Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Höglandsserien

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Höglandsserien
Arrangörsorganisation: SOK Aneby
Datum: tisdag 22 maj 2012

D16

3 850 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Linnéa GolsäterEksjö SOK32:268:25
2Gabriella BerganderEksjö SOK44:15+11:4911:29
3Sara FreylandSOK Aneby48:58+16:3212:43
4Lovisa HäroldSol Tranås50:41+18:1513:09

H16

4 190 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lucas SundbladEksjö SOK27:476:37
2Nils WärnsbergEksjö SOK32:27+4:407:44
3Arvid NordSol Tranås32:51+5:047:50
4August KollbergEksjö SOK34:29+6:428:13
5Philip EdvardssonEksjö SOK34:46+6:598:17
6Daniel EngströmEksjö SOK43:00+15:1310:15
7Axel RydgårdEksjö SOK53:47+26:0012:50
8Daniel SahlinNässjö OK57:45+29:5813:46
9Johannes ÖdénSOK Aneby1:09:11+41:2416:30

D14

3 550 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Fanny SundbladEksjö SOK41:5911:49
Elin PoschSol Tranåsej godkänd

H14

3 880 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Isac JohanssonSol Tranås32:188:19
2Victor ThörnqvistSol Tranås33:06+0:488:31
3Adam PerssonEksjö SOK34:13+1:558:49
4Hampus LindmanNässjö OK37:01+4:439:32
5Albin LagerNässjö OK37:32+5:149:40
6Oskar HûbschOK 64 Torpa53:39+21:2113:49
7Carl WärnsbergEksjö SOK54:23+22:0514:00
8Gustav HjellströmGränna-Bygdens OK1:05:17+32:5916:49
9Mattias SahlinNässjö OK1:10:59+38:4118:17
10Gustaf HäroldSol Tranås1:26:52+54:3422:23

D12

2 670 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ebba LindmanNässjö OK21:117:56
2Lovisa NordSol Tranås25:12+4:019:26
3Wilma BerganderEksjö SOK26:29+5:189:55
4Klara HöglundEksjö SOK48:52+27:4118:18
5Elin RydgårdEksjö SOK50:38+29:2718:57
6Lovisa BlomgrenSOK Aneby51:31+30:2019:17
7Josefine MaqtariForserums SOK52:30+31:1919:39
8Wilma StrömgrenSOK Aneby1:03:28+42:1723:46

H12

2 670 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Axel JohanssonSol Tranås18:376:58
2Simon FreylandSOK Aneby22:33+3:568:26
3Simon SvahnEksjö SOK23:26+4:498:46
4Hugo JacobssonEksjö SOK36:07+17:3013:31
5Fabian FlaaAnnebergs GIF36:46+18:0913:46
6Lucas SchmidtAnnebergs GIF37:16+18:3913:57
7Oskar LindstedtForserums SOK38:54+20:1714:34
8Oskar SvahnEksjö SOK52:11+33:3419:32
Karl HjellströmGränna-Bygdens OKej godkänd
Carl HedinEksjö SOKej godkänd
Sebastian FjällströmNässjö OKej godkänd

D10

2 510 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Agnes DjurstedtEksjö SOK17:357:00
2Ebba RosanderSOK Aneby19:49+2:147:53
3Alma GustafssonSOK Aneby20:26+2:518:08
4Emma ErikssonAnnebergs GIF22:21+4:468:54
5Moa SahlstedtSol Tranås23:55+6:209:31
6Felicia ErlandssonSOK Aneby25:07+7:3210:00
7Alice StrömgrenSOK Aneby25:16+7:4110:03
8Andrea AulinEksjö SOK26:33+8:5810:34
9Elisa SchmidtAnnebergs GIF27:48+10:1311:04
10Evelina JonassonSOK Aneby28:42+11:0711:26
11Elin ThunströmSOK Aneby30:30+12:5512:09
12Lisa FlaaAnnebergs GIF31:49+14:1412:40
13Stina FrimanAnnebergs GIF33:01+15:2613:09
14Tilda RosanderSOK Aneby38:36+21:0115:22
Hanna SkoglundSol Tranåsej start

H10

2 510 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Gustav WärnsbergEksjö SOK17:056:48
2Olof HedinEksjö SOK19:05+2:007:36
3Albin HjellströmGränna-Bygdens OK25:38+8:3310:12
Lukas FreylandSOK Anebyej godkänd

Inskolning

2 480 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Ida DahlénEksjö SOKfullföljt
Leija ErlandssonSOK Anebyfullföljt
Tobias FjällströmNässjö OKfullföljt
Malin FlaaAnnebergs GIFfullföljt
Tuva JohanssonNässjö OKfullföljt
Smilla LennartssonNässjö OKfullföljt
Tilda LindstedtForserums SOKfullföljt
Linda SahlinNässjö OKfullföljt
Lisa WerneskogForserums SOKfullföljt

U1

2 480 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ola GustafssonSol Tranås17:257:01
2Sandra GustavssonSol Tranås17:32+0:077:04
3Alexander DahlénEksjö SOK17:51+0:267:11
4Hampus AhlgrenSol Tranås18:38+1:137:30
5Liza JohanssonSol Tranås19:24+1:597:49
6Martin ErikssonAnnebergs GIF20:20+2:558:11
6Moa CederSOK Aneby20:20+2:558:11
8Jonatan EkmanEksjö SOK20:42+3:178:20
9Adrian SjödinOK 64 Torpa20:52+3:278:24
10Maxim JohanssonSol Tranås21:01+3:368:28
11Lisa UllmanEksjö SOK28:14+10:4911:23
12Felicia FyhrSOK Aneby28:18+10:5311:24
13Kristin von StöckelEksjö SOK28:19+10:5411:25
14Ella RehnEksjö SOK28:20+10:5511:25
15Isak BogmarkEksjö SOK31:17+13:5212:36
16Sixten EkbladhSol Tranås31:33+14:0812:43
17Klara HübschOK 64 Torpa31:51+14:2612:50
18Tove JacobssonEksjö SOK32:21+14:5613:02
19Elias JönssonOK 64 Torpa34:35+17:1013:56
20Elin LeinerEksjö SOK34:38+17:1313:57
21Ville johanssonOkänd36:39+19:1414:46
22Axel AnderssonOK 64 Torpa38:39+21:1415:35
Ludwig FribergSol Tranåsej godkänd
Nellie SahlstedtSol Tranåsej godkänd
Hanna TelltEksjö SOKej start

U2

2 300 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Mattis PerssonEksjö SOK18:598:15
2Hampus Johnsson LyborgEksjö SOK21:06+2:079:10
3Hampus FyhrSOK Aneby22:35+3:369:49
4Sandor VargasEksjö SOK26:11+7:1211:23
5Gustav PerssonSOK Aneby29:53+10:5412:59
6Thea AbajiEksjö SOK30:57+11:5813:27
7Hugo JanssonEksjö SOK46:04+27:0520:01
Ludvig SjödinOK 64 Torpaej start

U3

2 690 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Rasmus WeibullOK 64 Torpa1:09:0525:40
2Wiktor HûbschOK 64 Torpa1:10:19+1:1426:08
Frans JönssonOK 64 Torpaej godkänd

U4

3 880 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Erik SjöbergEksjö SOK49:3012:45
2Alice StenqvistOK 64 Torpa53:29+3:5913:47

Öppen motion 3

2 690 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Karin ÖhlinSOK Aneby21:097:51
2Johan BlomgrenSOK Aneby35:06+13:5713:02
3Maria JonassonOkänd35:23+14:1413:09
4Anna DahlénEksjö SOK39:48+18:3914:47
5Julia FrimanAnnebergs GIF48:50+27:4118:09
6Annelie BlomgrenSOK Aneby1:02:04+40:5523:04
Linda FjällströmHögåkers OKej godkänd

Öppen motion 4

3 880 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Claes DahlénEksjö SOK31:578:14
2Philip HjellströmGränna-Bygdens OK32:58+1:018:29
3Camilla EklöfAnnebergs GIF44:05+12:0811:21
4Hans Jörgen HanssonLekeryd-Svarttorps SK55:13+23:1614:13
5Marica HäroldSol Tranås56:23+24:2614:31
6Veronika SahlinNässjö OK58:02+26:0514:57

Öppen motion 5

4 190 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Daniel JohanssonNässjö OK36:118:38
2Helena KarlssonNässjö OK49:17+13:0611:45
3Pelle HöglundEksjö SOK1:03:02+26:5115:02
Staffan JohanssonSol Tranåsej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser