Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Höglandsserien

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Höglandsserien
Arrangörsorganisation: Eksjö SOK
Datum: tisdag 29 maj 2012

D16

2 130 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Linnéa GolsäterEksjö SOK12:455:59
2Gabriella BerganderEksjö SOK12:51+0:066:01
3Lovisa HäroldSol Tranås15:10+2:257:07
4Sara FreylandSOK Aneby17:01+4:167:59

H16

2 130 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Daniel EngströmEksjö SOK10:575:08
2August KollbergEksjö SOK11:29+0:325:23
3Arvid NordSol Tranås12:00+1:035:38
4Axel RydgårdEksjö SOK14:15+3:186:41
5Johannes ÖdénSOK Aneby14:53+3:566:59
6Isak HedbergSol Tranås16:56+5:597:56
7Erik SjöbergEksjö SOK19:45+8:489:16
Philip EdvardssonEksjö SOKej start
Lucas SundbladEksjö SOKej start
Nils WärnsbergEksjö SOKej start
Daniel SahlinNässjö OKej start

D14

1 780 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Elin PoschSol Tranås11:576:42
2Fanny SundbladEksjö SOK15:45+3:488:50
3Julia FrimanAnnebergs GIF28:53+16:5616:13
Hilda SvenssonNässjö OKej start

H14

1 780 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Adam PerssonEksjö SOK8:585:02
2Victor ThörnqvistSol Tranås9:39+0:415:25
3Albin LagerNässjö OK10:09+1:115:42
4Isac JohanssonSol Tranås10:26+1:285:51
5Oskar HûbschOK 64 Torpa11:00+2:026:10
6Carl WärnsbergEksjö SOK12:57+3:597:16
7Gustaf HäroldSol Tranås13:19+4:217:28
8Mattias SahlinNässjö OK14:37+5:398:12
9Gustav HjellströmGränna-Bygdens OK15:04+6:068:27
Hampus LindmanNässjö OKej godkänd

D12

1 470 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ebba LindmanNässjö OK7:184:57
2Lovisa NordSol Tranås8:45+1:275:57
3Klara HöglundEksjö SOK9:18+2:006:19
4Lovisa BlomgrenSOK Aneby10:00+2:426:48
5Josefine MaqtariForserums SOK10:58+3:407:27
6Wilma StrömgrenSOK Aneby12:11+4:538:17
Elin RydgårdEksjö SOKej godkänd
Wilma BerganderEksjö SOKej start

H12

1 470 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hugo DjurstedtEksjö SOK7:485:18
2Axel JohanssonSol Tranås8:06+0:185:30
3Simon SvahnEksjö SOK8:31+0:435:47
4Simon FreylandSOK Aneby9:20+1:326:20
5Hugo JacobssonEksjö SOK9:58+2:106:46
6Fabian FlaaAnnebergs GIF11:05+3:177:32
7Oskar SvahnEksjö SOK11:08+3:207:34
8Lucas SchmidtAnnebergs GIF12:24+4:368:26
9Karl HjellströmGränna-Bygdens OK13:51+6:039:25
10Sebastian FjällströmNässjö OK19:33+11:4513:17
Oskar LindstedtForserums SOKej start
Carl HedinEksjö SOKej start

D10

1 290 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Agnes DjurstedtEksjö SOK6:405:10
2Lisa FlaaAnnebergs GIF8:03+1:236:14
3Felicia ErlandssonSOK Aneby8:43+2:036:45
4Alma GustafssonSOK Aneby8:53+2:136:53
5Ebba RosanderSOK Aneby8:58+2:186:57
6Emma ErikssonAnnebergs GIF9:21+2:417:14
7Stina FrimanAnnebergs GIF9:33+2:537:24
8Moa SahlstedtSol Tranås9:42+3:027:31
9Elisa SchmidtAnnebergs GIF9:46+3:067:34
10Alice StrömgrenSOK Aneby10:54+4:148:26
11Andrea AulinEksjö SOK11:33+4:538:57
12Elsa BladhSOK Aneby13:56+7:1610:48
13Elin HammarinAnnebergs GIF15:28+8:4811:59
14Elin ThunströmSOK Aneby16:49+10:0913:02
15Evelina JonassonSOK Aneby18:51+12:1114:36
16Elin GöthEksjö SOK22:54+16:1417:45
Hanna SkoglundSol Tranåsej godkänd
Tilda RosanderSOK Anebyej godkänd
Ida EdvardssonEksjö SOKej start

H10

1 290 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Gustav WärnsbergEksjö SOK8:026:13
2Olof HedinEksjö SOK8:55+0:536:54
3Albin HjellströmGränna-Bygdens OK9:17+1:157:11
4Lukas FreylandSOK Aneby11:57+3:559:15

Inskolning

950 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Axel BogmarkEksjö SOKfullföljt
Leija ErlandssonSOK Anebyfullföljt
Tove JacobssonEksjö SOKfullföljt
Tuva JohanssonNässjö OKfullföljt
Smilla LennartssonNässjö OKfullföljt
Tilda LindstedtForserums SOKfullföljt
Linda SahlinNässjö OKfullföljt
Lisa WerneskogForserums SOKfullföljt

U1

1 160 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sandra GustavssonSol Tranås6:105:18
2Sixten EkbladhSol Tranås7:56+1:466:50
3Martin ErikssonAnnebergs GIF8:23+2:137:13
4Lisa UllmanEksjö SOK8:26+2:167:16
5Ludwig FribergSol Tranås8:50+2:407:36
6Malin FlaaAnnebergs GIF9:18+3:088:01
7Adrian SjödinOK 64 Torpa9:46+3:368:25
8Kristin von StöckelEksjö SOK10:05+3:558:41
9Ella RehnEksjö SOK10:06+3:568:42
10Ola GustafssonSol Tranås10:10+4:008:45
11Ella PerssonEksjö SOK10:15+4:058:50
12Noah PansellEksjö SOK10:16+4:068:51
13Fillipa StaffanssonEksjö SOK10:27+4:179:00
14Isak BogmarkEksjö SOK11:31+5:219:55
15Moa CederSOK Aneby11:40+5:3010:03
16Felicia FyhrSOK Aneby11:42+5:3210:05
17Elin LeinerEksjö SOK12:58+6:4811:10
18Axel AnderssonOK 64 Torpa13:05+6:5511:16
19Elias JönssonOK 64 Torpa14:03+7:5312:06
20Klara HübschOK 64 Torpa14:35+8:2512:34
Hampus AhlgrenSol Tranåsej start
Alexander DahlénEksjö SOKej start
Jonatan EkmanEksjö SOKej start
Agnes HöglundEksjö SOKej start
Elsa HöglundEksjö SOKej start
Siri JärpenbyEksjö SOKej start
Klara Söderström-HallbergEksjö SOKej start
Hanna TelltEksjö SOKej start
Zsuzsanna VargaEksjö SOKej start

U2

1 470 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Mattias PerssonEksjö SOK10:587:27
2Gustaf BladhSOK Aneby12:09+1:118:15
3Gustav PerssonSOK Aneby12:32+1:348:31
4Thea AbajiEksjö SOK14:16+3:189:42
5Hampus FyhrSOK Aneby15:37+4:3910:37
6Hampus Johnsson LyborgEksjö SOK16:12+5:1411:01
7Sandor VargaEksjö SOK16:22+5:2411:08
Hugo JanssonEksjö SOKej start

Öppen motion 3

1 620 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Fredrik ErlandssonSOK Aneby9:546:06
2Mikael FyhrSOK Aneby11:27+1:337:04
3Linda FjällströmHögåkers OK11:57+2:037:22
4Veronica ErlandssonSOK Aneby11:59+2:057:23
5Peter StrömgrenSOK Aneby12:27+2:337:41
6Denes VargaEksjö SOK12:53+2:597:57
7Helene BladhSOK Aneby15:33+5:399:35
8Ida PerssonSOK Aneby16:28+6:3410:09
9Maria JonassonSOK Aneby17:51+7:5711:01

Öppen motion 4

1 920 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Johan BlomgrenSOK Aneby14:107:22
2Marica HäroldSol Tranås14:12+0:027:23

Öppen motion 5

2 240 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Måns LennermoNässjö OK11:114:59
2Magnus SvenssonNässjö OK11:36+0:255:10
3Elin SvenssonNässjö OK11:55+0:445:19
4Arne KlintbergEksjö SOK11:56+0:455:19
5Christian EricssonEksjö Garnisons IF11:57+0:465:20
6Martin AbajiEksjö SOK12:07+0:565:24
7Daniel Johansson350212:16+1:055:28
8Philip HjellströmGränna-Bygdens OK12:36+1:255:37
9Adam PerssonEksjö SOK12:58+1:475:47
10Moa SvenssonNässjö OK13:09+1:585:52
11Peter SahlinNässjö OK13:45+2:346:08
12Erik SkoglundSol Tranås14:42+3:316:33
13Lennart HolstNässjö OK14:50+3:396:37
14Helena KarlssonNässjö OK15:37+4:266:58
15Karin ÖhlinSOK Aneby16:12+5:017:13
16Åsa Flink-SvenssonNässjö OK16:35+5:247:24
17Karin FreylandSOK Aneby16:49+5:387:30
18Tommy OlaussonSOK Aneby16:57+5:467:34
19Magnus WahlströmSOK Aneby17:12+6:017:40
Simon LennermoNässjö OKej godkänd
Verinica SahlinNässjö OKej godkänd
Lars FjällströmHögåkers OKej start

U3

1 780 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Wiktor HûbschOK 64 Torpa17:5910:06
2Frans JönssonOK 64 Torpa21:29+3:3012:04
3Rasmus WeibullOK 64 Torpa26:25+8:2614:50

U4

2 130 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Alice StenqvistOK 64 Torpa20:379:40

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser