Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för OL-cup Medel 2

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: OL-cup Medel 2
Arrangörsorganisation: Umedalens IF
Datum: tisdag 19 juni 2012

Borensberg

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
3Viktor JonssonÖppen motion 3 (4)49:09+22:2923:24

Högåkers OK

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Joan KinnunenÖppen motion 7 (3)40:50+7:1314:04
3William ErikssonH21 (11)26:06+0:566:52
3Lars JonssonÖppen motion 7 (3)43:00+9:2314:49
8Marcus WiklanderH21 (11)31:48+6:388:22

IFK Umeå

6 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Susanne RutqvistD21 (8)27:49+1:198:25
2Tina PetersonÖppen motion 8 (2)44:04+13:1413:21
3Elina RönnlundD21 (8)28:35+2:058:39
6Hans-Erik CarlborgH45 (11)31:53+5:359:39
7Jonas PetterssonH45 (11)32:51+6:339:57
8Christer VredinH45 (11)35:44+9:2610:49

Italy

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
8Stefania CorradiniD21 (8)36:04+9:3410:55

Robertsfors IK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Klara YngvessonD16 (3)28:588:16
4Mikael YngvessonH45 (11)31:43+5:259:36

Stöcksjö IS

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
Tua RönnlundInskolning (1)fullföljt

Sundsvalls OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
5Göran BergH45 (11)31:51+5:339:39

Tegs SK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
Eva HemmyrÖppen motion 3 (4)ej godkänd
Kjell HemmyrH60 (7)ej godkänd

Umedalens IF

13 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Greta HägglundU1 (2)21:3213:27
1Per SparresäterH16 (1)1:05:3018:42
1Jonas KärrlanderH10 (1)13:138:15
1Theo LarefalkU2 (1)21:3113:26
1Alexandra ÖlundD10 (1)27:1717:03
1Erik KärrlanderH12 (2)22:3410:44
1Lovisa ManniD12 (1)37:3217:52
1Andreas KvarnbrinkÖppen motion 5 (3)38:2410:58
2Alice BergströmU1 (2)21:40+0:0813:32
2Matilda ManniÖppen motion 3 (4)26:54+0:1412:48
2Gustav KvarnbrinkH12 (2)32:05+9:3115:16
2Anders LöfgrenÖppen motion 5 (3)40:52+2:2811:40
4Lars NilssonH21 (11)26:52+1:427:04

Umeå OK

29 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Mattias KarlssonÖppen motion 7 (3)33:3711:35
1Roger KarlssonÖppen motion 8 (2)30:509:20
1Anna-Maria RoubertD21 (8)26:308:01
1Clas FriesH45 (11)26:187:58
1Anders AlganderÖppen motion 3 (4)26:4012:41
1Tommy NilbrinkH60 (7)26:169:03
1Emil NilssonH21 (11)25:106:37
2Anton NilssonH21 (11)25:50+0:406:47
2Tjelvar OtterbjörkH45 (11)28:47+2:298:43
2Gunnar TigerH60 (7)31:45+5:2910:56
3Mats SandewallH45 (11)30:29+4:119:14
3Lydia JohanssonD16 (3)42:49+13:5112:14
3Lotta KarlssonÖppen motion 5 (3)1:06:30+28:0619:00
3Daniel AnderssonH60 (7)38:56+12:4013:25
4Anna-Karin JonassonD21 (8)31:06+4:369:25
4Mats KlingvallH60 (7)39:56+13:4013:46
5Christian SpoerryH21 (11)27:45+2:357:18
5Elisabeth FriesD21 (8)32:32+6:029:51
5Håkan ErikssonH60 (7)40:46+14:3014:03
6Sanna RönnlundD21 (8)32:58+6:289:59
6Hardy PaulssonH60 (7)50:49+24:3317:31
6Anders FriesH21 (11)29:07+3:577:39
7Johanna SellingD21 (8)34:57+8:2710:35
9Erik JohanssonH45 (11)37:01+10:4311:13
9Henrik JohanssonH21 (11)32:33+7:238:33
10Johan KorsmanH21 (11)36:20+11:109:33
10Inge NilssonH45 (11)37:58+11:4011:30
11Jonas SundellH21 (11)37:08+11:589:46
11Björn SandströmH45 (11)43:08+16:5013:04
Göran BergqvistH21 (11)ej start
Simon NilssonH21 (11)ej start

Vittjärvs IK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
7Henrik HolmaH21 (11)29:13+4:037:41

Vännäs OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Moa JohanssonD16 (3)38:43+9:4511:03

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser