Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Skarpnäcks OL Jaktstarts-KM, epilog

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Skarpnäcks OL Jaktstarts-KM
Arrangörsorganisation: Skarpnäcks OL
Datum: tisdag 5 juni 2012

PrologEpilogEpilog (totalt)

D21

2 360 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Channa LönneSkarpnäcks OL13:255:41
Fanny DecknerSkarpnäcks OLej start

H21

2 360 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Niclas BehrenfeldtSkarpnäcks OL11:064:42
2André SahlstenSkarpnäcks OL11:46+0:404:59
3Erik BerglundSkarpnäcks OL12:56+1:505:28

H16

2 360 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jonatan GöranssonSkarpnäcks OL13:405:47
2Markus BerglundSkarpnäcks OL13:43+0:035:48
3Mathias Myrefelt NorlingerSkarpnäcks OL18:20+4:407:46
Måns SöderSkarpnäcks OLej godkänd
Olle EklundSkarpnäcks OLej start

H14

1 940 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Viktor HäggströmSkarpnäcks OL11:135:46
Johan BengtssonSkarpnäcks OLej godkänd

D35

2 360 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Katarina SahlstenSkarpnäcks OL16:557:10
Elin EkseliusSkarpnäcks OLej godkänd

H35

2 360 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Joel AhlqvistSkarpnäcks OL12:025:05
2Samuel HenrikssonSkarpnäcks OL12:40+0:385:22
3Joel LundgrenSkarpnäcks OL25:33+13:3110:49
Roland PerssonSkarpnäcks OLej start

H40

2 360 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lars SegermanSkarpnäcks OL12:585:29
2Nicklas DoyleSkarpnäcks OL15:20+2:226:29

H45

2 360 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jörgen StegardSkarpnäcks OL12:265:16
2Mikael ErikssonSkarpnäcks OL24:19+11:5310:18

H50

2 360 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Stefan GustafssonSkarpnäcks OL13:525:52
2Stefan MyrefeltSkarpnäcks OL15:49+1:576:42
Carl-Olof SöderSkarpnäcks OLej godkänd
Håkan RolfssonSkarpnäcks OLej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser