Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Älgot Cup

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Älgot Cup
Arrangörsorganisation: FK Åsen
Datum: onsdag 9 maj 2012

H16

3 975 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hampus LarssonFK Göingarna35:398:58
2Sebastian JönssonFK Åsen52:07+16:2813:06

D16 Kort

3 450 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Matilda NilssonFK Göingarna53:2715:29
2Lovisa NilssonFK Göingarna1:04:28+11:0118:41

H16 Kort

3 450 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Marcus BondessonFK Göingarna56:3516:24

D14

3 450 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sofie PerssonHärlövs IF34:3510:01
2Klara AnderssonFK Göingarna38:33+3:5811:10
3Elinor DelinFK Åsen47:11+12:3613:40
Olivia NilssonOK Pan-Kristianstadej start
Bea WandstadiusFK Åsenej start

H14

3 450 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Fritjof AxelssonFK Göingarna27:598:06
Boorijit EkchanonFK Åsenej start

D14 Kort

3 000 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Emelie SelfvenFK Åsen38:3512:51
2Madelene NilssonFK Åsen51:45+13:1017:15
3Kajsa NilssonHärlövs IF54:22+15:4718:07
Hanna WattwillFK Åsenej start

H14 Kort

3 000 m, 0 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Max JohanssonFK Åsenej start

D12

3 000 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hilda AxelssonFK Göingarna32:2510:48
2Irmalinn NilssonHärlövs IF34:37+2:1211:32
3Alma LeijonHärlövs IF36:17+3:5212:05
4Maja TenghagenHärlövs IF40:17+7:5213:25
5Kajsa JönssonOK Pan-Kristianstad44:09+11:4414:43
6Maja StrandFK Åsen46:39+14:1415:33
7Tilda JohanssonOK Pan-Kristianstad49:18+16:5316:26

H12

3 000 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Oscar ModigFK Göingarna26:598:59
2Algot NajvikFK Göingarna28:37+1:389:32
3Axel NilssonOK Pan-Kristianstad43:18+16:1914:26

D12 Kort

2 400 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sandra SvenssonHärlövs IF34:1214:15
2Hanna ErikssonFK Åsen42:33+8:2117:43
3Evelina SelvenFK Åsen42:40+8:2817:46
4Emilia ErikssonFK Åsen43:37+9:2518:10
5Kate WattwillFK Åsen44:02+9:5018:20
6Lindsey WattwillFK Åsen45:12+11:0018:50
7Moa NorlinFK Åsen45:16+11:0418:51
Mimmi AnderssonFK Åsenej start

H12 Kort

2 400 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Victor MarkenFK Göingarna30:1812:37
2Erik NilssonOK Pan-Kristianstad36:28+6:1015:11

D10

2 400 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Linnea LeijonHärlövs IF54:5622:53
Alice WanstadiusFK Åsenej start

H10

2 400 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Melker AnderssonFK Göingarna23:089:38
2Victor ModigFK Göingarna30:57+7:4912:53
3Edvin SelinFK Göingarna31:57+8:4913:18
4Melvin NilssonHärlövs IF34:18+11:1014:17
5Gustav AnderssonFK Göingarna35:31+12:2314:47
Jonathan LevinFK Åsenej start

U1

2 000 m, 27 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hjalmar AxelssonFK Göingarna17:078:33
2Svante SelinFK Göingarna18:34+1:279:17
3Wilmer SelinFK Göingarna18:37+1:309:18
4Jacob PerssonFK Åsen20:37+3:3010:18
5Tuva SelinFK Göingarna21:26+4:1910:43
6Alice OlvegårdFK Göingarna21:40+4:3310:50
7Isak LevinFK Åsen23:39+6:3211:49
7Wilma AnderssonFK Göingarna23:39+6:3211:49
9Lovisa OlssonFK Göingarna23:43+6:3611:51
10Jesper PerssonFK Åsen23:56+6:4911:58
11Axel TenghagenHärlövs IF24:18+7:1112:09
12Rasmus JohanssonOK Pan-Kristianstad25:49+8:4212:54
13Ellen AnderssonFK Göingarna27:26+10:1913:43
13Nora LevinFK Åsen27:26+10:1913:43
15Natalie WeljemoFK Åsen27:40+10:3313:50
16Alva SvenssonFK Åsen27:41+10:3413:50
17Elvira OlssonFK Göingarna28:42+11:3514:21
18Edvin OppenrudFK Göingarna30:08+13:0115:04
19Elna OpperudFK Göingarna30:13+13:0615:06
20Joar LindgrenFK Åsen30:42+13:3515:21
21Gustav NilssonHärlövs IF33:52+16:4516:56
22Alfred LeijonHärlövs IF37:18+20:1118:39
23Klara EkelundFK Åsen40:27+23:2020:13
24Maja GustavssonFK Åsen40:38+23:3120:19
25Jakob HelmerssonFK Göingarna50:37+33:3025:18
26Lilu Hamdi FaridFK Göingarna50:41+33:3425:20
27Ronja KarlssonHärlövs IF1:01:55+44:4830:57
David LevinFK Åsenej start
Samuel PayerFK Åsenej start
Jon PerssonFK Åsenej start
Albin SvenssonFK Åsenej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser