Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Sommarserie 3

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Sommarserie 3
Arrangörsorganisation: Njurunda OK
Datum: torsdag 31 maj 2012

Bana 1 vit

2 020 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1David Wikander JohanssonNjurunda OK28:4314:12
2Magne WestbergTimrå SOK37:17+8:3418:27
3Nanna WestbergTimrå SOK38:18+9:3518:57
4Hillevi SjöbomNjurunda OK43:07+14:2421:20
5Olivia KarlssonNjurunda OK57:24+28:4128:24
6Elin KarlssonNjurunda OK58:11+29:2828:48

Bana 2 gul

3 010 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kicki KällströmSundsvalls OK43:2814:26
2Erik KardellNjurunda OK44:57+1:2914:56
3Anette WiveggNjurunda OK56:30+13:0218:46
4Luise HeermannNjurunda OK1:07:53+24:2522:33
5Christoffer Wikander JohanssonNjurunda OK1:08:22+24:5422:42
Annika KardellNjurunda OKej godkänd
Robert Mohri ej start

Bana 3 röd

3 300 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Claes BacklundNjurunda OK42:2112:50
2Tomas KristofferssonSundsvalls OK43:36+1:1513:12
3Inge HultmanKovlands IF44:49+2:2813:34
4Anita SundlingNjurunda OK1:03:59+21:3819:23
5Hans AnderssonKlubblös1:10:38+28:1721:24
6Johannes BjörklundNjurunda OK1:12:14+29:5321:53
7Inger LorentzsonSundsvalls OK1:17:38+35:1723:31
8Elisabet LundgrenSundsvalls OK1:17:45+35:2423:33
9Göran DahlqvistNjurunda OK1:28:34+46:1326:50
10Christina WibronNjurunda OK1:37:28+55:0729:32
11Osmo JärvinenNjurunda OK1:44:37+1:02:1631:42
Torbjörn Larsson-SnyggNjurunda OKej godkänd
Axel MartinNjurunda OKej godkänd
Karin MartinNjurunda OKej start

Bana 4 svart

5 510 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Martin HässlerSundsvalls OK54:179:51
2Martin LundgrenSundsvalls OK56:49+2:3210:18
3Jonas KarlssonNjurunda OK1:04:06+9:4911:38
4Anders SjöbomNjurunda OK1:07:18+13:0112:12
5Niklas MartinNjurunda OK1:10:38+16:2112:49
6Martin Larsson-SnyggNjurunda OK1:11:50+17:3313:02
7Christer LundstedtSundsvalls OK1:12:20+18:0313:07
8Clas OlssonNjurunda OK1:18:46+24:2914:17
9Johnny BlästaNjurunda OK1:19:19+25:0214:23 Ladda ner rutt i gpx-format
10Leif SundlingNjurunda OK1:28:19+34:0216:01
11Anders BjörklundNjurunda OK1:33:25+39:0816:57
Lars SjöbomNjurunda OKej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser