Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Njudungszonens ungdomsserie, deltävling 4: IFK Stockaryd

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Njudungszonens ungdomsserie
Arrangörsorganisationer: Bodafors OK / IFK Stockaryd / IFK Sävsjö / OK Bävern / OK Njudung
Datum: onsdag 9 maj 2012 - onsdag 29 augusti 2012

Deltävling 1: OK BävernDeltävling 2: Bodafors OKDeltävling 2: Bodafors OK (totalt)Deltävling 3: OK NjudungDeltävling 3: OK Njudung (totalt)Deltävling 4: IFK StockarydDeltävling 4: IFK Stockaryd (totalt)

D16

3 850 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Sofia NilssonIFK Stockaryddiskvalificerad

H16

3 850 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Eric LöfkvistOK Njudung41:1710:43
2Oliver KarmetunOK Bävern44:16+2:5911:29
3Emil JohanssonOK Bävern54:16+12:5914:05
Ludwig GustavssonOK Bäverndiskvalificerad

D14

3 080 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Agnes MaxsonOK Bävern44:3014:26
2Stina ErikssonBodafors OK48:29+3:5915:44
3Stina JohanssonOK Bävern52:37+8:0717:05
4Kajsa ErikssonBodafors OK1:08:36+24:0622:16

H14

3 080 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jonathan FranzenOK Bävern40:4013:12
Linus LundbergOK Bäverndiskvalificerad

H12

2 580 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Albin TollOK Njudung23:589:17
2Edvin SchillerOK Njudung24:37+0:399:32
3Alexander AugustssonOK Bävern26:52+2:5410:24
4Adam StåhlhammarIFK Stockaryd27:35+3:3710:41
5Hampus KarmetunOK Bävern32:06+8:0812:26
6Elias ErikssonIFK Stockaryd33:18+9:2012:54
7Melker ElofssonOK Njudung36:05+12:0713:59

D10

2 090 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Amanda KarmetunOK Njudung18:298:50
2Frida SchillerOK Njudung23:08+4:3911:04
3Ellen TollOK Njudung26:02+7:3312:27
4Elin JennerstrandOK Njudung27:01+8:3212:55

H10

2 090 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Karl PetersénOK Njudung18:078:40
2Jacob FranzénOK Bävern19:32+1:259:20
3Hugo DahlénOK Njudung19:49+1:429:28
4Linus FrimanIFK Sävsjö20:17+2:109:42
5Oscar HultgrenOK Njudung21:00+2:5310:02
6Aron RudbergOK Bävern22:53+4:4610:56
7Alexander GustavssonOK Njudung23:55+5:4811:26
8Filip JennerstrandOK Njudung25:25+7:1812:09
9Oskar BjörnOK Bävern29:45+11:3814:14

Inskolning

1 920 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Hugo AnderssonBodafors OKfullföljt
Lizen BergströmOK Bävernfullföljt
Ebba BjörnOK Bävernfullföljt
Elsa ClaessonIFK Stockarydfullföljt
Tindra DavidssonOK Bävernfullföljt
Minna ErikssonIFK Stockarydfullföljt
Elsa HallOK Bävernfullföljt
Hugo HedströmOK Bävernfullföljt
Emma-Lisa HolmOK Bävernfullföljt
Maja JosefssonOK Bävernfullföljt
Loviza KarlssonOK Bävernfullföljt
Signe LejbroIFK Sävsjöfullföljt
Noel RostedtBodafors OKfullföljt
Alva StålhammarIFK Stockarydfullföljt
Benjamin SvärdIFK Stockarydfullföljt
Max OlssonIFK Sävsjödiskvalificerad
Luca IrsaraOK Bävernej start

U1

2 090 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sebastian BjörkBodafors OK16:027:40
2Lucas RostedtBodafors OK16:51+0:498:03
3Tindra JohanssonIFK Sävsjö21:14+5:1210:09
4Alfred LjunggrenIFK Sävsjö21:21+5:1910:12
5Hanna OlssonIFK Sävsjö21:38+5:3610:21
6Alice HallOK Bävern21:50+5:4810:26
7Judith DanielssonIFK Stockaryd25:25+9:2312:09
8Kalle GustavssonIFK Stockaryd25:29+9:2712:11
9Olle PetersénOK Njudung25:41+9:3912:17
10Isac AnderssonOK Bävern26:11+10:0912:31
11Wilhelm KarmetunOK Njudung26:30+10:2812:40
12Felicia GustafssonOK Njudung28:15+12:1313:31
13Melker MaxsonOK Bävern30:12+14:1014:26
14Klara DahlénOK Njudung36:30+20:2817:27

U2

2 580 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Axel GustavssonIFK Stockaryd24:209:25
2Esther DanielssonIFK Stockaryd28:53+4:3311:11
3Maja JohanssonIFK Sävsjö36:46+12:2614:15
4Lukas SjöstrandIFK Stockaryd54:45+30:2521:13
5Marta PawlowskaIFK Stockaryd1:10:26+46:0627:17

U3

3 080 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Viktor LjunggrenIFK Sävsjö41:1913:24
Garbriel DanielssonIFK Stockaryddiskvalificerad

Öppen 2

2 580 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Matilda GustavssonBodafors OK34:0413:12
1Hanna KramBodafors OK34:0413:12
3Jennie JosefssonOK Bävern37:13+3:0914:25

Öppen 4

3 850 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Björn DavidssonOK Bävern42:0010:54
2Mikael HallOK Bävern53:18+11:1813:50
Sara NilssonIFK Stockaryddiskvalificerad

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser