Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Hallands 3-dagars, etapp 3

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Hallands 3-dagars
Arrangörsorganisationer: Falkenbergs OK / Hylte OK / IK Trenne Ullared / OK Gläntan Vessigebro / Ätrans IF
Datum: fredag 12 juli 2013 - söndag 14 juli 2013

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)

D21L

7 720 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Maria MagnussonSävedalens AIK57:457:28
2Elin MånssonOK Löftan1:02:10+4:258:03
3Anastasia DenisovaSävedalens AIK1:03:37+5:528:14
4Lisa HolerEksjö SOK1:03:44+5:598:15
5Lotta SaetreOK Landehof1:06:24+8:398:36
6Hanna PerssonGöteborg-Majorna OK1:06:33+8:488:37
7Tenna Nørgaard LandspergTisvilde Hegn OK1:08:34+10:498:52
8Emma AnderssonSävedalens AIK1:08:43+10:588:54
9Pia OlssonKalmar OK1:12:28+14:439:23
10Märta MollénSävedalens AIK1:13:11+15:269:28
11Sara PrinceSävedalens AIK1:18:37+20:5210:11
12Amanda LeoBredaryds SOK1:22:15+24:3010:39
13Lina JogelandIK Ymer1:22:29+24:4410:41
14Elin CarlssonIFK Lidingö SOK1:23:06+25:2110:45
15Kristin AnderOK Landehof1:28:59+31:1411:31
16Susanne TumlinSävedalens AIK1:35:44+37:5912:24
Marie PetterssonOK Djerfej start
Elisabeth HanssonIFK Lidingö SOKej start

H21L

10 580 m, 43 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sergej FedatsenkaSävedalens AIK1:06:366:17
2Jonas NordströmHalden SK1:06:46+0:106:18
3Joakim KarlssonIK Hakarpspojkarna1:07:21+0:456:21
4Mikael EliassonGöteborg-Majorna OK1:07:24+0:486:22
5Emil AhlbäckFossum IF1:08:28+1:526:28
6Johan HellmanVänersborgs SK1:08:52+2:166:30
7Johan LevinSävedalens AIK1:09:20+2:446:33
8Mikael AnderssonGöteborg-Majorna OK1:09:51+3:156:36
9Oskar LjungqvistIK Hakarpspojkarna1:11:46+5:106:46
10Anders HedbergGöteborg-Majorna OK1:12:25+5:496:50
11Tommy AnderssonVänersborgs SK1:12:33+5:576:51
12Albin AnderssonMarkbygdens OK1:12:39+6:036:52
13Jonas PalmSävedalens AIK1:12:45+6:096:52
14Johannes EklöfIF Hallby SOK1:13:30+6:546:56
15Aaron PrinceSävedalens AIK1:13:45+7:096:58
16Viktor RunnbyGöteborg-Majorna OK1:13:50+7:146:58
17Martin AhlbergerHestra IF1:13:53+7:176:58
18Martin IvarssonGöteborg-Majorna OK1:14:06+7:307:00
19Andreas HolmqvistHestra IF1:14:27+7:517:02
20Marcus WadellUlricehamns OK1:15:32+8:567:08
21Henrik LundgrenSävedalens AIK1:15:57+9:217:10
22Lars LundströmIF Hallby SOK1:16:03+9:277:11
23Erik AlnervikHelsingborgs SOK1:16:25+9:497:13
24Marcus A KarlssonIK Hakarpspojkarna1:16:36+10:007:14
25Per-Anders EggertsenIFK Göteborg1:16:41+10:057:14
26Johannes HenrikssonHelsingborgs SOK1:17:47+11:117:21
27Philip PerssonOK Orion1:18:05+11:297:22
28Erik HedlundIK Ymer1:18:07+11:317:23
29Erik GustafssonNTNUI1:20:29+13:537:36
30Björn HellrupHelsingborgs SOK1:20:45+14:097:37
31Mikael PihlLunds OK1:25:05+18:298:02
32Johan AntonssonOK Löftan1:25:29+18:538:04
33Victor AxbomOK Landehof1:28:52+22:168:23
34Andreas SamuelssonOK Reftele1:30:16+23:408:31
35John KumlinIK Ymer1:33:28+26:528:50
36Fred JohanssonOK Nackhe1:35:36+29:009:02
37Martin WendtLunds OK1:36:38+30:029:08
38Joakim AxelssonTrollhättans SOK1:40:06+33:309:27
39Erik StillemarkIF Hallby SOK1:40:15+33:399:28
40Karl HolmquistIF Hallby SOK1:55:34+48:5810:55
41Erik WallinMarkbygdens OK2:04:30+57:5411:46
Stefan RingOK Löftanej godkänd
Martin IvarssonOK Skogshjortarnaej godkänd
Per-Åke BligårdOK Vilse 87ej start
Emil JönssonOK Denselnej start
Andreas BjärkmarHalmstad OKej start
Erik SchultzOK Löftanej start
Richard SjöholmOK Pan-Kristianstadej start
Max KarleOK Skogshjortarnaej start
Erik MemmiHalmstad OKej start
Björn KarlssonHalmstad OKej start
Niklas OlofssonOK Pan-Kristianstadej start
Ludwig LjungqvistIK Hakarpspojkarnaej start
Albin PetterssonOK Tisarenej start

D21

6 040 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elin HamreforsOK Landehof56:149:18
2Sofi ThorsellVästerås SOK57:52+1:389:34
3Sofia AnderssonCentrum OK1:01:34+5:2010:11
4Lisa BorssénOK Kroppefjäll1:01:49+5:3510:14
5Anna-Maria RoubertUmeå OK1:04:41+8:2710:42
6Carolina NilssonOK Kompassen1:05:05+8:5110:46
7Jenny BjörkLunds OK1:06:30+10:1611:00
8Anna AlgotsonOK Tylöskog1:08:23+12:0911:19
9Therese AlfredssonSävedalens AIK1:10:05+13:5111:36
10Sofie PetterssonUlricehamns OK1:10:37+14:2311:41
11Elin ThuressonBurseryds IF1:13:53+17:3912:13
Mari Jellum HelgerudIL Tyrvingej start

H21

8 660 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Martin Laage KraghCopenhagenO58:136:43
2Thomas AspIFK Göteborg1:00:28+2:156:58
3Johan PalmérUlricehamns OK1:04:43+6:307:28
4Markus BåthOK Landehof1:04:49+6:367:29
5Albin ThunbergOK Alehof1:09:17+11:048:00
6Thorbjörn EkströmUddevalla OK1:10:18+12:058:07 Ladda ner rutt i gpx-format
7Mikael BogrenOK Vivill1:10:38+12:258:09
8Erik BengtssonFK Åsen1:15:27+17:148:42
9Olof BergvallFK Åsen1:20:04+21:519:14
10Adam GeorgssonOK Nackhe1:22:11+23:589:29
11Felix AlnervikHelsingborgs SOK1:23:39+25:269:39
12Vidar ErikssonIF Marin Väst1:35:32+37:1911:01
Albin OlaussonAskersunds OKej godkänd
Mikael AnderssonIF Rigorej start
Fredrik AnderssonIF Rigorej start
Peter ThelinBredaryds SOKej start
Jon PeterssonIK Hakarpspojkarnaej start
Anton PetterssonMariestads FKej start

D21 Kort

4 250 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jenny GullqvistVästvärmlands OK42:269:59
2Josephine GreinerTSV Gruenwald42:43+0:1710:03
3Beatrice KöhlerTullinge SK44:58+2:3210:34
4Hanna WeimannIK Uven46:38+4:1210:58
5Anna NilssonFK Snapphanarna47:36+5:1011:12
6Elin DölerudGöteborg-Majorna OK48:50+6:2411:29
7Linda SkogOK Reftele51:22+8:5612:05
8Claudia GreinerTSV Gruenwald51:57+9:3112:13
9Sandra AxelssonVänersborgs SK52:23+9:5712:19
10Lisa WeimannIK Uven52:25+9:5912:20
11Mia GustafssonTolered-Utby Ol-klubb1:01:53+19:2714:33
12Cecilia SpångbergLunds OK1:05:37+23:1115:26
13Evelina EkelundMalmö OK1:26:12+43:4620:16
Emma SigvardssonFK Friskus-Varbergej godkänd
Therese EkströmHalmstad OKej start
Camilla GraadIF Rigorej start

H21 Kort

6 770 m, 26 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jonas RingsgårdOK Roxen51:537:39
2Anton HemlinIK Uven51:58+0:057:40
3Jonas H T KarlssonOK Skogsmunken53:28+1:357:53
4Daniel KarlssonOK Skogsmunken55:17+3:248:09
5Per AspegrenOK Kontinent55:18+3:258:10
6Kim Baunehøj PedersenOK Roskilde56:52+4:598:23
7Michael KreibergOK Roskilde56:55+5:028:24
8Jonas HemlinIK Uven57:16+5:238:27
9Daniel OlssonUddevalla OK57:43+5:508:31
10Henric JohnssonBredaryds SOK1:01:03+9:109:01
11Mattias PrickUddevalla OK1:01:46+9:539:07
12Arvid WedlinSävedalens AIK1:02:02+10:099:09
13Johan NilssonSävedalens AIK1:02:23+10:309:12
14Markus NilssonOK Nackhe1:02:59+11:069:18 Ladda ner rutt i gpx-format
15Michael AndersenOK Roskilde1:03:20+11:279:21
16Andreas KarlssonSävedalens AIK1:04:42+12:499:33
17Mikael Pettersson HjelmNorbergs OK1:06:41+14:489:50
18Robin ÖhrnOK Bävern1:08:56+17:0310:10
19Erik BernérusSävedalens AIK1:09:03+17:1010:11
20Robin KarlssonAlvesta SOK1:10:18+18:2510:23
21Rune Rasmussen Søllerød OK1:10:35+18:4210:25
22Kristian Juda Juda HusgardOK Roskilde1:11:44+19:5110:35
23Oskar NilssonOK Stigen1:13:36+21:4310:52
24Johan OlofssonOK Skogshjortarna1:17:15+25:2211:24
25Kristian AndersonGöteborgs SK1:48:47+56:5416:04
Tobias EdströmOK Gisleej godkänd
Tobban KarlssonOK Skogsmunkenej start
Jens UddénLjungskile FKej start
Birger AnderssonIK Uvenej start
Johannes SvenssonOK Tyrej start

D21M

4 070 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Maria EklundKlubblös42:5010:31
2Kajsa KarlssonOK Kontinent1:06:51+24:0116:25
3Madelene HanssonOK Löftan1:13:19+30:2918:00
Frida KällmenOK Tisarenej start

H21M

6 140 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Henrik TrofastTullinge SK55:369:03
2Benjamin EricssonDalsjöfors IF1:01:37+6:0110:02
Mikael CarlsvärdHelsingborgs SOKej godkänd

D20

4 820 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Agnes LeoBredaryds SOK38:177:56
2Elin SvenssonIK Hakarpspojkarna39:46+1:298:15
3Julia OhlssonUddevalla OK42:39+4:228:50
4Johanna HolménHalmstad OK42:44+4:278:51
5Therese EnengeHestra IF44:32+6:159:14
6Julia DahlHelsingborgs SOK44:37+6:209:15
7Anna WallinSjövalla FK46:40+8:239:40
8Linnea GustafssonUddevalla OK51:47+13:3010:44
9Filippa SpånérSävedalens AIK53:15+14:5811:02
10Lisa WallinHestra IF54:12+15:5511:14
11Frida StrömgårdBredareds IF56:27+18:1011:42
12Amanda ClaessonSävedalens AIK56:37+18:2011:44
13Lina JosefssonRydboholms SK1:02:52+24:3513:02
14Eleonora Swenson BäckelinTolered-Utby Ol-klubb1:04:36+26:1913:24
15Elinor LindelöwHärlövs IF1:27:28+49:1118:08
Nicole LjungdahlHjärnarps GH OLej godkänd
Linnea WahlgrenSjövalla FKej start
Frida HedinHjärnarps GH OLej start

H20

6 770 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Philip PålssonSkåneslättens OL41:406:09
2Magnus MaagCopenhagenO42:52+1:126:19
3Pontus KarlssonMarkbygdens OK44:32+2:526:34
4Victor FlingmarkUddevalla OK44:59+3:196:38
5Pontus JanssonKungälvs OK46:23+4:436:51
6Simon LundinFinspångs SOK49:21+7:417:17
7Simon Thrane HansenOK Pan-Kristianstad49:31+7:517:18
8Albin PetrénGöteborg-Majorna OK49:47+8:077:21
9Wojciech DudekIFK Göteborg50:10+8:307:24
10Aske NyengaardCopenhagenO57:05+15:258:25
11Jonatan HöjlindIFK Moras OK59:08+17:288:44
12Anders OhlssonUddevalla OK1:03:57+22:179:26
13Adam SzmulkowskiIFK Göteborg1:12:28+30:4810:42
Karl DannbringSkåneslättens OLej start
Niklas HelmertzFrölunda OLej start
Daniel SöderströmOK Skogsvargarnaej start
Daniel GustavssonFK Friskus-Varbergej start
Bertram Kopp StannumCopenhagenOej start
Rasmus HansenHerlufsholm OKej start

D18

4 370 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Aina EdgrenTrollhättans SOK36:258:20
2Felicia FeursteinTormestorps IF38:15+1:508:45
3Ulrika TofteredIF Rigor39:59+3:349:08
4Klara PålssonKungälvs OK41:15+4:509:26
5Johanna LindgrenIF Hallby SOK41:17+4:529:26
6Ellen JohnssonOK Nackhe42:00+5:359:36
7Lisa WassénVänersborgs SK42:51+6:269:48
8Jenny EdgrenTrollhättans SOK43:10+6:459:52
8Emelie AnderssonVänersborgs SK43:10+6:459:52
10Caroline LindelöwHärlövs IF43:31+7:069:57
11Linnea BergstrandKungälvs OK44:28+8:0310:10
12Lisa ElmbladBredaryds SOK44:30+8:0510:10
13Clara MannfolkUlricehamns OK44:58+8:3310:17
14Claudia RoomanTrol Belgium46:02+9:3710:32
15Elin ClassonOK Orinto46:09+9:4410:33
16Nikoline AndersenSøllerød OK48:03+11:3810:59
17Lovisa JohanssonVästerviks OK49:14+12:4911:15
18Kristin HöögOK Kullingshof51:29+15:0411:46
19Cherie SjöblomFrölunda OL56:30+20:0512:55
20Danielle FröstadKungälvs OK1:01:09+24:4413:59
Åse DannbringSkåneslättens OLej godkänd
Kajsa HedinHjärnarps GH OLej start
Anne Line StaugaardKolding OKej start
Sofia HelmertzFrölunda OLej start

H18

5 360 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Arvid VågLerums SOK34:126:22
2Martin HunhammarBromma-Vällingby SOK35:21+1:096:35
3Johan IvarssonOK Kullingshof36:13+2:016:45
4Martin OlssonTibro OK37:27+3:156:59
5Erik Bäcklund-EkvallTrollhättans SOK37:41+3:297:01
6Karl ModigOK Alehof40:25+6:137:32
7Albin AxelssonIK Hakarpspojkarna41:15+7:037:41
8Erik ForsHestra IF42:02+7:507:50
9Håkon Fruseth ChristiansenOL Tønsberg og Omegn42:27+8:157:55
10Niklas FriskMarkbygdens OK44:45+10:338:20
11Erik HagmanGöteborg-Majorna OK49:42+15:309:16
12Martin NorrbomSala OK49:59+15:479:19
13Michael RoomanTrol Belgium50:03+15:519:20
14Christoffer JohanssonTrollhättans SOK53:56+19:4410:03
15Oscar StenbergOK Skogshjortarna54:39+20:2710:11
16Aron Laurell HåkanssonKungälvs OK56:33+22:2110:33
17Eric BrattåsenOK Skogshjortarna1:01:42+27:3011:30
18Marcus BengtssonMariestads FK1:09:38+35:2612:59
19Nils BremerBoxholm-Mjölby OL1:10:07+35:5513:04
20Alfred SteindahlStenungsunds OK1:11:09+36:5713:16
21Anton KarlssonOK Skogshjortarna1:23:58+49:4615:39
Oskar CervinHelsingborgs SOKej godkänd
Filip WadstenOK Landehofej start
Mikkel PettorssonOK Sorøej start
Tobias JohanssonOK Gisleej start

D17-20 Kort

4 040 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ella JohanssonIF Hagen53:0413:08
2Johanna KjellbergOK Flundrehof55:02+1:5813:37
3Olivia BorgIF Hagen1:08:24+15:2016:55
4Kristine BørstingHerlufsholm OK1:21:05+28:0120:04
Sara BainbridgeLaholms IF OKej start
Josefin AronssonFK Friskus-Varbergej start

H17-20 Kort

4 830 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Oskar HallénTrollhättans SOK58:5912:12

D16

4 040 m, 34 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Linnéa GolsäterEksjö SOK33:138:13
2Kerstin WadmanGöteborg-Majorna OK33:15+0:028:13
3Josefine LindOK Gorm34:05+0:528:26
4Kajsa JungbjerGöteborg-Majorna OK34:12+0:598:27
5Hanna KarlssonMarkbygdens OK35:04+1:518:40
6Elvira BjörklundTrollhättans SOK35:21+2:088:45
7Matilda ArboreliusHjärnarps GH OL35:24+2:118:45
8Agnes SpånérGöteborg-Majorna OK35:28+2:158:46
9Sophia BjörnlingerIK Hakarpspojkarna35:37+2:248:48
10Annie ÖnstenIK Vista36:53+3:409:07
11Myrra CarlssonOK Orion37:12+3:599:12
12Astrid MaagCopenhagenO38:15+5:029:28
13Alice AxelssonMullsjö SOK39:07+5:549:40
14Hanna LindströmOK Tranan39:11+5:589:41
15Elisabeth AronssonFK Friskus-Varberg39:25+6:129:45
16Lina PålssonKungälvs OK39:30+6:179:46
17Agnes WesterbergTrollhättans SOK40:02+6:499:54
18Helena HagströmFalkenbergs OK40:03+6:509:54
19Klara ElmbladBredaryds SOK40:12+6:599:57
20Jonna HalonenFjärås AIK41:33+8:2010:17
21Alva AbrahamssonGällstadbygdens SOK44:33+11:2011:01
22Emma WidellOK Skogshjortarna45:37+12:2411:17
23Saga SanderOK Milan46:04+12:5111:24
24Matilda TengströmFrämmestads IK48:26+15:1311:59
25Signe SteindahlStenungsunds OK50:42+17:2912:32
26Astrid HenrikssonHelsingborgs SOK52:09+18:5612:54
27Tove LindOK Lindéna57:25+24:1214:12
28Moa M-HenningssonIK Trenne Ullared1:02:55+29:4215:34
29Ebba BengtssonOK Lindéna1:05:10+31:5716:07
30Clara HenningssonIK Trenne Ullared1:06:16+33:0316:24
31Emelie RoosOK Landehof1:07:21+34:0816:40
32Freja KliemCopenhagenO1:07:44+34:3116:45
33Elvira OlssonOK Kroppefjäll1:25:33+52:2021:10
Linnea KjellssonFalkenbergs OKej godkänd
Rebecka BrorssonTockarps IKej start

H16

4 830 m, 45 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Loke AgmarkenHalmstad OK34:447:11
2Olle AnderssonTullinge SK34:56+0:127:13
3Henrik JohannessonRonneby OK35:00+0:167:14
4Olle JosarpFK Friskus-Varberg35:15+0:317:17
5Elias Bäcklund-EkvallTrollhättans SOK35:32+0:487:21
6Daniel AnderssonOK Löftan36:46+2:027:36
7Martin IllumCopenhagenO36:51+2:077:37
8Lukas DeiningerOLG St.Gallen/Appenzell36:54+2:107:38
9Fredrik JohanssonOK Nackhe37:03+2:197:40
10Johan OlsonIK Uven37:18+2:347:43
11Edvin AnderssonVärend GN OL38:19+3:357:55
12Eric RosjöJönköpings OK38:44+4:008:01
13Erik SvenssonOK Klyftamo38:48+4:048:01
14Adam JohanssonTrollhättans SOK39:34+4:508:11
15Johan Lindbjerg SkovbækCopenhagenO39:38+4:548:12
16Adam BrobergIF Rigor39:56+5:128:16
17Jonathan EnvallTullinge SK41:15+6:318:32
18Carl StrandbySOK Träff42:24+7:408:46
19Anders Huus PedersenCopenhagenO42:37+7:538:49
20Viktor WassénVänersborgs SK43:03+8:198:54
21Peter HansenCopenhagenO43:50+9:069:04
22Anton BobergIF Rigor44:15+9:319:09
23Johan HöögOK Kullingshof44:20+9:369:10
24Isac JohanssonSol Tranås44:46+10:029:16
25Rasmus MöllerArboga OK45:10+10:269:21
26Martin SkyggesonOK Nackhe45:43+10:599:27
27Øystein Fruseth ChristiansenOL Tønsberg og Omegn45:53+11:099:29
28Jakob BremerBoxholm-Mjölby OL47:18+12:349:47
29Rune ØstergaardCopenhagenO47:38+12:549:51
30Bjørnar LøvliAsker SK48:17+13:339:59
31Linus AnderssonOK Skogshjortarna49:15+14:3110:11
32Samuel HenningssonOK Löftan50:25+15:4110:26
33August BengtssonOK Nackhe51:54+17:1010:44
34Tim OlssonBrattås CK52:07+17:2310:47
35Hugo ThunbergOK Alehof57:25+22:4111:53
36Emil JohanssonOK Bävern58:41+23:5712:08
37Alexander GraadRonneby OK1:02:41+27:5712:58
38Emil DahlströmFK Herkules1:04:31+29:4713:21
39Samuel HöjlindIFK Moras OK1:11:01+36:1714:42
40John SandellHestra IF1:12:02+37:1814:54
41Andreas Duc JørgensenAllerød OK1:15:48+41:0415:41
42Carl Christian GydesenOK Melfar1:18:02+43:1816:09
43Joakim HandinOK Löftan1:20:29+45:4516:39
Sander ArnevikRingerike OLej godkänd
Höjholt FrederikKolding OKej godkänd
Vitus Woge NielsenCopenhagenOej start
Albin PålssonKungälvs OKej start

D16 Kort

3 580 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Karin MånssonSOK Träff41:0011:27
2Hilda SvenssonNässjö OK46:21+5:2112:56
3Silje Marie NordvikAsker SK53:47+12:4715:01
4Sissel Eg StaugaardKolding OK54:29+13:2915:13
5Sara JosefssonRydboholms SK59:47+18:4716:41
Johanna MöllerYstads OKej godkänd

H16 Kort

3 550 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Karl PalmLerums SOK33:199:23
2Thor Find AndersenSøllerød OK45:15+11:5612:44
3Simon AlvhageHestra IF47:37+14:1813:24
4Rasmus Fenger-GrønOK Snab49:38+16:1913:58
5Johan HagelinGustavsbergs OK52:25+19:0614:45
6Albin SöderbergTolered-Utby Ol-klubb52:43+19:2414:50
7Erik KarlssonOK Orinto1:05:09+31:5018:21
8Edvin LinderOK Orinto1:05:15+31:5618:22
9Sebastian HansenHerlufsholm OK1:13:02+39:4320:34
Lukas EnarssonOK Löftanej start
Erik StrömgårdBredareds IFej start

D14

3 580 m, 41 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hanna MårtenssonOK Skogsstjärnan32:038:57
2Elsa HolmgårdKils OK33:53+1:509:27
3Julia RajanIFK Lidingö SOK34:00+1:579:29
4Johanne Bratland TjernshaugenOK Moss34:16+2:139:34
5Ellen KallerbäckEmmaboda Verda OK34:31+2:289:38
6Ebba GanslandtIFK Lidingö SOK34:47+2:449:42
7Hedvig GydesenOK Melfar35:02+2:599:47
8Eliane DeiningerOLG St.Gallen/Appenzell35:06+3:039:48
9Elsa LindeblomIK Omega35:37+3:349:56
10Rikke IngesenSarpsborg OL35:40+3:379:57
11Sofia KlassonHestra IF36:42+4:3910:15
12Sara Lysemose PoulsenSilkeborg OK37:18+5:1510:25
13Cecilie HöjholtKolding OK38:20+6:1710:42
14Elvira WildheimFK Friskus-Varberg38:56+6:5310:52
15Stina JohanssonOK Bävern40:07+8:0411:12
16Ebba HjertbergIK Ymer40:10+8:0711:13
17Kajsa AnderssonOK Orion40:26+8:2311:17
18Paulina JägstedtHalmstad OK40:32+8:2911:19
19Olivia LönkvistOK Vivill40:57+8:5411:26
20Alice HultinOK Löftan41:28+9:2511:34
21Julia ElverlindOK Tranan41:43+9:4011:39
22Tova HermodssonLunds OK41:49+9:4611:40
23Amanda CarlssonIK Trenne Ullared43:39+11:3612:11
24Johanna RundqvistOK Nackhe45:36+13:3312:44
25Elina AnderssonOK Tyringe46:49+14:4613:04
26Moa AbrahamssonHylte OK47:42+15:3913:19
27Lovisa RingHalmstad OK48:10+16:0713:27
28Malin DahlbäckOK Österåker48:24+16:2113:31
29Maja WalleniusOK Skogsstjärnan49:04+17:0113:42
30Emelie FeursteinTormestorps IF53:17+21:1414:53
31Tine DalgaardKolding OK54:33+22:3015:14
32Siri BjörklundTrollhättans SOK57:19+25:1616:00
33Lotten KindlundFK Finn57:43+25:4016:07
34Johanna WilhelmssonOK Dacke1:00:38+28:3516:56
35Anna Cecilie LinløkkenØstmarka OK1:01:07+29:0417:04
36Ida ErikssonOK Landehof1:07:14+35:1118:46
37Kajsa den BraverOK Gränsen1:09:19+37:1619:21
38Marta KliemCopenhagenO1:19:34+47:3122:13
39Emelie HolmsboOK Orinto1:23:31+51:2823:19
40Maja KarlssonOK Orinto1:26:25+54:2224:08
41Kajsa IsidorssonOK Vivill1:27:11+55:0824:21
Anna HagstrandBurseryds IFej start
Johanna WallbergOK Alehofej start
Julia ThuressonBurseryds IFej start

H14

3 550 m, 49 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Filip TrofastBredaryds SOK25:587:18
2Jannis BonekNaturfreunde Wien26:06+0:087:21
3Emil Olander LorenzAllerød OK26:26+0:287:26
4Erik WinbladhLunds OK27:07+1:097:38
5Marcus CarlssonIF Hagen27:12+1:147:39
6Simon HardenFK Boken27:41+1:437:47
7Filip RosjöJönköpings OK27:56+1:587:52
8Elias AnderssonVärend GN OL29:24+3:268:16
9Olle SörqvistMarkbygdens OK29:41+3:438:21
10Johan GrahnIK Uven29:50+3:528:24
11Erik LindströmOK Tranan30:17+4:198:31
12Axel OlssonOK Skogsstjärnan30:40+4:428:38
13Kaare BørstingHerlufsholm OK31:14+5:168:47
14Elias OlssonOK Kroppefjäll31:38+5:408:54
15Sören Eg StaugaardKolding OK31:53+5:558:58
16Mikkel Lyskjær JensenCopenhagenO32:02+6:049:01
17Carl HolmbergIF Hagen32:07+6:099:02
18Magnus D JohanssonOK Löftan32:11+6:139:03
19Oskar ArnevikRingerike OL32:45+6:479:13
20Vincent NilssonIK Vista32:49+6:519:14
21Emil BjörnlingerIK Vista33:30+7:329:26
22Vegard LøvliAsker SK34:34+8:369:44
23Hampus NyströmIF Hagen35:14+9:169:55
24Filip BengtssonOK Lindéna35:26+9:289:58
25Daniel BrandströmOK Skogsstjärnan35:56+9:5810:07
26Mikkel Lau PetersenAllerød OK36:24+10:2610:15
27Anders BjörklundTrollhättans SOK37:12+11:1410:28
28Viktor CarlssonIK Trenne Ullared38:16+12:1810:46
29Hampus KarmetunOK Bävern38:18+12:2010:47
30Gustav AnderssonOK Skogsstjärnan38:31+12:3310:50
31Alexander AugustssonOK Bävern39:01+13:0310:59
32Erik JönssonLunds OK39:12+13:1411:02
33Felix FalkGöteborg-Majorna OK39:22+13:2411:05
34Tim JohanssonFK Friskus-Varberg39:57+13:5911:15
35Thomas Gefke ThuesenFSK Orientering40:47+14:4911:29
36Filip SvenssonOK Löftan42:23+16:2511:56
37Arvid ÖnstenIK Vista43:08+17:1012:09
38Tim KonradssonIK Omega43:10+17:1212:09
39Hugo SöderbergTolered-Utby Ol-klubb44:20+18:2212:29
40Filip JohanssonTrollhättans SOK44:38+18:4012:34
41Benjamin GabrielssonKungälvs OK45:57+19:5912:56
42Nils HammarFK Herkules46:41+20:4313:09
43Rikhard HenningssonOK Skogsstjärnan49:46+23:4814:01
44Simon SvenssonLaholms IF OK53:24+27:2615:02
45Oscar KarlssonTrollhättans SOK54:18+28:2015:17
46Jonathan LindOK Lindéna57:41+31:4316:14
47Daniel GlimténOK Löftan1:02:51+36:5317:42
48Adam BremerBoxholm-Mjölby OL1:06:28+40:3018:43
49Samuel EkmanOK Kullingshof1:08:37+42:3919:19
Petter BodingIFK Lidingö SOKej start

D14 Kort

2 420 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johanna NilssonKungälvs OK24:1610:01
2Trine Eg StaugaardKolding OK24:20+0:0410:03
3Ida VartiaOK Löftan29:24+5:0812:08
4Vera BogrenSundbybergs IK30:02+5:4612:24
5Sofie Fenger-GrønOK Snab31:20+7:0412:56
6Anna HagstrandBurseruyds IF58:18+34:0224:05

H14 Kort

2 530 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kalle LundgrenTolered-Utby Ol-klubb28:3611:18
2Hampus BengtssonHylte OK30:31+1:5512:03
3Albin HjertströmFK Friskus-Varberg36:55+8:1914:35
4Johan BjörckIK Uven52:51+24:1520:53
5Felix SandbergOK Skogsvargarna54:44+26:0821:38
6Felix SeldénIF Marin Väst1:06:32+37:5626:17
Rasmus SvenssonHylte OKej start

D12

2 420 m, 43 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hanna JohannessonRonneby OK20:598:40
2Alma HjertbergIK Ymer23:42+2:439:47
3Elin CarlssonIK Trenne Ullared24:08+3:099:58
4Elsa Aderstedt AlthoffKungälvs OK24:44+3:4510:13
5Kajsa BogrenSundbybergs IK25:11+4:1210:24
6Alexandra LinløkkenØstmarka OK25:36+4:3710:34
7Kajsa HomannOK Orinto26:08+5:0910:47
8Nanna Lysemose PoulsenSilkeborg OK26:25+5:2610:54
9Olivia AspIFK Göteborg26:30+5:3110:57
10Hanna GabrielssonKungälvs OK26:34+5:3510:58
11Ella OlssonRonneby OK26:36+5:3710:59
12Linn KarlssonOK Vilse 8726:45+5:4611:03
13Vanja BökmanRonneby OK26:52+5:5311:06
14Matilda RundqvistOK Nackhe26:57+5:5811:08
15Rebecca HardenFK Boken27:16+6:1711:16
16Ella BjörckIK Uven28:24+7:2511:44
17Nora HolmgårdKils OK28:29+7:3011:46
18Vendela LönkvistOK Vivill29:26+8:2712:09
19Amanda KarmetunOK Njudung29:34+8:3512:13
20Klara AnderssonOK Orion29:41+8:4212:15
21Hanna BrorsonOK Nackhe30:04+9:0512:25
22Tilda M-HenningssonIK Trenne Ullared30:18+9:1912:31
23Moa HjortOK Roxen33:02+12:0313:39
24Irma SvenssonOK Klyftamo33:07+12:0813:41
25Johanna FranssonJönköpings OK33:08+12:0913:41
26Hanna OlssonBrattås CK33:39+12:4013:54
27Sofia PalmFK Boken35:06+14:0714:30
28Ingrid Bratland TjernshaugenOK Moss35:09+14:1014:31
29Clara SamuelssonOK Vivill35:37+14:3814:43
30Minette SjögrenBromma-Vällingby SOK36:19+15:2015:00
31Hanna CarlqvistFK Friskus-Varberg37:20+16:2115:25
32Ida Kristine  NordvikAsker SK38:07+17:0815:45
33Alice ThornellVästerås SOK39:14+18:1516:12
34Emelie RönnborgIK Uven39:29+18:3016:18
35Nellie NilssonOK Orion39:57+18:5816:30
36Linnea BengtssonFalkenbergs OK40:45+19:4616:50
37Tilda ErixonIFK Göteborg42:09+21:1017:25
38Ebba KonradssonIK Omega42:59+22:0017:45
39Lisa HomannOK Orinto44:58+23:5918:34
40Klara HagstrandBurseryds IF49:40+28:4120:31
41Erika RobertssonÅlems OK50:31+29:3220:52
Vendela DannbringSkåneslättens OLej godkänd
Johanna SvenssonOK Löftanej godkänd
Mathilde Smedegaard MadsenOK Sorøej start
Annie FridRonneby OKej start
Emely WeihartOK Orintoej start

H12

2 530 m, 43 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Axel ElmbladBredaryds SOK19:357:44
2Hugo JohanssonOK Reftele20:32+0:578:06
3Erik BonekNaturfreunde Wien21:12+1:378:22
4Gustav OhlinOK Tranan21:31+1:568:30
5Adrian VartiaOK Löftan21:34+1:598:31
6Albin TollOK Njudung21:37+2:028:32
7Karl PetersénOK Njudung23:01+3:269:05
8Arvid KronmarFK Vittus23:23+3:489:14
9Hugo SetthagenOK Tranan24:56+5:219:51
10Oscar KjellssonFalkenbergs OK25:01+5:269:53
11August AbrahamssonGällstadbygdens SOK25:23+5:4810:01
12Alexander RoosOK Landehof25:41+6:0610:09
13Felix AbrahamssonHylte OK26:05+6:3010:18
14Johan HolmbergIF Hagen26:39+7:0410:32
15Felix DrejmoOK Landehof26:53+7:1810:37
16Anton GunnarssonBredaryds SOK26:55+7:2010:38
17Jesper JohanssonOK Löftan27:07+7:3210:43
18Filip KlingbergOK Alehof27:22+7:4710:49
19Johan WinbladhLunds OK27:28+7:5310:51
20Axel JohanssonSol Tranås27:29+7:5410:51
21Oskar PetterssonBoxholm-Mjölby OL29:42+10:0711:44
22Noah BechtelFK Friskus-Varberg30:57+11:2212:13
23Mikkel HöjholtKolding OK31:36+12:0112:29
24Mattis PerssonEksjö SOK34:00+14:2513:26
25Lukas GustafssonIK Ymer34:03+14:2813:27
26Linus BoströmOK Alehof40:19+20:4415:56
27Jeppe Lyskjær JensenCopenhagenO41:21+21:4616:20
28Simon BrovallGällstadbygdens SOK42:09+22:3416:39
29Måns M-HenningssonIK Trenne Ullared43:55+24:2017:21
30Hugo HolmsboOK Orinto44:35+25:0017:37
31Olle ElfströmOK Orinto44:51+25:1617:43
32William BodinGällstadbygdens SOK44:58+25:2317:46
33Lukas AndbladOK Landehof45:07+25:3217:49
34Theis MunktvedAllerød OK46:36+27:0118:25
35Alfred SandellHestra IF48:24+28:4919:07
36Clas Wullf NorgrenGällstadbygdens SOK48:59+29:2419:21
37Oscar OlsonIK Uven53:24+33:4921:06
38Ludvig LinderOK Orinto57:46+38:1122:49
39Gustav BohmanOK Orinto58:54+39:1923:16
40Hugo Bergendahl-HanssonIF Thor1:05:29+45:5425:52
41Axel OrrhedeHelsingborgs SOK1:06:16+46:4126:11
42John PerssonFjärås AIK1:46:38+1:27:0342:08
Rasmus Frödin KarlssonSävedalens AIKej godkänd
Oskar EkmanOK Kullingshofej start
Isac KarlssonOK Trananej start

D12 Kort

2 220 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Matilda GraadRonneby OK16:007:12
2Emma ErikssonAnnebergs GIF16:40+0:407:30
3Klara AndreassonFrölunda OL22:20+6:2010:03
4Sara BorgIF Hagen23:27+7:2710:33
5Evelina OlssonOK Nackhe27:29+11:2912:22
6Malin NorlanderOK Nackhe29:40+13:4013:21
7Sol SandbergOK Skogsvargarna30:39+14:3913:48
8Beata SeldénIF Marin Väst34:37+18:3715:35
Lisa FalkGöteborg-Majorna OKej start

H12 Kort

2 340 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Felix KindeTolered-Utby Ol-klubb24:5810:40
2Albin TengströmFrämmestads IK25:05+0:0710:43
3Lukas MagnerfeltFalköpings AIK OK28:16+3:1812:04
4Simon KringstadVärend GN OL40:14+15:1617:11

D10

2 220 m, 38 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Alma BirklinOK Kåre16:597:39
2Maja GraadIF Rigor19:11+2:128:38
3Unni GranforsIF Rigor19:25+2:268:44
4Disa RangertKungälvs OK20:00+3:019:00
5Sarah RoomanTrol Belgium20:44+3:459:20
6Tove den BraverOK Gränsen21:13+4:149:33
7Elvira SöderbergTolered-Utby Ol-klubb21:28+4:299:40
8Maja LindénVäxjö OK22:31+5:3210:08
9Ida RosjöJönköpings OK22:43+5:4410:13
10Matilda WallströmSävedalens AIK23:15+6:1610:28
11Molly LindOK Lindéna23:19+6:2010:30
12Thea BökmanHelsingborgs SOK24:00+7:0110:48
13Emma IsidorssonOK Vivill25:04+8:0511:17
14Sanna SanderOK Milan25:19+8:2011:24
15Emma AndbladOK Landehof25:30+8:3111:29
16Alma AppelgrenTrollhättans SOK25:42+8:4311:34
17Mikaela JohanssonVästerviks OK25:44+8:4511:35
18Sofia ElverlindOK Tranan25:46+8:4711:36
19Julia WallbergOK Alehof25:57+8:5811:41
20Emmy PalmFK Boken27:24+10:2512:20
21Moa SteneborgOK Orinto27:34+10:3512:25
22Jennie FridRonneby OK27:38+10:3912:26
23Sigrid Høyer StaugaardFIF Hillerød27:44+10:4512:29
24Ida HjortOK Roxen27:58+10:5912:35
25Vilmalee Suwan KuuselaOK Vilse 8728:49+11:5012:58
26Hedda Kärner GroossAllerød OK29:24+12:2513:14
27Vilma EngströmOK Orion29:58+12:5913:29
28Elin AxelssonMullsjö SOK30:12+13:1313:36
29Ida BruhnIF Rigor30:55+13:5613:55
30Linnea WilliamssonTolered-Utby Ol-klubb31:22+14:2314:07
31Fredrika KindlundFK Finn34:25+17:2615:30
32Emma EliassonFK Friskus-Varberg34:37+17:3815:35
33Julia ArvidssonIF Rigor34:57+17:5815:44
34Vera ElfströmOK Orinto35:06+18:0715:48
35Sofie ThornellVästerås SOK36:10+19:1116:17
36Karin BrorsonOK Nackhe56:04+39:0525:15
37Kristina BohmanOK Orinto1:12:53+55:5432:49
Elsa BobergIF Rigorej godkänd

H10

2 340 m, 39 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johan MårtenssonOK Skogsstjärnan13:425:51
2Axel BechtelFK Friskus-Varberg17:23+3:417:25
3Casper SkeppSävedalens AIK17:45+4:037:35
4Tobias JohanssonOK Löftan17:53+4:117:38
5Olle KallerbäckEmmaboda Verda OK17:59+4:177:41
6Jacob MikkelsenHorsens OK18:18+4:367:49
7Oscar HultgrenOK Njudung19:26+5:448:18
8Alex JohanssonFK Friskus-Varberg19:39+5:578:23
9Emil JägstedtHalmstad OK19:55+6:138:30
10Arvid PetterssonBoxholm-Mjölby OL20:24+6:428:43
11Fritjof Aderstedt AlthoffKungälvs OK21:19+7:379:06
12Arvid SkeppSävedalens AIK22:06+8:249:26
13Jakob MobergOK Löftan22:19+8:379:32
14Joel HolmbergUlricehamns OK22:48+9:069:44
15Hugo CedervallÖrkelljunga FK23:25+9:4310:00
16Carl ErixonIFK Göteborg23:32+9:5010:03
17Olle AnderssonOK Skogsstjärnan23:50+10:0810:11
18Jacob GrahnIK Uven23:58+10:1610:14
19Arvid EkströmStenungsunds OK25:08+11:2610:44
20Curt Wullf NorgrenGällstadbygdens SOK25:36+11:5410:56
21Jakob AspIFK Göteborg25:46+12:0411:00
22Birk F SætnanFossum IF25:49+12:0711:01
23Jonathan RundqvistOK Nackhe25:54+12:1211:04
24Karl PetterssonBoxholm-Mjölby OL26:43+13:0111:25
25Isak BengtssonOK Lindéna27:55+14:1311:55
26Victor HanssonOK Löftan28:08+14:2612:01
27Jonathan OrrhedeHelsingborgs SOK28:10+14:2812:02
28William RönnborgIK Uven29:46+16:0412:43
29Walter BodinGällstadbygdens SOK36:35+22:5315:38
30Oliver SjögrenBromma-Vällingby SOK36:54+23:1215:46
31Anton LundOK Skogshjortarna37:48+24:0616:09
32Lukas NorlanderOK Nackhe40:52+27:1017:27
33Malte KliemCopenhagenO42:10+28:2818:01
34Melwin WildheimFK Friskus-Varberg49:36+35:5421:11
35Hugo JanssonEksjö SOK52:48+39:0622:33
36Filip CarlqvistFK Friskus-Varberg54:33+40:5123:18
37Mikael BjörckIK Uven1:31:04+1:17:2238:55
Albin SamuelssonOK Vivillej godkänd
Jens DalgaardKolding OKej godkänd
Aron RudbergOK Bävernej start
Rasmus JohanssonOK Stigenej start
Ludvig KarlssonTrollhättans SOKej start

D35

4 820 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jenny ArvidssonBrattås CK40:078:19
2Frida PalmFK Boken41:50+1:438:40
3Jenny JohanssonOK Gisle44:06+3:599:08
4Frida WallströmSävedalens AIK44:28+4:219:13
5Kajsa NiemiEmmaboda Verda OK46:21+6:149:36
6Linda MartinssonIF Marin Väst49:08+9:0110:11
7Hanna RangertKungälvs OK50:46+10:3910:31
8Katarina GalleJärfälla OK51:45+11:3810:44
9Katrin SkeppSävedalens AIK54:23+14:1611:16
10Lotta EkbergÖrkelljunga FK57:22+17:1511:54
11Karin NorlanderOK Nackhe58:42+18:3512:10
12Karin LindqvistFK Finn1:02:37+22:3012:59
Jessica ÅbergTolered-Utby Ol-klubbej godkänd
Sofia KarmstigAnkarsrums OKej start

H35

6 560 m, 39 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Rickard AronssonOK Gisle46:007:00
2Daniel OlssonDalsjöfors IF46:39+0:397:06
3Rickard SvenssonVästerås SOK48:26+2:267:22
4Patrik SjökvistOK Orion48:32+2:327:23
5Sven GranforsOK Landehof49:16+3:167:30
6Daniel BrohedeOK Älgen51:23+5:237:49
7Anders DalgaardKolding OK51:40+5:407:52
8Lasse JanssonEksjö SOK52:08+6:087:56
9Jakob LandspergTisvilde Hegn OK53:34+7:348:09
10Robert EnbomVänersborgs SK55:13+9:138:25
11Per-Olof AnderssonOK Tyringe55:23+9:238:26
12Mikael TrofastJönköpings OK55:30+9:308:27
13Martin GranqvistFK Göingarna55:35+9:358:28
14Tomas JohanssonVänersborgs SK56:22+10:228:35
15Martin StegmarkHalmstad Garnisons IF57:11+11:118:43 Ladda ner rutt i gpx-format
16Olof IngemarssonFK Vittus58:18+12:188:53
17Staffan LjungqvistIFK Göteborg58:53+12:538:58
18Anders H JohanssonGöteborg-Majorna OK59:09+13:099:01
19Daniel TjernbergSödertälje-Nykvarn OF1:00:22+14:229:12
20Håkan AnderssonHalmstad OK1:02:51+16:519:34
21Kristian Kærsgaard HansenOK Sorø1:02:56+16:569:35
22Arne KristensenHerlufsholm OK1:04:37+18:379:51
23Jimmy HäggFK Friskus-Varberg1:06:39+20:3910:09
24Anders FranzénLidköpings VSK1:06:58+20:5810:12
25Mikael BodinGällstadbygdens SOK1:07:47+21:4710:19
26Anders JonssonSøllerød OK1:10:59+24:5910:49
27Jan GrahnIK Uven1:19:42+33:4212:08
28Bo RasmussenSøllerød OK1:21:14+35:1412:22
29Morten HassOK Sorø1:22:25+36:2512:33
30Linus MalmstenMalmö OK1:29:39+43:3913:39
31Kåre SørensenOK Sorø1:31:05+45:0513:53
32Morten NissenSøllerød OK1:36:09+50:0914:39
33Anders KnudsenHerlufsholm OK1:38:28+52:2815:00
Martin HjertbergIK Ymerej godkänd
Anders RyvalliusIK Hakarpspojkarnaej godkänd
Peder HallbergIK Ymerej godkänd
Jesper BoerstingHerlufsholm OKej godkänd
Mattias EngströmOK Orionej godkänd
Mats GustafssonGöteborg-Majorna OKej godkänd
Daniel AxelssonMålilla OKej start
Björn DavidssonOK Bävernej start
Stefan GraadIF Rigorej start

D40

4 250 m, 35 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johanna AspIFK Göteborg38:399:05
2Sofie BergendahlIF Thor41:39+3:009:48
3Izabell BirklinOK Kåre41:51+3:129:50
4Weronica ZederinOK Nackhe42:35+3:5610:01
5Carin RosjöJönköpings OK44:00+5:2110:21
6Camilla Holmqvist JohanssonOK Stigen44:10+5:3110:23
7Malin TengströmFrämmestads IK44:27+5:4810:27
8Claudia BonekNaturfreunde Wien45:07+6:2810:36
9Åsa JosarpFK Friskus-Varberg45:14+6:3510:38
10Jenny JohanssonIK Ymer46:28+7:4910:56
11Jenny WinbladhLunds OK46:36+7:5710:57
12Camilla SjöstrandFK Snapphanarna46:58+8:1911:03
13Line ArnevikRingerike OL47:03+8:2411:04
14Martina KarlssonOK Vilse 8748:51+10:1211:29
15Linda IngemarssonFK Vittus49:37+10:5811:40
16Kristel MertensTrol Belgium50:53+12:1411:58
17Anna MattssonVärend GN OL51:34+12:5512:08
18Kristina Josefsson AreskougAnderstorps OK52:06+13:2712:15
18Linda Torper BystrømIndre Østfold OK52:06+13:2712:15
20Maria AspIFK Göteborg53:57+15:1812:41
21Christina AronssonFK Friskus-Varberg54:03+15:2412:43
22Anneli ZetterbergIK Uven54:43+16:0412:52
23Rita DeiningerOLG St.Gallen/Appenzell57:37+18:5813:33
24Sofia GustafssonVänersborgs SK59:41+21:0214:02
25Annika BechtelFK Friskus-Varberg59:49+21:1014:04
26Malin BrorsonOK Nackhe1:02:15+23:3614:38
27Carina Thynell LindelöwHärlövs IF1:03:44+25:0514:59
28Catarina HardenFK Boken1:07:15+28:3615:49
29Anna-Carin SteindahlStenungsunds OK1:07:55+29:1615:58
30Katarina RingHalmstad OK1:12:11+33:3216:59
31Mona RosbergVäxjö OK1:13:22+34:4317:15
32Pernilla LindOK Lindéna1:19:59+41:2018:49
33Anneli GabrielssonKungälvs OK1:22:57+44:1819:31
Irene MikkelsenHorsens OKej godkänd
Tina HermanssonOK Löftanej godkänd
Anneli WendeliusIFK Lidingö SOKej start
Kristina BerlinOK Orionej start

H40

6 130 m, 58 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ola SkeppSävedalens AIK39:566:30
2Jimmy BirklinMalungs OK Skogsmårdarna40:14+0:186:33
3Martin JönssonFK Friskus-Varberg41:01+1:056:41
4Martin BobergIF Rigor42:58+3:027:00
5Henrik BerlinOK Orion43:03+3:077:01
6Richard TengströmFrämmestads IK47:02+7:067:40
6Magnus ArvidssonBrattås CK47:02+7:067:40
8Jan-Ove WikingIstrums SK47:16+7:207:42
9Håkan PalmFK Boken48:01+8:057:49
10Rudy RoomanTrol Belgium48:08+8:127:51
11Tomas AnderssonOK Skogsstjärnan48:13+8:177:51
12Peter AspIFK Göteborg48:34+8:387:55
13Anders PetterssonOK Njudung49:49+9:538:07
14Calle AnderssonOK Skogsstjärnan50:52+10:568:17
15Kristian NylanderMotala AIF OL51:23+11:278:22
16Magnus HomannOK Orinto52:03+12:078:29
17Mattias GunnarssonBredaryds SOK52:06+12:108:29
18Thomas JosarpFK Friskus-Varberg52:17+12:218:31
19Thomas KarlssonSjövalla FK52:24+12:288:32
20Erik AderstedtKungälvs OK53:02+13:068:39
21Mads MikkelsenHorsens OK53:11+13:158:40
21Henning Bratland CarlsenOK Moss53:11+13:158:40
23Ulf JohanssonOK Gisle53:13+13:178:40
24Anders ThulinKungälvs OK53:16+13:208:41
25Stefan KoggRonneby OK54:59+15:038:58
26Joakim KarmetunOK Njudung55:09+15:138:59
27Knut Jostein SætnanFossum IF55:21+15:259:01
28Mattias GanslandtIFK Lidingö SOK55:24+15:289:02
29Per HolmbergUlricehamns OK56:13+16:179:10
30Brett WeihartOK Orinto57:16+17:209:20
31Pär SvenssonI 15 IF57:30+17:349:22
32Claes SetthagenOK Tranan58:37+18:419:33
33Martin JohanssonOK Orinto58:47+18:519:35
34Johan LindeblomIK Omega59:09+19:139:38
35Filip SjöforsOK Älme59:11+19:159:39
36Sven Arne KarlssonTrollhättans SOK59:26+19:309:41
37Stefan NordinUlricehamns OK59:41+19:459:44
38Örjan EmanuelssonTolered-Utby Ol-klubb59:52+19:569:45
39Magnus GraadRonneby OK1:00:20+20:249:50
40Anders DoverforsTjällmo-Godegårds OK1:01:48+21:5210:04
41Tomas KarlssonLindebygdens OK1:01:50+21:5410:05
42Olle SjöforsOK Älme1:02:37+22:4110:12
43Anders IngemarssonHestra IF1:02:53+22:5710:15
44Magnus KarlssonRyda SK1:03:20+23:2410:19
45Mattias JägstedtHalmstad OK1:04:34+24:3810:31
46Lasse PeterssonFrölunda OL1:05:03+25:0710:36
47Thomas WesterlundHerrljunga SK Skid o OL1:08:43+28:4711:12
48Ola LönngrenOK Löftan1:09:02+29:0611:15
49Ulric BjörckIK Uven1:09:52+29:5611:23
50Tomas PetterssonOK Reftele1:11:40+31:4411:41
51Magnus TrofastBredaryds SOK1:13:43+33:4712:01
52Nicklas KallerbäckEmmaboda Verda OK1:14:06+34:1012:05
53Fredrik SöderbergTolered-Utby Ol-klubb1:17:47+37:5112:41
54Mats RönnborgIK Uven1:18:29+38:3312:48
55Tobias den BraverOK Gränsen1:19:44+39:4813:00
56Stefan PerssonRonneby OK1:27:44+47:4814:18
57Staffan JohanssonSol Tranås1:41:14+1:01:1816:30
David OlssonOK Skogsstjärnanej godkänd
Björn MårtenssonOK Skogsstjärnanej start
Magnus GrafströmCentrum OKej start
Jonas KarlssonIK Sternej start
Magnus HanssonOK Löftanej start
Berth KarlssonSävedalens AIKej start
Per-Arne WahlgrenSjövalla FKej start

D40M

3 670 m, 35 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Susanne DombyOK Stigen38:5310:35
2Anna PetterssonBoxholm-Mjölby OL39:49+0:5610:50
3Rikke Lysemose PoulsenSilkeborg OK40:30+1:3711:02
4Charlotte DrejmoOK Landehof42:11+3:1811:29
5Maria SundbergOK Njudung43:28+4:3511:50
6Gisela AndbladOK Landehof45:01+6:0812:15
7Agneta LarssonIK Uven45:24+6:3112:22
8Kajsa NordinUlricehamns OK48:30+9:3713:12
9Mia ThulinKungälvs OK49:16+10:2313:25
10Susanne JohannessonRonneby OK49:18+10:2513:25
11Helena ÅhlinHelsingborgs SOK49:43+10:5013:32
12Maritha OlanderTäby OK49:50+10:5713:34
13Camilla LindebladTrollhättans SOK49:52+10:5913:35
14Ann-Sophie OhlinOK Tranan50:20+11:2713:42
15Camilla WeihartOK Orinto50:28+11:3513:45
16Ulrica VidfeltLindebygdens OK51:58+13:0514:09
17Anna RönnborgIK Uven52:05+13:1214:11
18Siv OlssonOK Kroppefjäll52:35+13:4214:19
19Ulrica RudbergOK Bävern53:09+14:1614:28
20Ingela AnderssonOK Orion53:32+14:3914:35
21Camilla DalgaardKolding OK53:36+14:4314:36
22Elisabet LundgrenKlubblös53:58+15:0514:42
23Karin MårtenssonOK Skogsstjärnan56:04+17:1115:16
24Karin RundqvistOK Nackhe56:51+17:5815:29
25Anna HagmanFjärås AIK58:34+19:4115:57
26Tone IngesenSarpsborg OL59:35+20:4216:14
27Anna EricsonAvesta OK1:01:06+22:1316:38
28Eva NilssonKungälvs OK1:03:13+24:2017:13
29Jytte Olander RasmussenAllerød OK1:06:00+27:0717:59
30Annika AndreassonFrölunda OL1:06:20+27:2718:04
31Lena ElfströmOK Orinto1:11:34+32:4119:30
32Majken MaarupCopenhagenO1:16:28+37:3520:50
33Helle HansenHerlufsholm OK1:20:28+41:3521:55
34Paula AndraeOK Vilse 872:26:48+1:47:5540:00
Cecilia BjurströmOK Tisarenej godkänd
Marika ElverlindOK Trananej start
Mari GraadRonneby OKej start
Karolina OrrhedeHelsingborgs SOKej start

H40M

5 180 m, 26 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Fredrik LorénOK Frisene44:358:36
2Roger NilssonLaholms IF OK50:51+6:169:48
3Bjorn NordvikKolbotn & Skimt OL52:08+7:3310:03
4Mats LindgrenIF Hallby SOK53:22+8:4710:18
5Niklas LarssonIK Uven54:12+9:3710:27
6Torbjörn SaetreOK Landehof54:41+10:0610:33
7Jonas ÅhlinHelsingborgs SOK55:41+11:0610:44
8Magnus ErixonIFK Göteborg57:43+13:0811:08
9Kristofer DrejmoOK Landehof57:44+13:0911:08
10Niclas KonradssonIK Omega57:50+13:1511:09
11Magnus KronmarFK Vittus58:01+13:2611:12
12Lars BjörfjällBredareds IF58:21+13:4611:15
13Peter BrobergIF Rigor58:56+14:2111:22
14Jacob SucksdorffOK 7359:11+14:3611:25
15Fredrik BrorsonOK Nackhe1:00:00+15:2511:34
16Fredrik AugustssonOK Bävern1:01:04+16:2911:47
17Mikael ÖhrnOK Bävern1:01:31+16:5611:52
18Hans NilssonKungälvs OK1:02:32+17:5712:04
19Jörgen HjortOK Roxen1:04:33+19:5812:27
20Per AndbladOK Landehof1:08:08+23:3313:09
21Håkan RundqvistOK Nackhe1:08:09+23:3413:09
22Magnus HagmanFjärås AIK1:09:04+24:2913:20
23Magnus ElverlindOK Tranan1:09:06+24:3113:20
24Joakim SjöstrandFK Snapphanarna1:14:22+29:4714:21
25Lars EdbergOK Nackhe1:17:32+32:5714:58
26Peter HansenHerlufsholm OK2:28:41+1:44:0628:42
Sven ErikssonOK Landehofej start
Ola HenningssonOK Skogsstjärnanej start
Gert-Ove OlssonAskersunds OKej start
Lars WassénVänersborgs SKej start

D45

3 890 m, 38 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anna ErikssonOK Landehof34:428:55
2Anette BernhedSävedalens AIK35:12+0:309:02
3Anette LundOK Gorm36:12+1:309:18
4Marie OlssonÖrkelljunga FK36:42+2:009:26
5Jessica AnderssonVänersborgs SK37:12+2:309:33
6Marita KarlssonOK Skogsstjärnan38:14+3:329:49
7Ann-Sofie BrinkMarkaryds FK38:39+3:579:56
8Åsa Wadensjö LeoBredaryds SOK38:48+4:069:58
9Marianne Fruseth ChristiansenOL Tønsberg og Omegn38:50+4:089:58
10Catarina BengtssonOK Nackhe39:38+4:5610:11
11Annika JosefssonOK Dacke40:06+5:2410:18
12Susanne HöjholtKolding OK41:19+6:3710:37
12Sofia GustafssonOK Roxen41:19+6:3710:37
14Mette FilskovOK Sorø41:53+7:1110:46
14Ingrid JohanssonLaholms IF OK41:53+7:1110:46
16Madeleine CarlssonVärend GN OL44:21+9:3911:24
17Lena OlssonKinnaströms SK44:37+9:5511:28
18Christina GranbergGöteborg-Majorna OK44:41+9:5911:29
19Hanne StaugaardKolding OK47:15+12:3312:08
20Yvonne EklundAvesta OK48:15+13:3312:24
21Monica WalleniusOK Skogsstjärnan49:17+14:3512:40
22Bodil Karlsmose KliemCopenhagenO49:36+14:5412:45
23Iben MaagSøllerød OK50:25+15:4312:57
24Jeanette LarssonFK Friskus-Varberg51:23+16:4113:12
25Carina AnderssonFK Friskus-Varberg52:00+17:1813:22
26Maria RobertssonÅlems OK52:50+18:0813:34
27Birgit BørstingHerlufsholm OK53:23+18:4113:43
28Dorthe MunktvedAllerød OK53:48+19:0613:49
29Åsa Flink-SvenssonNässjö OK54:27+19:4513:59
30Gunilla GustavssonOK Orion55:09+20:2714:10
31Jenny HomannOK Orinto56:19+21:3714:28
32Anna NorrbomSala OK56:36+21:5414:33
33Lena ThuressonBurseryds IF56:54+22:1214:37
34Anette ArksandVallentuna-Össeby OL1:00:39+25:5715:35
35Camilla WidmanLesjöfors SK1:02:13+27:3115:59
36Annelie GustavssonKungälvs OK1:06:15+31:3317:01
37Tine Meyhoff PetersenHerlufsholm OK1:20:24+45:4220:40
38Ann RasmussenSøllerød OK1:24:33+49:5121:44
Åsa HedinHjärnarps GH OLej start
Susanne ThomsenTisvilde Hegn OKej start
Liselotte FalkGöteborg-Majorna OKej start
Eva SmedegaardOK Sorøej start

H45

5 320 m, 66 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Nichlas WallströmSävedalens AIK36:026:46
2Jan HildingHestra IF36:16+0:146:49
3Jens Knud MaarupCopenhagenO36:19+0:176:49
4Ulrik OlssonBrattås CK37:32+1:307:03
5Thomas JohannessonRonneby OK38:04+2:027:09
6Stefan PålssonSkåneslättens OL39:17+3:157:23
7Fredrik JönssonMotala AIF OL39:52+3:507:29
8Per JohanssonMotala AIF OL39:55+3:537:30
9Magnus RajanIFK Lidingö SOK40:12+4:107:33
10Peter BonekNaturfreunde Wien40:46+4:447:39
11Peter AronssonFK Friskus-Varberg40:47+4:457:39
12Per Henning BjervaÅs-UMB Orientering40:48+4:467:40
13Bengt NorrmanTrollhättans SOK41:34+5:327:48
14Lars-Inge ArnevikRingerike OL41:53+5:517:52
15Jan-Olof BogrenSundbybergs IK42:13+6:117:56
16Jesper Fenger-GrønOK Snab42:21+6:197:57
17Anders WadstenOK Landehof42:46+6:448:02
18Mats AnderssonOK Orion43:29+7:278:10
19Mats LjungqvistKexholms SK44:43+8:418:24
20Nils GustavssonLidköpings VSK45:02+9:008:27
21Dennis TollOK Njudung45:06+9:048:28
22Magnus Ö BernhedSävedalens AIK46:37+10:358:45
23Gert WildheimFK Friskus-Varberg46:45+10:438:47
24Bengt JohanssonFK Friskus-Varberg47:19+11:178:53
25Matz AnderssonLesjöfors SK47:48+11:468:59
26Krister RosjöJönköpings OK48:00+11:589:01
27Johan MarsMarkbygdens OK48:13+12:119:03
28Carl NorinFrölunda OL48:27+12:259:06
29Johan ZettergrenFrölunda OL48:33+12:319:07
30Mikael JungbjerGöteborgs SK49:14+13:129:15
31Leif EinarssonKungälvs OK49:28+13:269:17
32Tor Ivar ChristiansenOL Tønsberg og Omegn49:33+13:319:18
33Anders PetterssonStigsökarna50:19+14:179:27
34Per JohanssonOK Reftele50:21+14:199:27
35Lars-Åke LarssonÖstersunds OK50:25+14:239:28
36Nicolai KliemCopenhagenO52:21+16:199:50
37Per Eg PedersenKolding OK52:29+16:279:51
38Jonas AnderssonVärend GN OL53:20+17:1810:01
39Anders NilssonOK Orion53:48+17:4610:06
40Peter StrömdahlOK Skogsvargarna54:22+18:2010:13
40Rikard NilssonKungälvs OK54:22+18:2010:13
42Anders GustavssonFK Friskus-Varberg54:23+18:2110:13
43Jonas JohanssonOK Nackhe55:36+19:3410:27
44Stefan HellqvistOK Flundrehof55:56+19:5410:30 Ladda ner rutt i gpx-format
45Jan BörjessonFK Friskus-Varberg57:06+21:0410:43
46Johan BökmanHelsingborgs SOK57:07+21:0510:44
47Torbjörn GrahnIK Uven57:36+21:3410:49
48Mats JohanssonOK Tisaren57:38+21:3610:50
49Håkan BerndtssonFrölunda OL57:43+21:4110:50
50Ola JönssonOK Vilse 8759:25+23:2311:10 Ladda ner rutt i gpx-format
51Bo WesterbergTrollhättans SOK1:00:49+24:4711:25
52Mats OrrhedeHelsingborgs SOK1:01:56+25:5411:38
53Kaj MaagSøllerød OK1:02:04+26:0211:40
54Jørgen ThymeAllerød OK1:03:28+27:2611:55
55Frédéric DuboisPuymirol Sport Nature Oriention1:05:59+29:5712:24
56Jonas HultinOK Löftan1:06:00+29:5812:24
57Graham KempGöteborg-Majorna OK1:08:11+32:0912:48
58Lars HöjholtKolding OK1:09:05+33:0312:59
59Johan AbrahamssonGällstadbygdens SOK1:13:12+37:1013:45
60Lars SvenssonOK Nackhe1:13:20+37:1813:47
61Ulf GabrielssonKungälvs OK1:15:59+39:5714:16
62Anders GustavssonOK Enen1:17:12+41:1014:30
63Per-Johan PerssonFjärås AIK1:38:51+1:02:4918:34
64Ralph KindeTolered-Utby Ol-klubb1:44:21+1:08:1919:36
Magnus JohanssonOK Löftanej godkänd
Anders GustafssonUddevalla OKej godkänd
Patrik FalkGöteborg-Majorna OKej start
Ola EnvallTullinge SKej start
Terje LinløkkenØstmarka OKej start
Johan LarssonTolered-Utby Ol-klubbej start
Patrik WendeliusIFK Lidingö SOKej start
Magnus SvenssonNässjö OKej start

D50

3 430 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Britta SahlinVänersborgs SK32:219:25
2Annette Falck-LarssonVänersborgs SK34:47+2:2610:08
3Anne UddMarkbygdens OK34:58+2:3710:11
4Camilla EklöfAnnebergs GIF35:01+2:4010:12
5Karin GreilertHaninge SOK36:47+4:2610:43
5Carina Rosén ErikssonAnnebergs GIF36:47+4:2610:43
7Pia LundbergOK Bävern38:17+5:5611:09
8Britt-Marie StenssonHelsingborgs SOK38:44+6:2311:17
9Gunilla CarlssonGöteborg-Majorna OK40:31+8:1011:48
10Ulrika JohanssonOK Löftan44:58+12:3713:06
11Christina SternerOK Njudung45:07+12:4613:09
12Mona OlssonBrattås CK45:10+12:4913:10
13Liselotte LarssonLjungskile FK45:20+12:5913:13
14Lena ThuressonRydboholms SK45:54+13:3313:22
15Karin BergdahlSävedalens AIK46:24+14:0313:31
16Leila LjunggrenMarkbygdens OK49:30+17:0914:25
17Nina BejbomUddevalla OK50:32+18:1114:43
18Ellinor GustafssonUddevalla OK52:11+19:5015:12
19Ingrid RoosMotala AIF OL52:58+20:3715:26
20Gitte Gefke HansenFSK Orientering54:04+21:4315:45
21Carina Aberger-HammarstrandFK Snapphanarna1:07:38+35:1719:43
22Susanne TanderupHerlufsholm OK1:21:55+49:3423:52
23Susanne TruelsenHerlufsholm OK1:23:45+51:2424:25
Yvonne BengtssonMariestads FKej godkänd
Maritha HenrikssonJönköpings OKej start
Annika PeterssonBurseryds IFej start
Karin HelmertzFrölunda OLej start
Gunilla GedinGöteborg-Majorna OKej start

H50

4 680 m, 69 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Michael BjörnlingerIK Vista35:147:31
2Elis BengtssonMalungs OK Skogsmårdarna35:52+0:387:39
3Jan-Olof SvenssonHalmstad OK36:27+1:137:47
4Kent KlassonHestra IF36:29+1:157:47
5Lars HolmbergIF Hagen36:41+1:277:50
6Mats BrorssonTockarps IK36:43+1:297:50
7Stefan OlofssonOK Gisle37:22+2:087:59
8Lars-Gunnar NilssonEksjö SOK37:38+2:248:02
9Werner HolerOLK Fricktal37:53+2:398:05
10Per BjurströmOK Tisaren38:06+2:528:08
11Pär ClaessonSävedalens AIK38:40+3:268:15
12Håkan DahlbäckOK Österåker39:43+4:298:29
13Peter ØstergaardOK 7339:56+4:428:31
14Jörgen HallénTrollhättans SOK40:05+4:518:33
15Rolf E JohanssonVästerviks OK40:49+5:358:43
16Christer BorgGöteborg-Majorna OK40:54+5:408:44
17Egon GustavssonOK Bävern41:14+6:008:48
18Björn KarlssonOK Orinto41:36+6:228:53
19Ola LundhIF Hagen41:42+6:288:54
19Stefan HammarFK Herkules41:42+6:288:54
21Ulf NyströmTrollhättans SOK42:25+7:119:03
22Arto BlomdahlIK Hakarpspojkarna42:36+7:229:06
23Jens Viktor NörgaardOK 7342:42+7:289:07
24Magnus WideFrölunda OL42:52+7:389:09
25Håkon LøvliAsker SK43:56+8:429:23
26Roy JohanssonOK Skogsvargarna44:04+8:509:24
27Erik KindlundhFK Finn44:12+8:589:26
28Jonas MånssonK 3 IF44:37+9:239:32
29Nils-Olof LarssonVänersborgs SK44:38+9:249:32
30Per Arne ArnesenKolbotn & Skimt OL44:49+9:359:34
31Anders AxelssonTrollhättans SOK44:52+9:389:35
32Christer MannfolkUlricehamns OK44:56+9:429:36
33Lars GreilertHaninge SOK46:36+11:229:57
33Lars Bech JensenFSK Orientering46:36+11:229:57
35Leif MarkfjärdAvesta OK47:19+12:0510:06
36Anders KjellbergOK Flundrehof47:55+12:4110:14
37Terkel GydesenOK Melfar48:06+12:5210:16
38Martin GreinerTSV Gruenwald48:17+13:0310:19
39Stig LarssonGöteborg-Majorna OK48:49+13:3510:25
40Bo JosefssonRydboholms SK48:52+13:3810:26
41Sven NilssonIK Vista49:03+13:4910:28
42Klaes AxelssonMullsjö SOK49:07+13:5310:29
43Hans KööhlerTrollhättans SOK49:23+14:0910:33
44Tomas TranbergMarkbygdens OK49:32+14:1810:35
45Christer CarlssonSävedalens AIK49:33+14:1910:35
46Magnus WallinMarkbygdens OK50:01+14:4710:41
47Sören BremerBoxholm-Mjölby OL50:44+15:3010:50
48Per-Gunnar JohanssonOK Reftele50:46+15:3210:50
49Per-Martin JohanssonIF Rigor51:02+15:4810:54 Ladda ner rutt i gpx-format
50Arne SääfGudhems IF51:05+15:5110:54
51Jens ArboreliusIS Kullen51:28+16:1410:59
52Claus WigenFSK Orientering51:39+16:2511:02
53Kurt ThuesenFSK Orientering53:18+18:0411:23
54Uffe Just PedersenCopenhagenO53:41+18:2711:28
55Stefan HornebrantTrollhättans SOK53:42+18:2811:28
56Kim Find AndersenSøllerød OK54:28+19:1411:38
57Anders LarssonOK Nackhe54:36+19:2211:40
58Tomas VidfeltLindebygdens OK54:46+19:3211:42
59Thomas ØstergaardOK Øst Birkerød54:59+19:4511:44
60Anders PetterssonVästerviks OK57:48+22:3412:21
61Werner KöhlerTullinge SK59:24+24:1012:41
62Tomas AndreassonFrölunda OL59:26+24:1212:41
63Sven-Olof PålssonKungälvs OK1:03:34+28:2013:34
64Peter ValterssonAnderstorps OK1:07:44+32:3014:28
65Jan  TruelsenHerlufsholm OK1:15:21+40:0716:06
66Torben KristensenHerlufsholm OK1:17:21+42:0716:31
67Lennart StenssonHelsingborgs SOK1:27:03+51:4918:36
Anders CarlssonGöteborg-Majorna OKej godkänd
Peter DannbringRingsjö OKej godkänd
Magnus JoelssonSOK 68ej start
Maths CarlssonTolered-Utby Ol-klubbej start
Anders LarssonTolered-Utby Ol-klubbej start
Ingemar MånssonRonneby OKej start
Jens Jørgen HansenTisvilde Hegn OKej start

D50M

2 980 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ann-Sofie KarlssonOK Skogsmunken38:1912:51
2Yvonne FriskOK Skogsmunken41:54+3:3514:03
3Karin AnderssonSkåneslättens OL42:09+3:5014:08
4Gigi SucksdorffOK 7345:08+6:4915:08
5Berit IvarssonOK Skogshjortarna47:30+9:1115:56
6Birgitte AronssonFK Friskus-Varberg48:00+9:4116:06
7Yvonne SvenssonOK Kullingshof48:06+9:4716:08
8Ingrid AdolfssonOK Bävern48:48+10:2916:22
9Carina GöranssonYstads OK51:51+13:3217:23
10Annette OlofssonOK Skogshjortarna51:53+13:3417:24
11Ann-Sofie JordviKinnaströms SK51:59+13:4017:26
12Anita LiljaJönköpings OK54:13+15:5418:11
13Carina LundhIF Hagen54:51+16:3218:24
14Ann-Katrin JohanssonVästerviks OK57:54+19:3519:25
15Maria BjörklundTrollhättans SOK1:02:26+24:0720:57
16Lena KollénIF Marin Väst1:10:54+32:3523:47
17Eva RosenbergNittedal OL1:17:24+39:0525:58
18Gunilla SandströmAlmby IK1:33:48+55:2931:28
19Lone JørgensenHerlufsholm OK1:40:32+1:02:1333:44

H50M

4 070 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Peter DombyOK Stigen39:139:38
2Tomas KarlssonOK Skogsmunken44:53+5:4011:01
3Bernt-Olof GustavssonTäby OK48:39+9:2611:57
4Åke StridAlmby IK49:55+10:4212:15
5Lennart SvenssonOK Kullingshof53:38+14:2513:10
6Tomas MårtensonOK Vivill54:07+14:5413:17
7Börje ÖbergOK Skogshjortarna1:04:45+25:3215:54
8Pelle OlofssonOK Skogshjortarna1:17:45+38:3219:06
Christer SvenssonRonneby OKej start

D55

3 260 m, 31 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Wenche HultgreenIL Tyrving35:2010:50
2Ann-Christin Nero ForsmanRonneby OK36:42+1:2211:15
3Marit AxelssonVästvärmlands OK41:59+6:3912:52
4Christina OlssonSkåneslättens OL42:47+7:2713:07
5Catharina CarlssonTrollhättans SOK45:37+10:1713:59
6Ethel BomanÅlems OK45:56+10:3614:05
7Anita EklöfIK Ymer46:59+11:3914:24
8Elise JohanssonFalköpings AIK OK47:40+12:2014:37
9Märit GustafssonEds SK48:05+12:4514:44
10Britt-Marie JohansonOK Skogsstjärnan48:47+13:2714:57
11Marie ClaessonRydboholms SK50:24+15:0415:27
12Pia SvenssonFalköpings AIK OK50:30+15:1015:29
13Monika NilssonOK Alehof53:48+18:2816:30
14Mona-Lisa JanssonKungälvs OK55:17+19:5716:57
15Eva KarlssonUddevalla OK55:42+20:2217:05
16Eva LingegårdOK Gipen56:00+20:4017:10
17Marita LarssonMarkbygdens OK1:01:41+26:2118:55
18Anne-Marie RöllikeOK Lindéna1:03:12+27:5219:23
19Margareta NetzTrollhättans SOK1:04:51+29:3119:53
20Marie SvernestamLinköpings OK1:06:16+30:5620:19
21Anita KarlssonOskarströms OK1:08:04+32:4420:52
22Gunilla SandströmOK Stigen1:08:25+33:0520:59
23Hanne PedersenOK Roskilde1:10:56+35:3621:45
24Majlis BergqvistJärfälla OK1:11:42+36:2221:59
25Jette KreibergOK Roskilde1:44:13+1:08:5331:58
26Radka KühnelTrollhättans SOK2:10:29+1:35:0940:01
27Lene HansenHerlufsholm OK2:10:55+1:35:3540:09
28Annette FæringSvendborg OK2:17:53+1:42:3342:17
Ann-Kristin RundbergFK Friskus-Varbergej godkänd
Eva WildmarkAndrarums IFej godkänd
Viv PrincePAPOej godkänd

H55

4 590 m, 54 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sten GustafssonEds SK36:468:00
2Jörgen IvarssonHestra IF41:37+4:519:04
3Kurt SvenssonIK Hakarpspojkarna41:58+5:129:08
4Jerker NetzTrollhättans SOK42:03+5:179:09
5Stefan JohanssonTrollhättans SOK42:32+5:469:15
6Bengt SchwartzOK Kolmården42:37+5:519:17
7Stefan SjöblomFrölunda OL42:42+5:569:18
8Tomas GeorgssonOK Nackhe42:45+5:599:18
9Kennet SandströmOK Stigen43:24+6:389:27
10Anders WassbladVänersborgs SK43:25+6:399:27
11Torbjörn HalvarssonFjärås AIK43:33+6:479:29
12Tommy JohnssonOK Nackhe43:38+6:529:30
13Lennart KarlssonMarkbygdens OK43:43+6:579:31
14Johan CarlssonTrollhättans SOK44:10+7:249:37
15Per WarfvingeLunds OK45:26+8:409:53
16Jan-Olov ErikssonAnnebergs GIF46:04+9:1810:02
17Stellan MartinssonOK Tyringe47:12+10:2610:16
18Anders SpånérGöteborg-Majorna OK47:53+11:0710:25
19Bengt PeterssonIK Hakarpspojkarna48:03+11:1710:28
20Alf PerssonOK Lindéna48:28+11:4210:33
21Bengt JohanssonOK Alehof49:13+12:2710:43
22Lars StrandSkåneslättens OL49:32+12:4610:47
23Tore BengtssonMariestads FK50:14+13:2810:56
24Håkan LarssonLjungskile FK50:15+13:2910:56
25Stefan AdolfssonOK Bävern50:58+14:1211:06
26Christer FranssonMotala AIF OL51:43+14:5711:16
27Björn BorgGöteborg-Majorna OK51:54+15:0811:18
28Knud MadsenOK Sorø52:23+15:3711:24
29Anders BomanÅlems OK52:37+15:5111:27
30Max PrangFredensborg OK53:45+16:5911:42
31Per Storm HansenSvendborg OK54:08+17:2211:47
32Reine SpetzStenungsunds OK54:09+17:2311:47
32Lars-Erik AnderssonLerums SOK54:09+17:2311:47
34Ulf SundinGöteborg-Majorna OK54:39+17:5311:54
35Conny SahlinVänersborgs SK54:45+17:5911:55
36Göran AnderssonOK Rodhen56:40+19:5412:20
36Håkan CarlbomOK Gipen56:40+19:5412:20
38Bo EkLunds OK56:56+20:1012:24
39Arne LiljaJönköpings OK57:39+20:5312:33
40Alf B JohanssonFK Friskus-Varberg57:59+21:1312:37
41Roy GjerdingOK Moss59:07+22:2112:52
42Anders AlamaaIK Vikings OK59:29+22:4312:57
43Henrik KleffelSøllerød OK59:49+23:0313:01
44Henrik KarlssonKouvolan Suunnistajat1:00:56+24:1013:16
45Mats RosenbergNittedal OL1:02:59+26:1313:43
46Tor UddMarkbygdens OK1:04:09+27:2313:58
47Roger HagelinGustavsbergs OK1:05:58+29:1214:22
48Tommy WendtHellas Orientering1:10:14+33:2815:18
49Bengt LingegårdOK Gipen1:18:41+41:5517:08
50Claus MikkelsenOK Sorø1:24:51+48:0518:29
51Lars KilbornSOK 681:27:05+50:1918:58
52Jan SørensenOK Sorø1:31:53+55:0720:01
53Ernst AbergerFK Snapphanarna1:32:38+55:5220:10
Ingemar JohanssonOK Gisleej godkänd
Karl-Gunnar OlssonLunds OKej start

D60

3 140 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ing-Marie Brander-StrandGöteborg-Majorna OK29:589:32
2Lena Rabe JosefssonFjärås AIK36:45+6:4711:42
3Maria NordwallOK Kolmården37:56+7:5812:04
4Britt-Marie MagnussonLaholms IF OK42:02+12:0413:23
5Kerstin HjalmarssonEmmaboda Verda OK42:44+12:4613:36
6Solveig HedenblomSjövalla FK42:51+12:5313:38
7Lisa KumlinVäxjö OK43:31+13:3313:51
8Lisbeth DamsgaardHjärnarps GH OL51:41+21:4316:27
9Karin AxelssonIK Uven52:10+22:1216:36
10Gerda Marie ChristiansenO-6353:15+23:1716:57
11Birgit HausnerOK SG53:37+23:3917:04
12Monica IvarssonOK Skogshjortarna54:55+24:5717:29
13Viveka BackmanTullinge SK55:38+25:4017:43
14Kristin JohanssonOK Dacke56:15+26:1717:54
15Britt-Marie LarssonSOK 6857:35+27:3718:20
16Lena FritzellIF Rigor1:01:10+31:1219:28
17Karin LarssonOK Kompassen1:03:27+33:2920:12
18Berith PetterssonVänersborgs SK1:03:30+33:3220:13
19Ingrid BrelindMarkbygdens OK1:04:41+34:4320:35
20Margareta SchölinTockarps IK1:05:00+35:0220:42
21Annet KrogOK SG1:07:44+37:4621:34
Sinikka KukkohoviAnderstorps OKej godkänd

H60

4 250 m, 48 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Bo HerderssonMarkbygdens OK30:347:11
2Ken RagnarssonOK Kompassen35:55+5:218:27
3Göran LarssonVänersborgs SK36:04+5:308:29
4Hans EkbergTrollhättans SOK36:39+6:058:37
5Torgny PetterssonMarkbygdens OK36:57+6:238:41
6Björn PetterssonUlricehamns OK36:59+6:258:42
7Gunnar Grue-SørensenTisvilde Hegn OK37:21+6:478:47
8Björn JägerströmIK Uven37:51+7:178:54
9Björn-Olof WaldemarssonOK Nackhe37:52+7:188:54
10Björn NilssonOK Nackhe37:54+7:208:55
11Kent KardellLjungskile FK37:55+7:218:55
12Åke KarlssonAlvesta SOK38:19+7:459:00
13Ulf SvenssonOK Njudung38:41+8:079:06
14Kenth SundgrenSkåneslättens OL39:00+8:269:10
15Lars EkbergTrollhättans SOK39:17+8:439:14
16Bo-Gunnar JosefssonNässjö OK39:37+9:039:19
17Yngve NilssonOK Gipen39:55+9:219:23
18Gunnar BejbomUddevalla OK40:12+9:389:27
19Per Arne EvaldssonOK Gynge40:17+9:439:28
20Krister NilssonVäxjö OK40:56+10:229:37
21Kent JogelandIK Ymer41:09+10:359:40
22Lars-Inge AnderssonOK Räven41:11+10:379:41
23Thore JanssonKungälvs OK42:20+11:469:57
24Sven-Erik BodinGällstadbygdens SOK43:29+12:5510:13
25Christer LjungdahlHjärnarps GH OL44:05+13:3110:22
26Bo AnderssonFalköpings AIK OK44:48+14:1410:32
27Bill AnderssonI 15 IF45:00+14:2610:35
28Hans GottfridssonTorsås OK45:24+14:5010:40
29Björn SvedinJärfälla OK45:37+15:0310:44
30Kent IvarssonOK Skogshjortarna47:00+16:2611:03
31Frede ScheyeHerlufsholm OK47:17+16:4311:07
32Tord FranssonMotala AIF OL49:42+19:0811:41
33Bengt AspvallRonneby OK49:46+19:1211:42
34Clyde PerssonLjungskile FK50:17+19:4311:49
35Anders KumlinIK Ymer50:48+20:1411:57
36Gert OlssonTockarps IK51:01+20:2712:00
37Fredrik OdelbergIK Ymer51:02+20:2812:00
38Arne BogrenOK Vivill51:25+20:5112:05
39Lennart SvernestamLinköpings OK53:14+22:4012:31
40Hans TrofastTenhults SOK53:44+23:1012:38
41Per-Ola JohnssonOK Kullingshof54:05+23:3112:43
42Anders JohansonOK Skogsstjärnan58:16+27:4213:42
42Börje GustavssonTrollhättans SOK58:16+27:4213:42
44Niels RaagaardSøllerød OK58:56+28:2213:52
45Bertil FritzellIF Rigor58:59+28:2513:52
46Arne AlfredssonUddevalla OK1:01:44+31:1014:31
47Christer GalleBromma-Vällingby SOK1:02:25+31:5114:41
48Lennart NylanderOK Lindéna1:03:46+33:1215:00
Anders RobertssonAlmby IKej start
Ulf JogbrattOK Trananej start
Bo MånssonOK Löftanej start
Sten HelmertzFrölunda OLej start
Bengt ElmerssonVärend GN OLej start

D60M

2 980 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ingrid NilssonVäxjö OK43:2714:34
2Lillemor GunnarssonOK Gipen48:52+5:2516:23
3Berit SvenssonMarkbygdens OK58:23+14:5619:35
4Ann-Christin AspegrenOK Kontinent1:06:20+22:5322:15
5Rosita KarlssonVäxjö AIS1:47:55+1:04:2836:12
Ulla TengnérFK Friskus-Varbergej godkänd

H60M

3 670 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Per-Eric EricssonDalsjöfors IF48:3013:12
2Rune DavidssonOK Räven48:43+0:1313:16
3Lars HolmOK Gipen59:44+11:1416:16
4Benny AspegrenOK Kontinent1:00:46+12:1616:33
5Bøje PedersenOK SG1:16:39+28:0920:53

D65

3 000 m, 41 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Inge JørgensenOK Roskilde32:2510:48
2Britt Forsell PirozziLunds OK32:45+0:2010:55
3Gun-Britt FranssonEmmaboda Verda OK32:54+0:2910:58
4Berith IvehagFrämmestads IK37:17+4:5212:25
5Gullevi SvenssonRonneby OK37:42+5:1712:34
6Vega SlottnerJönköpings OK37:49+5:2412:36
7Margareta LarssonOK Njudung37:56+5:3112:38
8Berit SchannongMalmö OK40:04+7:3913:21
9Gull SvenssonTockarps IK40:40+8:1513:33
10Ulla-Britt KarlssonVäxjö OK41:55+9:3013:58
11Ulla-Britt OrdasiKungälvs OK41:57+9:3213:59
12Birgit EkmanUlricehamns OK42:12+9:4714:04
13Christina SchedwinIK Stern42:56+10:3114:18
14Ulla HåkanssonOK Gynge42:59+10:3414:19
15Lisbeth CarlssonVaggeryds SOK43:03+10:3814:21
16Ann-Mari PerssonVäxjö OK44:56+12:3114:58
17Ingrid Rex WallströmOK Landehof45:01+12:3615:00
18Christina PetersonOK Tranan45:11+12:4615:03
19Kerstin ErnvidUlricehamns OK46:22+13:5715:27
20Märta LundhSvenljunga OK48:33+16:0816:11
21Karin BengtssonOK Kompassen48:41+16:1616:13
22Solbritt GustafssonOK Virdarna48:57+16:3216:19
23Monica BråhnJönköpings OK50:02+17:3716:40
24Kristina FranssonOK Virdarna50:12+17:4716:44
25Barbro AnderssonOK Skogshjortarna51:19+18:5417:06
26Siw NilssonOK Kompassen51:58+19:3317:19
27Margareta LindbergFrölunda OL52:03+19:3817:21
28Astrid JohannessonHelsingborgs SOK53:23+20:5817:47
29Kerstin GunnarssonNässjö OK54:02+21:3718:00
30Rosa JohanssonIK Uven54:33+22:0818:11
31Ingrid CullbrandIK Stern59:41+27:1619:53
32Harriet AnderssonOK Skogshjortarna1:00:02+27:3720:00
33Margareta WikströmVäxjö AIS1:02:28+30:0320:49
34Inga GustavssonIK Uven1:05:59+33:3421:59
35Marit SørensenSkaukameratene OL1:08:05+35:4022:41
36Maritha HallbergIK Ymer1:11:17+38:5223:45
37Marianne BernhedTolered-Utby Ol-klubb1:14:02+41:3724:40
38Karin MalmgrenHjärnarps GH OL1:17:26+45:0125:48
39Kristina AnderssonOK Skogshjortarna1:23:20+50:5527:46
Ulla LingJönköpings OKej godkänd
Lisbeth JensenBallerup OKej godkänd
Harriet KarlssonTorsås OKej start
Kristin LindbergLunds OKej start
Ellbritt SvenssonFK Finnej start
Lisbeth  ThomsenKolding OKej start
Ingrid Gunilla KullmanOK Alehofej start

H65

3 840 m, 84 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ronny HjalmarssonEmmaboda Verda OK32:278:27
2Janne BrunstedtOK Roskilde32:35+0:088:29
3Ingvar BergmanOK Tranan33:05+0:388:36
4Leif SandgrenFrosta OK33:24+0:578:41
5Stefan G LarssonOK Njudung33:30+1:038:43
6Carl-Henry AnderssonOK Orinto33:49+1:228:48
7Sören AnderssonIK Dran34:31+2:048:59
8Agne BengtssonOK Kompassen35:13+2:469:10
9Hans Chr. StribBallerup OK36:10+3:439:25
10Rune RingsgårdOK Roxen36:26+3:599:29
10Lars-Göran MolinMarkbygdens OK36:26+3:599:29
12Olof KarlssonUddevalla OK36:45+4:189:34
13Bengt SörensenJönköpings OK36:58+4:319:37
14Rune SandbergUddevalla OK37:28+5:019:45
15Göran BengtssonTockarps IK37:53+5:269:51
16Bill SchölinTockarps IK37:59+5:329:53
17Claes-Göran StrandGöteborg-Majorna OK38:08+5:419:55
18Dag LorénOK Frisene38:19+5:529:58
19Gunnar AnderssonIK Vista38:36+6:0910:03
20Per-Olof FernbergIS Skanne38:39+6:1210:03
21Jörgen FranssonEmmaboda Verda OK38:45+6:1810:05
22Nils KarlssonVäxjö AIS38:52+6:2510:07
23Stig JohanssonBredaryds SOK38:54+6:2710:07
24Morgan LjungVaggeryds SOK38:55+6:2810:08
25Stig JohanssonFalköpings AIK OK39:02+6:3510:09
26Sven-Olof PetterssonMullsjö SOK39:14+6:4710:13
27Ingemar AnderssonOK Orion39:47+7:2010:21
28Ted LiivrandOK Skogshjortarna40:11+7:4410:27
29Gunnar VallinOK Landehof40:18+7:5110:29
30Henry DjurbäckMarkbygdens OK41:05+8:3810:41
31Tommy OlssonOK Dacke41:13+8:4610:44
32Gert OlssonSkåneslättens OL41:26+8:5910:47
33Ebbe MalmMarkaryds FK41:57+9:3010:55
34Gunnar CarlsonOK Roxen42:07+9:4010:58
35Torbjörn WikströmOK Orinto42:17+9:5011:00
36Bengt GardOskarströms OK42:23+9:5611:02
37Christer SamuelssonOK Löftan42:24+9:5711:02
38Hans M CarlssonIFK Göteborg42:36+10:0911:05
39Karsten RichardtKøge OK42:40+10:1311:06
40Ulf PerssonAnderstorps OK42:41+10:1411:06
41Bo JernbergOK Roxen43:24+10:5711:18
42Lars TuvessonUlricehamns OK43:56+11:2911:26
43Ronald McGrailHjärnarps GH OL44:04+11:3711:28
44Roland NilssonFalköpings AIK OK44:23+11:5611:33
44Lars T LorénOK Frisene44:23+11:5611:33
46Lars-Olov DahlbergOK Landehof44:31+12:0411:35
47Stig LandstorpOK Tor44:49+12:2211:40
48Lennart GustavssonIK Uven44:54+12:2711:41
49Acke WåhlanderGöteborg-Majorna OK46:21+13:5412:04
50Kjell DolvaSkien OK46:29+14:0212:06
51Bengt MattssonOK Orinto46:50+14:2312:11
52Lars FinbomOK Landehof47:08+14:4112:16
53Ingvar MarsKinnaströms SK47:15+14:4812:18
54Leif AxelssonMålilla OK47:35+15:0812:23
55Lars HenrikssonOK Älme48:50+16:2312:43
56Frank MensinkMinor49:26+16:5912:52
57Lars PerssonOK Kompassen49:34+17:0712:54
57Lars-Olof GustafssonOK Klyftamo49:34+17:0712:54
57Bengt HenrikssonVäxjö AIS49:34+17:0712:54
60Leif IngemarssonFK Vittus50:22+17:5513:06
61Ingemar BernhedTolered-Utby Ol-klubb51:10+18:4313:19
62Knud Erik ThomsenSvendborg OK53:31+21:0413:56
63Lars-Olof RönnqvistOK Löftan53:35+21:0813:57
64Christer GrönbladHärlövs IF53:37+21:1013:57
65Jan HanssonLunds OK54:18+21:5114:08
65Johnny KarlssonUddevalla OK54:18+21:5114:08
67Carl-Eric AnderssonFjärås AIK54:22+21:5514:09
68Thorwald FranssonOK Virdarna54:46+22:1914:15
69Roland NilssonOK Kompassen57:02+24:3514:51
70Roland PerssonOK Älme57:26+24:5914:57
71Niels TuliniusOK SG58:25+25:5815:12
72Leif SamorTjällmo-Godegårds OK1:00:07+27:4015:39
73Jörgen HallbergIK Ymer1:01:17+28:5015:57
74Kuno RasmussenBallerup OK1:02:10+29:4316:11
75Tommy PedersenOK Orinto1:02:41+30:1416:19
76Bo SenjeHalmstad OK1:04:41+32:1416:50
77Erling SamuelssonOK Vilse 871:07:10+34:4317:29
78Mogens JørgensenSøllerød OK1:08:35+36:0817:51
79Jan HausnerOK SG1:12:11+39:4418:47
80Björn AhlnérGöteborg-Majorna OK1:13:35+41:0819:09
81Svend Erik JensenBallerup OK1:13:41+41:1419:11
82Nils-Erik BondessonFrosta OK1:30:27+58:0023:33
Lennart HermanssonStångenäs AISej godkänd
Lars-Åke SjökvistVärend GN OLej godkänd
Jan VulcanTolered-Utby Ol-klubbej start
Bengt BörjessonOK Alehofej start
Göran LarssonOK Kompassenej start
Steen BaunehøjOK Roskildeej start
Göran SvenssonFK Finnej start
Jan LarssonSävedalens AIKej start
Leo KullmanOK Alehofej start
Bengt-Rune WallströmIK Uvenej start

D70

3 120 m, 27 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Birgitta OlssonRonneby OK33:5710:52
2Birgitta StenströmVänersborgs SK35:52+1:5511:29
3Ingrid HermanssonIK Ymer36:51+2:5411:48
4Gun LarssonOK Lindéna38:37+4:4012:22
5Britt RangertIK Ymer42:32+8:3513:37
6Gunnel SvenssonIK Ymer42:47+8:5013:42
7Marie-Louise LundströmOK Löftan43:09+9:1213:49
8Ann-Britt BjörkmanKungälvs OK44:13+10:1614:10
9Lillemor LorénOK Frisene47:18+13:2115:09
10Lisbeth BernhedTolered-Utby Ol-klubb50:53+16:5616:18
11Berit ByströmOK Virdarna51:17+17:2016:26
12Barbro JohanssonSjövalla FK51:51+17:5416:37
13Gunilla GrönbladHärlövs IF52:31+18:3416:49
14Lena WaernTrollhättans SOK52:48+18:5116:55
15Mona CarlsonOK Skogshjortarna55:02+21:0517:38
16Birgitta ParknerOK Landehof55:06+21:0917:39
17Ann-Britt BjörnlingerIK Vista55:38+21:4117:49
18Elvy BörjessonOK Alehof56:07+22:1017:59
19Gull-Britt GrönbergKungälvs OK1:02:12+28:1519:56
20Anne-Catrine PerssonMariestads FK1:04:59+31:0220:49
21Inga PerssonOK Landehof1:06:03+32:0621:10
22Vanja KristenssonIK Dran1:07:16+33:1921:33
23Karin LindénOK Gynge1:08:37+34:4021:59
24Berit NilssonOK Älme1:11:08+37:1122:47
25Lillemor HallinOK Landehof1:12:40+38:4323:17
26Inger BylanderSvenljunga OK1:14:46+40:4923:57
27Ing-Mari LarssonOK Löftan1:23:59+50:0226:55

H70

3 670 m, 43 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Per HaepplingVästerås SOK35:389:42
2Inge PerssonFK Boken36:26+0:489:55
3Kjell MånssonRonneby OK36:37+0:599:58
4Lars-Åke ClaessonSkillingaryds FK37:11+1:3310:07
5Henrik BergmanOK Linné37:40+2:0210:15
6Rolf JakobssonAlfta-Ösa OK39:02+3:2410:38
7Ronny AnderssonOK Skogshjortarna39:25+3:4710:44
8Arne GrøndahlSøllerød OK40:11+4:3310:56
9Ole  SvendsenOK Roskilde40:16+4:3810:58
10Stig-Ove TollIK Stern41:50+6:1211:23
11Göte Johansson D-POK Tranan43:02+7:2411:43
12Waste ByströmOK Virdarna43:33+7:5511:51
13Magne HagströmFrölunda OL43:51+8:1311:56
14Kjell LindauOK Kompassen44:02+8:2411:59
15Kenneth IvehagFrämmestads IK44:53+9:1512:13
16Roland LagessonOK Löftan45:07+9:2912:17
17Erland LingJönköpings OK45:09+9:3112:18
18Bengt AnderssonTidaholm SOK Sisu46:26+10:4812:39
19Bengt-Åke SvenssonIK Ymer46:32+10:5412:40
20Rune GunnarssonNässjö OK49:02+13:2413:21
21Lars LindénOK Gynge49:08+13:3013:23
22Olle HermanssonIK Ymer49:15+13:3713:25
23Sven Olof FranssonOK Stigen49:56+14:1813:36
24Stig KarlssonTorsås OK51:18+15:4013:58
25Bo SvenssonTockarps IK51:51+16:1314:07
26Jørn ThomsenKolding OK52:31+16:5314:18
27Gösta LindqvistOK Löftan53:49+18:1114:39
28Herluf JensenSvendborg OK56:02+20:2415:16
29Paul SchannongMalmö OK57:00+21:2215:31
30Niels LyhneTisvilde Hegn OK57:03+21:2515:32
31Holger MikkelsenOdense Orienteringsklub57:22+21:4415:37
32Ivan ErnvidUlricehamns OK57:42+22:0415:43
33Nils-Erik GunnarssonOK Gipen58:26+22:4815:55
34Palle Møller NielsenOdense Orienteringsklub58:59+23:2116:04
35Svein BakkenStigsökarna1:00:53+25:1516:35
36Torgny JonssonVäxjö AIS1:04:04+28:2617:27
37Johnny WallingeOK Kolmården1:04:05+28:2717:27
38Håkan BrostMalmö OK1:09:00+33:2218:48
39Arne JohanssonBredaryds SOK1:11:13+35:3519:24
40Kent CarlgrenOK Skogshjortarna1:12:45+37:0719:49
41Johnny MalmgrenHjärnarps GH OL1:13:40+38:0220:04
42Hans Olof AnderssonOK Skogshjortarna1:26:38+51:0023:36
Göran ThourVärend GN OLej godkänd
Karl-Axel JohanssonIK Uvenej start
Tom LindbergLunds OKej start
Sven-Erik ForsellLunds OKej start
Roger TorperSkaukameratene OLej start
Bengt HanssonOK Löftanej start
Christer WestbergIFK Göteborgej start
Ingvar BengtssonOskarströms OKej start

D75

2 860 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gun HanssonYstads OK53:3818:45
2Gro BakkenStigsökarna54:06+0:2818:54
3Gunnel BörjessonIK Uven54:23+0:4519:00
4Inger HallbergIK Uven56:10+2:3219:38
5Christina HogedalKungälvs OK59:17+5:3920:43
6Ann-Marie TillmanFalköpings AIK OK1:04:07+10:2922:25
7Marianne PeterssonFrölunda OL1:04:27+10:4922:32
8Vera TofteredIF Rigor1:10:04+16:2624:29
9Inger KarlssonIK Dran1:27:40+34:0230:39
10Inga JohanssonSöders-Tyresö1:29:13+35:3531:11
11Gerd HallstenVänersborgs SK1:33:54+40:1632:49
Anita AnderssonFjärås AIKej start

H75

3 330 m, 37 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Håkan SkogumMarkbygdens OK35:4610:44
2Göran OlofssonFjärås AIK37:04+1:1811:07
3Lennart BernhedTolered-Utby Ol-klubb37:43+1:5711:19
4Ernie BroströmHalmstad OK38:13+2:2711:28
5Roland KarlssonRonneby OK38:26+2:4011:32
6Roland BrandshageSävedalens AIK40:08+4:2212:03
7Sven-Erik LundAnderstorps OK44:39+8:5313:24
8Lars-Göran BjörnlingerIK Vista46:10+10:2413:51
9Nils GrannKristinehamns OK46:19+10:3313:54
10Leif SjögrenOK Orion47:09+11:2314:09
11Atte HeikkiläOK Gipen48:15+12:2914:29
12Lennart ErikssonOK Stigen49:31+13:4514:52
13Rune AhlanderJönköpings OK50:22+14:3615:07
14Kjell PerssonMariestads FK50:24+14:3815:08
15Åke AxelssonIK Uven50:50+15:0415:15
16Kåre TengnérFK Friskus-Varberg51:03+15:1715:19
17Åke HogedalKungälvs OK52:19+16:3315:42
18Anders AdlerLinköpings AIK56:18+20:3216:54
19Sigvard RudolfssonOK Gisle57:08+21:2217:09
20Bengt-Åke BorgemoSOK Viljan58:34+22:4817:35
21Ingemar TuressonMalmö OK1:01:20+25:3418:25
22Olle JohanssonSöders-Tyresö1:01:21+25:3518:25
23Guntram MånssonMariestads FK1:05:56+30:1019:47
24Erland OlssonDalsjöfors IF1:07:39+31:5320:18
25JB LarssonOK Löftan1:09:03+33:1720:44
26Karl-Eric WannbergIK Omega1:09:45+33:5920:56
27Bent MortensenOK 73 1:10:40+34:5421:13
28Mogens KöhlerBallerup OK1:14:14+38:2822:17
29Arne GustafssonMalmö OK1:15:05+39:1922:32
30Gunnar FribergOK Kompassen1:15:46+40:0022:45
31Rune BengtssonRonneby OK1:16:55+41:0923:05
32Gunnar WaernTrollhättans SOK1:20:20+44:3424:07
33Stig FranssonOK Stigen1:21:31+45:4524:28
34Rune KarlssonOK Löftan1:47:10+1:11:2432:10
Klas TykessonRävetofta OKej godkänd
Evert JenhallOK Skogsvargarnaej godkänd
Bengt OlofssonHjärnarps GH OLej godkänd
Sören BråhnJönköpings OKej start
Otto HolmdahlLinköpings OKej start
Tord LöövLidköpings VSKej start
Torild BornetunSkillingaryds FKej start
Lennart ÖstanbäckMarkbygdens OKej start
Bernt JohanssonOK Gisleej start
Stig GustafssonHalmstad OKej start

D80

2 530 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Bernice AntonssonFK Friskus-Varberg39:0015:24
2Gunvor GöranssonLaholms IF OK45:09+6:0917:50
3Anna-Lisa BerglundSävedalens AIK52:22+13:2220:41
4Lisa HedströmGöteborg-Majorna OK54:52+15:5221:41
5Signe NymanUddevalla IS1:00:17+21:1723:49
6Gunvor HåkanssonMarkbygdens OK1:03:42+24:4225:10

H80

3 120 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ture GunnarssonGöteborg-Majorna OK45:3914:37
2Valter AlamaaIK Vikings OK46:09+0:3014:47
3Sture PetterssonFalköpings AIK OK46:22+0:4314:51
4Sven Erik AnderssonFalköpings AIK OK46:58+1:1915:03
5Ove KilbornUddevalla IS48:09+2:3015:25
6Allan HåkanssonSOK Viljan49:00+3:2115:42
7Bertil JohanssonMarkbygdens OK52:23+6:4416:47
8Carl-Henrik HallbergIK Uven53:04+7:2517:00
9Bertil JohanssonSkåneslättens OL54:23+8:4417:25
10Rolf ForsmanTolered-Utby Ol-klubb55:50+10:1117:53
11Svend FladbergKøge OK1:04:55+19:1620:48
12Henry GustafssonÅlems OK1:05:30+19:5120:59
13Kurt DoseKøge OK1:20:58+35:1925:57
Sven AnderssonOK Stigenej start

H85

2 530 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Bengt BorgGöteborg-Majorna OK51:1020:13

Inskolning

1 570 m, 82 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Loviza Adolfsson-KarlssonOK Bävernfullföljt
Alma AhnoffGöteborg-Majorna OKfullföljt
Nadja AhnoffGöteborg-Majorna OKfullföljt
Axel AnderssonOK Skogsstjärnanfullföljt
Emma AnderssonOK Virdarnafullföljt
Johannes AnderssonVänersborgs SKfullföljt
Josefina AndraeOK Vilse 87fullföljt
Rickard BerndtssonFrölunda OLfullföljt
Viktor BerntssonFrölunda OLfullföljt
Agnes BestermanIK Trenne Ullaredfullföljt
Joar BlomqvistBredareds IFfullföljt
Elin BorgOK Orintofullföljt
Hanna BystrømIndre Østfold OKfullföljt
Sander BystrømIndre Østfold OKfullföljt
Alice CarlqvistFK Friskus-Varbergfullföljt
Johannes DahlbergIK Trenne Ullaredfullföljt
Samuel DahlbergIK Trenne Ullaredfullföljt
Tindra DavidssonOK Bävernfullföljt
Juliette DebaeckerEslövs FKfullföljt
Theo DoverforsTjällmo-Godegårds OKfullföljt
Gabriel EkströmHalmstad OKfullföljt
Hilma EkströmStenungsunds OKfullföljt
Lovisa EliassonFK Friskus-Varbergfullföljt
Emilia ElverlindOK Trananfullföljt
Andrea EnbomVänersborgs SKfullföljt
Linn EnbomVänersborgs SKfullföljt
Felicia Erlandsson-MårtenssonIK Trenne Ullaredfullföljt
Olle ErsborgDeromefullföljt
Simon GrahnIK Uvenfullföljt
Andy GranforsIF Rigorfullföljt
Lovisa GullqvistVästvärmlands OKfullföljt
Gustaf GusedFalkenbergs OKfullföljt
Johan GusedFalkenbergfullföljt
Daniel Gustafsson GeorgiiMalmöfullföljt
Ella HagstrandBurseryds IFfullföljt
Hugo HedströmOK Bävernfullföljt
Rufus HedströmOK Bävernfullföljt
Oskar HjertbergIK Ymerfullföljt
Emy HjertströmFK Friskus-Varbergfullföljt
Jacob HolmbergUlricehamns OKfullföljt
Johannes HolmbergUlricehamns OKfullföljt
Isak HolmsboOK Orintofullföljt
Ida IvarssonOK Skogshjortarnafullföljt
Gustav JohanssonFrämmestads IKfullföljt
Lova JohanssonFK Friskus-Varbergfullföljt
Emelie JohnssonOK Vilse 87fullföljt
Elias JosefssonVästvärmlands OKfullföljt
Maja JosefssonVästvärmlands OKfullföljt
Eddie KarlssonOK Vilse 87fullföljt
Johanna KleistBoxholm-Mjölby OLfullföljt
Moa KleistBoxholm-Mjölby OLfullföljt
Hugo KonradssonIK Omegafullföljt
Nathalie LangenbachOK Nackhefullföljt
Simon LindebladTrollhättans SOKfullföljt
Isabelle LinderOK Orientofullföljt
Mathias LinløkkenØstmarka OKfullföljt
Saga LorénOK Frisenefullföljt
Stella LorénOK Frisenefullföljt
Alvin LönkvistOK Vivillfullföljt
Axel MagnussonHalmstad OKfullföljt
Alfred NielsenOK Skogshjortarnafullföljt
Olle NordinUlricehamns OKfullföljt
Frida OdenFjärås AIKfullföljt
Love PerssonLaholms IF OKfullföljt
Elin PetersonIK Ymerfullföljt
Lukas PetterssonStigsökarnafullföljt
Ebba RanbroHelsingborgs SOKfullföljt
Hugo Samuelsson FlinkOK Orionfullföljt
Elias SamuelssonOK Vivillfullföljt
Alexandra SeldénIF Marin Västfullföljt
Sebastian SeldénIF Marin Västfullföljt
Edvin StegmarkHalmstad Garnisons IFfullföljt
Hilda TrofastTullinge SKfullföljt
Hilma TrofastJönköpings OKfullföljt
Moa WallströmSävedalens AIKfullföljt
Nikki WeihartOK Orintofullföljt
Erik WilliamssonTolered-Utby Ol-klubbfullföljt
Emil WindevallSävedalens AIKfullföljt
Calle WärnOK Skogshjortarnafullföljt
Elvis ÅbergTolered-Utby Ol-klubbfullföljt
Vilgot ÅhlundVänersborgs SKfullföljt
Simon ÖstmanOK Landehoffullföljt

U1

2 130 m, 64 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Carl HendbergSOK 6814:326:49
2Fanny HanssonFalkenbergs OK15:32+1:007:17
3Maja KarmstigFK Friskus-Varberg15:36+1:047:19
4Olle LundgrenBK Häcken15:51+1:197:26
5Tilde LovefallOK Skogsfalken16:15+1:437:37
6David CarlsvärdHelsingborgs SOK16:16+1:447:38
7Emil AnderssonOK Virdarna16:22+1:507:41
8Melvin LundOK Skogshjortarna16:34+2:027:46
9Klara PetterssonÅmåls OK16:37+2:057:48
10Melker KarlssonFalkenbergs OK16:41+2:097:49
11Axel TrofastTullinge SK16:47+2:157:52
12Sara OhlinOK Tranan16:48+2:167:53
13Liam KarlssonAlvesta SOK16:56+2:247:56
14Isak JohanssonOK Gisle17:00+2:287:58
15Evelina SjöstrandFK Snapphanarna17:08+2:368:02
16Arthur LundgrenTolered-Utby Ol-klubb17:45+3:138:20
17Filip HanssonOK Löftan18:07+3:358:30
18Melwin ArvidssonIF Rigor18:13+3:418:33
19Albin JägstedtHalmstad OK18:17+3:458:35
20Max DoverforsTjällmo-Godegårds OK18:22+3:508:37
21Isabella AhlströmOK Vivill18:32+4:008:42
22Emil KarlssonFalkenbergs OK18:45+4:138:48
23Karl KarlssonFalkenbergs OK18:46+4:148:48
24Frida ÅkerbergOK Löftan18:55+4:238:52
25Adine IngesenSarpsborg OL19:11+4:399:00
26Gustav AspIFK Göteborg19:27+4:559:07
27Albert BrohedeOK Älgen19:28+4:569:08
28Elis Bergendahl-HanssonIF Thor19:33+5:019:10
28Emil SkeppSävedalens AIK19:33+5:019:10
28Ella MikkelsenHorsens OK19:33+5:019:10
31Felicia AhlstrandFK Friskus-Varberg19:40+5:089:13
32Alva WallinIK Trenne Ullared20:00+5:289:23
33Elsa SvenssonIF Rigor20:08+5:369:27
34Selma AbrahamssonHylte OK20:41+6:099:42
35Valter DrejmoOK Landehof20:47+6:159:45
36Kajsa ElfströmOK Orinto20:48+6:169:45
37Maja NordinUlricehamns OK20:57+6:259:50
38Tom WeihartOK Orinto21:59+7:2710:19
39Ellen TollOK Njudung22:05+7:3310:22
39Agnes GustafssonOK Roxen22:05+7:3310:22
41Eliva PerssonOK Orinto22:25+7:5310:31
42Filippa KindeTolered-Utby Ol-klubb22:33+8:0110:35
43Mads Christian MaarupCopenhagenO22:36+8:0410:36
44Malva ArvidssonBrattås CK22:45+8:1310:40
45Estelle SjögrenBromma-Vällingby SOK23:26+8:5411:00
46Gottfrid AlexanderssonIF Rigor23:44+9:1211:08
47John SjöforsOK Älme24:07+9:3511:19
48Karl Aderstedt AlthoffKungälvs OK24:25+9:5311:27
49Maya SteneborgOK Orinto24:34+10:0211:32
50Bea MagnstedtOK Vilse 8724:43+10:1111:36
51Simon MagnerfeltFalköpings AIK OK25:10+10:3811:48
52Marcus OlanderTäby OK25:59+11:2712:11
53David Warberg PlougBallerup OK26:48+12:1612:34
54Vidar BorgGöteborg-Majorna OK27:23+12:5112:51
55Vilhelm ÖstmanOK Landehof27:47+13:1513:02
56Agnes BerlinOK Orion28:24+13:5213:20
57Simon MagnussonHalmstad OK28:58+14:2613:35
58Olivia BlomquistFK Friskus-Varberg40:18+25:4618:55
59Linus BruhnIF Rigor43:06+28:3420:14
60Daniel Gustafsson GeorgiiMalmö45:40+31:0821:26
61Rickard BerndtssonFrölunda OL45:42+31:1021:27
62Viktor BerndtssonFrölunda OL48:54+34:2222:57
63Saga ChristensenKalmar OK52:22+37:5024:35
64Elis NorinFrölunda OL52:30+37:5824:38
Evelina HasselgrenIF Rigorej start
Olle PetersénOK Njudungej start
Elias ZederinOK Nackheej start

Öppen motion 1

2 220 m, 34 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ronnie KarlssonOK Vilse 8715:076:48
2Johanna NilssonFrämmestads IK15:22+0:156:55
3Lina FranssonJönköpings OK19:03+3:568:34
4Evelina GårdsbyTolered-Utby Ol-klubb19:05+3:588:35
5Ida AlnervikHelsingborgs SOK19:34+4:278:48
6Jessica JohanssonSol Tranås20:47+5:409:21
7Helena SteneborgOK Orinto21:28+6:219:40
8Mathilda Andersson IK Trenne Ullared21:34+6:279:42
9Matilda BorglundIK Omega21:40+6:339:45
10Kerstin Andersson IK Trenne Ullared22:21+7:1410:04
11David StenbergMölndal23:18+8:1110:29
12Evelyn PalenrydOK Lindéna23:53+8:4610:45
13Eva BremerBoxholm-Mjölby OL24:49+9:4211:10
14Alma Pettersson-PalmLerums SOK24:58+9:5111:14
15Elsa AspMölndal Outdoor IF25:08+10:0111:19
16Christina WernerssonOK Orinto25:45+10:3811:35
17Bodil HedenbergOK Vivill25:47+10:4011:36
18Linus HansonHalmstad OK32:16+17:0914:32
19Malte KristianssonHalmstad OK33:20+18:1315:00
19Moa KristianssonHalmstad OK33:20+18:1315:00
21Monika JohnssonOK Vilse 8734:25+19:1815:30
22Andreas JohnssonOK Vilse 8734:30+19:2315:32
23Marie LundOK Gynge35:27+20:2015:58
24Kalle JutzelerLund36:47+21:4016:34
25Magnus HenningssonOK Löftan37:24+22:1716:50
26Nathalie HenningssonOK Löftan37:25+22:1816:51
27Helena BergIS Kullen38:58+23:5117:33
28Anna-Karin SandbergOK Skogsvargarna40:10+25:0318:05
29Jessica MagnstedtOK Vilse 8740:25+25:1818:12
30Anna BorgIF Hagen44:12+29:0519:54
31Britt  TrofastLekeryd-Svarttorps SK44:59+29:5220:15
32Gudrun OlofssonHjärnarps GH OL58:23+43:1626:17
Karl AndraeOK Vilse 87ej godkänd
Kajsa NordellLinköpningej godkänd
Viktor LindqvistBoxholm-Mjölby OLej start

Öppen motion 2

4 110 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anders IvarssonTräslövsläge28:066:50
2Joel SjöholmOK Pan-Kristianstad33:13+5:078:04
3Anna HagmanLerums33:58+5:528:15
4Oscar SucksdorffOK 7335:14+7:088:34
5Lotta EliassonFK Friskus-Varberg36:58+8:528:59
6Albin HjellströmGränna-Bygdens OK39:39+11:339:38
7Johan BerköAnderstorps OK44:01+15:5510:42
8Mads PettorssonOK Sorø45:18+17:1211:01
9Ulrika Delfalk LjungqvistKexholms SK49:27+21:2112:01
10Tobias BruhnIF Rigor1:06:54+38:4816:16

Öppen motion 4

5 180 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Dan MobergIstrums SK49:299:33
2Anna AlnervikHelsingborgs SOK57:37+8:0811:07
3Roland DeiningerOLG St.Gallen/Appenzell58:31+9:0211:17
4Johan EklundHammarö59:37+10:0811:30
5Gustaf EklundHammarö1:00:28+10:5911:40
6Michael FritzellIF Rigor1:02:51+13:2212:07
7Mikael KarlssonOK Bävern1:04:02+14:3312:21
8Ann-Helen JohanssonReftele OK1:22:59+33:3016:01
9Caroline HildingssonLunds OK1:33:26+43:5718:02
10Gina TellnorBredareds IF1:34:09+44:4018:10
11Fredrik PetterssonLerums SOK1:34:15+44:4618:11
12Emilia GanslandtIFK Lidingö SOK1:37:58+48:2918:54
13Robin SandbergOK Stigen1:48:08+58:3920:52
14Helena GanslandtIFK Lidingö SOK1:51:17+1:01:4821:28
15Linda LjungdahlHjärnarps GH OL2:02:47+1:13:1823:42
Tomas PetersénOK Njudungej godkänd
Anders BergIS Kullenej godkänd
Helene SwartzIFK Lidingö SOKej start

Öppen motion 5

3 580 m, 119 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Fanny BrodinIstrums SK32:509:10
2Pernilla BökmanRonneby OK35:35+2:459:56
3Mikael JohanssonRonneby OK35:36+2:469:56
4Micael ElmbladBredaryds SOK37:57+5:0710:36
5Peter JohanssonVäxjö OK38:36+5:4610:46
6Alva SellgrenGöteborg-Majorna OK38:46+5:5610:49
7Helena SellgrenGöteborg-Majorna OK39:14+6:2410:57
8Torbjörn LönkvistOK Vivill39:42+6:5211:05
9Mattias BrockmarkBuena Vista A.C.40:03+7:1311:11
10Sylvain DebaeckerEslövs FK40:10+7:2011:13
11Per GenvadGöteborg-Majorna OK40:59+8:0911:26
12Karl PetterssonOK Njudung41:01+8:1111:27
13Bengt JohanssonBredaryds SOK41:22+8:3211:33
14Johan HjertströmFK Friskus-Varberg41:30+8:4011:35
15Bjørn Sverre GulheimKolbotn & Skimt OL43:09+10:1912:03
16Sven-Arne BengtssonOK Nackhe44:13+11:2312:21
17Mikael HolmsboOK Orinto44:20+11:3012:23
18Ola SamuelssonOK Vivill44:23+11:3312:23
19Peter GrimbeckSävedalens AIK44:28+11:3812:25
20Johan LarssonBredareds IF45:06+12:1612:35
21Tommy VartiaOK Löftan45:08+12:1812:36
22Maja ÖmanKarlskrona45:32+12:4212:43
23Lars MobergOK Lindéna45:33+12:4312:43
24Mats SvenssonI 15 IF45:46+12:5612:47
25Patrik CorneliussonOK Löftan45:51+13:0112:48
26Jens MentzerOK Skogshjortarna46:12+13:2212:54
27Björn EngelbrektssonFK Snapphanarna46:30+13:4012:59
28Niklas DahlströmFK Herkules46:51+14:0113:05
29Susanne BorssénOK Kroppefjäll47:07+14:1713:09
30Petter AnderssonStenungsunds OK48:30+15:4013:32
31Ulrika SanderOK Milan48:35+15:4513:34
32Jan BorssénOK Kroppefjäll48:37+15:4713:34
33Mikael KarlssonOK Bävern48:42+15:5213:36
34Tord StrandbySOK Träff48:50+16:0013:38
35Tobias KarlssonOK Skogsmunken48:51+16:0113:38
36Jennifer AnderssonOK Skogsmunken49:00+16:1013:41
37Jonas ÖmanKarlskrona49:16+16:2613:45
38Katarina VartiaOK Löftan50:08+17:1814:00
39Helena AnderssonMarkbygdens OK50:33+17:4314:07
40Mats JohanssonIstrums SK50:47+17:5714:11
41Louise PihlLunds OK51:18+18:2814:19
42Daniel HäggbringLerums SOK51:47+18:5714:27
43Ulrika GranforsIF Rigor52:03+19:1314:32
44Therese GustafssonOK Virdarna52:05+19:1514:32
45Anders HagstedtLinköping52:23+19:3314:37
46Anders BäckmanTolered-Utby Ol-klubb52:56+20:0614:47
47Ronny EkmanOK Kullingshof53:08+20:1814:50
48Per RogneIK Hakarpspojkarna53:29+20:3914:56
49Maria JohanssonLunds OK53:31+20:4114:56
50Marion HallstenUddevalla OK53:32+20:4214:57
51Jessica SjögrenEslövs FK53:50+21:0015:02
52Lisa SandströmOK Stigen53:55+21:0515:03
53Stefan BorgGöteborg-Majorna OK54:03+21:1315:05
54Tony GullqvistVästvärmlands OK54:05+21:1515:06
55Anna LindeblomIK Omega54:06+21:1615:06
56Johan JögårdOK Nackhe54:53+22:0315:19
57Hanna JögårdOK Nackhe54:54+22:0415:20
58Claes JohanssonOK Kullingshof55:22+22:3215:27
59Christine LundOK Skogshjortarna55:39+22:4915:32
60Martin FalkebyLjungskile FK56:05+23:1515:39
61Linda BernboOK Ravinen56:20+23:3015:44
62Carin Arrestad-KarlssonOK Orinto56:39+23:4915:49
63Anette FranssonJönköpings OK56:54+24:0415:53
64Filip EnforsTockarps IK58:07+25:1716:14
65Per LundgrenLindome58:21+25:3116:17
66Sofia JosefssonRydboholms SK58:53+26:0316:26
67Birgitte WraaTisvilde Hegn OK59:11+26:2116:31
68Marie KarlssonVäxjö OK59:17+26:2716:33
69Anders WigrenTullinge SK59:31+26:4116:37
70Sara JägstedtHalmstad OK1:00:09+27:1916:48
71Frida RönnqvistOK Löftan1:00:19+27:2916:50
72Semona Dahlman NilssonOK Orion1:00:24+27:3416:52
73Åsa ForssÅby Tjureda IF1:00:31+27:4116:54
74Thomas AsplundOK Skogsvargarna1:00:51+28:0116:59
75Pär NorgrenGällstadbygdens SOK1:01:08+28:1817:04
76Karl-Erik AnderssonOskarströms OK1:01:43+28:5317:14
77Patrik GryttbornGällstadbygdens SOK1:01:46+28:5617:15
78Thomas BohmanNybro OK1:02:15+29:2517:23
79Celine BodinGällstadbygdens SOK1:02:36+29:4617:29
80Clara KrantzIK Ymer1:02:47+29:5717:32
81Elin SvenssonOK Kullingshof1:02:53+30:0317:33
82Jenny RönnqvistOK Löftan1:03:09+30:1917:38
83Magnus LinderOK Orinto1:03:43+30:5317:47
83Evelina LindeblomIK Omega1:03:43+30:5317:47
85Pia AndrénIF Rigor1:04:15+31:2517:56
86Annmarie SvenssonBurseryds IF1:05:58+33:0818:25
87Lizkulla PetterssonMarkbygdens OK1:06:00+33:1018:26
88Bettina Katy AndersenSøllerød OK1:06:51+34:0118:40
89Fredrik EkströmHalmstad OK1:07:31+34:4118:51
90Hilma MarkinhuhtaOK Landehof1:07:40+34:5018:54
91Lennart ForsHestra IF1:07:57+35:0718:58
92Helena SchutzdellerHässleholms OK1:10:44+37:5419:45
93Helén PerssonHässleholms OK1:11:00+38:1019:49
94Christoffer MagnstedtOK Vilse 871:11:55+39:0520:05
94Catarina KarlssonSOK Träff1:11:55+39:0520:05
96Evelina GunnarssonRydboholms SK1:13:46+40:5620:36
97Matilda GunnarssonRydboholms SK1:13:49+40:5920:37
98Anna Ekbom OlsonIK Uven1:13:54+41:0420:38
99Anne FagerbergIK Uven1:14:11+41:2120:43
100Anna-Maria BlomquistFK Friskus-Varberg1:15:54+43:0421:12
101Ann-Chatrin HolmbergUlricehamns OK1:17:16+44:2621:34
102Johan KarlssonSjövalla FK1:18:10+45:2021:50
103Elin WahlgrenSjövalla FK1:18:18+45:2821:52
104Catharina WinbergStenungsunds OK1:19:48+46:5822:17
105Mikael ErdeliusIF Rigor1:20:19+47:2922:26
106Ola SamuelssonOK Orion1:20:47+47:5722:33
107Karin VidarssonOK Nackhe1:23:45+50:5523:23
108Anna GrahnIK Uven1:24:22+51:3223:33
109Ann-Katrine GunnarssonRydboholms SK1:25:12+52:2223:47
110Cecilia RoosOK Landehof1:27:51+55:0124:32
111Åke EkbergMarkbygdens OK1:31:14+58:2425:29
112Per KarlssonBovallsstrand1:32:29+59:3925:50
113Mona UppstenOK Enen1:37:52+1:05:0227:20
114Siw SvenssonSvenljunga OK1:48:27+1:15:3730:17
115Knud LarsenHerlufsholm OK2:38:17+2:05:2744:12
116Jan NielsenHerlufsholm OK2:38:29+2:05:3944:16
Barbro CassingRonneby OKej godkänd
Ann-Marie JohanssonBredaryds SOKej godkänd
Christina VestergrenIK Uvenej godkänd
Britt-Marie EkbergOK Orintoej start
Jörgen ForssÅby Tjureda IFej start
Johanna LindénVäxjö OKej start
Bertil  TallqvistKlubblösej start
Thomas WinbladhLunds OKej start

Öppen motion 6

6 140 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Klas ÅströmMölndal Outdoor IF55:128:59
2Tore MårtensonOK Vivill56:48+1:369:15
3Leif SöderlindBredareds IF1:02:07+6:5510:07
4Lina SandströmOK Stigen1:08:19+13:0711:07
5Anna SäfstenMölndal Outdoor IF1:11:51+16:3911:42
6Daniel AxelssonMålilla OK1:17:28+22:1612:37
7Hanna JohanssonFK Friskus-Varberg1:23:13+28:0113:33
8Hedvig HelgessonTeam Kålltorp1:25:11+29:5913:52
9Katarina WallbergOK Alehof1:30:33+35:2114:44
10Martin HolgerssonIK Hakarpspojkarna1:30:49+35:3714:47
11Bertil  TallqvistKlubblös1:32:50+37:3815:07
Arvid WikströmGöteborgs SKej godkänd
Katarina Rydén MarkinhuhtaGöteborgs SKej godkänd

Öppen motion 7

3 210 m, 140 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Pär JohanssonOslo28:258:51
2Bjarke SucksdorffOK 7329:51+1:269:17
3Johan GustafssonOK Nackhe30:05+1:409:22
4Emelie Karlsson-LandénIstrums SK31:32+3:079:49
5Pernilla NilssonHalmstad OK31:47+3:229:54
6Eric TofteredIF Rigor31:58+3:339:57
7Katrin OlinderssonOK Löftan32:40+4:1510:10
8Rolf HermanssonMarkbygdens OK32:46+4:2110:12
9Patrik KleistBoxholm-Mjölby OL33:17+4:5210:22
10Jenny WärnOK Skogshjortarna33:58+5:3310:34
11Lotta NilssonOK Alehof34:23+5:5810:42
12Stefan JönssonIK Uven34:35+6:1010:46
13Jenny ErdeliusIF Rigor34:37+6:1210:47
14Tomas OlaussonAskersunds OK34:54+6:2910:52
15Josefin BertilssonMölndal34:55+6:3010:52
16Lovisa MannfolkUlricehamns OK35:06+6:4110:56
17Anders JonssonIF Marin Väst35:09+6:4410:57
18Per NorrbomSala OK36:26+8:0111:20
19Rune EliassonFalkenbergs OK36:41+8:1611:25
20Per CarlssonIF Hagen36:57+8:3211:30
21Thomas ForslundSäffle OK37:07+8:4211:33
22Peter PetterssonÅmåls OK37:29+9:0411:40
23Håkan BjörklundSjövalla FK37:55+9:3011:48
24Lina AxelssonIK Uven38:13+9:4811:54
25Rickard HenrikssonHelsingborgs SOK38:18+9:5311:55
26Martina JohanssonBredareds IF38:26+10:0111:58
27Evelyn WendeliusIFK Lidingö SOK38:30+10:0511:59
28Bo MagnussonKFUM Örebro OK38:41+10:1612:03
29Peter WraaFarumTisvilde OK38:43+10:1812:03
30Henrik BrusVästerbergslagens OL38:52+10:2712:06
30Joanna MalmkvistGöteborg38:52+10:2712:06
32Stig GustafssonIK Ymer39:38+11:1312:20
33Frida BjörklundSjövalla FK39:45+11:2012:22
34Simone WraaFarumTisvilde OK40:12+11:4712:31
35Fredrik CarlqvistFK Friskus-Varberg40:18+11:5312:33
36Maria Frödin Sävedalens AIK40:20+11:5512:33
37Katarina EnbomVänersborgs SK40:35+12:1012:38
38Patrik WendeliusIFK Lidingö SOK41:09+12:4412:49
39Karin PerssonOK Orinto41:28+13:0312:55
40Jenny EkströmStenungsunds OK41:37+13:1212:57
41Bengt ClassonOK Orinto41:55+13:3013:03
42Jennifer WendeliusIFK Lidingö SOK42:05+13:4013:06
43Anna-Karin BondessonFrosta OK42:14+13:4913:09
44Malin AnderssonIF Rigor42:40+14:1513:17
45Mikael SoppiOK Kroppefjäll42:46+14:2113:19
46Anne TuressonBredaryds SOK42:56+14:3113:22
47Kent JönssonLunds OK43:02+14:3713:24
48Håkan PetersonOK Tranan43:20+14:5513:29
49Annika MagnussonKFUM Örebro OK43:32+15:0713:33
50Jan FlansbjerKinnaströms SK43:50+15:2513:39
51Gustav HjellströmGränna-Bygdens OK43:58+15:3313:41
52Alice BarreforsIK Uven44:01+15:3613:42
53Karl-Johan OhlinOK Tranan44:09+15:4413:45
54Martin JohanssonGöteborg-Majorna OK44:10+15:4513:45
55Leif BlomqvistBredareds IF44:13+15:4813:46
56Lisa AgnvallIK Dran44:17+15:5213:47
57Hanna BoquistIK Uven44:38+16:1313:54
58Marina JohanssonOK Njudung44:48+16:2313:57
59Lena BergstrandKungälvs OK44:49+16:2413:57
60Conny WernerssonOK Orinto44:50+16:2513:58
61Ronny PalmFK Boken44:53+16:2813:58
62Jennie JohanssonBredaryds SOK44:57+16:3214:00
63Sara ForsbergIK Uven45:02+16:3714:01
64Petra JohanssonTrollhättans SOK45:52+17:2714:17
64Sara LindgrenLidköpings VSK45:52+17:2714:17
66Erik MöllerArboga OK45:55+17:3014:18
67Jannike BergGöteborg-Majorna OK46:00+17:3514:19
68Jörgen FriskMarkbygdens OK46:01+17:3614:20
69Conny HaddersElinorspelen46:05+17:4014:21
70David SkälegårdElinorspelen46:21+17:5614:26
71Cecilia KarlssonGöteborgs SK46:34+18:0914:30
72Agne KarlssonSimlångsdalens IF46:41+18:1614:32
73Lars SönsterödSOK 6846:48+18:2314:34
74Stefan StoltVänersborgs SK47:06+18:4114:40
75Eystein WeltzienTyrving IL47:10+18:4514:41
76Bo NobornSundsvalls OK47:33+19:0814:48
77Anders AgnvallIK Dran47:41+19:1614:51
78Jonatan RiberthIK Trenne Ullared47:49+19:2414:53
79Lennart BorgkvistIS Kullen48:23+19:5815:04
80Ingmar ErikssonFalkenbergs OK48:35+20:1015:08
81Sofia BrenanderSOK Viljan49:05+20:4015:17
82Harry LundströmOK Löftan49:15+20:5015:20
83Bo AdolfssonIK Ymer49:30+21:0515:25
84Anna-Karin LövgrenAvesta OK49:35+21:1015:26
85Ivar SörqvistMarkbygdens OK49:41+21:1615:28
86Anders LundOK Skogshjortarna50:24+21:5915:42
87Siri NordbergOK Skogshjortarna50:47+22:2215:49
88Andrea BergGöteborg-Majorna OK50:50+22:2515:50
89Hans-Åke DjurbäckKinnaströms SK51:03+22:3815:54
90Gert IvarssonOK Skogshjortarna51:53+23:2816:09
91Agnes AspMölndal Outdoor IF52:00+23:3516:11
92Anneli WendeliusIFK Lidingö SOK52:01+23:3616:12
93Erika AspMölndal Outdoor IF52:07+23:4216:14
94Gunilla EdgrenTrollhättans SOK52:30+24:0516:21
95Olof FagrellOK Alehof53:59+25:3416:49
96Odd OhlssonUddevalla OK54:03+25:3816:50
97Ann BrenanderSOK Viljan54:06+25:4116:51
98Pia HendbergSOK 6856:32+28:0717:36
99Ullabritt FlansbjerKinnaströms SK56:42+28:1717:39
100Lena Weiming-NybergKinnaströms SK56:53+28:2817:43
101Ingrid SalomonssonSkåneslättens OL57:00+28:3517:45
102Jan NilssonFK Snapphanarna58:31+30:0618:13
103Sofi NielsenOK Skogshjortarna58:59+30:3418:22
104Stig JohanssonHalmstad OK59:02+30:3718:23
105Marie SöderströmOskarströms OK59:26+31:0118:30
106Karin WahlgrenSjövalla FK59:52+31:2718:39
107Lennart LindbergIK Vista1:00:35+32:1018:52
108Cecilia PalmLerums SOK1:02:57+34:3219:36
109Torbjörn ToresonOK Löftan1:04:21+35:5620:02
110Teres ZachrissonKungälvs OK1:04:51+36:2620:12
111Andrew Cumming ThomWeston Emus1:05:08+36:4320:17
112Vibeke Warberg RohdeBallerup OK1:05:46+37:2120:29
113Lars-Erik HallbergFK Boken1:05:47+37:2220:29
114Lizzie HansenOK Landehof1:06:24+37:5920:41
115Carl-Åke HanssonLaholms IF OK1:07:01+38:3620:52
116Birgit PalmFK Boken1:07:13+38:4820:56
117Ann-Christin AugustssonStenungsunds OK1:07:47+39:2221:06
118Jens UddénLjungskile FK1:09:14+40:4921:34
119Eva-Marie RunnbyGMOK1:09:16+40:5121:34
120Ulla SönsterödSOK 681:09:44+41:1921:43
121Ingrid ÅhlundSvenljunga OK1:11:16+42:5122:12
122Frida MannfolkUlricehamns OK1:12:27+44:0222:34
123Eva-Lotta StoltVänersborgs SK1:12:36+44:1122:37
124Tobias MullinsSävedalens AIK1:13:10+44:4522:47
125Gunilla GlimténOK Löftan1:13:13+44:4822:48
126Birgitta JohanssonOK Tranan1:14:33+46:0823:13
127Leif BergGöteborg-Majorna OK1:18:26+50:0124:26
128Björn WinbergStenungsunds OK1:20:44+52:1925:09
129Lennart MagnussonLaholms IF OK1:20:51+52:2625:11
130Lars-Göran CullbrandIK Stern1:34:38+1:06:1329:28
131Helen NilssonSimlångsdalens IF1:35:33+1:07:0829:45
132Claes PetterssonIF Rigor1:37:42+1:09:1730:26
133Fredrik OlinderssonOK Löftan1:45:55+1:17:3032:59
Kurt JohanssonOK Gisleej godkänd
Eva AdolfssonIK Ymerej godkänd
Cecilia KarmetunOK Njudungej godkänd
Margareta NobornSundsvalls OKej godkänd
Fredrik JönssonHalmstad OKej godkänd
Arnfinn KappfjellIK Dranej godkänd
Marianne HallbergFK Bokenej godkänd
Henrik BodingIFK Lidingö SOKej start
Pia HjärtstömFK Friskus-Varbergej start
Sissi Karlsson