle SjöforsOK Älme1:00:24+21:499:36
43Örjan EmanuelssonTolered-Utby Ol-klubb1:00:26+21:519:36
44Magnus GraadRonneby OK1:00:31+21:569:37
45Johan LindeblomIK Omega1:00:49+22:149:40
46Filip SjöforsOK Älme1:01:33+22:589:47
47Brett WeihartOK Orinto1:01:41+23:069:48
48Tomas PetterssonOK Reftele1:02:07+23:329:52
49Ola LönngrenOK Löftan1:04:24+25:4910:14
50Magnus KarlssonRyda SK1:05:07+26:3210:21
51Lasse PeterssonFrölunda OL1:05:55+27:2010:28
52Magnus TrofastBredaryds SOK1:08:23+29:4810:52
53Jonas KarlssonIK Stern1:10:44+32:0911:14
54Fredrik SöderbergTolered-Utby Ol-klubb1:14:10+35:3511:47
55Tobias den BraverOK Gränsen1:15:07+36:3211:56
56Mattias JägstedtHalmstad OK1:17:49+39:1412:22
57Thomas WesterlundHerrljunga SK Skid o OL1:18:21+39:4612:27
58Ulric BjörckIK Uven1:19:12+40:3712:35
59Staffan JohanssonSol Tranås1:20:49+42:1412:50
60Stefan PerssonRonneby OK1:22:40+44:0513:08
61Nicklas KallerbäckEmmaboda Verda OK1:25:34+46:5913:36
62Mats RönnborgIK Uven1:39:27+1:00:5215:48
Magnus HanssonOK Löftanej start
Per-Arne WahlgrenSjövalla FKej start

D40M

3 530 m, 37 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Susanne DombyOK Stigen38:4310:58
2Susanne JohannessonRonneby OK41:30+2:4711:45
3Ann-Sophie OhlinOK Tranan41:35+2:5211:46
4Rikke Lysemose PoulsenSilkeborg OK41:49+3:0611:50
5Anna PetterssonBoxholm-Mjölby OL42:56+4:1312:09
6Ulrica RudbergOK Bävern44:03+5:2012:28
7Charlotte DrejmoOK Landehof44:10+5:2712:30
8Helena ÅhlinHelsingborgs SOK45:11+6:2812:47
9Maria SundbergOK Njudung45:24+6:4112:51
10Anna RönnborgIK Uven45:59+7:1613:01
11Tone IngesenSarpsborg OL46:16+7:3313:06
12Mari GraadRonneby OK47:46+9:0313:31
13Gisela AndbladOK Landehof48:09+9:2613:38
14Maritha OlanderTäby OK48:19+9:3613:41
15Marika ElverlindOK Tranan49:02+10:1913:53
16Camilla WeihartOK Orinto49:10+10:2713:55
17Camilla DalgaardKolding OK50:07+11:2414:11
18Siv OlssonOK Kroppefjäll50:17+11:3414:14
19Agneta LarssonIK Uven50:34+11:5114:19
20Ulrica VidfeltLindebygdens OK50:38+11:5514:20
21Kajsa NordinUlricehamns OK51:07+12:2414:28
22Ingela AnderssonOK Orion54:32+15:4915:26
23Elisabet LundgrenKlubblös1:01:08+22:2517:19
24Camilla LindebladTrollhättans SOK1:01:26+22:4317:24
25Anna EricsonAvesta OK1:02:50+24:0717:47
26Majken MaarupCopenhagenO1:03:40+24:5718:02
27Karin MårtenssonOK Skogsstjärnan1:03:58+25:1518:07
28Annika AndreassonFrölunda OL1:04:47+26:0418:21
29Mia ThulinKungälvs OK1:05:17+26:3418:29
30Eva NilssonKungälvs OK1:05:50+27:0718:38
31Lena ElfströmOK Orinto1:05:53+27:1018:39
32Cecilia BjurströmOK Tisaren1:11:02+32:1920:07
33Karin RundqvistOK Nackhe1:11:37+32:5420:17
34Anna HagmanFjärås AIK1:13:11+34:2820:43
35Karolina OrrhedeHelsingborgs SOK1:19:49+41:0622:36
36Helle HansenHerlufsholm OK1:21:04+42:2122:57
Jytte Olander RasmussenAllerød OKej godkänd
Paula AndraeOK Vilse 87ej start

H40M

5 160 m, 29 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Niklas LarssonIK Uven46:319:00
2Magnus ElverlindOK Tranan47:55+1:249:17
3Mikael ÖhrnOK Bävern49:33+3:029:36
4Magnus ErixonIFK Göteborg49:55+3:249:40
5Torbjörn SaetreOK Landehof50:02+3:319:41
6Roger NilssonLaholms IF OK52:02+5:3110:05
7Fredrik LorénOK Frisene52:14+5:4310:07
8Fredrik AugustssonOK Bävern52:50+6:1910:14
9Jonas ÅhlinHelsingborgs SOK53:09+6:3810:18
10Lars BjörfjällBredareds IF55:58+9:2710:50
11Bjorn NordvikKolbotn & Skimt OL56:24+9:5310:55
12Fredrik BrorsonOK Nackhe56:33+10:0210:57
13Niclas KonradssonIK Omega1:00:23+13:5211:42
14Kristofer DrejmoOK Landehof1:00:27+13:5611:42
15Mats LindgrenIF Hallby SOK1:02:00+15:2912:00
16Jörgen HjortOK Roxen1:04:38+18:0712:31
17Jacob SucksdorffOK 731:06:12+19:4112:49
18Magnus KronmarFK Vittus1:07:16+20:4513:02
19Hans NilssonKungälvs OK1:08:55+22:2413:21
20Lars EdbergOK Nackhe1:09:08+22:3713:23
21Per AndbladOK Landehof1:11:25+24:5413:50
22Håkan RundqvistOK Nackhe1:12:17+25:4614:00
23Peter BrobergIF Rigor1:12:30+25:5914:03
24Magnus HagmanFjärås AIK1:13:46+27:1514:17
25Joakim SjöstrandFK Snapphanarna1:19:04+32:3315:19
26Sven ErikssonOK Landehof1:28:08+41:3717:04
27Ola HenningssonOK Skogsstjärnan1:39:19+52:4819:14
28Peter HansenHerlufsholm OK1:48:13+1:01:4220:58
Lars WassénVänersborgs SKej godkänd
Gert-Ove OlssonAskersunds OKej start

D45

3 830 m, 38 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anette BernhedSävedalens AIK35:359:17
2Marie OlssonÖrkelljunga FK36:28+0:539:31
3Anna ErikssonOK Landehof37:21+1:469:45
4Jessica AnderssonVänersborgs SK37:40+2:059:50
5Susanne HöjholtKolding OK38:32+2:5710:03
6Anette LundOK Gorm39:29+3:5410:18
6Marianne Fruseth ChristiansenOL Tønsberg og Omegn39:29+3:5410:18
8Marita KarlssonOK Skogsstjärnan39:45+4:1010:22
9Bodil Karlsmose KliemCopenhagenO40:12+4:3710:29
10Mette FilskovOK Sorø40:51+5:1610:39
11Catarina BengtssonOK Nackhe41:05+5:3010:43
12Annika JosefssonOK Dacke41:36+6:0110:51
13Yvonne EklundAvesta OK41:57+6:2210:57
14Ingrid JohanssonLaholms IF OK42:08+6:3311:00
15Ann-Sofie BrinkMarkaryds FK42:13+6:3811:01
16Sofia GustafssonOK Roxen42:35+7:0011:07
17Madeleine CarlssonVärend GN OL42:53+7:1811:11
18Jeanette LarssonFK Friskus-Varberg43:04+7:2911:14
19Åsa Wadensjö LeoBredaryds SOK43:17+7:4211:18
20Lena OlssonKinnaströms SK43:48+8:1311:26
21Monica WalleniusOK Skogsstjärnan44:50+9:1511:42
22Lena ThuressonBurseryds IF45:59+10:2412:00
23Birgit BørstingHerlufsholm OK46:53+11:1812:14
24Jenny HomannOK Orinto48:06+12:3112:33
25Hanne StaugaardKolding OK48:39+13:0412:42
26Anna NorrbomSala OK49:28+13:5312:54
27Gunilla GustavssonOK Orion49:30+13:5512:55
28Åsa Flink-SvenssonNässjö OK50:27+14:5213:10
29Maria RobertssonÅlems OK52:02+16:2713:35
30Christina GranbergGöteborg-Majorna OK53:15+17:4013:54
31Åsa HedinHjärnarps GH OL55:01+19:2614:21
32Dorthe MunktvedAllerød OK55:14+19:3914:25
33Anette ArksandVallentuna-Össeby OL55:54+20:1914:35
34Iben MaagSøllerød OK57:48+22:1315:05
35Tine Meyhoff PetersenHerlufsholm OK59:56+24:2115:38
36Annelie GustavssonKungälvs OK1:00:49+25:1415:52
37Camilla WidmanLesjöfors SK1:07:50+32:1517:42
38Ann RasmussenSøllerød OK1:31:14+55:3923:49
Eva SmedegaardOK Sorøej start
Liselotte FalkGöteborg-Majorna OKej start
Carina AnderssonFK Friskus-Varbergej start
Susanne ThomsenTisvilde Hegn OKej start

H45

5 490 m, 69 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jens Knud MaarupCopenhagenO36:276:38
2Thomas JohannessonRonneby OK38:47+2:207:03
3Ulrik OlssonBrattås CK39:07+2:407:07
4Jan HildingHestra IF39:12+2:457:08
5Stefan PålssonSkåneslättens OL39:25+2:587:10
6Nichlas WallströmSävedalens AIK39:30+3:037:11
7Lars-Inge ArnevikRingerike OL40:42+4:157:24
8Per JohanssonMotala AIF OL40:58+4:317:27
9Anders GustafssonUddevalla OK42:06+5:397:40
10Magnus JohanssonOK Löftan42:07+5:407:40
11Anders WadstenOK Landehof42:55+6:287:49
12Mats AnderssonOK Orion43:01+6:347:50
13Peter AronssonFK Friskus-Varberg44:12+7:458:03
14Jan-Olof BogrenSundbybergs IK44:45+8:188:09
15Bengt NorrmanTrollhättans SOK46:00+9:338:22
16Patrik FalkGöteborg-Majorna OK46:40+10:138:30
17Fredrik JönssonMotala AIF OL47:06+10:398:34
18Johan ZettergrenFrölunda OL47:07+10:408:34
19Magnus RajanIFK Lidingö SOK48:14+11:478:47
20Nils GustavssonLidköpings VSK48:34+12:078:50
21Per Henning BjervaÅs-UMB Orientering48:38+12:118:51
22Peter BonekNaturfreunde Wien48:41+12:148:52
23Bengt JohanssonFK Friskus-Varberg48:54+12:278:54
24Mats LjungqvistKexholms SK49:25+12:589:00
25Johan MarsMarkbygdens OK49:32+13:059:01
26Gert WildheimFK Friskus-Varberg49:53+13:269:05
27Tor Ivar ChristiansenOL Tønsberg og Omegn50:38+14:119:13
28Jonas AnderssonVärend GN OL51:38+15:119:24
29Matz AnderssonLesjöfors SK51:40+15:139:24
30Per JohanssonOK Reftele52:22+15:559:32
31Lars-Åke LarssonÖstersunds OK52:44+16:179:36
32Stefan HellqvistOK Flundrehof53:31+17:049:44 Ladda ner rutt i gpx-format
33Peter StrömdahlOK Skogsvargarna53:54+17:279:49
34Per Eg PedersenKolding OK53:56+17:299:49
35Krister RosjöJönköpings OK54:03+17:369:50
36Magnus Ö BernhedSävedalens AIK54:23+17:569:54
37Ola EnvallTullinge SK54:36+18:099:56
38Anders PetterssonStigsökarna55:23+18:5610:05
39Mikael JungbjerGöteborgs SK55:50+19:2310:10
40Rikard NilssonKungälvs OK55:57+19:3010:11
41Dennis TollOK Njudung56:05+19:3810:12
42Johan BökmanHelsingborgs SOK56:10+19:4310:13
43Anders GustavssonFK Friskus-Varberg56:47+20:2010:20
44Mats JohanssonOK Tisaren57:15+20:4810:25
45Leif EinarssonKungälvs OK59:41+23:1410:52
46Anders NilssonOK Orion1:00:15+23:4810:58
47Jonas JohanssonOK Nackhe1:00:40+24:1311:03
48Terje LinløkkenØstmarka OK1:01:03+24:3611:07
49Carl NorinFrölunda OL1:01:42+25:1511:14
50Nicolai KliemCopenhagenO1:01:48+25:2111:15
51Håkan BerndtssonFrölunda OL1:02:14+25:4711:20
52Torbjörn GrahnIK Uven1:05:02+28:3511:50
53Lars SvenssonOK Nackhe1:05:55+29:2812:00
54Bo WesterbergTrollhättans SOK1:06:49+30:2212:10
55Ola JönssonOK Vilse 871:07:36+31:0912:18 Ladda ner rutt i gpx-format
56Kaj MaagSøllerød OK1:08:45+32:1812:31
57Jørgen ThymeAllerød OK1:09:42+33:1512:41
58Jan BörjessonFK Friskus-Varberg1:10:57+34:3012:55
59Ulf GabrielssonKungälvs OK1:13:38+37:1113:24
60Lars HöjholtKolding OK1:14:00+37:3313:28
61Anders GustavssonOK Enen1:14:56+38:2913:38
62Graham KempGöteborg-Majorna OK1:18:26+41:5914:17
63Ralph KindeTolered-Utby Ol-klubb1:20:48+44:2114:43
64Johan LarssonTolered-Utby Ol-klubb1:22:01+45:3414:56
65Jonas HultinOK Löftan1:22:23+45:5615:00
66Johan AbrahamssonGällstadbygdens SOK1:22:46+46:1915:04
67Mats OrrhedeHelsingborgs SOK1:25:31+49:0415:34
68Per-Johan PerssonFjärås AIK1:38:21+1:01:5417:54
Jesper Fenger-GrønOK Snabej godkänd
Frédéric Dubois ej start
Patrik WendeliusIFK Lidingö SOKej start
Magnus SvenssonNässjö OKej start

D50

3 500 m, 27 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Britta SahlinVänersborgs SK33:359:35
2Annette Falck-LarssonVänersborgs SK37:18+3:4310:39
3Anne UddMarkbygdens OK37:55+4:2010:50
4Maritha HenrikssonJönköpings OK40:30+6:5511:34
5Christina SternerOK Njudung42:02+8:2712:00
6Karin GreilertHaninge SOK42:37+9:0212:10
7Ulrika JohanssonOK Löftan43:05+9:3012:18
8Gunilla CarlssonGöteborg-Majorna OK44:48+11:1312:48
9Carina Rosén ErikssonAnnebergs GIF46:44+13:0913:21
10Pia LundbergOK Bävern47:27+13:5213:33
11Nina BejbomUddevalla OK47:39+14:0413:36
12Lena ThuressonRydboholms SK47:53+14:1813:40
13Britt-Marie StenssonHelsingborgs SOK47:59+14:2413:42
14Annika PeterssonBurseryds IF49:07+15:3214:02
15Camilla EklöfAnnebergs GIF50:24+16:4914:24
16Liselotte LarssonLjungskile FK51:33+17:5814:43
17Ellinor GustafssonUddevalla OK52:10+18:3514:54
18Karin BergdahlSävedalens AIK53:02+19:2715:09
19Gitte Gefke HansenFSK Orientering54:55+21:2015:41
20Leila LjunggrenMarkbygdens OK56:29+22:5416:08
21Mona OlssonBrattås CK58:32+24:5716:43
22Carina Aberger-HammarstrandFK Snapphanarna1:15:39+42:0421:36
23Ingrid RoosMotala AIF OL1:16:24+42:4921:49
24Susanne TanderupHerlufsholm OK1:17:15+43:4022:04
25Karin HelmertzFrölunda OL1:19:57+46:2222:50
26Susanne TruelsenHerlufsholm OK1:24:27+50:5224:07
27Yvonne BengtssonMariestads FK1:27:02+53:2724:52
Gunilla GedinGöteborg-Majorna OKej start

H50

5 160 m, 73 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Michael BjörnlingerIK Vista36:437:06
2Elis BengtssonMalungs OK Skogsmårdarna36:49+0:067:08
3Jan-Olof SvenssonHalmstad OK39:25+2:427:38
4Stefan OlofssonOK Gisle41:36+4:538:03
5Kent KlassonHestra IF42:20+5:378:12
6Leif MarkfjärdAvesta OK43:44+7:018:28
7Mats BrorssonTockarps IK43:48+7:058:29
8Arto BlomdahlIK Hakarpspojkarna44:09+7:268:33
9Pär ClaessonSävedalens AIK44:10+7:278:33
10Håkan DahlbäckOK Österåker44:41+7:588:39
11Per BjurströmOK Tisaren44:49+8:068:41
12Ola LundhIF Hagen44:58+8:158:42
13Lars HolmbergIF Hagen45:00+8:178:43
14Ulf NyströmTrollhättans SOK45:04+8:218:44
15Jörgen HallénTrollhättans SOK45:11+8:288:45
16Lars-Gunnar NilssonEksjö SOK45:12+8:298:45
17Peter ØstergaardOK 7345:13+8:308:45
18Rolf E JohanssonVästerviks OK45:37+8:548:50
19Magnus JoelssonSOK 6845:56+9:138:54
20Christer BorgGöteborg-Majorna OK46:25+9:428:59
21Anders CarlssonGöteborg-Majorna OK46:48+10:059:04
22Björn KarlssonOK Orinto47:10+10:279:08
23Magnus WideFrölunda OL48:05+11:229:19
24Werner HolerOLK Fricktal48:32+11:499:24
25Tomas VidfeltLindebygdens OK49:08+12:259:31
26Stefan HammarFK Herkules49:22+12:399:34
27Lars GreilertHaninge SOK49:37+12:549:36
28Christer MannfolkUlricehamns OK49:59+13:169:41
29Jens Viktor NörgaardOK 7350:00+13:179:41
30Egon GustavssonOK Bävern50:48+14:059:50
31Erik KindlundhFK Finn51:36+14:5310:00
32Maths CarlssonTolered-Utby Ol-klubb51:42+14:5910:01
32Peter ValterssonAnderstorps OK51:42+14:5910:01
34Jonas MånssonK 3 IF51:55+15:1210:03
35Anders KjellbergOK Flundrehof52:18+15:3510:08
36Tomas TranbergMarkbygdens OK52:45+16:0210:13
37Per Arne ArnesenKolbotn & Skimt OL52:53+16:1010:14
38Kurt ThuesenFSK Orientering53:20+16:3710:20
39Håkon LøvliAsker SK53:26+16:4310:21
40Kim Find AndersenSøllerød OK53:29+16:4610:21
41Roy JohanssonOK Skogsvargarna53:39+16:5610:23
42Martin GreinerTSV Gruenwald53:59+17:1610:27
43Anders LarssonTolered-Utby Ol-klubb54:43+18:0010:36
44Stig LarssonGöteborg-Majorna OK55:12+18:2910:41
45Sven NilssonIK Vista55:55+19:1210:50
46Bo JosefssonRydboholms SK56:07+19:2410:52
47Klaes AxelssonMullsjö SOK56:19+19:3610:54
48Hans KööhlerTrollhättans SOK56:22+19:3910:55
49Christer CarlssonSävedalens AIK56:48+20:0511:00
50Ingemar MånssonRonneby OK57:29+20:4611:08
51Anders AxelssonTrollhättans SOK58:16+21:3311:17
52Arne SääfGudhems IF58:19+21:3611:18
53Per-Gunnar JohanssonOK Reftele59:23+22:4011:30
54Nils-Olof LarssonVänersborgs SK59:46+23:0311:34
55Anders PetterssonVästerviks OK59:47+23:0411:35
56Uffe Just PedersenCopenhagenO1:02:07+25:2412:02
57Sören BremerBoxholm-Mjölby OL1:03:03+26:2012:13
58Stefan HornebrantTrollhättans SOK1:03:23+26:4012:17
59Lars Bech JensenFSK Orientering1:03:46+27:0312:21
60Terkel GydesenOK Melfar1:03:48+27:0512:21
61Werner KöhlerTullinge SK1:04:38+27:5512:31
62Per-Martin JohanssonIF Rigor1:07:54+31:1113:09 Ladda ner rutt i gpx-format
63Thomas ØstergaardOK Øst Birkerød1:08:38+31:5513:18
64Magnus WallinMarkbygdens OK1:08:54+32:1113:21
65Tomas AndreassonFrölunda OL1:09:57+33:1413:33
66Anders LarssonOK Nackhe1:11:09+34:2613:47
67Claus WigenFSK Orientering1:14:49+38:0614:29
68Sven-Olof PålssonKungälvs OK1:21:13+44:3015:44
69Torben KristensenHerlufsholm OK1:21:40+44:5715:49
70Peter DannbringRingsjö OK1:24:46+48:0316:25
71Jan  TruelsenHerlufsholm OK1:26:06+49:2316:41
72Lennart StenssonHelsingborgs SOK1:35:00+58:1718:24
Jens ArboreliusIS Kullenej godkänd
Jens Jørgen HansenTisvilde Hegn OKej start

D50M

2 870 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Karin AnderssonSkåneslättens OL32:2211:16
2Ann-Sofie KarlssonOK Skogsmunken37:11+4:4912:57
3Lena KollénIF Marin Väst42:04+9:4214:39
4Yvonne FriskOK Skogsmunken44:50+12:2815:37
5Gunilla SandströmAlmby IK46:36+14:1416:14
6Anita LiljaJönköpings OK47:31+15:0916:33
7Ann-Sofie JordviKinnaströms SK49:51+17:2917:22
8Berit IvarssonOK Skogshjortarna49:57+17:3517:24
9Annette OlofssonOK Skogshjortarna49:58+17:3617:24
10Ingrid AdolfssonOK Bävern50:07+17:4517:27
11Birgitte AronssonFK Friskus-Varberg50:20+17:5817:32
12Carina GöranssonYstads OK50:44+18:2217:40
13Gigi SucksdorffOK 7356:25+24:0319:39
14Carina LundhIF Hagen56:26+24:0419:39
15Yvonne SvenssonOK Kullingshof57:41+25:1920:05
16Eva RosenbergNittedal OL57:54+25:3220:10
17Ann-Katrin JohanssonVästerviks OK1:04:12+31:5022:22
18Maria BjörklundTrollhättans SOK1:04:58+32:3622:38
19Lone JørgensenHerlufsholm OK1:23:17+50:5529:01

H50M

4 090 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tomas KarlssonOK Skogsmunken39:579:46
2Börje ÖbergOK Skogshjortarna47:12+7:1511:32
3Åke StridAlmby IK47:50+7:5311:41
4Peter DombyOK Stigen50:10+10:1312:15
4Bernt-Olof GustavssonTäby OK50:10+10:1312:15
6Tomas MårtensonOK Vivill1:00:34+20:3714:48
7Lennart SvenssonOK Kullingshof1:05:01+25:0415:53
8Pelle OlofssonOK Skogshjortarna1:08:57+29:0016:51
Christer SvenssonRonneby OKej start

D55

3 380 m, 31 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ann-Christin Nero ForsmanRonneby OK36:2910:47
2Wenche HultgreenIL Tyrving37:13+0:4411:00
3Christina OlssonSkåneslättens OL39:20+2:5111:38
4Marit AxelssonVästvärmlands OK40:39+4:1012:01
5Pia SvenssonFalköpings AIK OK42:58+6:2912:42
6Ethel BomanÅlems OK44:15+7:4613:05
7Eva WildmarkAndrarums IF44:53+8:2413:16
8Anne-Marie RöllikeOK Lindéna47:11+10:4213:57
9Catharina CarlssonTrollhättans SOK47:45+11:1614:07
10Elise JohanssonFalköpings AIK OK48:00+11:3114:12
11Eva KarlssonUddevalla OK48:08+11:3914:14
12Britt-Marie JohansonOK Skogsstjärnan48:09+11:4014:14
13Märit GustafssonEds SK49:24+12:5514:36
14Anita EklöfIK Ymer49:34+13:0514:39
15Marita LarssonMarkbygdens OK53:39+17:1015:52
16Majlis BergqvistJärfälla OK54:37+18:0816:09
17Mona-Lisa JanssonKungälvs OK55:05+18:3616:17
18Gunilla SandströmOK Stigen55:11+18:4216:19
19Monika NilssonOK Alehof56:37+20:0816:45
20Lene HansenHerlufsholm OK56:45+20:1616:47
21Ann-Kristin RundbergFK Friskus-Varberg1:00:53+24:2418:00
22Margareta NetzTrollhättans SOK1:02:34+26:0518:30
23Marie ClaessonRydboholms SK1:03:09+26:4018:41
24Marie SvernestamLinköpings OK1:04:27+27:5819:04
25Annette FæringSvendborg OK1:05:57+29:2819:30
26Viv PrincePAPO1:07:34+31:0519:59
27Jette KreibergOK Roskilde1:09:15+32:4620:29
28Anita KarlssonOskarströms OK1:15:36+39:0722:22
29Hanne PedersenOK Roskilde1:16:01+39:3222:29
30Radka KühnelTrollhättans SOK1:17:19+40:5022:52
31Eva LingegårdOK Gipen1:23:48+47:1924:47

H55

4 930 m, 53 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sten GustafssonEds SK38:067:43
2Kurt SvenssonIK Hakarpspojkarna38:57+0:517:54
3Jörgen IvarssonHestra IF40:39+2:338:14
4Tomas GeorgssonOK Nackhe40:44+2:388:15
5Bengt SchwartzOK Kolmården41:33+3:278:25
6Kennet SandströmOK Stigen41:46+3:408:28
7Lennart KarlssonMarkbygdens OK42:23+4:178:35
8Stefan SjöblomFrölunda OL43:40+5:348:51
9Tommy JohnssonOK Nackhe44:14+6:088:58
10Torbjörn HalvarssonFjärås AIK46:16+8:109:23
11Jerker NetzTrollhättans SOK46:17+8:119:23
12Alf PerssonOK Lindéna46:47+8:419:29
13Johan CarlssonTrollhättans SOK46:48+8:429:29
14Jan-Olov ErikssonAnnebergs GIF47:15+9:099:35
15Knud MadsenOK Sorø47:51+9:459:42
16Anders WassbladVänersborgs SK48:48+10:429:53
17Tore BengtssonMariestads FK50:13+12:0710:11
18Lars StrandSkåneslättens OL50:19+12:1310:12
19Göran AnderssonOK Rodhen50:22+12:1610:12
20Stefan JohanssonTrollhättans SOK50:54+12:4810:19
21Anders SpånérGöteborg-Majorna OK50:57+12:5110:20
22Stellan MartinssonOK Tyringe51:27+13:2110:26
23Bengt PeterssonIK Hakarpspojkarna53:20+15:1410:49
24Mats RosenbergNittedal OL54:35+16:2911:04
25Bengt JohanssonOK Alehof54:45+16:3911:06
26Ulf SundinGöteborg-Majorna OK55:08+17:0211:10
27Reine SpetzStenungsunds OK55:20+17:1411:13
28Håkan LarssonLjungskile FK56:10+18:0411:23
29Stefan AdolfssonOK Bävern57:18+19:1211:37
30Roger HagelinGustavsbergs OK57:46+19:4011:43
31Bengt LingegårdOK Gipen58:37+20:3111:53
32Björn BorgGöteborg-Majorna OK58:49+20:4311:55
33Christer FranssonMotala AIF OL59:06+21:0011:59
34Conny SahlinVänersborgs SK59:26+21:2012:03
35Tor UddMarkbygdens OK1:00:23+22:1712:14
36Anders BomanÅlems OK1:00:41+22:3512:18
37Max PrangFredensborg OK1:01:03+22:5712:23
38Lars-Erik AnderssonLerums SOK1:01:06+23:0012:23
39Henrik KarlssonKouvolan Suunnistajat1:03:10+25:0412:48
40Håkan CarlbomOK Gipen1:03:30+25:2412:52
41Anders AlamaaIK Vikings OK1:04:10+26:0413:00
42Henrik KleffelSøllerød OK1:04:53+26:4713:09
43Tommy WendtHellas Orientering1:05:33+27:2713:17
44Roy GjerdingOK Moss1:06:09+28:0313:25
45Bo EkLunds OK1:08:38+30:3213:55
46Arne LiljaJönköpings OK1:12:32+34:2614:42
47Alf B JohanssonFK Friskus-Varberg1:13:11+35:0514:50
48Ingemar JohanssonOK Gisle1:15:09+37:0315:14
49Lars KilbornSOK 681:32:12+54:0618:42
50Claus MikkelsenOK Sorø1:32:31+54:2518:45
51Jan SørensenOK Sorø1:38:24+1:00:1819:57
52Ernst AbergerFK Snapphanarna2:12:06+1:34:0026:47
Per Storm HansenSvendborg OKej godkänd
Karl-Gunnar OlssonLunds OKej start
Per WarfvingeLunds OKej start

D60

3 120 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ing-Marie Brander-StrandGöteborg-Majorna OK28:149:02
2Britt-Marie MagnussonLaholms IF OK35:20+7:0611:19
3Maria NordwallOK Kolmården36:15+8:0111:37
4Solveig HedenblomSjövalla FK37:22+9:0811:58
5Britt-Marie LarssonSOK 6838:34+10:2012:21
6Lena Rabe JosefssonFjärås AIK39:02+10:4812:30
7Karin AxelssonIK Uven40:36+12:2213:00
8Kerstin HjalmarssonEmmaboda Verda OK42:14+14:0013:32
9Viveka BackmanTullinge SK43:41+15:2714:00
10Lisbeth DamsgaardHjärnarps GH OL45:49+17:3514:41
11Gerda Marie ChristiansenO-6349:01+20:4715:42
12Kristin JohanssonOK Dacke49:31+21:1715:52
13Monica IvarssonOK Skogshjortarna53:03+24:4917:00
14Lisa KumlinVäxjö OK56:18+28:0418:02
15Annet KrogOK SG56:41+28:2718:10
16Karin LarssonOK Kompassen57:41+29:2718:29
17Ingrid BrelindMarkbygdens OK57:44+29:3018:30
18Lena FritzellIF Rigor1:04:58+36:4420:49
19Birgit HausnerOK SG1:05:26+37:1220:58
20Berith PetterssonVänersborgs SK1:07:40+39:2621:41
21Margareta SchölinTockarps IK1:07:58+39:4421:47
22Sinikka KukkohoviAnderstorps OK1:39:10+1:10:5631:47

H60

4 280 m, 52 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ken RagnarssonOK Kompassen31:507:26
2Bo HerderssonMarkbygdens OK32:58+1:087:42
3Björn-Olof WaldemarssonOK Nackhe36:35+4:458:32
4Åke KarlssonAlvesta SOK38:15+6:258:56
5Björn PetterssonUlricehamns OK38:26+6:368:58
6Torgny PetterssonMarkbygdens OK38:38+6:489:01
7Kent KardellLjungskile FK39:05+7:159:07
8Ulf SvenssonOK Njudung39:21+7:319:11
9Per Arne EvaldssonOK Gynge39:49+7:599:18
10Lars EkbergTrollhättans SOK40:03+8:139:21
11Bo-Gunnar JosefssonNässjö OK40:14+8:249:24
12Gunnar Grue-SørensenTisvilde Hegn OK40:24+8:349:26
13Björn NilssonOK Nackhe41:30+9:409:41
14Hans EkbergTrollhättans SOK41:38+9:489:43
15Yngve NilssonOK Gipen41:53+10:039:47
16Arne BogrenOK Vivill42:10+10:209:51
17Björn JägerströmIK Uven43:17+11:2710:06
18Göran LarssonVänersborgs SK43:45+11:5510:13
19Gunnar BejbomUddevalla OK43:48+11:5810:14
20Thore JanssonKungälvs OK44:09+12:1910:18
21Kenth SundgrenSkåneslättens OL44:28+12:3810:23
22Hans GottfridssonTorsås OK44:34+12:4410:24
23Kent JogelandIK Ymer44:55+13:0510:29
24Anders RobertssonAlmby IK44:58+13:0810:30
25Björn SvedinJärfälla OK45:48+13:5810:42
26Sven-Erik BodinGällstadbygdens SOK45:49+13:5910:42
27Bengt AspvallRonneby OK46:45+14:5510:55
28Tord FranssonMotala AIF OL48:04+16:1411:13
29Lars-Inge AnderssonOK Räven48:43+16:5311:22
30Frede ScheyeHerlufsholm OK49:15+17:2511:30
31Per-Ola JohnssonOK Kullingshof49:17+17:2711:30
32Christer LjungdahlHjärnarps GH OL49:23+17:3311:32
33Krister NilssonVäxjö OK49:30+17:4011:33
34Hans TrofastTenhults SOK50:46+18:5611:51
35Clyde PerssonLjungskile FK51:28+19:3812:01
36Gert OlssonTockarps IK51:53+20:0312:07
37Ulf JogbrattOK Tranan51:56+20:0612:08
38Kent IvarssonOK Skogshjortarna52:58+21:0812:22
39Fredrik OdelbergIK Ymer52:59+21:0912:22
40Anders KumlinIK Ymer55:43+23:5313:01
41Bo MånssonOK Löftan57:28+25:3813:25
42Bill AnderssonI 15 IF57:35+25:4513:27
43Bo AnderssonFalköpings AIK OK57:45+25:5513:29
44Christer GalleBromma-Vällingby SOK57:47+25:5713:30
45Lennart SvernestamLinköpings OK58:08+26:1813:34
46Bertil FritzellIF Rigor59:01+27:1113:47
47Anders JohansonOK Skogsstjärnan59:09+27:1913:49
48Sten HelmertzFrölunda OL1:02:11+30:2114:31
49Arne AlfredssonUddevalla OK1:03:47+31:5714:54
50Börje GustavssonTrollhättans SOK1:07:15+35:2515:42
51Niels RaagaardSøllerød OK1:10:38+38:4816:30
52Lennart NylanderOK Lindéna1:17:07+45:1718:01
Bengt ElmerssonVärend GN OLej start

D60M

2 870 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ingrid NilssonVäxjö OK46:4716:18
2Lillemor GunnarssonOK Gipen59:51+13:0420:51
3Ulla TengnérFK Friskus-Varberg1:02:11+15:2421:40
4Ann-Christin AspegrenOK Kontinent1:03:29+16:4222:07
5Berit SvenssonMarkbygdens OK1:05:34+18:4722:50
6Rosita KarlssonVäxjö AIS1:13:39+26:5225:39

H60M

3 530 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Per-Eric EricssonDalsjöfors IF48:4613:48
2Rune DavidssonOK Räven56:24+7:3815:58
3Benny AspegrenOK Kontinent1:00:41+11:5517:11
4Lars HolmOK Gipen1:04:38+15:5218:18
5Bøje PedersenOK SG1:09:23+20:3719:39

D65

2 890 m, 44 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Inge JørgensenOK Roskilde37:5213:06
2Britt Forsell PirozziLunds OK39:13+1:2113:34
3Lisbeth CarlssonVaggeryds SOK39:14+1:2213:34
3Christina SchedwinIK Stern39:14+1:2213:34
5Gun-Britt FranssonEmmaboda Verda OK39:49+1:5713:46
6Margareta LarssonOK Njudung40:15+2:2313:55
7Berith IvehagFrämmestads IK42:09+4:1714:35
8Kerstin ErnvidUlricehamns OK42:11+4:1914:35
9Monica BråhnJönköpings OK43:30+5:3815:03
10Ulla HåkanssonOK Gynge44:07+6:1515:15
11Gullevi SvenssonRonneby OK45:01+7:0915:34
12Ulla-Britt OrdasiKungälvs OK45:41+7:4915:48
13Gull SvenssonTockarps IK47:18+9:2616:22
14Astrid JohannessonHelsingborgs SOK48:50+10:5816:53
15Berit SchannongMalmö OK49:41+11:4917:11
16Kerstin GunnarssonNässjö OK49:52+12:0017:15
17Birgit EkmanUlricehamns OK49:53+12:0117:15
18Ann-Mari PerssonVäxjö OK50:24+12:3217:26
19Vega SlottnerJönköpings OK51:56+14:0417:58
20Ingrid Rex WallströmOK Landehof52:17+14:2518:05
21Ingrid CullbrandIK Stern53:20+15:2818:27
22Siw NilssonOK Kompassen54:36+16:4418:53
23Christina PetersonOK Tranan54:39+16:4718:54
24Barbro AnderssonOK Skogshjortarna54:48+16:5618:57
25Märta LundhSvenljunga OK56:14+18:2219:27
26Ulla LingJönköpings OK56:51+18:5919:40
27Karin BengtssonOK Kompassen57:17+19:2519:49
28Maritha HallbergIK Ymer57:44+19:5219:58
29Kristina FranssonOK Virdarna57:49+19:5720:00
30Solbritt GustafssonOK Virdarna58:52+21:0020:22
31Ulla-Britt KarlssonVäxjö OK59:08+21:1620:27
32Margareta WikströmVäxjö AIS1:01:05+23:1321:08
33Ellbritt SvenssonFK Finn1:01:13+23:2121:10
34Lisbeth JensenBallerup OK1:02:55+25:0321:46
35Rosa JohanssonIK Uven1:04:19+26:2722:15
36Harriet AnderssonOK Skogshjortarna1:09:42+31:5024:07
37Inga GustavssonIK Uven1:10:53+33:0124:31
38Karin MalmgrenHjärnarps GH OL1:11:08+33:1624:36
39Margareta LindbergFrölunda OL1:11:22+33:3024:41
40Kristina AnderssonOK Skogshjortarna1:12:33+34:4125:06
41Harriet KarlssonTorsås OK1:12:36+34:4425:07
42Marianne BernhedTolered-Utby Ol-klubb1:13:23+35:3125:23
43Kristin LindbergLunds OK1:15:21+37:2926:04
44Marit SørensenSkaukameratene OL1:21:35+43:4328:13
Ingrid Gunilla KullmanOK Alehofej start
Lisbeth  ThomsenKolding OKej start

H65

3 920 m, 89 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Leif SandgrenFrosta OK32:328:17
2Agne BengtssonOK Kompassen33:14+0:428:28
3Ronny HjalmarssonEmmaboda Verda OK33:30+0:588:32
4Ingvar BergmanOK Tranan33:37+1:058:34
5Carl-Henry AnderssonOK Orinto34:10+1:388:42
6Stig JohanssonFalköpings AIK OK34:14+1:428:43
7Sören AnderssonIK Dran36:37+4:059:20
7Morgan LjungVaggeryds SOK36:37+4:059:20
9Rune SandbergUddevalla OK36:47+4:159:23
10Stefan G LarssonOK Njudung37:20+4:489:31
11Bill SchölinTockarps IK37:41+5:099:36
12Roland NilssonFalköpings AIK OK38:08+5:369:43
13Tommy OlssonOK Dacke38:20+5:489:46
14Henry DjurbäckMarkbygdens OK38:26+5:549:48
15Stig JohanssonBredaryds SOK38:28+5:569:48
16Claes-Göran StrandGöteborg-Majorna OK38:47+6:159:53
17Olof KarlssonUddevalla OK38:54+6:229:55
18Torbjörn WikströmOK Orinto39:30+6:5810:04
19Lars-Göran MolinMarkbygdens OK39:38+7:0610:06
20Jan VulcanTolered-Utby Ol-klubb40:00+7:2810:12
21Stig LandstorpOK Tor40:08+7:3610:14
22Lennart HermanssonStångenäs AIS40:14+7:4210:15
23Hans M CarlssonIFK Göteborg40:37+8:0510:21
24Rune RingsgårdOK Roxen40:41+8:0910:22
25Dag LorénOK Frisene40:44+8:1210:23
26Göran BengtssonTockarps IK40:54+8:2210:26
27Janne BrunstedtOK Roskilde40:58+8:2610:27
28Sven-Olof PetterssonMullsjö SOK41:04+8:3210:28
29Bengt SörensenJönköpings OK41:34+9:0210:36
30Ted LiivrandOK Skogshjortarna41:56+9:2410:41
31Lars TuvessonUlricehamns OK42:07+9:3510:44
32Bo JernbergOK Roxen42:23+9:5110:48
33Lennart GustavssonIK Uven42:45+10:1310:54
34Ingemar AnderssonOK Orion42:57+10:2510:57
35Gert OlssonSkåneslättens OL43:14+10:4211:01
36Kjell DolvaSkien OK43:22+10:5011:03
37Gunnar CarlsonOK Roxen43:49+11:1711:10
38Ulf PerssonAnderstorps OK44:01+11:2911:13
39Ronald McGrailHjärnarps GH OL44:11+11:3911:16
40Jan HanssonLunds OK44:41+12:0911:23
41Per-Olof FernbergIS Skanne45:00+12:2811:28
42Christer SamuelssonOK Löftan45:16+12:4411:32
43Lars PerssonOK Kompassen45:34+13:0211:37
44Jörgen FranssonEmmaboda Verda OK45:57+13:2511:43
45Leif SamorTjällmo-Godegårds OK46:48+14:1611:56
46Lars FinbomOK Landehof46:57+14:2511:58
47Leif IngemarssonFK Vittus47:14+14:4212:02
48Karsten RichardtKøge OK47:23+14:5112:05
49Gunnar VallinOK Landehof47:40+15:0812:09
50Erling SamuelssonOK Vilse 8747:59+15:2712:14
51Ingvar MarsKinnaströms SK48:08+15:3612:16
52Göran SvenssonFK Finn48:42+16:1012:25
53Nils KarlssonVäxjö AIS49:12+16:4012:33
54Bengt BörjessonOK Alehof49:23+16:5112:35
55Bengt MattssonOK Orinto50:01+17:2912:45
56Lars-Olof GustafssonOK Klyftamo50:19+17:4712:50
57Bengt GardOskarströms OK50:24+17:5212:51
58Carl-Eric AnderssonFjärås AIK50:39+18:0712:55
59Gunnar AnderssonIK Vista50:42+18:1012:56
60Leif AxelssonMålilla OK51:03+18:3113:01
61Acke WåhlanderGöteborg-Majorna OK51:34+19:0213:09
62Lars T LorénOK Frisene51:35+19:0313:09
63Ebbe MalmMarkaryds FK52:52+20:2013:29
64Hans Chr. StribBallerup OK53:00+20:2813:31
65Kuno RasmussenBallerup OK53:24+20:5213:37
66Ingemar BernhedTolered-Utby Ol-klubb53:41+21:0913:41
67Jan LarssonSävedalens AIK53:54+21:2213:45
68Tommy PedersenOK Orinto54:04+21:3213:47
69Frank MensinkMinor54:50+22:1813:59
70Lars HenrikssonOK Älme55:06+22:3414:03
71Niels TuliniusOK SG56:06+23:3414:18
72Christer GrönbladHärlövs IF56:15+23:4314:20
73Roland NilssonOK Kompassen56:38+24:0614:26
74Johnny KarlssonUddevalla OK56:52+24:2014:30
75Lars-Olof RönnqvistOK Löftan57:33+25:0114:40
76Jan HausnerOK SG58:10+25:3814:50
77Roland PerssonOK Älme1:00:31+27:5915:26
78Thorwald FranssonOK Virdarna1:00:56+28:2415:32
79Lars-Olov DahlbergOK Landehof1:01:09+28:3715:35
80Jörgen HallbergIK Ymer1:02:18+29:4615:53
81Mogens JørgensenSøllerød OK1:03:51+31:1916:17
82Knud Erik ThomsenSvendborg OK1:06:57+34:2517:04
83Nils-Erik BondessonFrosta OK1:07:13+34:4117:08
84Bo SenjeHalmstad OK1:07:37+35:0517:14
85Björn AhlnérGöteborg-Majorna OK1:09:43+37:1117:47
86Göran LarssonOK Kompassen1:10:50+38:1818:04
87Svend Erik JensenBallerup OK1:13:39+41:0718:47
Lars-Åke SjökvistVärend GN OLej godkänd
Bengt HenrikssonVäxjö AISej godkänd
Leo KullmanOK Alehofej start
Bengt-Rune WallströmIK Uvenej start
Steen BaunehøjOK Roskildeej start

D70

2 800 m, 27 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Birgitta OlssonRonneby OK33:2811:57
2Gunnel SvenssonIK Ymer39:11+5:4313:59
3Birgitta StenströmVänersborgs SK41:51+8:2314:56
4Ingrid HermanssonIK Ymer43:31+10:0315:32
5Gun LarssonOK Lindéna44:14+10:4615:47
6Ann-Britt BjörkmanKungälvs OK45:17+11:4916:10
7Marie-Louise LundströmOK Löftan45:40+12:1216:18
8Gunilla GrönbladHärlövs IF46:03+12:3516:26
9Lena WaernTrollhättans SOK46:58+13:3016:46
10Britt RangertIK Ymer47:59+14:3117:08
11Lillemor LorénOK Frisene48:37+15:0917:21
12Lisbeth BernhedTolered-Utby Ol-klubb49:13+15:4517:34
13Berit ByströmOK Virdarna51:35+18:0718:25
14Mona CarlsonOK Skogshjortarna54:00+20:3219:17
15Barbro JohanssonSjövalla FK57:52+24:2420:40
16Elvy BörjessonOK Alehof57:53+24:2520:40
17Berit NilssonOK Älme58:11+24:4320:46
18Ann-Britt BjörnlingerIK Vista59:44+26:1621:20
19Gull-Britt GrönbergKungälvs OK1:02:30+29:0222:19
20Inger BylanderSvenljunga OK1:04:24+30:5623:00
21Vanja KristenssonIK Dran1:05:27+31:5923:22
22Birgitta ParknerOK Landehof1:06:31+33:0323:45
23Karin LindénOK Gynge1:07:25+33:5724:04
24Lillemor HallinOK Landehof1:09:49+36:2124:56
25Anne-Catrine PerssonMariestads FK1:16:00+42:3227:08
26Ing-Mari LarssonOK Löftan1:16:07+42:3927:11
27Inga PerssonOK Landehof1:21:15+47:4729:01

H70

3 910 m, 48 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lars-Åke ClaessonSkillingaryds FK37:339:36
2Inge PerssonFK Boken38:32+0:599:51
3Kjell MånssonRonneby OK40:21+2:4810:19
4Henrik BergmanOK Linné42:16+4:4310:48
5Stig-Ove TollIK Stern43:22+5:4911:05
6Rolf JakobssonAlfta-Ösa OK43:53+6:2011:13
7Göte Johansson D-POK Tranan44:07+6:3411:16
8Gösta LindqvistOK Löftan44:09+6:3611:17
9Ronny AnderssonOK Skogshjortarna44:42+7:0911:25
10Arne GrøndahlSøllerød OK45:00+7:2711:30
11Waste ByströmOK Virdarna45:49+8:1611:43
12Erland LingJönköpings OK46:12+8:3911:48
13Kenneth IvehagFrämmestads IK46:36+9:0311:55
14Magne HagströmFrölunda OL46:52+9:1911:59
15Sven Olof FranssonOK Stigen47:27+9:5412:08
16Per HaepplingVästerås SOK48:11+10:3812:19
17Ole  SvendsenOK Roskilde49:00+11:2712:31
18Roland LagessonOK Löftan49:42+12:0912:42
19Bengt AnderssonTidaholm SOK Sisu49:53+12:2012:45
20Ivan ErnvidUlricehamns OK50:00+12:2712:47
21Kjell LindauOK Kompassen50:39+13:0612:57
22Stig KarlssonTorsås OK51:42+14:0913:13
23Rune GunnarssonNässjö OK52:42+15:0913:28
24Lars LindénOK Gynge52:44+15:1113:29
25Bengt-Åke SvenssonIK Ymer52:53+15:2013:31
26Torgny JonssonVäxjö AIS54:24+16:5113:54
27Olle HermanssonIK Ymer54:46+17:1314:00
28Håkan BrostMalmö OK56:45+19:1214:30
29Nils-Erik GunnarssonOK Gipen57:32+19:5914:42
30Svein BakkenStigsökarna57:41+20:0814:45
31Jørn ThomsenKolding OK58:46+21:1315:01
32Karl-Axel JohanssonIK Uven59:27+21:5415:12
33Niels LyhneTisvilde Hegn OK1:01:36+24:0315:45
34Palle Møller NielsenOdense Orienteringsklub1:03:35+26:0216:15
34Göran ThourVärend GN OL1:03:35+26:0216:15
36Sven-Erik ForsellLunds OK1:04:52+27:1916:35
37Paul SchannongMalmö OK1:05:41+28:0816:47
38Holger MikkelsenOdense Orienteringsklub1:05:56+28:2316:51
39Arne JohanssonBredaryds SOK1:06:12+28:3916:55
40Tom LindbergLunds OK1:06:51+29:1817:05
41Bo SvenssonTockarps IK1:08:15+30:4217:27
42Johnny MalmgrenHjärnarps GH OL1:10:57+33:2418:08
43Roger TorperSkaukameratene OL1:14:58+37:2519:10
44Johnny WallingeOK Kolmården1:16:09+38:3619:28
45Bengt HanssonOK Löftan1:17:38+40:0519:51
46Hans Olof AnderssonOK Skogshjortarna1:28:55+51:2222:44
47Herluf JensenSvendborg OK1:30:11+52:3823:03
Kent CarlgrenOK Skogshjortarnaej godkänd
Ingvar BengtssonOskarströms OKej start
Christer WestbergIFK Göteborgej start

D75

2 750 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Marianne PeterssonFrölunda OL59:4921:45
2Ann-Marie TillmanFalköpings AIK OK1:02:26+2:3722:42
3Gun HanssonYstads OK1:02:28+2:3922:42
4Gro BakkenStigsökarna1:03:45+3:5623:10
5Vera TofteredIF Rigor1:06:05+6:1624:01
6Inger HallbergIK Uven1:06:33+6:4424:12
7Christina HogedalKungälvs OK1:10:47+10:5825:44
8Gerd HallstenVänersborgs SK1:16:08+16:1927:41
9Inger KarlssonIK Dran1:18:52+19:0328:40
10Anita AnderssonFjärås AIK1:34:03+34:1434:12
Gunnel BörjessonIK Uvenej godkänd
Inga JohanssonSöders-Tyresöej start

H75

3 460 m, 40 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Roland KarlssonRonneby OK37:4010:53
2Ernie BroströmHalmstad OK40:04+2:2411:34
3Håkan SkogumMarkbygdens OK43:20+5:4012:31
4Nils GrannKristinehamns OK43:33+5:5312:35
5Roland BrandshageSävedalens AIK46:17+8:3713:22
6Lennart BernhedTolered-Utby Ol-klubb46:26+8:4613:25
7Åke HogedalKungälvs OK47:02+9:2213:35
8Arne GustafssonMalmö OK47:20+9:4013:40
9Åke AxelssonIK Uven48:46+11:0614:05
10Sven-Erik LundAnderstorps OK48:53+11:1314:07
11Stig FranssonOK Stigen49:08+11:2814:12
12Bent MortensenOK 73 50:36+12:5614:37
13Göran OlofssonFjärås AIK51:59+14:1915:01
14Lars-Göran BjörnlingerIK Vista52:42+15:0215:13
15Lennart ErikssonOK Stigen52:46+15:0615:15
16Guntram MånssonMariestads FK53:16+15:3615:23
17Kjell PerssonMariestads FK53:30+15:5015:27
18Anders AdlerLinköpings AIK54:18+16:3815:41
19Atte HeikkiläOK Gipen55:05+17:2515:55
20Leif SjögrenOK Orion57:37+19:5716:39
21Ingemar TuressonMalmö OK57:44+20:0416:41
22Gunnar WaernTrollhättans SOK58:10+20:3016:48
23Kåre TengnérFK Friskus-Varberg58:58+21:1817:02
24Klas TykessonRävetofta OK59:15+21:3517:07
25Rune BengtssonRonneby OK1:00:26+22:4617:27
26Sigvard RudolfssonOK Gisle1:00:56+23:1617:36
27JB LarssonOK Löftan1:02:59+25:1918:12
28Evert JenhallOK Skogsvargarna1:03:16+25:3618:17
29Karl-Eric WannbergIK Omega1:06:11+28:3119:07
30Bengt-Åke BorgemoSOK Viljan1:08:56+31:1619:55
31Gunnar FribergOK Kompassen1:10:48+33:0820:27
32Olle JohanssonSöders-Tyresö1:11:50+34:1020:45
33Rune KarlssonOK Löftan1:12:35+34:5520:58
34Mogens KöhlerBallerup OK1:15:18+37:3821:45
35Erland OlssonDalsjöfors IF1:20:46+43:0623:20
36Sören BråhnJönköpings OK1:21:01+43:2123:24
Bengt OlofssonHjärnarps GH OLej godkänd
Otto HolmdahlLinköpings OKej godkänd
Torild BornetunSkillingaryds FKej godkänd
Rune AhlanderJönköpings OKej godkänd
Stig GustafssonHalmstad OKej start
Tord LöövLidköpings VSKej start
Lennart ÖstanbäckMarkbygdens OKej start
Bernt JohanssonOK Gisleej start

D80

2 300 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Signe NymanUddevalla IS41:3118:03
2Bernice AntonssonFK Friskus-Varberg45:52+4:2119:56
3Gunvor GöranssonLaholms IF OK49:16+7:4521:25
4Lisa HedströmGöteborg-Majorna OK55:08+13:3723:58
5Anna-Lisa BerglundSävedalens AIK58:53+17:2225:36
6Gunvor HåkanssonMarkbygdens OK1:25:51+44:2037:19

H80

2 800 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Bertil JohanssonMarkbygdens OK39:0013:55
2Sture PetterssonFalköpings AIK OK39:07+0:0713:58
3Allan HåkanssonSOK Viljan41:10+2:1014:42
4Valter AlamaaIK Vikings OK42:20+3:2015:07
5Ture GunnarssonGöteborg-Majorna OK45:36+6:3616:17
6Henry GustafssonÅlems OK46:47+7:4716:42
7Svend FladbergKøge OK52:21+13:2118:41
8Carl-Henrik HallbergIK Uven54:18+15:1819:23
9Ove KilbornUddevalla IS55:29+16:2919:48
10Kurt DoseKøge OK1:02:06+23:0622:10
11Sven Erik AnderssonFalköpings AIK OK1:03:39+24:3922:43
12Bertil JohanssonSkåneslättens OL1:03:43+24:4322:45
13Rolf ForsmanTolered-Utby Ol-klubb1:10:58+31:5825:20
Sven AnderssonOK Stigenej start

H85

2 300 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Bengt BorgGöteborg-Majorna OK55:2124:03

Inskolning

1 860 m, 64 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Loviza Adolfsson-KarlssonOK Bävernfullföljt
Alma AhnoffGöteborg-Majorna OKfullföljt
Nadja AhnoffGöteborg-Majorna OKfullföljt
Axel AnderssonOK Skogsstjärnanfullföljt
Emma AnderssonOK Virdarnafullföljt
Josefina AndraeOK Vilse 87fullföljt
Albin BergmanIK Uvenfullföljt
Rickard BerndtssonFrölunda OLfullföljt
Viktor BerntssonFrölunda OLfullföljt
Agnes BestermanIK Trenne Ullaredfullföljt
Joar BlomqvistBredareds IFfullföljt
Elin BorgOK Orintofullföljt
Klara BrockmarkOK Skogshjortarnafullföljt
Hanna BystrømIndre Østfold OKfullföljt
Sander BystrømIndre Østfold OKfullföljt
Alice CarlqvistFK Friskus-Varbergfullföljt
Johannes DahlbergIK Trenne Ullaredfullföljt
Samuel DahlbergIK Trenne Ullaredfullföljt
Felicia DahlqvistSkillingaryds FKfullföljt
Theo DoverforsTjällmo-Godegårds OKfullföljt
Gabriel EkströmHalmstad OKfullföljt
Lovisa EliassonFK Friskus-Varbergfullföljt
Emilia ElverlindOK Trananfullföljt
Andrea EnbomVänersborgs SKfullföljt
Linn EnbomVänersborgs SKfullföljt
Simon GrahnIK Uvenfullföljt
Lovisa GullqvistVästvärmlands OKfullföljt
Ella HagstrandBurseryds IFfullföljt
Hugo HedströmOK Bävernfullföljt
Carl HendbergSOK 68fullföljt
Oskar HjertbergIK Ymerfullföljt
Emy HjertströmFK Friskus-Varbergfullföljt
Jacob HolmbergUlricehamns OKfullföljt
Johannes HolmbergUlricehamns OKfullföljt
Isak HolmsboOK Orintofullföljt
Lova JohanssonFK Friskus-Varbergfullföljt
Emelie JohnssonOK Vilse 87fullföljt
Elias JosefssonVästvärmlands OKfullföljt
Maja JosefssonVästvärmlands OKfullföljt
Eddie KarlssonOK Vilse 87fullföljt
Johanna KleistBoxholm-Mjölby OLfullföljt
Moa KleistBoxholm-Mjölby OLfullföljt
Hugo KonradssonIK Omegafullföljt
Ebba KristianssonOK Lindénafullföljt
Hugo LarssonSjövalla FKfullföljt
Simon LindebladTrollhättans SOKfullföljt
Isabelle LinderOK Orientofullföljt
Mathias LinløkkenØstmarka OKfullföljt
Alvin LönkvistOK Vivillfullföljt
Alfred NielsenOK Skogshjortarnafullföljt
Olle NordinUlricehamns OKfullföljt
Oskar NyströmOK Roxenfullföljt
Benias PerssonOK Orintofullföljt
Lukas PetterssonStigsökarnafullföljt
Elias SamuelssonOK Vivillfullföljt
Alexandra SeldénIF Marin Västfullföljt
Sebastian SeldénIF Marin Västfullföljt
Edvin StegmarkHalmstad Garnisons IFfullföljt
Hilda TrofastTullinge SKfullföljt
Erik WilliamssonTolered-Utby Ol-klubbfullföljt
Emil WindevallSävedalens AIKfullföljt
Calle WärnOK Skogshjortarnafullföljt
Elvis ÅbergTolered-Utby Ol-klubbfullföljt
Simon ÖstmanOK Landehoffullföljt
Alice LarssonBredareds IFej start
Gustav LarssonIK Uvenej start
Hugo Samuelsson FlinkOK Orionej start

U1

1 950 m, 53 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Karl HjellströmGränna-Bygdens OK17:118:48
2Emil AnderssonOK Virdarna17:31+0:208:58
3Isak EinarssonBrattås CK18:36+1:259:32
4Maja KarmstigFK Friskus-Varberg18:59+1:489:44
5Alva OlssonOK Skogsstjärnan19:03+1:529:46
6Isabella AhlströmOK Vivill19:22+2:119:55
7Olle LundgrenBK Häcken19:33+2:2210:01
8Simon MagnerfeltFalköpings AIK OK19:47+2:3610:08
9Axel TrofastTullinge SK20:25+3:1410:28
10Melvin LundOK Skogshjortarna20:46+3:3510:38
11Evelina SjöstrandFK Snapphanarna20:59+3:4810:45
12Klara PetterssonÅmåls OK21:30+4:1911:01
13Liam KarlssonAlvesta SOK22:04+4:5311:18
14Tom WeihartOK Orinto22:12+5:0111:23
15Isak JohanssonOK Gisle22:21+5:1011:27
16Elis Bergendahl-HanssonIF Thor23:04+5:5311:49
17Emil SkeppSävedalens AIK23:08+5:5711:51
18Frida ÅkerbergOK Löftan23:13+6:0211:54
19Albin JägstedtHalmstad OK23:37+6:2612:06
20Filip HanssonOK Löftan23:49+6:3812:12
21Sara OhlinOK Tranan23:50+6:3912:13
22Max DoverforsTjällmo-Godegårds OK23:52+6:4112:14
23Ellen TollOK Njudung24:23+7:1212:30
24Karl Aderstedt AlthoffKungälvs OK24:34+7:2312:35
25Arthur LundgrenTolered-Utby Ol-klubb25:41+8:3013:10
26Bea MagnstedtOK Vilse 8726:30+9:1913:35
26Eliva PerssonOK Orinto26:30+9:1913:35
28Vilhelm ÖstmanOK Landehof26:34+9:2313:37
29Maja NordinUlricehamns OK26:41+9:3013:41
30Ella MikkelsenHorsens OK27:09+9:5813:55
31Adine IngesenSarpsborg OL27:15+10:0413:58
32Malva ArvidssonBrattås CK27:17+10:0613:59
33Agnes BerlinOK Orion27:31+10:2014:06
34Filippa KindeTolered-Utby Ol-klubb27:37+10:2614:09
35Albert BrohedeOK Älgen28:30+11:1914:36
36Alva WallinIK Trenne Ullared28:31+11:2014:37
37Valter DrejmoOK Landehof29:42+12:3115:13
38Melwin ArvidssonIF Rigor30:35+13:2415:41
39David CarlsvärdHelsingborgs SOK33:31+16:2017:11
40Estelle SjögrenBromma-Vällingby SOK33:54+16:4317:23
41John SjöforsOK Älme34:19+17:0817:35
42Agnes GustafssonOK Roxen34:29+17:1817:41
43Maya SteneborgOK Orinto34:44+17:3317:48
44David Warberg PlougBallerup OK34:48+17:3717:50
45Elliot JägstedtHalmstad OK36:25+19:1418:40
46Rasmus LarssonBredareds IF38:40+21:2919:49
47Kajsa ElfströmOK Orinto40:00+22:4920:30
48Mads Christian MaarupCopenhagenO40:54+23:4320:58
49Elis NorinFrölunda OL44:27+27:1622:47
50Olivia BlomquistFK Friskus-Varberg57:00+39:4929:13
Evelina HasselgrenIF Rigorej godkänd
Alice EinarssonBrattås CKej godkänd
Ida WallinOK Trananej godkänd
Felicia AhlstrandFK Friskus-Varbergej start
Saga ChristensenKalmar OKej start
Olle PetersénOK Njudungej start
Elias ZederinOK Nackheej start

U2

2 180 m, 41 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Niels DalgaardKolding OK16:197:29
2Ida Warberg PlougBallerup OK19:01+2:428:43
3Simon CorneliussonOK Löftan19:37+3:188:59
4Isac BrovallGällstadbygdens SOK20:17+3:589:18
5Linus ZederinOK Nackhe20:19+4:009:19
6Kalle BåthOK Landehof21:24+5:059:48
7Lucas JohanssonOK Vivill22:11+5:5210:10
8Emelie HendbergSOK 6822:18+5:5910:13
9Martin ErikssonAnnebergs GIF22:27+6:0810:17
10Sandra RymarkFK Friskus-Varberg22:35+6:1610:21
11Emma DahlströmFK Herkules23:08+6:4910:36
12Albin BrinkMarkaryds FK23:37+7:1810:50
13Simon BjörckTormestorps IF23:43+7:2410:52
14Wilhelm KarmetunOK Njudung23:53+7:3410:57
15Julia WallinOK Tranan24:04+7:4511:02
16Miranda WallströmSävedalens AIK24:36+8:1711:17
17Markus LjungqvistKexholms SK25:37+9:1811:45
18Dante RangertKungälvs OK25:53+9:3411:52
19Svante AnderssonAndrarums IF26:40+10:2112:13
20Nora AnderssonVärend GN OL26:55+10:3612:20
21Sofia RobertssonÅlems OK27:25+11:0612:34
22Amadeus AhlstrandFK Friskus-Varberg27:27+11:0812:35
23Wilma SaetreOK Landehof28:24+12:0513:01
24Gabriel LindebladTrollhättans SOK29:27+13:0813:30
25Lucas BoströmOK Alehof29:50+13:3113:41
26Hugo HedströmOK Bävern30:30+14:1113:59
27Albin LönngrenOK Löftan30:45+14:2614:06
28Oskar BlomOK Löftan31:08+14:4914:16
29Ella PerssonEksjö SOK31:12+14:5314:18
30Agnes ThulinKungälvs OK31:56+15:3714:38
31Tilda ThulinKungälvs OK32:05+15:4614:43
32Lowe HammarFK Herkules32:32+16:1314:55
33Anton ÖstmanOK Landehof32:47+16:2815:02
34Edith OlssonOK Kroppefjäll33:54+17:3515:33
35Sara SaetreOK Landehof36:12+19:5316:36
36Emma KarlssonOK Landehof36:30+20:1116:44
37Kajsa UppstenOK Enen39:21+23:0218:03
38Albin AppelgrenTrollhättans SOK46:02+29:4321:06
39Vidar BorgGöteborg-Majorna OK47:38+31:1921:51
40Sofia Blom OK Löftan48:51+32:3222:24
41Stella FogelIK Uven53:05+36:4624:21
Emma FlinkOK Orionej start

Öppen motion 1

2 600 m, 39 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Viktor LindqvistBoxholm-Mjölby OL21:158:10
2Sara HögrellJönköpings OK21:21+0:068:12
3Oscar SucksdorffOK 7326:10+4:5510:03
4Alma Pettersson-PalmLerums SOK28:18+7:0310:53
5Hanna RymarkFK Friskus-Varberg29:25+8:1011:18
6Elliot SjöforsOK Älme30:31+9:1611:44
7Anna-Karin SandbergOK Skogsvargarna32:15+11:0012:24
8Elisabeth KarlssonFalkenberg34:02+12:4713:05
9Matilda BorglundIK Omega34:25+13:1013:14
10Monika JohnssonOK Vilse 8735:14+13:5913:33
11Peter BjörkmanBoxholms OK36:15+15:0013:56
12Jessica JohanssonSol Tranås36:21+15:0613:58
13Moa KristianssonHalmstad OK37:24+16:0914:23
14Malte KristianssonHalmstad OK37:26+16:1114:23
15Ronnie KarlssonOK Vilse 8737:50+16:3514:33
16Evelyn PalenrydOK Lindéna38:17+17:0214:43
17Eva BremerBoxholm-Mjölby OL38:38+17:2314:51
18Johanna SörqvistBredareds IF38:54+17:3914:57
19Christina WernerssonOK Orinto40:04+18:4915:24
20Simon  KristianssonOK Lindéna40:11+18:5615:27
21Inger BrorssonKlubblös42:06+20:5116:11
22Kajsa NordellLinköpning43:10+21:5516:36
23Jenny WesterbergTrollhättans SOK43:11+21:5616:36
24Lena WesterbergTrollhättans SOK43:25+22:1016:41
25Lina FranssonJönköpings OK44:04+22:4916:56
26Love EnerothAlvesta SOK45:23+24:0817:27
27Helena BergIS Kullen45:52+24:3717:38
28Jessica MagnstedtOK Vilse 8747:16+26:0118:10
29Joel JohanssonOK Skogshjortarna48:08+26:5318:30
30Bodil HedenbergOK Vivill48:48+27:3318:46
31Karl AndraeOK Vilse 8749:13+27:5818:55
32Marie LundOK Gynge52:12+30:5720:04
33Karin SettergrenOskarströms OK52:24+31:0920:09
34Barbro SvenssonUddevalla IS55:57+34:4221:31
35Siw SvenssonSvenljunga OK56:54+35:3921:53
36Gudrun OlofssonHjärnarps GH OL59:38+38:2322:56
37Ingemar GustafssonOK Nackhe1:00:24+39:0923:13
38Anna BorgIF Hagen1:12:12+50:5727:46
39Elsie SalomonssonFjärås1:13:43+52:2828:21

Öppen motion 2

4 280 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anna AlnervikHelsingborgs SOK33:167:46
2Tanja LingIK Trenne Ullared35:14+1:588:13
3Albin HjellströmGränna-Bygdens OK36:37+3:218:33
4Joel SjöholmOK Pan Kristianstad36:49+3:338:36
5Dan SjöholmPan-Kristianstad45:14+11:5810:34
6Mads PettorssonOK Sorø46:27+13:1110:51
7Ulrika Delfalk LjungqvistKexholms SK46:41+13:2510:54
8Johan BerköAnderstorps OK50:45+17:2911:51
9Hellevi AlnervikIS Kullen52:39+19:2312:18
10Helena SteneborgOK Orinto59:07+25:5113:48
11Pernilla AnderssonOK Löftan1:03:13+29:5714:46
12Marita ArvidssonIF Rigor1:36:58+1:03:4222:39

Öppen motion 3

3 140 m, 146 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Staffan DahlqvistSkillingaryds FK22:207:06
2Anton CarlssonIF Hagen23:26+1:067:27
3Love CarlssonOK Orion24:06+1:467:40
4Henrik WellmertKalmar OK24:23+2:037:45
5Leo EnerothAlvesta SOK25:14+2:548:02
6Jesper AugustssonKinnaströms SK25:22+3:028:04
7Lovisa LindqvistBoxholm-Mjölby OL25:44+3:248:11
8Daniel WendeliusIFK Lidingö SOK26:10+3:508:20
9Urban FriskOK Skogsmunken27:15+4:558:40
10Ellen SandellHestra IF27:20+5:008:42
11Linnéa ForssÅby Tjureda IF27:41+5:218:48
12Karin HäggbringLerums SOK27:54+5:348:53
13Alexander SörqvistBredareds IF28:02+5:428:55
14Cenny AppelgrenTrollhättans SOK28:33+6:139:05
15Sara PetterssonIK Ymer28:41+6:219:08
16Maria PetterssonOK Njudung29:10+6:509:17
17Henrik EklundHammarö29:31+7:119:24
18Karin Karlsson SHalmstads OK29:37+7:179:25
19Anna LundkvistGMOK29:42+7:229:27
20Linda KristianssonOK Lindéna30:10+7:509:36
21Catarina KarlssonSOK Träff30:12+7:529:37
22Lars PetterssonBoxholm-Mjölby OL30:13+7:539:37
23Monika OlssonOK Skogsstjärnan30:21+8:019:39
24Eleonor AnderssonOK Skogsstjärnan30:25+8:059:41
25Elisabeth ÖstmanOK Landehof30:33+8:139:43
26Annmarie SvenssonBurseryds IF30:43+8:239:46
27Irene SandellHestra IF31:01+8:419:52
28Lena EliassonFK Friskus-Varberg31:14+8:549:56
29Peo OlssonOK Kroppefjäll31:29+9:0910:01
30Victoria Jarl-BenanderIF Rigor31:38+9:1810:04
31Katarina KonradssonIK Omega31:52+9:3210:08
32Alice JohanssonOK Reftele31:58+9:3810:10
32Elin JohanssonOK Reftele31:58+9:3810:10
34Helene JohanssonOK Nackhe31:59+9:3910:11
35Marie Granberg KlassonHestra IF32:13+9:5310:15
36Helen AhlstrandOK Vivill32:15+9:5510:16
37Ida JohnssonIF Rigor32:20+10:0010:17
38Fredrik  Blom OK Löftan32:34+10:1410:22
39Karin StegmarkHalmstad Garnisons IF32:47+10:2710:26
40Lena Carlsson-TellIF Hagen32:53+10:3310:28
41Olle RingRonneby OK33:25+11:0510:38
42Lisbeth Søgård JensenOK 7333:30+11:1010:40
43Peter AnderssonOK Skogsstjärnan33:33+11:1310:41
43Marie AnderssonOK Skogsstjärnan33:33+11:1310:41
43Annika HagstrandBurseruyds IF33:33+11:1310:41
43Wilma HendbergSOK 6833:33+11:1310:41
47Monika LindbomLaholms IF OK33:40+11:2010:43
48Elin SvenssonOK Kullingshof33:46+11:2610:45
49Jennie KleistBoxholm-Mjölby OL34:00+11:4010:49
50Mats LindebladTrollhättans SOK34:05+11:4510:51 Ladda ner rutt i gpx-format
51Nina MånssonSOK Träff34:06+11:4610:51
52Felicia LindebladTrollhättans SOK34:19+11:5910:55
53Lotta PetersénOK Njudung34:31+12:1110:59
54Pernilla KindeTolered-Utby Ol-klubb34:32+12:1210:59
55Eva BergmanIK Uven34:34+12:1411:00
56Åsa HanssonTullinge SK36:07+13:4711:30
57Johanna BiörsIK Ymer36:13+13:5311:32
58Erland ClaessonSkillingaryds FK36:19+13:5911:33
59Ann-Sofi LindgrenIF Hallby SOK36:20+14:0011:34
60Johanna BlomquistFK Friskus-Varberg36:49+14:2911:43
61Jonathan BlomquistFK Friskus-Varberg36:50+14:3011:43
62Agneta WallinMarkbygdens OK36:57+14:3711:46
63Bertil BorglundIK Omega37:01+14:4111:47
63Lars SvenssonOK Alehof37:01+14:4111:47
65Emmelie GeorgssonOK Nackhe37:02+14:4211:47
66Lottis BrohedeOK Älgen37:06+14:4611:48
67Sandra DavidssonOK Bävern37:10+14:5011:50
68Anna BengtssonHalmstad OK37:13+14:5311:51
69Marie AugustssonOK Bävern37:26+15:0611:55
70Karin VidarssonOK Nacke37:50+15:3012:02
71Isabell IsidorssonOK Vivill37:56+15:3612:04
72Jessica FrånlundIF Rigor38:19+15:5912:12
73Emma AlnervikHelsingborgs SOK38:27+16:0712:14
74Sebastian LönnHjärnarps GH OL38:46+16:2612:20
75Alex LönnHjärnarps GH OL38:51+16:3112:22
76Anders NordinVärend GN OL39:01+16:4112:25
77Merete BergmanIK Uven39:08+16:4812:27
78Per BrandströmOK Skogsstjärnan39:15+16:5512:30
79Hans EmilssonKinnaströms SK39:20+17:0012:31
80Viktor LindgrenIF Hallby SOK39:28+17:0812:34
81Olivia JohanssonIK Trenne Ullared39:31+17:1112:35
82Hanna CarlsvärdHelsingborgs SOK40:08+17:4812:46
83Marie GolsäterEksjö SOK40:10+17:5012:47
84Åsgerd BergmanOK Tranan40:15+17:5512:49
85Bernt TrofastLekeryd-Svarttorps SK40:22+18:0212:51
85Rolf AnderssonLaholms IF OK40:22+18:0212:51
87Kristine HjortOK Roxen40:35+18:1512:55
88Bertil KonradssonIK Omega40:36+18:1612:55
89Marie WalderstedtOK Skogshjortarna40:38+18:1812:56
90Kristin TjernshaugenOK Moss41:10+18:5013:06
91Totte HolmMarkbygdens OK41:26+19:0613:11
92Anna-Lena WullfGällstadbygdens SOK41:40+19:2013:16
93Gunilla Maria BrusVästerbergslagens OL42:16+19:5613:27
94Roland KarlssonSOK Träff42:18+19:5813:28
95Stig RobertssonViskafors42:20+20:0013:28
96Johanna ErixonIFK Göteborg42:40+20:2013:35
96Mona UppstenOK Enen42:40+20:2013:35
98Annie AndreassonFrölunda OL43:00+20:4013:41
99Stina TyrénAnderstorps OK43:09+20:4913:44
100Tea EnerothAlvesta SOK43:13+20:5313:45
101Kristina KiselmarkTrollhättans SOK43:26+21:0613:49
102Annika HallénTrollhättans SOK43:29+21:0913:50
103Anna-Maria BlomquistFK Friskus-Varberg44:02+21:4214:01
103Kenneth BarckOK Vilse 8744:02+21:4214:01
105Ingela OhlssonUddevalla OK44:06+21:4614:02
106Britt AlfredssonIK Uven44:11+21:5114:04
107Cecilia BjörckIK Uven44:22+22:0214:07
108Andreas JohnssonOK Vilse 8744:36+22:1614:12
109Lil AlfredssonUddevalla OK44:53+22:3314:17
110Cecilia RoosOK Landehof44:58+22:3814:19
111Mary LarnerGöteborg-Majorna OK45:11+22:5114:23
112Annika JohanssonIK Trenne Ullared46:20+24:0014:45
113Göran EklövIK Ymer47:14+24:5415:02
114Nils JohannessonHelsingborgs SOK47:20+25:0015:04
115Håkan HåkanssonKungälvs OK48:11+25:5115:20
116Marie PetterssonVästerviks OK48:31+26:1115:27
117Frida JönssonLunds OK49:27+27:0715:44
118Stig KarlssonIK Dran50:27+28:0716:04
119Birgitta NilssonFK Snapphanarna50:50+28:3016:11
120Anna RosénOK Vivill51:10+28:5016:17
121Pia AlvhageHestra IF51:14+28:5416:18
122Margareta RingRonneby OK51:46+29:2616:29
123Marie LarssonTvååker51:49+29:2916:30
124Jeanette BlomOK Löftan52:20+30:0016:40
125Marita RosénOK Vivill53:32+31:1217:02
126Helena JönssonLunds OK53:55+31:3517:10
127Frank DanielssonKinnaströms SK55:15+32:5517:35
128Agneta BernboOK Orion55:43+33:2317:44
129Niklas KarlssonBovallsstrand55:50+33:3017:46
130Rebecka HollIFK Göteborg56:08+33:4817:52
131Per KarlssonBovallsstrand56:19+33:5917:56
132Karin MovertOK Kompassen57:05+34:4518:10
133MariAnne MånssonRonneby OK57:25+35:0518:17
134Annika GustafssonOK Nackhe59:02+36:4218:48
135Agneta LarssonOK Nackhe59:03+36:4318:48
136Simon JensenHerlufsholm OK59:23+37:0318:54
137Lise LarsenHerlufsholm OK59:38+37:1818:59
138Eva K JohanssonKungälvs OK59:55+37:3519:04
139Helen JohanssonOK Gisle1:02:40+40:2019:57
140Magnus TrollerHalmstad1:04:55+42:3520:40
141Agnes IvarssonOK Skogshjortarna1:05:40+43:2020:54
142Arvid JohanssonOK Nacke1:12:13+49:5322:59
Arnfinn KappfjellIK Dranej godkänd
August LindahlFjärås AIKej godkänd
Ditte MobergOskarströms OKej godkänd
Helle RagnarssonOK Kompassenej godkänd
Linda CorneliussonOK Löftanej start

Öppen motion 4

4 880 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Roland DeiningerOLG St.Gallen/Appenzell38:487:57
2Fanny BrodinIstrums SK42:24+3:368:41
3Anders BergIS Kullen42:54+4:068:47
4Dan MobergIstrums SK45:24+6:369:18
5Gustaf EklundHammarö46:12+7:249:28
6Mats JohanssonIstrums SK46:21+7:339:29
7Johan EklundHammarö47:24+8:369:42
8Joanna MalmkvistGöteborg51:49+13:0110:37
9Linda LjungdahlHjärnarps GH OL52:34+13:4610:46
10Gina TellnorBredareds IF52:46+13:5810:48
11Mikael KarlssonOK Bävern53:21+14:3310:55
12Fredrik PetterssonLerums SOK54:27+15:3911:09
13Helene SwartzIFK Lidingö SOK56:29+17:4111:34
14Ann-Helen JohanssonReftele OK59:33+20:4512:12
15Emil SundellKlubblös1:00:08+21:2012:19
16Lisbeth ModigOK Alehof1:20:05+41:1716:24
17Jörgen HornellFalkenbergs OK1:23:14+44:2617:03
18Margareta PetterssonIF Marin Väst1:23:41+44:5317:08
19Sara AnderssonVänersborgs SK1:25:13+46:2517:27
20Tomas PetersénOK Njudung1:51:11+1:12:2322:47
Emilia GanslandtIFK Lidingö SOKej start
Helena GanslandtIFK Lidingö SOKej start

Öppen motion 5

3 890 m, 116 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Patrik BrorssonTockarps IK37:249:36
2Fredrik BöregårdOK Gläntan37:28+0:049:37
3Torbjörn LönkvistOK Vivill40:22+2:5810:22
4Johan RobertssonKlubblös41:52+4:2810:45
5Tommy KristianssonOK Lindéna42:13+4:4910:51
6Viktor WestinBredaryds SOK44:03+6:3911:19
7Karl PetterssonOK Njudung44:09+6:4511:20
8Stefan BorgGöteborg-Majorna OK44:52+7:2811:32
9Leif AlfredssonVäxjö AIS45:09+7:4511:36
10Anette FranssonJönköpings OK45:23+7:5911:40
11Joakim WigströmGöteborg45:52+8:2811:47
12Erik BergmanIK Uven46:03+8:3911:50
13Therese LindqvistBoxholm-Mjölby OL46:07+8:4311:51
14Sven-Arne BengtssonOK Nackhe46:33+9:0911:57
15Peter JohanssonVäxjö OK46:38+9:1411:59
16Maja ÖmanKarlskrona46:40+9:1611:59
17Emma EricssonFalkenbergs OK47:10+9:4612:07
18Mikael JohanssonRonneby OK48:27+11:0312:27
19Pernilla BökmanRonneby OK48:28+11:0412:27
20Ola SamuelssonOK Vivill48:49+11:2512:32
21Mats LarssonTvååker48:54+11:3012:34
22Micael ElmbladBredaryds SOK49:15+11:5112:39
23Patrik GryttbornGällstadbygdens SOK49:25+12:0112:42
24Magnus FogelIK Uven49:52+12:2812:49
25Johan HjertströmFK Friskus-Varberg51:58+14:3413:21
26Bernt KarlssonBredaryds SOK52:11+14:4713:24
27Niklas DahlströmFK Herkules52:14+14:5013:25
28Björn EngelbrektssonFK Snapphanarna53:11+15:4713:40
29Susanne BorssénOK Kroppefjäll53:59+16:3513:52
30Therese GustafssonOK Virdarna54:01+16:3713:53
31Torbjörn MovertOK Kompassen54:33+17:0914:01
32Jonas ÖmanKarlskrona54:35+17:1114:01
33Anna JanssonGöteborgs SK54:41+17:1714:03
34Krister KristianssonOK Lindéna55:12+17:4814:11
35Per GenvadGöteborg-Majorna OK55:57+18:3314:22
36Sylvain DebaeckerEslövs FK57:11+19:4714:42
37Fredrik EkströmHalmstad OK57:21+19:5714:44
38Per EnerothAlvesta SOK57:23+19:5914:45
39Christine LundOK Skogshjortarna57:33+20:0914:47
40Bjørn Sverre GulheimKolbotn & Skimt OL57:49+20:2514:51
41Katarina VartiaOK Löftan57:58+20:3414:54
42Jan BorssénOK Kroppefjäll58:20+20:5614:59
43Conny HaddersElinorspelen59:18+21:5415:14
44Anna GrahnIK Uven1:00:06+22:4215:26
45Pär NorgrenGällstadbygdens SOK1:00:29+23:0515:32
46Daniel HäggbringLerums SOK1:00:39+23:1515:35
47Viktoria AhlströmEmmaboda Verda OK1:00:52+23:2815:38
48Ronny EkmanOK Kullingshof1:01:18+23:5415:45
49Marion HallstenUddevalla OK1:02:21+24:5716:01
50Per RogneIK Hakarpspojkarna1:02:25+25:0116:02
51Elise JosefssonAnderstorps OK1:02:29+25:0516:03
52Mats SvenssonI 15 IF1:02:33+25:0916:04
53Anders WigrenTullinge SK1:02:43+25:1916:07
54Johanna RönnqvistOK Löftan1:03:01+25:3716:11
55Håkan JunforsOK Skogshjortarna1:03:52+26:2816:25
56Elisabeth RunessonOK Orinto1:04:14+26:5016:30
57Petter AnderssonStenungsunds OK1:05:04+27:4016:43
58Mikael KarlssonOK Bävern1:05:38+28:1416:52
59Louise PihlLunds OK1:05:44+28:2016:53
60Adrian HardenFK Boken1:05:53+28:2916:56
61Catharina WinbergStenungsunds OK1:06:01+28:3716:58
62Sara JägstedtHalmstad OK1:06:03+28:3916:58
63Christoffer MagnstedtOK Vilse 871:06:06+28:4216:59
64Tony GullqvistVästvärmlands OK1:06:11+28:4717:00
65Claes JohanssonOK Kullingshof1:06:14+28:5017:01
66Mikael HolmsboOK Orinto1:06:37+29:1317:07
67Åsa ForssÅby Tjureda IF1:06:38+29:1417:07
68Linda BernboOK Ravinen1:06:59+29:3517:13
69Thomas AsplundOK Skogsvargarna1:07:16+29:5217:17
70Birgitte WraaTisvilde Hegn OK1:08:36+31:1217:38
71Sofia JosefssonRydboholms SK1:09:11+31:4717:47
72Celine BodinGällstadbygdens SOK1:09:30+32:0617:51
73Margareta LindgrenVärend GN OL1:10:15+32:5118:03
74Carin Arrestad-KarlssonOK Orinto1:10:32+33:0818:07
74Ingrid BorgkvistIS Kullen1:10:32+33:0818:07
76Emma KihlbergHalmstad OK1:10:44+33:2018:11
77Ulrika SanderOK Milan1:10:52+33:2818:13
78Lotta KihlbergHalmstad OK1:10:59+33:3518:14
79Semona Dahlman NilssonOK Orion1:11:17+33:5318:19
80Lennart BorgkvistIS Kullen1:11:49+34:2518:27
81Anders HagstedtLinköping1:12:10+34:4618:33
82Sven RingKinnaströms SK1:12:14+34:5018:34
83Anna JohnssonOK Gläntan1:12:19+34:5518:35
84Anna Ekbom OlsonIK Uven1:12:50+35:2618:43
85Monika HjellströmGränna-Bygdens OK1:13:21+35:5718:51
86Rasmus AugustssonKinnaströms SK1:15:58+38:3419:31
87Ann-Chatrin HolmbergUlricehamns OK1:16:35+39:1119:41
88Lizkulla PetterssonMarkbygdens OK1:17:38+40:1419:57
89Jenny RönnqvistOK Löftan1:18:07+40:4320:04
90Evelina GunnarssonRydboholms SK1:19:03+41:3920:19
91Matilda GunnarssonRydboholms SK1:19:18+41:5420:23
92Bettina Katy AndersenSøllerød OK1:19:37+42:1320:28
93Thomas BohmanNybro OK1:19:52+42:2820:31
94Maria JohanssonLunds OK1:20:01+42:3720:34
95Frida RönnqvistOK Löftan1:20:03+42:3920:34
96Tommy VartiaOK Löftan1:21:57+44:3321:04
97Jessica SjögrenEslövs FK1:22:15+44:5121:08
98Susanne AndreassonOK Frisene1:23:12+45:4821:23
99Gunilla GlimténOK Löftan1:24:21+46:5721:41
100Ingmarie BadhOK Vivill1:26:40+49:1622:16
101Johanna LindénVäxjö OK1:27:01+49:3722:22
102Marie KarlssonVäxjö OK1:30:25+53:0123:14
103Lena LarssonHestra IF1:37:58+1:00:3425:11
104Magnus LinderOK Orinto1:38:20+1:00:5625:16