Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Idre 3-dagars, etapp 1

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Idre 3-dagars
Arrangörsorganisation: Idrefjällens OK
Datum: tisdag 26 juni 2012 - torsdag 28 juni 2012

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)

D21

7 940 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Frida SandbergSäterbygdens OK57:567:17
2Fredrika VångellLinköpings OK1:02:23+4:277:51
3Helena AnderssonFK Friskus-Varberg1:02:26+4:307:51
4Rebecka HeinrupTullinge SK1:03:48+5:528:02
5Sofia HolmgårdKils OK1:05:27+7:318:14
6Magdalena OlssonIFK Moras OK1:05:40+7:448:16
7Sofie PeterssonHelsingborgs SOK1:06:01+8:058:18
8Charlotta BergqvistGävle OK1:06:59+9:038:26
9Charlotte LindkvistLeksands OK1:08:06+10:108:34
10Elin Dahlstedt-TyskLeksands OK1:08:50+10:548:40
11Lovisa AdolfssonTullinge SK1:10:58+13:028:56
12Maria von SchmalenséeTäby OK1:12:11+14:159:05
13Malin ErikssonIFK Moras OK1:13:27+15:319:15
14Marie-Louise AxenborgGöteborg-Majorna OK1:15:16+17:209:28
15Helén PerssonFinspångs SOK1:16:09+18:139:35
16Anna HåkanssonLinköpings OK1:18:11+20:159:50
17Annika LundströmSundbybergs IK1:22:19+24:2310:22
18Malin WidénUddevalla OK1:23:47+25:5110:33
19Elin CarlssonIFK Lidingös Skid o OK1:23:58+26:0210:34
20Elin LindTierps SOK1:35:06+37:1011:58
21Hiromi IwayaSurahammars SOK1:42:16+44:2012:52
22Therese AlfredssonSävedalens AIK1:52:55+54:5914:13
Elisabeth AhlgrenLinköpings OKej godkänd
Linnea AdolfssonTullinge SKej start

H21

10 030 m, 36 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Daniel AttåsOK Tisaren55:095:29
2Tomas HallménOK Tisaren58:49+3:405:51
2Nils SpetzUlricehamns OK58:49+3:405:51
4Victor SilvemarkÄrla IF59:13+4:045:54
5Samuel AnderssonIFK Umeå59:38+4:295:56
6Per EklöfKFUM Örebro OK1:00:12+5:036:00
7Greger TyskLeksands OK1:00:23+5:146:01
8Mikael AnderssonLinköpings OK1:01:42+6:336:09
9Oscar VångellÄrla IF1:02:56+7:476:16
10Per CarlborgLinköpings OK1:03:12+8:036:18
11Markus AdolfssonTullinge SK1:03:39+8:306:20
12Anders AxenborgGöteborg-Majorna OK1:03:59+8:506:22
13Erik MartinssonLinköpings OK1:05:17+10:086:30
14Daniel NilssonNyköpings OK1:05:57+10:486:34
15Niklas GustafssonOK Tisaren1:06:25+11:166:37
16Love BerzellAttunda OK1:06:38+11:296:38
17Anton HallorOK Tisaren1:07:40+12:316:44
18Jacob WesterbergFinspångs SOK1:08:39+13:306:50
19Simon HedlundÄrla IF1:10:05+14:566:59
20Jonas NordströmTullinge SK1:10:22+15:137:00
21Oskar AndrénOK Tisaren1:12:00+16:517:10
22Marcus JanssonKFUM Örebro OK1:12:24+17:157:13
23Erik SköldLinköpings OK1:13:02+17:537:16
24Mats HalvarssonFjärås AIK1:13:24+18:157:19
25Ulf BergqvistGävle OK1:15:22+20:137:30
26Lars ÅkermanMalungs OK Skogsmårdarna1:16:49+21:407:39
27Erik LindgrenKFUM Örebro OK1:19:23+24:147:54
28Henrik TostebergLinköpings OK1:20:11+25:027:59
29Rasmus ElmertoftNorbergs OK1:21:01+25:528:04
30Jerk RönnolsCentrum OK1:21:37+26:288:08
31Tomas KobayashiSurahammars SOK1:33:11+38:029:17
32Robert VångellLinköpings OK1:38:24+43:159:48
33Anton MarmelidHelsingborgs SOK1:41:41+46:3210:08
34Johan NilssonSävedalens AIK1:47:56+52:4710:45
Mattias MårtsStora Tuna OKej godkänd
Anders HedbergGöteborg-Majorna OKej godkänd
Måns SandgrenOK Orionej start
Olle KaleredOK Denselnej start
Olof SandgrenOK Orionej start

D21 Kort

4 730 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anna-Karin BondessonFrosta OK48:0210:09

H21 Kort

7 940 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Rasmus GrönlundLunds OK55:186:57

D20

4 730 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Amanda ThellsénOK Roxen39:198:18
2Hanna Modig TjärnströmLinköpings OK42:29+3:108:58
3Hedvig MarkgrenTäby OK42:33+3:148:59
4Julia LauriOK Tisaren46:21+7:029:47
5Johanna ClarinIF Rigor50:09+10:5010:36
6Lina NilssonOK Tranan51:33+12:1410:53
7Julia Modig TjärnströmLinköpings OK51:42+12:2310:55
Stina BergHelsingborgs SOKej godkänd

H20

7 970 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lars Harald AasheimBækkelagets SK58:117:18
2Joakim ErikssonTierps SOK1:03:59+5:488:01
3Filip HembergAttunda OK1:22:17+24:0610:19
Joel AnderssonIK Gandvikej godkänd

D18

4 730 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Veronica LindgrenOK Skogshjortarna43:089:07
2Ellinor ErikssonKFUM Örebro OK45:06+1:589:32
3Sara NilssonOK Tranan46:33+3:259:50
4Kajsa SpetzUlricehamns OK56:28+13:2011:56
Amanda ElmertoftNorbergs OKej godkänd

H18

7 550 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Albin DetterfeltLinköpings OK52:106:54
2Samuel HedlundKöping-Kolsva OK55:42+3:327:22
3Emil ÅbergKorsnäs IF OK56:41+4:317:30
4Fredrik PetersonLinköpings OK58:02+5:527:41
5Henrik HåkanssonOK Kolmården58:31+6:217:45
6Erik SkärbergVänersborgs SK1:22:13+30:0310:53
Oskar KarlssonNorbergs OKej godkänd
Martin VidfeltLindebygdens OKej godkänd
William KarlssonNorbergs OKej godkänd

D16

4 480 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Andrea SvenssonFinspångs SOK33:317:28
2Lina FredrikssonKorsnäs IF OK42:35+9:049:30
3Lovisa JonssonNorbergs OK47:49+14:1810:40
4Engla FläckGrycksbo IF OK54:16+20:4512:06
5Sara HamreforsVästerås SOK55:20+21:4912:21
Emma ForsbergOK Kåreej start

H16

5 290 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gabriel JanssonOK Linné47:088:54
2Jacob ErikssonKFUM Örebro OK50:06+2:589:28
3Martin SärnbrinkOK Tisaren52:06+4:589:50
4Knut AsheimOppsal IF Orientering52:42+5:349:57
5Robin ZschäckelLG Ost52:53+5:459:59
6Emil ErikssonTierps SOK55:45+8:3710:32
Arvid PerssonTäby OKej start

D14

3 430 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anna HallménOK Tisaren29:298:35
2Klara AskMarkbygdens OK29:39+0:108:38
3Ronja JungåkerKorsnäs IF OK29:52+0:238:42
4Jenny PerersKorsnäs IF OK31:43+2:149:14
5Matilda ForsbergOK Ravinen32:01+2:329:20
6Tova OlssonGrycksbo IF OK34:07+4:389:56
7Carolina OlssonÄlvdalens IF OK35:21+5:5210:18
8Tuva Carlsson WallumSävedalens AIK36:07+6:3810:31
9Ellen SarasGrycksbo IF OK37:48+8:1911:01
10Hanna MårtenssonOK Skogsstjärnan38:34+9:0511:14
11Emmy FredrikssonKorsnäs IF OK40:05+10:3611:41
12Emma ÅkessonIK Hakarpspojkarna40:50+11:2111:54
13Lova KlasérKorsnäs IF OK42:33+13:0412:24
14Frida FredrikssonKorsnäs IF OK42:36+13:0712:25
15Mirjam DalénSala OK42:50+13:2112:29
16Elin HållHJS-Vansbro OK47:22+17:5313:48
17Linnea NilssonNyköpings OK48:20+18:5114:05
18Elin VikerOK Kåre55:02+25:3316:02
Elsa HolmgårdKils OKej start

H14

3 970 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Isac Von KrusenstiernaOK Kåre29:427:28
2Isak ÅbergKorsnäs IF OK30:39+0:577:43
3Jonatan GustafssonKFUM Örebro OK32:38+2:568:13
4Jonas MoToten-Troll38:44+9:029:45
5Albin AlsiöFalköpings AIK OK45:58+16:1611:34
6Henrik HamreforsVästerås SOK47:07+17:2511:52
7Byron PalmHJS-Vansbro OK51:29+21:4712:58
8Isak HéensHJS-Vansbro OK53:29+23:4713:28
Karl FredrikssonKorsnäs IF OKdiskvalificerad
Vidar PerssonTäby OKej start
Edvin NordströmTäby OKej start
Marcus OldinKFUM Örebro OKej start

D14 Kort

3 080 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Clara JacobssonTidaholm SOK Sisu33:3310:53
2Maria BergströmGrycksbo IF OK34:04+0:3111:03
3Rebecca WinsnesSödertälje-Nykvarn OF40:01+6:2812:59
4Maja HultAttunda OK45:10+11:3714:39
4Karin JäderbergAttunda OK45:10+11:3714:39
6Ida LarssonHJS-Vansbro OK45:45+12:1214:51
7Maja WalleniusOK Skogsstjärnan45:55+12:2214:54

D12

3 080 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ella OlssonGrycksbo IF OK21:006:49
2Katrin SjödénÄlvdalens IF OK23:48+2:487:43
3Moa AlsiöFalköpings AIK OK25:52+4:528:23
4Johanna SärnbrinkOK Tisaren25:57+4:578:25
5Tindra JernströmAvesta OK26:17+5:178:32
6Maja ÅkessonIK Hakarpspojkarna29:13+8:139:29
7Kajsa Carlsson WallumSävedalens AIK29:29+8:299:34
8Elin GustafssonOK Gynge40:10+19:1013:02

H12

3 080 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Rasmus TäckOK Hammaren21:076:51
2Fredrik HamreforsVästerås SOK22:16+1:097:13
3Daniel BrandströmOK Skogsstjärnan24:33+3:267:58
4Axel OlssonOK Skogsstjärnan24:40+3:338:00
5Zeb PalmHJS-Vansbro OK25:34+4:278:18
6Thorsten SvenssonFinspångs SOK25:59+4:528:26
7Axel ÅkessonMarkbygdens OK26:02+4:558:27
8Johannes BrännströmGrycksbo IF OK28:24+7:179:13
9Hugo SetthagenOK Tranan30:04+8:579:45
10Rikhard HenningssonOK Skogsstjärnan32:37+11:3010:35
11Pontus LindgrenVästerås SOK32:48+11:4110:38

D12 Kort

2 160 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lisa HallménOK Tisaren13:276:13
2Sara DruggeKorsnäs IF OK16:25+2:587:36

H12 Kort

2 160 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Victor HéensHJS-Vansbro OK16:577:50
2William SeguraKFUM Örebro OK21:28+4:319:56

D10

2 160 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Nora HolmgårdKils OK14:026:29
2Ella ForsbergOK Ravinen14:08+0:066:32
3Lilian PalmHJS-Vansbro OK14:16+0:146:36
4Ida HofstedtVallentuna-Össeby OL14:31+0:296:43
5Alma GustafssonSOK Aneby15:36+1:347:13
6Lovisa GustafssonKFUM Örebro OK15:38+1:367:14
7Embla BergströmTäby OK15:56+1:547:22
8Alva VikerOK Kåre17:22+3:208:02
9Maja SandvikAttunda OK22:11+8:0910:16

H10

2 160 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johan MårtenssonOK Skogsstjärnan12:125:38
2Linus TäckOK Hammaren12:49+0:375:56
3Ludvig AttåsOK Tisaren15:49+3:377:19
4Jakob MoToten-Troll15:57+3:457:23
5Simon HéensHJS-Vansbro OK17:02+4:507:53
6Vilmer GöthlinKFUM Örebro OK17:19+5:078:01
7Linus JernströmAvesta OK19:34+7:229:03

D35

5 270 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Helena BacklundGävle OK50:009:29
2Marie GrönlundLunds OK58:15+8:1511:03
3Ann-Sofie TäckOK Hammaren1:17:25+27:2514:41
4Lina JonhedKFUM Örebro OK1:26:33+36:3316:25

H35

7 970 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Nils SchmiedebergLG Ost50:446:21
2Lars JonhedKFUM Örebro OK56:14+5:307:03
3Calle AnderssonOK Skogsstjärnan59:35+8:517:28
4Raik ZschäckelLG Ost1:02:46+12:027:52
5Christian EnbergLinköpings OK1:03:02+12:187:54
6Mathias WestinOK Kåre1:05:16+14:328:11
7Erik GöthlinKFUM Örebro OK1:05:36+14:528:13
8Stellan TäckOK Hammaren1:18:17+27:339:49
Niklas AldinStora Tuna OKej godkänd

D40

4 970 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ulrika SarasGrycksbo IF OK39:578:02
2Linn NilssonOK Tyr40:20+0:238:06
3Carina GustafssonOK Gynge41:12+1:158:17
4Charlotte FlansbjerOK Djerf43:05+3:088:40
5Ann RollerJärfälla OK46:14+6:179:18
6Helena WidegrenIF Thor49:21+9:249:55
7Anna LindgrenVästerås SOK50:38+10:4110:11
8Moni WinsnesSödertälje-Nykvarn OF51:20+11:2310:19
9Susanne LindhAvesta OK52:09+12:1210:29
10Elisabet HultAttunda OK57:49+17:5211:37
11Jeanette SigenstamMarkbygdens OK57:51+17:5411:38
12Gith ThellsénOK Roxen59:20+19:2311:56
13Marie-Louise PerssonFK Herkules1:01:05+21:0812:17
14Erica HållHJS-Vansbro OK1:03:48+23:5112:50
15Karin HofstedtVallentuna-Össeby OL1:04:40+24:4313:00

H40

7 530 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Martin JönssonFK Friskus-Varberg49:346:34
2Jarkko RyyppöRastivarsat50:32+0:586:42
3Rolf Pettersen MoToten-Troll54:48+5:147:16
4Tomas VikerOK Kåre55:43+6:097:23
5Johan HaglundKFUM Örebro OK55:58+6:247:25
6Thomas PerssonOK Denseln56:25+6:517:29
7Johan HofstedtVallentuna-Össeby OL56:48+7:147:32
8Mikael SvenssonFK Herkules59:26+9:527:53
9Fredrik AskMarkbygdens OK1:01:42+12:088:11
10Magnus FredrikssonKorsnäs IF OK1:02:11+12:378:15
11Erik ForsbergOK Ravinen1:02:56+13:228:21
12Jan-Ove WikingIstrums SK1:03:10+13:368:23
13Jonas BrånaltFrölunda OL1:03:39+14:058:27
14Claes SetthagenOK Tranan1:04:12+14:388:31
15Mats GustafssonKFUM Örebro OK1:04:34+15:008:34
16David OlssonOK Skogsstjärnan1:07:00+17:268:53
17Erik ÅbergKorsnäs IF OK1:08:37+19:039:06
18Ingemar StålbergGävle OK1:09:13+19:399:11
19Nicklas BergströmTäby OK1:13:31+23:579:45
20Mikael GustafssonOK Gynge1:17:12+27:3810:15
21Magnus JohanssonSäterbygdens OK1:32:22+42:4812:15
22Urban SärnbrinkOK Tisaren1:39:36+50:0213:13

D45

4 800 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Helena SvenssonOK Tyr37:117:44
2Carina SandbergSäterbygdens OK38:56+1:458:06
3Hana TichovskaSK Praga41:05+3:548:33
4Anna Von KrusenstiernaOK Kåre43:02+5:518:57
5Dorothe SpillmannIF Thor44:13+7:029:12
6Lena CarlssonSävedalens AIK44:21+7:109:14
7Bitti SandahlLeksands OK46:24+9:139:40
8Laila HallménOK Tisaren47:00+9:499:47
9Annlouise AlmqvistIFK Moras OK47:45+10:349:56
10Lotta JungåkerKorsnäs IF OK51:17+14:0610:41
11Karin ÖhlinSOK Aneby52:59+15:4811:02
12Eva SandströmVänersborgs SK54:15+17:0411:18
13Elisabet ElmertoftNorbergs OK55:34+18:2311:34
14Berit GummusIFK Moras OK56:20+19:0911:44
15Åsa DetterfeltLinköpings OK58:09+20:5812:06
16Åsa AlsiöFalköpings AIK OK1:01:24+24:1312:47
17Ann-Kristin SpetzUlricehamns OK1:14:44+37:3315:34
18Anna Karin SkärbergVänersborgs SK1:17:08+39:5716:04
19Anke SchmiedebergLG Ost1:22:54+45:4317:16

H45

6 380 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Odd WallumSävedalens AIK40:236:19
2Ola JernströmAvesta OK41:35+1:126:31
3Lars Håkan SandvikTäby OK41:57+1:346:34
4Ingvar ÅkessonIK Hakarpspojkarna42:16+1:536:37
5Niklas LöwegrenStora Tuna OK43:38+3:156:50
6Eric RollerJärfälla OK43:43+3:206:51
7Niklas StrömIFK Moras OK44:39+4:166:59
8Kennet AnderssonGrycksbo IF OK47:28+7:057:26
9Kent SkärbergVänersborgs SK49:07+8:447:41
10Tomas VidfeltLindebygdens OK51:25+11:028:03
11Johan OhlströmIF Thor52:53+12:308:17 Ladda ner rutt i gpx-format
12Arne NilssonNyköpings OK53:51+13:288:26
13Lars HolmgårdKils OK56:04+15:418:47
14Niklas EdvardssonHästveda OK56:26+16:038:50
15Jonny BirgerssonGrycksbo IF OK56:56+16:338:55
16Petri SavalahtiLynx1:02:06+21:439:44
17Arild HeggesetFreidig1:02:36+22:139:48
17Bertil ÅkessonMarkbygdens OK1:02:36+22:139:48
19Hans JonssonVäsby OK1:05:54+25:3110:19
20Stefan SpetzUlricehamns OK1:06:44+26:2110:27
21Per SandbergSäterbygdens OK1:08:29+28:0610:44
22Peter ErikssonKFUM Örebro OK1:23:48+43:2513:08
23Cristian OlivestamVimmerby OK1:24:38+44:1513:15
24Jörgen DalénSala OK1:30:38+50:1514:12
Håkan TräffNAIS Orienteringsklubbej godkänd

D50

4 040 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Britta SahlinVänersborgs SK33:018:10
2Ylva Grape AnderssonIFK Moras OK38:20+5:199:29
3Pia GustafssonLinköpings OK42:05+9:0410:25
4Maria SturessonAnderstorps OK42:43+9:4210:34
5Marianne AxelssonTjällmo-Godegårds OK45:40+12:3911:18
6Lotta Lidman AlmqvistVästerviks OK48:20+15:1911:57
7Gunilla BergströmGrycksbo IF OK48:37+15:3612:02
8Annette Falck-LarssonVänersborgs SK50:00+16:5912:22
9Agneta OlivestamVimmerby OK51:39+18:3812:47
10Mia GustafssonOK Kåre51:53+18:5212:50
11Lena Sandgren SwartzOK Orion53:04+20:0313:08
12Minna SeirHSOK.dk1:06:05+33:0416:21

H50

5 270 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Stefan NybergAvesta OK34:086:28
2Stefan OlofssonOK Gisle34:51+0:436:36
3Martin TichovskySK Praga37:26+3:187:06
4Mats JönssonKorsnäs IF OK37:53+3:457:11
5Hans-Peter OlssonÄlvdalens IF OK39:30+5:227:29
6Mikael PerérsKorsnäs IF OK41:27+7:197:51
7Jan-Olov BergmanVästerås SOK41:31+7:237:52
8Christer ErikssonTierps SOK42:36+8:288:05
9Jan-Olof BäckOK Djerf42:53+8:458:08
10Lennart WahlgrenRehns BK43:47+9:398:18
11Björn AlbinssonIFK Moras OK45:01+10:538:32
12Nils-Olof LarssonVänersborgs SK45:24+11:168:36
13Bertil ThomasLerums SOK45:46+11:388:41
14Jan NilssonAndrarums IF45:49+11:418:41
15Ulf HamreforsVästerås SOK48:44+14:369:14
Arne ErikssonTierps SOKej start

D55

4 040 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Inga-Lill AnderssonSelånger SOK58:0714:23
2Kerstin SundbergOK Kåre1:03:23+5:1615:41
3Catherine DawsonGafanhori1:24:47+26:4020:59

H55

4 970 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anders FriesUmeå OK36:457:23
2Thom SandvikAvesta OK38:14+1:297:41
3Jan BergströmGrycksbo IF OK44:55+8:109:02
4Conny SahlinVänersborgs SK47:26+10:419:32
5Torben SeirHSOK.dk47:53+11:089:38
6Tomas VångellLinköpings OK50:06+13:2110:04
7Arne HolmerIFK Moras OK50:13+13:2810:06
8Roland NorellSöders-Tyresö52:51+16:0610:38
9Sven-Erik LevinTierps SOK54:24+17:3910:56
10Thomas AlmqvistVästerviks OK1:07:39+30:5413:36

D60

3 550 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lena HedmanHallstahammars OK47:1313:18
2Gullan AnderssonSträngnäs-Malmby OL49:59+2:4614:04
3Monica SvärdOK Klemmingen50:13+3:0014:08
4Berith PetterssonVänersborgs SK52:39+5:2614:49
5Kerstin JohanssonMarkbygdens OK53:06+5:5314:57
6Mona PetersenOK Motala58:31+11:1816:29
7Eva Marie GranOK Øst1:04:18+17:0518:06

H60

4 800 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Per ErikssonLinköpings OK37:437:51
2Hans-Åke ÖströmOK Nipan40:02+2:198:20
3Per Erik FogelOK Kåre42:53+5:108:56
4Göran LarssonVänersborgs SK43:47+6:049:07
5Ulf KjellinOK Hedströmmen43:54+6:119:08
6Harald AasheimOppsal IF Orientering44:50+7:079:20
7Göran SvärdOK Klemmingen48:13+10:3010:02
8Sven LarssonSärna SK52:35+14:5210:57
9Inge HultmanKovlands IF53:05+15:2211:03
10Roy DawsonGafanhori53:08+15:2511:04
11Lars PerssonOK Kompassen1:18:12+40:2916:17
Mats AnderssonSelånger SOKej godkänd

D65

3 550 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Birgitta JohanssonKristinehamns OK42:1811:54
2Birgitta ArleboKFUM Örebro OK46:44+4:2613:09
3Ewa NordlundLänna IF1:01:20+19:0217:16
4Astrid JohannessonHelsingborgs SOK1:02:49+20:3117:41
5Rosa JohanssonIK Uven1:04:46+22:2818:14
Ingrid TengelandIK Gandvikej godkänd

H65

4 200 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anders BjörnbergFrölunda OL34:198:10
2Weine FredrikssonKFUM Örebro OK37:19+3:008:53
3Ingemar LindblomIFK Göteborg39:05+4:469:18
4Lars TuvessonUlricehamns OK39:29+5:109:24
5Bo-Göran GunnarssonMarkbygdens OK41:48+7:299:57
6Göran BengtssonTockarps IK42:58+8:3910:13
7Claus PetersenOK Motala43:02+8:4310:14
8Per-Olof FernbergIS Skanne44:04+9:4510:29
9Runo JohanssonKristinehamns OK44:57+10:3810:42
10Leif NordlundLänna IF45:11+10:5210:45
11Lars-Göran MolinMarkbygdens OK51:15+16:5612:12
12Göran WiigHallstahammars OK52:15+17:5612:26
13Christer SilfvernagelHärnösands OK52:55+18:3612:35
14Stig BlidefalkOK Nipan53:32+19:1312:44
15Gunnar HedbergÖstersunds OK56:15+21:5613:23
16Christer LundinOK Renen1:03:49+29:3015:11
17Thomas KleistBoxholm-Mjölby OL1:08:07+33:4816:13
18Nils JohannessonHelsingborgs SOK1:19:49+45:3019:00
Sverre JonssonOK Ravinenej start

D70

3 300 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lena  LeanderssonÄlvdalens IF OK35:1210:40
2Solveig DillmanHammarby IF OF47:03+11:5114:15
3Gunborg WestinLeksands OK50:08+14:5615:11
4Britt EricsonHammarby IF OF50:47+15:3515:23
5Eleonor GrönvallKFUM Örebro OK56:02+20:5016:58

H70

4 040 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gunnar BengtssonSundsvalls OK45:3911:17
2Torbjörn EricssonHagaby GOIF46:16+0:3711:27
3Svein BakkenStigsökarna49:40+4:0112:17
4Torsten DalströmKvarnsvedens GOIF OK49:48+4:0912:19
5Johnny BrandtHällefors OK51:46+6:0712:48
6Sven Gustav DahlbergStorviks IF53:02+7:2313:07
7Torsten WestmanOK Nolaskogsarna53:44+8:0513:18
8Sven LeanderssonÄlvdalens IF OK58:25+12:4614:27
9Karl-Erik JonssonOK Nolaskogsarna1:02:14+16:3515:24
10Amund HerrebrödenOK Øst1:12:27+26:4817:55
11Karl-Axel JohanssonIK Uven1:15:29+29:5018:41 Ladda ner rutt i gpx-format
John VallinOK Hedströmmenej start

D75

2 510 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Marita KarlssonOK Alferna46:1918:27

H75

3 300 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Janne MånssonLeksands OK43:5013:16
2Holger PerssonOK Eken47:41+3:5114:26

H80

2 510 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Göran EkebjärOK Kåre32:0512:46
2Lennart StenbergStigfinnarna42:39+10:3416:59
3Kaj NilssonSäterbygdens OK44:35+12:3017:45

U1

2 160 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gustav AttåsOK Tisaren16:097:28
2Erika ÅkessonMarkbygdens OK17:04+0:557:54
3Mario SpelbergSelånger SOK17:32+1:238:07
4Lisa ÅkessonMarkbygdens OK17:43+1:348:12
5Linus SjödénÄlvdalens IF OK18:50+2:418:43
6Hugo PerssonOK Denseln19:22+3:138:57
7Moa JohanssonSäterbygdens OK19:32+3:239:02
8Adam ThybergVästvärmlands OK19:55+3:469:13
9Jonathan NorrmanSurte19:57+3:489:14
10Elin JonhedKFUM Örebro OK21:13+5:049:49
11Ida ArleboKFUM Örebro OK21:45+5:3610:04
12Gustaf ThybergVästvärmlands OK21:47+5:3810:05
13Tyr PerssonFinspångs SOK22:04+5:5510:12
14Anna SavilahtiHelsingin Suunnistajat22:18+6:0910:19
15Erik EkebjärSkåneslättens OL22:49+6:4010:33
16Malin HållHJS-Vansbro OK23:04+6:5510:40
17Julia GustafssonKFUM Örebro OK23:52+7:4311:02
18Tea ArleboKFUM Örebro OK24:36+8:2711:23
19Elvira GötlinKFUM Örebro OK26:09+10:0012:06
20Melvin FredrikssonKorsnäs IF OK26:48+10:3912:24
21Märta SandvikAttunda OK28:06+11:5713:00
22Emma NorrmanSurte28:31+12:2213:12
23Albin SvenssonFK Herkules30:17+14:0814:01
24Emil SandahlLeksands OK52:00+35:5124:04

U2

2 190 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hanna AlsiöFalköpings AIK OK23:0210:31
2Moa LarssonHJS-Vansbro OK26:47+3:4512:13

Öppen motion 1

2 160 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emelie HenningssonOK Skogsstjärnan18:538:44
2Monica OlssonOK Skogsstjärnan18:54+0:018:45
3Jenny HenningssonOK Skogsstjärnan19:05+0:128:50
4Alva OlssonOK Skogsstjärnan23:25+4:3210:50
5Elsa WalleniusOK Skogsstjärnan23:31+4:3810:53
6Viktor JonhedKFUM Örebro OK29:39+10:4613:43
7Svante SandvikAttunda OK31:39+12:4614:39
8Johannes JakobssonTidaholm SOK Sisu32:57+14:0415:15
9Eskil FläckGrycksbo IF OK33:42+14:4915:36
10Gustaf HofstedtVallentuna-Össeby OL34:48+15:5516:06

Öppen motion 3

3 080 m, 37 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emeilia EngströmAvesta OK24:307:57
2Mari FläckGrycksbo IF OK26:24+1:548:34
3Karolina OlssonGrycksbo IF OK29:20+4:509:31
4Roger SigvantOK Skogsfalken29:50+5:209:41
5Maria HensHJS-Vansbro OK30:05+5:359:46
6Anna FrithioffSäterbygdens OK31:24+6:5410:11
7Marie ErikssonLinköpings OK33:13+8:4310:47
8Hans HagbergKlubblös34:15+9:4511:07
9Kerstin ÅbergKorsnäs IF OK35:47+11:1711:37
10Åsa DryseliusMarkbygdens OK36:12+11:4211:45
11Britta GranbergHJS-Vansbro OK36:25+11:5511:49
12Guro MoToten-Troll36:44+12:1411:55
13Moa ArleboKFUM Örebro OK37:22+12:5212:07
14Karin MårtenssonOK Skogsstjärnan37:52+13:2212:17
15Helena CarlsonHJS-Vansbro OK38:00+13:3012:20
16Jessika HagbergKFUM Örebro OK38:08+13:3812:22
17Lars NorrmanSurte38:14+13:4412:24
18Annette RedtzerRotebro IS OK39:59+15:2912:58
19Unni HerrebrödenOK Øst42:21+17:5113:45
20Lars ThybergVästvärmlands OK43:05+18:3513:59
21Camilla Norrman 43:20+18:5014:04
22Hans EmilssonKinnaströms SK44:36+20:0614:28
23Lina WissnerOK Pan-Kristianstad44:54+20:2414:34
24Gunilla Maria BrusVästerbergslagens OL45:35+21:0514:47
25Lars RunsvigOK Kåre48:35+24:0515:46
26Marina ThybergVästvärmlands OK50:09+25:3916:16
27Nick PerfettiKlubblös50:18+25:4816:19
28Kerstin HagbergKlubblös50:20+25:5016:20
29Irene VestmanOK Nolaskogsarna51:08+26:3816:36
30Pyry SavilahtiHelsingin Suunnistajat57:24+32:5418:38
31Rosita BlidefalkOK Nipan59:59+35:2919:28
32Gun-Britt MolinMarkbygdens OK1:01:27+36:5719:57
33Inger Alice EismarkIFK Göteborg1:01:32+37:0219:58
34Sigrid LarssonLeksands OK1:02:45+38:1520:22
35Daniel ModighSärna SK1:02:47+38:1720:23
Siv HultAttunda OKej godkänd
Anna FredrikssonKorsnäs IF OKej godkänd

Öppen motion 4

5 080 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Robert LarssonIF Thor53:4610:35
2Jacob ThomasLerums SOK55:36+1:5010:56
3Ulrica VidfeltLindebygdens OK1:05:28+11:4212:53
4Freja Swärdh--1:38:40+44:5419:25
5Mattias BrännströmGrycksbo IF OK1:54:13+1:00:2722:29
6Anette OldinKFUM Örebro OK2:13:01+1:19:1526:11
Christer SturessonAnderstorps OKej godkänd
Anna GustafssonKFUM Örebro OKej godkänd

Öppen motion 7

3 300 m, 37 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Björn MårtenssonOK Skogsstjärnan22:596:57
2Minna RyyppöHelsingin Suunnistajat26:45+3:468:06
3Kalle EkebjärSkåneslättens OL28:52+5:538:44
4Henrik BrusVästerbergslagens OL29:27+6:288:55
5Robert JakobssonTidaholm SOK Sisu30:18+7:199:10
6Glenn SandahlLeksands OK31:45+8:469:37
7Kurt FredrixonOK Skogshjortarna32:41+9:429:54
8Sarah PerssonOK Denseln32:57+9:589:59
9Ulrika JanssonOK Kåre33:14+10:1510:04
10Sara NordahlIFK Moras OK33:39+10:4010:11
11Malin PetersonOK Denseln36:01+13:0210:54
12Monica WalleniusOK Skogsstjärnan36:35+13:3611:05
13Bo AnderssonSträngnäs-Malmby OL36:55+13:5611:11
14Öivind EriksenOK Øst37:00+14:0111:12
15Daniel DruggeKorsnäs IF OK37:32+14:3311:22
16Sarah VikerOK Kåre38:35+15:3611:41
17Lars ArleboKFUM Örebro OK38:40+15:4111:43
18Hans JonhedKFUM Örebro OK41:45+18:4612:39
19Karin Rosén KarlssonOK Alferna41:54+18:5512:41
20Ulla JonhedKFUM Örebro OK42:19+19:2012:49
21Ola GustafssonSOK Aneby42:45+19:4612:57
22Johan OlssonGrycksbo IF OK42:51+19:5212:59
23Ritva KärkkäinenAvesta OK43:16+20:1713:06
24Kerstin SvenssonTrollhättans SOK46:13+23:1414:00
25Torbjörn AndrénOK Tisaren48:32+25:3314:42
26Hanna AndrénOK Tisaren49:25+26:2614:58
27Sofie RedtzerAttunda OK49:39+26:4015:02
28Karin AnderssonOK Tisaren52:20+29:2115:51
29Hans AnderssonIK Gandvik58:07+35:0817:36
30Anne ErikssonKFUM Örebro OK1:02:12+39:1318:50
31Frank DanielssonKinnaströms SK1:03:03+40:0419:06
32Inge LarssonIF Thor1:06:35+43:3620:10
33Bo LöwegrenVästerås SOK1:08:58+45:5920:53
34Ola HenningssonOK Skogsstjärnan1:16:15+53:1623:06
Susanne ErikssonKFUM Örebro OKej godkänd
Ingemar WidénKFUM Örebro OKej godkänd
Johan LindStora Tuna OKej godkänd

Öppen motion 9

7 840 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Neil MarstonNydalens SK49:576:22
2Oskar SandbergSäterbygdens OK50:02+0:056:22
3Henrik OlofssonHelsingborgs SOK50:22+0:256:25
4Henric HöglindOK Pan-Kristianstad1:00:56+10:597:46
5Maria CutovaOK Pan-Kristianstad1:14:06+24:099:27
6Olle WindeliusFrosta OK1:42:08+52:1113:01
7Vendula SramkovaNydalens SK1:47:53+57:5613:45

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser