Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Sommarserie 8

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Sommarserie 8
Arrangörsorganisation: Njurunda OK
Datum: torsdag 19 juli 2012

Bana 1 vit

2 190 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anton BergNjurunda OK18:298:26
2Maja BobergÅre SLK21:52+3:239:59
3Astrid RexSundsvalls OK21:56+3:2710:00
4Wilmer RexSundsvalls OK22:32+4:0310:17
5Pelle BobergÅre SLK23:03+4:3410:31
6William BylundNjurunda OK26:37+8:0812:09
7Elin BylundNjurunda OK29:02+10:3313:15
8Sofia LindbergSundsvalls OK29:25+10:5613:25
9Ebba AnderssonSundsvalls OK38:03+19:3417:22
10Anita NorénNjurunda OK38:26+19:5717:32

Bana 2 gul

2 840 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1John BylundNjurunda OK24:208:34
2Erik KardellNjurunda OK26:37+2:179:22
3Annika KardellNjurunda OK27:16+2:569:36
4Gunnar NorénNjurunda OK30:37+6:1710:46
5Laila NäslundTimrå SOK31:09+6:4910:58
6Olle NäslundTimrå SOK33:36+9:1611:49
7Jan WallgrenSelånger SOK33:48+9:2811:54
8Robin EdlundSundsvalls OK34:36+10:1612:10
9Viola PerssonVK Uvarna52:04+27:4418:20
10Annika DahlqvistNjurunda OK52:15+27:5518:23
11Clary RexSundsvalls OK52:39+28:1918:32
Freja LoreSundsvalls OKej godkänd
Olle LoreSundsvalls OKej godkänd

Bana 3 röd

4 160 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Claes BacklundNjurunda OK34:158:13
2Caroline BurmanSundsvalls OK36:31+2:168:46
3Elin SvenssonSundsvalls OK36:34+2:198:47
4Anders BergNjurunda OK37:32+3:179:01
5Axel MartinNjurunda OK37:34+3:199:01
6Winn BjörklundSundsvalls OK39:09+4:549:24
7Maria WallgrenSelånger SOK41:20+7:059:56
8Amanda ÅströmVK Uvarna41:21+7:069:56
9Ann-Christin VedinSelånger SOK48:27+14:1211:38
10Roland SalomonssonHärnösands OK50:04+15:4912:02
11Osmo JärvinenNjurunda OK51:11+16:5612:18
12Sören JanssonSundsvalls OK53:11+18:5612:47
13Gunilla JacobssonNjurunda OK54:45+20:3013:09
14Maj-Louise EnglundNjurunda OK59:29+25:1414:17
15Camilla ErikssonSundsvalls OK1:14:34+40:1917:55

Bana 4 svart

6 250 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1David HolmbergSundsvalls OK42:116:44
2Thomas RexSundsvalls OK45:22+3:117:15
3Peter LoreVästerbergslagens OL46:44+4:337:28
4Mikael ErikssonVK Uvarna49:13+7:027:52
5Lars HolmquistSundsvalls OK51:08+8:578:10
6Kent  OlssonNjurunda OK54:09+11:588:39
7Johnny BlästaNjurunda OK57:58+15:479:16 Ladda ner rutt i gpx-format
8Torbjörn AnderssonSundsvalls OK58:37+16:269:22
9Magnus JonssonSundsvalls OK1:01:29+19:189:50 Ladda ner rutt i gpx-format
10Jörgen BlästaNjurunda OK1:03:12+21:0110:06
11Jari SuonvieriSundsvalls OK1:06:10+23:5910:35
12Ulrik FrödinSundsvalls OK1:12:22+30:1111:34
13Jim PerssonVK Uvarna1:22:39+40:2813:13
14Björn AbelssonSundsvalls OK1:29:44+47:3314:21
Chriostoffer BacklundNjurunda OKej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser