Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Till Skogs med Roslagens sparbank

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Till Skogs med Roslagens sparbank
Arrangörsorganisation: Länna IF
Datum: måndag 14 maj 2012

D16

3 760 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Caroline Løchting ThunbergOK Roslagen39:2810:29
2Alice FrostOK Roslagen43:26+3:5811:33
3Fanny RostöRånäs OK44:00+4:3211:42
4Olivia KvarnlöfOK Roslagen47:37+8:0912:39
5Caroline ThörnRånäs OK52:14+12:4613:53
6Linda BrolinOK Roslagen54:14+14:4614:25
7Carolina NealisLänna IF56:24+16:5615:00
8Emilia KaufeldtRånäs OK1:00:59+21:3116:13
Luiza DarLänna IFej start
Sara BrolinOK Roslagenej start

H16

3 760 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Joel BohmanRånäs OK33:038:47
2Felix ClassonRånäs OK35:02+1:599:19
3Nicklas DeWittLänna IF42:59+9:5611:25
4Simon ThärnOK Roslagen48:43+15:4012:57
5Oskar AlbertsenRånäs OK51:52+18:4913:47
6Ossian MikkoOK Roslagen1:07:22+34:1917:55
Michael AnderssonRånäs OKej start
Mårten RostöRånäs OKej start

D14

2 970 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anna JanssonOK Roslagen57:0419:12
2Jenny EdlundRånäs OK1:08:27+11:2323:02
3Johanna BergmanRånäs OK1:12:28+15:2424:23
Carolina JonsellVallentuna-Össeby OLdiskvalificerad
Wilma GilleOK Roslagendiskvalificerad
Malin SannelVallentuna-Össeby OLej start

H14

2 970 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Simon SchusterVallentuna-Össeby OL31:5010:43
2Waldemar AnderssonOK Roslagen33:52+2:0211:24
3Pontus ThörnRånäs OK35:58+4:0812:06
4Lucas CederholmLänna IF49:46+17:5616:45
5Jakob NäslundOK Roslagen1:04:18+32:2821:38

D12

1 910 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Agnes BromanOK Roslagen22:2311:43
2Felicia CedstedtVallentuna-Össeby OL30:13+7:5015:49
3Hanna KarlssonLänna IF34:59+12:3618:18
4Astrid AnderVallentuna-Össeby OL35:26+13:0318:33
5Sara EdenhamnLänna IF36:12+13:4918:57
6Eleanore NealisLänna IF38:05+15:4219:56
7Ida Norrby ÖstermanOK Roslagen38:32+16:0920:10
8Alina GyllnerLänna IF41:30+19:0721:43
9Vendela JonsellVallentuna-Össeby OL41:33+19:1021:45
10Astrid StarkOK Roslagen41:36+19:1321:46
11Wilma HämäläinenLänna IF42:54+20:3122:27
12Tilda JanssonOK Roslagen45:17+22:5423:42
13Vanja UusitaloLänna IF47:18+24:5524:45
Cornelia OlssonOK Roslagenej start
Sofia GidingVallentuna-Össeby OLej start
Matilda JakobssonOK Roslagenej start

H12

1 910 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Joel WahlqvistOK Roslagen18:239:37
2Linus ForsmarkLänna IF25:48+7:2513:30
Arvid GyllnerLänna IFdiskvalificerad
Alfred HafströmVallentuna-Össeby OLej start

D10

1 440 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ida HofstedtVallentuna-Össeby OL14:3810:09
2Cornelia KrafftLänna IF16:47+2:0911:39
3Amanda CedstedtVallentuna-Össeby OL17:20+2:4212:02
4Hanna ÖrtlundRånäs OK17:43+3:0512:18
5Alva SundblomRånäs OK18:38+4:0012:56
6Emma PalmOK Roslagen22:25+7:4715:34
Tilda SandqvistVallentuna-Össeby OLej start
Lisa JarpnerVallentuna-Össeby OLej start
Alicia McCauleyOK Roslagenej start

H10

1 440 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Oskar SundblomRånäs OK14:009:43
2Carl HenrikssonRånäs OK15:59+1:5911:05
3Anton KarlssonLänna IF16:06+2:0611:10
4Viktor JanssonOK Roslagen17:54+3:5412:25
5Simon KragmoVallentuna-Össeby OL18:16+4:1612:41
6Marcus EkmanVallentuna-Össeby OL18:54+4:5413:07
7Erik CnattingiusLänna IF19:28+5:2813:31
8Simon PeterssonOK Roslagen20:42+6:4214:22
9Einar LundkvistLänna IF21:37+7:3715:00
10Otto BalckVallentuna-Össeby OL22:09+8:0915:22
11Elias SäfströmRånäs OK23:41+9:4116:26
David NäslundOK Roslagendiskvalificerad
Pontus KragmoVallentuna-Össeby OLej start
Linus ÅhlénRånäs OKej start
Edvin ForsumVallentuna-Össeby OLej start

Inskolning

1 400 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Jenny AhlgrenLänna IFfullföljt
Eira AnderssonLänna IFfullföljt
Erik BalckVallentuna-Össeby OLfullföljt
Lukas BoströmLänna IFfullföljt
Albin BrolundLänna IFfullföljt
Aron BromanLänna IFfullföljt
Fanny EdlundRånäs OKfullföljt
Isabella ForsellLänna IFfullföljt
Joel GillamLänna IFfullföljt
Matilda GustafssonLänna IFfullföljt
Felicia HalvarssonLänna IFfullföljt
Erik HenrikssonRånäs OKfullföljt
Hannes HämäläinenLänna IFfullföljt
Noa KindstedtLänna IFfullföljt
Hedvig LundkvistLänna IFfullföljt
Julius SörumLänna IFfullföljt
Elin WahlqvistOK Roslagenfullföljt
Linnea WennbergLänna IFfullföljt
Frida ÖnerudLänna IFfullföljt
Sigrid BittnerLänna IFej start
Robin GrahamLänna IFej start
Justas GriksasLänna IFej start
Alexander HowardLänna IFej start
Jamie McKenna-BobergLänna IFej start
Alice VaaraLänna IFej start

U2

1 640 m, 31 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Emma LundbergOK Roslagen19:0311:36
2Jacob HellqvistVallentuna-Össeby OL20:03+1:0012:13
3Tony EdlundRånäs OK20:07+1:0412:15
4Jacob HenrikssonRånäs OK20:55+1:5212:45
5Elias JavehedVallentuna-Össeby OL21:51+2:4813:19
6Alice JanssonOK Roslagen24:08+5:0514:42
7Isac AnderssonLänna IF24:29+5:2614:55
8Birk TillmanOK Roslagen24:31+5:2814:56
9Theo MattsonOK Roslagen25:47+6:4415:43
10Sean McCauleyOK Roslagen26:11+7:0815:57
10Natalie KällmanLänna IF26:11+7:0815:57
12Alva JohanssonRånäs OK27:08+8:0516:32
13Lina LundqvistLänna IF27:23+8:2016:41
14Hugo ÖrtlundRånäs OK28:08+9:0517:09
15Findus ClassonRånäs OK29:02+9:5917:42
16Liam UusitaloLänna IF29:12+10:0917:48
17Gustaf HofstedtVallentuna-Össeby OL29:52+10:4918:12
18Ludvig BehmLänna IF29:54+10:5118:13
19Eira GriksaiteLänna IF30:11+11:0818:24
20Axel BalckVallentuna-Össeby OL30:28+11:2518:34
21Andreas LugnetLänna IF31:17+12:1419:04
22August StarkOK Roslagen31:24+12:2119:08
23Sebastian SchusterVallentuna-Össeby OL32:14+13:1119:39
24Linus PeterssonOK Roslagen33:24+14:2120:21
25Pontus ForsmarkLänna IF35:46+16:4321:48
26Henrik LugnetLänna IF35:47+16:4421:49
27Valdemar BehmLänna IF37:07+18:0422:37
28Sandra JohanssonRånäs OK38:15+19:1223:19
Viktor IsenborgLänna IFdiskvalificerad
Matilda EkmanVallentuna-Össeby OLdiskvalificerad
Elliot PeterssonOK Roslagenutgått
Arvid LansRånäs OKej start
Sara BolanderVallentuna-Össeby OLej start
Nathan D'SouzaRånäs OKej start
Rasmus HellqvistVallentuna-Össeby OLej start
Albin LansRånäs OKej start
Leon AnderssonRånäs OKej start
Astrid BittnerLänna IFej start
Evelina IngvardssonRånäs OKej start
Joel BolanderVallentuna-Össeby OLej start
Viktoria SvenssonOK Roslagenej start
William LindgrenRånäs OKej start
Simon BolanderVallentuna-Össeby OLej start
Sixten QuetelRånäs OKej start
Samuel SjölanderRånäs OKej start
Vanessa JonssonLänna IFej start
Malin SvenssonRånäs OKej start
Julia SircVallentuna-Össeby OLej start
Bruno BjörnheimRånäs OKej start
Linus KlaarRånäs OKej start
Ida WesterOK Roslagenej start
Gustav SvenssonRånäs OKej start
Audra von DalwigkVallentuna-Össeby OLej start
Inez SolderRånäs OKej start
Adam NordborgRånäs OKej start
William AdamssonRånäs OKej start
Isac LindbergRånäs OKej start
Linnéa NordborgRånäs OKej start
Max WesterOK Roslagenej start
Bruno QuetelRånäs OKej start
Elliot LindbergRånäs OKej start
Frida KarlssonRånäs OKej start
Alva QuetelRånäs OKej start

U3

1 910 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hanna LundqvistLänna IF53:0927:49
2Sara ThärnOK Roslagen55:52+2:4329:14
3Matilda MattssonOK Roslagen55:58+2:4929:18
4Simon Kjörling-SkoglundRånäs OK58:47+5:3830:46
Tora NybackaLänna IFej start
Ebba WesterlundOK Roslagenej start
Felicia Lundin AnderssonLänna IFej start

U4

2 970 m, 0 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
lina fagerbergOK Roslagenej start
lovisa palmbergOK Roslagenej start

MF 14

2 970 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Claes HammarlingLänna IF37:2012:34
2Karolina AnderssonLänna IF45:13+7:5315:13
3Håkan GyllnerLänna IF48:38+11:1816:22
4Elin LundkvistLänna IF58:12+20:5219:35
5Carl LundkvistLänna IF59:22+22:0219:59
6Sofia KrafftLänna IF1:00:25+23:0520:20
7Hillevi PalmqvistLänna IF1:08:57+31:3723:12
8Åberg CeciliaLänna IF1:17:42+40:2226:09
Otto BalkVallentuna-Össeby OLdiskvalificerad
Marica TynellRånäs OKej start

MF 16

3 760 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Pontus GilleOK Roslagen27:157:14
2Robert AlmLänna IF40:02+12:4710:38
3Robert CederholmLänna IF42:43+15:2811:21
4Carina NyströmLänna IF43:47+16:3211:38
5Maria KvarnlöfOK Roslagen51:03+23:4813:34
Jonas GidingVallentuna-Össeby OLej start
Svante JonsellVallentuna-Össeby OLej start
Roger TynellRånäs OKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser