Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Frosta OK

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Frosta OK
Arrangörsorganisation: Frosta OK
Datum: lördag 10 april 2010

D21

25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Emelie EklöfIK Hakarpspojkarna33:08
2Stina AbramssonIFK Umeå34:53+1:45
3Sara Snogerup LinseLunds OK35:10+2:02
4Lotta Lewis-JonssonHelsingborgs SOK36:27+3:19
5Annica EngIFK Göteborg38:29+5:21
6Louise AxelssonFK Göingarna39:26+6:18
7Angelika LarssonHelsingborgs SOK40:02+6:54
8Ann-Sofie LarssonÖrkelljunga FK40:21+7:13
9Jannie HagårdRävetofta OK40:26+7:18
10Lovisa BergOK Milan40:43+7:35
11Sofie HansenSkåneslättens OL41:50+8:42
12Linda WennerlundOK Vilse 8741:52+8:44
13Elin MånssonOK Löftan43:31+10:23
14Hanna ModinLunds OK43:43+10:35
15Maria MickelåkerAndrarums IF44:01+10:53
16Camilla SelinFK Göingarna44:05+10:57
17Emma FaxénVäxjö OK48:46+15:38
18Johanna KarlssonOK Pan-Kristianstad51:10+18:02
19Karin FägerlindCentrum OK52:49+19:41
20Maria PerssonOK Kompassen52:54+19:46
21Malin VedinSundsvalls OK53:15+20:07
22Maja KindströmerOK Milan54:32+21:24
23Lindha HellnerIstrums SK59:40+26:32
24Ingrid SöderbergOK Skogsfalken1:03:27+30:19
25Jessica KvalvikOK Gynge1:12:10+39:02
Erica EkLunds OKej start
Karin SkogholmTumba-Mälarhöjden OKej start
Ingela SmedenmarkRonneby OKej start

H21

43 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Erik LiljequistOK Älme31:26
2Simon SvenssonOK Pan-Kristianstad33:11+1:45
3Jonas NybergOK Pan-Kristianstad34:41+3:15
4Conny ForsbergIF Thor34:47+3:21
5Rasmus GrönlundLunds OK36:53+5:27
6Per-Ola OlssonOK Vilse 8737:18+5:52
7Henrik OlofssonFK Snapphanarna37:37+6:11
8Jonathan GunnarssonOK Pan-Kristianstad38:19+6:53
9Patrik LindebergSkåneslättens OL38:53+7:27
10Philip PålssonSkåneslättens OL39:23+7:57
11Thomas NilssonEslövs FK40:14+8:48
12Jan NilssonOK Pan-Kristianstad40:25+8:59
13Martin LindebergSkåneslättens OL40:38+9:12
14Oskar KarlinCentrum OK40:40+9:14
15Anders SelinFK Göingarna41:32+10:06
16Fredrik NilssonÖrkelljunga FK41:57+10:31
17Anders LindbergSöderhamns OK41:58+10:32
18Måns FaxénVäxjö OK42:42+11:16
19Per-Åke BligårdOK Vilse 8744:25+12:59
20Patrik JohanssonHelsingborgs SOK44:40+13:14
21Pontus GustavssonOK Kontinent44:42+13:16
22Jan MobergGävle OK45:05+13:39
23Lars JakobssonIF Hagen45:07+13:41
24Anders JägrydLunds OK45:11+13:45
25Niklas NilssonHärlövs IF46:20+14:54
26Sebastian WahlströmSnättringe SK46:40+15:14
27Anders FrickTrollhättans SK48:32+17:06
28Mikkel SkaarupOkänd48:39+17:13
29Mikael PihlLunds OK49:26+18:00
30Johan LundqvistOK Gynge49:43+18:17
31Daniel LennartssonCentrum OK51:07+19:41
32Martin BengtssonIS Kullen52:27+21:01
33Henrik LundqvistOK Gynge53:35+22:09
34Tobias ÅkessonHässleholms OK54:10+22:44
35Peter LarssonFK Boken58:44+27:18
36Arvid KällOK Älme1:00:10+28:44
37Mattias HenrikssonCentrum OK1:00:19+28:53
38Sebastian StåhlIS Kullen1:00:41+29:15
39John D SöderbergOK Skogsfalken1:01:40+30:14
40Erik BengtssonIS Kullen1:05:57+34:31
41Mattias  CardellK 3 IF2:10:33+1:39:07
Mikael PerssonFK Göingarnadiskvalificerad
Tony LarssonOK Skogsfalkendiskvalificerad
Klas BringertCentrum OKej start
Jakob LarsenCentrum OKej start

D20

5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Anna SjöströmLunds OK35:59
2Frida HildingssonLunds OK39:35+3:36
3Viayleta PiatrouskayaMalmö OK42:42+6:43
4Elin ThuressonBurseryds IF44:21+8:22
5Annette LarssonÖrkelljunga FK1:05:19+29:20

H20

2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Daniel KarlssonOK Gynge52:03
2Martin DelinHärlövs IF54:54+2:51

D18

6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Anna ÅhlinHelsingborgs SOK32:36
2Tove StåhlIS Kullen42:45+10:09
3Märta-Stina KällOK Älme43:32+10:56
4Andrea WickbomVittjärvs IK44:31+11:55
5Nilla HallabroHässleholms OK46:08+13:32
6Camille PicazoOK Pan-Kristianstad58:11+25:35

D16

17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Evelina WickbomVittjärvs IK30:23
2Josefine TuoremaaVittjärvs IK31:47+1:24
3Josefin CarlssonTormestorps IF32:23+2:00
4Kajsa WetterströmTormestorps IF32:32+2:09
5Karin FriströmSkarpnäcks OL32:48+2:25
6Felicia FeursteinFK Boken33:15+2:52
7Moa OlssonÖrkelljunga FK34:41+4:18
8Maja ArboreliusIS Kullen38:03+7:40
9Ellen KastenssonOK Pan-Kristianstad38:04+7:41
10Agnes Leffler-RosendahlOK Renen38:41+8:18
11Annika JönssonSkåneslättens OL39:37+9:14
12Anna WehlinSkogspojkarnas OK40:09+9:46
13Emilia KarlssonOK Gynge41:44+11:21
14Miranda ReimerTormestorps IF41:54+11:31
15Ellen ReimerTormestorps IF43:58+13:35
16Emelie NilssonÖrkelljunga FK49:49+19:26
17Lovisa NilssonTormestorps IF51:03+20:40

H16

14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Rasmus SvantessonHjärnarps GH OL25:06
2Henning OttmerTormestorps IF29:25+4:19
3Simon EngelHässleholms OK29:39+4:33
4Fredrik WennermarkOK Skogsfalken29:50+4:44
5Joakim SjöbergHelsingborgs SOK31:06+6:00
6Anton PerssonMarkaryds FK32:08+7:02
7Joel KristianssonHässleholms OK32:11+7:05
8Harald OttmerTormestorps IF34:29+9:23
9Torgny TorellIS Kullen38:27+13:21
10Emil WippJärla Orientering40:50+15:44
11Dennis RudqvistHelsingborgs SOK46:27+21:21
12Oskar AreskogHjärnarps GH OL57:26+32:20
13Axel MatssonHjärnarps GH OL1:05:10+40:04
Niclas DelinHärlövs IFdiskvalificerad
Marcus SvenssonFK Bokenej start

D14

10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Pim HedbergLunds OK27:26
2Patricia EdgarssonAndrarums IF29:54+2:28
3Anna BengtssonIS Kullen32:15+4:49
4Erica ErikssonHjärnarps GH OL37:57+10:31
5Elin BrinkMarkaryds FK37:59+10:33
6Matilda ArboreliusIS Kullen40:10+12:44
7Ida JohanssonHjärnarps GH OL40:58+13:32
8Madelene AxelssonHärlövs IF44:49+17:23
9Frida JönssonFK Boken58:05+30:39
Johanna MöllerYstads OKdiskvalificerad

H14

9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Johan WennermarkOK Skogsfalken25:39
2David SvenssonFK Boken26:30+0:51
3Joel EinarssonTormestorps IF29:03+3:24
4Robin KarlssonHärlövs IF29:15+3:36
5Jonatan HöstHjärnarps GH OL29:37+3:58
6Anton ForsbergLånghundra IF31:16+5:37
7Andreas PeterssonBurseryds IF32:50+7:11
8Erik KristianssonHässleholms OK41:18+15:39
Shane MattssonMalmö OKdiskvalificerad
Jonathan AlbinssonTormestorps IFej start

D12

4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Elin GranstedtIK Hakarpspojkarna24:23
2Klara AnderssonHärlövs IF30:06+5:43
3Elinor DelinHärlövs IF47:05+22:42
4Hedda KastenssonOK Pan-Kristianstad55:32+31:09
Emelie FeursteinFK Bokenej start

H12

6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Johan WehlinSkogspojkarnas OK19:45
2Adam SegerslättSkåneslättens OL20:24+0:39
3Jakob HöstHjärnarps GH OL23:12+3:27
4Isak PrellnerSkåneslättens OL25:34+5:49
5Fritjof AxelssonFK Göingarna27:56+8:11
6Martin JohanssonHjärnarps GH OL41:59+22:14
Jakob AlbinssonTormestorps IFej start
Kevin MattssonMalmö OKej start

D10

9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Sara GranstedtIK Hakarpspojkarna23:06
2Vilma SvantessonHjärnarps GH OL30:19+7:13
3Wilma MarkholmSkåneslättens OL32:15+9:09
4Hilda AxelssonFK Göingarna34:07+11:01
5Irmalinn NilssonHärlövs IF37:03+13:57
6Astrid EricssonLunds OK39:43+16:37
7Maja TenghagenHärlövs IF41:15+18:09
8Tina LjungqvistLunds OK53:07+30:01
9Carolin GradinAndrarums IF53:45+30:39

H10

5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Ludvig HallabroHässleholms OK31:00
2Melker AnderssonHärlövs IF37:55+6:55
3Fabian AnderssonAndrarums IF38:01+7:01
4Pontus ErikssonHjärnarps GH OL41:21+10:21
Oscar EhrnbornAndrarums IFdiskvalificerad

D35

3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Anna LjungqvistLunds OK35:45
2Maureen Olsson LoOK Vilse 8740:44+4:59
Marie MarkholmSkåneslättens OLdiskvalificerad

H35

5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Magnus JonassonMalmö OK42:41
2Mikael NilssonOK Kontinent42:46+0:05
3Bo-Arne OlssonEslövs FK44:23+1:42
4Samuel TranemyrLunds OK46:44+4:03
5Magnus NilssonAndrarums IF54:05+11:24
Magnus BackanEslövs FKej start

D40

13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Susanne AnderssonHärlövs IF27:08
2Ingela ThoressonAndrarums IF28:53+1:45
3Helena KristianssonHässleholms OK33:16+6:08
4Susanne W KarlssonHärlövs IF33:21+6:13
5Anneli CarlssonFK Finn33:49+6:41
6Annika EngelHässleholms OK34:29+7:21
7Margareta RylanderFK Göingarna35:43+8:35
8Mia ÅbergEslövs FK37:14+10:06
9Helena ÅhlinHelsingborgs SOK40:38+13:30
10Lena ThuressonBurseryds IF42:34+15:26
11Carina ErikssonHjärnarps GH OL45:43+18:35
12Karin JägrydLunds OK47:05+19:57
13Anna ReimerTormestorps IF49:49+22:41

H40

8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Tomas WestlundOK Pan-Kristianstad32:08
2Fabian LjungquistLunds OK35:24+3:16
3Vidar AlbinssonTormestorps IF36:13+4:05
4Jan-Ove WikingIstrums SK36:52+4:44
5Håkan AxelssonFK Göingarna38:29+6:21
6Tomas VensrydEslövs FK40:08+8:00
7Arne ThellEslövs FK42:59+10:51
8Per RudqvistHelsingborgs SOK45:47+13:39
Magnus LarsenFK Bokenej start

D45

14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Kati NémethStigmännen Karlshamns OK26:57
2Anita Seger-WehlinSkogspojkarnas OK27:53+0:56
3Ingrid JohanssonLaholms IF OK30:26+3:29
4Maritha SchönAndrarums IF31:43+4:46
5Karin StåhlIS Kullen32:48+5:51
6Marita PhilipssonMarkaryds FK32:56+5:59
7Ann-Kristin SjöströmLunds OK33:29+6:32
8Tina HagårdRävetofta OK33:52+6:55
9Anette ThoressonAndrarums IF37:04+10:07
10Lotta HanssonOK Kontinent39:13+12:16
11Lotta KastenssonOK Pan-Kristianstad45:20+18:23
12Ann-Marie HanssonIS Kullen46:22+19:25
13Eva KarlssonOK Gynge47:21+20:24
14Ann-Louise Ehn-WestessonOK Kontinent50:14+23:17

H45

21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Michael WehlinSödertälje-Nykvarn OF27:15
2Joel RydströmFK Finn30:51+3:36
3Lars SvantessonHjärnarps GH OL31:19+4:04
4Bengt OlssonEslövs FK32:02+4:47
5Per-Åke NilssonFK Göingarna32:41+5:26
6Bo GranstedtIK Hakarpspojkarna33:52+6:37
7Frans WickbomI 19 IF34:06+6:51
8Ulf MalmbergMalmö OK34:21+7:06
9Jens KastenssonOK Pan-Kristianstad37:07+9:52
10Jan ThuressonBurseryds IF38:25+11:10
11Anders ClaessonBurseryds IF40:18+13:03
12Ulf NybergEslövs FK41:01+13:46
13Ola AndertoftMarkaryds FK41:17+14:02
14Stefan ReimerTormestorps IF43:39+16:24
15Lars HallabroHässleholms OK45:26+18:11
16Jonas ÅhlinHelsingborgs SOK48:35+21:20
17Peter WippJärla Orientering48:54+21:39
18Tomas NilssonHässleholms OK49:33+22:18
19René OlssonRävetofta OK57:35+30:20
20Mats HildingssonLunds OK1:03:42+36:27
21Lasse ForsénHässleholms OK1:11:10+43:55

D50

9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Britt ThörnOK Vilse 8728:56
2Monica JohanssonHjärnarps GH OL29:48+0:52
3Siri KlausenOkänd31:46+2:50
4Lena OlssonSkåneslättens OL31:54+2:58
5Christina SegerslättSkåneslättens OL32:53+3:57
6Elisabet MånssonOK Löftan39:06+10:10
7Yvonne AnderssonHässleholms OK40:02+11:06
8Gith SvärdHässleholms OK52:44+23:48
Stella KällOK Älmeutgått
Marianne ThorssonIK Trenne Ullaredej start

H50

16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Mats BrorssonTockarps IK27:07
2Ulf JungstrandOK Skogsfalken27:33+0:26
3Ulf PalmérUlricehamns OK28:58+1:51
4Jörgen SkaarupOkänd29:04+1:57
5Arne KarlssonTumba-Mälarhöjden OK29:13+2:06
6Hans- Åke LundqvistOK Gynge31:13+4:06
7Alf WestessonOK Kontinent34:53+7:46
8Claes-Göran PeterssonBurseryds IF35:13+8:06
9Bo Arne StåhlIS Kullen36:42+9:35
10Lars MagnussonOK Älme36:43+9:36
11Ingemar PeterssonMarkaryds FK37:17+10:10
12Leif CarlssonOK Kontinent37:40+10:33
13Kyrre ThalbergLunds OK40:26+13:19
14Bo EkLunds OK40:59+13:52
15Matts AnderssonHässleholms OK41:38+14:31
16Gunnar SwärdHässleholms OK45:43+18:36
Kennie BjerstedtStigmännen Karlshamns OKej start
Lars ForsstedtSöders SOL Tyresöej start
Sten SegerslättSkåneslättens OLej start

D55

8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Eva TykessonRävetofta OK24:03
2Lena SöderbergOK Skogsfalken24:12+0:09
3Gudrun NilssonLunds OK27:47+3:44
4Gabrielle BrunAndrarums IF32:11+8:08
5Siv LarssonVäxjö Allmänna IS38:14+14:11
6Christina NilssonAndrarums IF39:11+15:08
7Kristin JohanssonOK Dacke39:39+15:36
8Inger MartinTormestorps IF50:37+26:34

H55

11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Sven-Inge SvenssonHässleholms OK27:54
2Ken RagnarssonOK Kompassen30:10+2:16
3Roger ThörnOK Vilse 8730:13+2:19
4Stellan MartinssonOK Tyringe32:23+4:29
5Hans WickbomVittjärvs IK35:24+7:30
6Jan WahlströmSnättringe SK37:06+9:12
7Roland DahlmanMalmö OK40:47+12:53
8Rolf OhrlanderOK Pan-Kristianstad44:10+16:16
9Leif-Åke AnderssonFK Boken44:46+16:52
10Bo MånssonOK Löftan54:26+26:32
11Bengt HanssonAndrarums IF56:21+28:27

D60

10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Inger GlansOK Torfinn26:50
2Lisbeth KarlssonVaggeryds SOK28:14+1:24
3Lena BarkestamIK Hakarpspojkarna28:39+1:49
4Maj-Britt ByströmRävetofta OK29:10+2:20
5Åsa StåhlHjärnarps GH OL33:30+6:40
6Sonja HammarOK Kompassen35:00+8:10
7Margareta SjöbergLunds OK36:36+9:46
8Karin LarssonOK Kompassen37:59+11:09
9Britt BülowMalmö OK38:27+11:37
10Bodil RutherOK Älme41:53+15:03

H60

24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Agne BengtssonOK Kompassen28:32
2Per FredrikssonOK Skogshjortarna32:04+3:32
3Åke PerssonHjärnarps GH OL33:08+4:36
4Bo Anders NilssonLunds OK33:09+4:37
5Håkan NilssonMalmö OK34:09+5:37
6Lennart BarkestamIK Hakarpspojkarna35:13+6:41
7Lars PerssonOK Kompassen36:23+7:51
8Sven-Olof LarssonVäxjö Allmänna IS37:39+9:07
9Eric TenlandStigmännen Karlshamns OK38:12+9:40
10Lennart BohmanFK Vittus38:36+10:04
11Bengt StåhlHjärnarps GH OL39:42+11:10
12Bill SchölinTockarps IK39:51+11:19
13Johnny GustafssonGamleby OK40:48+12:16
14Sven Olle SöderbergOK Skogsfalken41:12+12:40
15Ingvar SchönAndrarums IF43:17+14:45
16Stig JohanssonHelsingborgs SOK44:47+16:15
17Kaare HanssonMalmö OK46:41+18:09
18Sune AnderssonHalmstad OK48:52+20:20
19Robert SimonsenTormestorps IF52:00+23:28
20Roland NilssonOK Kompassen53:38+25:06
21Dag Lewis-JonssonHelsingborgs SOK57:16+28:44
Karl Bertil KjellssonRävetofta OKdiskvalificerad
Erland MartinssonOK Tyringediskvalificerad
Tommy OlssonOK Dackediskvalificerad
Sven-Eric EricsonHelsingborgs SOKej start
Ove ThorssonIK Trenne Ullaredej start

D65

14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Helen AndertoftMarkaryds FK26:12
2Gull SvenssonTockarps IK27:02+0:50
3Ann-Charlotte JensenAndrarums IF29:43+3:31
4Berit ByströmOK Virdarna31:19+5:07
5Torill SvendsenLunds OK33:52+7:40
6Inga-Lill WikingssonStigmännen Karlshamns OK33:58+7:46
7Kaarina VoudinmäkiMullsjö SOK34:28+8:16
8Kerstin NilssonOK Gynge34:29+8:17
9Gunilla GrönbladHärlövs IF36:14+10:02
10Solbritt GustafssonOK Virdarna36:17+10:05
11Birgit PalmFK Boken37:38+11:26
12Astrid JohannessonHelsingborgs SOK40:57+14:45
13Gunnel NilssonMalmö OK45:22+19:10
14Siw NilssonOK Kompassen49:24+23:12

H65

22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Morgan LjungVaggeryds SOK25:40
2Inge PerssonFK Boken27:18+1:38
3Göran AnderssonStigmännen Karlshamns OK28:29+2:49
4Thomas KleistBoxholm-Mjölby OL28:36+2:56
5Bertil OlofssonAndrarums IF31:09+5:29
6Ingvar PerssonFK Åsen31:53+6:13
7Jan HanssonLunds OK32:01+6:21
8Waste ByströmOK Virdarna32:04+6:24
9Christer GrönbladHärlövs IF32:09+6:29
10Nils-Eric EricssonFK Åsen34:16+8:36
11Bertil OttossonFK Göingarna34:32+8:52
12Björn NordströmHässleholms OK34:37+8:57
13Erling LarssonHässleholms OK35:21+9:41
14Jan-Evert  OhlssonAndrarums IF35:57+10:17
15Sven RutherOK Älme37:21+11:41
16Nils MårtenssonAndrarums IF39:23+13:43
17Bo BülowMalmö OK40:09+14:29
18Nils JohannessonHelsingborgs SOK40:44+15:04
19Toivo VoudinmäkiMullsjö SOK41:57+16:17
20Johnny MalmgrenHjärnarps GH OL43:55+18:15
21Nils EmilssonFK Åsen45:16+19:36
22Lennart NilssonMalmö OK50:36+24:56
Per-Olof FernbergIS Skanneej start
Ivan PerssonMalmö OKej start

D70

4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Kerstin GranstedtOK Pan-Kristianstad33:14
2Karin LexellOK Torfinn36:37+3:23
3Barbro HugossonLunds OK38:12+4:58
4Gudrun OlofssonHjärnarps GH OL51:44+18:30

H70

19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Ernie BroströmHalmstad OK30:24
2Ingemar SvenssonLunds OK30:27+0:03
3Bo SvenssonTockarps IK30:41+0:17
3Peo BengtssonOK Pan-Kristianstad30:41+0:17
5Bo BengtssonHässleholms OK31:06+0:42
6Göran EkebjärOK Kåre31:31+1:07
7Sune BackanEslövs FK32:40+2:16
8Sven LevinAndrarums IF33:32+3:08
9Gert OlssonMalmö OK34:49+4:25
10Nils-Åke NilssonHärlövs IF35:00+4:36
11Paul SchannongMalmö OK36:24+6:00
12Hubert HugossonOK Gynge36:35+6:11
13Sven-Åke AndertoftMarkaryds FK39:16+8:52
14Inge NilssonTockarps IK42:09+11:45
15Bo WadensjöFK Finn43:25+13:01
16Bengt OlofssonHjärnarps GH OL44:00+13:36
17Ingemar TuressonMalmö OK57:21+26:57
18Allan HammarOK Kompassen58:29+28:05
19Sedney HugossonLunds OK1:03:51+33:27
Arne GustafssonMalmö OKej start

H75

11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Leif ClaessonTormestorps IF25:22
2Klas TykessonRävetofta OK29:46+4:24
3Ingvar PeterssonHässleholms OK30:52+5:30
4Bengt EdvardssonOK Torfinn33:57+8:35
5Jan-Eric NelkingFK Åsen40:58+15:36
6Leo ÅkessonHärlövs IF41:10+15:48
7Curt HjalmarssonHässleholms OK47:36+22:14
8Stig SegerHjärnarps GH OL1:01:14+35:52
Owe ÅkessonHärlövs IFdiskvalificerad
Kjell BjörupLunds OKdiskvalificerad
Åke StrandÖrkelljunga FKdiskvalificerad

D80

3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Marianne EricssonTockarps IK53:45
2Solvey BergdahlHelsingborgs SOK55:40+1:55
3Anna-Lena NordahlÖrkelljunga FK1:03:54+10:09

H80

12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Arne NordahlÖrkelljunga FK31:52
2Kjell-Arne PetterssonHärlövs IF31:58+0:06
3Curth SvenssonSkåneslättens OL33:18+1:26
4Carl-Åke HanssonLaholms IF OK34:09+2:17
5Bertil JohanssonSkåneslättens OL34:43+2:51
6Åke DahlströmFK Snapphanarna35:45+3:53
7Nils RågstedtIS Kullen36:08+4:16
8Nils-Åke NilssonAndrarums IF42:59+11:07
9Ove NordahlSimrishamns OK46:10+14:18
10Ragnar BengtssonFK Snapphanarna47:22+15:30
11Nils BohmanOK Kompassen1:10:05+38:13
Stig-Allan JönssonHalmstad Garnisons IFdiskvalificerad
Denny HallströmMalmö OKej start

H85

2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Rune IsakssonHelsingborgs SOK36:05
2Hans LindinMalmö OK51:19+15:14

U1

3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Vincent WippJärla Orientering27:45
2Elsa EricssonLunds OK47:26+19:41
3Emmy GranstedtIK Hakarpspojkarna47:30+19:45

U2

3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Julia ThuressonBurseryds IF36:17
2Viola HanssonBurseryds IF36:18+0:01
3Harald Bagger-JörgensenEslövs FK38:21+2:04

Öppen 1

7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Erika HatjeEslövs FK44:28
2Joel HatjeEslövs FK44:30+0:02
3Elsa OlaussonOK Tuvan44:45+0:17
4Linda NordbjörkTormestorps IF49:44+5:16
5Lovisa LagerbladOK Älme51:57+7:29
6Selma SätherEslövs FK1:00:50+16:22
Lovisa OlssonEslövs FKutgått

Öppen 2

21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Oscar PhilipssonMarkaryds FK34:55
2Annika NilssonEslövs FK38:59+4:04
3Andre SjöströmHjärnarps GH OL42:13+7:18
4Joel SjöströmHjärnarps GH OL45:27+10:32
5Lennart AlnervikIS Kullen45:59+11:04
6Tove StåhlTockarps IK47:01+12:06
7Olof LethagenOkänd51:49+16:54
8Julie LethagenOkänd51:51+16:56
9Tova RenmarkEslövs FK54:20+19:25
10Ann-Louise LöfbergOkänd54:58+20:03
11Caroline HildingssonLunds OK1:00:41+25:46
12Lilian HärwellEslövs FK1:01:56+27:01
13Helene ArboreliusIS Kullen1:02:51+27:56
14Jessica PerssonOK Älme1:03:52+28:57
15Anna-Maria AnderssonOkänd1:04:14+29:19
16Martin LindelöwHärlövs IF1:16:37+41:42
17Maria WennemarkOK Skogsfalken1:19:38+44:43
18Klara ForsénHässleholms OK1:40:12+1:05:17
Ulla StrandÖrkelljunga FKdiskvalificerad
Ingrid ElgebrantHjärnarps GH OLdiskvalificerad
Eric ElgebrantHjärnarps GH OLdiskvalificerad

Öppen 4

28 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Robert TiensuuMatteus SI31:52
2Lars-Åke StridhHässleholms OK41:54+10:02
3Arne PerssonOK Gynge43:09+11:17
4Maria DelinHärlövs IF44:33+12:41
5Christine RolanderOK Pan-Kristianstad44:39+12:47
6Anna-Lisa HanssonOK Pan-Kristianstad51:22+19:30
7Mia HallabroHässleholms OK51:32+19:40
8Cecilia SvenssonHässleholms OK53:01+21:09
9Kennerth GustafssonOK Virdarna53:38+21:46
10Carina LindelöwHärlövs IF54:15+22:23
11Karin MalmgrenHjärnarps GH OL54:38+22:46
12Håkan Bagger-JörgensenEslövs FK55:47+23:55
13Conny JohanssonLaholms IF OK55:52+24:00
14Adam PerssonOK Älme57:08+25:16
15Maria PerssonLunds OK57:46+25:54
16Elinor LindelöwHärlövs IF1:01:14+29:22
17Stig SvenssonOK Virdarna1:04:25+32:33
18Annika NilssonTormestorps IF1:04:28+32:36
18Ann-Kristine NilssonSkåneslättens OL1:04:28+32:36
20Anita NilssonOK Torfinn1:05:00+33:08
21Bo GlanzAndrarums IF1:06:29+34:37
22Kerstin GlantzAndrarums IF1:06:35+34:43
23Höst KatarinaHjärnarps GH OL1:08:02+36:10
24Nils AnderssonOK Kompassen1:15:00+43:08
25Carina GöranssonYstads OK1:17:55+46:03
26Linda JinnemoHjärnarps GH OL1:26:49+54:57
27Vanja JinnemoHjärnarps GH OL1:26:50+54:58
Thomas SelvöOkänddiskvalificerad

Öppen 5

36 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Roger OlssonAndrarums IF39:52
2Ola MarkholmSkåneslättens OL42:16+2:24
3Bert OlssonSkåneslättens OL42:47+2:55
4Anders NilssonMalmö OK43:57+4:05
5Håkan KarlssonOK Gynge44:17+4:25
6Per StenEslövs FK45:18+5:26
7Lotta SjöbergHelsingborgs SOK46:19+6:27
8Lena StrandMarkaryds FK46:42+6:50
9Jan PerssonYstads OK47:13+7:21
10Anna TorellIS Kullen49:24+9:32
11Bengt IvarssonOK Tyringe49:28+9:36
12Carl AspegrenTormestorps IF49:39+9:47
13Camilla CarlssonHärlövs IF49:51+9:59
14Sebastian FältOkänd50:37+10:45
15Andréas NordbjörkTormestorps IF51:34+11:42
16Malin CarlsvärdIS Kullen51:38+11:46
17Gunilla PerssonMalmö OK53:07+13:15
18Boel PerssonOkänd54:32+14:40
19Hannes PerssonOK Älme55:32+15:40
20Per CronaOkänd55:40+15:48
21Camilla NilssonOK Torfinn57:30+17:38
22Jonathan GunnarssonMALMÖ57:57+18:05
23Kent JönssonFK Boken58:57+19:05
24Jörgen KarlssonHärlövs IF59:28+19:36
25Helena SchötzdelledHässleholms OK1:00:25+20:33
26Greger IngemarssonYstads OK1:00:42+20:50
27Marina HäggOK Kontinent1:00:53+21:01
28Rolf NilssonAndrarums IF1:04:10+24:18
29Helen PerssonHässleholms OK1:05:10+25:18
30Louise RolanderOK Pan-Kristianstad1:10:06+30:14
31Anders PerssonFJÄLKINGE1:10:10+30:18
32Karin SvenssonSkåneslättens OL1:15:28+35:36
33Sjöberg FolkeOkänd1:26:39+46:47
34Louise MyhreOkänd1:31:57+52:05
35Karolina WidellOkänd1:31:59+52:07
Fredrik OlssonEslövs FKdiskvalificerad

Öppen 7

43 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Kalle EkebjärLunds OK26:39
2Jessica NilssonOK Torfinn26:54+0:15
3Peder NilssonOK Torfinn30:57+4:18
4Markus KarlssonSimlångsdalens IF32:43+6:04
5Ronny PalmFK Boken34:41+8:02
6Emilie LennartdotterHästveda OK35:43+9:04
7Morgan BjelkHästveda OK36:18+9:39
8Åsa EricssonLunds OK36:24+9:45
9Kerstin OlssonEslövs FK37:08+10:29
10Roland ErikssonHästveda OK37:21+10:42
11Raimo SalminenVäxjö OK37:37+10:58
12Kristina StenEslövs FK37:39+11:00
13Jessica BjelkHästveda OK37:48+11:09
14Annika PeterssonBurseryds IF39:50+13:11
14Öyvind JensenAndrarums IF39:50+13:11
16Siri EinarssonTormestorps IF40:12+13:33
17Sara HenrikssonTormestorps IF40:34+13:55
18Sven ThörnqvistTormestorps IF40:37+13:58
19Ahti PärssinenOK Silva40:39+14:00
20Barbro MartinssonOK Tyringe40:55+14:16
21Ingegärd LundhHästveda OK42:44+16:05
22Burne NilssonOK Torfinn44:58+18:19
23Sven JohanBodafors OK47:12+20:33
24Henrik BengtsonFK Snapphanarna47:13+20:34
25Anette BjelkHästveda OK48:36+21:57
26Lisa NilssonOK Torfinn49:29+22:50
27Karin JohanssonFK Göingarna49:31+22:52
28Ingrid OlofssonFK Snapphanarna49:43+23:04
29Susanne IngemanssonYstads OK50:03+23:24
30Jan EliassonOK Gynge50:25+23:46
31Christer LjungquistLunds OK50:35+23:56
32Karin BengtssonOK Kompassen51:40+25:01
33Laila PerssonIS Skanne51:55+25:16
34Patrik JönssonHässleholms OK52:05+25:26
35Sara JönssonHässleholms OK52:08+25:29
36Göran LarssonOK Kompassen53:55+27:16
37Wallen LarsOkänd54:50+28:11
38Birgitta OlssonÖrkelljunga FK56:44+30:05
39Helena Pripp JohannessonBodafors OK1:00:12+33:33
40Göran HolmbergMarkaryds FK1:06:44+40:05
41Lennart ThelanderssonEslövs FK1:10:41+44:02
42Arne AnderssonEslövs FK1:26:58+1:00:19
Nils LundinAndrarums IFdiskvalificerad

Öppen 8

50 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Jörgen OlssonHärlövs IF33:32
2Göran SundblomLunds OK40:19+6:47
3Lars HarrieLunds OK42:02+8:30
4Emil IngvarssonOK Vilse 8742:15+8:43
5Mattias ÅbergEslövs FK42:37+9:05
6Magnus TenghagenHärlövs IF42:40+9:08
7Mattias EngströmSkåneslättens OL43:49+10:17
8Magnus HärwellEslövs FK43:56+10:24
9Pelle BerghOK Hällen44:25+10:53
10Fredrik SalomonssonSkåneslättens OL44:37+11:05
11Martin FredrikssonOK Skogshjortarna44:43+11:11
12Anna EdenbrandtLunds OK44:57+11:25
13Hans PerssonAndrarums IF46:29+12:57
14Stefan JohanssonFK Åsen46:42+13:10
15Björn NilssonHärlövs IF47:08+13:36
16Martin KribladHjärnarps GH OL47:30+13:58
17Lars EdenbrandtLunds OK48:16+14:44
18AGNE KarlssonSimlångsdalens IF49:14+15:42
19Moa KjellstrandCentrum OK50:24+16:52
20Henrik JohanssonOK Pan-Kristianstad50:47+17:15
21Emma AlnervikHelsingborgs SOK54:44+21:12
22Willie OhlssonRävetofta OK54:59+21:27
23Håkan ErikssonHästveda OK56:08+22:36
24Tobias PerssonOK Kompassen57:51+24:19
25Anders EricssonLunds OK58:27+24:55
26Lotta GyllenstenSkåneslättens OL58:50+25:18
27Sven-Arne ErikssonHylte OK59:03+25:31
28Kristina FranssonLunds OK59:08+25:36
29Erika OlofssonRingsjö OK59:52+26:20
30Enar MagnumIS Skanne1:00:56+27:24
31Åke OlssonHässleholms OK1:01:28+27:56
32Niklas HenrikssonTormestorps IF1:01:37+28:05
33Martin LingvallOkänd1:01:58+28:26
34Anders JohanssonLunds OK1:03:42+30:10
35Sven Erik JönssonOK Tyringe1:06:11+32:39
36Bengt-Göran FrantzStigmännen Karlshamns OK1:07:57+34:25
37Johanna WeidolfEslövs FK1:09:32+36:00
38Göran SegerFK Boken1:10:41+37:09
39Christian SvenssonOkänd1:12:34+39:02
40Jens ArboreliusIS Kullen1:12:43+39:11
41Maria HarrieLunds OK1:12:55+39:23
42Anders WetterlingStigmännen Karlshamns OK1:14:02+40:30
43Madeleine GunnarssonOK Pan-Kristianstad1:16:52+43:20
44Hans Inge HansonOK Vilse 871:17:36+44:04
45Ingvar OlofssonFK Snapphanarna1:19:11+45:39
46Matts TenlandAndrarums IF1:37:30+1:03:58
47Matts TenlandAndrarums IF1:37:32+1:04:00
48Kristina LandgrenMalmö OK1:44:30+1:10:58
Per RenmarkEslövs FKdiskvalificerad
Tove StåhlIS Kullendiskvalificerad

Öppen 10

17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Tea MarkholmSkåneslättens OL24:48
2Anton SvenssonHässleholms OK25:13+0:25
3Edvin SelinFK Göingarna32:31+7:43
4Petra VensrydEslövs FK32:53+8:05
5Hanna CarlsvärdIS Kullen33:52+9:04
6Svante SelinFK Göingarna34:02+9:14
7Mikael CarlsvärdIS Kullen34:03+9:15
8Tuva SelinFK Göingarna34:05+9:17
9David CarlsvärdIS Kullen34:14+9:26
10Hjalmar AxelssonFK Göingarna36:37+11:49
11Wilmer SelinFK Göingarna36:46+11:58
12Arvid EinarssonTormestorps IF37:48+13:00
13Jennifer PerssonMarkaryds FK43:16+18:28
14Jacob PerssonFK Åsen44:12+19:24
15Jesper PerssonFK Åsen45:10+20:22
16Ronja KarlssonHärlövs IF50:03+25:15
17Axel TenghagenHärlövs IF51:53+27:05

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser