Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Njudungszonens ungdomsserie, deltävling 1: OK Bävern

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Njudungszonens ungdomsserie
Arrangörsorganisationer: Bodafors OK / IFK Stockaryd / IFK Sävsjö / OK Bävern / OK Njudung
Datum: onsdag 9 maj 2012 - onsdag 29 augusti 2012

Deltävling 1: OK BävernDeltävling 2: Bodafors OKDeltävling 2: Bodafors OK (totalt)Deltävling 3: OK NjudungDeltävling 3: OK Njudung (totalt)Deltävling 4: IFK StockarydDeltävling 4: IFK Stockaryd (totalt)

D16

3 600 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sofia NilssonIFK Stockaryd51:5814:26
Sofia StormIFK Stockarydej start

H16

3 820 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Oliwer LundbergOK Bävern29:227:41
2Anton EricksonBodafors OK38:38+9:1610:06
3Oliver KarmetunOK Bävern42:36+13:1411:09
4Ludwig GustavssonOK Bävern43:24+14:0211:21
5Eric LöfkvistOK Njudung46:49+17:2712:15
Emil JohanssonOK Bävernej godkänd
Rasmus LundbergOK Bävernej godkänd
Adam EricksonBodafors OKej start

D14

3 020 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Stina ErikssonBodafors OK34:0011:15
2Stina JohanssonOK Bävern43:26+9:2614:22
3Kajsa ErikssonBodafors OK48:23+14:2316:01
Agnes MaxsonOK Bävernej godkänd
Adelina ClaessonIFK Sävsjöej start

H14

3 290 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Linus LundbergOK Bävern34:5410:36
2Samuel FrimanIFK Sävsjö37:24+2:3011:22
Johan StormIFK Stockarydej godkänd

D12

2 680 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Josefine SandbergOK Bävern32:0811:59
Alma MaxsonOK Bävernej start

H12

2 610 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jonathan FranzenOK Bävern17:556:51
2Albin TollOK Njudung22:42+4:478:41
3Edvin SchillerOK Njudung24:40+6:459:27
4Melker ElofssonOK Njudung27:01+9:0610:21
5Hampus KarmetunOK Bävern32:57+15:0212:37
6Elias ErikssonIFK Stockaryd39:42+21:4715:12
Alexander AugustssonOK Bävernej godkänd
Adam StåhlhammarIFK Stockarydej start

D10

2 300 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Alexandra SandbergOK Bävern17:387:40
2Elin JennerstrandOK Njudung19:08+1:308:19
3Ellen TollOK Njudung21:49+4:119:29
4Frida SchillerOK Njudung24:05+6:2710:28
Amanda KarmetunOK Njudungej start

H10

2 370 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Karl PetersénOK Njudung14:055:56
2Oscar HultgrenOK Njudung18:31+4:267:48
3Jacob FranzénOK Bävern18:48+4:437:55
4Aron RudbergOK Bävern22:10+8:059:21
5Alexander GustavssonOK Njudung22:30+8:259:29
6Elias RudbergOK Bävern22:34+8:299:31
7Linus FrimanIFK Sävsjö24:26+10:2110:18
8Filip JennerstrandOK Njudung25:00+10:5510:32
9Josef HälleråOK Njudung26:53+12:4811:20
10Oskar BjörnOK Bävern28:11+14:0611:53
Hugo DahlénOK Njudungej start

Inskolning

1 700 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Axel AdelinBodafors OKfullföljt
Meja AlexanderssonIFK Sävsjöfullföljt
Hugo AnderssonBodafors OKfullföljt
Ebba BjörnOK Bävernfullföljt
Elsa ClaessonIFK Stockarydfullföljt
Tindra DavidssonOK Bävernfullföljt
Minna ErikssonIFK Stockarydfullföljt
Vera GerardssonOK Bävernfullföljt
Alice HallOK Bävernfullföljt
Elsa HallOK Bävernfullföljt
Andrée HildorssonOK Bävernfullföljt
Emma-Lisa HolmOK Bävernfullföljt
Loviza KarlssonOK Bävernfullföljt
Noel RostedtBodafors OKfullföljt
Alva StålhammarIFK Stockarydfullföljt
Benjamin SvärdIFK Stockarydfullföljt
Ava BasiriOK Bävernej start
Lizen BergströmOK Bävernej start
Hanna HylanderBodafors OKej start
Felix IrsaraOK Bävernej start
Luca IrsaraOK Bävernej start
William JohanssonIFK Sävsjöej start
Maja JosefssonOK Bävernej start
Hanna JörnestadOK Bävernej start
Signe LejbroIFK Sävsjöej start
Leo NygrenBodafors OKej start
Maja NyrénOK Bävernej start
Max OlssonIFK Sävsjöej start
Tim OlssonIFK Sävsjöej start

U1

2 180 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hanna OlssonIFK Sävsjö17:508:10
2Lucas RostedtBodafors OK17:53+0:038:12
3Wilhelm KarmetunOK Njudung20:21+2:319:20
4Sebastian BjörkBodafors OK20:44+2:549:30
5Melker MaxsonOK Bävern22:16+4:2610:12
6André AnderssonOK Bävern23:59+6:0911:00
7Tindra JohanssonIFK Sävsjö24:50+7:0011:23
8Melvin HildorssonOK Bävern28:09+10:1912:54
9Judith DanielssonIFK Stockaryd30:05+12:1513:47
10Kalle GustavssonIFK Stockaryd30:06+12:1613:48
11Felicia GustafssonOK Njudung32:27+14:3714:53
12Wilmer HälleråOK Njudung32:35+14:4514:56
13Alfred LjunggrenIFK Sävsjö33:04+15:1415:10
14Olle PetersénOK Njudung40:40+22:5018:39
Isac AnderssonOK Bävernej start
Klara DahlénOK Njudungej start
Ellen HylanderBodafors OKej start
Jonna KarlssonBodafors OKej start
Adam RomboBodafors OKej start

U2

2 400 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Maja JohanssonIFK Sävsjö22:499:30
2Axel GustavssonIFK Stockaryd24:47+1:5810:19
3Esther DanielssonIFK Stockaryd27:25+4:3611:25
4Marta PawlowskaIFK Stockaryd28:02+5:1311:40
5Teresa NilssonIFK Stockaryd28:34+5:4511:54
6Therese Friman LinderOK Njudung30:41+7:5212:47
7Julia MyrenfeldOK Njudung47:05+24:1619:37
8Lukas SjöstrandIFK Stockaryd1:18:27+55:3832:41
Wilma BerglundOK Bävernej start
Andrée JanssonOK Bävernej start

U3

2 820 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Garbriel DanielssonIFK Stockaryd34:4412:19
2Viktor LjunggrenIFK Sävsjö35:08+0:2412:27
3Jacob EvebringOK Njudung38:20+3:3613:35
4Maria CarlssonIFK Stockaryd1:41:23+1:06:3935:57
4Carolina SjöstrandIFK Stockaryd1:41:23+1:06:3935:57
Emelie SjöstrandIFK Stockarydej start

Öppen 4

3 590 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Claes LöfkvistOK Njudung24:026:41
2Niklas ErikssonBodafors OK33:47+9:459:24
3Mikael HallOK Bävern37:36+13:3410:28

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser