Svenska Orienteringsförbundet

Officiell totalresultatlista för Hallands 3-dagars

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: Hallands 3-dagars
Arrangörsorganisationer: Falkenbergs OK / Hylte OK / IK Trenne Ullared / OK Gläntan Vessigebro / Ätrans IF
Datum: fredag 12 juli 2013 - söndag 14 juli 2013

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)

D21L

7 720 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Maria MagnussonSävedalens AIK2:40:09
2Elin MånssonOK Löftan2:40:30+0:21
3Anastasia DenisovaSävedalens AIK2:45:04+4:55
4Lisa HolerEksjö SOK2:48:01+7:52
5Tenna Nørgaard LandspergTisvilde Hegn OK2:48:55+8:46
6Lotta SaetreOK Landehof2:49:12+9:03
7Emma AnderssonSävedalens AIK2:49:48+9:39
8Hanna PerssonGöteborg-Majorna OK2:52:03+11:54
9Märta MollénSävedalens AIK3:00:30+20:21
10Pia OlssonKalmar OK3:05:40+25:31
11Sara PrinceSävedalens AIK3:09:24+29:15
12Lina JogelandIK Ymer3:18:33+38:24
13Elin CarlssonIFK Lidingö SOK3:30:43+50:34
14Kristin AnderOK Landehof3:33:22+53:13
Susanne TumlinSävedalens AIKej godkänd
Elisabeth HanssonIFK Lidingö SOKej start
Amanda LeoBredaryds SOKej start
Marie PetterssonOK Djerfej start

H21L

10 580 m, 42 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Jonas NordströmHalden SK2:38:42
2Mikael EliassonGöteborg-Majorna OK2:44:43+6:01
3Joakim KarlssonIK Hakarpspojkarna2:45:18+6:36
4Sergej FedatsenkaSävedalens AIK2:47:22+8:40
5Oskar LjungqvistIK Hakarpspojkarna2:49:40+10:58
6Anders HedbergGöteborg-Majorna OK2:52:27+13:45
7Albin AnderssonMarkbygdens OK2:52:54+14:12
8Emil AhlbäckFossum IF2:53:00+14:18
9Johan HellmanVänersborgs SK2:53:02+14:20
10Johan LevinSävedalens AIK2:53:32+14:50
11Mikael AnderssonGöteborg-Majorna OK2:54:05+15:23
12Henrik LundgrenSävedalens AIK2:58:11+19:29
13Jonas PalmSävedalens AIK2:59:04+20:22
14Aaron PrinceSävedalens AIK2:59:26+20:44
15Marcus A KarlssonIK Hakarpspojkarna3:02:32+23:50
16Erik AlnervikHelsingborgs SOK3:02:33+23:51
17Marcus WadellUlricehamns OK3:03:10+24:28
18Martin IvarssonGöteborg-Majorna OK3:03:36+24:54
19Martin AhlbergerHestra IF3:05:30+26:48
20Johannes HenrikssonHelsingborgs SOK3:06:05+27:23
21Lars LundströmIF Hallby SOK3:06:26+27:44
22Andreas HolmqvistHestra IF3:06:57+28:15
23Tommy AnderssonVänersborgs SK3:07:04+28:22
24Philip PerssonOK Orion3:09:16+30:34
25Johannes EklöfIF Hallby SOK3:11:40+32:58
26Viktor RunnbyGöteborg-Majorna OK3:11:49+33:07
27Per-Anders EggertsenIFK Göteborg3:12:11+33:29
28Erik HedlundIK Ymer3:12:51+34:09
29Erik GustafssonNTNUI3:14:00+35:18
30Björn HellrupHelsingborgs SOK3:19:54+41:12
31Johan AntonssonOK Löftan3:22:54+44:12
32Mikael PihlLunds OK3:31:17+52:35
33John KumlinIK Ymer3:40:25+1:01:43
34Joakim AxelssonTrollhättans SOK3:49:31+1:10:49
35Victor AxbomOK Landehof3:55:23+1:16:41
36Andreas SamuelssonOK Reftele3:56:15+1:17:33
37Erik StillemarkIF Hallby SOK4:08:56+1:30:14
38Karl HolmquistIF Hallby SOK4:56:11+2:17:29
39Erik WallinMarkbygdens OK5:03:18+2:24:36
Martin IvarssonOK Skogshjortarnaej godkänd
Stefan RingOK Löftanej godkänd
Martin WendtLunds OKej godkänd
Andreas BjärkmarHalmstad OKej start
Per-Åke BligårdOK Vilse 87ej start
Fred JohanssonOK Nackheej start
Emil JönssonOK Denselnej start
Max KarleOK Skogshjortarnaej start
Björn KarlssonHalmstad OKej start
Ludwig LjungqvistIK Hakarpspojkarnaej start
Erik MemmiHalmstad OKej start
Niklas OlofssonOK Pan-Kristianstadej start
Albin PetterssonOK Tisarenej start
Erik SchultzOK Löftanej start
Richard SjöholmOK Pan-Kristianstadej start

D21

6 040 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Sofi ThorsellVästerås SOK2:31:57
2Elin HamreforsOK Landehof2:43:56+11:59
3Anna-Maria RoubertUmeå OK2:44:28+12:31
4Sofia AnderssonCentrum OK2:49:54+17:57
5Jenny BjörkLunds OK2:56:41+24:44
6Carolina NilssonOK Kompassen2:57:36+25:39
7Anna AlgotsonOK Tylöskog2:57:51+25:54
8Elin ThuressonBurseryds IF3:10:29+38:32
9Sofie PetterssonUlricehamns OK3:13:36+41:39
10Therese AlfredssonSävedalens AIK3:20:12+48:15
Lisa BorssénOK Kroppefjällej start
Mari Jellum HelgerudIL Tyrvingej start

H21

8 660 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Martin Laage KraghCopenhagenO2:28:03
2Thomas AspIFK Göteborg2:30:13+2:10
3Markus BåthOK Landehof2:37:03+9:00
4Johan PalmérUlricehamns OK2:46:54+18:51
5Albin ThunbergOK Alehof2:51:35+23:32
6Thorbjörn EkströmUddevalla OK3:06:58+38:55
7Erik BengtssonFK Åsen3:07:12+39:09
8Mikael BogrenOK Vivill3:09:23+41:20
9Felix AlnervikHelsingborgs SOK3:27:41+59:38
10Vidar ErikssonIF Marin Väst3:41:00+1:12:57
Olof BergvallFK Åsenej godkänd
Albin OlaussonAskersunds OKej godkänd
Fredrik AnderssonIF Rigorej start
Mikael AnderssonIF Rigorej start
Adam GeorgssonOK Nackheej start
Jon PeterssonIK Hakarpspojkarnaej start
Anton PetterssonMariestads FKej start
Peter ThelinBredaryds SOKej start

D21 Kort

4 250 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Josephine GreinerTSV Gruenwald1:52:42
2Jenny GullqvistVästvärmlands OK1:53:26+0:44
3Lisa WeimannIK Uven2:11:07+18:25
4Elin DölerudGöteborg-Majorna OK2:15:57+23:15
5Beatrice KöhlerTullinge SK2:16:14+23:32
6Anna NilssonFK Snapphanarna2:21:02+28:20
7Hanna WeimannIK Uven2:21:04+28:22
8Claudia GreinerTSV Gruenwald2:23:36+30:54
9Linda SkogOK Reftele2:24:15+31:33
10Sandra AxelssonVänersborgs SK2:31:07+38:25
11Mia GustafssonTolered-Utby Ol-klubb2:31:12+38:30
12Cecilia SpångbergLunds OK3:06:02+1:13:20
13Evelina EkelundMalmö OK3:50:58+1:58:16
Emma SigvardssonFK Friskus-Varbergej godkänd
Therese EkströmHalmstad OKej start
Camilla GraadIF Rigorej start

H21 Kort

6 770 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Anton HemlinIK Uven2:20:52
2Jonas H T KarlssonOK Skogsmunken2:24:31+3:39
3Per AspegrenOK Kontinent2:25:02+4:10
4Jonas RingsgårdOK Roxen2:26:00+5:08
5Michael KreibergOK Roskilde2:29:01+8:09
6Kim Baunehøj PedersenOK Roskilde2:31:35+10:43
7Daniel KarlssonOK Skogsmunken2:32:42+11:50
8Henric JohnssonBredaryds SOK2:39:34+18:42
9Daniel OlssonUddevalla OK2:39:38+18:46
10Michael AndersenOK Roskilde2:41:08+20:16
11Jonas HemlinIK Uven2:42:37+21:45
12Johan NilssonSävedalens AIK2:46:19+25:27
12Mattias PrickUddevalla OK2:46:19+25:27
14Markus NilssonOK Nackhe2:50:38+29:46
15Mikael Pettersson HjelmNorbergs OK2:55:23+34:31
16Rune Rasmussen Søllerød OK2:56:53+36:01
17Arvid WedlinSävedalens AIK2:58:03+37:11
18Andreas KarlssonSävedalens AIK2:58:38+37:46
19Robin ÖhrnOK Bävern2:59:21+38:29
20Kristian Juda Juda HusgardOK Roskilde3:00:33+39:41
21Robin KarlssonAlvesta SOK3:05:59+45:07
22Erik BernérusSävedalens AIK3:11:22+50:30
23Oskar NilssonOK Stigen3:22:13+1:01:21
24Johan OlofssonOK Skogshjortarna3:41:54+1:21:02
Tobias EdströmOK Gisleej godkänd
Kristian AndersonGöteborgs SKej start
Birger AnderssonIK Uvenej start
Tobban KarlssonOK Skogsmunkenej start
Johannes SvenssonOK Tyrej start
Jens UddénLjungskile FKej start

D21M

4 070 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Maria EklundKlubblös1:53:24
2Madelene HanssonOK Löftan3:24:10+1:30:46
3Kajsa KarlssonOK Kontinent3:39:48+1:46:24
Frida KällmenOK Tisarenej start

H21M

6 140 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Henrik TrofastTullinge SK2:26:49
2Benjamin EricssonDalsjöfors IF2:39:59+13:10
Mikael CarlsvärdHelsingborgs SOKej godkänd

D20

4 820 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Agnes LeoBredaryds SOK1:49:22
2Elin SvenssonIK Hakarpspojkarna1:50:58+1:36
3Julia OhlssonUddevalla OK1:58:05+8:43
4Therese EnengeHestra IF2:01:45+12:23
5Johanna HolménHalmstad OK2:05:35+16:13
6Julia DahlHelsingborgs SOK2:06:46+17:24
7Anna WallinSjövalla FK2:14:45+25:23
8Lisa WallinHestra IF2:18:59+29:37
9Filippa SpånérSävedalens AIK2:30:09+40:47
10Frida StrömgårdBredareds IF2:32:06+42:44
11Amanda ClaessonSävedalens AIK2:33:13+43:51
12Linnea GustafssonUddevalla OK2:44:26+55:04
13Lina JosefssonRydboholms SK3:00:34+1:11:12
14Eleonora Swenson BäckelinTolered-Utby Ol-klubb3:10:19+1:20:57
15Elinor LindelöwHärlövs IF3:44:58+1:55:36
Nicole LjungdahlHjärnarps GH OLej godkänd
Frida HedinHjärnarps GH OLej start
Linnea WahlgrenSjövalla FKej start

H20

6 770 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Magnus MaagCopenhagenO1:53:11
2Philip PålssonSkåneslättens OL1:53:53+0:42
3Pontus KarlssonMarkbygdens OK2:07:03+13:52
4Victor FlingmarkUddevalla OK2:07:18+14:07
5Pontus JanssonKungälvs OK2:07:40+14:29
6Simon Thrane HansenOK Pan-Kristianstad2:16:36+23:25
7Wojciech DudekIFK Göteborg2:18:24+25:13
8Simon LundinFinspångs SOK2:24:38+31:27
9Albin PetrénGöteborg-Majorna OK2:26:35+33:24
10Adam SzmulkowskiIFK Göteborg2:33:08+39:57
11Aske NyengaardCopenhagenO2:37:24+44:13
12Jonatan HöjlindIFK Moras OK2:53:17+1:00:06
13Anders OhlssonUddevalla OK3:10:34+1:17:23
Karl DannbringSkåneslättens OLej start
Daniel GustavssonFK Friskus-Varbergej start
Rasmus HansenHerlufsholm OKej start
Niklas HelmertzFrölunda OLej start
Bertram Kopp StannumCopenhagenOej start
Daniel SöderströmOK Skogsvargarnaej start

D18

4 370 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Aina EdgrenTrollhättans SOK1:45:34
2Klara PålssonKungälvs OK1:49:24+3:50
3Johanna LindgrenIF Hallby SOK1:54:23+8:49
4Felicia FeursteinTormestorps IF1:58:47+13:13
5Ulrika TofteredIF Rigor1:58:50+13:16
6Ellen JohnssonOK Nackhe1:59:47+14:13
7Lisa ElmbladBredaryds SOK2:08:48+23:14
8Caroline LindelöwHärlövs IF2:11:06+25:32
9Lisa WassénVänersborgs SK2:11:07+25:33
10Jenny EdgrenTrollhättans SOK2:19:42+34:08
11Emelie AnderssonVänersborgs SK2:19:48+34:14
12Clara MannfolkUlricehamns OK2:20:47+35:13
13Kristin HöögOK Kullingshof2:21:03+35:29
14Nikoline AndersenSøllerød OK2:32:10+46:36
15Linnea BergstrandKungälvs OK2:32:14+46:40
16Lovisa JohanssonVästerviks OK2:32:54+47:20
17Claudia RoomanTrol Belgium2:52:10+1:06:36
18Danielle FröstadKungälvs OK2:56:59+1:11:25
19Cherie SjöblomFrölunda OL2:57:37+1:12:03
Elin ClassonOK Orintoej godkänd
Åse DannbringSkåneslättens OLej godkänd
Kajsa HedinHjärnarps GH OLej start
Sofia HelmertzFrölunda OLej start
Anne Line StaugaardKolding OKej start

H18

5 360 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Martin HunhammarBromma-Vällingby SOK1:42:23
2Albin AxelssonIK Hakarpspojkarna1:48:49+6:26
3Arvid VågLerums SOK1:49:28+7:05
4Johan IvarssonOK Kullingshof1:51:06+8:43
5Martin OlssonTibro OK1:52:01+9:38
6Håkon Fruseth ChristiansenOL Tønsberg og Omegn1:56:33+14:10
7Erik Bäcklund-EkvallTrollhättans SOK1:58:57+16:34
8Erik ForsHestra IF1:59:58+17:35
9Karl ModigOK Alehof2:00:41+18:18
10Niklas FriskMarkbygdens OK2:18:12+35:49
11Martin NorrbomSala OK2:19:36+37:13
12Michael RoomanTrol Belgium2:29:14+46:51
13Christoffer JohanssonTrollhättans SOK2:33:48+51:25
14Oscar StenbergOK Skogshjortarna2:45:38+1:03:15
15Aron Laurell HåkanssonKungälvs OK2:48:34+1:06:11
16Eric BrattåsenOK Skogshjortarna3:05:25+1:23:02
17Nils BremerBoxholm-Mjölby OL3:08:40+1:26:17
18Alfred SteindahlStenungsunds OK3:10:52+1:28:29
19Marcus BengtssonMariestads FK3:14:43+1:32:20
20Anton KarlssonOK Skogshjortarna4:01:43+2:19:20
Oskar CervinHelsingborgs SOKej godkänd
Erik HagmanGöteborg-Majorna OKej start
Tobias JohanssonOK Gisleej start
Mikkel PettorssonOK Sorøej start
Filip WadstenOK Landehofej start

D17-20 Kort

4 040 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Ella JohanssonIF Hagen2:48:42
2Johanna KjellbergOK Flundrehof3:04:50+16:08
3Kristine BørstingHerlufsholm OK3:26:33+37:51
Olivia BorgIF Hagenej godkänd
Josefin AronssonFK Friskus-Varbergej start
Sara BainbridgeLaholms IF OKej start

H17-20 Kort

4 830 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Oskar HallénTrollhättans SOK3:05:22

D16

4 040 m, 34 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Kerstin WadmanGöteborg-Majorna OK1:29:52
2Linnéa GolsäterEksjö SOK1:31:35+1:43
3Josefine LindOK Gorm1:34:23+4:31
4Kajsa JungbjerGöteborg-Majorna OK1:41:17+11:25
5Elvira BjörklundTrollhättans SOK1:41:24+11:32
6Hanna KarlssonMarkbygdens OK1:43:18+13:26
7Agnes SpånérGöteborg-Majorna OK1:44:56+15:04
8Matilda ArboreliusHjärnarps GH OL1:46:05+16:13
9Sophia BjörnlingerIK Hakarpspojkarna1:46:07+16:15
10Astrid MaagCopenhagenO1:46:26+16:34
11Myrra CarlssonOK Orion1:48:36+18:44
12Hanna LindströmOK Tranan1:55:51+25:59
13Alice AxelssonMullsjö SOK1:55:52+26:00
14Elisabeth AronssonFK Friskus-Varberg1:55:57+26:05
15Annie ÖnstenIK Vista1:56:06+26:14
16Lina PålssonKungälvs OK1:56:10+26:18
17Agnes WesterbergTrollhättans SOK1:56:12+26:20
18Jonna HalonenFjärås AIK2:04:18+34:26
19Saga SanderOK Milan2:05:25+35:33
20Helena HagströmFalkenbergs OK2:07:06+37:14
21Klara ElmbladBredaryds SOK2:07:13+37:21
22Astrid HenrikssonHelsingborgs SOK2:26:14+56:22
23Tove LindOK Lindéna2:33:07+1:03:15
24Moa M-HenningssonIK Trenne Ullared2:37:04+1:07:12
25Emma WidellOK Skogshjortarna2:40:04+1:10:12
26Alva AbrahamssonGällstadbygdens SOK2:42:28+1:12:36
27Signe SteindahlStenungsunds OK2:51:29+1:21:37
28Matilda TengströmFrämmestads IK3:02:31+1:32:39
29Emelie RoosOK Landehof3:16:33+1:46:41
30Ebba BengtssonOK Lindéna3:28:44+1:58:52
31Clara HenningssonIK Trenne Ullared3:29:07+1:59:15
32Freja KliemCopenhagenO3:50:10+2:20:18
33Elvira OlssonOK Kroppefjäll3:57:15+2:27:23
Linnea KjellssonFalkenbergs OKej godkänd
Rebecka BrorssonTockarps IKej start

H16

4 830 m, 44 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Henrik JohannessonRonneby OK1:36:19
2Olle JosarpFK Friskus-Varberg1:36:26+0:07
3Elias Bäcklund-EkvallTrollhättans SOK1:37:56+1:37
4Olle AnderssonTullinge SK1:39:50+3:31
5Johan OlsonIK Uven1:41:22+5:03
6Loke AgmarkenHalmstad OK1:41:30+5:11
7Daniel AnderssonOK Löftan1:41:41+5:22
8Fredrik JohanssonOK Nackhe1:42:39+6:20
9Martin IllumCopenhagenO1:43:57+7:38
10Lukas DeiningerOLG St.Gallen/Appenzell1:44:25+8:06
11Eric RosjöJönköpings OK1:44:35+8:16
12Isac JohanssonSol Tranås1:53:31+17:12
13Viktor WassénVänersborgs SK1:53:35+17:16
14Jonathan EnvallTullinge SK1:54:05+17:46
15Edvin AnderssonVärend GN OL1:54:43+18:24
16Johan Lindbjerg SkovbækCopenhagenO1:54:48+18:29
17Erik SvenssonOK Klyftamo2:02:27+26:08
18Adam JohanssonTrollhättans SOK2:02:36+26:17
19Carl StrandbySOK Träff2:03:01+26:42
20Rune ØstergaardCopenhagenO2:03:04+26:45
21Peter HansenCopenhagenO2:03:07+26:48
22Adam BrobergIF Rigor2:05:44+29:25
23Martin SkyggesonOK Nackhe2:06:00+29:41
24Anders Huus PedersenCopenhagenO2:06:33+30:14
25Rasmus MöllerArboga OK2:06:56+30:37
26Øystein Fruseth ChristiansenOL Tønsberg og Omegn2:09:08+32:49
27Johan HöögOK Kullingshof2:18:14+41:55
28Linus AnderssonOK Skogshjortarna2:18:17+41:58
28August BengtssonOK Nackhe2:18:17+41:58
30Bjørnar LøvliAsker SK2:21:53+45:34
31Jakob BremerBoxholm-Mjölby OL2:26:07+49:48
32Anton BobergIF Rigor2:29:15+52:56
33Tim OlssonBrattås CK2:30:22+54:03
34Emil JohanssonOK Bävern2:47:16+1:10:57
35Alexander GraadRonneby OK3:01:15+1:24:56
36Emil DahlströmFK Herkules3:02:22+1:26:03
37Hugo ThunbergOK Alehof3:12:14+1:35:55
38John SandellHestra IF3:20:53+1:44:34
39Joakim HandinOK Löftan3:42:33+2:06:14
40Carl Christian GydesenOK Melfar3:55:57+2:19:38
Sander ArnevikRingerike OLej godkänd
Höjholt FrederikKolding OKej godkänd
Samuel HöjlindIFK Moras OKej godkänd
Andreas Duc JørgensenAllerød OKej godkänd
Samuel HenningssonOK Löftanej start
Vitus Woge NielsenCopenhagenOej start
Albin PålssonKungälvs OKej start

D16 Kort

3 580 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Hilda SvenssonNässjö OK2:21:25
2Sissel Eg StaugaardKolding OK2:35:04+13:39
3Karin MånssonSOK Träff2:36:36+15:11
4Silje Marie NordvikAsker SK2:43:12+21:47
5Sara JosefssonRydboholms SK2:58:50+37:25
Johanna MöllerYstads OKej godkänd

H16 Kort

3 550 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Karl PalmLerums SOK1:51:35
2Thor Find AndersenSøllerød OK2:12:02+20:27
3Simon AlvhageHestra IF2:40:43+49:08
4Rasmus Fenger-GrønOK Snab2:50:31+58:56
5Albin SöderbergTolered-Utby Ol-klubb3:06:26+1:14:51
6Erik KarlssonOK Orinto3:21:40+1:30:05
7Sebastian HansenHerlufsholm OK3:29:51+1:38:16
8Edvin LinderOK Orinto3:54:24+2:02:49
Johan HagelinGustavsbergs OKej godkänd
Lukas EnarssonOK Löftanej start
Erik StrömgårdBredareds IFej start

D14

3 580 m, 41 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Hanna MårtenssonOK Skogsstjärnan1:37:05
2Elsa LindeblomIK Omega1:41:39+4:34
3Johanne Bratland TjernshaugenOK Moss1:44:13+7:08
4Julia RajanIFK Lidingö SOK1:44:16+7:11
5Ellen KallerbäckEmmaboda Verda OK1:44:22+7:17
6Eliane DeiningerOLG St.Gallen/Appenzell1:44:58+7:53
7Elsa HolmgårdKils OK1:45:56+8:51
8Ebba GanslandtIFK Lidingö SOK1:49:19+12:14
9Sofia KlassonHestra IF1:49:22+12:17
10Cecilie HöjholtKolding OK1:52:58+15:53
11Elvira WildheimFK Friskus-Varberg1:53:08+16:03
12Ebba HjertbergIK Ymer1:57:46+20:41
13Alice HultinOK Löftan1:58:47+21:42
14Malin DahlbäckOK Österåker2:00:02+22:57
15Sara Lysemose PoulsenSilkeborg OK2:00:36+23:31
16Johanna RundqvistOK Nackhe2:03:05+26:00
17Rikke IngesenSarpsborg OL2:04:01+26:56
18Hedvig GydesenOK Melfar2:05:57+28:52
19Julia ElverlindOK Tranan2:07:35+30:30
19Stina JohanssonOK Bävern2:07:35+30:30
21Tova HermodssonLunds OK2:10:45+33:40
22Paulina JägstedtHalmstad OK2:12:45+35:40
23Amanda CarlssonIK Trenne Ullared2:12:52+35:47
24Kajsa AnderssonOK Orion2:12:54+35:49
25Moa AbrahamssonHylte OK2:14:43+37:38
26Siri BjörklundTrollhättans SOK2:14:44+37:39
27Maja WalleniusOK Skogsstjärnan2:14:45+37:40
28Elina AnderssonOK Tyringe2:32:16+55:11
29Lotten KindlundFK Finn2:35:17+58:12
30Lovisa RingHalmstad OK2:35:25+58:20
31Emelie FeursteinTormestorps IF2:39:21+1:02:16
32Tine DalgaardKolding OK2:52:57+1:15:52
33Johanna WilhelmssonOK Dacke2:56:15+1:19:10
34Kajsa den BraverOK Gränsen3:05:59+1:28:54
35Ida ErikssonOK Landehof3:07:31+1:30:26
36Olivia LönkvistOK Vivill3:09:50+1:32:45
37Maja KarlssonOK Orinto3:38:04+2:00:59
38Marta KliemCopenhagenO3:58:01+2:20:56
39Emelie HolmsboOK Orinto4:12:38+2:35:33
40Kajsa IsidorssonOK Vivill4:36:29+2:59:24
Anna Cecilie LinløkkenØstmarka OKej godkänd
Anna HagstrandBurseryds IFej start
Julia ThuressonBurseryds IFej start
Johanna WallbergOK Alehofej start

H14

3 550 m, 49 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Filip TrofastBredaryds SOK1:13:01
2Jannis BonekNaturfreunde Wien1:22:23+9:22
3Emil Olander LorenzAllerød OK1:22:27+9:26
4Filip RosjöJönköpings OK1:24:43+11:42
5Magnus D JohanssonOK Löftan1:28:38+15:37
6Marcus CarlssonIF Hagen1:28:39+15:38
7Simon HardenFK Boken1:28:40+15:39
8Erik WinbladhLunds OK1:28:52+15:51
9Erik LindströmOK Tranan1:34:08+21:07
10Hampus NyströmIF Hagen1:37:13+24:12
11Olle SörqvistMarkbygdens OK1:37:18+24:17
12Emil BjörnlingerIK Vista1:38:34+25:33
13Carl HolmbergIF Hagen1:39:54+26:53
14Mikkel Lyskjær JensenCopenhagenO1:40:14+27:13
15Johan GrahnIK Uven1:43:55+30:54
16Sören Eg StaugaardKolding OK1:44:49+31:48
17Oskar ArnevikRingerike OL1:45:18+32:17
18Hampus KarmetunOK Bävern1:50:08+37:07
19Viktor CarlssonIK Trenne Ullared1:50:11+37:10
20Daniel BrandströmOK Skogsstjärnan1:50:13+37:12
21Tim JohanssonFK Friskus-Varberg1:51:14+38:13
22Axel OlssonOK Skogsstjärnan1:52:41+39:40
23Elias OlssonOK Kroppefjäll1:52:47+39:46
24Mikkel Lau PetersenAllerød OK1:52:49+39:48
25Filip BengtssonOK Lindéna1:52:57+39:56
25Vincent NilssonIK Vista1:52:57+39:56
27Anders BjörklundTrollhättans SOK1:56:56+43:55
28Vegard LøvliAsker SK1:58:17+45:16
29Elias AnderssonVärend GN OL1:58:30+45:29
30Erik JönssonLunds OK2:00:26+47:25
31Filip SvenssonOK Löftan2:00:47+47:46
32Alexander AugustssonOK Bävern2:00:53+47:52
33Felix FalkGöteborg-Majorna OK2:03:45+50:44
34Kaare BørstingHerlufsholm OK2:08:45+55:44
35Thomas Gefke ThuesenFSK Orientering2:10:55+57:54
36Gustav AnderssonOK Skogsstjärnan2:12:45+59:44
37Filip JohanssonTrollhättans SOK2:19:46+1:06:45
38Rikhard HenningssonOK Skogsstjärnan2:22:15+1:09:14
39Oscar KarlssonTrollhättans SOK2:26:31+1:13:30
40Arvid ÖnstenIK Vista2:26:42+1:13:41
41Simon SvenssonLaholms IF OK2:33:55+1:20:54
42Hugo SöderbergTolered-Utby Ol-klubb2:38:22+1:25:21
43Benjamin GabrielssonKungälvs OK2:49:26+1:36:25
44Daniel GlimténOK Löftan2:52:36+1:39:35
45Nils HammarFK Herkules2:56:14+1:43:13
46Samuel EkmanOK Kullingshof3:40:11+2:27:10
Adam BremerBoxholm-Mjölby OLej godkänd
Tim KonradssonIK Omegaej godkänd
Jonathan LindOK Lindénaej godkänd
Petter BodingIFK Lidingö SOKej start

D14 Kort

2 420 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Johanna NilssonKungälvs OK1:23:10
2Trine Eg StaugaardKolding OK1:33:15+10:05
3Ida VartiaOK Löftan1:41:02+17:52
4Vera BogrenSundbybergs IK1:58:46+35:36
5Sofie Fenger-GrønOK Snab2:00:42+37:32
Anna HagstrandBurseruyds IFej godkänd

H14 Kort

2 530 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Kalle LundgrenTolered-Utby Ol-klubb1:56:30
2Hampus BengtssonHylte OK2:00:48+4:18
3Albin HjertströmFK Friskus-Varberg2:01:54+5:24
4Felix SandbergOK Skogsvargarna2:13:19+16:49
5Johan BjörckIK Uven2:52:01+55:31
6Felix SeldénIF Marin Väst3:29:48+1:33:18
Rasmus SvenssonHylte OKej start

D12

2 420 m, 43 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Hanna JohannessonRonneby OK1:09:32
2Elsa Aderstedt AlthoffKungälvs OK1:17:50+8:18
3Klara AnderssonOK Orion1:28:18+18:46
4Nora HolmgårdKils OK1:28:19+18:47
5Johanna FranssonJönköpings OK1:28:30+18:58
6Alma HjertbergIK Ymer1:30:31+20:59
7Hanna GabrielssonKungälvs OK1:30:53+21:21
7Alexandra LinløkkenØstmarka OK1:30:53+21:21
9Ella OlssonRonneby OK1:30:55+21:23
10Kajsa BogrenSundbybergs IK1:33:46+24:14
11Olivia AspIFK Göteborg1:33:53+24:21
12Nanna Lysemose PoulsenSilkeborg OK1:35:12+25:40
13Linn KarlssonOK Vilse 871:37:37+28:05
14Matilda RundqvistOK Nackhe1:37:39+28:07
15Rebecca HardenFK Boken1:39:28+29:56
16Elin CarlssonIK Trenne Ullared1:39:29+29:57
17Vanja BökmanRonneby OK1:39:32+30:00
18Kajsa HomannOK Orinto1:39:34+30:02
19Amanda KarmetunOK Njudung1:42:47+33:15
20Ella BjörckIK Uven1:47:42+38:10
21Irma SvenssonOK Klyftamo1:52:46+43:14
22Tilda M-HenningssonIK Trenne Ullared1:55:35+46:03
23Vendela LönkvistOK Vivill1:55:57+46:25
24Nellie NilssonOK Orion1:58:00+48:28
25Ida Kristine  NordvikAsker SK1:59:45+50:13
26Hanna OlssonBrattås CK2:03:03+53:31
27Moa HjortOK Roxen2:03:08+53:36
28Ebba KonradssonIK Omega2:09:03+59:31
29Hanna CarlqvistFK Friskus-Varberg2:13:33+1:04:01
30Emelie RönnborgIK Uven2:19:57+1:10:25
31Alice ThornellVästerås SOK2:20:55+1:11:23
32Erika RobertssonÅlems OK2:24:25+1:14:53
33Sofia PalmFK Boken2:25:20+1:15:48
34Tilda ErixonIFK Göteborg2:28:49+1:19:17
35Linnea BengtssonFalkenbergs OK2:29:35+1:20:03
36Clara SamuelssonOK Vivill2:29:57+1:20:25
37Ingrid Bratland TjernshaugenOK Moss2:34:01+1:24:29
38Lisa HomannOK Orinto2:38:43+1:29:11
39Klara HagstrandBurseryds IF2:52:13+1:42:41
Hanna BrorsonOK Nackheej godkänd
Vendela DannbringSkåneslättens OLej godkänd
Minette SjögrenBromma-Vällingby SOKej godkänd
Johanna SvenssonOK Löftanej godkänd
Annie FridRonneby OKej start
Mathilde Smedegaard MadsenOK Sorøej start
Emely WeihartOK Orintoej start

H12

2 530 m, 43 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Adrian VartiaOK Löftan1:06:34
2Axel ElmbladBredaryds SOK1:06:39+0:05
3Arvid KronmarFK Vittus1:10:50+4:16
4Anton GunnarssonBredaryds SOK1:16:24+9:50
5Alexander RoosOK Landehof1:16:28+9:54
6Jesper JohanssonOK Löftan1:16:32+9:58
7Hugo SetthagenOK Tranan1:16:33+9:59
8Erik BonekNaturfreunde Wien1:16:57+10:23
9Albin TollOK Njudung1:17:25+10:51
10Axel JohanssonSol Tranås1:17:46+11:12
11Felix DrejmoOK Landehof1:19:25+12:51
12Hugo JohanssonOK Reftele1:22:13+15:39
13Karl PetersénOK Njudung1:22:14+15:40
14Gustav OhlinOK Tranan1:22:27+15:53
15Oscar KjellssonFalkenbergs OK1:29:06+22:32
16Oskar PetterssonBoxholm-Mjölby OL1:34:51+28:17
17Felix AbrahamssonHylte OK1:35:02+28:28
18Johan WinbladhLunds OK1:44:01+37:27
19Mattis PerssonEksjö SOK1:45:49+39:15
20Lukas GustafssonIK Ymer1:46:07+39:33
21Theis MunktvedAllerød OK1:53:11+46:37
22Simon BrovallGällstadbygdens SOK1:55:14+48:40
23Johan HolmbergIF Hagen1:55:24+48:50
24Oscar OlsonIK Uven2:01:59+55:25
25Linus BoströmOK Alehof2:02:42+56:08
26Mikkel HöjholtKolding OK2:07:29+1:00:55
27Olle ElfströmOK Orinto2:09:49+1:03:15
28Måns M-HenningssonIK Trenne Ullared2:13:57+1:07:23
29Lukas AndbladOK Landehof2:25:25+1:18:51
30Clas Wullf NorgrenGällstadbygdens SOK2:26:01+1:19:27
31Hugo HolmsboOK Orinto2:27:02+1:20:28
32William BodinGällstadbygdens SOK2:34:52+1:28:18
33Alfred SandellHestra IF2:40:07+1:33:33
34Axel OrrhedeHelsingborgs SOK2:43:14+1:36:40
35Hugo Bergendahl-HanssonIF Thor2:57:47+1:51:13
36Gustav BohmanOK Orinto2:59:58+1:53:24
37John PerssonFjärås AIK3:35:13+2:28:39
38Ludvig LinderOK Orinto3:42:27+2:35:53
August AbrahamssonGällstadbygdens SOKej godkänd
Noah BechtelFK Friskus-Varbergej godkänd
Rasmus Frödin KarlssonSävedalens AIKej godkänd
Jeppe Lyskjær JensenCopenhagenOej godkänd
Filip KlingbergOK Alehofej godkänd
Oskar EkmanOK Kullingshofej start
Isac KarlssonOK Trananej start

D12 Kort

2 220 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Emma ErikssonAnnebergs GIF52:46
2Matilda GraadRonneby OK54:27+1:41
3Sol SandbergOK Skogsvargarna1:24:27+31:41
4Beata SeldénIF Marin Väst1:38:38+45:52
5Evelina OlssonOK Nackhe1:39:16+46:30
6Sara BorgIF Hagen1:51:07+58:21
7Klara AndreassonFrölunda OL2:22:13+1:29:27
Malin NorlanderOK Nackheej godkänd
Lisa FalkGöteborg-Majorna OKej start

H12 Kort

2 340 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Felix KindeTolered-Utby Ol-klubb1:19:24
2Lukas MagnerfeltFalköpings AIK OK1:23:56+4:32
3Simon KringstadVärend GN OL1:44:46+25:22
Albin TengströmFrämmestads IKej godkänd

D10

2 220 m, 37 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Alma BirklinOK Kåre1:00:03
2Maja GraadIF Rigor1:05:57+5:54
3Sarah RoomanTrol Belgium1:06:34+6:31
4Elvira SöderbergTolered-Utby Ol-klubb1:07:31+7:28
5Thea BökmanHelsingborgs SOK1:11:06+11:03
6Julia WallbergOK Alehof1:12:52+12:49
7Disa RangertKungälvs OK1:13:50+13:47
8Mikaela JohanssonVästerviks OK1:14:40+14:37
9Matilda WallströmSävedalens AIK1:14:43+14:40
10Sanna SanderOK Milan1:15:35+15:32
11Vilmalee Suwan KuuselaOK Vilse 871:17:30+17:27
12Tove den BraverOK Gränsen1:17:49+17:46
13Ida RosjöJönköpings OK1:17:53+17:50
14Maja LindénVäxjö OK1:18:37+18:34
15Alma AppelgrenTrollhättans SOK1:19:28+19:25
16Sigrid Høyer StaugaardFIF Hillerød1:22:33+22:30
17Emma AndbladOK Landehof1:23:04+23:01
18Moa SteneborgOK Orinto1:24:25+24:22
19Molly LindOK Lindéna1:26:28+26:25
20Emma EliassonFK Friskus-Varberg1:28:15+28:12
21Jennie FridRonneby OK1:29:20+29:17
22Ida HjortOK Roxen1:30:52+30:49
23Elin AxelssonMullsjö SOK1:34:13+34:10
24Fredrika KindlundFK Finn1:35:14+35:11
25Hedda Kärner GroossAllerød OK1:35:58+35:55
26Linnea WilliamssonTolered-Utby Ol-klubb1:44:31+44:28
27Ida BruhnIF Rigor1:46:02+45:59
28Emmy PalmFK Boken1:46:19+46:16
29Vera ElfströmOK Orinto1:46:22+46:19
30Julia ArvidssonIF Rigor1:55:34+55:31
31Karin BrorsonOK Nackhe2:11:26+1:11:23
Elsa BobergIF Rigorej godkänd
Kristina BohmanOK Orintoej godkänd
Sofia ElverlindOK Trananej godkänd
Vilma EngströmOK Orionej godkänd
Emma IsidorssonOK Vivillej godkänd
Sofie ThornellVästerås SOKej godkänd
Unni GranforsIF Rigorej start

H10

2 340 m, 38 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Johan MårtenssonOK Skogsstjärnan43:06
2Jacob MikkelsenHorsens OK49:49+6:43
3Casper SkeppSävedalens AIK53:29+10:23
4Tobias JohanssonOK Löftan58:30+15:24
5Olle KallerbäckEmmaboda Verda OK1:00:12+17:06
6Emil JägstedtHalmstad OK1:02:55+19:49
7Oscar HultgrenOK Njudung1:03:07+20:01
8Alex JohanssonFK Friskus-Varberg1:03:12+20:06
9Arvid SkeppSävedalens AIK1:04:07+21:01
10Carl ErixonIFK Göteborg1:07:45+24:39
11Axel BechtelFK Friskus-Varberg1:08:03+24:57
12Arvid PetterssonBoxholm-Mjölby OL1:08:45+25:39
13Olle AnderssonOK Skogsstjärnan1:10:08+27:02
14Hugo CedervallÖrkelljunga FK1:10:09+27:03
15Jakob MobergOK Löftan1:10:18+27:12
16Jacob GrahnIK Uven1:10:52+27:46
17Victor HanssonOK Löftan1:11:36+28:30
18Birk F SætnanFossum IF1:14:00+30:54
19Arvid EkströmStenungsunds OK1:16:16+33:10
20Jonathan RundqvistOK Nackhe1:17:21+34:15
21Isak BengtssonOK Lindéna1:19:26+36:20
22William RönnborgIK Uven1:32:16+49:10
23Joel HolmbergUlricehamns OK1:36:19+53:13
24Jakob AspIFK Göteborg1:37:14+54:08
25Curt Wullf NorgrenGällstadbygdens SOK1:43:00+59:54
26Karl PetterssonBoxholm-Mjölby OL1:46:39+1:03:33
27Walter BodinGällstadbygdens SOK1:48:31+1:05:25
28Anton LundOK Skogshjortarna1:50:51+1:07:45
29Melwin WildheimFK Friskus-Varberg1:58:43+1:15:37
30Lukas NorlanderOK Nackhe1:58:48+1:15:42
31Filip CarlqvistFK Friskus-Varberg2:26:56+1:43:50
32Hugo JanssonEksjö SOK2:28:11+1:45:05
Fritjof Aderstedt AlthoffKungälvs OKej godkänd
Mikael BjörckIK Uvenej godkänd
Jens DalgaardKolding OKej godkänd
Malte KliemCopenhagenOej godkänd
Albin SamuelssonOK Vivillej godkänd
Oliver SjögrenBromma-Vällingby SOKej godkänd
Rasmus JohanssonOK Stigenej start
Ludvig KarlssonTrollhättans SOKej start
Jonathan OrrhedeHelsingborgs SOKej start
Aron RudbergOK Bävernej start

D35

4 820 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Jenny ArvidssonBrattås CK1:52:15
2Frida WallströmSävedalens AIK1:59:13+6:58
3Frida PalmFK Boken2:06:40+14:25
4Jenny JohanssonOK Gisle2:07:42+15:27
5Kajsa NiemiEmmaboda Verda OK2:09:36+17:21
6Hanna RangertKungälvs OK2:21:25+29:10
7Katarina GalleJärfälla OK2:29:54+37:39
8Linda MartinssonIF Marin Väst2:36:37+44:22
9Katrin SkeppSävedalens AIK2:36:39+44:24
10Lotta EkbergÖrkelljunga FK2:43:57+51:42
11Karin LindqvistFK Finn2:50:16+58:01
12Karin NorlanderOK Nackhe2:57:31+1:05:16
Jessica ÅbergTolered-Utby Ol-klubbej godkänd
Sofia KarmstigAnkarsrums OKej start

H35

6 560 m, 38 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Daniel OlssonDalsjöfors IF2:09:42
2Rickard SvenssonVästerås SOK2:13:58+4:16
3Rickard AronssonOK Gisle2:15:06+5:24
4Lasse JanssonEksjö SOK2:15:15+5:33
5Patrik SjökvistOK Orion2:16:02+6:20
6Sven GranforsOK Landehof2:17:44+8:02
7Daniel BrohedeOK Älgen2:19:53+10:11
8Robert EnbomVänersborgs SK2:22:03+12:21
9Jakob LandspergTisvilde Hegn OK2:23:32+13:50
10Mikael TrofastJönköpings OK2:26:26+16:44
11Martin GranqvistFK Göingarna2:31:33+21:51
12Anders DalgaardKolding OK2:33:20+23:38
13Per-Olof AnderssonOK Tyringe2:34:00+24:18
14Olof IngemarssonFK Vittus2:34:03+24:21
15Martin StegmarkHalmstad Garnisons IF2:37:39+27:57
16Tomas JohanssonVänersborgs SK2:40:46+31:04
17Kristian Kærsgaard HansenOK Sorø2:48:32+38:50
18Daniel TjernbergSödertälje-Nykvarn OF2:49:31+39:49
19Håkan AnderssonHalmstad OK2:52:21+42:39
20Anders H JohanssonGöteborg-Majorna OK2:55:41+45:59
21Jimmy HäggFK Friskus-Varberg2:56:19+46:37
22Arne KristensenHerlufsholm OK3:01:32+51:50
23Mikael BodinGällstadbygdens SOK3:07:22+57:40
24Anders JonssonSøllerød OK3:11:11+1:01:29
25Anders FranzénLidköpings VSK3:16:32+1:06:50
26Morten HassOK Sorø3:17:01+1:07:19
27Kåre SørensenOK Sorø3:35:07+1:25:25
28Bo RasmussenSøllerød OK3:40:55+1:31:13
29Anders KnudsenHerlufsholm OK4:01:13+1:51:31
30Linus MalmstenMalmö OK4:10:05+2:00:23
31Morten NissenSøllerød OK4:27:30+2:17:48
Jesper BoerstingHerlufsholm OKej godkänd
Mattias EngströmOK Orionej godkänd
Mats GustafssonGöteborg-Majorna OKej godkänd
Peder HallbergIK Ymerej godkänd
Martin HjertbergIK Ymerej godkänd
Staffan LjungqvistIFK Göteborgej godkänd
Anders RyvalliusIK Hakarpspojkarnaej godkänd
Daniel AxelssonMålilla OKej start
Björn DavidssonOK Bävernej start
Stefan GraadIF Rigorej start
Jan GrahnIK Uvenej start

D40

4 250 m, 35 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Johanna AspIFK Göteborg1:49:07
2Sofie BergendahlIF Thor1:53:30+4:23
3Weronica ZederinOK Nackhe1:55:38+6:31
4Izabell BirklinOK Kåre2:02:32+13:25
5Claudia BonekNaturfreunde Wien2:07:48+18:41
6Camilla SjöstrandFK Snapphanarna2:08:22+19:15
7Linda IngemarssonFK Vittus2:09:05+19:58
8Åsa JosarpFK Friskus-Varberg2:09:42+20:35
9Camilla Holmqvist JohanssonOK Stigen2:11:04+21:57
10Anna MattssonVärend GN OL2:17:54+28:47
11Carin RosjöJönköpings OK2:19:03+29:56
12Jenny WinbladhLunds OK2:21:32+32:25
13Kristina Josefsson AreskougAnderstorps OK2:23:04+33:57
14Malin TengströmFrämmestads IK2:23:14+34:07
15Martina KarlssonOK Vilse 872:23:55+34:48
16Jenny JohanssonIK Ymer2:23:57+34:50
17Kristel MertensTrol Belgium2:24:08+35:01
18Rita DeiningerOLG St.Gallen/Appenzell2:30:32+41:25
19Annika BechtelFK Friskus-Varberg2:31:52+42:45
20Line ArnevikRingerike OL2:34:54+45:47
21Linda Torper BystrømIndre Østfold OK2:35:59+46:52
22Sofia GustafssonVänersborgs SK2:37:50+48:43
23Christina AronssonFK Friskus-Varberg2:38:04+48:57
24Anneli ZetterbergIK Uven2:40:58+51:51
25Malin BrorsonOK Nackhe2:42:56+53:49
26Maria AspIFK Göteborg2:45:33+56:26
27Catarina HardenFK Boken2:59:00+1:09:53
28Carina Thynell LindelöwHärlövs IF3:07:46+1:18:39
29Mona RosbergVäxjö OK3:17:48+1:28:41
30Anna-Carin SteindahlStenungsunds OK3:23:26+1:34:19
31Katarina RingHalmstad OK3:25:26+1:36:19
32Anneli GabrielssonKungälvs OK4:02:12+2:13:05
Tina HermanssonOK Löftanej godkänd
Pernilla LindOK Lindénaej godkänd
Irene MikkelsenHorsens OKej godkänd
Kristina BerlinOK Orionej start
Anneli WendeliusIFK Lidingö SOKej start

H40

6 130 m, 58 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Ola SkeppSävedalens AIK1:45:21
2Martin JönssonFK Friskus-Varberg1:48:00+2:39
3Jimmy BirklinMalungs OK Skogsmårdarna1:49:01+3:40
4Martin BobergIF Rigor1:54:49+9:28
5Henrik BerlinOK Orion1:58:07+12:46
6Richard TengströmFrämmestads IK2:07:59+22:38
7Jan-Ove WikingIstrums SK2:08:03+22:42
8Tomas AnderssonOK Skogsstjärnan2:08:23+23:02
9Peter AspIFK Göteborg2:08:47+23:26
10Håkan PalmFK Boken2:10:53+25:32
11Calle AnderssonOK Skogsstjärnan2:15:07+29:46
12Mattias GunnarssonBredaryds SOK2:18:12+32:51
13Rudy RoomanTrol Belgium2:18:18+32:57
14Thomas JosarpFK Friskus-Varberg2:18:30+33:09
15Magnus HomannOK Orinto2:18:51+33:30
16Kristian NylanderMotala AIF OL2:20:47+35:26
17Ulf JohanssonOK Gisle2:22:07+36:46
18Anders PetterssonOK Njudung2:23:32+38:11
19Erik AderstedtKungälvs OK2:24:14+38:53
20Anders ThulinKungälvs OK2:24:16+38:55
21Stefan KoggRonneby OK2:24:57+39:36
22Anders DoverforsTjällmo-Godegårds OK2:25:32+40:11
23Thomas KarlssonSjövalla FK2:26:11+40:50
24Tomas KarlssonLindebygdens OK2:30:05+44:44
25Joakim KarmetunOK Njudung2:32:13+46:52
26Knut Jostein SætnanFossum IF2:32:40+47:19
27Martin JohanssonOK Orinto2:33:51+48:30
28Sven Arne KarlssonTrollhättans SOK2:34:41+49:20
29Brett WeihartOK Orinto2:35:09+49:48
30Mads MikkelsenHorsens OK2:37:42+52:21
31Stefan NordinUlricehamns OK2:38:21+53:00
32Henning Bratland CarlsenOK Moss2:38:38+53:17
33Pär SvenssonI 15 IF2:39:00+53:39
34Mattias GanslandtIFK Lidingö SOK2:41:20+55:59
35Örjan EmanuelssonTolered-Utby Ol-klubb2:41:58+56:37
36Magnus GraadRonneby OK2:42:25+57:04
37Claes SetthagenOK Tranan2:45:58+1:00:37
38Johan LindeblomIK Omega2:46:28+1:01:07
39Per HolmbergUlricehamns OK2:46:29+1:01:08
40Magnus KarlssonRyda SK2:46:51+1:01:30
41Filip SjöforsOK Älme2:47:00+1:01:39
41Olle SjöforsOK Älme2:47:00+1:01:39
43Lasse PeterssonFrölunda OL2:56:11+1:10:50
44Magnus TrofastBredaryds SOK2:58:01+1:12:40
45Tomas PetterssonOK Reftele3:04:45+1:19:24
46Ola LönngrenOK Löftan3:10:32+1:25:11
47Thomas WesterlundHerrljunga SK Skid o OL3:12:52+1:27:31
48Fredrik SöderbergTolered-Utby Ol-klubb3:27:56+1:42:35
49Nicklas KallerbäckEmmaboda Verda OK3:28:05+1:42:44
50Mattias JägstedtHalmstad OK3:28:08+1:42:47
51Tobias den BraverOK Gränsen3:29:35+1:44:14
52Ulric BjörckIK Uven3:29:56+1:44:35
53Stefan PerssonRonneby OK3:53:20+2:07:59
54Mats RönnborgIK Uven3:53:42+2:08:21
55Staffan JohanssonSol Tranås4:06:17+2:20:56
56Magnus ArvidssonBrattås CK4:19:51+2:34:30
Anders IngemarssonHestra IFej godkänd
David OlssonOK Skogsstjärnanej godkänd
Magnus GrafströmCentrum OKej start
Magnus HanssonOK Löftanej start
Berth KarlssonSävedalens AIKej start
Jonas KarlssonIK Sternej start
Björn MårtenssonOK Skogsstjärnanej start
Per-Arne WahlgrenSjövalla FKej start

D40M

3 670 m, 33 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Susanne DombyOK Stigen1:49:38
2Rikke Lysemose PoulsenSilkeborg OK1:59:37+9:59
3Anna PetterssonBoxholm-Mjölby OL2:00:31+10:53
4Maria SundbergOK Njudung2:01:30+11:52
5Charlotte DrejmoOK Landehof2:05:40+16:02
6Susanne JohannessonRonneby OK2:09:16+19:38
7Ulrica RudbergOK Bävern2:14:44+25:06
8Ann-Sophie OhlinOK Tranan2:15:00+25:22
9Gisela AndbladOK Landehof2:16:42+27:04
10Agneta LarssonIK Uven2:17:29+27:51
11Anna RönnborgIK Uven2:17:39+28:01
12Kajsa NordinUlricehamns OK2:20:34+30:56
13Helena ÅhlinHelsingborgs SOK2:20:43+31:05
14Tone IngesenSarpsborg OL2:21:25+31:47
15Siv OlssonOK Kroppefjäll2:24:51+35:13
16Camilla DalgaardKolding OK2:26:33+36:55
17Maritha OlanderTäby OK2:29:51+40:13
18Ulrica VidfeltLindebygdens OK2:30:33+40:55
19Ingela AnderssonOK Orion2:34:31+44:53
20Elisabet LundgrenKlubblös2:39:07+49:29
21Karin MårtenssonOK Skogsstjärnan2:46:46+57:08
22Mia ThulinKungälvs OK2:47:05+57:27
23Anna EricsonAvesta OK2:53:28+1:03:50
24Karin RundqvistOK Nackhe2:56:51+1:07:13
25Eva NilssonKungälvs OK2:59:26+1:09:48
26Anna HagmanFjärås AIK3:02:07+1:12:29
27Lena ElfströmOK Orinto3:12:12+1:22:34
28Annika AndreassonFrölunda OL3:12:59+1:23:21
29Majken MaarupCopenhagenO3:19:32+1:29:54
30Helle HansenHerlufsholm OK3:57:54+2:08:16
Cecilia BjurströmOK Tisarenej godkänd
Camilla LindebladTrollhättans SOKej godkänd
Jytte Olander RasmussenAllerød OKej godkänd
Paula AndraeOK Vilse 87ej start
Marika ElverlindOK Trananej start
Mari GraadRonneby OKej start
Karolina OrrhedeHelsingborgs SOKej start
Camilla WeihartOK Orintoej start

H40M

5 180 m, 26 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Fredrik LorénOK Frisene2:09:38
2Torbjörn SaetreOK Landehof2:18:02+8:24
3Roger NilssonLaholms IF OK2:18:55+9:17
4Niklas LarssonIK Uven2:18:56+9:18
5Magnus ErixonIFK Göteborg2:19:43+10:05
6Bjorn NordvikKolbotn & Skimt OL2:23:41+14:03
7Fredrik AugustssonOK Bävern2:27:22+17:44
8Jonas ÅhlinHelsingborgs SOK2:28:49+19:11
9Lars BjörfjällBredareds IF2:32:02+22:24
10Mikael ÖhrnOK Bävern2:32:06+22:28
11Mats LindgrenIF Hallby SOK2:33:22+23:44
12Kristofer DrejmoOK Landehof2:34:02+24:24
13Magnus ElverlindOK Tranan2:34:51+25:13
14Niclas KonradssonIK Omega2:38:43+29:05
15Magnus KronmarFK Vittus2:39:18+29:40
16Fredrik BrorsonOK Nackhe2:44:12+34:34
17Jacob SucksdorffOK 732:46:34+36:56
18Peter BrobergIF Rigor2:55:03+45:25
19Jörgen HjortOK Roxen3:02:51+53:13
20Per AndbladOK Landehof3:03:18+53:40
21Hans NilssonKungälvs OK3:04:56+55:18
22Magnus HagmanFjärås AIK3:12:45+1:03:07
23Lars EdbergOK Nackhe3:16:46+1:07:08
24Håkan RundqvistOK Nackhe3:25:15+1:15:37
25Joakim SjöstrandFK Snapphanarna3:43:35+1:33:57
Peter HansenHerlufsholm OKej godkänd
Sven ErikssonOK Landehofej start
Ola HenningssonOK Skogsstjärnanej start
Gert-Ove OlssonAskersunds OKej start
Lars WassénVänersborgs SKej start

D45

3 890 m, 37 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Anna ErikssonOK Landehof1:41:46
2Anette BernhedSävedalens AIK1:41:58+0:12
3Anette LundOK Gorm1:46:06+4:20
4Jessica AnderssonVänersborgs SK1:46:53+5:07
5Marie OlssonÖrkelljunga FK1:47:07+5:21
6Marita KarlssonOK Skogsstjärnan1:47:09+5:23
7Susanne HöjholtKolding OK1:51:55+10:09
8Annika JosefssonOK Dacke1:53:54+12:08
9Marianne Fruseth ChristiansenOL Tønsberg og Omegn1:54:02+12:16
10Åsa Wadensjö LeoBredaryds SOK1:54:16+12:30
11Mette FilskovOK Sorø1:54:19+12:33
12Ingrid JohanssonLaholms IF OK1:54:23+12:37
13Sofia GustafssonOK Roxen1:54:43+12:57
14Ann-Sofie BrinkMarkaryds FK1:55:21+13:35
15Catarina BengtssonOK Nackhe1:56:24+14:38
16Madeleine CarlssonVärend GN OL2:01:00+19:14
17Lena OlssonKinnaströms SK2:04:57+23:11
18Bodil Karlsmose KliemCopenhagenO2:08:22+26:36
19Yvonne EklundAvesta OK2:09:36+27:50
20Jeanette LarssonFK Friskus-Varberg2:10:56+29:10
21Monica WalleniusOK Skogsstjärnan2:11:04+29:18
22Hanne StaugaardKolding OK2:13:10+31:24
23Åsa Flink-SvenssonNässjö OK2:20:21+38:35
24Maria RobertssonÅlems OK2:22:28+40:42
25Lena ThuressonBurseryds IF2:23:57+42:11
26Christina GranbergGöteborg-Majorna OK2:23:58+42:12
27Jenny HomannOK Orinto2:24:44+42:58
28Anna NorrbomSala OK2:26:28+44:42
29Gunilla GustavssonOK Orion2:27:51+46:05
30Iben MaagSøllerød OK2:28:00+46:14
31Birgit BørstingHerlufsholm OK2:30:36+48:50
32Dorthe MunktvedAllerød OK2:39:03+57:17
33Anette ArksandVallentuna-Össeby OL2:46:28+1:04:42
34Annelie GustavssonKungälvs OK3:02:50+1:21:04
35Camilla WidmanLesjöfors SK3:15:25+1:33:39
36Tine Meyhoff PetersenHerlufsholm OK3:16:00+1:34:14
37Ann RasmussenSøllerød OK4:16:25+2:34:39
Carina AnderssonFK Friskus-Varbergej start
Liselotte FalkGöteborg-Majorna OKej start
Åsa HedinHjärnarps GH OLej start
Eva SmedegaardOK Sorøej start
Susanne ThomsenTisvilde Hegn OKej start

H45

5 320 m, 65 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Jens Knud MaarupCopenhagenO1:41:47
2Nichlas WallströmSävedalens AIK1:41:52+0:05
3Jan HildingHestra IF1:42:04+0:17
4Ulrik OlssonBrattås CK1:44:44+2:57
5Thomas JohannessonRonneby OK1:46:37+4:50
6Per JohanssonMotala AIF OL1:50:05+8:18
7Lars-Inge ArnevikRingerike OL1:51:44+9:57
8Stefan PålssonSkåneslättens OL1:52:04+10:17
9Bengt NorrmanTrollhättans SOK1:59:04+17:17
10Mats AnderssonOK Orion1:59:08+17:21
11Jan-Olof BogrenSundbybergs IK1:59:11+17:24
12Peter AronssonFK Friskus-Varberg2:00:08+18:21
13Anders WadstenOK Landehof2:00:59+19:12
14Fredrik JönssonMotala AIF OL2:01:49+20:02
15Magnus RajanIFK Lidingö SOK2:01:59+20:12
16Per Henning BjervaÅs-UMB Orientering2:02:05+20:18
17Peter BonekNaturfreunde Wien2:02:30+20:43
18Nils GustavssonLidköpings VSK2:04:26+22:39
19Mats LjungqvistKexholms SK2:07:54+26:07
20Johan MarsMarkbygdens OK2:08:24+26:37
21Bengt JohanssonFK Friskus-Varberg2:08:26+26:39
22Johan ZettergrenFrölunda OL2:13:09+31:22
23Tor Ivar ChristiansenOL Tønsberg og Omegn2:15:34+33:47
24Gert WildheimFK Friskus-Varberg2:16:27+34:40
25Lars-Åke LarssonÖstersunds OK2:19:30+37:43
26Anders PetterssonStigsökarna2:19:46+37:59
27Krister RosjöJönköpings OK2:19:51+38:04
28Magnus Ö BernhedSävedalens AIK2:22:35+40:48
29Per JohanssonOK Reftele2:22:47+41:00
30Matz AnderssonLesjöfors SK2:22:51+41:04
31Jonas AnderssonVärend GN OL2:24:01+42:14
32Peter StrömdahlOK Skogsvargarna2:24:47+43:00
33Dennis TollOK Njudung2:26:22+44:35
34Per Eg PedersenKolding OK2:26:43+44:56
35Mikael JungbjerGöteborgs SK2:28:00+46:13
36Stefan HellqvistOK Flundrehof2:30:02+48:15
37Leif EinarssonKungälvs OK2:30:06+48:19
38Rikard NilssonKungälvs OK2:31:15+49:28
39Nicolai KliemCopenhagenO2:32:09+50:22
40Johan BökmanHelsingborgs SOK2:32:44+50:57
41Mats JohanssonOK Tisaren2:36:14+54:27
42Carl NorinFrölunda OL2:37:58+56:11
43Anders NilssonOK Orion2:40:32+58:45
44Jonas JohanssonOK Nackhe2:41:05+59:18
45Anders GustavssonFK Friskus-Varberg2:42:39+1:00:52
46Håkan BerndtssonFrölunda OL2:43:00+1:01:13
47Bo WesterbergTrollhättans SOK2:59:02+1:17:15
48Jørgen ThymeAllerød OK3:00:31+1:18:44
49Jan BörjessonFK Friskus-Varberg3:01:20+1:19:33
50Ola JönssonOK Vilse 873:01:26+1:19:39
51Torbjörn GrahnIK Uven3:02:05+1:20:18
52Kaj MaagSøllerød OK3:04:40+1:22:53
53Lars HöjholtKolding OK3:09:10+1:27:23
54Lars SvenssonOK Nackhe3:14:55+1:33:08
55Ulf GabrielssonKungälvs OK3:22:58+1:41:11
56Anders GustavssonOK Enen3:26:44+1:44:57
57Graham KempGöteborg-Majorna OK3:27:28+1:45:41
58Jonas HultinOK Löftan3:35:51+1:54:04
59Johan AbrahamssonGällstadbygdens SOK3:36:21+1:54:34
60Mats OrrhedeHelsingborgs SOK3:38:51+1:57:04
61Per-Johan PerssonFjärås AIK4:37:59+2:56:12
Jesper Fenger-GrønOK Snabej godkänd
Anders GustafssonUddevalla OKej godkänd
Magnus JohanssonOK Löftanej godkänd
Ralph KindeTolered-Utby Ol-klubbej godkänd
Frédéric DuboisPuymirol Sport Nature Orientionej start
Ola EnvallTullinge SKej start
Patrik FalkGöteborg-Majorna OKej start
Johan LarssonTolered-Utby Ol-klubbej start
Terje LinløkkenØstmarka OKej start
Magnus SvenssonNässjö OKej start
Patrik WendeliusIFK Lidingö SOKej start

D50

3 430 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Britta SahlinVänersborgs SK1:38:40
2Anne UddMarkbygdens OK1:45:54+7:14
3Annette Falck-LarssonVänersborgs SK1:47:23+8:43
4Camilla EklöfAnnebergs GIF1:57:40+19:00
5Christina SternerOK Njudung1:59:35+20:55
6Gunilla CarlssonGöteborg-Majorna OK1:59:37+20:57
7Karin GreilertHaninge SOK2:00:05+21:25
8Pia LundbergOK Bävern2:02:15+23:35
9Britt-Marie StenssonHelsingborgs SOK2:03:57+25:17
10Ulrika JohanssonOK Löftan2:04:08+25:28
11Liselotte LarssonLjungskile FK2:17:35+38:55
12Lena ThuressonRydboholms SK2:19:41+41:01
13Nina BejbomUddevalla OK2:21:11+42:31
14Carina Rosén ErikssonAnnebergs GIF2:23:38+44:58
15Mona OlssonBrattås CK2:25:24+46:44
16Karin BergdahlSävedalens AIK2:34:14+55:34
17Ellinor GustafssonUddevalla OK2:35:50+57:10
18Gitte Gefke HansenFSK Orientering2:37:15+58:35
19Leila LjunggrenMarkbygdens OK2:45:31+1:06:51
20Ingrid RoosMotala AIF OL2:59:05+1:20:25
21Carina Aberger-HammarstrandFK Snapphanarna3:42:00+2:03:20
22Susanne TanderupHerlufsholm OK4:37:12+2:58:32
23Susanne TruelsenHerlufsholm OK4:38:20+2:59:40
Yvonne BengtssonMariestads FKej godkänd
Gunilla GedinGöteborg-Majorna OKej start
Karin HelmertzFrölunda OLej start
Maritha HenrikssonJönköpings OKej start
Annika PeterssonBurseryds IFej start

H50

4 680 m, 69 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Elis BengtssonMalungs OK Skogsmårdarna1:39:32
2Michael BjörnlingerIK Vista1:42:24+2:52
3Jan-Olof SvenssonHalmstad OK1:43:34+4:02
4Stefan OlofssonOK Gisle1:48:12+8:40
5Kent KlassonHestra IF1:51:40+12:08
6Mats BrorssonTockarps IK1:51:43+12:11
7Lars-Gunnar NilssonEksjö SOK1:51:48+12:16
8Lars HolmbergIF Hagen1:52:11+12:39
9Per BjurströmOK Tisaren1:54:33+15:01
10Arto BlomdahlIK Hakarpspojkarna1:55:20+15:48
11Pär ClaessonSävedalens AIK1:55:28+15:56
12Jörgen HallénTrollhättans SOK1:58:21+18:49
13Håkan DahlbäckOK Österåker2:00:26+20:54
14Peter ØstergaardOK 732:00:34+21:02
15Björn KarlssonOK Orinto2:02:52+23:20
16Leif MarkfjärdAvesta OK2:03:58+24:26
17Ulf NyströmTrollhättans SOK2:04:03+24:31
18Magnus WideFrölunda OL2:04:17+24:45
19Werner HolerOLK Fricktal2:04:21+24:49
20Ola LundhIF Hagen2:04:52+25:20
21Christer BorgGöteborg-Majorna OK2:05:23+25:51
22Egon GustavssonOK Bävern2:09:32+30:00
23Erik KindlundhFK Finn2:10:13+30:41
24Rolf E JohanssonVästerviks OK2:10:21+30:49
25Jens Viktor NörgaardOK 732:10:30+30:58
26Håkon LøvliAsker SK2:11:42+32:10
27Stefan HammarFK Herkules2:12:01+32:29
28Per Arne ArnesenKolbotn & Skimt OL2:12:15+32:43
29Christer MannfolkUlricehamns OK2:12:34+33:02
30Lars GreilertHaninge SOK2:13:37+34:05
31Jonas MånssonK 3 IF2:14:32+35:00
32Anders AxelssonTrollhättans SOK2:18:39+39:07
33Roy JohanssonOK Skogsvargarna2:19:56+40:24
34Martin GreinerTSV Gruenwald2:21:06+41:34
35Tomas TranbergMarkbygdens OK2:21:22+41:50
36Stig LarssonGöteborg-Majorna OK2:21:49+42:17
37Christer CarlssonSävedalens AIK2:23:09+43:37
38Klaes AxelssonMullsjö SOK2:24:29+44:57
39Hans KööhlerTrollhättans SOK2:24:32+45:00
40Tomas VidfeltLindebygdens OK2:26:25+46:53
41Sven NilssonIK Vista2:26:50+47:18
42Kim Find AndersenSøllerød OK2:27:26+47:54
43Nils-Olof LarssonVänersborgs SK2:28:40+49:08
44Anders KjellbergOK Flundrehof2:28:44+49:12
45Bo JosefssonRydboholms SK2:30:02+50:30
46Kurt ThuesenFSK Orientering2:31:35+52:03
47Arne SääfGudhems IF2:32:00+52:28
48Lars Bech JensenFSK Orientering2:34:23+54:51
49Peter ValterssonAnderstorps OK2:39:15+59:43
50Stefan HornebrantTrollhättans SOK2:42:30+1:02:58
51Anders PetterssonVästerviks OK2:42:34+1:03:02
52Per-Martin JohanssonIF Rigor2:46:55+1:07:23
53Werner KöhlerTullinge SK2:48:47+1:09:15
54Sören BremerBoxholm-Mjölby OL2:49:54+1:10:22
55Per-Gunnar JohanssonOK Reftele2:50:32+1:11:00
56Terkel GydesenOK Melfar2:54:27+1:14:55
57Uffe Just PedersenCopenhagenO2:55:06+1:15:34
58Anders LarssonOK Nackhe2:55:50+1:16:18
59Magnus WallinMarkbygdens OK2:58:40+1:19:08
60Tomas AndreassonFrölunda OL3:05:02+1:25:30
61Claus WigenFSK Orientering3:12:08+1:32:36
62Sven-Olof PålssonKungälvs OK3:20:24+1:40:52
63Thomas ØstergaardOK Øst Birkerød3:36:23+1:56:51
64Torben KristensenHerlufsholm OK3:37:18+1:57:46
65Jan  TruelsenHerlufsholm OK3:43:15+2:03:43
66Lennart StenssonHelsingborgs SOK4:20:41+2:41:09
Jens ArboreliusIS Kullenej godkänd
Anders CarlssonGöteborg-Majorna OKej godkänd
Peter DannbringRingsjö OKej godkänd
Maths CarlssonTolered-Utby Ol-klubbej start
Jens Jørgen HansenTisvilde Hegn OKej start
Magnus JoelssonSOK 68ej start
Anders LarssonTolered-Utby Ol-klubbej start
Ingemar MånssonRonneby OKej start

D50M

2 980 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Karin AnderssonSkåneslättens OL1:54:03
2Ann-Sofie KarlssonOK Skogsmunken1:54:56+0:53
3Yvonne FriskOK Skogsmunken2:22:13+28:10
4Berit IvarssonOK Skogshjortarna2:22:44+28:41
5Ingrid AdolfssonOK Bävern2:27:56+33:53
6Annette OlofssonOK Skogshjortarna2:29:49+35:46
7Carina GöranssonYstads OK2:31:04+37:01
8Birgitte AronssonFK Friskus-Varberg2:35:16+41:13
9Yvonne SvenssonOK Kullingshof2:38:07+44:04
10Ann-Sofie JordviKinnaströms SK2:45:52+51:49
11Gigi SucksdorffOK 732:49:30+55:27
12Carina LundhIF Hagen2:51:58+57:55
13Anita LiljaJönköpings OK2:53:16+59:13
14Gunilla SandströmAlmby IK2:57:23+1:03:20
15Eva RosenbergNittedal OL3:05:28+1:11:25
16Lena KollénIF Marin Väst3:05:34+1:11:31
17Maria BjörklundTrollhättans SOK3:12:13+1:18:10
18Ann-Katrin JohanssonVästerviks OK3:19:57+1:25:54
19Lone JørgensenHerlufsholm OK5:25:27+3:31:24

H50M

4 070 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Tomas KarlssonOK Skogsmunken1:57:18
2Peter DombyOK Stigen2:03:01+5:43
3Bernt-Olof GustavssonTäby OK2:18:53+21:35
4Åke StridAlmby IK2:23:26+26:08
5Lennart SvenssonOK Kullingshof2:42:50+45:32
6Börje ÖbergOK Skogshjortarna2:43:09+45:51
7Tomas MårtensonOK Vivill2:46:06+48:48
8Pelle OlofssonOK Skogshjortarna3:19:07+1:21:49
Christer SvenssonRonneby OKej start

D55

3 260 m, 31 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Ann-Christin Nero ForsmanRonneby OK1:41:30
2Wenche HultgreenIL Tyrving1:42:49+1:19
3Christina OlssonSkåneslättens OL1:56:01+14:31
4Ethel BomanÅlems OK2:07:29+25:59
5Pia SvenssonFalköpings AIK OK2:14:10+32:40
6Märit GustafssonEds SK2:15:25+33:55
7Anita EklöfIK Ymer2:17:07+35:37
8Elise JohanssonFalköpings AIK OK2:17:42+36:12
9Marit AxelssonVästvärmlands OK2:18:03+36:33
10Catharina CarlssonTrollhättans SOK2:18:20+36:50
11Britt-Marie JohansonOK Skogsstjärnan2:21:27+39:57
12Eva KarlssonUddevalla OK2:22:35+41:05
13Monika NilssonOK Alehof2:30:15+48:45
14Mona-Lisa JanssonKungälvs OK2:37:47+56:17
15Marie ClaessonRydboholms SK2:39:11+57:41
16Marita LarssonMarkbygdens OK2:48:45+1:07:15
17Anne-Marie RöllikeOK Lindéna2:48:53+1:07:23
18Gunilla SandströmOK Stigen2:55:44+1:14:14
19Majlis BergqvistJärfälla OK2:56:59+1:15:29
20Marie SvernestamLinköpings OK3:09:26+1:27:56
21Margareta NetzTrollhättans SOK3:14:14+1:32:44
22Anita KarlssonOskarströms OK3:24:38+1:43:08
23Eva LingegårdOK Gipen3:30:33+1:49:03
24Hanne PedersenOK Roskilde3:43:29+2:01:59
25Jette KreibergOK Roskilde3:59:43+2:18:13
26Lene HansenHerlufsholm OK4:09:32+2:28:02
27Annette FæringSvendborg OK4:21:39+2:40:09
28Radka KühnelTrollhättans SOK4:43:48+3:02:18
Viv PrincePAPOej godkänd
Ann-Kristin RundbergFK Friskus-Varbergej godkänd
Eva WildmarkAndrarums IFej godkänd

H55

4 590 m, 52 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Sten GustafssonEds SK1:43:28
2Kurt SvenssonIK Hakarpspojkarna1:50:58+7:30
3Jörgen IvarssonHestra IF1:51:18+7:50
4Tomas GeorgssonOK Nackhe1:54:11+10:43
5Bengt SchwartzOK Kolmården1:54:56+11:28
6Stefan SjöblomFrölunda OL1:55:07+11:39
7Kennet SandströmOK Stigen1:59:24+15:56
8Lennart KarlssonMarkbygdens OK1:59:45+16:17
9Jerker NetzTrollhättans SOK2:02:07+18:39
10Torbjörn HalvarssonFjärås AIK2:06:07+22:39
11Stefan JohanssonTrollhättans SOK2:06:09+22:41
12Johan CarlssonTrollhättans SOK2:06:27+22:59
13Anders WassbladVänersborgs SK2:08:30+25:02
14Jan-Olov ErikssonAnnebergs GIF2:09:00+25:32
15Alf PerssonOK Lindéna2:13:01+29:33
16Tommy JohnssonOK Nackhe2:13:19+29:51
17Bengt JohanssonOK Alehof2:14:19+30:51
18Knud MadsenOK Sorø2:15:20+31:52
19Tore BengtssonMariestads FK2:15:50+32:22
20Stellan MartinssonOK Tyringe2:16:09+32:41
21Anders SpånérGöteborg-Majorna OK2:18:55+35:27
22Lars StrandSkåneslättens OL2:19:22+35:54
23Bengt PeterssonIK Hakarpspojkarna2:21:34+38:06
24Göran AnderssonOK Rodhen2:26:53+43:25
25Christer FranssonMotala AIF OL2:29:17+45:49
26Ulf SundinGöteborg-Majorna OK2:29:19+45:51
27Stefan AdolfssonOK Bävern2:29:25+45:57
27Anders BomanÅlems OK2:29:25+45:57
29Håkan LarssonLjungskile FK2:29:29+46:01
30Björn BorgGöteborg-Majorna OK2:30:11+46:43
31Reine SpetzStenungsunds OK2:30:43+47:15
32Max PrangFredensborg OK2:33:13+49:45
33Conny SahlinVänersborgs SK2:39:45+56:17
34Mats RosenbergNittedal OL2:41:23+57:55
35Tor UddMarkbygdens OK2:51:00+1:07:32
36Henrik KarlssonKouvolan Suunnistajat2:51:15+1:07:47
37Lars-Erik AnderssonLerums SOK2:52:17+1:08:49
38Henrik KleffelSøllerød OK2:52:53+1:09:25
39Roger HagelinGustavsbergs OK2:54:06+1:10:38
40Roy GjerdingOK Moss2:54:14+1:10:46
41Håkan CarlbomOK Gipen2:55:53+1:12:25
42Arne LiljaJönköpings OK2:59:11+1:15:43
43Bengt LingegårdOK Gipen3:04:43+1:21:15
44Alf B JohanssonFK Friskus-Varberg3:04:50+1:21:22
45Anders AlamaaIK Vikings OK3:07:15+1:23:47
46Tommy WendtHellas Orientering3:17:30+1:34:02
47Bo EkLunds OK3:19:29+1:36:01
48Claus MikkelsenOK Sorø3:55:30+2:12:02
49Lars KilbornSOK 684:06:40+2:23:12
50Ernst AbergerFK Snapphanarna5:25:01+3:41:33
Per Storm HansenSvendborg OKej godkänd
Ingemar JohanssonOK Gisleej godkänd
Karl-Gunnar OlssonLunds OKej start
Jan SørensenOK Sorøej start
Per WarfvingeLunds OKej start

D60

3 140 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Ing-Marie Brander-StrandGöteborg-Majorna OK1:27:42
2Maria NordwallOK Kolmården1:47:30+19:48
3Britt-Marie MagnussonLaholms IF OK1:50:39+22:57
4Lena Rabe JosefssonFjärås AIK1:52:57+25:15
5Solveig HedenblomSjövalla FK1:53:22+25:40
6Kerstin HjalmarssonEmmaboda Verda OK1:58:54+31:12
7Karin AxelssonIK Uven2:11:17+43:35
8Viveka BackmanTullinge SK2:17:36+49:54
9Gerda Marie ChristiansenO-632:26:30+58:48
10Kristin JohanssonOK Dacke2:26:41+58:59
11Britt-Marie LarssonSOK 682:27:06+59:24
12Monica IvarssonOK Skogshjortarna2:31:01+1:03:19
13Lisa KumlinVäxjö OK2:36:49+1:09:07
14Birgit HausnerOK SG2:43:19+1:15:37
15Ingrid BrelindMarkbygdens OK2:52:59+1:25:17
16Karin LarssonOK Kompassen2:53:54+1:26:12
17Annet KrogOK SG2:54:57+1:27:15
18Berith PetterssonVänersborgs SK2:59:13+1:31:31
19Margareta SchölinTockarps IK3:13:45+1:46:03
Sinikka KukkohoviAnderstorps OKej godkänd
Lisbeth DamsgaardHjärnarps GH OLej start
Lena FritzellIF Rigorej start

H60

4 250 m, 46 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Bo HerderssonMarkbygdens OK1:32:20
2Ken RagnarssonOK Kompassen1:39:04+6:44
3Björn PetterssonUlricehamns OK1:46:35+14:15
4Kent KardellLjungskile FK1:49:21+17:01
5Björn-Olof WaldemarssonOK Nackhe1:49:34+17:14
6Ulf SvenssonOK Njudung1:50:49+18:29
7Per Arne EvaldssonOK Gynge1:53:12+20:52
8Björn JägerströmIK Uven1:53:58+21:38
9Åke KarlssonAlvesta SOK1:55:41+23:21
10Lars EkbergTrollhättans SOK1:55:58+23:38
11Göran LarssonVänersborgs SK1:58:24+26:04
12Hans EkbergTrollhättans SOK1:58:27+26:07
13Björn NilssonOK Nackhe1:58:41+26:21
14Gunnar Grue-SørensenTisvilde Hegn OK2:02:11+29:51
15Torgny PetterssonMarkbygdens OK2:02:21+30:01
16Kenth SundgrenSkåneslättens OL2:02:32+30:12
17Yngve NilssonOK Gipen2:02:41+30:21
18Bo-Gunnar JosefssonNässjö OK2:04:00+31:40
19Gunnar BejbomUddevalla OK2:07:05+34:45
20Kent JogelandIK Ymer2:07:16+34:56
21Krister NilssonVäxjö OK2:10:41+38:21
22Björn SvedinJärfälla OK2:12:37+40:17
23Hans GottfridssonTorsås OK2:16:18+43:58
24Christer LjungdahlHjärnarps GH OL2:16:32+44:12
25Arne BogrenOK Vivill2:16:49+44:29
26Thore JanssonKungälvs OK2:17:28+45:08
27Frede ScheyeHerlufsholm OK2:19:53+47:33
28Sven-Erik BodinGällstadbygdens SOK2:22:36+50:16
29Bengt AspvallRonneby OK2:24:29+52:09
30Bill AnderssonI 15 IF2:25:56+53:36
31Clyde PerssonLjungskile FK2:28:27+56:07
32Bo AnderssonFalköpings AIK OK2:28:57+56:37
33Hans TrofastTenhults SOK2:29:35+57:15
34Per-Ola JohnssonOK Kullingshof2:29:54+57:34
35Kent IvarssonOK Skogshjortarna2:31:24+59:04
36Tord FranssonMotala AIF OL2:35:32+1:03:12
37Gert OlssonTockarps IK2:38:44+1:06:24
38Anders KumlinIK Ymer2:41:14+1:08:54
39Lars-Inge AnderssonOK Räven2:41:37+1:09:17
40Fredrik OdelbergIK Ymer2:43:15+1:10:55
41Anders JohansonOK Skogsstjärnan2:55:17+1:22:57
42Christer GalleBromma-Vällingby SOK3:00:34+1:28:14
43Lennart SvernestamLinköpings OK3:06:07+1:33:47
44Arne AlfredssonUddevalla OK3:07:05+1:34:45
45Börje GustavssonTrollhättans SOK3:08:37+1:36:17
46Niels RaagaardSøllerød OK3:24:16+1:51:56
Bengt ElmerssonVärend GN OLej start
Bertil FritzellIF Rigorej start
Sten HelmertzFrölunda OLej start
Ulf JogbrattOK Trananej start
Bo MånssonOK Löftanej start
Lennart NylanderOK Lindénaej start
Anders RobertssonAlmby IKej start

D60M

2 980 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Ingrid NilssonVäxjö OK2:24:59
2Lillemor GunnarssonOK Gipen2:37:21+12:22
3Berit SvenssonMarkbygdens OK3:13:32+48:33
4Ann-Christin AspegrenOK Kontinent3:16:24+51:25
5Rosita KarlssonVäxjö AIS4:26:30+2:01:31
Ulla TengnérFK Friskus-Varbergej godkänd

H60M

3 670 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Per-Eric EricssonDalsjöfors IF2:14:38
2Rune DavidssonOK Räven2:23:07+8:29
3Benny AspegrenOK Kontinent2:55:41+41:03
4Lars HolmOK Gipen3:08:34+53:56
5Bøje PedersenOK SG3:36:44+1:22:06

D65

3 000 m, 41 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Gun-Britt FranssonEmmaboda Verda OK1:46:47
2Inge JørgensenOK Roskilde1:46:51+0:04
3Britt Forsell PirozziLunds OK1:46:53+0:06
4Margareta LarssonOK Njudung1:56:06+9:19
5Christina SchedwinIK Stern1:58:47+12:00
6Lisbeth CarlssonVaggeryds SOK1:59:58+13:11
7Berith IvehagFrämmestads IK2:02:17+15:30
8Ulla-Britt OrdasiKungälvs OK2:04:52+18:05
9Ulla HåkanssonOK Gynge2:05:52+19:05
10Gull SvenssonTockarps IK2:13:13+26:26
11Vega SlottnerJönköpings OK2:13:24+26:37
12Monica BråhnJönköpings OK2:13:37+26:50
13Kerstin ErnvidUlricehamns OK2:13:53+27:06
14Berit SchannongMalmö OK2:15:39+28:52
15Birgit EkmanUlricehamns OK2:20:57+34:10
16Ann-Mari PerssonVäxjö OK2:23:26+36:39
17Ingrid Rex WallströmOK Landehof2:25:54+39:07
18Astrid JohannessonHelsingborgs SOK2:26:01+39:14
19Ulla-Britt KarlssonVäxjö OK2:30:21+43:34
20Siw NilssonOK Kompassen2:33:24+46:37
21Christina PetersonOK Tranan2:36:40+49:53
22Rosa JohanssonIK Uven2:39:25+52:38
23Barbro AnderssonOK Skogshjortarna2:39:51+53:04
24Karin BengtssonOK Kompassen2:40:03+53:16
25Kerstin GunnarssonNässjö OK2:47:14+1:00:27
26Kristina FranssonOK Virdarna2:47:50+1:01:03
27Ingrid CullbrandIK Stern2:49:58+1:03:11
28Solbritt GustafssonOK Virdarna2:53:56+1:07:09
29Märta LundhSvenljunga OK2:55:04+1:08:17
30Harriet AnderssonOK Skogshjortarna3:05:29+1:18:42
31Maritha HallbergIK Ymer3:08:07+1:21:20
32Margareta LindbergFrölunda OL3:10:37+1:23:50
33Inga GustavssonIK Uven3:16:05+1:29:18
34Margareta WikströmVäxjö AIS3:21:27+1:34:40
35Marit SørensenSkaukameratene OL3:25:13+1:38:26
36Karin MalmgrenHjärnarps GH OL3:38:32+1:51:45
37Marianne BernhedTolered-Utby Ol-klubb3:45:55+1:59:08
38Kristina AnderssonOK Skogshjortarna3:51:09+2:04:22
Lisbeth JensenBallerup OKej godkänd
Ulla LingJönköpings OKej godkänd
Gullevi SvenssonRonneby OKej godkänd
Harriet KarlssonTorsås OKej start
Ingrid Gunilla KullmanOK Alehofej start
Kristin LindbergLunds OKej start
Ellbritt SvenssonFK Finnej start
Lisbeth  ThomsenKolding OKej start

H65

3 840 m, 83 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Leif SandgrenFrosta OK1:34:12
2Ronny HjalmarssonEmmaboda Verda OK1:34:13+0:01
3Ingvar BergmanOK Tranan1:34:22+0:10
4Carl-Henry AnderssonOK Orinto1:35:37+1:25
5Agne BengtssonOK Kompassen1:36:19+2:07
6Sören AnderssonIK Dran1:40:38+6:26
7Stefan G LarssonOK Njudung1:41:01+6:49
8Stig JohanssonFalköpings AIK OK1:42:34+8:22
9Janne BrunstedtOK Roskilde1:43:05+8:53
10Claes-Göran StrandGöteborg-Majorna OK1:47:07+12:55
11Tommy OlssonOK Dacke1:47:13+13:01
12Olof KarlssonUddevalla OK1:48:26+14:14
13Morgan LjungVaggeryds SOK1:48:41+14:29
14Rune SandbergUddevalla OK1:48:43+14:31
15Bill SchölinTockarps IK1:48:46+14:34
16Stig JohanssonBredaryds SOK1:48:54+14:42
17Rune RingsgårdOK Roxen1:51:30+17:18
18Göran BengtssonTockarps IK1:51:38+17:26
19Henry DjurbäckMarkbygdens OK1:51:39+17:27
20Lars-Göran MolinMarkbygdens OK1:51:42+17:30
21Dag LorénOK Frisene1:51:50+17:38
22Bengt SörensenJönköpings OK1:52:00+17:48
23Roland NilssonFalköpings AIK OK1:53:43+19:31
24Bo JernbergOK Roxen1:57:07+22:55
25Stig LandstorpOK Tor1:58:31+24:19
26Torbjörn WikströmOK Orinto1:58:59+24:47
27Gert OlssonSkåneslättens OL1:59:03+24:51
28Hans M CarlssonIFK Göteborg1:59:33+25:21
29Lennart GustavssonIK Uven1:59:35+25:23
30Ted LiivrandOK Skogshjortarna2:02:52+28:40
31Gunnar CarlsonOK Roxen2:06:22+32:10
32Per-Olof FernbergIS Skanne2:06:24+32:12
33Jörgen FranssonEmmaboda Verda OK2:06:30+32:18
34Ingemar AnderssonOK Orion2:06:35+32:23
35Karsten RichardtKøge OK2:06:38+32:26
36Ulf PerssonAnderstorps OK2:06:44+32:32
37Kjell DolvaSkien OK2:06:48+32:36
38Lars TuvessonUlricehamns OK2:06:56+32:44
39Sven-Olof PetterssonMullsjö SOK2:07:49+33:37
40Gunnar VallinOK Landehof2:09:15+35:03
41Lars PerssonOK Kompassen2:11:18+37:06
41Christer SamuelssonOK Löftan2:11:18+37:06
43Hans Chr. StribBallerup OK2:11:28+37:16
44Gunnar AnderssonIK Vista2:11:32+37:20
45Lars FinbomOK Landehof2:12:53+38:41
46Ingvar MarsKinnaströms SK2:13:14+39:02
47Ebbe MalmMarkaryds FK2:14:26+40:14
48Bengt GardOskarströms OK2:14:44+40:32
49Jan HanssonLunds OK2:14:54+40:42
50Nils KarlssonVäxjö AIS2:15:22+41:10
51Leif AxelssonMålilla OK2:15:28+41:16
52Acke WåhlanderGöteborg-Majorna OK2:22:16+48:04
53Bengt MattssonOK Orinto2:24:41+50:29
54Lars HenrikssonOK Älme2:28:01+53:49
55Ingemar BernhedTolered-Utby Ol-klubb2:28:14+54:02
56Lars-Olov DahlbergOK Landehof2:28:37+54:25
57Leif IngemarssonFK Vittus2:29:15+55:03
58Lars T LorénOK Frisene2:29:16+55:04
59Leif SamorTjällmo-Godegårds OK2:29:18+55:06
60Lars-Olof GustafssonOK Klyftamo2:29:20+55:08
61Frank MensinkMinor2:32:50+58:38
62Christer GrönbladHärlövs IF2:32:57+58:45
63Johnny KarlssonUddevalla OK2:35:06+1:00:54
64Roland NilssonOK Kompassen2:35:50+1:01:38
65Erling SamuelssonOK Vilse 872:37:33+1:03:21
66Lars-Olof RönnqvistOK Löftan2:38:11+1:03:59
67Tommy PedersenOK Orinto2:42:51+1:08:39
68Thorwald FranssonOK Virdarna2:43:32+1:09:20
69Niels TuliniusOK SG2:48:03+1:13:51
70Kuno RasmussenBallerup OK2:55:36+1:21:24
71Jörgen HallbergIK Ymer2:57:17+1:23:05
72Roland PerssonOK Älme2:58:17+1:24:05
73Jan HausnerOK SG2:59:55+1:25:43
74Bo SenjeHalmstad OK3:00:04+1:25:52
75Carl-Eric AnderssonFjärås AIK3:07:49+1:33:37
76Mogens JørgensenSøllerød OK3:08:32+1:34:20
77Nils-Erik BondessonFrosta OK3:23:14+1:49:02
78Björn AhlnérGöteborg-Majorna OK3:23:58+1:49:46
79Svend Erik JensenBallerup OK3:24:41+1:50:29
80Knud Erik ThomsenSvendborg OK3:39:46+2:05:34
Bengt HenrikssonVäxjö AISej godkänd
Lennart HermanssonStångenäs AISej godkänd
Lars-Åke SjökvistVärend GN OLej godkänd
Steen BaunehøjOK Roskildeej start
Bengt BörjessonOK Alehofej start
Leo KullmanOK Alehofej start
Göran LarssonOK Kompassenej start
Jan LarssonSävedalens AIKej start
Ronald McGrailHjärnarps GH OLej start
Göran SvenssonFK Finnej start
Bengt-Rune WallströmIK Uvenej start
Jan VulcanTolered-Utby Ol-klubbej start

D70

3 120 m, 27 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Birgitta OlssonRonneby OK1:42:56
2Gunnel SvenssonIK Ymer1:57:20+14:24
3Birgitta StenströmVänersborgs SK1:57:22+14:26
4Ingrid HermanssonIK Ymer1:57:31+14:35
5Gun LarssonOK Lindéna1:57:34+14:38
6Britt RangertIK Ymer2:06:05+23:09
7Marie-Louise LundströmOK Löftan2:10:49+27:53
8Ann-Britt BjörkmanKungälvs OK2:12:56+30:00
9Lillemor LorénOK Frisene2:18:13+35:17
10Lena WaernTrollhättans SOK2:18:31+35:35
11Lisbeth BernhedTolered-Utby Ol-klubb2:18:55+35:59
12Berit ByströmOK Virdarna2:23:05+40:09
13Gunilla GrönbladHärlövs IF2:23:11+40:15
14Mona CarlsonOK Skogshjortarna2:39:46+56:50
15Elvy BörjessonOK Alehof2:48:46+1:05:50
16Ann-Britt BjörnlingerIK Vista2:50:06+1:07:10
17Barbro JohanssonSjövalla FK2:53:47+1:10:51
18Birgitta ParknerOK Landehof2:54:46+1:11:50
19Berit NilssonOK Älme2:55:20+1:12:24
20Anne-Catrine PerssonMariestads FK3:06:57+1:24:01
21Gull-Britt GrönbergKungälvs OK3:08:54+1:25:58
22Karin LindénOK Gynge3:12:15+1:29:19
23Inger BylanderSvenljunga OK3:17:33+1:34:37
24Inga PerssonOK Landehof3:20:45+1:37:49
25Vanja KristenssonIK Dran3:20:56+1:38:00
26Lillemor HallinOK Landehof3:22:49+1:39:53
27Ing-Mari LarssonOK Löftan3:46:31+2:03:35

H70

3 670 m, 43 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Lars-Åke ClaessonSkillingaryds FK1:42:42
2Inge PerssonFK Boken1:47:07+4:25
3Henrik BergmanOK Linné1:52:05+9:23
4Kjell MånssonRonneby OK1:54:23+11:41
5Arne GrøndahlSøllerød OK1:58:13+15:31
6Rolf JakobssonAlfta-Ösa OK1:59:23+16:41
7Stig-Ove TollIK Stern2:01:25+18:43
8Kenneth IvehagFrämmestads IK2:02:10+19:28
9Ronny AnderssonOK Skogshjortarna2:04:27+21:45
10Per HaepplingVästerås SOK2:05:16+22:34
11Magne HagströmFrölunda OL2:06:59+24:17
12Ole  SvendsenOK Roskilde2:11:15+28:33
13Göte Johansson D-POK Tranan2:11:53+29:11
14Erland LingJönköpings OK2:14:06+31:24
15Roland LagessonOK Löftan2:14:58+32:16
16Bengt AnderssonTidaholm SOK Sisu2:15:47+33:05
17Kjell LindauOK Kompassen2:17:19+34:37
18Sven Olof FranssonOK Stigen2:18:02+35:20
19Waste ByströmOK Virdarna2:18:18+35:36
20Bengt-Åke SvenssonIK Ymer2:18:32+35:50
21Gösta LindqvistOK Löftan2:18:40+35:58
22Lars LindénOK Gynge2:20:31+37:49
23Rune GunnarssonNässjö OK2:21:07+38:25
24Olle HermanssonIK Ymer2:21:24+38:42
25Stig KarlssonTorsås OK2:37:01+54:19
26Ivan ErnvidUlricehamns OK2:37:06+54:24
27Bo SvenssonTockarps IK2:38:11+55:29
28Jørn ThomsenKolding OK2:39:05+56:23
29Torgny JonssonVäxjö AIS2:39:11+56:29
30Nils-Erik GunnarssonOK Gipen2:41:05+58:23
31Svein BakkenStigsökarna2:43:25+1:00:43
32Paul SchannongMalmö OK2:52:29+1:09:47
33Niels LyhneTisvilde Hegn OK2:57:53+1:15:11
34Arne JohanssonBredaryds SOK3:06:53+1:24:11
35Holger MikkelsenOdense Orienteringsklub3:11:08+1:28:26
36Johnny WallingeOK Kolmården3:12:56+1:30:14
37Johnny MalmgrenHjärnarps GH OL3:16:48+1:34:06
38Herluf JensenSvendborg OK3:31:57+1:49:15
39Hans Olof AnderssonOK Skogshjortarna4:17:40+2:34:58
Håkan BrostMalmö OKej godkänd
Kent CarlgrenOK Skogshjortarnaej godkänd
Palle Møller NielsenOdense Orienteringsklubej godkänd
Göran ThourVärend GN OLej godkänd
Ingvar BengtssonOskarströms OKej start
Sven-Erik ForsellLunds OKej start
Bengt HanssonOK Löftanej start
Karl-Axel JohanssonIK Uvenej start
Tom LindbergLunds OKej start
Roger TorperSkaukameratene OLej start
Christer WestbergIFK Göteborgej start

D75

2 860 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Inger HallbergIK Uven2:52:06
2Ann-Marie TillmanFalköpings AIK OK2:58:47+6:41
3Gro BakkenStigsökarna3:00:47+8:41
4Gun HanssonYstads OK3:03:09+11:03
5Vera TofteredIF Rigor3:03:51+11:45
6Marianne PeterssonFrölunda OL3:04:44+12:38
7Christina HogedalKungälvs OK3:07:19+15:13
8Inger KarlssonIK Dran3:47:18+55:12
9Gerd HallstenVänersborgs SK3:53:22+1:01:16
Gunnel BörjessonIK Uvenej godkänd
Anita AnderssonFjärås AIKej start
Inga JohanssonSöders-Tyresöej start

H75

3 330 m, 37 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Ernie BroströmHalmstad OK1:48:20
2Håkan SkogumMarkbygdens OK1:48:42+0:22
3Roland KarlssonRonneby OK1:51:38+3:18
4Nils GrannKristinehamns OK2:01:08+12:48
5Roland BrandshageSävedalens AIK2:01:42+13:22
6Göran OlofssonFjärås AIK2:01:50+13:30
7Lennart BernhedTolered-Utby Ol-klubb2:05:42+17:22
8Sven-Erik LundAnderstorps OK2:10:56+22:36
9Åke HogedalKungälvs OK2:16:13+27:53
10Åke AxelssonIK Uven2:16:41+28:21
11Leif SjögrenOK Orion2:23:25+35:05
12Kjell PerssonMariestads FK2:26:11+37:51
13Atte HeikkiläOK Gipen2:31:18+42:58
14Lars-Göran BjörnlingerIK Vista2:31:39+43:19
15Kåre TengnérFK Friskus-Varberg2:32:35+44:15
16Arne GustafssonMalmö OK2:39:14+50:54
17Guntram MånssonMariestads FK2:39:43+51:23
18Anders AdlerLinköpings AIK2:44:40+56:20
19Sigvard RudolfssonOK Gisle2:47:38+59:18
20Stig FranssonOK Stigen2:53:20+1:05:00
21Rune BengtssonRonneby OK2:55:01+1:06:41
22Bent MortensenOK 73 2:55:47+1:07:27
23Bengt-Åke BorgemoSOK Viljan3:03:07+1:14:47
24JB LarssonOK Löftan3:03:36+1:15:16
25Karl-Eric WannbergIK Omega3:06:20+1:18:00
26Lennart ErikssonOK Stigen3:06:47+1:18:27
27Gunnar WaernTrollhättans SOK3:10:54+1:22:34
28Olle JohanssonSöders-Tyresö3:11:02+1:22:42
29Ingemar TuressonMalmö OK3:12:50+1:24:30
30Gunnar FribergOK Kompassen3:15:03+1:26:43
31Mogens KöhlerBallerup OK3:24:03+1:35:43
32Erland OlssonDalsjöfors IF3:32:22+1:44:02
33Rune KarlssonOK Löftan4:03:10+2:14:50
Rune AhlanderJönköpings OKej godkänd
Evert JenhallOK Skogsvargarnaej godkänd
Bengt OlofssonHjärnarps GH OLej godkänd
Klas TykessonRävetofta OKej godkänd
Torild BornetunSkillingaryds FKej start
Sören BråhnJönköpings OKej start
Stig GustafssonHalmstad OKej start
Otto HolmdahlLinköpings OKej start
Bernt JohanssonOK Gisleej start
Tord LöövLidköpings VSKej start
Lennart ÖstanbäckMarkbygdens OKej start

D80

2 530 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Bernice AntonssonFK Friskus-Varberg2:07:15
2Gunvor GöranssonLaholms IF OK2:22:10+14:55
3Signe NymanUddevalla IS2:27:46+20:31
4Anna-Lisa BerglundSävedalens AIK2:43:30+36:15
5Lisa HedströmGöteborg-Majorna OK2:44:10+36:55
6Gunvor HåkanssonMarkbygdens OK3:26:08+1:18:53

H80

3 120 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Sture PetterssonFalköpings AIK OK2:06:53
2Allan HåkanssonSOK Viljan2:09:00+2:07
3Ture GunnarssonGöteborg-Majorna OK2:12:55+6:02
4Bertil JohanssonMarkbygdens OK2:13:46+6:53
5Valter AlamaaIK Vikings OK2:14:02+7:09
6Carl-Henrik HallbergIK Uven2:30:51+23:58
7Ove KilbornUddevalla IS2:37:03+30:10
8Sven Erik AnderssonFalköpings AIK OK2:40:15+33:22
9Henry GustafssonÅlems OK2:48:29+41:36
10Bertil JohanssonSkåneslättens OL2:53:33+46:40
11Rolf ForsmanTolered-Utby Ol-klubb3:01:05+54:12
12Svend FladbergKøge OK3:14:47+1:07:54
13Kurt DoseKøge OK3:34:50+1:27:57
Sven AnderssonOK Stigenej start

H85

2 530 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Bengt BorgGöteborg-Majorna OK3:17:35

Inskolning

1 570 m, 79 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
Loviza Adolfsson-KarlssonOK Bävernfullföljt
Alma AhnoffGöteborg-Majorna OKfullföljt
Nadja AhnoffGöteborg-Majorna OKfullföljt
Axel AnderssonOK Skogsstjärnanfullföljt
Emma AnderssonOK Virdarnafullföljt
Josefina AndraeOK Vilse 87fullföljt
Rickard BerndtssonFrölunda OLfullföljt
Viktor BerntssonFrölunda OLfullföljt
Joar BlomqvistBredareds IFfullföljt
Elin BorgOK Orintofullföljt
Hanna BystrømIndre Østfold OKfullföljt
Sander BystrømIndre Østfold OKfullföljt
Alice CarlqvistFK Friskus-Varbergfullföljt
Johannes DahlbergIK Trenne Ullaredfullföljt
Samuel DahlbergIK Trenne Ullaredfullföljt
Gabriel EkströmHalmstad OKfullföljt
Lovisa EliassonFK Friskus-Varbergfullföljt
Emilia ElverlindOK Trananfullföljt
Andrea EnbomVänersborgs SKfullföljt
Linn EnbomVänersborgs SKfullföljt
Simon GrahnIK Uvenfullföljt
Ella HagstrandBurseryds IFfullföljt
Oskar HjertbergIK Ymerfullföljt
Emy HjertströmFK Friskus-Varbergfullföljt
Jacob HolmbergUlricehamns OKfullföljt
Isak HolmsboOK Orintofullföljt
Lova JohanssonFK Friskus-Varbergfullföljt
Emelie JohnssonOK Vilse 87fullföljt
Elias JosefssonVästvärmlands OKfullföljt
Maja JosefssonVästvärmlands OKfullföljt
Eddie KarlssonOK Vilse 87fullföljt
Hugo KonradssonIK Omegafullföljt
Simon LindebladTrollhättans SOKfullföljt
Isabelle LinderOK Orientofullföljt
Mathias LinløkkenØstmarka OKfullföljt
Alvin LönkvistOK Vivillfullföljt
Olle NordinUlricehamns OKfullföljt
Lukas PetterssonStigsökarnafullföljt
Elias SamuelssonOK Vivillfullföljt
Alexandra SeldénIF Marin Västfullföljt
Sebastian SeldénIF Marin Västfullföljt
Edvin StegmarkHalmstad Garnisons IFfullföljt
Hilda TrofastTullinge SKfullföljt
Erik WilliamssonTolered-Utby Ol-klubbfullföljt
Elvis ÅbergTolered-Utby Ol-klubbfullföljt
Simon ÖstmanOK Landehoffullföljt
Johannes AnderssonVänersborgs SKej godkänd
Agnes BestermanIK Trenne Ullaredej godkänd
Tindra DavidssonOK Bävernej godkänd
Juliette DebaeckerEslövs FKej godkänd
Theo DoverforsTjällmo-Godegårds OKej godkänd
Hilma EkströmStenungsunds OKej godkänd
Felicia Erlandsson-MårtenssonIK Trenne Ullaredej godkänd
Olle ErsborgDeromeej godkänd
Andy GranforsIF Rigorej godkänd
Lovisa GullqvistVästvärmlands OKej godkänd
Gustaf GusedFalkenbergs OKej godkänd
Johan GusedFalkenbergej godkänd
Daniel Gustafsson GeorgiiMalmöej godkänd
Hugo HedströmOK Bävernej godkänd
Rufus HedströmOK Bävernej godkänd
Johannes HolmbergUlricehamns OKej godkänd
Ida IvarssonOK Skogshjortarnaej godkänd
Gustav JohanssonFrämmestads IKej godkänd
Nathalie LangenbachOK Nackheej godkänd
Saga LorénOK Friseneej godkänd
Stella LorénOK Friseneej godkänd
Axel MagnussonHalmstad OKej godkänd
Alfred NielsenOK Skogshjortarnaej godkänd
Frida OdenFjärås AIKej godkänd
Love PerssonLaholms IF OKej godkänd
Elin PetersonIK Ymerej godkänd
Ebba RanbroHelsingborgs SOKej godkänd
Hilma TrofastJönköpings OKej godkänd
Moa WallströmSävedalens AIKej godkänd
Nikki WeihartOK Orintoej godkänd
Emil WindevallSävedalens AIKej godkänd
Calle WärnOK Skogshjortarnaej godkänd
Vilgot ÅhlundVänersborgs SKej godkänd
Johanna KleistBoxholm-Mjölby OLej start
Moa KleistBoxholm-Mjölby OLej start
Hugo Samuelsson FlinkOK Orionej start

U1

2 130 m, 61 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Emil AnderssonOK Virdarna53:32
2Axel TrofastTullinge SK55:13+1:41
3Maja KarmstigFK Friskus-Varberg55:22+1:50
4Evelina SjöstrandFK Snapphanarna56:00+2:28
5Melvin LundOK Skogshjortarna56:04+2:32
6Isabella AhlströmOK Vivill57:47+4:15
7Olle LundgrenBK Häcken58:22+4:50
8Liam KarlssonAlvesta SOK58:44+5:12
9Isak JohanssonOK Gisle1:00:04+6:32
10Filip HanssonOK Löftan1:02:52+9:20
11Simon MagnerfeltFalköpings AIK OK1:04:33+11:01
12Elis Bergendahl-HanssonIF Thor1:06:33+13:01
13Arthur LundgrenTolered-Utby Ol-klubb1:06:38+13:06
14Emil SkeppSävedalens AIK1:06:42+13:10
15Karl Aderstedt AlthoffKungälvs OK1:08:13+14:41
16Frida ÅkerbergOK Löftan1:08:41+15:09
17Adine IngesenSarpsborg OL1:09:22+15:50
18David CarlsvärdHelsingborgs SOK1:09:43+16:11
19Albert BrohedeOK Älgen1:11:03+17:31
20Sara OhlinOK Tranan1:11:46+18:14
21Melwin ArvidssonIF Rigor1:11:54+18:22
22Ellen TollOK Njudung1:11:59+18:27
23Malva ArvidssonBrattås CK1:13:50+20:18
24Eliva PerssonOK Orinto1:14:25+20:53
25Maja NordinUlricehamns OK1:14:49+21:17
26Agnes BerlinOK Orion1:16:09+22:37
27Bea MagnstedtOK Vilse 871:16:46+23:14
28Vilhelm ÖstmanOK Landehof1:16:57+23:25
29Estelle SjögrenBromma-Vällingby SOK1:17:48+24:16
30Valter DrejmoOK Landehof1:20:18+26:46
31John SjöforsOK Älme1:21:03+27:31
32Agnes GustafssonOK Roxen1:22:00+28:28
33Kajsa ElfströmOK Orinto1:26:07+32:35
34Mads Christian MaarupCopenhagenO1:33:03+39:31
35David Warberg PlougBallerup OK1:33:54+40:22
36Maya SteneborgOK Orinto1:37:16+43:44
37Elis NorinFrölunda OL2:10:42+1:17:10
Selma AbrahamssonHylte OKej godkänd
Gottfrid AlexanderssonIF Rigorej godkänd
Gustav AspIFK Göteborgej godkänd
Rickard BerndtssonFrölunda OLej godkänd
Viktor BerndtssonFrölunda OLej godkänd
Olivia BlomquistFK Friskus-Varbergej godkänd
Vidar BorgGöteborg-Majorna OKej godkänd
Linus BruhnIF Rigorej godkänd
Max DoverforsTjällmo-Godegårds OKej godkänd
Daniel Gustafsson GeorgiiMalmöej godkänd
Fanny HanssonFalkenbergs OKej godkänd
Carl HendbergSOK 68ej godkänd
Albin JägstedtHalmstad OKej godkänd
Emil KarlssonFalkenbergs OKej godkänd
Karl KarlssonFalkenbergs OKej godkänd
Melker KarlssonFalkenbergs OKej godkänd
Filippa KindeTolered-Utby Ol-klubbej godkänd
Tilde LovefallOK Skogsfalkenej godkänd
Simon MagnussonHalmstad OKej godkänd
Marcus OlanderTäby OKej godkänd
Klara PetterssonÅmåls OKej godkänd
Elsa SvenssonIF Rigorej godkänd
Alva WallinIK Trenne Ullaredej godkänd
Tom WeihartOK Orintoej godkänd
Felicia AhlstrandFK Friskus-Varbergej start
Saga ChristensenKalmar OKej start
Evelina HasselgrenIF Rigorej start
Ella MikkelsenHorsens OKej start
Olle PetersénOK Njudungej start
Elias ZederinOK Nackheej start

Öppen motion 1

2 220 m, 34 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Alma Pettersson-PalmLerums SOK1:24:07
2Jessica JohanssonSol Tranås1:34:29+10:22
3Matilda BorglundIK Omega1:37:38+13:31
4Malte KristianssonHalmstad OK1:40:02+15:55
5Moa KristianssonHalmstad OK1:40:09+16:02
6Eva BremerBoxholm-Mjölby OL1:41:42+17:35
6Lina FranssonJönköpings OK1:41:42+17:35
8Christina WernerssonOK Orinto1:44:13+20:06
9Evelyn PalenrydOK Lindéna1:44:45+20:38
10Bodil HedenbergOK Vivill1:52:52+28:45
11Monika JohnssonOK Vilse 871:58:51+34:44
12Jessica MagnstedtOK Vilse 872:14:47+50:40
13Marie LundOK Gynge2:16:06+51:59
14Anna BorgIF Hagen3:20:01+1:55:54
Ida AlnervikHelsingborgs SOKej godkänd
Kerstin Andersson IK Trenne Ullaredej godkänd
Mathilda Andersson IK Trenne Ullaredej godkänd
Karl AndraeOK Vilse 87ej godkänd
Elsa AspMölndal Outdoor IFej godkänd
Helena BergIS Kullenej godkänd
Evelina GårdsbyTolered-Utby Ol-klubbej godkänd
Linus HansonHalmstad OKej godkänd
Magnus HenningssonOK Löftanej godkänd
Nathalie HenningssonOK Löftanej godkänd
Andreas JohnssonOK Vilse 87ej godkänd
Kalle JutzelerLundej godkänd
Ronnie KarlssonOK Vilse 87ej godkänd
Johanna NilssonFrämmestads IKej godkänd
Kajsa NordellLinköpningej godkänd
Gudrun OlofssonHjärnarps GH OLej godkänd
Anna-Karin SandbergOK Skogsvargarnaej godkänd
David StenbergMölndalej godkänd
Helena SteneborgOK Orintoej godkänd
Britt  TrofastLekeryd-Svarttorps SKej godkänd
Viktor LindqvistBoxholm-Mjölby OLej start

Öppen motion 2

4 110 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
Johan BerköAnderstorps OKej godkänd
Tobias BruhnIF Rigorej godkänd
Ulrika Delfalk LjungqvistKexholms SKej godkänd
Lotta EliassonFK Friskus-Varbergej godkänd
Anna HagmanLerumsej godkänd
Albin HjellströmGränna-Bygdens OKej godkänd
Anders IvarssonTräslövslägeej godkänd
Mads PettorssonOK Sorøej godkänd
Joel SjöholmOK Pan-Kristianstadej godkänd
Oscar SucksdorffOK 73ej godkänd

Öppen motion 4

5 180 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Gina TellnorBredareds IF3:14:15
Anna AlnervikHelsingborgs SOKej godkänd
Anders BergIS Kullenej godkänd
Roland DeiningerOLG St.Gallen/Appenzellej godkänd
Gustaf EklundHammaröej godkänd
Johan EklundHammaröej godkänd
Michael FritzellIF Rigorej godkänd
Caroline HildingssonLunds OKej godkänd
Ann-Helen JohanssonReftele OKej godkänd
Mikael KarlssonOK Bävernej godkänd
Linda LjungdahlHjärnarps GH OLej godkänd
Dan MobergIstrums SKej godkänd
Tomas PetersénOK Njudungej godkänd
Fredrik PetterssonLerums SOKej godkänd
Robin SandbergOK Stigenej godkänd
Emilia GanslandtIFK Lidingö SOKej start
Helena GanslandtIFK Lidingö SOKej start
Helene SwartzIFK Lidingö SOKej start

Öppen motion 5

3 580 m, 116 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Torbjörn LönkvistOK Vivill1:56:02
2Pernilla BökmanRonneby OK2:00:47+4:45
2Mikael JohanssonRonneby OK2:00:47+4:45
4Peter JohanssonVäxjö OK2:02:29+6:27
5Karl PetterssonOK Njudung2:14:21+18:19
6Micael ElmbladBredaryds SOK2:16:24+20:22
7Maja ÖmanKarlskrona2:17:17+21:15
8Sven-Arne BengtssonOK Nackhe2:18:49+22:47
9Sylvain DebaeckerEslövs FK2:19:48+23:46
10Johan HjertströmFK Friskus-Varberg2:23:16+27:14
11Björn EngelbrektssonFK Snapphanarna2:30:40+34:38
12Niklas DahlströmFK Herkules2:30:49+34:47
13Jonas ÖmanKarlskrona2:30:50+34:48
14Bjørn Sverre GulheimKolbotn & Skimt OL2:32:09+36:07
15Ola SamuelssonOK Vivill2:33:21+37:19
16Per GenvadGöteborg-Majorna OK2:34:07+38:05
17Therese GustafssonOK Virdarna2:38:51+42:49
18Stefan BorgGöteborg-Majorna OK2:44:12+48:10
19Louise PihlLunds OK2:44:26+48:24
20Anette FranssonJönköpings OK2:44:36+48:34
21Katarina VartiaOK Löftan2:52:15+56:13
22Mikael KarlssonOK Bävern2:52:20+56:18
23Mats SvenssonI 15 IF2:53:52+57:50
24Tony GullqvistVästvärmlands OK2:58:06+1:02:04
25Tommy VartiaOK Löftan2:59:09+1:03:07
26Daniel HäggbringLerums SOK2:59:20+1:03:18
27Christine LundOK Skogshjortarna2:59:23+1:03:21
28Sofia JosefssonRydboholms SK3:01:52+1:05:50
29Claes JohanssonOK Kullingshof3:02:56+1:06:54
30Ronny EkmanOK Kullingshof3:03:30+1:07:28
31Per RogneIK Hakarpspojkarna3:04:50+1:08:48
32Patrik GryttbornGällstadbygdens SOK3:07:38+1:11:36
33Thomas AsplundOK Skogsvargarna3:09:16+1:13:14
34Anders WigrenTullinge SK3:09:45+1:13:43
35Fredrik EkströmHalmstad OK3:10:55+1:14:53
36Marion HallstenUddevalla OK3:11:51+1:15:49
37Linda BernboOK Ravinen3:11:56+1:15:54
38Ulrika SanderOK Milan3:13:41+1:17:39
39Christoffer MagnstedtOK Vilse 873:15:37+1:19:35
40Celine BodinGällstadbygdens SOK3:16:58+1:20:56
41Birgitte WraaTisvilde Hegn OK3:17:11+1:21:09
42Anders HagstedtLinköping3:20:13+1:24:11
43Sara JägstedtHalmstad OK3:20:53+1:24:51
44Thomas BohmanNybro OK3:22:13+1:26:11
45Carin Arrestad-KarlssonOK Orinto3:24:05+1:28:03
46Anna GrahnIK Uven3:30:56+1:34:54
47Ann-Chatrin HolmbergUlricehamns OK3:33:47+1:37:45
48Maria JohanssonLunds OK3:36:10+1:40:08
49Åsa ForssÅby Tjureda IF3:42:15+1:46:13
50Evelina GunnarssonRydboholms SK3:48:01+1:51:59
51Matilda GunnarssonRydboholms SK3:48:24+1:52:22
52Anna Ekbom OlsonIK Uven3:50:40+1:54:38
53Lizkulla PetterssonMarkbygdens OK3:57:16+2:01:14
54Catharina WinbergStenungsunds OK4:09:00+2:12:58
55Bettina Katy AndersenSøllerød OK4:10:08+2:14:06
56Magnus LinderOK Orinto4:30:44+2:34:42
57Ann-Katrine GunnarssonRydboholms SK4:57:54+3:01:52
58Knud LarsenHerlufsholm OK8:42:08+6:46:06
59Jan NielsenHerlufsholm OK8:42:38+6:46:36
Helena AnderssonMarkbygdens OKej godkänd
Jennifer AnderssonOK Skogsmunkenej godkänd
Karl-Erik AnderssonOskarströms OKej godkänd
Petter AnderssonStenungsunds OKej godkänd
Pia AndrénIF Rigorej godkänd
Anna-Maria BlomquistFK Friskus-Varbergej godkänd
Mattias BrockmarkBuena Vista A.C.ej godkänd
Fanny BrodinIstrums SKej godkänd
Anders BäckmanTolered-Utby Ol-klubbej godkänd
Barbro CassingRonneby OKej godkänd
Semona Dahlman NilssonOK Orionej godkänd
Åke EkbergMarkbygdens OKej godkänd
Filip EnforsTockarps IKej godkänd
Mikael ErdeliusIF Rigorej godkänd
Anne FagerbergIK Uvenej godkänd
Martin FalkebyLjungskile FKej godkänd
Lennart ForsHestra IFej godkänd
Ulrika GranforsIF Rigorej godkänd
Peter GrimbeckSävedalens AIKej godkänd
Mikael HolmsboOK Orintoej godkänd
Ann-Marie JohanssonBredaryds SOKej godkänd
Bengt JohanssonBredaryds SOKej godkänd
Mats JohanssonIstrums SKej godkänd
Hanna JögårdOK Nackheej godkänd
Johan JögårdOK Nackheej godkänd
Catarina KarlssonSOK Träffej godkänd
Johan KarlssonSjövalla FKej godkänd
Marie KarlssonVäxjö OKej godkänd
Per KarlssonBovallsstrandej godkänd
Tobias KarlssonOK Skogsmunkenej godkänd
Clara KrantzIK Ymerej godkänd
Johan LarssonBredareds IFej godkänd
Anna LindeblomIK Omegaej godkänd
Evelina LindeblomIK Omegaej godkänd
Per LundgrenLindomeej godkänd
Hilma MarkinhuhtaOK Landehofej godkänd
Jens MentzerOK Skogshjortarnaej godkänd
Lars MobergOK Lindénaej godkänd
Pär NorgrenGällstadbygdens SOKej godkänd
Helén PerssonHässleholms OKej godkänd
Cecilia RoosOK Landehofej godkänd
Frida RönnqvistOK Löftanej godkänd
Jenny RönnqvistOK Löftanej godkänd
Ola SamuelssonOK Orionej godkänd
Lisa SandströmOK Stigenej godkänd
Helena SchutzdellerHässleholms OKej godkänd
Alva SellgrenGöteborg-Majorna OKej godkänd
Helena SellgrenGöteborg-Majorna OKej godkänd
Jessica SjögrenEslövs FKej godkänd
Tord StrandbySOK Träffej godkänd
Annmarie SvenssonBurseryds IFej godkänd
Elin SvenssonOK Kullingshofej godkänd
Siw SvenssonSvenljunga OKej godkänd
Mona UppstenOK Enenej godkänd
Elin WahlgrenSjövalla FKej godkänd
Christina VestergrenIK Uvenej godkänd
Karin VidarssonOK Nackheej godkänd
Jan BorssénOK Kroppefjällej start
Susanne BorssénOK Kroppefjällej start
Patrik CorneliussonOK Löftanej start
Britt-Marie EkbergOK Orintoej start
Jörgen ForssÅby Tjureda IFej start
Johanna LindénVäxjö OKej start
Bertil  TallqvistKlubblösej start
Thomas WinbladhLunds OKej start

Öppen motion 6

6 140 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
Daniel AxelssonMålilla OKej godkänd
Hedvig HelgessonTeam Kålltorpej godkänd
Martin HolgerssonIK Hakarpspojkarnaej godkänd
Hanna JohanssonFK Friskus-Varbergej godkänd
Katarina Rydén MarkinhuhtaGöteborgs SKej godkänd
Tore MårtensonOK Vivillej godkänd
Lina SandströmOK Stigenej godkänd
Anna SäfstenMölndal Outdoor IFej godkänd
Leif SöderlindBredareds IFej godkänd
Bertil  TallqvistKlubblösej godkänd
Katarina WallbergOK Alehofej godkänd
Arvid WikströmGöteborgs SKej godkänd
Klas ÅströmMölndal Outdoor IFej godkänd

Öppen motion 7

3 210 m, 139 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Bjarke SucksdorffOK 731:33:18
2Lovisa MannfolkUlricehamns OK1:39:15+5:57
3Emelie Karlsson-LandénIstrums SK1:40:11+6:53
4Per NorrbomSala OK1:47:56+14:38
5Anders JonssonIF Marin Väst1:48:53+15:35
6Rune EliassonFalkenbergs OK1:49:47+16:29
7Stefan JönssonIK Uven1:52:45+19:27
8Maria Frödin Sävedalens AIK1:56:49+23:31
9Anna-Karin BondessonFrosta OK1:57:23+24:05
10Rickard HenrikssonHelsingborgs SOK1:57:38+24:20
11Thomas ForslundSäffle OK1:57:58+24:40
12Peter WraaFarumTisvilde OK1:59:37+26:19
13Marina JohanssonOK Njudung1:59:56+26:38
14Lina AxelssonIK Uven2:00:54+27:36
15Fredrik CarlqvistFK Friskus-Varberg2:03:13+29:55
16Agne KarlssonSimlångsdalens IF2:03:14+29:56
17Katarina EnbomVänersborgs SK2:05:23+32:05
18Simone WraaFarumTisvilde OK2:07:32+34:14
19Evelyn WendeliusIFK Lidingö SOK2:07:35+34:17
20Martin JohanssonGöteborg-Majorna OK2:08:04+34:46
21Mikael SoppiOK Kroppefjäll2:09:39+36:21
22Karin PerssonOK Orinto2:09:42+36:24
23Jennifer WendeliusIFK Lidingö SOK2:12:43+39:25
24Jenny EkströmStenungsunds OK2:13:39+40:21
25Ivar SörqvistMarkbygdens OK2:14:07+40:49
26Erik MöllerArboga OK2:15:35+42:17
27Annika MagnussonKFUM Örebro OK2:17:39+44:21
28Leif BlomqvistBredareds IF2:22:07+48:49
29Sara LindgrenLidköpings VSK2:24:32+51:14
30David SkälegårdElinorspelen2:29:13+55:55
31Bo NobornSundsvalls OK2:30:02+56:44
32Hans-Åke DjurbäckKinnaströms SK2:30:06+56:48
33Conny WernerssonOK Orinto2:34:48+1:01:30
34Patrik WendeliusIFK Lidingö SOK2:36:05+1:02:47
35Anders LundOK Skogshjortarna2:37:30+1:04:12
36Gunilla EdgrenTrollhättans SOK2:39:22+1:06:04
37Bo AdolfssonIK Ymer2:41:12+1:07:54
38Cecilia KarlssonGöteborgs SK2:41:31+1:08:13
39Cecilia PalmLerums SOK2:42:11+1:08:53
40Anneli WendeliusIFK Lidingö SOK2:51:08+1:17:50
41Jan NilssonFK Snapphanarna2:52:49+1:19:31
42Lena Weiming-NybergKinnaströms SK2:58:07+1:24:49
43Andrew Cumming ThomWeston Emus3:05:02+1:31:44
44Lennart LindbergIK Vista3:11:13+1:37:55
45Lizzie HansenOK Landehof3:12:05+1:38:47
46Frida MannfolkUlricehamns OK3:22:14+1:48:56
47Teres ZachrissonKungälvs OK3:22:15+1:48:57
48Torbjörn ToresonOK Löftan3:23:40+1:50:22
49Björn WinbergStenungsunds OK3:27:11+1:53:53
50Ann-Christin AugustssonStenungsunds OK3:38:34+2:05:16
51Helen NilssonSimlångsdalens IF3:55:15+2:21:57
52Gunilla GlimténOK Löftan4:15:23+2:42:05
53Lars-Göran CullbrandIK Stern4:27:07+2:53:49
Eva AdolfssonIK Ymerej godkänd
Anders AgnvallIK Dranej godkänd
Lisa AgnvallIK Dranej godkänd
Malin AnderssonIF Rigorej godkänd
Agnes AspMölndal Outdoor IFej godkänd
Erika AspMölndal Outdoor IFej godkänd
Alice BarreforsIK Uvenej godkänd
Andrea BergGöteborg-Majorna OKej godkänd
Jannike BergGöteborg-Majorna OKej godkänd
Leif BergGöteborg-Majorna OKej godkänd
Lena BergstrandKungälvs OKej godkänd
Josefin BertilssonMölndalej godkänd
Frida BjörklundSjövalla FKej godkänd
Håkan BjörklundSjövalla FKej godkänd
Hanna BoquistIK Uvenej godkänd
Lennart BorgkvistIS Kullenej godkänd
Ann BrenanderSOK Viljanej godkänd
Sofia BrenanderSOK Viljanej godkänd
Henrik BrusVästerbergslagens OLej godkänd
Per CarlssonIF Hagenej godkänd
Bengt ClassonOK Orintoej godkänd
Jenny ErdeliusIF Rigorej godkänd
Ingmar ErikssonFalkenbergs OKej godkänd
Olof FagrellOK Alehofej godkänd
Jan FlansbjerKinnaströms SKej godkänd
Ullabritt FlansbjerKinnaströms SKej godkänd
Sara ForsbergIK Uvenej godkänd
Jörgen FriskMarkbygdens OKej godkänd
Johan GustafssonOK Nackheej godkänd
Stig GustafssonIK Ymerej godkänd
Conny HaddersElinorspelenej godkänd
Lars-Erik HallbergFK Bokenej godkänd
Marianne HallbergFK Bokenej godkänd
Carl-Åke HanssonLaholms IF OKej godkänd
Pia HendbergSOK 68ej godkänd
Rolf HermanssonMarkbygdens OKej godkänd
Gustav HjellströmGränna-Bygdens OKej godkänd
Gert IvarssonOK Skogshjortarnaej godkänd
Birgitta JohanssonOK Trananej godkänd
Jennie JohanssonBredaryds SOKej godkänd
Kurt JohanssonOK Gisleej godkänd
Martina JohanssonBredareds IFej godkänd
Petra JohanssonTrollhättans SOKej godkänd
Pär JohanssonOsloej godkänd
Stig JohanssonHalmstad OKej godkänd
Fredrik JönssonHalmstad OKej godkänd
Kent JönssonLunds OKej godkänd
Arnfinn KappfjellIK Dranej godkänd
Cecilia KarmetunOK Njudungej godkänd
Patrik KleistBoxholm-Mjölby OLej godkänd
Harry LundströmOK Löftanej godkänd
Anna-Karin LövgrenAvesta OKej godkänd
Bo MagnussonKFUM Örebro OKej godkänd
Lennart MagnussonLaholms IF OKej godkänd
Joanna MalmkvistGöteborgej godkänd
Tobias MullinsSävedalens AIKej godkänd
Sofi NielsenOK Skogshjortarnaej godkänd
Lotta NilssonOK Alehofej godkänd
Pernilla NilssonHalmstad OKej godkänd
Margareta NobornSundsvalls OKej godkänd
Siri NordbergOK Skogshjortarnaej godkänd
Karl-Johan OhlinOK Trananej godkänd
Odd OhlssonUddevalla OKej godkänd
Tomas OlaussonAskersunds OKej godkänd
Fredrik OlinderssonOK Löftanej godkänd
Katrin OlinderssonOK Löftanej godkänd
Birgit PalmFK Bokenej godkänd
Ronny PalmFK Bokenej godkänd
Håkan PetersonOK Trananej godkänd
Claes PetterssonIF Rigorej godkänd
Peter PetterssonÅmåls OKej godkänd
Jonatan RiberthIK Trenne Ullaredej godkänd
Eva-Marie RunnbyGMOKej godkänd
Ingrid SalomonssonSkåneslättens OLej godkänd
Eva-Lotta StoltVänersborgs SKej godkänd
Stefan StoltVänersborgs SKej godkänd
Marie SöderströmOskarströms OKej godkänd
Lars SönsterödSOK 68ej godkänd
Ulla SönsterödSOK 68ej godkänd
Eric TofteredIF Rigorej godkänd
Anne TuressonBredaryds SOKej godkänd
Jens UddénLjungskile FKej godkänd
Karin WahlgrenSjövalla FKej godkänd
Eystein WeltzienTyrving ILej godkänd
Jenny WärnOK Skogshjortarnaej godkänd
Ingrid ÅhlundSvenljunga OKej godkänd
Henrik BodingIFK Lidingö SOKej start
Pia HjärtstömFK Friskus-Varbergej start
Sissi KarlssonElinorspelenej start
Vibeke Warberg RohdeBallerup OKej start

Öppen motion 8

4 820 m, 97 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Daniel NetzVänersborgs SK1:51:47
2Johan ÅlundVänersborgs SK2:10:00+18:13
3Nils HolerOLK Fricktal2:10:41+18:54
4Morgan BodinGällstadbygdens SOK2:10:46+18:59
5Maria  Høyer StaugaardFIF Hillerød2:13:55+22:08
6Sven-Åke BengtssonFalkenbergs OK2:13:58+22:11
7Jesper GroossAllerød OK2:14:07+22:20
8Ann-Sofie HolerOLK Fricktal2:22:17+30:30
9Mathias WraaTisvilde Hegn OK2:28:11+36:24
10Olle WindeliusFrosta OK2:28:27+36:40
11Jesper EkMalmö2:31:51+40:04
12Jesper ThuressonHalmstad Garnisons IF2:50:15+58:28
13Erica EkVäxjö OK2:53:26+1:01:39
14Lennart lundhOK Tisaren2:54:28+1:02:41
15Per KristianssonOK Kontinent2:56:19+1:04:32
16Henrik BechtelFK Friskus-Varberg2:58:10+1:06:23
17Matilda Wigren JohanssonKlubblös2:59:34+1:07:47
18Frida HildingssonLunds OK3:04:47+1:13:00
19Stefan SjögrenBromma-Vällingby SOK3:10:56+1:19:09
20Peter NilssonSimlångsdalens IF3:13:36+1:21:49
21Kurt JohanssonSvenljunga OK3:20:38+1:28:51
22Kurt EkbergOK Orinto3:30:03+1:38:16
23Pertti HeedOK Orinto3:46:22+1:54:35
24Kim Ole KowskyRønne IK Orientering3:53:11+2:01:24
25Helle KowskyRønne IK Orientering3:53:12+2:01:25
26Olof AnderssonIF Rigor4:46:59+2:55:12
27Malte BorgIF Hagen4:53:04+3:01:17
28Thor KofodRønne IK Orientering5:06:14+3:14:27
Emma AlmehedFrölunda OLej godkänd
Frida AnderssonFalkenbergs OKej godkänd
Jens ArvidssonIF Rigorej godkänd
Peter ArvidssonIF Rigorej godkänd
Niklas AulinIF Rigorej godkänd
Bertil AxbomOK Landehofej godkänd
Tomas AxelssonGöteborgej godkänd
Pernilla BacklundNärpes OKej godkänd
Fredrik BartholdssonFrölunda OLej godkänd
Ingunn BergetÅs-UMB Orienteringej godkänd
Roger BergvikVäxjö OKej godkänd
Anna BogrenSundbybergs IKej godkänd
Jonas BrånaltFrölunda OLej godkänd
Björn BältsjöSävedalens AIKej godkänd
Albin ClaessonSävedalens AIKej godkänd
Erik ClassonOK Orintoej godkänd
Bo EdespongFK Friskus-Varbergej godkänd
Mats EliassonFK Friskus-Varbergej godkänd
Emma EricsonFalkenbergs OKej godkänd
Martin EricssonFalkenbergs OKej godkänd
Lars ErikssonMarkbygdens OKej godkänd
Håkan FlingmarkUddevalla OKej godkänd
Per GerdleHalmstad OKej godkänd
Mats GunnarssonSimlångsdalens IFej godkänd
Göran GustafssonOK Nackheej godkänd
Amanda HanssonBredaryds SOKej godkänd
Moa HanssonBredaryds SOKej godkänd
Philip HjellströmGränna-Bygdens OKej godkänd
Anders JohanssonHestra IFej godkänd
Christin JohanssonGöteborg-Majorna OKej godkänd
Ingmar JohanssonFK Friskus-Varbergej godkänd
Per JohanssonOK Löftanej godkänd
Erik JonssonHestra IFej godkänd
Jonas KarlssonMarkbygdens OKej godkänd
Karin KarlssonHalmstad OKej godkänd
Markus KarlssonSimlångsdalens IFej godkänd
Mats KågesonGöteborg-Majorna OKej godkänd
Niels LandsbergTisvilde Hegn OKej godkänd
Håkan LangenbachOK Nackheej godkänd
Lotta MagnussonLaholms IF OKej godkänd
Matilda MartinssonFalkenbergs OKej godkänd
Mikael MartinssonFalkenbergs OKej godkänd
Torbjörn MovertOK Kompassenej godkänd
Mats NordahlHalmstad Garnisons IFej godkänd
Morten PlougBallerup OKej godkänd
Niclas SahlinVänersborgs SKej godkänd
Bengt SalomonssonSkåneslättens OLej godkänd
Elvira SellgrenGöteborg-Majorna OKej godkänd
Thomas SellgrenGöteborg-Majorna OKej godkänd
Malin SettergrenHalmstad OKej godkänd
Anna SimesHjärnarps GH OLej godkänd
Lena SimesSki O-Tour Clubej godkänd
Anders SjöbergOK Refteleej godkänd
Thomas SteindahlStenungsunds OKej godkänd
Frida StoltVänersborgs SKej godkänd
Krister StrandOK Landehofej godkänd
Niclas StåhlKlubblösej godkänd
Anders SvenssonHalmstad Garnisons IFej godkänd
Hans SvenssonOK Kullingshofej godkänd
Jan-Olof SvenssonBurseryds IFej godkänd
Julia SvenssonBredaryds SOKej godkänd
Linn SöderströmOskarströms OKej godkänd
Urban SörqvistMarkbygdens OKej godkänd
Clara WallinSjövalla FKej godkänd
Peter wiikNärpes OKej godkänd
Mårten WikströmHalmstad OKej godkänd
Simon WikströmHalmstad OKej godkänd
Anders WraaTisvilde Hegn OKej godkänd
Mattis WärnOK Skogshjortarnaej godkänd
Kersti KärnerAllerød OKej start
Lennart LarssonJönköpings OKej start
Ulf WallinSjövalla FKej start

Öppen motion 9

7 320 m, 30 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Ulrik StaugaardFIF Hillerød2:25:40
2Lisa AhnoffGöteborg-Majorna OK3:16:21+50:41
3Therése IvarssonOK Skogshjortarna3:23:16+57:36
4Claes-Håkan SvenssonOK Klyftamo3:48:07+1:22:27
Vidar AlbinssonTormestorps IFej godkänd
Ulf AlmehedFrölunda OLej godkänd
Anders AspMölndal Outdoor IFej godkänd
Johan BadenfeltOK Pan-Kristianstadej godkänd
Anders CarlssonIFK Lidingö SOKej godkänd
Staffan EdströmOK Gisleej godkänd
Sebastian HasselblomFK Friskus-Varbergej godkänd
Fredrik HerderssonMarkbygdens OKej godkänd
Mats HildingssonLunds OKej godkänd
Fredrik HjortHelsingborgs SOKej godkänd
Christian HolmqvistHestra IFej godkänd
Rickard HolmqvistHestra IFej godkänd
Christian JanssonOK Trananej godkänd
Eric JanssonOK Trananej godkänd
Gustav JohanssonUlricehamns OKej godkänd
Lennart JohanssonUlricehamns OKej godkänd
Ludwig JohanssonUlricehamns OKej godkänd
Ann-Sofie LarssonÖrkelljunga FKej godkänd
Peter LekbergSävedalens AIKej godkänd
Ulrik MagnussonHalmstad OKej godkänd
Gunnar MarkinhuhtaGöteborgs SKej godkänd
Jonas NybergOK Alehofej godkänd
Oscar Stensson-BohmanVäxjö OKej godkänd
Helena StrandOK Landehofej godkänd
Nils Wallentin TärkHalmstad OKej godkänd
Niklas ÅbergTolered-Utby Ol-klubbej godkänd
Tobias AhnoffGöteborg-Majorna OKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser