Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för KM Grand Slam, långdistans

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: KM Grand Slam, långdistans
Arrangörsorganisation: Ringsjö OK
Datum: tisdag 8 maj 2012

Eslövs FK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
3Stefan AdolfssonÖppen kort (15)40:19+5:5510:20
12Göran FrankÖppen kort (15)1:02:09+27:4515:56

FK Boken

5 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
4Simon HardenÖppen kort (15)44:39+10:1511:26
4David SvenssonÖppen mellan (8)1:05:51+17:4911:09
6Jan-I NygrenÖppen mellan (8)1:14:31+26:2912:37
9Helena SvenssonÖppen kort (15)1:01:14+26:5015:42
13Catarina HardenÖppen kort (15)1:06:58+32:3417:10

Frosta OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Leif SandgrenÖppen kort (15)38:04+3:409:45

Helsingborgs SOK

5 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
4Henrik OlofssonÖppen lång (11)1:05:20+6:007:58
5Mikael CarlsvärdÖppen mellan (8)1:14:30+26:2812:37
5Fredrik NilssonÖppen lång (11)1:06:06+6:468:03
7Erik AlnervikÖppen lång (11)1:14:25+15:059:04
9Christian JohanssonÖppen lång (11)1:23:45+24:2510:12
Felix AlnervikÖppen lång (11)ej start
Björn HellrupÖppen lång (11)ej start
Axel SchulzÖppen lång (11)ej start
Sven-Eric EricsonÖppen mellan (8)ej start

Lunds OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
6Anders SvenssonÖppen lång (11)1:10:50+11:308:38

Nxtgeneration OL

8 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Philip PålssonKM Herr (7)57:427:02
1Stina BergKM Dam (3)50:118:30
2Frida HedinKM Dam (3)59:07+8:5610:01
3David ArboreliusKM Herr (7)1:12:05+14:238:47
4Joel KristianssonKM Herr (7)1:17:34+19:529:27
6Harald OttmerKM Herr (7)1:22:36+24:5410:04
Erik LenningKM Herr (7)ej godkänd
Elin KjellssonKM Dam (3)ej godkänd
Moa OlssonKM Dam (3)ej start

OK Pan-Kristianstad

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Daniel LiljedahlÖppen mellan (8)48:028:08
2Johan BadenfeltKM Herr (7)1:10:22+12:408:34
8Rolf OhrlanderÖppen kort (15)56:03+21:3914:22

Skåneslättens OL

21 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Isak PrellnerÖppen kort (15)34:248:49
1Viggo JohanssonÖppen Lätt (2)42:4717:06
1Hugo MattssonÖppen lång (11)59:207:14
2Johan LenningÖppen mellan (8)48:13+0:118:10
2Maja RosénÖppen Lätt (2)45:34+2:4718:13
2Patrik LindebergÖppen lång (11)59:52+0:327:18
3Johan EkelövÖppen mellan (8)55:05+7:039:20
3Stefan PålssonÖppen lång (11)1:04:05+4:457:48
5Mattias EngströmKM Herr (7)1:17:50+20:089:29
5Jan JohanssonÖppen kort (15)46:55+12:3112:01
6Jan LenningÖppen kort (15)49:24+15:0012:40
7Christina SegerslättÖppen kort (15)53:59+19:3513:50
7Erika RovinaÖppen mellan (8)1:17:45+29:4313:10
8Jakob SegerslättÖppen lång (11)1:16:10+16:509:17
10Kristian OxenstiernaÖppen kort (15)1:01:27+27:0315:45
11Anna PrellnerÖppen kort (15)1:01:42+27:1815:49
Ina LindebergÖppen kort (15)ej godkänd
Adam SegerslättÖppen mellan (8)ej godkänd
Marcus AnderssonÖppen kort (15)ej godkänd
Bengt-Åke BerndtssonÖppen lång (11)ej godkänd
Daniel NilssonÖppen lång (11)ej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser