Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Njudungszonens ungdomsserie, deltävling 3: OK Njudung

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Njudungszonens ungdomsserie
Arrangörsorganisationer: Bodafors OK / IFK Stockaryd / IFK Sävsjö / OK Bävern / OK Njudung
Datum: onsdag 9 maj 2012 - onsdag 29 augusti 2012

Deltävling 1: OK BävernDeltävling 2: Bodafors OKDeltävling 2: Bodafors OK (totalt)Deltävling 3: OK NjudungDeltävling 3: OK Njudung (totalt)Deltävling 4: IFK StockarydDeltävling 4: IFK Stockaryd (totalt)

D16

3 550 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sofia NilssonIFK Stockaryd1:08:0819:11
Sofia StormIFK Stockarydej start

H16

4 030 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Rasmus LundbergOK Bävern27:586:56
2Eric LöfkvistOK Njudung35:26+7:288:47
3Anton EricksonBodafors OK36:35+8:379:04
4Oliver KarmetunOK Bävern39:58+12:009:55
5Ludwig GustavssonOK Bävern43:38+15:4010:49
6Emil JohanssonOK Bävern44:45+16:4711:06
Oliwer LundbergOK Bävernej start
Adam EricksonBodafors OKej start

D14

3 130 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Stina ErikssonBodafors OK39:1412:32
2Stina JohanssonOK Bävern46:18+7:0414:47
3Agnes MaxsonOK Bävern48:13+8:5915:24
4Josefine SandbergOK Bävern51:21+12:0716:24
5Kajsa ErikssonBodafors OK1:06:05+26:5121:06
Adelina ClaessonIFK Sävsjöej start

H14

3 130 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Samuel FrimanIFK Sävsjö39:3012:37
Linus LundbergOK Bävernej godkänd
Johan StormIFK Stockarydej start

D12

3 050 m, 0 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Alma MaxsonOK Bävernej start

H12

3 050 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jonathan FranzenOK Bävern24:488:07
2Albin TollOK Njudung29:04+4:169:31
3Elis NilssonIFK Stockaryd30:25+5:379:58
4Adam StåhlhammarIFK Stockaryd30:45+5:5710:04
5Alexander AugustssonOK Bävern32:00+7:1210:29
6Edvin SchillerOK Njudung37:27+12:3912:16
7Hampus KarmetunOK Bävern43:50+19:0214:22
8Elias ErikssonIFK Stockaryd1:07:41+42:5322:11
Melker ElofssonOK Njudungej godkänd

D10

2 390 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Amanda KarmetunOK Njudung19:238:06
2Elin JennerstrandOK Njudung22:53+3:309:34
3Frida SchillerOK Njudung24:46+5:2310:21
4Alexandra SandbergOK Bävern27:21+7:5811:26
Ellen TollOK Njudungej start

H10

2 390 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Karl PetersénOK Njudung16:416:58
2Jacob FranzénOK Bävern18:51+2:107:53
3Oscar HultgrenOK Njudung18:57+2:167:55
4Hugo DahlénOK Njudung19:39+2:588:13
5Linus FrimanIFK Sävsjö21:12+4:318:52
6Filip JennerstrandOK Njudung27:17+10:3611:24
7Oskar BjörnOK Bävern27:51+11:1011:39
8Aron RudbergOK Bävern32:54+16:1313:45
9Josef HälleråOK Njudung35:16+18:3514:45
10Elias RudbergOK Bävern49:42+33:0120:47
Alexander GustavssonOK Njudungej start

Inskolning

1 730 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Axel AdelinBodafors OKfullföljt
Meja AlexanderssonIFK Sävsjöfullföljt
Hugo AnderssonBodafors OKfullföljt
Liam AnderssonOK Bävernfullföljt
Lizen BergströmOK Bävernfullföljt
Ebba BjörnOK Bävernfullföljt
Edvin DahlénOK Njudungfullföljt
Tindra DavidssonOK Bävernfullföljt
Minna ErikssonIFK Stockarydfullföljt
Vera GerardssonOK Bävernfullföljt
Alice HallOK Bävernfullföljt
Elsa HallOK Bävernfullföljt
Andrée HildorssonOK Bävernfullföljt
Maja JosefssonOK Bävernfullföljt
Signe LejbroIFK Sävsjöfullföljt
Noel RostedtBodafors OKfullföljt
Alva StålhammarIFK Stockarydfullföljt
Benjamin SvärdIFK Stockarydfullföljt
Ava BasiriOK Bävernej start
Elsa ClaessonIFK Stockarydej start
Emma-Lisa HolmOK Bävernej start
Hanna HylanderBodafors OKej start
Felix IrsaraOK Bävernej start
Luca IrsaraOK Bävernej start
William JohanssonIFK Sävsjöej start
Hanna JörnestadOK Bävernej start
Loviza KarlssonOK Bävernej start
Leo NygrenBodafors OKej start
Maja NyrénOK Bävernej start
Max OlssonIFK Sävsjöej start
Tim OlssonIFK Sävsjöej start

U1

2 390 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jonatan KarmeforsIFK Sävsjö18:407:48
2Gustav RibbholmOK Njudung19:14+0:348:02
3Lucas RostedtBodafors OK19:49+1:098:17
4Hanna OlssonIFK Sävsjö20:15+1:358:28
5Tindra JohanssonIFK Sävsjö21:25+2:458:57
6Judith DanielssonIFK Stockaryd25:21+6:4110:36
7Kalle GustavssonIFK Stockaryd25:40+7:0010:44
8Felicia GustafssonOK Njudung28:02+9:2211:43
9Wilhelm KarmetunOK Njudung28:18+9:3811:50
10Sebastian BjörkBodafors OK29:55+11:1512:31
11Melvin HildorssonOK Bävern30:04+11:2412:34
12Jonna KarlssonBodafors OK30:50+12:1012:54
13Ebba JohanssonIFK Stockaryd31:11+12:3113:02
14Melker MaxsonOK Bävern32:17+13:3713:30
15Klara DahlénOK Njudung32:38+13:5813:39
16Alfred LjunggrenIFK Sävsjö33:42+15:0214:06
17Isac AnderssonOK Bävern40:25+21:4516:54
18Lina GustavssonBodafors OK42:12+23:3217:39
19Olle PetersénOK Njudung51:00+32:2021:20
André AnderssonOK Bävernej start
Ellen HylanderBodafors OKej start
Adam RomboBodafors OKej start

U2

3 050 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Maja JohanssonIFK Sävsjö30:4510:04
2Hugo EvebringOK Njudung33:38+2:5311:01
3Axel GustavssonIFK Stockaryd34:20+3:3511:15
4Esther DanielssonIFK Stockaryd34:22+3:3711:16
5Wilma BerglundOK Bävern41:22+10:3713:33
6Teresa NilssonIFK Stockaryd53:56+23:1117:40
7Marta PawlowskaIFK Stockaryd59:43+28:5819:34
8Therese Friman-LinderOK Njudung1:12:58+42:1323:55
Andrée JanssonOK Bävernej start
Julia MyrenfeldtOK Njudungej start
Lukas SjöstrandIFK Stockarydej start

U3

3 130 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Garbriel DanielssonIFK Stockaryd49:1215:43
2Viktor LjunggrenIFK Sävsjö53:04+3:5216:57
3Jacob EvebringOK Njudung53:31+4:1917:05
4Emelie SjöstrandIFK Stockaryd1:01:41+12:2919:42
Maria CarlssonIFK Stockarydej start
Carolina SjöstrandIFK Stockarydej start

Öppen 2

3 050 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Mikael HallOK Bävern25:318:21
2Kjell MaxsonOK Bävern31:32+6:0110:20

Öppen 4

3 550 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Oskar PetterssonOK Njudung28:047:54
2Clas LöfkvistOK Njudung28:13+0:097:56
3Mikael ÖhrnOK Bävern30:58+2:548:43
4Björn DavidssonOK Bävern35:34+7:3010:01
5Nathalie JohanssonOK Njudung40:01+11:5711:16
6Ulrika RudbergOK Bävern49:42+21:3814:00
7Sara NilssonIFK Stockaryd1:12:24+44:2020:23
Arne SvenssonOK Njudungej start
Joakim KarmetunOK Njudungej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser