Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Idre 3-dagars, etapp 3

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Idre 3-dagars
Arrangörsorganisation: Idrefjällens OK
Datum: tisdag 26 juni 2012 - torsdag 28 juni 2012

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)

D21

7 530 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Frida SandbergSäterbygdens OK59:237:53
2Sofia HolmgårdKils OK1:05:32+6:098:42
3Magdalena OlssonIFK Moras OK1:06:51+7:288:52
4Helena AnderssonFK Friskus-Varberg1:09:13+9:509:11
5Fredrika VångellLinköpings OK1:11:36+12:139:30
6Charlotta BergqvistGävle OK1:11:44+12:219:31
7Sofie PeterssonHelsingborgs SOK1:12:32+13:099:37
8Maria von SchmalenséeTäby OK1:14:15+14:529:51
9Helén PerssonFinspångs SOK1:20:57+21:3410:45
10Charlotte LindkvistLeksands OK1:21:24+22:0110:48
11Malin ErikssonIFK Moras OK1:22:41+23:1810:58
12Malin WidénUddevalla OK1:26:26+27:0311:28
13Elin CarlssonIFK Lidingös Skid o OK1:34:09+34:4612:30
14Elin LindTierps SOK1:34:39+35:1612:34
15Elisabeth AhlgrenLinköpings OK1:35:10+35:4712:38
16Annika LundströmSundbybergs IK1:35:21+35:5812:39
17Hiromi IwayaSurahammars SOK1:54:09+54:4615:09
18Therese AlfredssonSävedalens AIK2:09:02+1:09:3917:08
Lovisa AdolfssonTullinge SKej godkänd
Anna HåkanssonLinköpings OKej godkänd
Marie-Louise AxenborgGöteborg-Majorna OKej godkänd
Rebecka HeinrupTullinge SKej start
Linnea AdolfssonTullinge SKej start
Elin Dahlstedt-TyskLeksands OKej start

H21

10 270 m, 32 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Samuel AnderssonIFK Umeå1:10:056:49
2Nils SpetzUlricehamns OK1:11:15+1:106:56
3Anton HallorOK Tisaren1:13:42+3:377:10
4Mikael AnderssonLinköpings OK1:15:56+5:517:23
5Per CarlborgLinköpings OK1:15:58+5:537:23
6Tomas HallménOK Tisaren1:17:05+7:007:30
7Oscar VångellÄrla IF1:17:35+7:307:33
8Anders AxenborgGöteborg-Majorna OK1:17:49+7:447:34
9Per EklöfKFUM Örebro OK1:18:06+8:017:36
10Greger TyskLeksands OK1:18:26+8:217:38
11Oskar AndrénOK Tisaren1:18:37+8:327:39
12Daniel AttåsOK Tisaren1:19:58+9:537:47
13Marcus JanssonKFUM Örebro OK1:20:32+10:277:50
14Erik LindgrenKFUM Örebro OK1:24:35+14:308:14
15Ulf BergqvistGävle OK1:24:41+14:368:14
16Mats HalvarssonFjärås AIK1:25:57+15:528:22
17Love BerzellAttunda OK1:26:47+16:428:27
18Erik SköldLinköpings OK1:27:01+16:568:28
19Erik MartinssonLinköpings OK1:27:30+17:258:31
20Victor SilvemarkÄrla IF1:30:29+20:248:48
21Rasmus ElmertoftNorbergs OK1:30:48+20:438:50
22Jacob WesterbergFinspångs SOK1:32:27+22:229:00
23Niklas GustafssonOK Tisaren1:44:04+33:5910:07
24Tomas KobayashiSurahammars SOK1:55:20+45:1511:13
25Johan NilssonSävedalens AIK1:59:23+49:1811:37
Simon HedlundÄrla IFej godkänd
Jerk RönnolsCentrum OKej godkänd
Markus AdolfssonTullinge SKej godkänd
Henrik TostebergLinköpings OKej godkänd
Anton MarmelidHelsingborgs SOKej godkänd
Mattias MårtsStora Tuna OKej godkänd
Olof SandgrenOK Orionej godkänd
Daniel NilssonNyköpings OKej start
Jonas NordströmTullinge SKej start
Lars ÅkermanMalungs OK Skogsmårdarnaej start
Olle KaleredOK Denselnej start
Anders HedbergGöteborg-Majorna OKej start
Måns SandgrenOK Orionej start

D21 Kort

5 190 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anna-Karin BondessonFrosta OK1:09:3213:23

H21 Kort

7 530 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Rasmus GrönlundLunds OK58:587:49

D20

5 190 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Julia LauriOK Tisaren43:348:23
2Hanna Modig TjärnströmLinköpings OK51:46+8:129:58
3Hedvig MarkgrenTäby OK52:43+9:0910:09
4Amanda ThellsénOK Roxen53:11+9:3710:14
5Lina NilssonOK Tranan58:46+15:1211:19
6Johanna ClarinIF Rigor1:13:43+30:0914:12
7Julia Modig TjärnströmLinköpings OK1:28:05+44:3116:58
Stina BergHelsingborgs SOKej start

H20

8 730 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lars Harald AasheimBækkelagets SK1:19:009:02
2Jakob RedtzerAttunda OK1:39:38+20:3811:24
3Joakim ErikssonTierps SOK1:47:09+28:0912:16
4Joel AnderssonIK Gandvik2:12:33+53:3315:10

D18

5 190 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ellinor ErikssonKFUM Örebro OK52:2510:05
2Sara NilssonOK Tranan1:17:11+24:4614:52
3Kajsa SpetzUlricehamns OK1:22:14+29:4915:50
4Veronica LindgrenOK Skogshjortarna1:53:20+1:00:5521:50
Amanda ElmertoftNorbergs OKej start

H18

7 340 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Albin DetterfeltLinköpings OK1:00:478:16
2Emil ÅbergKorsnäs IF OK1:07:42+6:559:13
3Erik SkärbergVänersborgs SK1:11:20+10:339:43
4Henrik HåkanssonOK Kolmården1:21:14+20:2711:04
5Oskar KarlssonNorbergs OK1:24:33+23:4611:31
Martin VidfeltLindebygdens OKej godkänd
Fredrik PetersonLinköpings OKej godkänd
William KarlssonNorbergs OKej start
Samuel HedlundKöping-Kolsva OKej start

D16

4 480 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lina FredrikssonKorsnäs IF OK58:3913:05
2Lovisa JonssonNorbergs OK1:05:17+6:3814:34
3Sara HamreforsVästerås SOK1:06:34+7:5514:51
4Engla FläckGrycksbo IF OK1:07:16+8:3715:00
Emma ForsbergOK Kåreej start

H16

5 380 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Knut AsheimOppsal IF Orientering46:278:38
2Emil ErikssonTierps SOK48:20+1:538:59
3Martin SärnbrinkOK Tisaren59:58+13:3111:08
4Gabriel JanssonOK Linné1:09:43+23:1612:57
5Robin ZschäckelLG Ost1:10:30+24:0313:06
6Jacob ErikssonKFUM Örebro OK1:11:40+25:1313:19
Arvid PerssonTäby OKej start

D14

3 690 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ronja JungåkerKorsnäs IF OK28:417:46
2Anna HallménOK Tisaren30:12+1:318:11
3Ellen SarasGrycksbo IF OK32:38+3:578:50
4Hanna MårtenssonOK Skogsstjärnan32:40+3:598:51
5Emmy FredrikssonKorsnäs IF OK34:04+5:239:13
6Matilda ForsbergOK Ravinen35:42+7:019:40
7Jenny PerersKorsnäs IF OK40:47+12:0611:03
8Frida FredrikssonKorsnäs IF OK46:29+17:4812:35
9Lova KlasérKorsnäs IF OK47:45+19:0412:56
10Emma ÅkessonIK Hakarpspojkarna53:36+24:5514:31
11Linnea NilssonNyköpings OK59:30+30:4916:07
Mirjam DalénSala OKej godkänd
Tova OlssonGrycksbo IF OKej start
Elin HållHJS-Vansbro OKej start
Klara AskMarkbygdens OKej start

H14

4 030 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Isak ÅbergKorsnäs IF OK33:078:13
2Jonatan GustafssonKFUM Örebro OK34:57+1:508:40
3Isac Von KrusenstiernaOK Kåre36:19+3:129:00
4Henrik HamreforsVästerås SOK52:40+19:3313:04
5Jonas MoToten-Troll53:32+20:2513:17
6Albin AlsiöFalköpings AIK OK56:49+23:4214:05
7Byron PalmHJS-Vansbro OK1:03:11+30:0415:40
8Marcus OldinKFUM Örebro OK1:04:55+31:4816:06
9Isak HéensHJS-Vansbro OK1:08:04+34:5716:53
10Karl FredrikssonKorsnäs IF OK1:21:55+48:4820:19
Vidar PerssonTäby OKej start
Edvin NordströmTäby OKej start

D14 Kort

3 310 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elin VikerOK Kåre38:4311:41
2Clara JacobssonTidaholm SOK Sisu41:52+3:0912:38
3Maria BergströmGrycksbo IF OK42:19+3:3612:47
4Maja WalleniusOK Skogsstjärnan44:59+6:1613:35
5Maja HultAttunda OK48:36+9:5314:40
6Karin JäderbergAttunda OK48:37+9:5414:41
7Rebecca WinsnesSödertälje-Nykvarn OF53:26+14:4316:08
8Ida LarssonHJS-Vansbro OK1:17:58+39:1523:33

H14 Kort

3 310 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Samuel JonassonÄlvdalens IF OK57:5117:28

D12

3 310 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ella OlssonGrycksbo IF OK23:567:13
2Johanna SärnbrinkOK Tisaren32:31+8:359:49
3Katrin SjödénÄlvdalens IF OK33:27+9:3110:06
4Tindra JernströmAvesta OK35:41+11:4510:46
5Sara DruggeKorsnäs IF OK42:17+18:2112:46
6Maja ÅkessonIK Hakarpspojkarna44:19+20:2313:23
7Moa AlsiöFalköpings AIK OK45:19+21:2313:41
8Elin GustafssonOK Gynge57:58+34:0217:30

H12

3 310 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Axel OlssonOK Skogsstjärnan27:388:20
2Thorsten SvenssonFinspångs SOK27:50+0:128:24
3Rasmus TäckOK Hammaren32:41+5:039:52
4Fredrik HamreforsVästerås SOK33:19+5:4110:03
5Zeb PalmHJS-Vansbro OK34:45+7:0710:29
6Axel ÅkessonMarkbygdens OK38:10+10:3211:31
7Rikhard HenningssonOK Skogsstjärnan40:48+13:1012:19
8Pontus LindgrenVästerås SOK42:56+15:1812:58
9Johannes BrännströmGrycksbo IF OK44:18+16:4013:23
10Hugo SetthagenOK Tranan45:05+17:2713:37
11Daniel BrandströmOK Skogsstjärnan51:09+23:3115:27

D12 Kort

2 300 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lisa HallménOK Tisaren19:138:21

H12 Kort

2 300 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mattias JonassonÄlvdalens IF OK18:278:01
2William SeguraKFUM Örebro OK22:43+4:169:52
3Victor HéensHJS-Vansbro OK25:19+6:5211:00

D10

2 300 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lilian PalmHJS-Vansbro OK18:147:55
2Ida HofstedtVallentuna-Össeby OL18:46+0:328:09
3Nora HolmgårdKils OK20:35+2:218:56
4Lovisa GustafssonKFUM Örebro OK24:26+6:1210:37
5Alma GustafssonSOK Aneby25:56+7:4211:16
6Maja SandvikAttunda OK27:31+9:1711:57
7Alva VikerOK Kåre27:37+9:2312:00
8Ella ForsbergOK Ravinen42:37+24:2318:31
9Embla BergströmTäby OK47:14+29:0020:32

H10

2 300 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johan MårtenssonOK Skogsstjärnan15:136:36
2Linus TäckOK Hammaren15:41+0:286:49
3Jakob MoToten-Troll17:22+2:097:33
4Ludvig AttåsOK Tisaren19:04+3:518:17
5Linus JernströmAvesta OK24:37+9:2410:42
6Simon HéensHJS-Vansbro OK28:15+13:0212:16
7Vilmer GöthlinKFUM Örebro OK31:21+16:0813:37

D35

5 440 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Helena BacklundGävle OK58:5610:50
2Lina JonhedKFUM Örebro OK1:29:15+30:1916:24
3Marie GrönlundLunds OK1:31:50+32:5416:52
4Ann-Sofie TäckOK Hammaren1:56:37+57:4121:26

H35

8 730 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Nils SchmiedebergLG Ost1:12:598:21
2Erik GöthlinKFUM Örebro OK1:19:13+6:149:04
3Lars JonhedKFUM Örebro OK1:22:45+9:469:28
4Christian EnbergLinköpings OK1:25:51+12:529:50
5Mathias WestinOK Kåre1:45:24+32:2512:04
6Raik ZschäckelLG Ost1:45:42+32:4312:06
7Stellan TäckOK Hammaren2:05:36+52:3714:23
Calle AnderssonOK Skogsstjärnanej godkänd
Niklas AldinStora Tuna OKej godkänd

D40

5 050 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Linn NilssonOK Tyr39:597:55
2Ulrika SarasGrycksbo IF OK43:54+3:558:41
3Anna LindgrenVästerås SOK1:00:27+20:2811:58
4Helena WidegrenIF Thor1:01:15+21:1612:07
5Charlotte FlansbjerOK Djerf1:04:03+24:0412:40
6Ann RollerJärfälla OK1:08:06+28:0713:29
7Marie-Louise PerssonFK Herkules1:08:35+28:3613:34
8Moni WinsnesSödertälje-Nykvarn OF1:08:56+28:5713:39
9Gith ThellsénOK Roxen1:10:02+30:0313:52
10Susanne LindhAvesta OK1:14:19+34:2014:42
11Elisabet HultAttunda OK1:16:31+36:3215:09
12Carina GustafssonOK Gynge1:17:17+37:1815:18
13Erica HållHJS-Vansbro OK1:17:28+37:2915:20
Jeanette SigenstamMarkbygdens OKej start
Karin HofstedtVallentuna-Össeby OLej start

H40

7 590 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Martin JönssonFK Friskus-Varberg56:407:27
2Jarkko RyyppöRastivarsat1:04:27+7:478:29
3Rolf Pettersen MoToten-Troll1:07:04+10:248:50
4Johan HaglundKFUM Örebro OK1:07:33+10:538:53
5Jan-Ove WikingIstrums SK1:09:35+12:559:10
6Thomas PerssonOK Denseln1:12:01+15:219:29
7Johan HofstedtVallentuna-Össeby OL1:12:38+15:589:34
8Magnus FredrikssonKorsnäs IF OK1:13:50+17:109:43
9Jonas BrånaltFrölunda OL1:17:09+20:2910:09
10Nicklas BergströmTäby OK1:24:46+28:0611:10
11Claes SetthagenOK Tranan1:32:40+36:0012:12
12Mikael SvenssonFK Herkules1:32:50+36:1012:13
13David OlssonOK Skogsstjärnan1:34:08+37:2812:24
14Erik ÅbergKorsnäs IF OK1:38:45+42:0513:00
15Mats GustafssonKFUM Örebro OK1:55:18+58:3815:11
16Magnus JohanssonSäterbygdens OK1:58:46+1:02:0615:38
Erik ForsbergOK Ravinenej godkänd
Urban SärnbrinkOK Tisarenej godkänd
Daniel DruggeKorsnäs IF OKej godkänd
Ingemar StålbergGävle OKej start
Fredrik AskMarkbygdens OKej start
Mikael GustafssonOK Gyngeej start
Tomas VikerOK Kåreej start

D45

4 790 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Dorothe SpillmannIF Thor47:369:56
2Bitti SandahlLeksands OK50:12+2:3610:28
3Laila HallménOK Tisaren51:29+3:5310:44
4Anna Von KrusenstiernaOK Kåre52:31+4:5510:57
5Karin ÖhlinSOK Aneby53:17+5:4111:07
6Berit GummusIFK Moras OK55:53+8:1711:40
7Carina SandbergSäterbygdens OK56:12+8:3611:43
8Lotta JungåkerKorsnäs IF OK57:50+10:1412:04
9Hana TichovskaSK Praga1:01:55+14:1912:55
10Annlouise AlmqvistIFK Moras OK1:02:56+15:2013:08
11Elisabet ElmertoftNorbergs OK1:19:50+32:1416:40
12Eva SandströmVänersborgs SK1:25:50+38:1417:55
Åsa DetterfeltLinköpings OKej godkänd
Åsa AlsiöFalköpings AIK OKej godkänd
Anna Karin SkärbergVänersborgs SKej godkänd
Anke SchmiedebergLG Ostej godkänd
Ann-Kristin SpetzUlricehamns OKej start
Helena SvenssonOK Tyrej start

H45

6 650 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ingvar ÅkessonIK Hakarpspojkarna46:527:02
2Lars Håkan SandvikTäby OK47:43+0:517:10
3Niklas LöwegrenStora Tuna OK48:59+2:077:21
4Eric RollerJärfälla OK56:15+9:238:27
5Kennet AnderssonGrycksbo IF OK58:20+11:288:46
6Niklas EdvardssonHästveda OK1:03:50+16:589:35
7Arne NilssonNyköpings OK1:05:32+18:409:51
8Petri SavalahtiLynx1:05:35+18:439:51
9Bertil ÅkessonMarkbygdens OK1:06:37+19:4510:01
10Jonny BirgerssonGrycksbo IF OK1:07:54+21:0210:12
11Tomas VidfeltLindebygdens OK1:08:37+21:4510:19
12Stefan SpetzUlricehamns OK1:11:33+24:4110:45
13Håkan TräffNAIS Orienteringsklubb1:14:31+27:3911:12
14Kent SkärbergVänersborgs SK1:14:45+27:5311:14
15Per SandbergSäterbygdens OK1:17:05+30:1311:35
16Arild HeggesetFreidig1:18:48+31:5611:50
17Ola JernströmAvesta OK1:19:17+32:2511:55
18Johan OhlströmIF Thor1:20:13+33:2112:03 Ladda ner rutt i gpx-format
19Cristian OlivestamVimmerby OK1:29:07+42:1513:24
20Peter ErikssonKFUM Örebro OK1:31:30+44:3813:45
21Hans JonssonVäsby OK1:32:53+46:0113:58
22Jörgen DalénSala OK2:03:26+1:16:3418:33
Niklas StrömIFK Moras OKej start
Lars HolmgårdKils OKej start

D50

4 130 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Britta SahlinVänersborgs SK47:3611:31
2Pia GustafssonLinköpings OK48:03+0:2711:38
3Mia GustafssonOK Kåre48:14+0:3811:40
4Ylva Grape AnderssonIFK Moras OK48:40+1:0411:47
5Lotta Lidman AlmqvistVästerviks OK48:45+1:0911:48
6Lena Sandgren SwartzOK Orion49:03+1:2711:52
7Marianne AxelssonTjällmo-Godegårds OK56:07+8:3113:35
8Gunilla BergströmGrycksbo IF OK1:02:00+14:2415:00
9Agneta OlivestamVimmerby OK1:12:36+25:0017:34
Annette Falck-LarssonVänersborgs SKej godkänd
Minna SeirHSOK.dkej godkänd
Maria SturessonAnderstorps OKej start

H50

5 620 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Stefan NybergAvesta OK49:168:45
2Hans-Peter OlssonÄlvdalens IF OK52:46+3:309:23
3Martin TichovskySK Praga53:04+3:489:26
4Jan-Olov BergmanVästerås SOK55:32+6:169:52
5Mikael PerérsKorsnäs IF OK55:45+6:299:55
6Jan NilssonAndrarums IF56:16+7:0010:00
7Björn AlbinssonIFK Moras OK57:13+7:5710:10
8Mats JönssonKorsnäs IF OK58:49+9:3310:27
9Stefan OlofssonOK Gisle1:03:57+14:4111:22
10Ulf HamreforsVästerås SOK1:07:10+17:5411:57
11Lennart WahlgrenRehns BK1:10:57+21:4112:37
12Christer ErikssonTierps SOK1:15:40+26:2413:27
13Nils-Olof LarssonVänersborgs SK1:26:28+37:1215:23
Jan-Olof BäckOK Djerfej godkänd
Bertil ThomasLerums SOKej godkänd
Arne ErikssonTierps SOKej start
Christer SturessonAnderstorps OKej start

D55

4 130 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kerstin SundbergOK Kåre1:12:1017:28
2Inga-Lill AnderssonSelånger SOK1:16:07+3:5718:25
3Catherine DawsonGafanhori2:01:07+48:5729:19

H55

5 440 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anders FriesUmeå OK52:579:44
2Thom SandvikAvesta OK57:22+4:2510:32
3Torben SeirHSOK.dk1:00:31+7:3411:07
4Arne HolmerIFK Moras OK1:01:22+8:2511:16
5Jan BergströmGrycksbo IF OK1:05:24+12:2712:01
6Roland NorellSöders-Tyresö1:12:37+19:4013:20
7Thomas AlmqvistVästerviks OK1:14:08+21:1113:37
8Sven-Erik LevinTierps SOK1:17:05+24:0814:10
9Tomas VångellLinköpings OK1:19:45+26:4814:39
10Conny SahlinVänersborgs SK1:20:25+27:2814:46

D60

3 690 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kerstin JohanssonMarkbygdens OK46:3612:37
2Lena HedmanHallstahammars OK48:40+2:0413:11
3Monica SvärdOK Klemmingen49:09+2:3313:19
4Berith PetterssonVänersborgs SK49:41+3:0513:27
5Gullan AnderssonSträngnäs-Malmby OL54:31+7:5514:46
6Mona PetersenOK Motala57:27+10:5115:34
7Eva Marie GranOK Øst1:10:03+23:2718:59

H60

5 050 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hans-Åke ÖströmOK Nipan41:378:14
2Per ErikssonLinköpings OK48:08+6:319:31
3Mats AnderssonSelånger SOK51:40+10:0310:13
4Ulf KjellinOK Hedströmmen57:32+15:5511:23
5Harald AasheimOppsal IF Orientering1:00:48+19:1112:02
6Per Erik FogelOK Kåre1:02:04+20:2712:17
7Göran SvärdOK Klemmingen1:03:46+22:0912:37
8Sven LarssonSärna SK1:10:43+29:0614:00
9Lars PerssonOK Kompassen1:11:46+30:0914:12
10Roy DawsonGafanhori1:17:17+35:4015:18
11Göran LarssonVänersborgs SK1:40:30+58:5319:54

D65

3 690 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Birgitta JohanssonKristinehamns OK41:0411:07
2Ewa NordlundLänna IF1:00:41+19:3716:26
3Astrid JohannessonHelsingborgs SOK1:01:35+20:3116:41
4Birgitta ArleboKFUM Örebro OK1:06:36+25:3218:02
Rosa JohanssonIK Uvenej godkänd
Ingrid TengelandIK Gandvikej godkänd

H65

4 790 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Runo JohanssonKristinehamns OK50:1510:29
2Bo-Göran GunnarssonMarkbygdens OK51:46+1:3110:48
3Weine FredrikssonKFUM Örebro OK53:42+3:2711:12
4Lars-Göran MolinMarkbygdens OK54:31+4:1611:22
5Lars TuvessonUlricehamns OK55:21+5:0611:33
6Per-Olof FernbergIS Skanne58:48+8:3312:16
7Thomas KleistBoxholm-Mjölby OL1:02:26+12:1113:02
8Leif NordlundLänna IF1:02:31+12:1613:03
9Göran BengtssonTockarps IK1:02:41+12:2613:05
10Ingemar LindblomIFK Göteborg1:15:34+25:1915:46
11Stig BlidefalkOK Nipan1:32:41+42:2619:20
Anders BjörnbergFrölunda OLej godkänd
Göran WiigHallstahammars OKej godkänd
Christer LundinOK Renenej godkänd
Gunnar HedbergÖstersunds OKej godkänd
Nils JohannessonHelsingborgs SOKej godkänd
Christer SilfvernagelHärnösands OKej start
Claus PetersenOK Motalaej start
Sverre JonssonOK Ravinenej start

D70

3 310 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lena  LeanderssonÄlvdalens IF OK36:3511:03
2Britt EricsonHammarby IF OF41:21+4:4612:29
3Gunborg WestinLeksands OK49:01+12:2614:48
4Eleonor GrönvallKFUM Örebro OK54:41+18:0616:31
Solveig DillmanHammarby IF OFej godkänd

H70

4 130 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Svein BakkenStigsökarna55:4713:30
2Sven LeanderssonÄlvdalens IF OK57:29+1:4213:55
3Johnny BrandtHällefors OK58:23+2:3614:08
4Torbjörn EricssonHagaby GOIF58:40+2:5314:12
5Gunnar BengtssonSundsvalls OK58:53+3:0614:15
6Karl-Erik JonssonOK Nolaskogsarna1:04:37+8:5015:38
7Karl-Axel JohanssonIK Uven1:09:11+13:2416:45
8Torsten DalströmKvarnsvedens GOIF OK1:13:24+17:3717:46
9John VallinOK Hedströmmen1:13:46+17:5917:51
Torsten WestmanOK Nolaskogsarnaej godkänd
Amund HerrebrödenOK Østej godkänd
Sven Gustav DahlbergStorviks IFej start

D75

2 710 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Marita KarlssonOK Alferna1:05:0324:00

H75

3 310 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Janne MånssonLeksands OK43:4713:13
2Holger PerssonOK Eken49:17+5:3014:53

H80

2 710 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Göran EkebjärOK Kåre36:3413:29
2Kaj NilssonSäterbygdens OK38:24+1:5014:10
3Lennart StenbergStigfinnarna47:31+10:5717:32

U1

2 300 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mario SpelbergSelånger SOK18:498:10
2Gustav AttåsOK Tisaren20:26+1:378:53
3Anna SavilahtiHelsingin Suunnistajat23:53+5:0410:23
4Linus SjödénÄlvdalens IF OK24:41+5:5210:43
5Adam ThybergVästvärmlands OK25:04+6:1510:53
6Jonathan NorrmanSurte25:24+6:3511:02
7Erik EkebjärSkåneslättens OL25:44+6:5511:11
8Erika ÅkessonMarkbygdens OK28:00+9:1112:10
9Lisa ÅkessonMarkbygdens OK28:11+9:2212:15
10Hugo PerssonOK Denseln29:17+10:2812:43
11Emil SandahlLeksands OK30:28+11:3913:14
12Gustaf ThybergVästvärmlands OK30:40+11:5113:20
13Moa JohanssonSäterbygdens OK30:42+11:5313:20
14Märta SandvikAttunda OK31:05+12:1613:30
15Melvin FredrikssonKorsnäs IF OK31:20+12:3113:37
16Svante SandvikAttunda OK31:38+12:4913:45
17Emma NorrmanSurte32:50+14:0114:16
18Albin SvenssonFK Herkules37:59+19:1016:30
19Elin JonhedKFUM Örebro OK38:33+19:4416:45
20Julia GustafssonKFUM Örebro OK39:43+20:5417:16
21Elvira GöthlinKFUM Örebro OK40:08+21:1917:26
22Emma SaleskogOK Tyr48:36+29:4721:07
23Malin HållHJS-Vansbro OK51:27+32:3822:22
Ida ArleboKFUM Örebro OKej start

U2

2 300 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hanna AlsiöFalköpings AIK OK28:4612:30
2Moa LarssonHJS-Vansbro OK36:25+7:3915:50

Öppen motion 1

2 300 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Peter ÅbergKorsnäs IF OK23:2010:08
2Gustaf HofstedtVallentuna-Össeby OL31:24+8:0413:39
3Gudrun DahlströmKvarnsvedens GOIF OK32:45+9:2514:14
4Johannes JakobssonTidaholm SOK Sisu36:51+13:3116:01
5Viktor JonhedKFUM Örebro OK38:49+15:2916:52
6Lisa SwartzOK Orion39:23+16:0317:07

Öppen motion 3

3 310 m, 31 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anna FrithioffSäterbygdens OK27:418:21
2Emilia EngströmAvesta OK27:53+0:128:25
3Lars NorrmanSurte33:40+5:5910:10
4Guro MoToten-Troll34:16+6:3510:21
5Mari FläckGrycksbo IF OK34:33+6:5210:26
6Johan LindStora Tuna OK35:24+7:4310:41
7Maria HeensHJS-Vansbro OK35:27+7:4610:42
8Marina ThybergVästvärmlands OK36:47+9:0611:06
9Camilla Norrman 36:58+9:1711:10
10Britta GranbergHJS-Vansbro OK38:04+10:2311:30
11Kerstin ÅbergKorsnäs IF OK38:25+10:4411:36
12Karolina OlssonGrycksbo IF OK38:41+11:0011:41
13Jessika HagbergKFUM Örebro OK41:54+14:1312:39
14Anna FredrikssonKorsnäs IF OK43:09+15:2813:02
15Mats KehlmeierEslövs FK44:53+17:1213:33
16Moa ArleboKFUM Örebro OK44:57+17:1613:34
17Emelie HenningssonOK Skogsstjärnan45:25+17:4413:43
18Anette RedtzerAttunda OK45:56+18:1513:52
19Karin MårtenssonOK Skogsstjärnan46:04+18:2313:55
20Lisa JonassonÄlvdalens IF OK46:31+18:5014:03
21Freja Swärdh--48:04+20:2314:31
22Lars ThybergVästvärmlands OK49:23+21:4214:55
23Unni HerrebrödenOK Øst51:01+23:2015:24
24Irene VestmanOK Nolaskogsarna51:12+23:3115:28
25Ove  PetterssonIdrefjällens OK56:12+28:3116:58
26Pyry SavilahtiHelsingin Suunnistajat58:00+30:1917:31
27Helena CarlsonHJS-Vansbro OK58:53+31:1217:47
28Siv HultAttunda OK1:00:33+32:5218:17
29Rosita BlidefalkOK Nipan1:06:58+39:1720:13
30Lina WiessnerOK Pan-Kristianstad1:08:42+41:0120:45
31Ronja OldinKFUM Örebro OK1:22:07+54:2624:48

Öppen motion 4

4 910 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jacob ThomasLerums SOK1:09:0214:03
2Johan OlssonGrycksbo IF OK1:18:10+9:0815:55
3Robert LarssonIF Thor1:19:48+10:4616:15
4Mattias BrännströmGrycksbo IF OK1:20:51+11:4916:27
5Ulrica VidfeltLindebygdens OK1:21:53+12:5116:40
6Anna  gustafssonKFUM Örebro OK1:30:17+21:1518:23
7Anette OldinKFUM Örebro OK1:38:57+29:5520:09

Öppen motion 7

3 780 m, 27 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kalle EkebjärSkåneslättens OL33:298:51
2Mikael JohanssonOK Gisle34:12+0:439:02
3Glenn SandahlLeksands OK42:56+9:2711:21
4Robert JakobssonTidaholm SOK Sisu43:30+10:0111:30
5Sara NordahlIFK Moras OK44:50+11:2111:51
6Öivind EriksenOK Øst45:40+12:1112:04
7Susanne ErikssonKFUM Örebro OK48:03+14:3412:42
8Ulrika JanssonOK Kåre48:56+15:2712:56
9Ingemar WidènKFUM Örebro OK49:02+15:3312:58
10Ritva KärkkäinenAvesta OK53:04+19:3514:02
11Amelie WallhammarHagaby GOIF53:10+19:4114:03
12Helena JohanssonOK Gisle53:34+20:0514:10
13Hans JonhedKFUM Örebro OK54:15+20:4614:21
14Lars ArleboKFUM Örebro OK54:44+21:1514:28
15Sofie RedtzerAttunda OK54:59+21:3014:32
16Ulla JonhedKFUM Örebro OK55:05+21:3614:34
17Stefan CarlssonFalköpings AIK OK55:34+22:0514:42
18Ove PetterssonÄlvdalens IF OK1:04:08+30:3916:57
19Monica WalleniusOK Skogsstjärnan1:07:17+33:4817:47
20Ola HenningssonOK Skogsstjärnan1:07:25+33:5617:50
21Hans AnderssonIK Gandvik1:13:47+40:1819:31
22Inge LarssonIF Thor1:14:52+41:2319:48
23Karin Rosén KarlssonOK Alferna1:15:29+42:0019:58
24Frank DanielssonKinnaströms SK1:16:39+43:1020:16
25Karin AnderssonOK Tisaren1:27:17+53:4823:05
26Anne  ErikssonKFUM Örebro OK1:33:42+1:00:1324:47
27Hans Hagberg--1:39:46+1:06:1726:23
Sarah VikerOK Kåreej start

Öppen motion 9

3 780 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Neil MarstonNydalens SK55:1914:38
2Henrik OlofssonHelsingborgs SOK59:42+4:2315:47
3Johanna KarlssonOK Pan-Kristianstad1:35:28+40:0925:15
4Maria CutovaOK Pan-Kristianstad1:37:20+42:0125:44
Vendula SramkovaNydalens SKej godkänd
Olle WindeliusFrosta OKej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser